Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Chemgas Holding a intrat în insolvență

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding, și-a declarat în urmă cu o săptămână insolvența. Cererea a fost înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița. Valoarea debitelor pe care societatea le-a acumulat se ridică la suma de 80 milioane de euro!

Cel mai mare datornic al județului
După mai multe încercări eșuate de redresare economică, societatea Chemgas Holding, cea care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, și-a declarat în cele din urmă insolvența. Procesul a debutat în urmă cu o săptămână, fiind înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 10:50 (14710 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Pentru a doua oară

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Tribunalul Ialomița a dat câștig de cauză societății Drumuri și Poduri SA Ialomița în procesul pe care firma l-a intentat Camerei de Conturi Ialomița. În urma unui control efectuat anul trecut, auditorii au descoperit o serie de abateri financiare în cuantum de 100 mii de lei, ce au vizat acordarea nejustificată de tichete cadou sau sporuri salariale ilegale. Decizia dată de instanța din Slobozia nu este definitivă. Cu toate acestea, este pentru a doua oară când SC Drumuri și Poduri SA Ialomița câștigă în instanță un proces intentat împotriva Camerei de Conturi.

Capete de acuzare desființate... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 19:45 (8779 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Încep mișcările de trupe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Încep mișcările de trupe

La echipa de fotbal a Unirii Slobozia începe să se facă simțit anotimpul transferurilor: 5 jucători la care conducerea a renunțat. Astfel, Iosif Cristică va reveni acasă la Alexandria, Marian Bucurică lasă fotbalul în favoarea facultății, în vreme ce Gabriel Lazăr pune ghetele în cui pentru a munci în străinătate. Unirea se desparte, de asemenea, de Victor Călin și Dragoș Pâslaru. Prima noutate din lotul antrenorului Enache Costea pentru sezonul viitor este experimentatul mijlocaș central Valentin Apostol. În vârstă de 32 de ani, acesta a mai evoluat la Săgeata Năvodari, UTA Arad, Farul sau Delta Tulcea. Ca fapt inedit, Apostol este născut în Slobozia. Aproape sigur va ajunge și Dragoș Dumitrescu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 17:15 (6827 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Fotbal

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Vremea ploioasă nu a oprit dorința de victorie a ambelor echipe. Unirea II Slobozia și Bărăganul Ciulnița au oferit un spectacol agreabil, cu multe goluri și ratări de ambele părți. Puștii Unirii au început bine meciul, iar în minutul 12, Bogdan Săvescu a centrat din dreapta, dar Mihăiță Năstase a reluat din 6 metri. Avea să fie ocazia ce anunța golul deschiderii scorului. În minutul 14, Cătălin Cojocaru faultează la 30 de metri de poartă, lovitura liberă este executată de Ionuț Ene, șutul acestuia nimerind bara, înainte de a intra în poartă. Fotbaliștii Unirii consideră că meciul este rezolvat și, în urma unui atac al oaspeților, Drezaliu îl faultează pe Iulian Săvulescu: 11 metri pentru Bărăganul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 20:20 (8262 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Bully Free Zone» la Slobozia

«Bully Free Zone» la Slobozia

Vineri, 16 iunie 2017, peste 200 de elevi din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Consiliul Local al Tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat în fața Statuii Colonelului Popescu din Parcul Tineretului și a stat sub semnul luptei împotriva fenomenului de „bullying“, tot mai răspândit în rândurile tinerilor. Printre finanțatori s-a numărat și deputatul Andrei Pop, susținător declarat al campaniei «Bully Free Zone». Așa cum au promis, organizatorii au oferit timp de o oră «muzică, dans, distracție, aventură, adrenalină, pudră, culoare și... mișcare!».

Curcubeul de la Colonelul Popescu... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 18:50 (6160 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Manasia asfaltează zona istorică

Într-un mandat cât în trei

Manasia asfaltează zona istorică

Administrația locală din Manasia a demarat zilele acestea un proiect edilitar unic în zonă. Consiliul Local a decis să reamenajeze din fonduri proprii zona istorică a localității. Concret, strada pe care este situată Primăria și biserica va fi transformată în alee pietonală. Valoarea investiției este de 380 mii de lei, iar fondurile vor fi alocate din bugetul local.

Semne bune vara are Intrarea Conacului Manasia în circuitul turistic național a dinamizat investițiile administrative din comună. Anul acesta, Consiliul Local a decis reabilitarea străzii pe care se află Primăria și Biserica... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 17:40 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

«Cupa Unirii», la a III-a ediție

Arte marțiale

«Cupa Unirii», la a III-a ediție

A fost un week-end plin la Sala Sporturilor «Andreea Nica» din Slobozia: plin de sport, plin de lume, plus o desfășurare de forțe pe care rar o întâlnim în orașul nostru. Ediția a III-a a «Cupei Unirii» a strâns pe suprafața sălii 306 sportivi, reprezentând 8 cluburi. De remarcat că doar de la Slobozia au fost 78 de practicanți ai artelor marțiale, aparținând CS Satori și CSM Unirea, în fapt cluburile care au organizat evenimentul. Sub supravegherea mai marilor Federației de specialitate și sub ochii unei tribune neîncăpătoare, au avut loc sute de dueluri și demonstrații răsplătite în final prin medalii și diplome. «Deși se află la a III-a ediție, „Cupa Unirii“ tinde să devină o competiție de... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 16:25 (5829 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mariana Iancu se «răsfață» pe banii Spitalului Slobozia

15 mii de euro cheltuiți nejustificat

Mariana Iancu se «răsfață» pe banii Spitalului Slobozia

Deși au nevoie de aparate medicale moderne și se confruntă cu probleme financiare, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au decis să investească 15 mii de euro pentru a-i cumpăra managerului interimar Mariana Iancu o mașină de serviciu nou-nouță. Este vorba despre un automobil de teren marca Suzuki Vitara, echipat cu dotările de bază. Investiția este inoportună în contextul în care Spitalul Slobozia deține un automobil Dacia Logan, care se află parcat în curtea din spate a unității medicale. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, Mariana Iancu a precizat: «De când sunt aici m-am deplasat numai cu mașina personală, pe banii mei...».

«Răsfăț» pe bani publici... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 15:20 (15916 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Deși au promis că vor redresa activitatea economică a fabricii de ulei din Țăndărei, moldovenii din cadrul concernului Transoil, care au cumpărat fostul Ultex cu 10,5 milioane de euro în 2014, au adus societatea în pragul dezastrului. Fabrica și-a încetat producția de ulei de un an și este executată silit în instanță. De asemenea, liderii Federației Sindicatelor din Industria Alimentară acuză administratorii fabricii de practici ilegale în privința concedierilor, precizând că au de plătit salarii restante de aproximativ 6 luni. Mai mult, Floarea International, noul nume pe care îl are fabrica din Țăndărei, figurează cu datorii către ANAF de 1,8 milioane de lei...

La un pas de dezastru... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 11:15 (10743 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Spitalul Urziceni cheltuiește bani inutil pentru pază

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Rudele pacienților internați la Spitalul Municipal din Urziceni fac legea pe holurile unității medicale. Proaspăt angajat de câteva luni, un medic specialist în Boli Interne a demisionat după ce a avut un conflict cu apropiații unui bolnav. Toate acestea în condițiile în care unitatea medicală are încheiat un contract cu o firmă de pază, iar la fața locului au fost prezenți și polițiștii. Conducerea Spitalului Municipal Urziceni a refuzat să ofere detalii despre acest incident. «Nu știu cine este la telefon, astfel nu am ce să comentez!» a declarat Daniela Ianuș, managerul unității medicale, reporterilor ziarului nostru.

Medicii, goniți din spitale de aparținători... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 14:10 (9723 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

În luna martie a anului în curs, doamna Georgeta Peruf, proprietarul Restaurantului Oskar din Cartierul «Pepinieră» solicita oficial «extinderea spațiului comercial pentru amenajare terasă și intrarea în legalitate». Solicitarea a fost respinsă zilele trecute, însă demersul readuce în atenția opiniei publice problema legalității acestei construcții megalomanice cu o suprafață desfășurată de peste 800 de mp.

Acuzații oficiale și tupeu antreprenorial
În urmă cu aproape 2 luni, Valeriu Ciripan, funcționar public în cadrul Serviciului Urbanism, ajuns între timp consilierul personal... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 10:45 (10865 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Slobozia se poate baza pe serviciile oferite de RAJA!»

Ofensiva RAJA Constanța continuă

«Slobozia se poate baza pe serviciile oferite de RAJA!»

Miercuri, 31 mai 2017, la Onești, în județul Bacău, RAJA Constanța a anunțat preluarea distribuirii serviciului de apă pentru cei 40 mii de locuitori. Prezent la eveniment, directorul societății, Felix Stroe, a declarat că se simte onorat să ofere locuitorilor orașului serviciile oferite de RAJA Constanța. Alegerea operatorului regional constănțean de către Consiliul Local a fost determinată de eșecul asocierii la Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Bacău. Reamintim că Slobozia se află într-o situație similară, orașul confruntându-se de aproape 10 ani cu problema potabilizării apei. «Suntem în continuare interesați de o colaborare cu autoritățile locale... Slobozia se poate baza pe serviciile... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2017, 12:20 (8970 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Ultimul veteran al Orașului

Ultimul veteran al Orașului

Săptămâna asta orașul Țăndărei sărbătorește public ultimul veteran al Celui de-al Doilea Război Mondial rămas în viață. A trecut pe 96 de ani și îl cheamă Tudor R. Istudor. A intrat în război împotriva rușilor și a ieșit luptând alături de ei, în Cehoslovacia... Își amintește ziua ca și cum s-ar fi întâmplat ieri. Și speră ca nepoții să îi serbeze centenarul. «Secretul unei vieți lungi e să te păstrezi... Adică să fii cumpătat. Că dacă ești așa, poți să faci tot ce îți poftește inima!».

Privind înapoi cu mândrie
Tudor R. Istudor nu face mare caz de calitatea lui de veteran de... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2017, 17:45 (8277 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Andreea Pătuleanu continuă la Slobozia

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Andreea Pătuleanu continuă la Slobozia

O dată emoțiile învinse și rămânerea în Liga Națională devenită certitudine, la echipa de handbal a Sloboziei s-a demarat creionarea lotului pentru sezonul viitor. O veste bună în acest sens este faptul că jucătoarea de 9 metri Andreea Pătuleanu (25 de ani), va continua să evolueze la echipa noastră. Handbalista originară din Slatina s-a integrat foarte bine în angrenajul gândit de Dumitru Muși și a fost, în stagiunea trecută, datorită reușitelor sale, una dintre preferatele publicului. Purtătoarea tricoului cu numărul 10 al Unirii Slobozia a ales să continue aici, în ciuda faptului că a avut oferte de la Brăila sau Slatina. «În principiu, m-a atras ideea de continuitate. De asemenea, că m-am... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2017, 18:55 (6546 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Susținuți de părinți, 7 copii din Țăndărei au obținut în instanță o viață nouă

Victorie fără precedent în Ialomița

Susținuți de părinți, 7 copii din Țăndărei au obținut în instanță o viață nouă

Umiliți și tratați cu indiferență de autorități, părinții a 7 copii cu cerințe educaționale speciale (CES), din Țăndărei, au reușit să câștige în instanță o serie de drepturi sociale pentru copiii lor. Este vorba despre sumele aferente alocației de hrană, cuantumul anual alocat pentru rechizite, cazarmament, îmbrăcăminte și încălțăminte. Drepturile au fost obținute după un proces care s-a desfășurat pe parcursul unui an la Tribunalul Ialomița și Curtea de Apel București. Deși aceste stimulente financiare sunt reglementate prin legi speciale încă din 2004, până în prezent nicio instituție publică din Ialomița nu a pus în practică prevederile actelor normative.

Premieră în instanță... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 16:20 (26349 vizualizări - 60 comentarii)

SPORT

Cristian Lungu, din nou campion

Lupte libere

Cristian Lungu, din nou campion

Săptămâna trecută, la Botoșani, s-a organizat Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii de la CS Amara și-au îmbogățit vitrina cu medalii a Clubului. Sportivul amărean cu cel mai bogat palmares la această categorie de luptă, Cristian Lungu, nu a dezamăgit nici de această dată. Cel mai bun sportiv ialomițean al anului 2015 tinde să-și contureze și pe 2017 o clasare pe podiumul acestei ierarhii după ce, la Botoșani, a cucerit titlul național la 63 de kilograme, având un parcurs fără cusur. De notat faptul că pentru Cristi este al treilea titlu național consecutiv la cadeți, antrenorul Marian Moraru având certitudinea că performanțele vor continua să apară... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 14:05 (7027 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dealeri din Țăndărei, în vizorul procurorilor DIICOT Slobozia

Dosare penale pentru «trafic de droguri»

Dealeri din Țăndărei, în vizorul procurorilor DIICOT Slobozia

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a doi tineri din Țăndărei sub acuzația de «trafic de droguri de risc». În prezent, aceștia se află în libertate sub control judiciar.

Cercetările sunt în plină desfășurare Ancheta procurorilor DIICOT din Slobozia a debutat în urmă cu o săptămână, moment în care anchetatorii au desfășurat o amplă acțiune pe raza orașului Țăndărei. Organele judiciare au efectuat mai multe percheziții domiciliare, ocazie cu care au chemat la audieri... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 10:45 (10200 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Un cetățean reclamă un posibil abuz al Fiscului ialomițean

Din cauza unui mesaj pe internet

Un cetățean reclamă un posibil abuz al Fiscului ialomițean

Un locuitor din Amara îl acuză pe Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, că a făcut demersuri pentru a-l aduce în atenția inspectorilor fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În urma unui control, omul s-a trezit că trebuie să dea bugetului de stat 33 mii de lei și acuzat de «evaziune fiscală». Bărbatul a reușit să atragă antipatia președintelui Moraru după ce anul trecut, în timpul campaniei electorale pentru alegerile locale, l-a criticat pe o rețea de socializare. Revolta lui Victor Moraru a fost atât de mare încât l-a dat în judecată pe cetățean pentru calomnie, acesta din urmă câștigând însă procesul!

Un proces de zile mari... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 19:05 (9373 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

«Cupa Ialomiței», un nou episod

Șah

«Cupa Ialomiței», un nou episod

Pe 10 și 11 iunie 2017, DJTS Ialomița și Asociația Nevăzătorilor au organizat la Amara a 8-a ediție a «Cupei Ialomiței la Șah». S-au duelat pe cele 64 de câmpuri șahiști cu dizabilități vizuale din Ialomița, București, Ilfov, Constanța și chiar Cluj. Victoria finală i-a revenit din nou bucureșteanului Victor Cioană, aflat la al treilea rezultat de acest fel. Pe locul 2 s-a clasat reprezentantul Ialomiței, Gheorghe Stanciu, din Amara. Locul 3 i-a revenit lui Alexandru Munteanu, din Balotești, județul Ilfov. «La acest gen de competiții ierarhiile contează mai puțin... Pentru noi acest eveniment sportiv este unul pe care îl așteptăm cu nerăbdare an de an și în care primează prietenia. De aceea ne... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 17:05 (5013 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
325 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3726 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4048 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3648 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2865 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5508 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2019 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3820 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5701 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2767 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3793 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4759 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3452 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2171 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4558 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...