Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

VESTITORII PRIMĂVERII

VESTITORII PRIMĂVERII

1 martie este săptămâna viitoare, iar «Atelierul Fanteziei» deschis la Palatul Copiilor este încărcat de mărțișoare. Copiii țes, decupează, colorează și lipesc fire de ață colorată în alb și roșu, hârtie creponată și cartoane. Oricât ar părea de migălos, elevii se pregătesc de zor să-i ureze bun venit primăverii și anul acesta.

Primăvara de la Palatul Copiilor De peste 30 de ani, la Slobozia, primăvara vine mai întâi la Palatul Copiilor, chemată de mărțișoarele realizate de copii în cadrul «Atelierului Fanteziei». Împrăștiate pe o masă mare, mărțișoarele din hârtie și materiale ecologice... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2018, 10:40 (6321 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

«generații de sacrificiu»

O generație durează cam 25 de ani, perioada fiind calculată de la nașterea unei persoane până când aceasta are copii. După momentul Revoluției din 1989 s-a scurs mai bine de o generație și, firesc, a apărut o alta. Pentru cei născuți până în 1989, așteptările s-au stins, conștientizând fiecare că a reprezentat «generație de sacrificiu». Ulterior momentului ’89, s-a redescoperit o nouă «generație de sacrificiu»... Întrucât, în ultimii 25 de ani s-au repetat experimente, s-au perindat la Putere diverși, s-au implantat reforme aiurea, au fost reluate proceduri parcă de exterminare a noastră, s-a furat pe rupte, a înflorit mica/medie/marea corupție, șamd. Firesc, unii nu au rezistat și au plecat.... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2018, 12:15 (4251 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Am realizat 16,5% din programul de guvernare!»

Senatorul PSD Marian Pavel, anul 1, mandatul 2

«Am realizat 16,5% din programul de guvernare!»

Marian Pavel e mulțumit. Are și de ce! În urmă cu 20 de ani era doar cel mai tânăr primar PRM din istoria partidului lui Vadim Tudor... Acum e senator PSD la al doilea mandat, respiră aerul fetid al tranșeelor politice din Parlamentul României și declară că, alături de PSD, a reușit să implementeze 16,5% din programul de guvernare cu care a câștigat alegerile din 2016! Suficient ca să ne atragă atenția...

Ialomița roz-bonbon
A mai slăbit, că ține cură, și merge mult pe jos. Discursul lui e mai bine articulat, semn că în câțiva ani s-a prins câte ceva și de el. Nu-l interesează politica locală, gândește «big». Acceptă totuși, din respect pentru electorat, câteva întrebări.... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2018, 17:10 (7312 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Bătrână de 71 din Axintele, moartă din cauza gripei

Bătrână de 71 din Axintele, moartă din cauza gripei

Gripa face victime și în județul Ialomița. O bătrână de 71 de ani a murit după ce a fost diagnosticată cu gripă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține faptul că bătrâna a fost diagnosticată la începutul lunii februarie 2018, când a fost transferată la Spitalul de Urgență Floreasca din București, unitate medicală în care și-a găsit și sfârșitul. Este primul caz de deces din cauza gripei înregistrat la nivelul județului Ialomița în sezonul rece 2017-2018.... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 17:10 (4956 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Valentina Soreanu, debut în Naționala României

Handbal, CSS Slobozia

Valentina Soreanu, debut în Naționala României

«Valentina este o sportivă ale cărei calități au atras deja atenția multor oameni din handbalul românesc!» ne spunea cu 2 ani în urmă profesorul Marian Simion, referindu-se la interul dreapta al CSS Slobozia. «Mi-am dorit să fac handbal, este singura mea pasiune și cu siguranță peste 10-15 ani acest sport va rămâne pe primul loc în topul priorităților mele!» ne spunea handbalista în acea perioadă. Au trecut 2 ani, Vali a crescut, iar atenția oamenilor de handbal a rămas aceeași. Prin urmare, săptămâna trecută, la Turneul Internațional pentru Cadete organizat la Râmnicu Vâlcea de Federația Română de Handbal, în Lotul României convocat de Carmen Buceschi s-a regăsit și Valentina Soreanu. Cu siguranță... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 17:05 (6454 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă în Austria deschisă pe numele unui ialomițean

Un bărbat din Urziceni este căutat de autoritățile judiciare din Austria după ce a înșelat zeci de locuitori ai orașului Kroneuburg, situat la 12 kilometri distanță de capitala Viena. Procurorii și polițiștii austrieci fac demersuri pentru ca suspectul să fie audiat prin intermediul videocamerei, la sediul Judecătoriei Urziceni.

La un pas de a fi arestat Din primele informații, procurorii din Kroneuburg, Austria, au făcut demersuri pe lângă autoritățile judiciare din Ialomița pentru a le oferi detalii cu privire la numitul Robert Chelu, un bărbat din municipiul Urziceni, cercetat de... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 14:05 (6815 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Slobozia, locul 4 la Cupa României

Scrimă

CSM Slobozia, locul 4 la Cupa României

În perioada 15-18 februarie 2018, Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Cupa României la Sabie, concurs adresat seniorilor. Marin Cruțu, antrenorul celor de la CSM Slobozia, spera în obținerea unei medalii la concursul pe echipe, iar elevii săi au fost foarte aproape de această performanță. În formula George Dragomir, Răzvan Stănescu și Pavel Melnic, Slobozia s-a calificat în Semifinale după ce a trecut de Dinamo 2 București, cu 45-22. În penultimul act al competiției, sabrerii noștri i-au înfruntat pe proaspeții vicecampioni ai Europei, cei de la Steaua București. A ieșit un duel pe muchie de cuțit, câștigat de militari cu 45-42. În finala mică, Slobozia s-a înclinat în fața Iașiului, scor... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 12:40 (3935 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 39 milioane de lei pentru salarii

În 2018

Slobozia va cheltui 39 milioane de lei pentru salarii

Marți, 20 februarie a.c., Consiliul Local Slobozia a aprobat proiectul de buget al orașului pentru anul 2018. Conform datelor oficiale, valoarea totală a cheltuielilor de funcționare a Primăriei Slobozia se ridică la aproximativ 86 milioane de lei. Din această sumă, salariile din cadrul instituției și direcțiilor subordonate acesteia se cifrează la 39 milioane de lei. Suma este cu 3 milioane de lei mai mare decât cea destinată bugetului de investiții pentru anul 2018.

Cine-mparte, parte-și face Bugetul Sloboziei pentru anul 2018 a fost aprobat. Potrivit datelor oficiale, valoarea totală... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 10:05 (6688 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legile administrației Moraru pentru Ialomița

Legile administrației Moraru pentru Ialomița

bonus: directorul Drumuri și Poduri SA a cerut dublarea salariului

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 19 februarie 2018, în cadrul unei ședințe ordinare pentru a vota bugetul pentru anul în curs. Proiectul de hotărâre a fost votat cu 19 voturi «pentru» (PSD+ALDE) și 9 «abțineri» (PNL). Pe ordinea de zi a ședinței au mai figurat o serie de proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică ialomițeană. Cel care a suscitat cele mai vii polemici a fost cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru anul 2018.

Administrația Moraru e suverană
Bugetul general al județului Ialomița se ridică... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2018, 12:10 (9975 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere «sintetică»

Fotbal, Unirea Slobozia

Înfrângere «sintetică»

bonus: «Grupa 2005», turneu la Brașov

Așa cum se întâmplă deseori în pauza de iarnă, pregătirea echipelor mici este îngreunată de vremea capricioasă. S-a întâmplat și săptămâna trecută, când Unirea Slobozia s-a văzut în imposibilitatea de a disputa jocul amical contra Daciei Unirea Brăila, din cauza lipsei unui teren adecvat. Astfel, singura partidă de verificare jucată de elevii lui Enache Costea a fost cea de la Modelu, derulată sâmbătă, 17 februarie  2018. Dacă în campionat Unirea trecea de călărășeni cu 7-0, pe sinteticul de la Modelu băieții de la Înainte au reușit să-și adjudece victoria. Golgheterul Sloboziei Nelu Bucă a deschis scorul în minutul 15 și tot el a irosit două ocazii de a-l majora. Rând pe rând, Soare, Răduca... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2018, 10:15 (4061 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul Slobozia, rezultate pozitive în cantonament

În perioada 9-16 februarie a.c., liderul Ligii a IV-a, Abatorul Slobozia a bifat un cantonament la Bușteni. În cadrul acestui stagiu au disputat 4 meciuri amicale, necunoscând înfrângerea. Prima partidă a fost contra echipei ACS Hărman, care joacă în Liga a III-a. S-a terminat 1-1, golul Abatorului fiind reușit de Eduard Iftinca. A urmat un alt egal la scor similar cu liderul din Liga a IV-a Brașov, AS SR, reușita slobozenilor aparținându-i lui Baltă. Abatorul a câștigat cu 3-1 meciul cu Steagul Roșu, goluri Alexandru, Matei, Baltă, și cu 4-3 disputa cu Precizia Săcele. Vizuroiu a marcat două goluri, celelalte reușite aparținându-le lui Baltă și lui Gheorghe. «A fost un stagiu de pregătire benefic... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2018, 09:50 (4026 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației urmărește decapitarea conducerii Învățământului ialomițean!

Ministerul Educației urmărește decapitarea conducerii Învățământului ialomițean!

Ministerul Educației se pregătește să le lase fără funcții pe Luminița Barcari și Steluța Mitrea, inspectorul școlar general și inspectorul școlar general adjunct din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În urma unei evaluări, șefele Învățământului ialomițean au primit calificativul «Nesatisfăcător», aspect ce ar conduce la desfacerea contractelor de muncă ale celor două. Atât Luminița Barcari, cât și Steluța Mitrea vor contesta raportul de evaluare al Ministerului Educației.

O nouă încercare de demitere În baza unui raport de evaluare a activității... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 14:10 (24781 vizualizări - 52 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu gestionează un buget de criză

Bani mai puțini pentru Slobozia în 2018

Administrația Mocioniu gestionează un buget de criză

Consiliul Local Slobozia s-a reunit luni, 12 februarie 2018, în cadrul comisiilor componente, pentru a dezbate bugetul orașului pentru anul 2018. Potrivit estimărilor, valoarea acestuia se ridică la 113,79 milioane de lei, cu 34 milioane de lei mai puțin decât în anul 2017. Administrația locală beneficiază însă de un excedent bugetar de 8,12 milioane de lei, fapt care permite continuarea unora dintre investițiile demarate anul trecut.

Un buget diminuat După un an considerat «bogat din punct de vedere administrativ» de către primarul Adrian Mocioniu, Slobozia intră în 2018 cu un buget... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 13:20 (5459 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marii agricultori din Ialomița, somați să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei

Marii agricultori din Ialomița, somați să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei

Reprezentanții a 15 societăți cu profil agricol din Ialomița au fost somați de Agenția pentru Plăți și Inspecție în Agricultură-Centrul Județean Ialomița să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei. Suma reprezintă sprijinul financiar acordat de stat pentru culturile calamitate de secetă și pe care unii fermieri l-au încasat necuvenit, neputând să îl justifice. Scandalul returnării ajutoarelor financiare acordate pentru a combate efectele secetei care a lovit culturile agricole din Ialomița este vechi de 3 ani și a fost generat de neîndeplinirea obligațiilor legale de către reprezentanții Prefecturii Ialomița.

Un prefect iresponsabil... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 10:15 (5017 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

la pavele...

la pavele...

De vreo două săptămâni se lucrează iar la agora din Piața Revoluției. La început, cei doi muncitori alocați lucrărilor restante, au așezat cum s-au priceput ei mai bine plăcile de andezit furate în perioada Sărbătorilor. Joi și vineri însă, pe 8 și 9 februarie 2018, salahorii angajați de ACM4 București au primit ordin să înlocuiască pavelele aleii din imagine cu altele noi. Procesul a durat două zile și, dacă ne întrebați pe noi, poate fi reluat lejer. Iar anul e abia la început!... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 14:35 (6795 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița cresc artificial numărul elevilor

Pentru mai mulți bani

Școlile din Ialomița cresc artificial numărul elevilor

O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 20 din cele peste 90 de școli și grădinițe ale județului au înregistrat depășiri ale bugetului pe care l-au prognozat în ceea ce privește plata salariilor profesorilor. Reprezentanții sindicatelor din Învățământul ialomițean explică faptul că fenomenul este cauzat de majorarea artificială a numărului de elevi, astfel ca fiecare unitate să beneficieze de mai multe fonduri prin plata costului mediu standard per elev...

Învățământul ialomițean în cifre
O mare parte din fondurile care vin de la bugetul de stat pentru... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 12:20 (5358 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Elev bolnav de TBC, la Școala Gimnazială Gheorghe Doja

Elev bolnav de TBC, la Școala Gimnazială Gheorghe Doja

Anchetă epidemiologică la Școala Gimnazială din localitatea Gheorghe Doja, după ce un elev, în  vârstă de 14 ani, a fost diagnosticat cu TBC. În prezent, băiatul se află internat într-un sanatoriu din județul Argeș.

Examen medical la școală
Din primele informații, se pare că elevul a contactat boala de la tatăl său, internat în momentul de față într-un spital de specialitate. Inițial, copilul a fost pus sub supraveghere medicală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar după ce analizele de laborator au confirmat că are TBC, el a fost transferat către sanatoriul din localitatea... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 11:27 (5736 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are un buget de investiții de 84,6 milioane de lei

Ialomița are un buget de investiții de 84,6 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița a organizat luni, 12 februarie 2018, prima dezbatere publică privitoare la bugetul județului Ialomița pentru anul 2018. Potrivit unei prime estimări, în anul 2018 instituția dispune de 206,4 milioane de lei, din care doar 84,6 milioane de lei sunt sunt alocați secțiunii de dezvoltare. Printre investițiile pe care președintele Victor Moraru le-a promovat în cadrul întâlnirii se numără 19 investiții în infrastructura rutieră și 2 investiții majore în sistemul sanitar. Restul investițiilor sunt modeste și reprezintă, de fapt, o reflecție a capacității reale de gestionare a resurselor bugetare județene.

Viitor de 120 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 09:50 (5807 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița luptă zadarnic împotriva «violenței în familie»

Ialomița luptă zadarnic împotriva «violenței în familie»

«Violența în familie» este o realitate dură, chiar și într-un județ pașnic precum Ialomița. Statistic, de la un an la altul, numărul cazurilor crește semnificativ. La nivelul județului, toate victimele primesc îngrijire și suport psihologic în cadrul serviciilor specializate ale Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. În tot acest timp, agresorii umblă liber și își pot molesta victimele fără niciun fel de probleme, pentru că de foarte puține ori aceștia ajung să răspundă penal pentru faptele lor.

Statistici îngrijorătoare Rapoartele de activitate ale... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2018, 10:40 (5457 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stația de Pompieri Fetești are nevoie de un sediu nou

Stația de Pompieri Fetești are nevoie de un sediu nou

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița fac demersuri pentru a beneficia de un sediu nou pentru Stația de Pompieri Fetești. Reprezentanții acestei subunități își desfășoară activitatea în spații provizorii, în care în trecut au funcționat birourile inginerilor care au lucrat la Autostrada Soarelui.

Se caută soluții pentru relocare În urma procesului de reorganizare al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, Garda nr. 3 Fetești, subunitate aflată în trecut în subordinea Detașamentului... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2018, 12:25 (5306 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: 14 filtre ale Poliției

Fetești: 14 filtre ale Poliției

Peste 35 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Fetești și pe raza localităților limitrofe pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, miercuri, 12 martie ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 17:21
(22413 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Peste 950000 de cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să solicite sprijinul pe suprafață că termenul limită pentru depunerea cererilor de plată este 17 mai 2010. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:34
(24748 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Șoferul» care a provocat accidentul în lanț, reținut de polițiști

Miercuri, 12 mai a.c., tînărul «șofer» răspunzător de accidentul provocat sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, a fost reținut pentru 24 de ore. Să reaminitim că tînărul, de 22 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:27
(20665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


În atenția producătorilor și cumpărătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește cumpărătorilor care achiziționează lapte, precum și producătorilor deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe, că declarațiile ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 18:04
(20148 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandă cu țigări

În urma unor acțiuni desfășurate în ultimele cinci zile în vederea combaterii transportului și a comerțului ilicit cu mărfuri, polițiștii ialomițeni au depistat mai multe persoane care transportau sau comercializau ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:43
(26367 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Peste 4 tone de fier vechi, confiscate

În cursul zilei de marți, 11 mai, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit. În timpul desfășurării acțiunii, polițiștii au depistat ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:38
(22551 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins de polițiști după ce a furat o bicicletă

Marți, 11 mai,polițiștii din Țăndărei au fost sesizați prin 112, de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat bicicleta pe care o ținea în fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:35
(21985 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 18:13
(14020 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:58
(14575 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A ascuns produsele furate sub fustă

La începutul săptămînii în curs, luni, 10 mai, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată de patronul unei firme despre faptul că o femeie a sustras produse cosmetice din magazinul societății. La fața ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:29
(24654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Cocora: Din căruță în copac

Luni, 10 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DJ102H, pe raza localității Cocora, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:28
(25477 vizualizări - 0 comentarii)


6 luni de închisoare pentru că a condus mașina fără permis

La mai puțin de două ore de la primirea unui mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, polițiștii au identificat și reținut persoana în cauză, aceasta fiind arestată pentru executarea pedepsei. În ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:27
(25098 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Luni, 10 mai 2010, polițiștii din Urziceni au depistat, în urma unor controale efectuate, un agent de pază care deținea ilegal o armă supusă autorizării. Agentul de pază, un bărbat, de 30 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:26
(26421 vizualizări - 0 comentarii)


Scrumbie confiscată

În cursul nopții trecute, respectiv 10 spre 11 mai, polițiști din Țăndărei au organizat un filtru pe Drumul Național 2A, în zona Chirana, ocazie cu care a fost oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:25
(22820 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța elevilor, în atenția polițiștilor

Luni, 10 mai, timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au acționat pentru prevenirea și combaterea delicvenței juvenile în unitățile de învățămînt, în scopul diminuării riscului infracțional și victimal ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:24
(13923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: polițist elev


Armele și munițiile, la verificare

Armele și munițiile, la verificare

Polițiștii ialomițeni atenționează persoanele juridice care dețin arme și muniții că autorizațiile de deținere și de folosire a armelor letale și a armelor neletale supuse autorizării, respectiv a munițiilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:18
(22124 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: arme verificare


Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», ediția a XIII-a

În perioada 13-16 mai 2010, în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și a Consiliului Local Slobozia, se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:14
(23124 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Poliția Municipiului Urziceni a organizat sîmbătă 8 mai, în intervalul orar 08.00-12.00, o acțiune ce a vizat menținerea ordinii și liniștii publice, prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:04
(23029 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: acțiune Poliție


Vlădeni: Patron amendat

La finele săptămînii trecute, sîmbătă, 8 mai, polițiștii feteșteni, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița, au organizat și executat o acțiune pentru cunoașterea, prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:02
(27423 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bătrîn tîlhărit

Sîmbătă, 8 mai, în jurul orelor 20.30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un barman angajat la o discotecă din localitate, despre faptul că un bărbat, de 60 de ani, a fost victima unei infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:59
(21549 vizualizări - 0 comentarii)


Cîștigătorii Festivalului-Concurs «Ionel Perlea», a XIX-a ediție

Festivalul și Concursul Național de Interpretare a Liedului «Ionel Perlea», ediția a XIX-a, desfășurat în perioada 7-9 mai 2010, și-a decis cîștigătorii. Juriul a decis acordarea marele premiu «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:44
(25357 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Eroilor», sărbătorită de jandarmi

«Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează joi, 13 mai, manifestări comemorative dedicate „Zilei Eroilor“ și „Înălțării Domnului“» informează reprezentanții instituției. Sărbătoarea se va ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:38
(22060 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni în trafic

Vineri, 7 mai a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe raza municipiului Slobozia, acțiunea avînd ca principal scop combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:07
(21770 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia rutier


Fetești: Braconaj piscicol

Polițiștii Formațiunii de Ordine Publică pentru Mediul Rural Fetești au continuat acțiunile pe raza comunelor din zona de competență, avînd ca scop prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a delictelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:05
(23361 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Slobozia: Cercetat penal pentru conducerea unui autoturism neînmatriculat

Vineri, în jurul orei 19.15, agenții Biroului Rutier Slobozia au oprit pentru control un autoturism ce avea plăcuțe cu numere de înmatriculare provizorii, la volanul căruia se afla un tînăr, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:04
(14922 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia dosar penal


Fetești: Acțiunea SIGURANȚA continuă

Pentru creșterea gradului de siguranță publică, în cursul zilei de vineri, 7 mai a.c., începînd cu orele 15.00, efective din toate structurile operative ale Poliției Municipiului Fetești, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 15:37
(13995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


«Centura de siguranță îți poate salva viața!»

«Conștientizarea participanților la trafic cu privire la importanța utilizării centurii de siguranță și, mai ales, asupra faptului că portul acesteia scade riscul unei accidentări grave și a decesului în ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:14
(25014 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire a faptelor antisociale

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în ultimele zile, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. 14 autovehicule ce prezentau ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:13
(22967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție acțiune


Alexeni: Fată de 15 ani, violată

Doi tineri, de 19, respectiv 22 de ani, ambii din Ion Roată, acuzați că au violat o minoră în vîrstă de 15 ani, au fost introduși în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul IPJ Ialomița joi, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:39
(28647 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni viol


Fetești: A plecat să doarmă la o prietenă și familia a dat-o dispărută

În noaptea de 5/6 mai a.c., în jurul orei 01.40, Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, despre faptul că nepoata sa, o minoră de 12 ani, a plecat de acasă în cursul ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:34
(30771 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...