Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Magia Aikido la Slobozia

Magia Aikido la Slobozia

În afara sălii totul e competiție și luptă pentru un loc în ierarhia socială. Locul de joacă din parc e o arenă MMA, școala stimulează competiția pentru note, adulții luptă pentru slujbe mai bine plătite... Toți sunt stresați, violenți, marțiali... În dojo-ul antrenorului Mihai Dinu, regulile de afară nu se aplică. «Aici vii cu un prieten și pleci cu mai mulți!» obișnuiește acesta să spună. Iar elevii săi sunt dovada că are dreptate și că Aikido reprezintă o alternativă de viață posibilă.

Unul pentru toți, toți pentru Aikido Sala e mică și cochetă. De 6 ani, sensei Mihai Dinu ajunge... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2017, 10:40 (4990 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

9 ani de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian

Sentință definitivă în dosarul sângelui vândut ca la piață

9 ani de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian

Vineri, 21 iulie 2017, Curtea de Apel București a dat o sentință definitivă în dosarul penal deschis de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia la Centrul de Transfuzii Sanguine, în anul 2014. Acuzată că vindea ca la piață sângele donatorilor, medicul Cristiana Stoian, șefa instituției, a fost condamnată definitiv la 9 ani închisoare cu executare.

O anchetă controversată
Potrivit procurorilor din Slobozia, medicul șef al Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, Cristiana Stoian, alături de 8 asistente ale instituției, comercializau ilegal sângele pe care-l recoltau... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 16:39 (15283 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Titularizarea, examenul de foc al profesorilor

Ialomița: Titularizarea, examenul de foc al profesorilor

Ca în fiecare an, după Examenele Naționale ale elevilor urmează cele susținute de profesori. Primul dintre ele este Titularizarea, testare care dă dreptul dascălilor să ocupe definitiv un post în sistemul de Educație. Așa cum era de așteptat, și anul acesta numărul catedrelor titularizabile este mai mic decât cel al candidaților. Chiar și în aceste condiții, numărul școlilor care vor avea nevoie de profesori rămâne destul de ridicat. Situația vizează în special acele unități din localitățile rurale îndepărtate, unde accesul este aproape imposibil...

Mai mulți profesori, mai puține posturi... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 12:10 (4740 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Scânteia: 3 bătrâne au fost grav accidentate de un șofer băut

Scânteia: 3 bătrâne au fost grav accidentate de un șofer băut

Tragedie în comuna Scânteia, în seara zilei de vineri, 21 iulie 2017. Trei bătrâne care stăteau în fața unei porți au fost spulberate de un șofer băut. Pentru una dintre victime a fost nevoie de intervenția unui elicopter SMURD, care a transportat-o la Spitalul «Sfântul Pantelimon», din București.

Dosar penal pentru «vătămare corporală din culpă»
Din primele informații se pare că cele 3 bătrâne stăteau în fața unei porți, moment în care șoferul băut, identificat în persoana unui bărbat de 46 de ani, din Scânteia, a pierdut controlul volanului și le-a lovit în plin. Cele mai multe... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2017, 01:06 (5643 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Axintele vrea firmă de transport persoane cu microbuzele școlare

Primăria Axintele vrea firmă de transport persoane cu microbuzele școlare

Situație fără precedent în administrația locală din Ialomița. Aleșii comunei Axintele au încercat să pună în vigoare o Hotărâre a Consiliului Local prin care urmau să folosească microbuzele școlare pentru transportul public. Astfel, Axintele ar fi devenit prima comună din România ai cărei săteni ar fi renunțat la căruță și cal pentru a se plimba pe ulițele desfundate cu mașina. Intenția aleșilor s-a lovit însă de spiritul de observație al oficialilor Prefecturii Ialomița, care au respins punerea în practică a documentului. Contactați telefonic pentru un punct de vedere, reprezentanții Primăriei Axintele au precizat că întreaga situație a fost generată de o greșeală de redactare a scandaloasei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2017, 14:20 (6283 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

4 ani cu executare pentru agenții care primeau șpăgi de la șoferii certați cu legea

Polițiștii corupți din Țăndărei au ajuns la închisoare

4 ani cu executare pentru agenții care primeau șpăgi de la șoferii certați cu legea

Dosar de corupție la Poliția Orașului Țăndărei finalizat cu sentințe de executare definitive. Doi polițiști își vor petrece după gratii următorii 4 ani, după ce au fost acuzați de «luare de mită» și «fals intelectual». Ancheta a fost coordonată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița și a vizat patru oameni ai legii, printre care s-a aflat și comisarul șef Sorin Goagă, fostul șef al Poliției Rutiere Ialomița. Acesta a scăpat de acuzații fiind achitat de instanță. Hotărârea definitivă a fost emisă în  urmă cu o săptămână de Curtea de Apel București.

S-a întâmplat la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2017, 10:55 (12672 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Lecții de administrație cu «senatorul lui Dumnezeu»

La un an de mandat

Lecții de administrație cu «senatorul lui Dumnezeu»

La un an de mandat, senatorul PMP Gabi Ionașcu a făcut bilanțul administrației locale și județene. El a criticat în termeni duri prestația președintelui Victor Moraru și a primarului Sloboziei, Adrian Mocioniu, susținând că un astfel de comportament administrativ este «de neadmis». Ex-primarul Sloboziei Gabi Ionașcu a mai declarat că nu se simte vinovat pentru niciuna dintre problemele cu care se confruntă administrația locală în acest moment, el făcându-și datoria față de concetățenii săi: «Consider că mi-am făcut datoria față de concetățeni, iar în semn de mulțumire am primit trei măciuci în cap...».

Moraru, condamnat public... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 20:05 (9944 vizualizări - 16 comentarii)

SPORT

10 zile la Cheile Grădiștei

Handbal, HCM Slobozia

10 zile la Cheile Grădiștei

HCM Slobozia s-a reunit săptămâna trecută pentru al doilea sezon consecutiv sub comanda lui Dumitru Muși. După o săptămână de pregătire acasă handbalistele Sloboziei au plecat marți, 18 iulie a.c., într-un cantonament de 10 zile la Cheile Grădiștei. «În acest moment toate fetele sunt la pregătire și vor merge în cantonament! Pe lângă antrenamentele specifice unei astfel de perioade, vom profita de faptul că mai sunt și alte echipe, precum Brăila, care se pregătesc acolo și vom disputa și două partide amicale...» ne-a declarat Nicolae Goidea, președintele HCM Slobozia. Pentru Enescu și compania greul pregătirii de vară abia începe. După revenirea de la Cheile Grădiștei, pe handbaliste le așteaptă... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 17:40 (4345 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vin chinezii!

PSD face glume

Vin chinezii!

Ialomița Președintelui Victor Moraru a fost gazda unui grup de 21 de chinezi, desprinși dintr-o delegație a Chinei care a participat la evenimentul inițat de PSD, «Dialogul partidelor politice China-Țările Europei Centrale și de Est 2017-„16+1“». Întâlnirea oficială s-a desfășurat la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia. Felicitările, masa și dansul la restaurantul Iezer... Deși evenimentul a fost unul politic, potrivit declarațiilor comune, «la Slobozia s-au pus bazele unei posibile colaborări în domeniul agriculturii, infrastructurii rutiere și energiei fotovoltaice».

Protocol de «gradul 0»... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 16:30 (3732 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Egal cu Viitorul Domnești

Fotbal, Unirea Slobozia

Egal cu Viitorul Domnești

În ultima etapă a campionatului, prima sub comanda lui Enache Costea, Unirea pierdea pe propriul teren contra ilfovenilor de la Viitorul Domnești cu scorul de 2-3. Atunci a fost treabă oficială în vreme ce sâmbătă, de data aceasta la Domnești, s-a produs o reeditare amicală. Și acum s-au marcat multe goluri și s-au produs răsturnări de scor, cu toate că adversarul a fost mult mai dificil decât Abatorul... Antrenorul Enache Costea a continuat să dea credit tinerilor, testând variantele în care aceștia ar putea fi de folos pentru acoperirea celor 3 posturi sub 19 ani. Goleadorul Marc Khalil și-a probat valoarea certificată de cele 11 reușite din stagiunea trecută și a deschis scorul fructificând... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2017, 13:45 (2287 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ucigașul tânărului Valentin Băicoianu a fost identificat!

Ucigașul tânărului Valentin Băicoianu a fost identificat!

Numitul Dumitru Caciandone, în vârstă de 34 de ani, ar fi, potrivit anchetatorilor constănțeni, autorul agresiunii în urma căruia tânărul Valentin Băicoianu, din Slobozia, și-a pierdut viața la spital. Acesta se află în acest moment la sediul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța, unde este audiat de procurorul de caz. Faptele de care acesta este acuzat vizează comiterea infracțiunii de «lovituri cauzatoare de moarte».

Suspectul, identificat pe raza județului Tulcea Miercuri seara, 19 iulie 2017, anchetatorii constănțeni au reușit să-l identifice pe... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 22:05 (18346 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării

S-a întâmplat la Bordușani

Un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării

Incident mai puțin obișnuit, petrecut în timpul unui exercițiu militar NATO desfășurat pe raza județului Ialomița. Dintr-o eroare, un vehicul militar s-a scufundat în apele Dunării. Se pare că a fost nevoie de o intervenție în forță pentru a scoate la suprafață mașina de 16 tone.

Exercițiu militar cu probleme
Din primele informații se pare că incidentul s-ar fi petrecut în timpul exercițiului militar «Argedava Saber 17», desfășurat de forțele NATO în colaborare cu Armata Română, pe malul Dunării, la Bordușani.Respectivul vehicul militar ar fi trebuit transportat pe un pod de balize... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 15:01 (6003 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tripleți născuți la Maternitatea Slobozia

Tripleți născuți la Maternitatea Slobozia

Premieră la Maternitatea Slobozia. Cadrele medicale ale secție au asistat la naștere o mamă din Bordușani care a adus pe lume trei bebeluși. Este vorba despre două fetițe și un băiețel, perfect sănătoși. Pe micuți în așteaptă acasă alți opt frați...

«Mă consider o mamă norocoasă!»
Florentina Roman, în vârstă de 33 de ani, și-a adus pe lume tripleții la primele ore ale dimineții de miercuri, 19 iulie 2017. Din salonul Maternității Spitalului Județean de Urgență Slobozia femeia povestește că a rămas uimită atunci când a aflat că a născut trei copii. «Doctorul mi-a spus că am gemeni... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2017, 14:30 (5610 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii cercetează moartea unui tânăr din Slobozia

Anchetă la Constanța

Polițiștii cercetează moartea unui tânăr din Slobozia

După 3 zile de comă, un tânăr din Slobozia a murit pe patul de spital. Băiatul participase la Festivalul «Neversea» organizat la Constanța, iar la finalul evenimentului acesta a avut o altercație cu un scandalagiu, care l-a lovit cu pumnul în față și l-a trântit la pământ. O anchetă a fost deschisă în acest caz de către polițiștii din Constanța.

Cercetările sunt în curs Din primele informații, Valentin Băicoianu, domiciliat în Slobozia, a participat la Festivalul «Neversea», desfășurat pe Plaja Modern din Constanța, împreună cu niște  prietene. La finalul evenimentului, acesta... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2017, 18:40 (34840 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița lui «Cardeală»

Ialomița lui «Cardeală»

Poartă numele unor celebre case de modă, artiști internaționali sau personaje din telenovele. Este vorba despre zeci de copii cu domiciliul în județul Ialomița, născuți în primele 6 luni ale acestui an. Majoritatea acestor copii provin din rândurile comunității rome din Țăndărei. Deși situația pare hazlie, psihologii sunt de părere că acești copii ar putea avea probleme de adaptare emoțională la maturitate.

Cum să-ți mai botezi copilul astăzi? Foarte puțini sunt cei care știu faptul că vedete precum Beyonce sau marele fotbalist Lionel Messi au câte un tiz în palatele romilor... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2017, 11:15 (4645 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datele statistice inexacte pot lăsa primăriile din Ialomița fără proiecte edilitare

Datele statistice inexacte pot lăsa primăriile din Ialomița fără proiecte edilitare

Dincolo de indiferența cu care cei mai mulți edili din Ialomița tratează dezvoltarea comunităților pe care le reprezintă, astfel de sincope pot fi generate și din cauza diferențelor de opinie în ceea ce privește informațiile statistice ale instituțiilor publice. În baza acestor indicatori statistici, multe localități reușesc să beneficieze de linii de finanțare... Tocmai de aceea cifrele trebuie să fie cât mai clare! Realitatea este însă cu totul alta. Cel mai elocvent exemplu din acest punct de vedere sunt diferențele dintre Direcția Județeană de Statistică Ialomița și Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița în privința numărului exact al locuitorilor județului. În timp ce prima... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2017, 14:20 (4700 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Ex-onorificul domn Neacșu a rămas fără mandat

Steaua norocoasă a președintelui PSD Marian Neacșu își caută un nou drum. El a fost înlocuit de către Eugen Teodorovici, fost ministru al Fondurilor Europene și, ulterior, al Finanțelor Publice în Guvernul Ponta. Eugen Teodorovici  este, începând cu această săptămână, noul consilier onorific al premierului Mihai Tudose...

Vrednic este! Marian Neacșu este pentru Organizația PSD Ialomița întruchiparea succesului în politică. A pornit de jos, a muncit cu sârg, a supraviețuit scandalurilor publice în care a fost implicat și... a devenit umbra lui Liviu Dragnea pe holurile Parlamentului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2017, 10:50 (8464 vizualizări - 8 comentarii)

REPORTAJ

Tabăra-fantomă de la Amara

Tabăra-fantomă de la Amara

Un important punct de atracție pentru copiii care veneau în vizită la Amara, Centrul de Agrement «Căsuțe», este astăzi o ruină! Sunt aproape 20 de ani de când niciun copil nu a mai trecut de porțile înalte de fier, ferecate cu un lacăt... Și tot de atâta timp, autoritățile promit că vor face demersuri pentru reabilitarea celor peste 100 de căsuțe unde elevii de toate vârstele își petreceau în fiecare vară Vacanța Mare...

Un loc pustiu
Centrul de Agrement «Căsuțe» din stațiunea Amara a fost dat în folosință cam în același timp cu Tabăra «Pavilioane». Spațiul se află la capătul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2017, 17:20 (7520 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Americanii au ajuns la Slobozia

Forțele Armatei Statelor Unite ale Americii au ajuns vineri, 14 iulie 2017, în Piața Unirii din Slobozia. Soldații au prezentat o parte din tehnica militară pe care o folosesc în operațiunile la care participă, în cadrul unui exercițiu multinațional denumit «Saber Guardian 2017 (SG17)».

«Soldații români sunt parteneri de încredere!»
Exercițiul multinațional «Saber Guardian 2017 (SG17)» este planificat de Comandamentul Forțelor Armate ale SUA din Europa și condus de Forțele Armate ale SUA din Europa. Acest exercițiu a debutat în 2013 și are drept scop demonstrarea capabilităților... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2017, 21:05 (4928 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tratamentul celor 13 bolnavi care au nevoie de dializă costă 335 mii de lei

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Tratamentul celor 13 bolnavi care au nevoie de dializă costă 335 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia cheltuie fonduri considerabile pentru tratamentele bolnavilor care au nevoie de dializă. În prezent, în cadrul unității medicale beneficiază de această procedură doar 13 pacienți, din cei peste 100 câți erau înregistrați în anii trecuți... În ciuda numărului mic de bolnavi, costurile privind terapiile aplicate sunt ridicate. În total, este vorba despre 335 mii de lei, fonduri cheltuite în perioada februarie-aprilie 2017. Mai mult decât atât, jumătate din aceste fonduri sunt cheltuite pentru transportul pacienților de la domiciliu către spital! Beneficiara contractului este firma Andalex Constanța, societate acuzată în repetate rânduri de practici nelegale... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2017, 11:40 (7958 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3321 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10627 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5247 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8033 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6252 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1430 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3044 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13667 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2703 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3206 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4910 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10922 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1883 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5325 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9272 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...