Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

FC Sportul Slobozia, prima echipă de fotbal fete a orașului

După 2 ani de antrenamente, prima echipă de fotbal fete a Sloboziei este pregătită să iasă «la atac». Sunt 12 și au jucat primele meciuri oficiale înainte ca echipa să fie înregistrată legal drept FC Sportul Slobozia. Se antrenează de două ori pe săptămână și visează cu ochii deschiși să devină campioane. Pentru fani, parinți și prieteni deja sunt. Iar acum a venit timpul să le cunoaștem cu toții!

O zi de antrenament E duminică dimineața în fața terenului de fotbal din Orășelul Copiilor. Fetele se strâng greu, una câte una... Întâi Livia, căpitanul echipei, apoi Mădălina, Nicoleta,... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 18:50 (11329 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Ofensiva copiilor cu Cerințe Educative Speciale din Țăndărei

Consiliul Județean Ialomița, executat silit

Un caz relatat de ziarul nostru în urmă cu câteva luni revine în atenția opiniei publice. Este vorba despre situația celor șapte copii cu Cerințe Educative Speciale, ai căror părinți au reușit să le câștige drepturile de care au fost lipsiți vreme de 3 ani în instanță. Deși au reușit să obțină beneficiile financiare pentru copiii lor în baza unei hotărâri judecătorești definitive a Curții de Apel București, oamenii reclamă faptul că oficialii Consiliului Județean Ialomița refuză să o pună în aplicare. Mai mult, instituția a apelat la o cale de atac extraordinară, cu scopul de a desființa hotărârea prin care copiilor le-au fost conferite drepturile care li se cuveneau. Pe cale de consecință, părinții... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2017, 13:35 (10129 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Urmărită penal pentru că și-a abandonat copilul în salonul Maternității din Urziceni

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din Urziceni au început urmărirea penală pe numele unei femei din zona Rădulești, acuzată că și-a abandonat copilul după naștere. Femeia le-a spus anchetatorilor că micuțul pe care l-a adus pe lume este «o greșeală», dar cu toate acestea ea a făcut demersuri către serviciile sociale pentru a-i fi dat spre încredințare. Acum reprezentanții autorităților competente au deschis o anchetă pentru a vedea dacă într-adevăr copilul poate fi sau nu lăsat în grija mamei...

Un caz cutremurător Nașterea micuțului abandonat în spital s-a petrecut anul... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 19:15 (6560 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Handbal, HCM Slobozia, antrenor Gheorghe Covaciu

«Îmi doresc din tot sufletul victoria cu Roman!»

Înfrângerea rușinoasă cu Brăila a atras după sine ruperea înțelegerii dintre HCM Slobozia și antrenorul Dumitru Muși. În locul acestuia, la conducerea tehnică a echipei a fost instalat Gheorghe Covaciu. Antrenorul de 60 de ani care în urmă cu 5 sezoane juca în Liga Campionilor cu «U» Cluj a fost anul trecut pe banca tehnică a celor de la CSM Roman. Buzoian prin origine și băimărean prin adopție, Gheorghe Covaciu a venit la Slobozia pentru a aduce echipa pe unul dintre primele 10 locuri, așa cum reiese și din interviul pe care ni l-a acordat la scurt timp după preluarea echipei.
-Domnule profesor, discuțiile cu cei de la Slobozia au durat practic cateva ore. Ce v-a făcut să luați așa repede hotărârea de a prelua HCM-ul?... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 18:05 (3415 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

La Slobozia

Pace socială între taximetriști și autoritățile locale

După 8 ani de scandaluri publice, administrația locală din Slobozia a făcut pace cu cei 210 taximetriști autorizați din Slobozia. La sfârșitul săptămânii precedente, Camera Taximetriștilor Ialomița și Primăria Slobozia au semnat un protocol de colaborare care să răspundă atât constrângerilor legale în vigoare, cât și revendicărilor taximetriștilor. Cele două tabere susțin că protocolul are în vedere interesele legitime ale clienților și va elimina derapajele existente pe piață la acest moment.

Clienții sunt nemulțumiți, taximetriștii la fel
«Mă deranjează faptul că urc în taxi și dau peste șoferi nespălați sau care se scobesc în nas!». «Zici că sunt jurați. Cum urc, cum dau boxele la maxim și-mi fac creierii zob până la destinație. Manele la capul gol sau lăutărească de-aia greaua, de îți vine să o iei razna!». «Umblă cu niște căzături de mașini, de te miri cum de mai pornesc... Sunt murdare, le ies arcurile prin scaun și ți se face silă de la miros... Eu le ocolesc de câte ori pot, dar de multe ori nu îți dai seama până nu urci!». «Te înșeală la preț. Ori nu pornesc aparatul, ori, dacă e cursa prea ieftină, opresc și dau cu spatele... Imediat crește tariful cu un leu!».... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 16:15 (11411 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, junioare II

Primul meci, primul succes

Junioarele II ale CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion, au deschis noul sezon cu o victorie. Victima a fost Muntenia Olimpic București, echipă fără prea mari pretenții. Astfel, singurul adversar al slobozencelor a fost erorile în construcția atacurilor, inerente începutului de sezon. De asemenea, echipa noastră a fost văduvită, în special în defensivă, de prezența Petronelei Ungureanu, în vreme ce liderul Valentina Soreanu a jucat doar 7 minute, timp în care a marcat 6 goluri. În final, CSS Slobozia s-a impus cu 36-20 (15-6) pentru echipa noastră punctând: Vasile-12 goluri, Neagu-7, Soreanu-6, Onea-5, Dumitru-2, Cloșcă-2, Zăvadă-1, Lazăr-1.
Din păcate, junioarele III au bifat a doua... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2017, 14:40 (4026 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Victor Moraru nu a uitat de unde a plecat!

Uniforme pentru școala din Amara de la firma președintelui Consiliului Județean Ialomița

Scandal la Școala Gimnazială «George Vâlsan» din Amara. Mai mulți părinți au protestat pe un site de socializare, revoltați de uniformele cu care copiii lor sunt nevoiți să meargă la școală. Oamenii spun că au plătit aproximativ 130 de lei pentru o ținută neadecvată. Situația devine și mai interesantă în condițiile în care respectivele uniforme au fost confecționate de către firma Miro Impex SRL, al cărei asociat este nimeni altul decât Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița. Informația a fost confirmată oficial de Felicia Negrilă, administratorul societății controlată de președintele Moraru.

Revolta părinților din Amara... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 20:45 (28764 vizualizări - 33 comentarii)

SPORT

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

Scrimă

George Dragomir a câștigat Cupa Federației

În perioada 21-24 septembrie 2017, orașul Iași a găzduit Cupa Federației la Sabie, competiție adresată cadeților și juniorilor. 52 de sportivi au fost la startul turneului de juniori, câștigat la final de sabrerul CSM Unirea Slobozia, George Dragomir. Acesta a fost, de altfel, singurul slobozean prezent pe tabloul de 8, Răzvan Stănescu lipsind din cauza unei accidentări la gleznă. În sferturi a trecut cu 15-9 de stelistul Vlad Grădișteanu, pentru ca în semifinale să îl învingă cu 15-12 pe ieșeanul Răzvan Ursache. Finala a fost aprig disputată, dar în cele din urmă George Dragomir, sportiv pregătit de profesorul Marin Cruțu, s-a impus în fața brașoveanului Rareș Ailinca, cu 15-12. Acest succes... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 17:15 (3997 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița au adunat peste 1 milion e absențe

În anul școlar 2016-2017

Elevii din Ialomița au adunat peste 1 milion e absențe

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat recent publicității o situație statistică cu privire la situația din Educația județeană, înregistrată în anul școlar 2016-2017. Indicatorii scot la iveală faptul că elevilor nu prea le place școala. Așa se face că aceștia au înregistrat în anul școlar trecut peste 1 milion de absențe, din care abia un sfert au putut fi motivate.

Elevii nu mai vor la școală La fiecare început de nou an școlar, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița fac publice situații statistice cu privire la starea învățământului a anului școlar... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 15:10 (4862 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metalul Buzău-Unirea Slobozia 2-2

Puncte pierdute ca din Pușcă

Numirea lui Adrian Mihalcea în funcția de antrenor secund al Naționalei României este singura veste bună care a răzbătut în fotbalul slobozean. Din echipa Unirii pe care Mihalcea o ducea în 2014 pe podiumul Ligii Secunde au supraviețuit în actualul lot coordonat de Enache Costea doar cinci jucători... Aceștia și alții, tineri cu experiență care li s-au adăugat, au pornit la drum în actualul sezon de Liga a III-a cu gândul de a reveni acolo unde au cunoscut satifacțiile succeselor cu Rapid sau Iași. Din păcate, mai ales meciurile din deplasare, îi îndepărtează simțitor de obiectivul propus.

Ghinion până la capăt... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 13:25 (5606 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

Scandal intern la Liceul de Arte din Slobozia

În vreme ce dăscălimea ialomițeană urmărește resemnată la alba-neagra schimbărilor de la Inspectoratul Școlar, la Liceul de Arte din Slobozia familia Petre își adjudecă portofoliul de director al acestei unități școlare etalon. Adus de mână de părinți, noul director George Petre și-a dat deja în petic, demonstrând că așchia nu sare departe de gardul vilei ridicat din zeciuirea banilor publici.

Machiavelism artistic Povestea înlocuirii din funcția de director a lui Dumitru Cioboată a început în luna ianuarie a acestui an, când acesta a refuzat să participe la concursul unde trebuia să... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2017, 11:10 (76844 vizualizări - 183 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» ar putea deveni arhivă județeană

Idei crețe pentru aleșii locali

«Groapa lui Stoica» ar putea deveni arhivă județeană

Parcarea subterană din fața Primăriei Slobozia ar putea găzdui arhiva Consiliului Județean Ialomița și a instituțiilor din subordinea acestuia. Ideea aparține pensionarilor care trec zilnic prin fața șantierului și poate fi adusă în atenția Consiliului Local Slobozia cu prima ocazie!

Economii incredibile
«Groapa lui Stoica» e în impas. Episcopia Sloboziei și Călărașilor a paralizat lucrările la pasajul de legătură cu parcarea subterană, iar soluțiile tehnice alternative se lasă așteptate. În aceste condiții, transformarea parcării în arhivă pentru instituțiile publice devine viabilă... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2017, 15:40 (6576 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul din Cocora are dosar penal!

Primarul din Cocora are dosar penal!

Scandal penal la Primăria Cocora. Edilul Sorin Lefter a intrat în atenția organelor de urmărire penală și urmează să fie chemat la sediul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia pentru audieri. Pe numele primarului a fost deschis un dosar penal după ce a fost surprins conducând fără permis. Mai mult, nu este pentru prima dată când acesta încalcă regulile de circulație. În luna mai a rămas pieton după ce polițiștii din Ilfov l-au surprins conducând cu peste 100 de km la oră pe drumurile publice. Povestea din spatele anchetei este însă mult mai elaborată și, spun martorii apropiați acesteia, scoate în evidență modul în care Sorin Lefter seamănă groaza în toată localitatea. Contactat telefonic... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2017, 10:45 (39306 vizualizări - 68 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Slobozia, grupa 2005

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Unirea Slobozia, grupa 2005

bonus: Giordano Lungu, lacătul care închide apărarea; Mihai Cornățeanu, zvârluga de pe stânga

Vom continua și în această săptămână să vă prezentăm micii fotbaliști care alcătuiesc Grupa 2005 a Unirii Slobozia, nădăjduind că o bună parte dintre acești frumoși copii vor ajunge peste câțiva ani fotbaliști în toată puterea cuvântului. Nu ne rămâne decât să le dorim o carieră lipsită de accidentări și, bineînțeles, contracte în regulă.

Giordano Lungu, lacătul care închide apărarea
El este omul care are ca sarcini să sprijine apărarea, dar și să asigure mingi utile pentru atac. Cu toate acestea, postul de mijlocaș la închidere nu-l sperie pe Giordano Lungu, el chiar preferându... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2017, 13:20 (5964 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Se tot întâmplă la Slobozia

Cartierul promisiunilor electorale

Cartierul Gării Noi nu va fi gata nici toamna aceasta. Și au trecut 8 ani de la primele promisiuni... Între timp oamenii au făcut case, s-au mutat, au primit alte promisiuni... Cele mai recente spun că vor avea canalizare și iluminat public până la sfârșitul lunii octombrie. E a patra oară când li se promit aceste utilități! Și, înaintea ploilor de toamnă, pendulează între revoltă și resemnare...

Istoria promisiunilor
Întâi a promis Alexandru Stoica. Era prin 2009 și ajunsese viceprimar. Bătea țărușii în pământ și promitea un cartier ca Făt-Frumos, care să crească într-un an cât... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2017, 12:25 (4581 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă DNA la Primăria Axintele

Anchetă DNA la Primăria Axintele

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au în lucru un dosar penal ce vizează presupuse fapte de corupție comise la Primăria Axintele. Concret, Tudor Grigore, edilul localității, este suspectat că a schimbat ilegal destinația unei părți din islazul comunal pentru ca fiul său să exploateze respectiva suprafață și să beneficieze de subvenții APIA. Deși prejudiciul a fost recuperat în totalitate, surse judiciare apreciază faptul că ancheta deschisă la DNA este încă în cercetare.

Ilegalități la Primăria Axintele În urmă cu 5 ani, Camera de Conturi Ialomița a organizat un control de... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2017, 15:40 (11562 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Conflict de muncă la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Conflict de muncă la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița se pregătesc de grevă. Oamenii sunt revoltați pentru că, în urmă cu aproximativ o lună, Gabriel Modrea, directorul interimar al instituției, a decis să le taie o serie de sporuri salariale, pe care le-ar fi considerat «ilegale». În ciuda numeroaselor încercări de a obține un punct de vedere oficial din partea conducerii DSP Ialomița, acesta ne-a fost refuzat.

Scandal la DSP Ialomița
La începutul verii, Dan Noel, director executiv delegat la conducerea Direcției de Sănătate Publică Ialomița, a fost destituit din funcție de Florian... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2017, 10:55 (7191 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Despre măreția Președintelui Moraru și arogarea de proiecte europene

Despre măreția Președintelui Moraru și arogarea de proiecte europene

După ce a ratat cu succes toate proiectele cu finanțare europeană anunțate până acum, Președintele european al tuturor ialomițenilor de aiurea își arogă merite și pentru proiectele altora. Marți, 19 septembrie 2017, Victor Moraru a postat pe Facebook, pătruns de un înalt patriotism european, următorul mesaj către muritorii ce-i dau like: «Am participat astăzi la conferința de lansare a proiectului „Împreună inovăm-măsuri integrate de dezvoltare și incluziune socială“, proiect în valoare de aproximativ 5 milioane de euro și care se va desfășura în următorii 3 ani în comuna Traian, din județul nostru. Iată, începem implementarea primelor proiecte pentru... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2017, 15:15 (9007 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Profesoarele-șpăgare au scăpat de închisoare

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Profesoarele-șpăgare au scăpat de închisoare

Trei dintre profesoarele-șpăgare condamnate la închisoare cu executare în dosarul «Mită pentru BAC 2012» sunt libere. Este vorba despre Nica Balaciu, Ana Dragomir și Laura Ștriblea. Acestea au fost eliberate condiționat din Penitenciarul de Femei Târgșor, în baza unor sentințe ale Judecătoriei Ploiești. Ceilalți opt inculpați ai cauzei, printre care și Otilia Dumitru, rămân în continuare după gratii.

Pedepsele mici le-au scăpat de celule
În noiembrie 2016, Curtea de Apel București dădea o sentință definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012», în care mai mulți profesori din Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2017, 11:25 (32377 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

100 de angajați ai Sistemului de Gospodărie a Apelor Ialomița sunt dați în judecată

100 de angajați ai Sistemului de Gospodărie a Apelor Ialomița sunt dați în judecată

Angajații din cadrul Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița sunt acționați în instanță de către Administrația Bazinală Buzău-Ialomița, căreia îi sunt subordonați. Procesele vizează recuperarea unor sume de bani pe care oamenii le-au primit între 2012-2014 sub formă de «sporuri salariale». Scandalul a ieșit la iveală anul trecut când Curtea de Conturi a României a verificat situația financiară a Administrației Naționale Apele Române, instituție care administrează AB Buzău-Ialomița și SGA Ialomița, și a constatat un prejudiciu de peste 100 milioane de lei. În județul nostru, procesele se judecă la Tribunalul Ialomița, până la momentul de față fiind inițiate peste 50 de acțiuni, urmând ca numărul... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2017, 18:35 (9235 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6324 vizualizări - 0 comentarii)


Pescuit ilegal pe malul brațului Borcea

Marți, 25 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Fetești, în timp ce pescuia pe malul brațului Borcea cu ajutorul unei unelte de pescuit tip halău. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:20
(3286 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă la Dridu

Miercuri, 26 iunie 2019, în jurul orei 8,40, la Stația de pompare Dridu-Snagov a avut loc o cădere totală de tensiune, motiv pentru care stația nu mai poate funcționa. Imediat au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 17:40
(3205 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu apă


Fetești: Adolescent de 15 ani, înecat în Brațul Borcea

Luni, 24 iunie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza municipiului Fetești, un echipaj de pompieri din cadrul Stației Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru căutarea unui adolescent de 15 ani ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:15
(3468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești înecat


Platonești: A intrat cu mașina în copac

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un bărbat de 50 de ani care se deplasa cu un aututurism pe direcția de mers Țăndărei-Platonești a derapat și a intrat într-un copac. Victimei i s-a acordat primul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:10
(3719 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Accident rutier soldat cu cinci victime

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orei 13,30, s-a produs o coliziune între două autoturisme în localitatea Armășești. Echipele de intervenție și prim ajutor au intervenit în salvarea victimelor, patru adulți ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:05
(4098 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Recuperare cadavru din Dunăre

Duminică, 23 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, în zona localității Vlădeni, un echipaj de căutare-salvare din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru recuperarea unui ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:35
(4605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni înecat


Slobozia: Pompieri chemați pentru deblocări de uși

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii au fost solicitați să intervină cu mijloacele din dotare pentru deblocarea intrării în apartament a unei femei de 85 de ani. Bătrâna a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:30
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton acroșat de un autoturism

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un pieton a fost acroșat de un autoturism pe raza localității Borănești. Victima, un bărbat de 25 de ani, a fost transportat în stare stabilă la spitalul din ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:25
(3000 vizualizări - 0 comentarii)


O magazie a luat foc la Valea Măcrișului

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, pompierii au acționat cu 2 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu care se manifesta la o magazie de 70 mp. Incendiul a fost provocat de jarul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:20
(3812 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «tentativă de omor»

Vineri, 21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 25 de ani, din comuna Amășești, pe numele căruia Tribunalul Ialomița a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:15
(4014 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 12 porci uciși

Vineri, 21 iunie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost sesizată de agenții Postului de Poliție Făcăeni despre prezența în localitate a unei autoutilitare care ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:10
(2749 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Duminică, 22 iunie a.c., din cauza alcoolemiei, un bărbat de 37 de ani, din Fetești, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în impact cu gardul unui imobil. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:05
(2598 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 24-28 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:50
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajarea elevilor și studenților

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază, pentru fiecare elev sau student, de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:20
(4315 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Slobozia

Joi, 20 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a petrecut pe raza localității Fetești, unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:10
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, trei persoane rănite

Miercuri, 19 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 15,30, la Slobozia, și s-a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:15
(2995 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă de furt calificat»

Miercuri, 19 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 47 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:10
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Americanii au intrat cu blindatele în culturile agricole

Zeci de hectare cultivate cu cereale în Balta Ialomiței au fost distruse de mașinile de luptă blindate ale soldaților americani. Incidentul s-a petrecut joi, 20 iunie 2019, în zona cuprinsă între localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2019, 23:07
(4780 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbați din Slobozia, cercetați pentru «șantaj»

Doi bărbați, de 27 și 46 de ani, din Slobozia, au fost identificați de polițiștii ialomițeni și arestați pentru infracțiuni de «șantaj». În fapt, în perioada februarie-martie 2019, cei în cauză au pretins ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:45
(4350 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia șantaj


IPJ Ialomița: Campania «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!»

Miercuri, 19 iunie a.c., Poliția Română în parteneriat cu EUCPN-Rețeaua Europeană de Prevenire a Criminalității a desfășurat, în cadrul campaniei «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!», evenimentul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:40
(5197 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitatea de premiere a elevilor olimpici și Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Vineri, 14 iunie 2019, la Parohia «Sfântul Dumitru» din Slobozia, în prezența preoților parohiilor din municipiu în frunte cu părintele inspector de religie Dragoș Stanciu, părintele protopop Ionuț Butu ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:15
(5783 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de siguranță pentru Examenele Naționale 2019

Marți, 18 iunie 2019, la nivel național, a început prima probă a Evaluării Naționale 2019, iar polițiștii ialomițeni acționează, până pe data de 29 iunie, pentru ca examenul,  susținut de absolvenții ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:05
(3834 vizualizări - 0 comentarii)


Trei slobozeni, reținuți pentru «tâlhărie»

Polițiștii ialomițeni au depistat 3 bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 33 de ani, după ce, la data de 10 iunie a.c., ar fi tâlhărit două persoane, pe raza municipiului Slobozia. Doi dintre aceștia ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 19:35
(4105 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Marți, 18 iunie 2019, elevii de clasa a VIII-a  susțin prima probă a Evaluării Naționale la disciplina Limba și Literatura Română. Datale Inspectoratului Școlar Județean arată că la acest examen s ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 12:50
(3123 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Intervenție a pompierilor din Urziceni în zona localității Manasia. Militarii ISU au acordat primul ajutor în cazul unui accident rutier. Două autovehicule s-au ciocnit frontal, iar în urma impactului cinci ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2019, 23:25
(3803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2019

Reamintim absolvenților instituțiilor de învățământ, faptul că, în termen de 60 de zile de la absolvire, sunt așteptați să se înregistreze în evidențele AJOFM Ialomița pentru a beneficia de servicii personalizate ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:30
(3582 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist autoaccidentat în apropiere de Urziceni

Marți, 11 iunie a.c., pe DN2, în apropiere de Urziceni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 25 de ani, conducea o motocicletă, nu a adaptat viteza ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:25
(5100 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Depistat în trafic cu parfumuri contrafăcute

Marți, 11 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza comunei Ion Roată, în habitaclul unui autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, parfumuri susceptibile de a fi contrafăcute. Astfel, parfumurile ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:20
(3950 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității un bărbat, de 48 de ani, care avea asupra sa o unealtă de pescuit tip monofilament cu o lungime de 60 metri. Unealta a fost confiscată de polițiști, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:15
(3640 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...