Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă

Senzațional! Țineți aproape de el!

Pesedozaurii vor reîntronarea președintelui Ciupercă

Lăsate nesupravegheate de onorabilul Neacșu (care zilele astea e ocupat să care gențile, pardon, mapele Vasilicăi Viorica Dăncilă...), laboratoarele PSD au fost luate cu asalt de latifundozaurul (clasa Pesedozaurus Rex) Viorel Nica. Acesta a fost auzit profețind pe holurile filialei, la ceas de seară: «Vom fi ce-am fost și mai mult decât atât!». Specialiștii în politica glaciară a social-democrației au încercat decodarea mesajul și, după nopți de nesomn, au ajuns la următoarea concluzie: Viorel Nica trage sforile prin primării pentru a-l readuce la conducerea filialei pe ex-președintele Silvian Ciupercă!

«Victorașe, nici nu știi...... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2018, 10:05 (7867 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

În anul 2017

Ialomițenii au primit jumătate de milion de lei pentru a participa la procese

În 2017, ialomițenii au profitat din plin de ajutorul public judiciar, facilitate acordată de Statul Român persoanelor care sunt implicate în procese dar care nu au bani suficienți să participe la ele. Datele statistice oferite publicității de Tribunalul Ialomița arată că Statul a cheltuit pentru reprezentarea juridică a părților din procesele deschise la instațele din județul nostru 500 mii de lei.

Statul subvenționează participarea la procese
Acordarea ajutorului public judiciar este reglementată în baza Ordonanței de Urgență 51/2008, privind dreptul justițiabililor de a beneficia... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2018, 11:05 (4318 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sediul Serviciului Județean al Arhivelor Naționale Ialomița, plin de documente

Sediul Serviciului Județean al Arhivelor Naționale Ialomița, plin de documente

Activitatea de preluare a documentelor de către Serviciul Județean al Arhivelor Naționale Ialomița este blocată de 5 ani din cauza lipsei de spațiu. La momentul de față, instituția funcționează la capacitate maximă în privința depozitării documentelor. Situația s-ar putea dezamorsa doar dacă Statul ar construi o clădire nouă și modernă unde să fie păstrate documentele provenite de la instituțiile publice sau societățile comerciale din Ialomița. Costurile unei astfel de investiții se ridică însă la milioane de lei...

Un demers blocat
Potrivit actelor normative, pe lângă păstrare... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2018, 11:50 (11851 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri de 10,7 milioane de lei pentru școlile din Ialomița

Fonduri de 10,7 milioane de lei pentru școlile din Ialomița

În baza unor proiecte cu finanțare europeană, inițiate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, 12 școli din județ vor beneficia de 10,7 milioane de lei pentru realizarea unor activități ce au în vedere reducerea abandonului școlar, dar și realizarea de ore practice pentru elevii înscriși în cadrul școlilor profesionale. Durata de implementare a proiectelor este de 4 ani.

Bani europeni pentru elevii ialomițeni Potrivit informațiilor, la momentul de față, cele două proiecte ale Inspectoratului Școlar Județean au trecut de faza de evaluare, instituția fiind notificată cu privire la... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2018, 15:40 (9095 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan e nevinovat până la noi ordine

Răspunsuri la mișto, marca Gigi Petre

Cristi Stan e nevinovat până la noi ordine

În luna noiembrie a anului 2017, directorul Drumuri și Poduri SA, Cristi Stan, a fost implicat într-un scandal public, fiind acuzat de «fals și uz de fals». O lună mai târziu, consilierul local PNL Dragoș Soare a solicitat prefectului Gigi Petre să reacționeze public, în calitate de «garant al respectării legalității la nivelul județului». Răspunsul oficial al Instituției Prefectului Ialomița, după o lună și jumătate de așteptare, e că «organele abilitate urmează să se pronunțe asupra vinovăției acestuia».

Un scandal cu miză mare
La ședința Consiliului Județean din luna noiembrie... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2018, 20:15 (12627 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru angajează consilieri personali prin «selecție»

Paradoxurile administrației județene

Moraru angajează consilieri personali prin «selecție»

Consiliul Județean Ialomița a anunțat public că a demarat procedurile legale de angajare a doi consilieri personali pentru Președintele Victor Moraru. Anunțul este paradoxal, în condițiile în care toată lumea știe că Președintelui Moraru îi plac exclusiv consilierele, că doar nu-i concedia degeaba pe bufonii ăia doi de la parterul instituției...

Capcanele anunțurilor prezidențiale După ce i-a concediat fără drept de apel pe consilierii Edy Plăiașu și Alin Potinche, Președintele Moraru a decis să democratizeze procesul de selecție pentru viitoarele consiliere personale. Asexuat în aparență... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2018, 19:10 (7011 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Pivot tunisian, transferat la Slobozia

Conducerea HCM Slobozia a reușit pe ultima sută de metri a perioadei de transferuri să întărească cu încă două jucătoare lotul echipei de handbal. Astfel, tunisianca Mouna Jlezi a venit la HCM Slobozia pentru a acoperi postul de pivot, acolo unde antrenorul Gheorghe Covaciu avea până acum o singură variantă, Yarolsava Burlachenko. Mouna are 27 de ani, este înaltă de 1,73 metri și este componentă de bază a Naționalei de Handbal Feminin din Tunisia. A fost printre remarcatele echipei africane la Campionatul Mondial din Germania, desfășurat în decembrie 2017. Mouna Jlezi va fi jucătoarea HCM Slobozia până în vara anului 2019. A doua achiziție a HCM Slobozia este extrema dreaptă Cristina Elena Mitrache... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2018, 18:45 (4384 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Orașul lui Vlăduț

Orașul lui Vlăduț

Miercuri, 24 ianuarie 2018, peste 200 de părinți din Slobozia au participat la colecta organizată la Restaurantul «Oskar» din Slobozia pentru susținerea Danielei Toader, diagnosticată cu o formă rară de cancer la pancreas. Cazul acesteia, mediatizat până la acel moment doar pe rețelele de socializare, a impresionat și a mobilizat comunitatea locală. Donațiile celor prezenți, dar și cele anonime, ale sutelor de slobozeni care au vrut să lupte alături de familia Toader, au făcut posibil transportarea acesteia în Turcia, la o clinică specializată. Însă lupta familiei Toader cu cancerul este de-abia la început... Iar donațiile slobozenilor sunt vitale pentru ca Daniela să se întoarcă acasă!
... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2018, 12:20 (13654 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean legitimează abuzurile administrației Moraru

Consiliul Județean legitimează abuzurile administrației Moraru

bonus: Moraru scoate castanele din foc cu votul consilierilor județeni

Joi, 25 ianuarie 2018, s-a desfășurat prima ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița din acest an. Cu o ordine de zi de numai 8 puncte, ședința a reconfirmat statul de despot luminat al președintelui Victor Moraru. Conduși cu o mână de fier, consilierii județeni au validat prin vot toate deciziile acestuia, fără a solicita explicații și fără a înțelege implicațiile votului. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără cel privind repartizarea unor resurse bugetare către administrațiile locale sau cel privind trecerea din domeniul public în domeniul privat a 889,9 ha de teren în zona Giurgeni-Vlădeni-Gura Ialomiței.

«Cum nu vii tu, Țepes doamne?»... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 18:20 (10441 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Primul amical, primul succes

Fotbal, Unirea Slobozia

Primul amical, primul succes

Unirea Slobozia a jucat sâmbătă, 27 ianuarie a.c., la București, primul meci amical al iernii, contra celor de la Carmen, ocupanta locului 7 din Liga a IV-a din Capitală. Carmen București încearcă să aducă în actualitate un nume de tradiție al fotbalului românesc din perioada interbelică. La acest proiect s-a înhămat ca antrenor principal Adrian Matei, fostul fundaș central al Stelei. Din lotul bucureștenilor face parte și atacantul Liviu Ganea, fost jucător la Dinamo. Meciul a avut două părți distincte: o primă repriză echilibrată și una la discreția echipei lui Enache Costea. La pauză a fost 1-1, golul Sloboziei aparținându-i lui Nelu Bucă. În partea secundă, Unirea s-a dezlănțuit și a mai marcat... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 17:05 (5401 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosar penal deschis în Elveția pe numele unui vitezoman din Țăndărei

Dosar penal deschis în Elveția pe numele unui vitezoman din Țăndărei

Autoritățile elvețiene au cerut instanțelor din Ialomița date despre un tânăr de 32 de ani, din Țăndărei, anchetat în Elveția pentru că nu a respectat limita de viteză. Acesta a fost surprins de aparatul radar al polițiștilor din Țara Cantoanelor conducând cu o viteză mai mare decât prevede legea, pe numele său fiind întocmit un dosar penal. Comparativ cu legislația rutieră din Elveția, în România cea mai aspră sancțiune aplicată vitezomanilor este suspendarea permisului de conducere.

Unde-i lege nu-i tocmeală Potrivit informațiilor oferite de organele judiciare din Ialomița, tânărul... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 16:15 (9620 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Obligate să învingă

Handbal, HCM Slobozia-Danubius Galați, sâmbătă, 3 februarie 2018, orele 11,00

Obligate să învingă

HCM Slobozia revine în fața propriilor suporteri după o deplasare la Zalău care a decurs așa cum echipa noastră ne-a obișnuit în astfel de situații. Fetele antrenate de Gheorghe Covaciu nu au pus deloc probleme elevelor lui Gheorghe Tadici. Ardelencele s-au desprins rapid pe tabelă și nu au lăsat în niciun moment din mână frâiele jocului. La final tabela a indicat 27-17 pentru gazde. De data aceasta, sâmbătă, 3 februarie 2018, orele 11,00, HCM Slobozia va primi acasă vizita celor de la Danubius Galați. Va fi un meci extrem de important în lupta pentru evitarea retrogradării. Concret, dacă Slobozia își dorește să se mențină în lupta pentru locul 10, este obligată să câștige cele 3 puncte puse în... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 15:35 (5297 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Rapid Fetești s-a retras din Campionat

Luni, 29 ianuarie a.c., conducerea AJF Ialomița a fost înștiințată oficial de Clubul Rapid Fetești că echipa feroviară nu mai poate continua să evolueze în Liga a IV-a din rațiuni de ordin financiar. «Chiar dacă se vorbea de o săptămână despre acest lucru, abia acum am primit înștiințarea oficială din partea echipei cu privire la retragerea din campionat... Ei își doresc să revină din toamnă în Liga a V-a, dacă va fi un loc disponibil și dacă își vor permite!» ne-a declarat președintele AJF Ialomița, Mihai Basarab. Feteștenii se confruntă de mai mulți ani cu probleme financiare, de vină fiind, se pare, totalul dezinteres al autorităților locale pentru fenomenul fotbalistic. «Au fost meciuri la... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 15:05 (6758 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă, Campionatul Național de Scrimă Cadeți

Mihăiță Cruțu, locul 7

În perioada 29-30 ianuarie 2018, în sala «Ana Pascu» din București, s-au desfășurat probele masculine ale Campionatului Național de Sabie Cadeți. În concursul individual s-au duelat 54 de sabreri, cea mai bună clasare din delegația slobozeană având-o sportivul CSS Mihăiță Cruțu, locul 7. Calificat pe tabloul de 8, Cruțu a avut neșansa de a-l întâlni în Sferturi pe experimentatul Rareș Ailinca de la CSM Brașov, care l-a învins cu 15-4, având să devină apoi campion național. «Sunt mulțumit de ceea ce a realizat Mihăiță. Cu un culoar mai accesibil, ar fi putut obține mai mult. L-a înfruntat pe Rareș, sabrer cu un an mai mare, iar plusul de experiență s-a văzut! Atât Mihăiță, cât și Dan sau Liviu... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 14:25 (3504 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cabinet medical școlar în cartierul fără școli și cu elevi puțini

Investiție inutilă a Primăriei Țăndărei

Cabinet medical școlar în cartierul fără școli și cu elevi puțini

Decizie uluitoare a autorităților locale din Țăndărei. Aleșii orașului au făcut demersurile pentru obținerea autorizațiilor necesare demarării unui proiect pe cât de ambițios, pe atât de inutil. Concret, Primăria Țăndărei vrea să amenajeze un cabinet medical școlar în inima Cartierului Strachina, zonă în care nu există școală! Deși în trecut aici existau două unități de învățământ, acestea au fost desființate de mai bine de 10 ani din cauza numărului scăzut de elevi...

Demersuri inutile
Ministerul Sănătății a reglementat activitatea cabinetelor medicale școlare printr-o serie... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 13:25 (7998 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Sănătate Publică are băi insalubre

Instituția ialomițeană trebuie să se amendeze singură!

Direcția de Sănătate Publică are băi insalubre

Probleme cu igiena în băile Direcției de Sănătate Publică Ialomița. După ce în luna septembrie a anului trecut, angajații instituției au lăsat fără autorizație sanitară de funcționare peste 20 de școli din județ din cauza toaletelor murdare, acum instituția se confruntă cu aceeași problemă. Dincolo de ridicolul situației, deficiențele par să nu intereseze pe nimeni! Toate acestea pentru că reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița se pregătesc să investească fonduri publice pentru achiziția de camere de supraveghere video și a unei bariere de trecere, care urmează să fie montată la poartă. Contactat telefonic pentru un punct de vedere, Gabriel Modrea, directorul Direcției de Sănătate... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2018, 10:20 (5091 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Operație în premieră la Spitalul Municipal Urziceni

Operație în premieră la Spitalul Municipal Urziceni

O echipă medicală condusă de cel mai tânăr chirurg al Spitalului Municipal Urziceni a realizat, în urmă cu o săptămână, o operație în premieră, care a impus intervenția asupra arterelor membrului inferior al unui pacient în vârstă de 80 de ani. În mod normal o astfel de operație se realizează doar în spitalele mari din București unde există secții de Chirurgie Vasculară, însă echipa de medici din Urziceni s-a descurcat exemplar. După două ore petrecute în blocul operator, bolnavul care a beneficiat de această operație a început să se simtă bine.

A fost salvat de medici
Echipa... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2018, 16:45 (14461 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

De la toamnă, liceele din Ialomița vor avea mai puține clase

De la toamnă, liceele din Ialomița vor avea mai puține clase

Situație alarmantă în Învățământul ialomițean. O analiză a reprezentanților Inspectoratului Școlar Județean Ialomița scoate la iveală faptul că tot mai multe unități de învățământ sunt pe cale să-și reducă numărul de clase, din cauza scăderii efectivelor de elevi. Cel mai grav afectate de această situație sunt liceele teoretice și tehnologice din județ. Pentru anul școlar viitor, 2018-2019, de exemplu, 6 licee din Ialomița au fost obligate să-și reducă numărul de clase!

Mai puțini elevi, mai puține clase Directori de școli și oficiali ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița s-au... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2018, 12:55 (12503 vizualizări - 24 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Neacșu, omul și opera

Marian Neacșu, omul și opera

Marian Neacșu este președintele PSD Ialomița și secretarul general al PSD. Ar fi putut fi mai mult, dar soarta și pârdalnica de condamnare penală i-au fost potrivnice. Chiar și așa, el a reușit să își depășească condiția... Iar realizările lui merită atenția noastră, a tuturor!

Bine faci, bine găsești! În vreme ce țara se isterizează pentru că Liviu a făcut-o primă ministreasă pe Vasilica, Marian Neacșu populează discret ministerele cu secretari de stat și funcționari de rang înalt. Potrivit estimărilor noastre, o duzină de ialomițeni, în frunte cu Potor, Crunțeanu și Alexandrescu,... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2018, 09:55 (9358 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Administrația locală vrea o Policlinică modernă

Proiect ambițios la Fetești

Administrația locală vrea o Policlinică modernă

Autoritățile locale din Fetești fac demersuri pentru modernizarea Policlinicii din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Astfel, în cadrul unei dezbateri publice, reprezentanții Primăriei Fetești au discutat despre reabilitarea clădirii în care funcționează Policlinica și dotarea cabinetelor cu echipamente medicale de ultimă generație, prin intermediul accesării de fonduri europene. La întâlnirea organizată la Fetești au participat reprezentanți ai Ministerului Sănătății, dar și parlamentarii ialomițeni Ștefan Mușoiu și Marian Pavel.

Este nevoie de modernizare Policlinica Spitalului... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2018, 13:25 (7807 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6964 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12577 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11591 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16171 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8978 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12490 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11333 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7970 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11945 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11121 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9685 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6619 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11142 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9920 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8880 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9221 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...