Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Încep mișcările de trupe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Încep mișcările de trupe

La echipa de fotbal a Unirii Slobozia începe să se facă simțit anotimpul transferurilor: 5 jucători la care conducerea a renunțat. Astfel, Iosif Cristică va reveni acasă la Alexandria, Marian Bucurică lasă fotbalul în favoarea facultății, în vreme ce Gabriel Lazăr pune ghetele în cui pentru a munci în străinătate. Unirea se desparte, de asemenea, de Victor Călin și Dragoș Pâslaru. Prima noutate din lotul antrenorului Enache Costea pentru sezonul viitor este experimentatul mijlocaș central Valentin Apostol. În vârstă de 32 de ani, acesta a mai evoluat la Săgeata Năvodari, UTA Arad, Farul sau Delta Tulcea. Ca fapt inedit, Apostol este născut în Slobozia. Aproape sigur va ajunge și Dragoș Dumitrescu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 17:15 (6827 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Fotbal

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Vremea ploioasă nu a oprit dorința de victorie a ambelor echipe. Unirea II Slobozia și Bărăganul Ciulnița au oferit un spectacol agreabil, cu multe goluri și ratări de ambele părți. Puștii Unirii au început bine meciul, iar în minutul 12, Bogdan Săvescu a centrat din dreapta, dar Mihăiță Năstase a reluat din 6 metri. Avea să fie ocazia ce anunța golul deschiderii scorului. În minutul 14, Cătălin Cojocaru faultează la 30 de metri de poartă, lovitura liberă este executată de Ionuț Ene, șutul acestuia nimerind bara, înainte de a intra în poartă. Fotbaliștii Unirii consideră că meciul este rezolvat și, în urma unui atac al oaspeților, Drezaliu îl faultează pe Iulian Săvulescu: 11 metri pentru Bărăganul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 20:20 (8262 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

«Bully Free Zone» la Slobozia

«Bully Free Zone» la Slobozia

Vineri, 16 iunie 2017, peste 200 de elevi din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Consiliul Local al Tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat în fața Statuii Colonelului Popescu din Parcul Tineretului și a stat sub semnul luptei împotriva fenomenului de „bullying“, tot mai răspândit în rândurile tinerilor. Printre finanțatori s-a numărat și deputatul Andrei Pop, susținător declarat al campaniei «Bully Free Zone». Așa cum au promis, organizatorii au oferit timp de o oră «muzică, dans, distracție, aventură, adrenalină, pudră, culoare și... mișcare!».

Curcubeul de la Colonelul Popescu... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 18:50 (6154 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Manasia asfaltează zona istorică

Într-un mandat cât în trei

Manasia asfaltează zona istorică

Administrația locală din Manasia a demarat zilele acestea un proiect edilitar unic în zonă. Consiliul Local a decis să reamenajeze din fonduri proprii zona istorică a localității. Concret, strada pe care este situată Primăria și biserica va fi transformată în alee pietonală. Valoarea investiției este de 380 mii de lei, iar fondurile vor fi alocate din bugetul local.

Semne bune vara are Intrarea Conacului Manasia în circuitul turistic național a dinamizat investițiile administrative din comună. Anul acesta, Consiliul Local a decis reabilitarea străzii pe care se află Primăria și Biserica... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 17:40 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Unirii», la a III-a ediție

Arte marțiale

«Cupa Unirii», la a III-a ediție

A fost un week-end plin la Sala Sporturilor «Andreea Nica» din Slobozia: plin de sport, plin de lume, plus o desfășurare de forțe pe care rar o întâlnim în orașul nostru. Ediția a III-a a «Cupei Unirii» a strâns pe suprafața sălii 306 sportivi, reprezentând 8 cluburi. De remarcat că doar de la Slobozia au fost 78 de practicanți ai artelor marțiale, aparținând CS Satori și CSM Unirea, în fapt cluburile care au organizat evenimentul. Sub supravegherea mai marilor Federației de specialitate și sub ochii unei tribune neîncăpătoare, au avut loc sute de dueluri și demonstrații răsplătite în final prin medalii și diplome. «Deși se află la a III-a ediție, „Cupa Unirii“ tinde să devină o competiție de... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 16:25 (5829 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mariana Iancu se «răsfață» pe banii Spitalului Slobozia

15 mii de euro cheltuiți nejustificat

Mariana Iancu se «răsfață» pe banii Spitalului Slobozia

Deși au nevoie de aparate medicale moderne și se confruntă cu probleme financiare, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au decis să investească 15 mii de euro pentru a-i cumpăra managerului interimar Mariana Iancu o mașină de serviciu nou-nouță. Este vorba despre un automobil de teren marca Suzuki Vitara, echipat cu dotările de bază. Investiția este inoportună în contextul în care Spitalul Slobozia deține un automobil Dacia Logan, care se află parcat în curtea din spate a unității medicale. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, Mariana Iancu a precizat: «De când sunt aici m-am deplasat numai cu mașina personală, pe banii mei...».

«Răsfăț» pe bani publici... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 15:20 (15910 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Deși au promis că vor redresa activitatea economică a fabricii de ulei din Țăndărei, moldovenii din cadrul concernului Transoil, care au cumpărat fostul Ultex cu 10,5 milioane de euro în 2014, au adus societatea în pragul dezastrului. Fabrica și-a încetat producția de ulei de un an și este executată silit în instanță. De asemenea, liderii Federației Sindicatelor din Industria Alimentară acuză administratorii fabricii de practici ilegale în privința concedierilor, precizând că au de plătit salarii restante de aproximativ 6 luni. Mai mult, Floarea International, noul nume pe care îl are fabrica din Țăndărei, figurează cu datorii către ANAF de 1,8 milioane de lei...

La un pas de dezastru... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 11:15 (10743 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Spitalul Urziceni cheltuiește bani inutil pentru pază

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Rudele pacienților internați la Spitalul Municipal din Urziceni fac legea pe holurile unității medicale. Proaspăt angajat de câteva luni, un medic specialist în Boli Interne a demisionat după ce a avut un conflict cu apropiații unui bolnav. Toate acestea în condițiile în care unitatea medicală are încheiat un contract cu o firmă de pază, iar la fața locului au fost prezenți și polițiștii. Conducerea Spitalului Municipal Urziceni a refuzat să ofere detalii despre acest incident. «Nu știu cine este la telefon, astfel nu am ce să comentez!» a declarat Daniela Ianuș, managerul unității medicale, reporterilor ziarului nostru.

Medicii, goniți din spitale de aparținători... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 14:10 (9722 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

În luna martie a anului în curs, doamna Georgeta Peruf, proprietarul Restaurantului Oskar din Cartierul «Pepinieră» solicita oficial «extinderea spațiului comercial pentru amenajare terasă și intrarea în legalitate». Solicitarea a fost respinsă zilele trecute, însă demersul readuce în atenția opiniei publice problema legalității acestei construcții megalomanice cu o suprafață desfășurată de peste 800 de mp.

Acuzații oficiale și tupeu antreprenorial
În urmă cu aproape 2 luni, Valeriu Ciripan, funcționar public în cadrul Serviciului Urbanism, ajuns între timp consilierul personal... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 10:45 (10865 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Slobozia se poate baza pe serviciile oferite de RAJA!»

Ofensiva RAJA Constanța continuă

«Slobozia se poate baza pe serviciile oferite de RAJA!»

Miercuri, 31 mai 2017, la Onești, în județul Bacău, RAJA Constanța a anunțat preluarea distribuirii serviciului de apă pentru cei 40 mii de locuitori. Prezent la eveniment, directorul societății, Felix Stroe, a declarat că se simte onorat să ofere locuitorilor orașului serviciile oferite de RAJA Constanța. Alegerea operatorului regional constănțean de către Consiliul Local a fost determinată de eșecul asocierii la Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Bacău. Reamintim că Slobozia se află într-o situație similară, orașul confruntându-se de aproape 10 ani cu problema potabilizării apei. «Suntem în continuare interesați de o colaborare cu autoritățile locale... Slobozia se poate baza pe serviciile... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2017, 12:20 (8970 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Ultimul veteran al Orașului

Ultimul veteran al Orașului

Săptămâna asta orașul Țăndărei sărbătorește public ultimul veteran al Celui de-al Doilea Război Mondial rămas în viață. A trecut pe 96 de ani și îl cheamă Tudor R. Istudor. A intrat în război împotriva rușilor și a ieșit luptând alături de ei, în Cehoslovacia... Își amintește ziua ca și cum s-ar fi întâmplat ieri. Și speră ca nepoții să îi serbeze centenarul. «Secretul unei vieți lungi e să te păstrezi... Adică să fii cumpătat. Că dacă ești așa, poți să faci tot ce îți poftește inima!».

Privind înapoi cu mândrie
Tudor R. Istudor nu face mare caz de calitatea lui de veteran de... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2017, 17:45 (8276 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Andreea Pătuleanu continuă la Slobozia

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Andreea Pătuleanu continuă la Slobozia

O dată emoțiile învinse și rămânerea în Liga Națională devenită certitudine, la echipa de handbal a Sloboziei s-a demarat creionarea lotului pentru sezonul viitor. O veste bună în acest sens este faptul că jucătoarea de 9 metri Andreea Pătuleanu (25 de ani), va continua să evolueze la echipa noastră. Handbalista originară din Slatina s-a integrat foarte bine în angrenajul gândit de Dumitru Muși și a fost, în stagiunea trecută, datorită reușitelor sale, una dintre preferatele publicului. Purtătoarea tricoului cu numărul 10 al Unirii Slobozia a ales să continue aici, în ciuda faptului că a avut oferte de la Brăila sau Slatina. «În principiu, m-a atras ideea de continuitate. De asemenea, că m-am... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2017, 18:55 (6546 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Susținuți de părinți, 7 copii din Țăndărei au obținut în instanță o viață nouă

Victorie fără precedent în Ialomița

Susținuți de părinți, 7 copii din Țăndărei au obținut în instanță o viață nouă

Umiliți și tratați cu indiferență de autorități, părinții a 7 copii cu cerințe educaționale speciale (CES), din Țăndărei, au reușit să câștige în instanță o serie de drepturi sociale pentru copiii lor. Este vorba despre sumele aferente alocației de hrană, cuantumul anual alocat pentru rechizite, cazarmament, îmbrăcăminte și încălțăminte. Drepturile au fost obținute după un proces care s-a desfășurat pe parcursul unui an la Tribunalul Ialomița și Curtea de Apel București. Deși aceste stimulente financiare sunt reglementate prin legi speciale încă din 2004, până în prezent nicio instituție publică din Ialomița nu a pus în practică prevederile actelor normative.

Premieră în instanță... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 16:20 (26325 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, din nou campion

Lupte libere

Cristian Lungu, din nou campion

Săptămâna trecută, la Botoșani, s-a organizat Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii de la CS Amara și-au îmbogățit vitrina cu medalii a Clubului. Sportivul amărean cu cel mai bogat palmares la această categorie de luptă, Cristian Lungu, nu a dezamăgit nici de această dată. Cel mai bun sportiv ialomițean al anului 2015 tinde să-și contureze și pe 2017 o clasare pe podiumul acestei ierarhii după ce, la Botoșani, a cucerit titlul național la 63 de kilograme, având un parcurs fără cusur. De notat faptul că pentru Cristi este al treilea titlu național consecutiv la cadeți, antrenorul Marian Moraru având certitudinea că performanțele vor continua să apară... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 14:05 (7027 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dealeri din Țăndărei, în vizorul procurorilor DIICOT Slobozia

Dosare penale pentru «trafic de droguri»

Dealeri din Țăndărei, în vizorul procurorilor DIICOT Slobozia

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a doi tineri din Țăndărei sub acuzația de «trafic de droguri de risc». În prezent, aceștia se află în libertate sub control judiciar.

Cercetările sunt în plină desfășurare Ancheta procurorilor DIICOT din Slobozia a debutat în urmă cu o săptămână, moment în care anchetatorii au desfășurat o amplă acțiune pe raza orașului Țăndărei. Organele judiciare au efectuat mai multe percheziții domiciliare, ocazie cu care au chemat la audieri... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 10:45 (10199 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Un cetățean reclamă un posibil abuz al Fiscului ialomițean

Din cauza unui mesaj pe internet

Un cetățean reclamă un posibil abuz al Fiscului ialomițean

Un locuitor din Amara îl acuză pe Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, că a făcut demersuri pentru a-l aduce în atenția inspectorilor fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În urma unui control, omul s-a trezit că trebuie să dea bugetului de stat 33 mii de lei și acuzat de «evaziune fiscală». Bărbatul a reușit să atragă antipatia președintelui Moraru după ce anul trecut, în timpul campaniei electorale pentru alegerile locale, l-a criticat pe o rețea de socializare. Revolta lui Victor Moraru a fost atât de mare încât l-a dat în judecată pe cetățean pentru calomnie, acesta din urmă câștigând însă procesul!

Un proces de zile mari... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 19:05 (9373 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

«Cupa Ialomiței», un nou episod

Șah

«Cupa Ialomiței», un nou episod

Pe 10 și 11 iunie 2017, DJTS Ialomița și Asociația Nevăzătorilor au organizat la Amara a 8-a ediție a «Cupei Ialomiței la Șah». S-au duelat pe cele 64 de câmpuri șahiști cu dizabilități vizuale din Ialomița, București, Ilfov, Constanța și chiar Cluj. Victoria finală i-a revenit din nou bucureșteanului Victor Cioană, aflat la al treilea rezultat de acest fel. Pe locul 2 s-a clasat reprezentantul Ialomiței, Gheorghe Stanciu, din Amara. Locul 3 i-a revenit lui Alexandru Munteanu, din Balotești, județul Ilfov. «La acest gen de competiții ierarhiile contează mai puțin... Pentru noi acest eveniment sportiv este unul pe care îl așteptăm cu nerăbdare an de an și în care primează prietenia. De aceea ne... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 17:05 (5013 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Adolescenții slobozeni vor să fie antreprenori

«Micul Antreprenor», ediția a IV-a

Adolescenții slobozeni vor să fie antreprenori

Luni, 12 iunie 2017, la Centrul Cultural Unesco «Ionel Perlea» s-a desfășurat a IV-a ediție a concursului «Micul Antreprenor». La eveniment au participat 50 de elevi din liceele din Slobozia. Aceștia au prezentat proiecte economice și idei de afaceri menite să dinamizeze viața socială și economică a orașului. Valoarea premiilor a fost de 4000 de lei, iar cele 9 echipaje înscrise în concurs au avut șansa de a prezenta sponsorilor proiectele realizate.

Un eveniment care devine tradiție Lansat în urmă cu 4 ani de către Consiliul Județean al Elevilor, concursul «Micul Antreprenor» își propunea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 14:40 (8505 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Nu-i Petrolul, e Metalul!

Fotbal, Liga a IV-a, CS Amara merge la barajul pentru promovare

Nu-i Petrolul, e Metalul!

bonus: Final de campionat în Liga a IV-a

«Dacă e să cădem măcar să o facem de pe un cal frumos!» își spuneau jucătorii de la Amara în urmă cu ceva săptămâni, când deja devenise clar că echipa din stațiunea balneară va fi campioana județului Ialomița. Deși pare o atitudine oarecum masochistă, cei mai mulți dintre ei își doreau pentru barajul de promovare în Liga a III-a o confruntare cu Petrolul Ploiești. Mai mult, unii visau chiar să-și atârne oficial ghetele în cui în vestiarul de pe «Ilie Oană». Rețelele de socializare musteau cu 2 săptămâni în urmă de fotografii care prezentau o confruntare cu iz de petrol și nămol. În cele din urmă, în malaxoarele FRF s-a decis drept adversară pentru Amara campioana Buzăului. Federația ar fi aflat... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 13:15 (8413 vizualizări - 8 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
331 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Cereri de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, până la data de 31.10.2017 inclusiv, se depun cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină achiziționate și utilizate ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 18:45
(7649 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 300 de persoane, depistate muncind «la negru»

Pentru identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată, în primele 9 luni ale anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a realizat 972 controale, în care au fost depistate 300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 17:20
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5178 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6032 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4636 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5784 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3795 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6545 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5170 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4614 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...