Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Gardienii istoriei ialomițene

Gardienii istoriei ialomițene

Arhivele județului Ialomița sunt depozitate pe strada Alexandru Odobescu, la nr. 4, din 1977. Și tot de-atunci, generații și generații de arhiviști luptă pentru conservarea și salvarea celor 7 kilometri de istorie locală depozitată aici. Arhivistul Daniela Safciu este doar unul dintre aceștia. Iar povestea ei o dovadă vie că atâta timp cât există oameni dăruiți acestei meserii, datele istorice depozitate în arhivele locale sunt în siguranță.

O decizie pentru o viață La numai 25 de ani, Daniela Safciu știe că viața ei este legată indisolubil de arhivele istorice. Ne mărturisește că a... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2018, 10:20 (5922 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Retrocedarea terenurilor inventariate bate pasul pe loc

În Ialomița

Retrocedarea terenurilor inventariate bate pasul pe loc

Oficial, Ialomița a finalizat procesul inventarierii terenurilor în vederea retrocedării de 3 ani. Dar pentru că demersul s-a realizat nesatisfăcător, mulți dintre oamenii care ar fi trebuit să primească respectivele suprafețe așteaptă și acum să intre în posesia lor. De la caz la caz, ceea ce împiedică punerile în posesie sunt situațiile generate de terenurile suprapuse. Reprezentanții Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița susțin că «au fost unele probleme la momentul inventarierii, dar că situația nu este atât de gravă...».

O mare de legi, aceeași problemă... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2018, 12:20 (4787 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Distribuția pentru «Ialomița ta» ne costă 120 mii de lei anual

Ofensivă electorală pe bani publici

Distribuția pentru «Ialomița ta» ne costă 120 mii de lei anual

În urmă cu 3 luni, președintele Victor Moraru a comandat un oficios administrativ în 8 pagini, pe hârtie albă, al cărei scop declarat era «mediatizarea activității administrației județene». Publicația este tipărită în 20000 de exemplare, iar costurile de tipărire nu au fost făcute publice oficial până la acest moment. Ziarul nostru a aflat însă cât costă distribuția acestui vehicul politic și cum este el împărțit electoratului din Ialomița.

Mofturi prezidențiale pe bani publici Bolnav de «cultul personalității», Președintele Victor Moraru cheltuie de peste 16 ani fonduri publice... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 17:45 (6207 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Anul 2018 vine cu schimbări în privința cotizației de membru al Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România (OAMGMAMR). Astfel, potrivit unor modificări intrate în vigoare printr-o hotărâre adoptată de forul superior de la București al OAMGMAMR, în decembrie 2017, indiferent de timpul petrecut la lucru, orice asistent trebuie să achite o cotizație a cărei valoare este de 1% din cuantumul salariul mediu brut, nu din cel al salariului obținut, așa cum era până ca modificarea să intre în vigoare. Cei mai afectați de această prevedere sunt asistenții medicali care lucrează cu jumătate de normă.

Cresc dările pentru asistenți... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 15:10 (7126 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Veșnica pomenire în varianta administrativă

Feisbuc bisericesc

Veșnica pomenire în varianta administrativă

Cu o regretabilă întârziere vă notificăm cu privire la apariția în spațiul public a fotografiei alăturate. Ea a fost realizată pe 7 ianuarie 2018, când Preasfințitul Vincențiu a săvârșit Sfânta Liturghie la Biserica cu hramul «Sfântul Ioan Botezătorul» din Slobozia. Și vă jurăm că n-am fi fluierat lângă biserică dacă n-am fi remarcat cu îngrijorare atâta aglomerare de farisei pe centimetru pătrat de colivă arhierească.

Doamne, ai milă de păcătoșii tăi Primul care ne-a sărit în ochi este Dumitru Pop, patronul Orion, fără de care nu se face și nu se desface nicio slujbă din Ialomița și... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2018, 18:05 (11034 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicaliștii SANITAS, obligați să închirieze propria sală de ședințe

Aproximativ 100 de angajați ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia au organizat un protest spontan pe holurile unității sanitare. Membri ai Sindicatului SANITAS-filiala Ialomița, aceștia și-au manifestat nemulțumirea față de interdicția impusă de Mariana Iancu, managerul Spitalului Slobozia, de a-și desfășura o ședință de lucru în sala de ședință a unității medicale.

Au câștigat drepturile în instanță 
Potrivit lui Valentin Spătărelu, președintele SANITAS-filiala Ialomița, conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a precizat că reprezentanților sindicatului pe... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2018, 17:14 (17305 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia percepe taxă pentru identificarea locurilor de veci

Cadou de sfârșit de an

Slobozia percepe taxă pentru identificarea locurilor de veci

La sfârșitul anului precedent, consilierii locali slobozeni au aprobat noile tarife ale Servicii Publice Slobozia SRL, societate care se ocupă și de administrarea cimitirului uman. Printre cele aproape 100 de taxe percepute de societate se numără și «taxa de identificare a locului de veci»... Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia SRL susține că această taxă nu este nouă, ea fiind moștenită. «Este normal să percepem o astfel de taxă, în condițiile în care unele locuri de veci sunt greu de identificat!» declară ea.

Sarabanda majorărilor de taxe În luna noiembrie a anului... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 17:40 (12901 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul Andrei Pop are probleme cu dioptriile politice

Când parlamentarii se iau în serios

Deputatul Andrei Pop are probleme cu dioptriile politice

De mai bine de un an, de când ne-au promis luna de pe cer dacă-i trimitem în Parlament, deputații și senatorii ialomițeni nu deranjează pe nimeni. Mușoiu e în concediu permanent, Găină e invizibil, Pavel împarte praful de pe tobe, Ionașcu strânge bani albi pentru zile negre, iar Tinel visează la viață politică veșnică. Singurul care s-a luat în serios este deputatul Andrei Pop, care la 25 de ani încearcă să demonstreze electoratului că politica se poate face și altfel. Părerea noastră e că mai bine făcea ca ceilalți...

Țara lui Andrei. Deputatul Andrei!
Andrei Pop a finalizat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 16:15 (11065 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Săptămână dulce amară

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Universitatea Cluj 24-27 (17-17)

Săptămână dulce amară

La mijlocul săptămânii trecute a fost deplasarea de la Slatina, una de a cărei importanță jucătoarele de la HCM Slobozia au fost conștiente. Drept urmare, totul a mers perfect, au învins cu 24-19 și au obținut 3 puncte mari. Din păcate, finalul săptămânii n-a mai fost pe placul lui Gheorghe Covaciu și al suporterilor Sloboziei. Duelul de acasă cu Universitatea Cluj, contracandidată la locul 10, care asigură salvarea absolută de la retrogradare, a fost unul la fel de important. Cele 3 puncte din acest joc ar fi dus Slobozia pe locul 10. Meciul a început promițător, dar finalul n-a fost ceea ce ne doream...

Un meci care trebuia câștigat... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 14:40 (5620 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Reunire cu două noutăți, dar fără Toma

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Reunire cu două noutăți, dar fără Toma

Unirea Slobozia a luat startul în returul actualei stagiuni. Optimismul continuă să fie parte dominantă a vestiarului, cu toate că lotul slobozean a pierdut în pauza de iarnă un om foarte important. Unul dintre oamenii de bază din istoria recentă a clubului, mijlocașul Constantin Toma, a ales să lase fotbalul pentru un loc de muncă mai sigur și, cu certitudine, mai bine plătit în Germania. Cel alintat sub pseudonimul «Țâcă» va împlini în martie 31 de ani, iar cariera sa se leagă încă din perioada junioratului de Unirea Slobozia. Purtătorul tricoului cu numărul 10 și, fără discuții, unul dintre idolii tribunei, Toma a făcut un tur de campionat excelent, fiind cel mai bun pasator și al doilea în... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 12:55 (6748 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amicale tari pentru Abatorul

Liderul Ligii a IV-a, Abatorul Slobozia, a perfectat deja o serie de amicale pe care le va disputa în perioada de pregătire a returului. Echipa antrenată de Ion Ionescu va susține jocuri de pregătire cu echipele de Liga a III-a Înainte Modelu, Farul Constanța și Unirea Slobozia, dar și cu echipa din Ciocănești, angrenată în campionatul Ligii a IV-a Călărași. În perioada 9-15 februarie 2018, Abatorul va urca la Bușteni pentru o săptămână de pregătire centralizată unde, pe lângă pregătirea fizică, va susține și două partide amicale, adversarii nefiind încă necunoscuți. La echipa slobozeană s-au perfectat și patru transferuri. Este vorba despre fundașii Marian Bucurică și Paul Sava, mijlocașul Eduard... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 11:20 (4532 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A născut acasă un copil prematur!

După ce a fugit din Spitalul Slobozia

A născut acasă un copil prematur!

Caz șocant la Slobozia. O tânără de 29 de ani a născut, prematur, o fetiță de 1700 de grame, după ce a fugit din Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, mama a fost transferată la Spitalul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București, fiind diagnosticată cu rujeolă.

Copila se află sub supraveghere medicală
Tânăra de 29 de ani, gravidă în luna a 8-a, s-a internat la sfârșitul săptămânii precedente la Spitalul Județean de  Urgență Slobozia, însă după câteva ore a fugit din salonul Secției Obstetrică-Ginecologie. În noaptea de luni spre marți, 15/16 ianuarie 2018... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 14:53 (8699 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme administrative în Consiliul Local Bărbulești

Probleme administrative în Consiliul Local Bărbulești

Șapte consilieri locali din Bărbulești ar putea rămâne fără mandate din cauza faptului că aceștia nu respectă legislația în vigoare. În urma unui control al Prefecturii Ialomița, reprezentanții instituției au constatat că respectivii aleși locali nu și-au depus declarațiile de avere și interese. Potrivit legii, neîndeplinirea acestei obligații are ca efect eliberarea din funcție. Cazul de la Bărbulești nu este însă singular la nivelul județului Ialomița, zeci de aleși fiind în situații similare. Deși reprezentanții Prefecturii Ialomița sesizează frecvent astfel de abateri, decizia cu privire la aplicarea prevederilor legale aparține doar consiliilor locale din care cei prinși în ilegalitate fac... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 14:35 (5861 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

În timp ce România se află în procedură de infringement, fiind obligată să închidă peste 50 de depozite municipale de deșeuri industriale periculoase și nepericuloase, Vivani Salubritate SA face demersuri să deschidă unul nou! Depozitul de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA ar uma să aibă o capacitate de 241500 tone și va costa 5 milioane de euro. Procedura de autorizare a acestei investiții este momentan blocată, însă firma a obținut vara trecută acordul de mediu din partea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița.

La 10 ani de la inaugurare
În anul 200... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 10:20 (11705 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul Mihăilă își pune singur mâna-n cap

Feisbuc administrativ

Primarul Mihăilă își pune singur mâna-n cap

Pentru că nu a reușit să schimbe nimic în comuna pe care o păstorește, primarul din Buești a decis să se schimbe pe sine. Și, după cum vedeți în imaginile alăturate, a reușit...

Primarul își poate schimba părul... Dar năravul? L-am lăsat pe primarul Nicolae Mihăilă în biroul său din singura comună cu bulevard din Ialomița, admirând păunul împăiat din dotarea instituției. De-atunci, nu am mai auzit nimic despre el. Nimic notabil, firește, căci gurile rele spun multe... Uite, de exemplu, cineva ne-a relatat că domnul primar ar fi declarat public că habar nu are ce cantități de deșeuri... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 16:20 (8832 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Două dosare penale înregistrate la Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni consemnează moartea în condiții suspecte a trei bărbați din Ialomița... Decesul victimelor a survenit prin înec în apele lacurilor Ratca și Jilavele. Cei trei oameni erau angajați ca agenți de pază la firma Ialpesco, patronată de Mirel Diaconu, stomatologul bucureștean care a orchestrat o reglare de conturi în stil mafiot la Slobozia, în anul 2016. Deși autoritățile merg pe varianta unor simple accidente cu rezultat nefast, tot mai multe voci din comunitatea de la Jilavele susțin faptul că moartea paznicilor nu a fost întâmplătoare...

Un cadavru neidentificat... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 13:05 (12025 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Intrată oficial în faliment, societatea Ultex SA, în fapt fabrica de ulei a orașului Țăndărei, continuă să acumuleze datorii. Anul acesta se împlinesc 12 ani de când firma falimentară trebuie să achite bugetului local taxe și impozite neplătite în valoare de 2,5 milioane de lei. La aceste datorii se adaugă și cele pe care Ultex SA le are către ANAF. O situație a acestor debite arată că defuncta Ultex SA trebuie să plătească bugetului de stat 35 milioane de lei! La rândul său, actualul proprietar al fabricii de ulei din Țăndărei, societatea Floarea Internațional, membră a concernului Trans Oil, înregistrează debite.

În faliment, dar cu datorii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 09:55 (10205 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Maestrul de TAE CHUN DO

Ialomițeni cu care ne putem mândri

Maestrul de TAE CHUN DO

Are 25 de ani și bate cuie cu capul. Este maestru în 5 stiluri de arte marțiale și «singurul om din Europa care bate cuie cu capul». Se numește Iordache Lazăr, trăiește în Fetești și, la numai 25 de ani, a inventat un stil de arte marțiale practicat deja în 10 țări ale lumii.

«Inteligența învinge forța» Acesta este motto-ul lui Lazăr Iordache. S-a ghidat după el toată viața... Nu prea multă, căci este foarte tânăr. Are doar 25 de ani. Iar la sfârșitul anului trecut a devenit preț de o ediție vedeta tabloidelor naționale pentru o performanță unică în Europa. E singurul om care s-a încumetat... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2018, 11:05 (8047 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Asistații sociali din Slobozia refuză să-și găsească locuri de muncă

Scandal la Primăria Slobozia după ce 86 de asistați sociali al căror drept la plata indemnizațiilor a fost suspendat au fost trecuți pe lista celor care trebuie remunerați. Oamenii au rămas fără dreptul de a primi bani după ce au refuzat să-și caute un loc de muncă, deși reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și cei ai Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița le-au prezentat mai multe oferte. Administrația locală a municipiului Slobozia susține că a fost vorba despre o interpretare eronată a legii...

Au refuzat să muncească Nu mai... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2018, 12:40 (5657 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Începând din ianuarie 2018, Judecătoria Slobozia are o nouă conducere. În funcția de președinte al instituției a fost desemnată judecătoarea Maria Izabela Costea, care va asigura interimatul acestei funcții pe o perioadă de 6 luni. Acesta l-a înlocuit pe judecătorul Nicolae Șerban, care a promovat examenul pentru a deveni magistrat în cadrul Tribunalului Ialomița. Pe de altă parte, la Judecătoria Urziceni își desfășoară activitatea doar doi judecători...

Examen de promovare la o instanță superioară Ca în fiecare toamnă, Consiliul Superior al Magistraturii a organizat un examen pentru... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 17:05 (11318 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2738 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9702 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6549 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5505 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4030 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4486 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4546 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8170 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3330 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5196 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2284 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7565 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4136 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6213 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4373 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4506 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2796 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...