Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Pentru a doua oară

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Tribunalul Ialomița a dat câștig de cauză societății Drumuri și Poduri SA Ialomița în procesul pe care firma l-a intentat Camerei de Conturi Ialomița. În urma unui control efectuat anul trecut, auditorii au descoperit o serie de abateri financiare în cuantum de 100 mii de lei, ce au vizat acordarea nejustificată de tichete cadou sau sporuri salariale ilegale. Decizia dată de instanța din Slobozia nu este definitivă. Cu toate acestea, este pentru a doua oară când SC Drumuri și Poduri SA Ialomița câștigă în instanță un proces intentat împotriva Camerei de Conturi.

Capete de acuzare desființate... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 19:45 (8779 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Încep mișcările de trupe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Încep mișcările de trupe

La echipa de fotbal a Unirii Slobozia începe să se facă simțit anotimpul transferurilor: 5 jucători la care conducerea a renunțat. Astfel, Iosif Cristică va reveni acasă la Alexandria, Marian Bucurică lasă fotbalul în favoarea facultății, în vreme ce Gabriel Lazăr pune ghetele în cui pentru a munci în străinătate. Unirea se desparte, de asemenea, de Victor Călin și Dragoș Pâslaru. Prima noutate din lotul antrenorului Enache Costea pentru sezonul viitor este experimentatul mijlocaș central Valentin Apostol. În vârstă de 32 de ani, acesta a mai evoluat la Săgeata Năvodari, UTA Arad, Farul sau Delta Tulcea. Ca fapt inedit, Apostol este născut în Slobozia. Aproape sigur va ajunge și Dragoș Dumitrescu... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 17:15 (6827 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

SPORT

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Fotbal

Unirea II Slobozia a câștigat «Cupa României»

Vremea ploioasă nu a oprit dorința de victorie a ambelor echipe. Unirea II Slobozia și Bărăganul Ciulnița au oferit un spectacol agreabil, cu multe goluri și ratări de ambele părți. Puștii Unirii au început bine meciul, iar în minutul 12, Bogdan Săvescu a centrat din dreapta, dar Mihăiță Năstase a reluat din 6 metri. Avea să fie ocazia ce anunța golul deschiderii scorului. În minutul 14, Cătălin Cojocaru faultează la 30 de metri de poartă, lovitura liberă este executată de Ionuț Ene, șutul acestuia nimerind bara, înainte de a intra în poartă. Fotbaliștii Unirii consideră că meciul este rezolvat și, în urma unui atac al oaspeților, Drezaliu îl faultează pe Iulian Săvulescu: 11 metri pentru Bărăganul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 20:20 (8262 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Bully Free Zone» la Slobozia

«Bully Free Zone» la Slobozia

Vineri, 16 iunie 2017, peste 200 de elevi din Slobozia au participat la un eveniment organizat de Consiliul Local al Tinerilor. Evenimentul s-a desfășurat în fața Statuii Colonelului Popescu din Parcul Tineretului și a stat sub semnul luptei împotriva fenomenului de „bullying“, tot mai răspândit în rândurile tinerilor. Printre finanțatori s-a numărat și deputatul Andrei Pop, susținător declarat al campaniei «Bully Free Zone». Așa cum au promis, organizatorii au oferit timp de o oră «muzică, dans, distracție, aventură, adrenalină, pudră, culoare și... mișcare!».

Curcubeul de la Colonelul Popescu... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 18:50 (6157 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Manasia asfaltează zona istorică

Într-un mandat cât în trei

Manasia asfaltează zona istorică

Administrația locală din Manasia a demarat zilele acestea un proiect edilitar unic în zonă. Consiliul Local a decis să reamenajeze din fonduri proprii zona istorică a localității. Concret, strada pe care este situată Primăria și biserica va fi transformată în alee pietonală. Valoarea investiției este de 380 mii de lei, iar fondurile vor fi alocate din bugetul local.

Semne bune vara are Intrarea Conacului Manasia în circuitul turistic național a dinamizat investițiile administrative din comună. Anul acesta, Consiliul Local a decis reabilitarea străzii pe care se află Primăria și Biserica... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 17:40 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Unirii», la a III-a ediție

Arte marțiale

«Cupa Unirii», la a III-a ediție

A fost un week-end plin la Sala Sporturilor «Andreea Nica» din Slobozia: plin de sport, plin de lume, plus o desfășurare de forțe pe care rar o întâlnim în orașul nostru. Ediția a III-a a «Cupei Unirii» a strâns pe suprafața sălii 306 sportivi, reprezentând 8 cluburi. De remarcat că doar de la Slobozia au fost 78 de practicanți ai artelor marțiale, aparținând CS Satori și CSM Unirea, în fapt cluburile care au organizat evenimentul. Sub supravegherea mai marilor Federației de specialitate și sub ochii unei tribune neîncăpătoare, au avut loc sute de dueluri și demonstrații răsplătite în final prin medalii și diplome. «Deși se află la a III-a ediție, „Cupa Unirii“ tinde să devină o competiție de... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 16:25 (5829 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mariana Iancu se «răsfață» pe banii Spitalului Slobozia

15 mii de euro cheltuiți nejustificat

Mariana Iancu se «răsfață» pe banii Spitalului Slobozia

Deși au nevoie de aparate medicale moderne și se confruntă cu probleme financiare, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia au decis să investească 15 mii de euro pentru a-i cumpăra managerului interimar Mariana Iancu o mașină de serviciu nou-nouță. Este vorba despre un automobil de teren marca Suzuki Vitara, echipat cu dotările de bază. Investiția este inoportună în contextul în care Spitalul Slobozia deține un automobil Dacia Logan, care se află parcat în curtea din spate a unității medicale. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, Mariana Iancu a precizat: «De când sunt aici m-am deplasat numai cu mașina personală, pe banii mei...».

«Răsfăț» pe bani publici... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 15:20 (15911 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Deși au promis că vor redresa activitatea economică a fabricii de ulei din Țăndărei, moldovenii din cadrul concernului Transoil, care au cumpărat fostul Ultex cu 10,5 milioane de euro în 2014, au adus societatea în pragul dezastrului. Fabrica și-a încetat producția de ulei de un an și este executată silit în instanță. De asemenea, liderii Federației Sindicatelor din Industria Alimentară acuză administratorii fabricii de practici ilegale în privința concedierilor, precizând că au de plătit salarii restante de aproximativ 6 luni. Mai mult, Floarea International, noul nume pe care îl are fabrica din Țăndărei, figurează cu datorii către ANAF de 1,8 milioane de lei...

La un pas de dezastru... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 11:15 (10743 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Spitalul Urziceni cheltuiește bani inutil pentru pază

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Rudele pacienților internați la Spitalul Municipal din Urziceni fac legea pe holurile unității medicale. Proaspăt angajat de câteva luni, un medic specialist în Boli Interne a demisionat după ce a avut un conflict cu apropiații unui bolnav. Toate acestea în condițiile în care unitatea medicală are încheiat un contract cu o firmă de pază, iar la fața locului au fost prezenți și polițiștii. Conducerea Spitalului Municipal Urziceni a refuzat să ofere detalii despre acest incident. «Nu știu cine este la telefon, astfel nu am ce să comentez!» a declarat Daniela Ianuș, managerul unității medicale, reporterilor ziarului nostru.

Medicii, goniți din spitale de aparținători... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 14:10 (9723 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

În luna martie a anului în curs, doamna Georgeta Peruf, proprietarul Restaurantului Oskar din Cartierul «Pepinieră» solicita oficial «extinderea spațiului comercial pentru amenajare terasă și intrarea în legalitate». Solicitarea a fost respinsă zilele trecute, însă demersul readuce în atenția opiniei publice problema legalității acestei construcții megalomanice cu o suprafață desfășurată de peste 800 de mp.

Acuzații oficiale și tupeu antreprenorial
În urmă cu aproape 2 luni, Valeriu Ciripan, funcționar public în cadrul Serviciului Urbanism, ajuns între timp consilierul personal... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 10:45 (10865 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Slobozia se poate baza pe serviciile oferite de RAJA!»

Ofensiva RAJA Constanța continuă

«Slobozia se poate baza pe serviciile oferite de RAJA!»

Miercuri, 31 mai 2017, la Onești, în județul Bacău, RAJA Constanța a anunțat preluarea distribuirii serviciului de apă pentru cei 40 mii de locuitori. Prezent la eveniment, directorul societății, Felix Stroe, a declarat că se simte onorat să ofere locuitorilor orașului serviciile oferite de RAJA Constanța. Alegerea operatorului regional constănțean de către Consiliul Local a fost determinată de eșecul asocierii la Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Bacău. Reamintim că Slobozia se află într-o situație similară, orașul confruntându-se de aproape 10 ani cu problema potabilizării apei. «Suntem în continuare interesați de o colaborare cu autoritățile locale... Slobozia se poate baza pe serviciile... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2017, 12:20 (8970 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Ultimul veteran al Orașului

Ultimul veteran al Orașului

Săptămâna asta orașul Țăndărei sărbătorește public ultimul veteran al Celui de-al Doilea Război Mondial rămas în viață. A trecut pe 96 de ani și îl cheamă Tudor R. Istudor. A intrat în război împotriva rușilor și a ieșit luptând alături de ei, în Cehoslovacia... Își amintește ziua ca și cum s-ar fi întâmplat ieri. Și speră ca nepoții să îi serbeze centenarul. «Secretul unei vieți lungi e să te păstrezi... Adică să fii cumpătat. Că dacă ești așa, poți să faci tot ce îți poftește inima!».

Privind înapoi cu mândrie
Tudor R. Istudor nu face mare caz de calitatea lui de veteran de... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2017, 17:45 (8276 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Andreea Pătuleanu continuă la Slobozia

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Andreea Pătuleanu continuă la Slobozia

O dată emoțiile învinse și rămânerea în Liga Națională devenită certitudine, la echipa de handbal a Sloboziei s-a demarat creionarea lotului pentru sezonul viitor. O veste bună în acest sens este faptul că jucătoarea de 9 metri Andreea Pătuleanu (25 de ani), va continua să evolueze la echipa noastră. Handbalista originară din Slatina s-a integrat foarte bine în angrenajul gândit de Dumitru Muși și a fost, în stagiunea trecută, datorită reușitelor sale, una dintre preferatele publicului. Purtătoarea tricoului cu numărul 10 al Unirii Slobozia a ales să continue aici, în ciuda faptului că a avut oferte de la Brăila sau Slatina. «În principiu, m-a atras ideea de continuitate. De asemenea, că m-am... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2017, 18:55 (6546 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Susținuți de părinți, 7 copii din Țăndărei au obținut în instanță o viață nouă

Victorie fără precedent în Ialomița

Susținuți de părinți, 7 copii din Țăndărei au obținut în instanță o viață nouă

Umiliți și tratați cu indiferență de autorități, părinții a 7 copii cu cerințe educaționale speciale (CES), din Țăndărei, au reușit să câștige în instanță o serie de drepturi sociale pentru copiii lor. Este vorba despre sumele aferente alocației de hrană, cuantumul anual alocat pentru rechizite, cazarmament, îmbrăcăminte și încălțăminte. Drepturile au fost obținute după un proces care s-a desfășurat pe parcursul unui an la Tribunalul Ialomița și Curtea de Apel București. Deși aceste stimulente financiare sunt reglementate prin legi speciale încă din 2004, până în prezent nicio instituție publică din Ialomița nu a pus în practică prevederile actelor normative.

Premieră în instanță... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 16:20 (26328 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, din nou campion

Lupte libere

Cristian Lungu, din nou campion

Săptămâna trecută, la Botoșani, s-a organizat Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii de la CS Amara și-au îmbogățit vitrina cu medalii a Clubului. Sportivul amărean cu cel mai bogat palmares la această categorie de luptă, Cristian Lungu, nu a dezamăgit nici de această dată. Cel mai bun sportiv ialomițean al anului 2015 tinde să-și contureze și pe 2017 o clasare pe podiumul acestei ierarhii după ce, la Botoșani, a cucerit titlul național la 63 de kilograme, având un parcurs fără cusur. De notat faptul că pentru Cristi este al treilea titlu național consecutiv la cadeți, antrenorul Marian Moraru având certitudinea că performanțele vor continua să apară... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 14:05 (7027 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dealeri din Țăndărei, în vizorul procurorilor DIICOT Slobozia

Dosare penale pentru «trafic de droguri»

Dealeri din Țăndărei, în vizorul procurorilor DIICOT Slobozia

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a doi tineri din Țăndărei sub acuzația de «trafic de droguri de risc». În prezent, aceștia se află în libertate sub control judiciar.

Cercetările sunt în plină desfășurare Ancheta procurorilor DIICOT din Slobozia a debutat în urmă cu o săptămână, moment în care anchetatorii au desfășurat o amplă acțiune pe raza orașului Țăndărei. Organele judiciare au efectuat mai multe percheziții domiciliare, ocazie cu care au chemat la audieri... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2017, 10:45 (10199 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Un cetățean reclamă un posibil abuz al Fiscului ialomițean

Din cauza unui mesaj pe internet

Un cetățean reclamă un posibil abuz al Fiscului ialomițean

Un locuitor din Amara îl acuză pe Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, că a făcut demersuri pentru a-l aduce în atenția inspectorilor fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În urma unui control, omul s-a trezit că trebuie să dea bugetului de stat 33 mii de lei și acuzat de «evaziune fiscală». Bărbatul a reușit să atragă antipatia președintelui Moraru după ce anul trecut, în timpul campaniei electorale pentru alegerile locale, l-a criticat pe o rețea de socializare. Revolta lui Victor Moraru a fost atât de mare încât l-a dat în judecată pe cetățean pentru calomnie, acesta din urmă câștigând însă procesul!

Un proces de zile mari... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 19:05 (9373 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

«Cupa Ialomiței», un nou episod

Șah

«Cupa Ialomiței», un nou episod

Pe 10 și 11 iunie 2017, DJTS Ialomița și Asociația Nevăzătorilor au organizat la Amara a 8-a ediție a «Cupei Ialomiței la Șah». S-au duelat pe cele 64 de câmpuri șahiști cu dizabilități vizuale din Ialomița, București, Ilfov, Constanța și chiar Cluj. Victoria finală i-a revenit din nou bucureșteanului Victor Cioană, aflat la al treilea rezultat de acest fel. Pe locul 2 s-a clasat reprezentantul Ialomiței, Gheorghe Stanciu, din Amara. Locul 3 i-a revenit lui Alexandru Munteanu, din Balotești, județul Ilfov. «La acest gen de competiții ierarhiile contează mai puțin... Pentru noi acest eveniment sportiv este unul pe care îl așteptăm cu nerăbdare an de an și în care primează prietenia. De aceea ne... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 17:05 (5013 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Adolescenții slobozeni vor să fie antreprenori

«Micul Antreprenor», ediția a IV-a

Adolescenții slobozeni vor să fie antreprenori

Luni, 12 iunie 2017, la Centrul Cultural Unesco «Ionel Perlea» s-a desfășurat a IV-a ediție a concursului «Micul Antreprenor». La eveniment au participat 50 de elevi din liceele din Slobozia. Aceștia au prezentat proiecte economice și idei de afaceri menite să dinamizeze viața socială și economică a orașului. Valoarea premiilor a fost de 4000 de lei, iar cele 9 echipaje înscrise în concurs au avut șansa de a prezenta sponsorilor proiectele realizate.

Un eveniment care devine tradiție Lansat în urmă cu 4 ani de către Consiliul Județean al Elevilor, concursul «Micul Antreprenor» își propunea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2017, 14:40 (8505 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9230 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10086 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10467 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10382 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11226 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13873 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8866 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12673 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12167 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5187 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...