Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu

Unde sunt medicii, doamna director?

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu

La preluarea mandatului de manager interimar, Mariana Iancu a promis județului un spital funcțional, utilat la standarde medicale înalte, capabil să facă față oricăror solicitări. După un an de mandat, ea a anunțat public că a atras 20 de medici noi și că a majorat considerabil veniturile instituției. Începând cu luna noiembrie a anului 2017, Mariana Iancu a anunțat «reducerea considerabilă» a cheltuielilor de funcționare. Și tot atunci, în tandem cu președintele Victor Moraru, a declarat că Spitalul va beneficia de o investiție de 112,4 milioane de lei prin PNDL 2, constând în construcția unui bloc operator nou și modernizarea clădirii Spitalului. Din păcate, toate aceste afirmații nu corespund... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2018, 10:05 (6206 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița așteaptă de 7 ani un sediu nou

Tribunalul Ialomița așteaptă de 7 ani un sediu nou

Începute cu 7 ani în urmă, demersurile pentru construcția unui sediu nou destinat Tribunalului Ialomița și Judecătoriei Slobozia bat pasul pe loc. Până acum instanțele au primit drept de folosință, cu titlu gratuit, o suprafață de 10 mii de metri pătrați, amplasată în zona Catedralei Episcopale. Însă cea mai mare nevoie este de fonduri... Estimativ, lucrările de construcție a unui imobil nou în care să funcționeze Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia se ridică la valoarea de 2,5 milioane de lei, fonduri pe care Ministerul Justiției nu le are.

Riscă să piardă terenul
Ideea... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2018, 10:20 (6819 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«The 5 Ones Band»

«The 5 Ones Band»

Sunt o trupă din noiembrie 2017. Și fac muzică de când se știu. Iar în această iarnă au ieșit pentru prima oară în lumina reflectoarelor. La Slobozia puțin, pentru că nimeni nu e profet la el acasă... Dar invitațiile de a concerta curg, iar ei sunt bucuroși precum copiii. «Nu vrem să facem altceva decât muzică!» susțin la unison. Că doar nu degeaba se numesc «The 5 Ones Band».

5 pentru o poveste
I-am cunoscut la repetiții, într-o sală mică din zona industrială a orașului, unde de-abia încap. Ei 5, tobele lui Sandu Zanfir, clapele, chitările, zeci de metri de fire, boxe... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2018, 12:25 (7109 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

nepotismul veros de partid

De-a lungul timpului, în fiece instituție de stat, partidele perindate la Putere și-au instalat ciracii în funcții de conducere sau execuție. După bunul plac al conducătorilor, instituțiile au fost penetrate de diverse persoane, ipochimeni despre care prea puțini au auzit sau ale căror realizări sunt nule. Raportându-ne strict la nivel local, în funcții de conducere au fost numiți diverși care, la schimbările politice ulterioare, au trecut puțin mai jos în ierarhie, fie adjuncți, fie șefi de serviciu sau birou... Mai mult, aceleași persoane au reușit să-și instaleze rubedeniile în propriile instituții sau în cadrul altor instituții «prietene». Astfel, proprii copii, neveste, nepoți sau nepoate... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2018, 16:05 (4983 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzi de 10,4 milioane de lei, «împărțite» de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița

Amenzile pe care polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița le-au «împărțit» anul trecut șoferilor certați cu legislația rutieră au valori ridicate. În 2017, suma amenzilor a fost de 10,4 milioane de lei! Cu toate acestea, «gradul de achitare nu a depășit valoarea de 1%» spun reprezentanții primăriilor pe raza cărora își au domiciliul contravenienții.

Viteza, marea problemă a șoferilor
Conform reprezentanților Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în 2017 polițiștii Serviciului Rutier au împărțit șoferilor certați cu regulile de circulație zeci de mii de amenzi... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2018, 14:10 (6038 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Prejudiciu de 6 milioane de euro

Dosarul Viti Pomicola SA Fetești împlinește 15 ani

Anul acesta se împlinesc 15 ani de când judecătorii Tribunalului Ialomița încearcă să soluționeze dosarul de faliment al fostei societăți Viti Pomicola SA Fetești, cel mai vechi dosar aflat pe rolul unei instanțe din Ialomița. Procesul deschis în această cauză a scos deja la pensie trei magistrați și doi lichidatori judiciari și este departe de a se finaliza în perioada următoare. Reprezentanții instanței dau vina pe procedura greoaie, din punct de vedere legislativ, prin care se valorifică bunurile aflate în patrimoniul firmelor falimentare.

Un proces complicat După 1990, fosta Întreprindere... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2018, 15:40 (7132 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

Curat imoral, țățică Vali-Silica!

Consiliul Județean Ialomița patentează «metoda Costică» de numit subprefecți

UPDATE Ceremonie de învestire a noului subprefect al județului Ialomița

Vali-Silica Tudor, un obscur policitian de provincie căruia PSD Fetești i-a retras anul trecut spijinul politic, a devenit subprefect de Ialomița. Numirea a fost posibilă cu largul concurs al președintelui Victor Moraru, care a folosit o metodă patentată de Consiliul Județean Ialomița încă din anul 2009 și intrată în folclorul administrativ județean sub numele de «metoda Costică». Metoda constă în angajarea candidatului pe un post de funcționar public în cadrul instituției pentru ca, ulterior, acesta să fie numit de către Guvern în funcția de subprefect. Președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu au fost încălcate prevederile legale în vigoare și că la concursurile organizate de... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 15:05 (13186 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Evanghelia după Neacșu

Evanghelia după Neacșu

Haitele politice nu au conștiință, ci doar instinct gregar. Se adună în cete, se amușină, se recunosc... Știu că numai împreună capătă formă, forță, putere. Ca indivizi, membrii haitelor politice sunt insignifianți, umili, banali... Și chiar dacă nu sunt, au învățat să se prefacă. În haită nu există voci, chipuri, personalități... Doar o masă amorfă de indivizi legați de firele nevăzute ale intereselor de partid și ale celor personale... O funcție, un salariu mai mare, o slujbă... Haita nu are opinii, nu ia decizii, nu urmărește binele public. Ea se supune doar liderului, masculului alfa, președintelui. Iar președintele haitei PSD Ialomița e Marian Neacșu!

Social-democrații lui Neacșu... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 12:35 (6041 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de personal în instanțele din Ialomița

Criză de personal în instanțele din Ialomița

Reprezentanții Tribunalului Ialomița au dat publicității Raportul de activitate aferent anului 2017. Cea mai mare problemă cu care s-au confruntat instanțele din județ a fost reprezentată de lipsa de judecători. Transferurile către alte judecătorii sau pensionările din sistem au fost principalele cauze care au determinat scăderea numărului de magistrați la nivelul Tribunalului Ialomița și Judecătoriilor Slobozia, Fetești și Urziceni. Chiar dacă au fost puțini ca număr, judecătorii ialomițeni au reușit să soluționeze eficient dosarele aflate în lucru, aflându-se pe locul 3 la nivel național în privința cauzelor judecate.

Ialomița are nevoie de judecători... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2018, 10:10 (5958 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

Drumurile din Ialomița au fost deszăpezite cu întârziere

La sfârșitul săptămânii precedente, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au făcut bilanțul viscolului care a lovit județul. Potrivit declarațiilor oficiale ale președintelui Victor Moraru, prezent la întâlnirea oficială, autoritățile au intervenit cu întârziere din cauza utilajelor de deszăpezire deținute de operatori.

Ialomița, în calea viscolului Ialomița s-a aflat timp de 3 zile sub amenințarea Codului Portocaliu de viscol și ninsori. Prezenți la datorie, cele mai eficiente intervenții le-au avut reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 17:40 (9554 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Victoria care ne ține în viață

Handbal, Liga Națională, Rapid București-HCM Slobozia 24-26 (12-10)

Victoria care ne ține în viață

Cu miracolele izbutite de Slatina și cu jocul celorlalte rezultate, Slobozia ajunsese să trăiască periculos. Echipa pregătită de Gheorghe Covaciu rămăsese la doar un punct peste locurile direct retrogradabile, iar în aceste condiții un succes cu Rapidul era necesar. A ieșit un joc la baionetă, frumos prin încrâncenarea celor două echipe care a suplinit erorile tehnice. Slobozia a realizat un meci nebun și o victorie de poveste.

Alina, ce revenire! Începutul a fost echilibrat, iar atmosfera din sala de sport a echipei Rapid de-a dreptul electrizantă. Au contribuit la aceasta atât frumoasa... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 15:40 (2859 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Stănescu și Dragomir, la «Europene»

Scrimă

Stănescu și Dragomir, la «Europene»

În această perioadă, în Rusia, la Soci, orașul făcut celebru de Jocurile Olimpice de Iarnă din 2014 se desfășoară Campionatul European de Scrimă adresat cadeților și juniorilor. România a deplasat la această competiție un lot de 42 de sportivi, întrecerea care ne interesează pe noi fiind cea de sabie și juniori masculin. Aici Slobozia are doi reprezentanți. Este vorba despre Răzvan Stănescu și George Dragomir, sabreri legitimați la CSM Unirea Slobozia. Aceștia vor lua startul în întrecerea individuală miercuri, 7 martie 2018. Concursul pe echipe se va desfășura pe 10 martie a.c., iar pe lângă cei doi ialomițeni, echipa de sabie juniori a României îi mai are în componență pe Răzvan Ursachi din... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 15:15 (3677 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

În sfârșit, începe returul

N-a fost 3 martie, pentru că vremea n-a ținut cu fotbalul. Va fi 9 martie 2018, iar primul meci al Unirii din returul campionatului se va juca în deplasare, la CSM Râmnicu Sărat. Partida cu buzoienii va începe la orele 15,00, iar victoria este singurul rezultat pe care băieții lui Enache Costea trebuie să-l țintească, pentru a continua cu șanse reale lupta la promovare. În această iarnă, la Slobozia, au avut loc semnificative mișcări de trupe, prin care echipa va avea de câștigat la capitolul experiență. Au venit portarii Tudor Negrușa (ASA Târgu Mureș) și Leonida Dobre, fundașul Andrei Apetrei (Delta Tulcea), mijlocașul Florin Cazan (Juventus București) și atacantul Roland Stănescu (Petrolul... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 14:55 (3599 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSS Slobozia a învins Buzăul

Handbal, Junioare II

CSS Slobozia a învins Buzăul

Într-una din ultimele etape ale fazei regionale din cadrul Campionatului de Handbal Feminin Junioare II, CSS Slobozia a primit sâmbătă, 3 martie 2018, vizita celor de la CSM Gloria Buzău. Echipa slobozeană a avut parte de un adversar facil, în fața căruia s-a impus lejer cu 28-14 (16-9). Profesorul Marian Simion a avut la această confruntare posibilitatea de a le acorda minute suficiente în teren tuturor componentelor lotului, odihnind astfel o parte dintre jucătoarele sextetului de bază, în vederea duelurilor de foc care vor urma. Pentru CSS Slobozia au punctat Valentina Soreanu-11 goluri, Onea-3, Lazăr-3, Cloșcă-3, Irimescu-3, Neagu-1, Dumitru-1, Gălămuj-1, Tăerel-1 și Nicolae-1. Urmează confruntările... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 14:40 (4213 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au efectuat peste 500 mii de analize medicale

În 2017

Ialomițenii au efectuat peste 500 mii de analize medicale

Ialomița este un județ tot mai bolnav. O demonstrează cifrele date publicității de reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. Anul trecut, în laboratoarele medicale din județ au fost efectuate peste 500 de mii de analize. Valoarea investigațiilor a costat 4,4 milioane de lei.

Record de investigații medicale Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au înaintat Prefecturii Ialomița un raport cu privire la modul în care a fost acordată asistența medicală primară și de specialitate la nivelul județului Ialomița. Printre informațiile cuprinse... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 13:50 (4079 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Coșmarul continuă la Slobozia

Haznaua publică din Cartierul Gării Noi

bonus: Dacă sesizezi DSP ești un dobitoc!

Lucrările de racordare la rețeaua de canalizare din Cartierul Gării Noi au transformat zona într-o hazna publică. Proprietarii din zonă reclamă faptul că apa menajeră din casele lor este repompată pe terenul viran din imediata vecinătate a străzii Dropiei. Situația durează de mai bine de o lună și reprezintă un pericol pentru sănătatea populației. Primăria Slobozia a refuzat să ofere public un punct de vedere referitor la această situație. Potrivit datelor oficiale, rețeaua de canalizare din Cartierul Gării Noi ar fi trebuit recepționată din primăvara anului 2017...

Inconștiență criminală a autorităților... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2018, 10:20 (17347 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

250 de minori din Ialomița au dosare penale

250 de minori din Ialomița au dosare penale

Statistică îngrijorătoare a organelor judiciare din Ialomița. În cursul anului trecut, 250 de minori, majoritatea dintre ei cu vârste cuprinse între 13 și 16 ani, au comis cel puțin o faptă de natură penală. În cele mai multe cazuri, dosarele deschise pe numele acestora vizează infracțiuni de «furt» sau «furt calificat»...

Se întâmplă în Ialomița Faptele penale comise de minori nu mai surprind pe nimeni. Cei mai mulți dintre copiii sau adolescenții deveniți infractori provin din medii defavorizate sau din familii dezorganizate sau cu părinți certați cu legea, cărora le copiază comportamentul... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 17:55 (4138 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Una/Două pe săptămână

Una/Două pe săptămână

-(1) De o lună de zile, «coada de vulpe» de deasupra Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în normalitate. Practic, ea este marcă a orașului. Autoritățile care au competențe în domeniu se jură la unison că analizele de mediu sunt cum nu au fost niciodată. Adică bune! Și-atunci? O fi adevărat că angajații au furat sita aia de platină? Sau filtrele alea în care conducerea Combinatului Chimic Chemgas susține că a investit 2 milioane de euro, ca să primească autorizația de mediu, or fi cumpărate de la chinezi?

-(2) Luni, 26 februarie 2018, la -10 grade Celsius, autobuzele Nick... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 16:15 (6944 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia cheltuie 1 milion de euro pentru activități sportive

Primăria Slobozia cheltuie 1 milion de euro pentru activități sportive

În 2018, Primăria Slobozia investește mai mulți bani în sport. Autoritățile locale vor finanța activitatea echipei de handbal HCM Slobozia și pe cea a echipei de fotbal AFC Unirea Slobozia cu aproximativ 1 milion de euro. Chiar dacă suma este mare, performanțele celor două echipe se lasă încă așteptate. Reprezentanții sportivilor legitimați la HCM Slobozia și AFC Unirea Slobozia susțin însă că fondurile sunt insuficiente prin comparație cu nevoile pe care le au...

Mai mulți bani pentru sportul din Slobozia
Slobozia nu este lipsită de activitate în privința competițiilor sportive... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 13:10 (7938 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Simularea la Evaluarea Națională, boicotată la Școala Gimnazială Valea  Măcrișului

Simularea la Evaluarea Națională, boicotată la Școala Gimnazială Valea Măcrișului

Scandal la simularea pentru Evaluarea Națională la Școala Gimnazială Valea Măcrișului. O parte dintre profesori membri ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățământ din Ialomița au refuzat să organizeze testările elevilor de clasa a VIII-a. 

Verificări în teren
După cum au anunțat încă de la sfârșitul săptămânii trecute, profesorii membri ai Federației Sindicatelor Libere din Învățământ, la care este afiliată și Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ, boicotează desfășurarea simulărilor pentru Evaluarea Națională, testare care se susține luni, 5 martie 2018. La nivelul... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2018, 11:26 (9461 vizualizări - 8 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11841 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7408 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10520 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10572 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7429 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10768 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11459 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10508 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10204 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15921 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8586 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10960 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8137 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13350 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11147 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8684 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9256 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7942 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...