Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Profesioniștii dansului popular de la Săveni

Profesioniștii dansului popular de la Săveni

I-am lăsat în urmă cu un an visând la podiumurile concursurilor naționale, la turneee în Europa și, eventual, o carieră în domeniu. Îi regăsim împliniți, laureați ai Concursului Național «Zărzărică, Zărzărea»-ediția 2017... Și cu un turneu în Spania la activ! În mai puțin de un an, «Cununa Bărăganului» de la Săveni a reușit ce alții nici nu îndrăznesc să-și propună. Și a confirmat că, acolo unde autoritățile decid să se implice, succesul vine mai ușor, aproape de la sine.

Energia tinereții E șapte trecute în sala Căminului Cultural din Săveni... Și afară e frig și ninge, și sala e mare... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2018, 12:10 (6816 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Jaf financiar de 14,5 milioane de lei în primăriile din Ialomița

Jaf financiar de 14,5 milioane de lei în primăriile din Ialomița

Auditorii Camerei de Conturi Ialomița au dat publicității sinteza Raportului de control efectuat la nivelul județului Ialomița anul trecut și care a cuprins activitatea financiar-contabilă a primăriilor din județ, aferentă anului 2016. Potrivit estimărilor făcute de reprezentanții instituției, prejudiciile și abaterile financiar-contabile pe care le-au constatat se ridică la suma de 14,5 milioane de lei. Cele mai multe probleme au fost descoperite la Primăriile Țăndărei, Slobozia, Gura Ialomiței, Valea Măcrișului sau Urziceni. Deficiențele constau în scutiri ilegale ale contribuabililor de la plata impozitelor și taxelor locale, stabilirea eronată de impozite și taxe sau încasări de venituri fără... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2018, 16:25 (9860 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

Decizie surprinzătoare a Guvernului Dăncilă

Fostul viceprimar al Feteștiului, numit în funcția de subprefect al județului Ialomița!

În cadrul ședinței Guvernului României, desfășurată joi, 1 martie 2018, s-a adoptat decizia schimbării din funcția de subprefect a Toniței Manea și înlocuirea acesteia cu Silica-Vali Tudor, fostul viceprimar al municipiului Fetești. Noul subprefect al județului Ialomița a fost implicat anul trecut într-un scandal public.

Va deține funcția temporar Potrivit reprezentanților Guvernului, Silica-Vali Tudor, ca și Tonița Manea, va deține temporar funcția de subprefect al județului Ialomița. În urma alegerilor locale din vara anului 2016, ea a fost aleasă... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 22:25 (13161 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Deocamdată, Ministerul Educației s-a răzgândit

Luminița Barcari și Steluța Mitrea rămân la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Ministerul Educației a decis să anuleze evaluarea scandaloasă în baza căreia șefele Învățământului ialomițean riscau să-și piardă funcțiile, urmând să reia procedura de verificare. Decizia survine după ce Corpul de Control al instituției a descoperit deficiențe în privința modului în care s-a realizat verificarea activității Luminiței Barcari și a Steluței Mitrea.

«Așteptăm un răspuns oficial!» Încercarea Ministerului Educației de a le demite din funcții pe șefele Învățământului ialomițean, Luminița Barcari și Steluța Mitrea, prin acordarea calificativului «insuficient» în urma evaluării... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 18:10 (25128 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război politic la Drumuri și Poduri SA

Cronica unui faliment anunțat

Război politic la Drumuri și Poduri SA

În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean Ialomița a aprobat bugetul Drumuri și Poduri SA, societate al cărei acționar unic este. În cadrul ședinței, consilierul PNL Dragoș Soare l-a acuzat public pe directorul societății, Cristi Stan, de «subminarea deliberată a activității societății». Potrivit acuzațiilor, Cristi Stan a refuzat onorarea unui contract rezultat în urma unei licitații organizate de DADP Slobozia. În cadrul ședinței, Victor Moraru l-a apărat public pe directorul Drumuri și Poduri SA, asigurându-l «de întreg sprijinul său». Drumuri și Poduri SA a înregistrat, la sfârșitul anului 2017, pierderi de 400 mii de lei...

Salariu mai mare pentru «management defectuos»... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 17:40 (9626 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Atenție! Mașină de primar pe trecerea de pietoni!

Atenție! Mașină de primar pe trecerea de pietoni!

De 1 Martie 2018, primul edil al orașului a fost invitat la Conferința Județeană a Organizației de Femei a PSD Ialomița. Ne bucurăm pentru el, că e mai tânăr și tot neînsurat. Ceea ce nu înțelegem însă este cum poate domnia sa, fără să-i crape obrazul, să pledeze pentru respectarea ordinii și legii în orașul pe care îl conduce când nu este în stare să respecte o banală regulă de circulație. Păi, de-aia râd și curcile din ograda PSD de el și au ajuns toți trăpașii Organizației să-i treacă pe dinainte. Pentru că nu-i spune nimeni, cum facem noi acum, că respectul se câștigă, nu se impune din zgarda de care-l trage președintele Neacșu. Se aude acolo, în spate, domnilor viceprimari? Că altfel îl păziți... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2018, 17:10 (10932 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

13 persoane au rămas cu mașinile blocate în zăpadă

Cetățeni din Republica Moldova, înzăpeziți în zona localității Bărăganu

Codul Portocaliu de viscol și ninsori a paralizat județul Ialomița. La această oră, circulația pe mai multe drumuri naționale a fost închisă și, de asemenea, din cauza vântului puternic, 13 persoane au rămas cu mașinile blocate în nămeți. Autoritățile intervin și pentru a aduce la spital o gravidă la termen, din zona localității Condeești.

Viscolul face ravagii în Ialomița
Din cauza viscolului, pe DJ212, la 2 kilometri distanță de Fetești, 12 persoane au rămas blocate cu mașinile în nămeți. De asemenea, pe un alt drum județean, aflat în zona localității Grindu, șoferul unei dube... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2018, 09:28 (11192 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

«Grupa 2005», finalistă la Brașov

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005», finalistă la Brașov

«Grupa 2005» a Unirii Slobozia a participat, în perioada 23-25 februarie 2018, la «Enjoy Sports Winter Cup», turneu organizat la Brașov. La această competiție s-au înscris 22 de echipe. Profesorul Ion Ionescu a înscris două echipe, cea de-a doua fiind alcătuită în proporție de 70% din copii născuți în 2006.

Victorii clare până în finală
Unirea I a trecut en fanfare de echipe aparținând unor centre puternice ale fotbalului juvenil, unde competițiile județene la nivel de copii prezintă interes sporit pentru autoritățile din fenomen. Astfel, micii fotbaliști slobozeni au... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 18:25 (5606 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Meci decis în ultimele minute

Handbal, CSM Roman-HCM Slobozia 23-18 (10-9)

Meci decis în ultimele minute

Așa cum s-a întâmplat și la Brăila, ratările au făcut diferența în meciul de sâmbătă, 24 februarie a.c., jucat de HCM Slobozia în deplasare la Roman. Actuala echipă a lui Dumitru Muși a beneficiat și de o prestație bună a portăriței Viktoria Timosenkova, secondată de Petrescu și Polocoșer, care au apărat 3 aruncări de la 7 metri. De asemenea, ultimele minute au aparținut exclusiv gazdelor.

Muși n-o știa pe Mouna Realist vorbind, înainte de jocul de la Roman nu aveam așteptări prea mari. Pe măsură ce meciul înainta au început să apară ceva speranțe. Cea care le-a aprins a fost tunisianca... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 17:50 (3831 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Vor amânarea returului

Sâmbătă, 24 februarie 2018, Unirea Slobozia a susținut la Andrășești ultimul joc amical înainte de reluarea campionatului. În ciuda faptului că în afara căpitanului Romeo Soare, ușor accidentat, Enache Costea a avut la dispoziție tot lotul, galben-albaștrii au pierdut cu un 4-0 plin de semne de întrebare în fața celor de la CSM Focșani, locul 10 în seria 1 din Liga a III-a. Un nou duș rece pentru slobozeni care, sperăm, le va folosi în abordarea lucidă a celor 13 finale care alcătuiesc returul. Dacă lucrurile vor rămâne cum au fost stabilite, prima etapă ar trebui disputată sâmbătă, 3 martie a.c., de la orele 15,00. Pentru Unirea va fi un duel de foc disputat pe propriul teren contra Farului ... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 17:20 (3951 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Kaiserul Lupescu a vizitat Slobozia

Alegeri la Federația Română de Fotbal

Kaiserul Lupescu a vizitat Slobozia

Oamenii din Slobozia au avut vineri, 23 februarie 2018, un oaspete de seamă. Ionuț Lupescu, proaspăt candidat la președinția Federației Române de Fotbal, a ales ca printre primele destinații ale turneului său electoral să fie Slobozia. «Am avut bucuria să revăd la Slobozia vechi prieteni și oameni adevărați de fotbal. Am avut o discuție foarte bună despre relația FRF-autorități locale cu primarul municipiului Slobozia, fostul arbitru Adrian Mocioniu...» a punctat Lupescu pe o rețea de socializare. Nu știm care sunt vechii prieteni, cert este că Lupescu a fost însoțit la Slobozia de un alt reprezentant al generației de aur, Florin Răducioiu. Ca în campanie, s-au făcut poze, probabil promisiuni... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 17:05 (4278 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare II

CSS Slobozia, înfrângere categorică la București

CSS Slobozia a simțit din plin gustul amar al înfrângerii în deplasarea de la CSM București de sâmbătă, 24 februarie 2018. Fără a minimaliza succesul detașat al adversarelor, menționăm că echipa slobozeană a fost măcinată în ultima vreme de accidentări care au scos din circuit pentru anumite perioade de timp jucătoare de linia întâi cum ar fi Patricia Drăghici, Ana Maria Neagu, Cristina Lazăr, Naomi Vasile, Tania Onea și, mai nou, Anne Boll. Deși revenite în lot, acestea nu sunt încă la capacitate optimă de joc. Aceste aspecte coroborate cu un deficit de concentrare au făcut ca Bucureștiul să conducă în minutul 19 cu un neverosimil 12-3. Slobozia a reușit apoi să echilibreze jocul, dar nu suficient... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 16:25 (7136 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O femeie din Adâncata a murit înghețată, pe stradă

Ialomița sub asediul Codului Portocaliu de viscol și ninsori

O femeie din Adâncata a murit înghețată, pe stradă

UPDATE: O nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița!

Noapte de coșmar în Ialomița din cauza viscolului puternic. Autoritățile au intervenit pentru a scoate din nămeți mai multe persoane care au rămas cu mașinile blocate în zăpadă. De asemenea, o gravidă din Călărași a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia cu ajutorul unui utilaj de deszăpezire. Din cauza viscolului, la această oră, nu se circulă pe 4 drumuri naționale și alte 4 județene. Școlile sunt, de asemenea, închise.

Urgia naturii s-a dezlănțuit în Ialomița
Din cauza vântului puternic și a ninsorii abundente, noaptea trecută, 6 autoturisme și 1 microbuz... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 13:50 (10000 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea Recursului Compensatoriu lasă în libertate cei mai periculoși infractori

Penitenciarul Slobozia

Legea Recursului Compensatoriu lasă în libertate cei mai periculoși infractori

La două luni distanță de la adoptarea Legii Recursului Compensatoriu, liberarea din pușcărie a deținuților continuă. Potrivit unei estimări a Penitenciarului Slobozia, 51 de persoane au beneficiat de prevederile acestui act normativ. Faptele pe care aceștia le-au comis sunt însă destul de grave și vizează «trafic de droguri», «tâlhărie», «furt calificat» sau «viol»...

Eliberați printr-o formulă matematică
Legea Recursului Compensatoriu a fost creată cu scopul de a reduce pedepsele deținuților supuși unor condiții neprielnice de detenție. Reducerea timpului de detenție se face... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 13:40 (9354 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean cheltuie ilegal banii publici

Papagalii Marianei Iancu

Directorul Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu, cheltuie ilegal banii publici pentru a se apăra în instanță. Potrivit informațiilor pe care vi le punem la dispoziție, aceasta a fost reprezentantă în procesul deschis de către juristul Vasile Zamfir fără acordul prealabil al Consiliului Județean Ialomița. Pentru legalizarea abuzului, consilierii județeni au aprobat retroactiv plata serviciilor juridice comandate de către Mariana Iancu!

Istoria sordidă a unei numiri în funcție
Potrivit legii, în primăvara anului 2017 ar fi trebuit organizat concursul pentru ocuparea funcției... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2018, 09:50 (9100 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

La loc comanda!

Școlile se închid marți și miercuri, 27/28 februarie 2018!

Potrivit unei decizii de ultimă oră a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, marți și miercuri, 27/28 februarie 2018, toate școlile sunt închise! Decizia de suspendare a cursurilor a fost propusă de inspectorul general școlar Luminița Barcari ca urmare a consultării cu directorii unităților de învățământ de la nivelul județului Ialomița.... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 23:20 (18107 vizualizări - 35 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

se inaugurează parcarea subterană din Slobozia!

se inaugurează parcarea subterană din Slobozia!

După 3 ani de la debutul lucrărilor, parcarea subterană din fața Primăriei Slobozia poate fi folosită. După cum puteți vedea în imaginea alăturată, primul automobil (plan depărtat!) a fost deja parcat aici. În urmă cu două săptămâni, când l-am descoperit noi, automobilul încă mai putea fi mutat din loc. Acum el se scufundă încet-încet și, dacă mai plouă mult, se va prăbuși o dată cu planșeul în parcarea subterană... Astfel, credem noi, aceasta va fi soluția de a intra în parcarea subterană. Adică, prin prăbușirea planșeului de deasupra! QED... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 16:20 (11142 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Școli închise din cauza frigului la Sfântu Gheorghe

Școli închise din cauza frigului la Sfântu Gheorghe

Două instituții de învățământ din Ialomița și-au suspendat luni, 26 februarie 2018, cursurile din cauza temperaturilor scăzute. Este vorba despre Școlile Gimnaziale Malu și Sfântu Gheorghe, decizia fiind luată din cauza faptului că centralele termice ale instituțiilor nu făceau față gerului.    

Cursurile vor fi recuperate
Decizia de a suspenda cursurile în cadrul celor două instituții de învățământ a fost adoptată de conducerea unităților, împreună cu reprezentanții Primăriei Sfântu Gheorghe, în administrarea căreia se află ambele școli. Din primele informații... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 14:43 (8122 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

5300 de ialomițeni au ratat șansa de a deveni șoferi

5300 de ialomițeni au ratat șansa de a deveni șoferi

Obținerea permisului de conducere se dovedește a fi o misiune greu de îndeplinit pentru cei care doresc să devină șoferi. O analiză a Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SPCRPCÎV) arată că, în anul 2017, mai bine de jumătate dintre candidații înscriși să susțină testările pentru a deveni șoferi cu acte în regulă au picat proba teoretică. Angajații instituției recunosc faptul că nu puțini au fost cei care au ajuns în sala de examinare fără să știe să scrie și să citească.

Examinarea scrisă, probă de foc
Examenul teoretic... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 12:55 (5888 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Investițiile primăriilor din Ialomița bat pasul pe loc

Investițiile primăriilor din Ialomița bat pasul pe loc

Cu bugetele aproape goale din cauza majorării salariilor, administrațiile locale din Ialomița au renunțat demult să se mai gândească la investiții. Mulți edili au declarat că 2018 va fi unul sărac pentru dezvoltarea localităților în fruntea cărora au fost aleși, iar cei care au mai găsit ceva bani pe fundul sacului îi vor cheltui pentru proiecte de mică anvergură și banale. Marea speranță a tuturor rămân fondurile alocate de Guvernul României, prin Programul Național de Dezvoltare II sau cele oferite de Uniunea Europeană. În total, administrațiile locale din Ialomița solicită Guvernului 813 milioane de lei, pentru implementarea a 129 de proiecte, cele mai multe vizând modernizarea utilităților... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2018, 10:05 (6138 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 31 iulie 2019, termen limită pentru depunerea Declarației Unice

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii din județul nostru cu privire la faptul că termenul limită pentru depunerea Declarației unice este data de ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:10
(4167 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:05
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Toate focarele de Pestă Porcină Africană, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, despre  situația ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2019, 18:10
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Arestat pentru «conducere fără permis»

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Traian, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:50
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 8-12 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:45
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Axintele

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 6 percheziții pe raza localității Axintele la persoane bănuite de comiterea unor furturi din locuința unei persoane din localitatea Horia. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:40
(4401 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni premiază spiritul civic

Vineri, 5 iulie a.c., polițiștii ialomițeni din cadrul IPJ Ialomița au premiat doi ialomițeni pentru spiritul civic de care au dat dovadă. Astfel, un tânăr de 15 ani, din Slobozia, și o femeie de 26 ani ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:35
(3597 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autoturism răsturnat, patru persoane rănite

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut vineri, 5 iunie 2019, la intrare în localitatea Stejaru. Din primele informații, este vorba despre un automobil ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 18:20
(3809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stejaru accident


Incendiu la o stână din Făcăeni

Miercuri, 3 iulie a.c., în jurul orelor 18,30, două adăposturi de animale ale unui localnic din Făcăeni au luat foc. Pompierii Stației Fetești s-au deplasat la fața locului cu două autospeciale cu apă și ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:30
(4377 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A murit după ce a căzut din mașină

Miercuri, 3 iulie a.c., pe drumul județean ce leagă localitățile Hagiești de Lilieci, în timp ce un șofer conducea o autoutilitară, pasagerul aflat pe scaunul din dreapta față al autovehicului s-ar fi sprijinit ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:25
(3669 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Beat la volan

Un bărbat de 53 de ani, din Săveni, a fost depistat de polițiștii Secției 7 Poliție Săveni, miercuri, 3 iulie a.c., în timp ce conducea un autovehicul, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:20
(4858 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat din Vrancea, sancționat pesntru transport ilegal de lemne

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bucu au depistat pe raza comunei Bucu un bărbat, de 52 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta, cu ajutorul unei utilitare, o cantintate mai mare de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2019, 18:15
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Marți, 2 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 17,00, în afara localității Grivița ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 19:00
(3059 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, surprins cu un cuțit asupra sa

Marți, 2 iulie a.c., polițiștii de Ordine Publică din Urziceni au depistat un tânăr, de 18 ani, din Urziceni, care avea asupra sa un cuțit. În cauză cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:55
(4130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

Marți, 2 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată de o tânără, de 19 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că un bărbat, de 29 de ani, din Țăndărei, i-ar fi sustras suma de 400 de lei și ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 18:50
(5543 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


RAJA SA Constanța activează Comandamentul pentru Situații de Urgență

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de intensificări puternice ale vântului (rafale de peste 80-100 km/h), vijelii, grindină de dimensiuni medii și mari, frecvente descărcări electrice și averse torențiale ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2019, 16:10
(4092 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de restricție pentru «violență în familie»

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de către o femeie, în vârstă de 34 de ani, din Ograda, despre producerea unui conflict ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:20
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist acroșat între Cotorca și Ciocârlia

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,30, un motociclist, un bărbat de 53 de ani, a fost acroșat de un autoturism între localitățile Cotorca și Ciocârlia. Echipajul SMURD Urziceni i-a acordat victimei ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:15
(4422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lan de grâu mistuit de flăcări

Luni, 1 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii de la Detașamentul Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce a cuprins aproximativ 20 hectare de cereale păioase. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 19:10
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


289 de vitezomani, sancționați de polițiștii ialomițeni

În perioada 28-30 iunie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza întregului județ, în cadrul campaniei derulate la nivel național, cu scopul de a preveni evenimentele rutiere.  ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:10
(2775 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton acroșat mortal la Alexeni

Sâmbătă, 29 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat de 56 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2019, 11:05
(2959 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 171 de sancțiuni, 10 permise reținute

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 40 evenimente, dintre care 34 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:20
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la radare!

Începând de vineri, 28 iunie a.c., la nivelul întregii țări se va derula acțiunea de prevenire a accidentelor rutiere. Timp de 3 zile, toate radarale vor fi scoase pe șosele și autostrăzi pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:15
(3844 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 27 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 30 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:10
(4251 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 iulie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 19:05
(7231 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist băut acroșat la Țăndărei

Miercuri, 26 iunie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din județul Tulcea, a acroșat un biciclist de 67 de ani pe raza localității Țăndărei. În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea biciclistului care ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:15
(3979 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Contrabandă cu țigări

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza localității Movilița, într-un autoturism condus de un bucureștean, de 56 de ani, țigarete netimbrate și fără documente de proveniență, ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:10
(3969 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Arestat pentru «furt calificat»

Miercuri, 26 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei privative de libertate de 5 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat», emis de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2019, 11:05
(5977 vizualizări - 1 comentariu)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 10 ani de la întronizarea episcopului Vincențiu

Sâmbătă, 29 iunie 2019, în ziua de prăznuire a Sfinților Apostoli Petru și Pavel, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia se va marca un eveniment aniversar.
Credincioșii Eparhiei ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:35
(7878 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier, trei persoane rănite

Marți, 25 iunie a.c., pe raza orașului Amara s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat, de 29 de ani, din județul Buzău, conducea un ansamblu auto pe ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:30
(3737 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Ultimele comentarii
ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...