Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Despăgubirile pentru «malpraxis» blochează financiar Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Despăgubirile pentru «malpraxis» blochează financiar Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută soluții pentru a achita cele 500 mii de euro din cazul «Raisa». Despăgubirile au fost stabilite de Curtea de Apel București ca urmare a derulării procesului cazului de malpraxis petrecut în 2009 pe Secția Neonatologie a unității medicale și dovedit după 8 ani. Oficialii Spitalului Slobozia susțin faptul că dețin o poliță în valoare de 500 mii de euro, dar pe care nu o pot folosi pentru că asiguratorul cu care a fost încheiată, Carpatica SA, este în faliment. În perioada imediat următoare se va desfășura o întâlnire cu reprezentanții Fondului de Garantare al Asiguraților pentru a se stabili cât la sută din valoarea respectivei polițe poate fi acordat... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2017, 09:25 (17924 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

«Programul Național de Împădurire» de la Slobozia

Frasinul premierului Grindeanu

Premierul României, Sorin Grindeanu a dat la Slobozia startul «Programului Național de Împădurire». Evenimenul s-a derulat miercuri, 15 martie 2017, pe unul dintre terenurile forestiere gestionate de Direcția Silvică Ialomița. Alături de premier s-au aflat Adriana Petcu, ministrul Apelor și Pădurilor, prefectul Gigi Petre, dar și alți oficiali locali sau județeni.

Demonstrație cu frasini
Înainte ca premierul Sorin Grindeanu să confiște evenimentul, Direcția Silvică Ialomița, împreună cu Grădinția «Junior» din Slobozia au pus bazele unui proiect numit «Creștem împreună», al cărui... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 20:15 (7066 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții «turistice» de 5,6 milioane de lei în Ialomița

Bani aruncați pe apa Dunării

Investiții «turistice» de 5,6 milioane de lei în Ialomița

În cadrul ședinței extraordinare de săptămâna trecută a fost aprobat un proiect de hotărâre prin care se aprobă modernizarea falezei Dunării în comuna Bordușani. Decizia revitalizează un proiect administrativ mai vechi al președintelui Silvian Ciupercă, eșuat din lipsa fondurilor. Investiția aprobată săptămâna trecută a fost estimată la 2,6 milioane de lei, bani care vor fi cheltuiți din «fonduri naționale și fonduri proprii».

Aceiași investiție, altă pălărie
Disputele sterile și dictatura «de grădiniță» exercitată de către președintele Victor Moraru distrag atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 17:10 (3437 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Remiză pentru locul II

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 0-0

Remiză pentru locul II

Unirea Slobozia nu a reușit să încălzească atmosfera pe «1 Mai» printr-o victorie. În fapt, n-ai cum să câștigi dacă nu marchezi. Ialomițenii au împins tot timpul jocul spre poarta celor de la CS Tunari dar, în cea mai mare parte, a fost muncă de Sisif. A fost precum o cursă solitară în care te împiedici în propriile picioare cu 10 metri înainte de sosire...

Arbitrul și brațele lui Perianu
Câteva sute de spectatori au îndurat frigul pătrunzător al zilei de 11 martie și au venit să-și susțină echipa favorită. Încurajați de victoria de la Boldești, sperau să vadă și acasă un succes... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 16:20 (3404 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Firimituri» bugetare pentru administrațiile locale din Ialomița

«Firimituri» bugetare pentru administrațiile locale din Ialomița

Vineri, 10 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe extraordinare pentru a aproba «repartizarea pe bugetele locale ale unităților administrativ-teritoriale din județ a unor sume defalcate din unele venituri ale bugetului de stat, pe anul 2017». Anunțat de oficialii județeni încă de la sfârșitul lunii februarie a.c., proiectul a fost aprobat cu lejeritate grație mașinii de vot PSD-ALDE. Sumele reprezintă, așa cum a explicat indirect și președintele Victor Moraru, «firimituri» bugetare care nu rezolvă problemele administrative și investiționale cu care se confruntă edilii din Ialomița.

Un buget de «firimituri»... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 13:15 (2592 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSS Slobozia-Danubius Călărași 36-6 (15-2)

Handbal, Junioare III

CSS Slobozia-Danubius Călărași 36-6 (15-2)

Făcând o glumă oarecum amară, am putea spune că în momentul de față handbalul feminin juvenil este singurul sport de echipă unde Slobozia este deasupra Călărașiului. Au demonstrat-o din plin Junioarele III ale CSS Slobozia, în meciul disputat sâmbătă, 11 martie 2017, contra echipei similare a Danubiusului Călărași. Elocvent este însuși faptul că portarii Patricia Drăghici, Anne Bool și Maria Lungu au încasat pe toată durata partidei doar 6 goluri. În rest, tinerele handbaliste slobozence au dominat meciul de la un capăt la altul, antrenorul Marian Simion având posibilitatea să ruleze tot lotul și, de asemenea, să experimenteze un nou sistem de apărare. CSS Slobozia a învins cu 36-6 (15-2), pentru... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 11:30 (5190 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții agricole de 307,8 milioane de lei în Ialomița

Subvenții agricole de 307,8 milioane de lei în Ialomița

Județ eminamente agricol, Ialomița are 3 firme în topul național beneficiarilor celor mai mari subvenții din campania agricolă 2015-2016. În anul următor, susține directorul APIA Ialomița, Florea Stoian, situația rămâne constantă, iar sumele se vor majora ca urmare a «sprijinului cuplat vegetal». Ziarul nostru a realizat un «Top 10» al firmelor care beneficiază de cele mai mari subvenții agricole din Ialomița în perioada menționată mai sus.

Statistici de miliarde
Estimată pentru anul agricol 2016-2017 la 130 de euro/hectar, subvenția agricolă reprezintă una dintre puținele forme... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 09:40 (4672 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Deciziile de pensionare se dau după zile întregi de așteptare

La Slobozia

Deciziile de pensionare se dau după zile întregi de așteptare

Rămas fără medic specialist, Compartimentul de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de Muncă, din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, are nevoie de un înlocuitor. Oficialii Casei Județene de Pensii Ialomița, în subordinea căreia se află acest cabinet, au scos de mai multe ori postul la concurs, însă pentru o perioadă determinată. Surse din cadrul instituției susțin însă că soluția vacantării temporare a fost adoptată în speranța revenirii medicului Adrian Ștefan, condamnat la 4 ani cu executare în primă instanță, pentru fapte de «corupție». Singura soluție pe care reprezentanții instituției au descoperit-o a fost delegarea la Slobozia, o dată pe lună, a medicului specialist... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 19:20 (5114 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz în Bulgaria pentru Răzvan Jeaca

Lupte

Bronz în Bulgaria pentru Răzvan Jeaca

În perioada 10-12 martie 2017, în localitatea Galabovo, din Bulgaria, s-a desfășurat Turneul «Zlati Dinev Roydev», competiție internațională de lupte adresată juniorilor mici. Au participat sportivi din țara gazdă din Macedonia, Ucraina, Moldova, Grecia, Turcia și România. Țara noastră a fost reprezentată de 5 sportivi, iar antrenorul coordonator a fost Marian Moraru. Antrenorul de la CS Amara a avut în lot și doi sportivi ai Clubului ialomițean: Răzvan Jeaca și Alexandru Stan. După mai multe lupte strânse, cu 2 victorii și 2 înfrângeri, Alexandru Stan a terminat pe locul 5, la 35 de kilograme. Răzvan Jeaca a adus bronzul delegației României la 38 de kilograme. Palmaresul său a fost compus de... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 18:10 (3543 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Revolta codașelor

Înaintea etapei a 17-a disputată sâmbătă, 11 martie 2017, FC Traian era pe locul 14 în ierarhia Ligii a IV-a, având 10 puncte. Urma pe 15 Recolta Bărcănești, cu 8 puncte, iar pe ultimul loc Fulgerul Fierbinți, cu doar 6 puncte. 3 echipe rupte de restul competitoarelor, părând în imposibilitatea de a mai încurca pe cineva... Și, totuși, sâmbătă a fost ziua surprizelor. Bomba a detonat-o Fulgerul Fierbinți care, din postura de ultimă clasată, întâlnea liderul CS Amara. Deși pornea cu statutul de victimă sigură în orice situație, trupa din orașul cu nume de serial a reușit un egal la care nici cei mai optimiști microbiști ai locului nu se așteptau. O altă surpriză a fost reușită de FC Traian, care... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 15:50 (4931 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul chirurg Octavian Alexandrescu, subsecretar de stat în Ministerul Sănătății

De la Spitalul Urziceni la Ministerul Sănătății

Medicul chirurg Octavian Alexandrescu, subsecretar de stat în Ministerul Sănătății

Fostul vicepreședinte al Colegiului Medicilor Ialomița este noul subsecretar de stat al Ministerului Sănătății. Chirurgul Octavian Alexandrescu a fost numit în această funcție printr-o decizie a premierului Sorin Grindeanu, publicată în Monitorul Oficial luni, 13 martie 2017.

De la Urziceni, la București Medic al Spitalului Municipal Urziceni, chirurgul Octavian Alexandrescu a fost consilier local PSD al Consiliului Local Urziceni, iar din 2016 a fost ales vicepreședinte al Colegiului Medicilor Ialomița. În baza unei decizii a premierului Sorin Grindeanu, medicul Octavian Alexandrescu... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 13:25 (5038 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primul-ministru Sorin Grindeanu și ministrul Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu, la Slobozia

Primul-ministru Sorin Grindeanu și ministrul Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu, la Slobozia

Vizită de lucru la Slobozia a primului-ministru Sorin Grindeanu și a ministrului Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu. Potrivit informațiilor, cei doi oficiali vor participa miercuri, 15 martie 2017, la o întâlnire desfășurată la sediul Direcției Silvice Ialomița. Ulterior, programul celor doi demnitari cuprinde plantarea de arbori pe un teren din apropierea pădurii de la ieșirea din Slobozia spre Țăndărei.

Slobozia, vizitată de premierul Grindeanu Seria vizitelor oficiale de miercuri, 15 martie 2017, va fi deschisă de Adriana Petcu, ministrul Apelor și Pădurilor, începând cu orele 1... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 10:35 (4999 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munca în folosul comunității, pedeapsă pentru 293 de inculpați din Ialomița

Munca în folosul comunității, pedeapsă pentru 293 de inculpați din Ialomița

Serviciul de Probațiune al Județului Ialomița a dat publicității cifra condamnaților pe care instanțele de judecată i-au obligat să presteze muncă în folosul comunității. În baza sentințelor penale definitive, 293 de inculpați ialomițeni au desfășurat astfel de activități. Majoritatea dintre aceștia s-au aflat în supravegherea administrațiilor locale sau instituțiilor subordonate din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița.

Domeniul public, întreținut de inculpați
Potrivit legii, în cazul persoanelor condamnate la închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 10:10 (4173 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rămas bun nea Mișa!

Fostul jucător și antrenor al Unirii, Nicu Mihai a decedat

Rămas bun nea Mișa!

Nicu Mihai, omul cu care se confundă istoria echipei de fotbal Unirea Slobozia, a încetat din viață în cursul dimineții de luni, 13 martie 2017, pierzând lupta cu o boală necruțătoare. În vârstă de doar 62 de ani, nea Mișa s-a dedicat întreaga viață fotbalului slobozean. A fost junior la Azotul Slobozia la începutul anilor ’70, iar apoi portar atît la Unirea, cât și la Olimpia Slobozia. După terminarea carierei de jucător a devenit antrenor la grupele de copii și juniori, fiind cel care l-a descoperit pe Adrian Mihalcea. În ultimele două decenii a fost maseur al echipei de fotbal, ajutând la recuperarea condiției fizice a sute de fotbaliști. Vestea cutremurat... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 19:20 (9841 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investigații medicale de 2,6 milioane de lei în Ialomița

Ianuarie/februarie 2017

Investigații medicale de 2,6 milioane de lei în Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut o estimare a sumelor pe care le-a plătit pe primele două luni ale anului în curs, pentru efectuarea investigațiilor medicale. Potrivit informațiilor oficiale, ialomițenii au consumat 2,6 milioane de lei pentru realizarea de analize, ecografii, radiografii, investigații de tip RMN sau Computer Tomograf.

Buget pentru analizele medicale
Datele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că, în perioada 1 ianuarie 2017-28 februarie 2017, peste 2400 de ialomițeni au beneficiat de investigații medicale. Cele... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 17:35 (3248 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sportul ialomițean a intrat în legalitate

Sportul ialomițean a intrat în legalitate

Finanțate cu bani publici din bugetul local al Sloboziei, activitățile Clubului Sportiv Municipal «Unirea Slobozia» și ale Asociației Fotbal Club «Unirea ’04» Slobozia au iscat în ultimii ani numeroase scandaluri publice. Camera de Conturi Ialomița a demonstrat cum Primăria Slobozia a risipit fonduri considerabile pentru a susține fotbalul local, iar Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a descoperit faptul că jucătoarele echipei de handbal sunt plătite fără a avea contracte corespunzătoare. În prezent, situația s-a schimbat, reprezentanții Clubului Sportiv Municipal și cei ai Asociației Fotbal Club «Unirea ’04» reușind să găsească un temei legal prin care să beneficieze de fonduri publice... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 13:25 (3774 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

Apa furnizată locuitorilor nu (mai) este potabilă

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

În urmă cu 8 ani, Primăria Amara a accesat fonduri europene de peste 900 mii de euro pentru potabilizarea apei și extinderea rețelei de canalizare a orașului. La această sumă s-au adăugat alte 2,3 milioane de euro pentru realizarea unei stații de epurare. La acest moment însă, apa furnizată locuitorilor nu mai este potabilă, iar stația de epurare deversează apele reziduale... în câmp!

Pomul lăudat al turismului ialomițean
Declarată drept perla turismului balnear românesc, localitatea Amara se confruntă la acest moment cu probleme administrative insurmontabile. Apa furnizată celor... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 09:40 (11447 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

«Laboratorul de liniuțe»

«Laboratorul de liniuțe»

Pasionat de jocuri video, Bogdan a decis să investească aproximativ 50 mii de lei într-un simulator auto de top. L-a botezat «laboratorul de liniuțe» și l-a instalat într-un spațiu închiriat din Cartierul 500 din Slobozia. «Este un vis din copilărie pentru care acum plătesc rate la bancă...» spune Bogdan zâmbind.

În vizită la «laborator»
De-afară e doar o altă sală de jocuri video. Poate ceva mai stilată, căci pe geamuri tronează afișe impresionante menite să atragă atenția: «Virtual Tech-din pasiune pentru inovație». Dacă treci însă pragul, descoperi o lume la care mulți dintre... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2017, 18:05 (8326 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Megalomania Președintelui Moraru, faza pe Regulamente

La toaletă cu bilet de voie

Megalomania Președintelui Moraru, faza pe Regulamente

Consilierii județeni vor merge la toaletă cu bilet de voie de la Președintele Moraru. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 10 martie 2017. Președintele Moraru a invocat în sprijinul deciziei sale prevederile Regulamentului de organizare și funcționare, adoptat în cadrul ședinței din luna ianuarie 2017. Primul consilier admonestat public pentru că a mers la toaletă fără să ceară aprobare a fost Sorin Fuerea (PNL).

La toaletă cu bilet de voie
Obsesia Președintelui pentru control absolut a depășit cadrul instituțional și limitele... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 19:15 (7432 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Victoraș «Vivi» Dinescu a ajuns la închisoare

Sentință definitivă a Curții de Apel București

EXCLUSIV: Victoraș «Vivi» Dinescu a ajuns la închisoare

Magistrații Curții de Apel București au stabilit ca interlopul Victoraș «Vivi» Dinescu să meargă la închisoare. În urma apelului, judecătorii au decis să nu schimbe sentința dată de Judecătoria Slobozia în privința modului de executare al pedepsei. Astfel, acesta va sta după gratii 3 ani și 6 luni, hotărârea fiind definitivă.

Judecat pentru «șantaj» Interlopul Victoraș «Vivi» Dinescu a fost urmărit penal într-o anchetă a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Procurorii au stabilit că acesta se face vinovat de comiterea infracțiunii de «șantaj». Dosarul a fost... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 18:10 (7859 vizualizări - 6 comentarii)

28 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4875 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5271 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11734 vizualizări - 0 comentarii)


SC TRANSMIM SRL

angajează
FUNCȚIONAR ECONOMIC
2 posturi
în următoarele condiții
-studii medii
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

7 Octombrie 2016, 10:40


angajăm

sudori/lăcătuși/muncitori necalificați
pentru șantier București.
Se asigură contract, cazare,
transport și salariu de 10 lei
la ora pontată.

Relații la telefon
0728/872.559
0733/927.239

7 Octombrie 2016, 10:30


anunț angajare

Societate activă din 2007 în Franța căutăm
ajutor/ucenic la asamblare lifturi
Locul de muncă este în Franța
și presupune muncă fizică,
trezire dimineața devreme.
Căutăm o persoană între 18 și 30 de ani,
permisul de conducere ar fi un plus.
Cerințe: harnic, dinamic, serios și motivat.
Salariul este de 900 euro net,
program de lucru de luni pînă vineri,
de la 08,00 la 17,00.
Dacă lucrați de luni pînă sîmbătă,
salariul net este 1050 euro și
orele suplimentare se plătesc
separat. Salariul de bază crește
în funcție de dedicația angajatului.
Trimiteți CV cu poză la adresa
[email protected]
sau SMS (NU SUNAȚI!)
la numărul 0033662802304
și vă vom contacta ulterior.

7 Octombrie 2016, 10:10


IPJ Ialomița: Noutăți în organizarea concursului de încadrare directă ca polițiști

Cei care doresc să se înscrie pe cele 63 de posturi de agent de poliție scoase la concurs de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, trebuie să știe că:
-există doar limită minimă de vîrstă ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 16:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Alături de Oameni... pentru Oameni»

Programul social «Alături de Oameni... pentru Oameni» a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întîmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 14:05
(3714 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, cinci persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Primul dintre acestea s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 13:15
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 131500 de lei, 23 de permise reținute

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 11:35
(4647 vizualizări - 0 comentarii)


Armata angajează

Armata recrutează candidați pentru ocuparea a 2020 de posturi de soldat/gradat profesionist-seria de instruire 2017. Perioada de recrutare este 3 octombrie-25 noiembrie 2016. Soldații și gradații profesioniști ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 10:20
(5875 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Noi concursuri pentru încadrările din sursă externă

Începînd cu data de 3 octombrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează noi concursuri pentru încadrarea în funcțiile de agent de poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 19:20
(7702 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune umanitară la Centrul de Îngrijire Socială și Asistență Socială

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au marcat «Ziua Internațională a Persoanelor Vîrstnice», celebrată în fiecare an pe 1 octombrie, printr-o acțiune umanitar-filantropică desfășurată la Centrul de ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 16:50
(5039 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Mașini noi pentru Postul de Jandarmi Amara

Cu ocazia împlinirii a unui an de activitate, jandarmii din cadrul Postului de Jandarmi Amara au beneficiat de dotări noi. Deschisă la data de 24 septembrie 2015, unitatea a primit 2 autoturisme marca ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 15:15
(6427 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă dedicată Absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează în data de 20 octombrie 2016 o Bursă a Locurilor de Muncă destinată Absolvenților care și-au terminat studiile anul acesta. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:45
(5876 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu într-o gospodărie

Pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină joi, 29 septembrie 2016, pentru a stinge incendiul care a cuprins locuința unui cetățean din comuna Bucu. Din primele informații se pare ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:40
(4873 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


DSVSA Ialomița: A început vaccinarea antirabică a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță debutul celei de-a opta campanie de vaccinare antirabică a vulpilor, prin folosirea momelilor cu vaccin antirabic. Pe această ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 13:25
(3418 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Obligațiile angajatorilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița atrage atenția angajatorilor cu privire la obligativitatea declarării locurilor de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantare. În cazul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 12:10
(2690 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

În timp ce se aflau în exercitarea serviciului de patrulare, pe timp de noapte, polițiștii de Ordine Publică au surprins în flagrant un tînăr, de 24 de ani, în timp ce încerca să pătrundă într-o societate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 19:20
(6461 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei, 21 de permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 23-25 septembrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 16:20
(3848 vizualizări - 1 comentariu)


40 de zile de rugăciune neîntreruptă la Catedrala din Urziceni

Pe 24 septembrie 2016 s-au împlinit 3 ani de cînd o părticică din moaștele Sfîntului Nectarie a fost dăruită comunității de credincioși din Urziceni. Iar în fiecare an, înainte de ziua sa de prăznuire, ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 14:40
(3539 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la carmangerii

În perioada 19-26 septembrie 2016, conform programului național de supraveghere, consilierii DSVSA Ialomița au verificat 5 unități tip carmangerie/măcelărie. În urma acestor acțiuni s-a confiscat dintr ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 13:15
(5692 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Arestați pentru că au agresat un polițist

Un tată și fiii acestuia, domiciliați în comuna Sălcioara, au fost arestați preventiv după ce l-au bătut pe polițistul din localitate. Numiții Ștefan, Aurel și Ion Anghel au fost anchetați de procurorii ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 21:10
(4956 vizualizări - 3 comentarii)


Thriller-ul românesc «Cîini» rulează la Slobozia

Duminică, 25 septembrie 2016, de la ora 19,00, cinefilii sînt invitați la film. La Casa Municipală de Cultură din Slobozia rulează thriller-ul românesc «Cîini». În regia lui Bogdan Mirică, pelicula a fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 18:35
(2920 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Pentru săptămîna în curs, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din Ialomița 335 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 270, sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 17:25
(4969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor, trimis după gratii

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 48 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării pedepsei cu închisoarea. El a fost reținut și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Inculpatul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 16:10
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor

În ultimele 3 zile, polițiștii de la Rutieră și Ordine Publică, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au organizat acțiuni pe raza județului, pentru creșterea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 18:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...