Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Vine Yaroslava Burlachenko!

Handbal, HCM Slobozia

Vine Yaroslava Burlachenko!

Luni, 10 iulie 2017, antrenorul Dumitru Muși a sunat adunarea pentru pregătirea celui de-al patrulea sezon consecutiv pe care HCM Slobozia îl va petrece în Liga Națională. Între timp, conducerea clubului a rezolvat problema pivotului, aducând-o la Slobozia pe ucraineanca Yaroslava Burlachenko. Aceasta nu este la prima experiență în România, evoluând în trecut pentru Danubius Galați și FCM Craiova. A mai jucat în campionatele Ucrainei și Turciei. În vârstă de 25 de ani, Yaroslava Burlachenko este componentă de bază a Naționalei de Handbal a Ucrainei. Conform președintelui HCM Nicolae Goidea, zilele următoare la echipa noastră va sosi și un coordonator de joc, care va pleca împreună cu restul lotului... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2017, 10:45 (5280 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prevent Inteligent Security păzește pe banii statului

Subvenții legale pentru servicii ilegale

Prevent Inteligent Security păzește pe banii statului

Concurența de pe piața firmelor de pază din Ialomița creează situații paradoxale. Un exemplu în acest sens este activitatea firmei Prevent Inteligent Security SRL. Aceasta a câștigat o serie de contracte cu instituțiile statului oferind prețuri cu până la 3 lei per oră mai mici decât firmele concurente. Diferența de preț este posibilă datorită subvențiilor încasate de către firmă la angajarea șomerilor. Începând cu 2017, valoarea subvenției oferite de stat este de 900 de lei pentru fiecare angajat. Legală în aparență, metoda folosită de către Prevent Security permite adjudecarea fără drept de apel a tuturor licitațiilor la care participă!

Consiliul Județean girează metoda Prevent... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2017, 12:20 (9265 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Succes categoric cu Abatorul

Fotbal, Unirea Slobozia

Succes categoric cu Abatorul

Unirea Slobozia a demarat pregătirea de vară pe data de 5 iulie 2017. «Am încredere în jucătorii noștri, lotul fiind aproape complet... Noii veniți sunt jucători cu experiență în Liga a II-a și chiar în primul eșalon și, în mod sigur, vor crește nivelul jocului echipei noastre! De asemenea, sunt sigur că tinerii vor ști să acopere cu succes cele 3 posturi pe care este necesar să activeze jucători sub 19 ani... În ceea ce privește distribuția seriei din care vom face parte, aș zice că este de evitat Petrolul... Farul va fi sigur în seria noastră!» ne-a declarat antrenorul principal al Unirii Slobozia. Optimismul domnește deja în vestiarul galben-albastru, printre declarații făcându-și loc cu dibăcie... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2017, 11:05 (5050 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

80 de copii la Cupa «Pet Star»

Tenis de câmp

80 de copii la Cupa «Pet Star»

Terenurile de zgură ale Arenei TenisCon au «ars» în aceste zile sub bătaia mingilor. 80 de mici tenismeni din Prahova, Teleorman, Brăila, Galați, Buzău, Constanța, București și Ialomița și-au etalat măiestria rachetelor. Cupa «Pet Star» a generat o frumoasă desfășurare de forțe, atât de-o parte și de alta a fileului, cât și în jurul terenului. «Venim de 3 ani la turneele de la Slobozia pentru că ne plac foarte mult condițiile și organizarea de aici!» ne spune Denisa Ghiță din Constanța, mamă a doi băieți care vor neapărat să calce pe urmele lui Rafael Nadal. Constantin Ștefan, președintele Clubului TenisCon, punctează la rândul lui: «Avem o participare bună la acest turneu și ne bucurăm că sportul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2017, 19:55 (5021 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Memoriile oficiale ale lui Victor Europeanu’

Memoriile oficiale ale lui Victor Europeanu’

bonus: Memoriile apocrife ale lui Victor Europeanu’

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a publicat raportul său de activitate după primul an de guvernare. L-a publicat firesc, pe Facebook, iar nu pe pagina oficială a instituției, pentru că de-acum toată lumea știe că domnia sa conduce județul de-acolo, iar nu din birou, unde, în opinia lui exprimată public cu varii ocazii, un președinte de județ trebuie să stea cât mai puțin timp posibil. Am lecturat cu interes Raportul și suntem în măsură să oferim publicului interesat o recenzie a celor 9 pagini de elucubrații prezindențiale care, nu ne îndoim, vor fi găzduite în volumul de memorii pe care Victor Moraru îl va scrie după ce va împlini 50 de ani. Adică, cu sau fără... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2017, 13:25 (5507 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia reduce tariful de colectare a deșeurilor menajere

Slobozia reduce tariful de colectare a deșeurilor menajere

Luni, 10 iulie a.c., în cadrul unei ședințe ordinare, Consiliul Local Slobozia a decis reducerea tarifului la deșeurile menajere colectate de la populație. Decizia survine ca urmare a modificării Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 196/2005, privind taxa de mediu. Reduceri semnificative de tarife se înregistrează și la colectarea deșeurilor menajere pentru agenții economici.

Jumătatea plină a paharului
Luni, 10 iulie a.c., Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare care a avut drept unic punct pe ordinea de zi reducerea tarifelor de colectare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 19:15 (7375 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Dueluri pe nisip în orașul nămolului

Lupte libere

Dueluri pe nisip în orașul nămolului

Celor de la CS Amara le-a venit rândul să organizeze un turneu de lupte pe plajă și au ales să facă această acțiune în cadrul Festivalului Nămolului. Spectacolul sportiv s-a desfășurat pe Plaja «Zorilor» și îmbucurător este faptul că, pe lângă cei 150 de luptători, câteva sute de spectatori au asistat din tribune de-a lungul întregii zile. Au răvășit nisipul luptători aparținând cluburilor din Constanța, Buzău, Călărași, București și, firește, Ialomița. «Este o competiție puternică, cu sportivi valoroși. Ne bucurăm că pe lângă luptători deja consacrați din grupa de performanță le putem testa aptitudinile și celor aflați la început de drum...» ne-a declarat antrenorul celor de la CS Amara, Marian... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 18:50 (4295 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Parlamentarii PSD după un an de guvernare

Trei, Doamne, și toți trei!

Parlamentarii PSD după un an de guvernare

Miercuri, 5 iulie 2017, parlamentarii PSD au organizat prima conferință de presă comună de la instalarea lor în funcție. Scopul declarat al acestui eveniment a fost acela de a prezenta opiniei publice rezultatele activității parlamentare după primele 6 luni de guvernare. La întâlnire au participat senatorul Marian Pavel și deputații Andrei Pop și Ștefan Mușoiu. Marele absent al întâlnirii a fost deputatul Mihăiță Găină, scuzat oficial pentru că «a fost reținut la lucrările Comisiei de Muncă din care face parte...». Prestația publică a celor trei parlamentari prezenți s-a dovedit jenantă, aceștia limitându-se la înșiruirea seacă a obligațiilor parlamentare care le-au revenit de la începutul... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 18:10 (7022 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Liviu Lepădătescu, pe urmele lui Mihai Covaliu

Scrimă

Liviu Lepădătescu, pe urmele lui Mihai Covaliu

După Iulian Teodosiu și Alin Badea, Slobozia mai propune un sabrer talentat scrimei românești. Numele lui este Liviu Lepădătescu și are 14 ani. «Tatăl meu m-a dus pentru prima oară la sala de scrimă... Pentru mine scrima este un sport de inteligență, unde trebuie să fii atent la orice mișcare făcută!». Așa își începe Liviu povestea din sportul-artă. Practică scrima de 5 ani, perioadă în care, cu muncă și ambiție, a reușit să obțină performanțe notabile, după cum ne spune și el: «Palmaresul meu cuprinde locul 3 și medalie de bronz la Campionatul Național pe echipe în 2014 și 2015, locul 3 la Cupa „Riposta“-Concurs Internațional în 2015, locul 6 la accelași concurs în 2016 și locul 2 la Campionatul... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 16:50 (6054 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ISU Ialomița: Peste 100 de incendii în jumătate de an

ISU Ialomița: Peste 100 de incendii în jumătate de an

Datele oferite de oficialii ISU Ialomița au fost prezentate în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sfârșitul săptămânii precedente. Potrivit statisticilor prezentate public, în prima jumătate a anului trecut, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 104 incendii. În timpul acestor intervenții au fost salvate 6 persoane adulte și 9 copii. De asemenea, o persoană a murit din cauza flăcărilor, iar alte 4 au fost rănite. «În vederea îndeplinirii misiunilor specifice ce au revenit Inspectoratului pentru Situații de Urgență prin Centrul Operațional, s-a acționat pentru aplicarea corectă și unitară a reglementărilor pe linia planificării, organizării, pregătirii și coordonării... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 13:55 (5289 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 14 mii de ialomițeni și-au asigurat locuințele împotriva dezastrelor naturale

Doar 14 mii de ialomițeni și-au asigurat locuințele împotriva dezastrelor naturale

În cazul producerii unui dezastru natural, ialomițenii nu vor putea fi despăgubiți. Toate acestea pentru că numărul locuințelor asigurate împotriva cutremurelor, inundațiilor sau alunecărilor de teren încheiate pe raza județului Ialomița este redus. Potrivit informațiilor publice prezentate de Pool-ul de Asigurare Împotriva Dezastrelor Naturale (PAID), la nivelul județului nostru doar 14 mii de locuințe au încheiat o astfel de poliță.

Importanța PAID Asigurarea locuințelor împotriva dezastrelor naturale este o obligație care le revine tuturor proprietarilor de locuințe. Polița asigură... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2017, 11:25 (6391 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Personal insuficient pentru îngrijirea bătrânilor bolnavi internați la azilul din Slobozia

Personal insuficient pentru îngrijirea bătrânilor bolnavi internați la azilul din Slobozia

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița încearcă de câteva luni să acopere deficitul de personal din cadrul Centrului pentru Persoane Vârstnice din Slobozia. La momentul de față, azilul are 12 posturi vacante. Din cauza lipsei de personal, serviciile acordate beneficiarilor lasă de dorit, mai ales pe timpul nopții, când doar 4 infirmiere și 2 asistente se îngrijesc de sănătatea șubredă a vârstnicilor. Unitatea funcționează în prezent la capacitate maximă, iar cei mai mulți dintre beneficiarii săi sunt persoane cu probleme medicale severe, care au nevoie de supraveghere permanentă.

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 16:35 (9874 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comercianții din Bazarul Municipal au protestat în holul Primăriei Slobozia

Protest spontan la Primăria Slobozia. Comercianții din Bazarul Municipal au luat cu asalt instituția, nemulțumiți de faptul că au fost obligați să plătească utilitățile de care au beneficiat în ultimii 3 ani. După câteva zeci de minute de așteptare, oamenii au fost întâmpinați de primarul Adrian Mocioniu care le-a replicat: «nu vom ceda acestor presiuni!»

Scandalul utilităților din Bazarul Municipal
Decizia plății retroactive a utilităților impusă comercianților din Bazarul Municipal a fost luată de actuala conducere a societății Servicii Publice Slobozia SRL. Măsura a fost impusă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 13:01 (8100 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul Județean 212, reparat după expirarea perioadei de garanție

Consiliul Județean Ialomița își bate joc de banii publici

Drumul Județean 212, reparat după expirarea perioadei de garanție

O porțiune de 3 kilometri de drum județean de la limita cu județul Brăila în satul Luciu a fost reparată imediat după expirarea perioadei de garanție. Decizia Consiliului Județean Ialomița este cu atât mai suspectă cu cât în perioada de garanție au existat sesizări privind deteriorarea acestui tronson rutier! Valoarea cheltuielilor s-a ridicat la 125 mii de lei, iar lucrările de reparații au fost executate de către Drumuri și Poduri SA.

Nu aduce anul ce aduce garanția
În luna octombrie 2011, Consiliul Județean Ialomița a încheiat un contract de reabilitare a 3 kilometri de drum... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2017, 10:45 (9538 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Campioanele

Campioanele

Dacă vreți să le atașați o etichetă, fac «dans și gimnastică sportivă». Dacă însă sunteți interesați de pasiunea aceasta căreia îi dedică tot timpul liber, efort și bani din buzunarele părinților, atunci eticheta e inutilă. Pentru că sunt mult mai mult de-atât. Sunt o echipă care s-a închegat în ani de muncă și sacrificii, sunt campioanele unei ramuri sportive pe care toată lumea o ignoră și, mai ales, sunt reprezentantele Sloboziei pe podiumurile concursurilor naționale și internaționale de profil.

Antrenor de campioane Liceul de Arte din Slobozia se află de ani buni în topul concursurilor... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2017, 13:40 (5716 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Asociația Handbal Club Municipal a primit 1,1 milioane de lei pentru funcționare

Activități sportive pe bani publici

Asociația Handbal Club Municipal a primit 1,1 milioane de lei pentru funcționare

Pentru a fenta controalele Camerei de Conturi Ialomița sau a altor instituții ale statului, oficialii Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia au găsit o modalitate legală prin care să beneficieze de fondurile bugetului local al Sloboziei. Astfel, aceștia au înființat o nouă asociație sportivă, a cărei activitate vizează susținerea financiară a echipei de handbal a orașului. Entitatea nou creată se numește Handbal Club Municipal, are în prezent doar 3 membri și beneficiază de un contract încheiat cu municipalitatea în valoare de 1,1 milioane de lei pe an. Următoarea țintă este însă bugetul Consiliului Județean Ialomița, pentru că «legea ne permite să solicităm fonduri și de la dânșii» după cum... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2017, 16:40 (4108 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are terase estivale care funcționează ILEGAL

Slobozia are terase estivale care funcționează ILEGAL

În sezonul estival, terasele din Slobozia apar ca ciupercile după ploaie, fără a respecta norme elementare de de funcționare. Autoritățile locale susțin că situația este ținută sub control de către Poliția Locală, care «întreprinde măsurile legale necesare pentru intrarea în legalitate a teraselor». În realitate, multe dintre ele funcționează ilegal de ani buni, fără a fi deranjate de către autorități...

Mintea de pe urmă
În perioada estivală, la nivelul Sloboziei funcționează aproximativ 40 de terase de alimentație publică. Funcționarea lor este reglementată de o hotărâre... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2017, 12:20 (7026 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

S-a schimbat directorul la DSP Ialomița

Dan Noel a rămas fără funcție refuzând să emită două autorizații sanitare ilegale!

De câteva săptămâni, Direcția de Sănătate Publică Ialomița este condusă de un director delegat. Este vorba despre Gabriel Modrea, angajat al Compartimentului Juridic din cadrul aceleiași instituții. Schimbarea din funcție a lui Dan Noel a făcut înconjurul presei locale ialomițene, fără a se explica și motivele care l-au determinat pe ministrul Sănătății Florian Bodog să adopte această decizie. Se pare că Dan Noel a fost destituit pentru că a refuzat să emită ilegal două autorizații sanitare de funcționare pentru rețelele de apă construite de Primăria Amara și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării». Miza obținerii hârtiilor este mare, având în vedere că în joc ar fi vorba de peste... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 18:10 (14031 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Doar 5 localități rurale din Ialomița au rețele de canalizare funcționale

Doar 5 localități rurale din Ialomița au rețele de canalizare funcționale

Deși au investit sume de bani enorme pentru construcția rețelelor de canalizare, localitățile din Ialomița sunt în continuare restante la capitolul utilități publice. Un raport prezentat de reprezentanții Prefecturii Ialomița pune pe tapet dezastrul în care se află cele mai multe dintre administrațiile locale din județ în ceea ce privește serviciile publice pe care le oferă comunităților. Problema persistă la nivelul localităților rurale, acolo unde doar 5 dintre acestea au reușit să facă funcționale rețelele de canalizare în care au investit bani.

Unde-i lege, nu-i tocmeală
... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 14:40 (9840 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Bărbat spitalizat după o bătaie cu interlopi

Reglare de conturi în centrul Sloboziei

Bărbat spitalizat după o bătaie cu interlopi

Deși polițiștii susțin că au anihilat toate găștile violente din Slobozia, realitatea îi contrazice flagrant. De pe patul unui spital din București, un bărbat acuză că a fost victima a doi dintre foștii locotenenți ai lui Cătălin Mihaiu, cunoscut și sub numele de «Calu». Victima susține că a fost agresată cu pumnii și cu picioarele, din cauza unei neînțelegeri mai vechi. Oficialii din cadrul Poliției ialomițene confirmă cele prezentate de bărbatul internat în spital și precizează că la momentul de față fac cercetări într-un dosar penal în care, deocamdată, nu au pus pe nimeni sub acuzare.

Antrenament cu scandal... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2017, 10:55 (12101 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
318 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Lipsă apă în Cartierul Buliga

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Brazilor din Fetești. În vederea executării acestor lucrări ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 22:05
(2675 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 3 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10756, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2021, 16:15
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Gheorghe Lazăr: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 2 iunie a.c., în jurul orelor 12,20, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia, au fost alertați pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 să intervină în comuna Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 19:10
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10753, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:45
(1765 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa declarată, a interdicțiilor privind organizarea de evenimente private, dar și purtarea măștii în spații închise și în spațiile aglomerate ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 16:10
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


Copaci rupți de vânt la Urziceni

Copaci rupți de vânt la Urziceni

În cursul nopții de luni spre marți, 31 mai/1 iunie a.c., salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit cu mijloacele de intervenție din dotare pentru degajarea unor copaci căzuți ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 13:10
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2382 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3287 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2582 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1658 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4023 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1822 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7043 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2039 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5974 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2280 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6324 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6136 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...