Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Încep mișcările de trupe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Încep mișcările de trupe

La echipa de fotbal a Unirii Slobozia începe să se facă simțit anotimpul transferurilor: 5 jucători la care conducerea a renunțat. Astfel, Iosif Cristică va reveni acasă la Alexandria, Marian Bucurică lasă fotbalul în favoarea facultății, în vreme ce Gabriel Lazăr pune ghetele în cui pentru a munci în străinătate. Unirea se desparte, de asemenea, de Victor Călin și Dragoș Pâslaru. Prima noutate din lotul antrenorului Enache Costea pentru sezonul viitor este experimentatul mijlocaș central Valentin Apostol. În vârstă de 32 de ani, acesta a mai evoluat la Săgeata Năvodari, UTA Arad, Farul sau Delta Tulcea. Ca fapt inedit, Apostol este născut în Slobozia. Aproape sigur va ajunge și Dragoș Dumitrescu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 17:15 (6826 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Fotbal

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Vremea ploioasă nu a oprit dorința de victorie a ambelor echipe. Unirea II Slobozia și Bărăganul Ciulnița au oferit un spectacol agreabil, cu multe goluri și ratări de ambele părți. Puștii Unirii au început bine meciul, iar în minutul 12, Bogdan Săvescu a centrat din dreapta, dar Mihăiță Năstase a reluat din 6 metri. Avea să fie ocazia ce anunța golul deschiderii scorului. În minutul 14, Cătălin Cojocaru faultează la 30 de metri de poartă, lovitura liberă este executată de Ionuț Ene, șutul acestuia nimerind bara, înainte de a intra în poartă. Fotbaliștii Unirii consideră că meciul este rezolvat și, în urma unui atac al oaspeților, Drezaliu îl faultează pe Iulian Săvulescu: 11 metri pentru Bărăganul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 20:20 (8262 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

«Bully Free Zone» la Slobozia

«Bully Free Zone» la Slobozia

Vineri, 16 iunie 2017, peste 200 de elevi din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Consiliul Local al Tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat în fața Statuii Colonelului Popescu din Parcul Tineretului și a stat sub semnul luptei împotriva fenomenului de „bullying“, tot mai răspândit în rândurile tinerilor. Printre finanțatori s-a numărat și deputatul Andrei Pop, susținător declarat al campaniei «Bully Free Zone». Așa cum au promis, organizatorii au oferit timp de o oră «muzică, dans, distracție, aventură, adrenalină, pudră, culoare și... mișcare!».

Curcubeul de la Colonelul Popescu... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 18:50 (6151 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Manasia asfaltează zona istorică

Într-un mandat cât în trei

Manasia asfaltează zona istorică

Administrația locală din Manasia a demarat zilele acestea un proiect edilitar unic în zonă. Consiliul Local a decis să reamenajeze din fonduri proprii zona istorică a localității. Concret, strada pe care este situată Primăria și biserica va fi transformată în alee pietonală. Valoarea investiției este de 380 mii de lei, iar fondurile vor fi alocate din bugetul local.

Semne bune vara are Intrarea Conacului Manasia în circuitul turistic național a dinamizat investițiile administrative din comună. Anul acesta, Consiliul Local a decis reabilitarea străzii pe care se află Primăria și Biserica... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 17:40 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Unirii», la a III-a ediție

Arte marțiale

«Cupa Unirii», la a III-a ediție

A fost un week-end plin la Sala Sporturilor «Andreea Nica» din Slobozia: plin de sport, plin de lume, plus o desfășurare de forțe pe care rar o întâlnim în orașul nostru. Ediția a III-a a «Cupei Unirii» a strâns pe suprafața sălii 306 sportivi, reprezentând 8 cluburi. De remarcat că doar de la Slobozia au fost 78 de practicanți ai artelor marțiale, aparținând CS Satori și CSM Unirea, în fapt cluburile care au organizat evenimentul. Sub supravegherea mai marilor Federației de specialitate și sub ochii unei tribune neîncăpătoare, au avut loc sute de dueluri și demonstrații răsplătite în final prin medalii și diplome. «Deși se află la a III-a ediție, „Cupa Unirii“ tinde să devină o competiție de... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 16:25 (5828 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mariana Iancu se «răsfață» pe banii Spitalului Slobozia

15 mii de euro cheltuiți nejustificat

Mariana Iancu se «răsfață» pe banii Spitalului Slobozia

Deși au nevoie de aparate medicale moderne și se confruntă cu probleme financiare, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au decis să investească 15 mii de euro pentru a-i cumpăra managerului interimar Mariana Iancu o mașină de serviciu nou-nouță. Este vorba despre un automobil de teren marca Suzuki Vitara, echipat cu dotările de bază. Investiția este inoportună în contextul în care Spitalul Slobozia deține un automobil Dacia Logan, care se află parcat în curtea din spate a unității medicale. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, Mariana Iancu a precizat: «De când sunt aici m-am deplasat numai cu mașina personală, pe banii mei...».

«Răsfăț» pe bani publici... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 15:20 (15909 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Deși au promis că vor redresa activitatea economică a fabricii de ulei din Țăndărei, moldovenii din cadrul concernului Transoil, care au cumpărat fostul Ultex cu 10,5 milioane de euro în 2014, au adus societatea în pragul dezastrului. Fabrica și-a încetat producția de ulei de un an și este executată silit în instanță. De asemenea, liderii Federației Sindicatelor din Industria Alimentară acuză administratorii fabricii de practici ilegale în privința concedierilor, precizând că au de plătit salarii restante de aproximativ 6 luni. Mai mult, Floarea International, noul nume pe care îl are fabrica din Țăndărei, figurează cu datorii către ANAF de 1,8 milioane de lei...

La un pas de dezastru... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 11:15 (10742 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Spitalul Urziceni cheltuiește bani inutil pentru pază

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Rudele pacienților internați la Spitalul Municipal din Urziceni fac legea pe holurile unității medicale. Proaspăt angajat de câteva luni, un medic specialist în Boli Interne a demisionat după ce a avut un conflict cu apropiații unui bolnav. Toate acestea în condițiile în care unitatea medicală are încheiat un contract cu o firmă de pază, iar la fața locului au fost prezenți și polițiștii. Conducerea Spitalului Municipal Urziceni a refuzat să ofere detalii despre acest incident. «Nu știu cine este la telefon, astfel nu am ce să comentez!» a declarat Daniela Ianuș, managerul unității medicale, reporterilor ziarului nostru.

Medicii, goniți din spitale de aparținători... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 14:10 (9721 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

În luna martie a anului în curs, doamna Georgeta Peruf, proprietarul Restaurantului Oskar din Cartierul «Pepinieră» solicita oficial «extinderea spațiului comercial pentru amenajare terasă și intrarea în legalitate». Solicitarea a fost respinsă zilele trecute, însă demersul readuce în atenția opiniei publice problema legalității acestei construcții megalomanice cu o suprafață desfășurată de peste 800 de mp.

Acuzații oficiale și tupeu antreprenorial
În urmă cu aproape 2 luni, Valeriu Ciripan, funcționar public în cadrul Serviciului Urbanism, ajuns între timp consilierul personal... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 10:45 (10865 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Slobozia se poate baza pe serviciile oferite de RAJA!»

Ofensiva RAJA Constanța continuă

«Slobozia se poate baza pe serviciile oferite de RAJA!»

Miercuri, 31 mai 2017, la Onești, în județul Bacău, RAJA Constanța a anunțat preluarea distribuirii serviciului de apă pentru cei 40 mii de locuitori. Prezent la eveniment, directorul societății, Felix Stroe, a declarat că se simte onorat să ofere locuitorilor orașului serviciile oferite de RAJA Constanța. Alegerea operatorului regional constănțean de către Consiliul Local a fost determinată de eșecul asocierii la Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Bacău. Reamintim că Slobozia se află într-o situație similară, orașul confruntându-se de aproape 10 ani cu problema potabilizării apei. «Suntem în continuare interesați de o colaborare cu autoritățile locale... Slobozia se poate baza pe serviciile... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2017, 12:20 (8969 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Ultimul veteran al Orașului

Ultimul veteran al Orașului

Săptămâna asta orașul Țăndărei sărbătorește public ultimul veteran al Celui de-al Doilea Război Mondial rămas în viață. A trecut pe 96 de ani și îl cheamă Tudor R. Istudor. A intrat în război împotriva rușilor și a ieșit luptând alături de ei, în Cehoslovacia... Își amintește ziua ca și cum s-ar fi întâmplat ieri. Și speră ca nepoții să îi serbeze centenarul. «Secretul unei vieți lungi e să te păstrezi... Adică să fii cumpătat. Că dacă ești așa, poți să faci tot ce îți poftește inima!».

Privind înapoi cu mândrie
Tudor R. Istudor nu face mare caz de calitatea lui de veteran de... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2017, 17:45 (8276 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Andreea Pătuleanu continuă la Slobozia

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Andreea Pătuleanu continuă la Slobozia

O dată emoțiile învinse și rămânerea în Liga Națională devenită certitudine, la echipa de handbal a Sloboziei s-a demarat creionarea lotului pentru sezonul viitor. O veste bună în acest sens este faptul că jucătoarea de 9 metri Andreea Pătuleanu (25 de ani), va continua să evolueze la echipa noastră. Handbalista originară din Slatina s-a integrat foarte bine în angrenajul gândit de Dumitru Muși și a fost, în stagiunea trecută, datorită reușitelor sale, una dintre preferatele publicului. Purtătoarea tricoului cu numărul 10 al Unirii Slobozia a ales să continue aici, în ciuda faptului că a avut oferte de la Brăila sau Slatina. «În principiu, m-a atras ideea de continuitate. De asemenea, că m-am... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2017, 18:55 (6545 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Susținuți de părinți, 7 copii din Țăndărei au obținut în instanță o viață nouă

Victorie fără precedent în Ialomița

Susținuți de părinți, 7 copii din Țăndărei au obținut în instanță o viață nouă

Umiliți și tratați cu indiferență de autorități, părinții a 7 copii cu cerințe educaționale speciale (CES), din Țăndărei, au reușit să câștige în instanță o serie de drepturi sociale pentru copiii lor. Este vorba despre sumele aferente alocației de hrană, cuantumul anual alocat pentru rechizite, cazarmament, îmbrăcăminte și încălțăminte. Drepturile au fost obținute după un proces care s-a desfășurat pe parcursul unui an la Tribunalul Ialomița și Curtea de Apel București. Deși aceste stimulente financiare sunt reglementate prin legi speciale încă din 2004, până în prezent nicio instituție publică din Ialomița nu a pus în practică prevederile actelor normative.

Premieră în instanță... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 16:20 (26320 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, din nou campion

Lupte libere

Cristian Lungu, din nou campion

Săptămâna trecută, la Botoșani, s-a organizat Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii de la CS Amara și-au îmbogățit vitrina cu medalii a Clubului. Sportivul amărean cu cel mai bogat palmares la această categorie de luptă, Cristian Lungu, nu a dezamăgit nici de această dată. Cel mai bun sportiv ialomițean al anului 2015 tinde să-și contureze și pe 2017 o clasare pe podiumul acestei ierarhii după ce, la Botoșani, a cucerit titlul național la 63 de kilograme, având un parcurs fără cusur. De notat faptul că pentru Cristi este al treilea titlu național consecutiv la cadeți, antrenorul Marian Moraru având certitudinea că performanțele vor continua să apară... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 14:05 (7026 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dealeri din Țăndărei, în vizorul procurorilor DIICOT Slobozia

Dosare penale pentru «trafic de droguri»

Dealeri din Țăndărei, în vizorul procurorilor DIICOT Slobozia

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a doi tineri din Țăndărei sub acuzația de «trafic de droguri de risc». În prezent, aceștia se află în libertate sub control judiciar.

Cercetările sunt în plină desfășurare Ancheta procurorilor DIICOT din Slobozia a debutat în urmă cu o săptămână, moment în care anchetatorii au desfășurat o amplă acțiune pe raza orașului Țăndărei. Organele judiciare au efectuat mai multe percheziții domiciliare, ocazie cu care au chemat la audieri... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 10:45 (10198 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Un cetățean reclamă un posibil abuz al Fiscului ialomițean

Din cauza unui mesaj pe internet

Un cetățean reclamă un posibil abuz al Fiscului ialomițean

Un locuitor din Amara îl acuză pe Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, că a făcut demersuri pentru a-l aduce în atenția inspectorilor fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În urma unui control, omul s-a trezit că trebuie să dea bugetului de stat 33 mii de lei și acuzat de «evaziune fiscală». Bărbatul a reușit să atragă antipatia președintelui Moraru după ce anul trecut, în timpul campaniei electorale pentru alegerile locale, l-a criticat pe o rețea de socializare. Revolta lui Victor Moraru a fost atât de mare încât l-a dat în judecată pe cetățean pentru calomnie, acesta din urmă câștigând însă procesul!

Un proces de zile mari... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 19:05 (9373 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

«Cupa Ialomiței», un nou episod

Șah

«Cupa Ialomiței», un nou episod

Pe 10 și 11 iunie 2017, DJTS Ialomița și Asociația Nevăzătorilor au organizat la Amara a 8-a ediție a «Cupei Ialomiței la Șah». S-au duelat pe cele 64 de câmpuri șahiști cu dizabilități vizuale din Ialomița, București, Ilfov, Constanța și chiar Cluj. Victoria finală i-a revenit din nou bucureșteanului Victor Cioană, aflat la al treilea rezultat de acest fel. Pe locul 2 s-a clasat reprezentantul Ialomiței, Gheorghe Stanciu, din Amara. Locul 3 i-a revenit lui Alexandru Munteanu, din Balotești, județul Ilfov. «La acest gen de competiții ierarhiile contează mai puțin... Pentru noi acest eveniment sportiv este unul pe care îl așteptăm cu nerăbdare an de an și în care primează prietenia. De aceea ne... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 17:05 (5012 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Adolescenții slobozeni vor să fie antreprenori

«Micul Antreprenor», ediția a IV-a

Adolescenții slobozeni vor să fie antreprenori

Luni, 12 iunie 2017, la Centrul Cultural Unesco «Ionel Perlea» s-a desfășurat a IV-a ediție a concursului «Micul Antreprenor». La eveniment au participat 50 de elevi din liceele din Slobozia. Aceștia au prezentat proiecte economice și idei de afaceri menite să dinamizeze viața socială și economică a orașului. Valoarea premiilor a fost de 4000 de lei, iar cele 9 echipaje înscrise în concurs au avut șansa de a prezenta sponsorilor proiectele realizate.

Un eveniment care devine tradiție Lansat în urmă cu 4 ani de către Consiliul Județean al Elevilor, concursul «Micul Antreprenor» își propunea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 14:40 (8505 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Nu-i Petrolul, e Metalul!

Fotbal, Liga a IV-a, CS Amara merge la barajul pentru promovare

Nu-i Petrolul, e Metalul!

bonus: Final de campionat în Liga a IV-a

«Dacă e să cădem măcar să o facem de pe un cal frumos!» își spuneau jucătorii de la Amara în urmă cu ceva săptămâni, când deja devenise clar că echipa din stațiunea balneară va fi campioana județului Ialomița. Deși pare o atitudine oarecum masochistă, cei mai mulți dintre ei își doreau pentru barajul de promovare în Liga a III-a o confruntare cu Petrolul Ploiești. Mai mult, unii visau chiar să-și atârne oficial ghetele în cui în vestiarul de pe «Ilie Oană». Rețelele de socializare musteau cu 2 săptămâni în urmă de fotografii care prezentau o confruntare cu iz de petrol și nămol. În cele din urmă, în malaxoarele FRF s-a decis drept adversară pentru Amara campioana Buzăului. Federația ar fi aflat... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 13:15 (8413 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
333 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4590 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8600 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11068 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2401 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1554 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3691 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5204 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6436 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Luni, 8 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Marsilieni, în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 11:40
(3465 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18453, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2021, 15:25
(5000 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Duminică, 7 noiembrie a.c., pe raza comunei Ciulnița s-a produs un accident de circulație ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme. În urma impactului dintre acestea a rezultat decesul unui conducător ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 22:00
(4784 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18350, fiind înregistrate 31 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 15:55
(5577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5714 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5144 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4283 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3390 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4808 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6555 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2044 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4523 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2003 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...