Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«În România sunt înregistrate 70% dintre focarele de pestă porcină din UE!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel s-a resemnat

«În România sunt înregistrate 70% dintre focarele de pestă porcină din UE!»

Joi, 13 septembrie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat public că România a pierdut lupta cu pesta porcină. Potrivit de­cla­rațiilor­ sale, principalii vinovați pentru această situație sunt actualii guvernanți.

Pesta micilor rumegătoare bate la ușă Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul conferinței de presă de săptămâna trecută că, în opinia sa, «auto­ritățile centrale și județene sunt incapabile să gestioneze dezas­trul provocat de pesta porcină!». În opinia lui, guvernanții știu de mai bine de un an care este riscul la care se expun... «România se confruntă în... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 18:15 (7995 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ce n-a putut Rapidul

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești-Leordeni-Unirea Slobozia 0-3

Ce n-a putut Rapidul

Rapidul are buget de 3 ori mai mare decât Slobozia. Cu toate acestea, în urmă cu două săptămâni alb-vișiniii au scos doar un punct la Popești-Leordeni... Pe același stadion, Unirea Slobozia a reușit un meci perfect și a scos sâmbătă, 15 septembrie 2018, de 3 ori mai multe puncte! Jucătorii au prins curaj. Pe la colțuri se spun vorbe de îmbărbătare și se speră la un parcurs la fel de bun. Nu ar fi prima dată când în fotbal buturuga mică răstoarnă carul mare...

Dezlănțuiți în repriza secundă
După meciul de Cupă pierdut in extremis cu Sportul Snagov și după sperietura zdravănă pricinuită... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 17:15 (4341 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

6 echipe cu punctaj maxim

S-au scurs deja două etape din noua ediție de campionat a Ligii a IV-a, prima din mandatul de președinte al Asociației Județene de Fotbal câștigat de Vasile Bratu la 18 august 2018. A fost o etapă în care s-au «recoltat» 56 de goluri, o medie de fix 7 goluri pe meci. La fel ca în sezonul trecut, Abatorul Slobozia merge ceas și, după ce etapa trecută s-a impus la limită în fața Feteștiului, sâmbătă, 15 septembrie a.c., a trecut cu 1-0 de Victoria Țăndărei. De data aceasta însă munca băieților lui Nicu Bunea este mult mai dificilă. Alte 5 echipe cu punctaj maxim după două etape manifestă o poftă de victorii demnă de o cauză mai bună. Vice­cam­pioana en-titre Recolta Gheorghe Doja a realizat scorul... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 16:35 (3491 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal la Școala Gimnazială Rădulești, din cauza profesorului de Matematică

Început de an școlar cu scandal la Școala Gimnazială din Rădulești, județul Ialomița. Mai mulți părinți au semnat o petiție prin care cer Inspectoratului Școlar Județean și instituției de învățământ să oprească încadrarea în muncă a profesorului de Matematică. Oamenii spun că dascălul nu este bine pregătit pentru a preda această materie și că, din cauza sa, rezultatele la învățătură ale copiilor sunt slabe.

Protest pe holurile Inspectoratului Școlar Județean Ialomița
În urmă cu aproximativ o săptămână, doi reprezentanți ai comitetului de părinți ai Școlii Gimnaziale din Rădulești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 15:35 (9433 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

  Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Audieri la sediul DIICOT Slobozia

Procurorii și polițiștii, pe urmele traficanților de droguri

Procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu ofițeri din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, audiază marți, 18 septembrie 2018, mai multe persoane într-un amplu dosar penal ce vizează fapte de «trafic de droguri» și «pornografie infantilă». Mai mulți suspecți sunt vizați de anchetatori.

Cercetările continuă
După reținerea lui Ionuț Gabriel Mocanu, zis «Oache», procurorii DIICOT din Slobozia, alături de ofițerii  Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, au reușit să dea încă o lovitură traficanților de droguri din județul Ialomița. Marți... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 12:36 (8424 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Scrisoare deschisă adresată președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru

Domnule Președinte,
Suntem, oficial, adversari. Așa cum ziarul pe care îl conduc a fost adversarul declarat al administrațiilor precedente, președinților pe care i-ați succedat sau al partidelor politice care au guvernat Ialomița. Pozițiile divergente nu ne împiedică, însă, să apelăm la rațiune pentru identificarea unor soluții general valabile, pozitive sau sustenabile administrativ. Dimpotrivă... Tocmai de aceea ne permitem să venim în întâmpinarea efortu­rilor dumneavoastră și vă pro­punem să inițiați demersurile de preluare în patrimoniul județului a clădirii Cercului Militar Slobozia.
Am criticat vehement și îndelung, în campanii... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2018, 11:05 (7262 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inundată de conducta de canalizare a orașului

S-a întâmplat la Slobozia

Inundată de conducta de canalizare a orașului

Situație uluitoare pe strada Plevnei din Slobozia. După mai bine de 20 de ani de când și-au construit casele, locatarii au descoperit cu surprindere că pe sub locuințele lor trece rețeaua de canalizare a orașului. Totul a ieșit la iveală după ce una dintre țevi s-a spart și a inundat casa unei femei. Cazul a intrat în atenția administrației locale ai cărei reprezentanți s-au arătat depășiți de situație...

Pericolul de sub case Rădița Nițu locuiește aproape de mijlocul străzii Plevnei, la numărul 41B. A primit autorizația de construcție pentru casa în care locuiește acum aproape 20 de... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 14:05 (7796 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Unitățile de învățământ din Ialomița au început noul an școlar cu stângul

Debutul noului an școlar a luat și de această dată prin surprindere autoritățile, astfel că multe școli din Ialomița au fost nepregătite să-și primească elevii în cele mai bune condiții. Un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că unele școli și grădinițe din județ întâmpină încă probleme în ceea ce privește obținerea autorizațiilor sanitare de funcționare sau a desfășurării în cele mai bune condiții a lucrărilor de igie­nizare și reabilitare. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița nu au dorit însă să ofere un punct de vedere public cu privire la situația șco­lilor din județ în momentul în care acestea și-au deschis porțile pentru elevi și profesori.
... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2018, 10:50 (9123 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Magul de Tarot de la Perieți

Magul de Tarot de la Perieți

Cristi Păun s-a întâlnit cu cărțile de Tarot acum 16 ani, într-o piață din Italia. Acum, privind în urmă, crede că l-a chemat Magul Întors, pe care avea să-l cunoască 10 ani mai târziu. Atunci însă habar n-avea de nimic. A dat 100 de euro că era în bani și i-au plăcut... Acum are 450 de perechi de cărți de Tarot din toată lumea. Și mai vrea 50! «Dar alea sunt mai greu de găsit, nu sunt pentru toată lumea!» sus­ține făcându-ne cu ochiul.

Lumea lui Cristi
Dacă-l auzi, spui că e nebun sadea. Dacă-l asculți însă, lumea asta complicată devine liniară, iar viața incredibil de frumoasă... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2018, 13:35 (7046 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

noi dăm șpagă

Obișnuim să spunem că suntem sclavii sistemului. Ne întrebăm permanent ce e de făcut. Dăm vina pe alții, pe ceilalți, pe cei care conduc... Pe Dragnea, că ne-a mințit! Pe Orban, că e bețiv! Pe Codruța, pe SRI, pe vecinul de la 2, că e nesimțit și aruncă chiștoacele de la țigară pe fereastră... Apoi mergem la măcelărie și întrebăm aparte dacă e bună carnea. La doctor ca să vedem cum facem să primim tratament gratuit. Cunoaștem pe cineva la Primărie care ne bagă în față. Nu suntem dispuși niciodată să așteptăm, avem mereu o scuză. «Cum să aștept 30 de zile? Mă gră­beam... I-am dat ceva și s-a rezolvat!». Nu este sport național. Nu e predestinare balcanică, reminiscență fanariotă. Nu e moștenirea... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 17:35 (3240 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

Operație în premieră la Spitalul Slobozia

O intervenție chirurgicală rea­lizată recent la Slobozia crește șansele de vindecare ale pa­cienților diagnosticați cu necroză de cap femural. Operația se realizează printr-o tehnică inovativă care se practică în ma­rile spitale din Occident. Tehnica presupune forarea țesutului osos bolnav și injectarea de celule stem recoltate de la pacient. Medicii care au realizat această intervenție spun că, prin folosirea acestei metode, pacienții nu mai au nevoie de proteze de șold. Această intervenție a fost realizată de o echipă alcătuită din peste 10 cadre medicale din cadrul celui mai mare spital din județul Ialomița.

O afecțiune delicată... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2018, 12:10 (29141 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Maximum de puncte pentru maximum de inutilitate

Adăpost pescăresc de 2,27 milioane lei pentru 38 de pescari ialomițeni

Fostul președinte Gheorghe Savu a visat crescătorii de sturioni «cât vezi cu ochii», Silvian Ciupercă sala cu «geometrie variabilă», iar Victor Moraru visează... un complex de agrement cu specific pescăresc care se va întinde pe 5 hectare de teren, la Giurgeni, în imediata vecinătate a Dunării! Primul pas al acestei noi aventuri administrative care va fi finanțată în primă fază din fonduri europene a început. Administrația Moraru a anunțat public că cererea de finanțare a fost selectată cu maximum de puncte, respectiv 100!

Grandomanie administrativă
Ideea construirii unui adăpost... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2018, 11:10 (9068 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

Stațiunea Jupiter, hotel Tismana

PSD Ialomița și politica «incognito» la malul mării

PSD Ialomița, atârnată de mâna fi­lialei-soră de la Buzău, a plecat un week-end la mare pentru a se decide dacă mai joacă cu Dragnea pe tricouri sau cântă serenade sub feres­trele familiei Pandele. Precum odraslele boierilor de odinioară, pe­se­diștii au plecat boi și s-au întors vaci, alții deci­zând pentru ei ce e de făcut și când. Vestea bună e că pentru prima dată în istoria acestui gen de întâlniri, pesedeii ialomițeni au învățat să aplaude și discursuri de calitate, precum cel al primarului de Buzău, pe care l-a luat gura pe dinainte în public spunând că Viorica Dăncilă chiar e cum pare. În rest, toate bune și frumoase, și li­derii noștri devreme acasă, cum se cuvine să fie oamenii care... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2018, 13:10 (7756 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Cupa României, Unirea Slobozia-Sportul Snagov 2-3

Pe muchie de cuțit

Meciul dintre Unirea Slobozia și Sportul Snagov, contând pentru ultimul tur preliminar al Cupei României, a avut o desfășurare spectaculoasă. Nici nu au intrat bine echipele pe teren și ilfovenii conduceau deja cu 1-0 după un șut frumos al lui Darius Buia. În timpul partidei, portarul echipei noastre a suferit un accident, fiind transportat de urgență la spitalul din oraș...

Răsturnări de scor spectaculoase Prima repriză mai reține alte două ocazii de modificare a tabelei neconcretizate: una a lui Hlistei de la oaspeți și altă a slobozeanului Năstase. La 10 minute după pauză, tribunele... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2018, 12:05 (3904 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (IV)

Piața de etnobotanice a Sloboziei

Mărturii din orașul condamnaților (IV)

EXCLUSIV: drept la replică al DIICOT-BT Ialomița. Dealerul OACHE a fost arestat!

Într-un oraș aparent liniștit precum Slobozia, fenomenul traficului și consumului de droguri pare a fi ceva greu de imaginat. Realitatea a demonstrat însă altceva. Sub numele de «Mărturii din orașul condamnaților», câteva anchete publicate de ziarul nostru au scos la iveală faptul că pe străzile din Slobozia se vând și se consumă droguri, fără ca cineva să ia măsuri. Bazate pe mărturiile exclusive făcute de părinții unor tineri consumatori de droguri din oraș, respectivele anchete au scos la lumină indife­rența cu care autoritățile competente tratează această problemă. Marele pericol îl reprezintă așa-zisele etnobotanice, droguri preparate sintetic care conțin, printre altele, otravă... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 19:35 (28793 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

SPORT

O victorie și un car de nervi

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Progresul Spartac București 3-2

O victorie și un car de nervi

În ciuda faptului că a pierdut câțiva jucători în vară, Progresul Spartac rămâne o echipă puternică a seriei a doua din Liga a III-a. În compania acesteia, Unirea Slobozia a avut o prestație bună, apropiată de ceea ce își doreau spectatorii. Echipa lui Enache Costea a dominat aproape tot meciul, iar victoria a fost cât se poate de meritată. Și ar fi fost chiar mai clară dacă omul cu fluierul n-ar fi făcut exces de zel, reușind să strice, prin câteva decizii controversate, frumusețea spectacolului fotbalistic.

2-0 la pauză Partida a început cu tradiționalele mi­nute de tatonare, dar... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 17:50 (4303 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Defilăm...

Handbal, CNOT Iași-HCM Slobozia 11-36 (4-18)

Defilăm...

Debutul în campionatul Diviziei secunde a fost pentru HCM Slobozia conform așteptărilor. Tinerele jucătoare de la CNOT Iași nu au avut capacitatea de a opune prea mare rezistență elevelor lui Gheorghe Covaciu. Și, astfel, după ce Obedeanu a deschis scorul, a urmat o desfășurare de forțe care a confirmat pretențiile la promovare ale Sloboziei. A fost 4-0 pentru HCM, apoi 9-1, 12-2, iar la pauză 18-4. A doua repriză a însemnat o simplă formalitate, HCM impunându-se cu un convingător 36-11. Raportul de forțe net în favoarea noastră i-a permis lui Covaciu să ruleze tot lotul avut la dispoziție. A lipsit Mouna Jlezi, care mai are de luptat câteva zile cu o entorsă la gleznă. Pentru echipa noastră au... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 17:05 (5117 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

4 medalii balcanice pentru Amara

Lupte libere

4 medalii balcanice pentru Amara

Capitala Bosniei Herțego­vina, Sarajevo, a găzduit săptămână trecută Campionatul Balcanic de lupte adresat cadeților și luptătorilor sub 15 ani. Au fost prezente la această competiție 12 țări, din delegația României făcând parte și șase sportivi de la CS Amara. Astfel, vitrina cu trofee a clubului condus de Marian Moraru s-a îmbogățit substanțial. Cel mai strălucit rezultat i-a aparținut Nicoletei Băjan, care a obținut aurul la 39 kg, după un turneu fără greșeală. Nicoleta își confirmă statutul de lider în zona Balcanilor, după ce obținuse un rezultat identic și în 2018, când competiția s-a desfășurat la Belgrad. Atât Marian Moraru, cât și cei din Federația Română de Lupte văd în Nicoleta Băjan... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 16:10 (4144 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Serviciul de Medicină Legală Ialomița are nevoie de un aparat gazcromatograf

Serviciul de Medicină Legală Ialomița are nevoie de un aparat gazcromatograf

Începând cu data de 1 ia­nuarie 2019, toate Serviciile de Medicină Legală din țară ar trebui să se doteze cu aparate gazcromatograf, pentru a realiza testele de alcoolemie conform normelor europene. Un raport al Institutului Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București arată că Serviciul de Medicină Legală din Ialomița face de 3 ani eforturi pentru achiziția unui astfel de echipament, însă până acum nu a primit niciun răspuns din partea autorităților în domeniu.

O nouă procedură pentru alcoolemie
În momentul de față, determinarea alcoolemiei din sângele șoferilor... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 15:50 (6949 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Mărturii din orașul condamnaților (III)

Mărturii din orașul condamnaților (III)

Mama lui Florin nu mai are liniște de un an de zile. Băiatul ei s-a îndrăgostit de o... «drogată». Tot etnobotanice. Pentru bani de drog, prietena lui Florin face orice! Iar Florin face orice pentru ea... Fură din casă, chiulește de la școală... Acasă, Florin povestește că prietena lui se va lăsa... Marian are 18 ani. A fost la un majorat de vară. Acolo a fumat prima dată. De rușine, pentru că altfel grupul l-ar fi ex­clus... Nu mai știe cum a ajuns acasă. Dacă știi persoana potrivită, poți cumpăra «ciocolată». «Ciocolata» e hașis amestecat cu ceva tutun. Și dracu’ mai știe ce! «Ciocolata» e pentru elevii săraci. Dacă ai bani, cumperi ecstasy. O doză e 50 de lei, dar merită. Pentru gagici, cumperi... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2018, 10:55 (17821 vizualizări - 23 comentarii)

28 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Furt din magazin

Luni, 27 februarie 2017, polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 31 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracțiunii de furt. Din cercetări a reieșit că în timp ce se afla într-un magazin ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 20:35
(3821 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Elevii de la unități de învățământ de pe raza orașului Țăndărei au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor, dar și despre riscului de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 17:25
(3957 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4123 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5389 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6039 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4339 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5573 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5093 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4200 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5345 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4302 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3891 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4031 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3726 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4485 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5474 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7243 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3445 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6132 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5891 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5313 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4516 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...