Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Programul Național de Împădurire» de la Slobozia

Frasinul premierului Grindeanu

Premierul României, Sorin Grindeanu a dat la Slobozia startul «Programului Național de Împădurire». Evenimenul s-a derulat miercuri, 15 martie 2017, pe unul dintre terenurile forestiere gestionate de Direcția Silvică Ialomița. Alături de premier s-au aflat Adriana Petcu, ministrul Apelor și Pădurilor, prefectul Gigi Petre, dar și alți oficiali locali sau județeni.

Demonstrație cu frasini
Înainte ca premierul Sorin Grindeanu să confiște evenimentul, Direcția Silvică Ialomița, împreună cu Grădinția «Junior» din Slobozia au pus bazele unui proiect numit «Creștem împreună», al cărui... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 20:15 (7065 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Investiții «turistice» de 5,6 milioane de lei în Ialomița

Bani aruncați pe apa Dunării

Investiții «turistice» de 5,6 milioane de lei în Ialomița

În cadrul ședinței extraordinare de săptămâna trecută a fost aprobat un proiect de hotărâre prin care se aprobă modernizarea falezei Dunării în comuna Bordușani. Decizia revitalizează un proiect administrativ mai vechi al președintelui Silvian Ciupercă, eșuat din lipsa fondurilor. Investiția aprobată săptămâna trecută a fost estimată la 2,6 milioane de lei, bani care vor fi cheltuiți din «fonduri naționale și fonduri proprii».

Aceiași investiție, altă pălărie
Disputele sterile și dictatura «de grădiniță» exercitată de către președintele Victor Moraru distrag atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 17:10 (3437 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Remiză pentru locul II

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 0-0

Remiză pentru locul II

Unirea Slobozia nu a reușit să încălzească atmosfera pe «1 Mai» printr-o victorie. În fapt, n-ai cum să câștigi dacă nu marchezi. Ialomițenii au împins tot timpul jocul spre poarta celor de la CS Tunari dar, în cea mai mare parte, a fost muncă de Sisif. A fost precum o cursă solitară în care te împiedici în propriile picioare cu 10 metri înainte de sosire...

Arbitrul și brațele lui Perianu
Câteva sute de spectatori au îndurat frigul pătrunzător al zilei de 11 martie și au venit să-și susțină echipa favorită. Încurajați de victoria de la Boldești, sperau să vadă și acasă un succes... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 16:20 (3404 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Firimituri» bugetare pentru administrațiile locale din Ialomița

«Firimituri» bugetare pentru administrațiile locale din Ialomița

Vineri, 10 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe extraordinare pentru a aproba «repartizarea pe bugetele locale ale unităților administrativ-teritoriale din județ a unor sume defalcate din unele venituri ale bugetului de stat, pe anul 2017». Anunțat de oficialii județeni încă de la sfârșitul lunii februarie a.c., proiectul a fost aprobat cu lejeritate grație mașinii de vot PSD-ALDE. Sumele reprezintă, așa cum a explicat indirect și președintele Victor Moraru, «firimituri» bugetare care nu rezolvă problemele administrative și investiționale cu care se confruntă edilii din Ialomița.

Un buget de «firimituri»... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 13:15 (2591 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSS Slobozia-Danubius Călărași 36-6 (15-2)

Handbal, Junioare III

CSS Slobozia-Danubius Călărași 36-6 (15-2)

Făcând o glumă oarecum amară, am putea spune că în momentul de față handbalul feminin juvenil este singurul sport de echipă unde Slobozia este deasupra Călărașiului. Au demonstrat-o din plin Junioarele III ale CSS Slobozia, în meciul disputat sâmbătă, 11 martie 2017, contra echipei similare a Danubiusului Călărași. Elocvent este însuși faptul că portarii Patricia Drăghici, Anne Bool și Maria Lungu au încasat pe toată durata partidei doar 6 goluri. În rest, tinerele handbaliste slobozence au dominat meciul de la un capăt la altul, antrenorul Marian Simion având posibilitatea să ruleze tot lotul și, de asemenea, să experimenteze un nou sistem de apărare. CSS Slobozia a învins cu 36-6 (15-2), pentru... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 11:30 (5190 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții agricole de 307,8 milioane de lei în Ialomița

Subvenții agricole de 307,8 milioane de lei în Ialomița

Județ eminamente agricol, Ialomița are 3 firme în topul național beneficiarilor celor mai mari subvenții din campania agricolă 2015-2016. În anul următor, susține directorul APIA Ialomița, Florea Stoian, situația rămâne constantă, iar sumele se vor majora ca urmare a «sprijinului cuplat vegetal». Ziarul nostru a realizat un «Top 10» al firmelor care beneficiază de cele mai mari subvenții agricole din Ialomița în perioada menționată mai sus.

Statistici de miliarde
Estimată pentru anul agricol 2016-2017 la 130 de euro/hectar, subvenția agricolă reprezintă una dintre puținele forme... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 09:40 (4671 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deciziile de pensionare se dau după zile întregi de așteptare

La Slobozia

Deciziile de pensionare se dau după zile întregi de așteptare

Rămas fără medic specialist, Compartimentul de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de Muncă, din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, are nevoie de un înlocuitor. Oficialii Casei Județene de Pensii Ialomița, în subordinea căreia se află acest cabinet, au scos de mai multe ori postul la concurs, însă pentru o perioadă determinată. Surse din cadrul instituției susțin însă că soluția vacantării temporare a fost adoptată în speranța revenirii medicului Adrian Ștefan, condamnat la 4 ani cu executare în primă instanță, pentru fapte de «corupție». Singura soluție pe care reprezentanții instituției au descoperit-o a fost delegarea la Slobozia, o dată pe lună, a medicului specialist... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 19:20 (5112 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Bronz în Bulgaria pentru Răzvan Jeaca

Lupte

Bronz în Bulgaria pentru Răzvan Jeaca

În perioada 10-12 martie 2017, în localitatea Galabovo, din Bulgaria, s-a desfășurat Turneul «Zlati Dinev Roydev», competiție internațională de lupte adresată juniorilor mici. Au participat sportivi din țara gazdă din Macedonia, Ucraina, Moldova, Grecia, Turcia și România. Țara noastră a fost reprezentată de 5 sportivi, iar antrenorul coordonator a fost Marian Moraru. Antrenorul de la CS Amara a avut în lot și doi sportivi ai Clubului ialomițean: Răzvan Jeaca și Alexandru Stan. După mai multe lupte strânse, cu 2 victorii și 2 înfrângeri, Alexandru Stan a terminat pe locul 5, la 35 de kilograme. Răzvan Jeaca a adus bronzul delegației României la 38 de kilograme. Palmaresul său a fost compus de... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 18:10 (3485 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Revolta codașelor

Înaintea etapei a 17-a disputată sâmbătă, 11 martie 2017, FC Traian era pe locul 14 în ierarhia Ligii a IV-a, având 10 puncte. Urma pe 15 Recolta Bărcănești, cu 8 puncte, iar pe ultimul loc Fulgerul Fierbinți, cu doar 6 puncte. 3 echipe rupte de restul competitoarelor, părând în imposibilitatea de a mai încurca pe cineva... Și, totuși, sâmbătă a fost ziua surprizelor. Bomba a detonat-o Fulgerul Fierbinți care, din postura de ultimă clasată, întâlnea liderul CS Amara. Deși pornea cu statutul de victimă sigură în orice situație, trupa din orașul cu nume de serial a reușit un egal la care nici cei mai optimiști microbiști ai locului nu se așteptau. O altă surpriză a fost reușită de FC Traian, care... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 15:50 (4930 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicul chirurg Octavian Alexandrescu, subsecretar de stat în Ministerul Sănătății

De la Spitalul Urziceni la Ministerul Sănătății

Medicul chirurg Octavian Alexandrescu, subsecretar de stat în Ministerul Sănătății

Fostul vicepreședinte al Colegiului Medicilor Ialomița este noul subsecretar de stat al Ministerului Sănătății. Chirurgul Octavian Alexandrescu a fost numit în această funcție printr-o decizie a premierului Sorin Grindeanu, publicată în Monitorul Oficial luni, 13 martie 2017.

De la Urziceni, la București Medic al Spitalului Municipal Urziceni, chirurgul Octavian Alexandrescu a fost consilier local PSD al Consiliului Local Urziceni, iar din 2016 a fost ales vicepreședinte al Colegiului Medicilor Ialomița. În baza unei decizii a premierului Sorin Grindeanu, medicul Octavian Alexandrescu... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 13:25 (5038 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primul-ministru Sorin Grindeanu și ministrul Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu, la Slobozia

Primul-ministru Sorin Grindeanu și ministrul Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu, la Slobozia

Vizită de lucru la Slobozia a primului-ministru Sorin Grindeanu și a ministrului Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu. Potrivit informațiilor, cei doi oficiali vor participa miercuri, 15 martie 2017, la o întâlnire desfășurată la sediul Direcției Silvice Ialomița. Ulterior, programul celor doi demnitari cuprinde plantarea de arbori pe un teren din apropierea pădurii de la ieșirea din Slobozia spre Țăndărei.

Slobozia, vizitată de premierul Grindeanu Seria vizitelor oficiale de miercuri, 15 martie 2017, va fi deschisă de Adriana Petcu, ministrul Apelor și Pădurilor, începând cu orele 1... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 10:35 (4997 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munca în folosul comunității, pedeapsă pentru 293 de inculpați din Ialomița

Munca în folosul comunității, pedeapsă pentru 293 de inculpați din Ialomița

Serviciul de Probațiune al Județului Ialomița a dat publicității cifra condamnaților pe care instanțele de judecată i-au obligat să presteze muncă în folosul comunității. În baza sentințelor penale definitive, 293 de inculpați ialomițeni au desfășurat astfel de activități. Majoritatea dintre aceștia s-au aflat în supravegherea administrațiilor locale sau instituțiilor subordonate din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița.

Domeniul public, întreținut de inculpați
Potrivit legii, în cazul persoanelor condamnate la închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 10:10 (4173 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rămas bun nea Mișa!

Fostul jucător și antrenor al Unirii, Nicu Mihai a decedat

Rămas bun nea Mișa!

Nicu Mihai, omul cu care se confundă istoria echipei de fotbal Unirea Slobozia, a încetat din viață în cursul dimineții de luni, 13 martie 2017, pierzând lupta cu o boală necruțătoare. În vârstă de doar 62 de ani, nea Mișa s-a dedicat întreaga viață fotbalului slobozean. A fost junior la Azotul Slobozia la începutul anilor ’70, iar apoi portar atît la Unirea, cât și la Olimpia Slobozia. După terminarea carierei de jucător a devenit antrenor la grupele de copii și juniori, fiind cel care l-a descoperit pe Adrian Mihalcea. În ultimele două decenii a fost maseur al echipei de fotbal, ajutând la recuperarea condiției fizice a sute de fotbaliști. Vestea cutremurat... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 19:20 (9841 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investigații medicale de 2,6 milioane de lei în Ialomița

Ianuarie/februarie 2017

Investigații medicale de 2,6 milioane de lei în Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut o estimare a sumelor pe care le-a plătit pe primele două luni ale anului în curs, pentru efectuarea investigațiilor medicale. Potrivit informațiilor oficiale, ialomițenii au consumat 2,6 milioane de lei pentru realizarea de analize, ecografii, radiografii, investigații de tip RMN sau Computer Tomograf.

Buget pentru analizele medicale
Datele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că, în perioada 1 ianuarie 2017-28 februarie 2017, peste 2400 de ialomițeni au beneficiat de investigații medicale. Cele... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 17:35 (3248 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sportul ialomițean a intrat în legalitate

Sportul ialomițean a intrat în legalitate

Finanțate cu bani publici din bugetul local al Sloboziei, activitățile Clubului Sportiv Municipal «Unirea Slobozia» și ale Asociației Fotbal Club «Unirea ’04» Slobozia au iscat în ultimii ani numeroase scandaluri publice. Camera de Conturi Ialomița a demonstrat cum Primăria Slobozia a risipit fonduri considerabile pentru a susține fotbalul local, iar Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a descoperit faptul că jucătoarele echipei de handbal sunt plătite fără a avea contracte corespunzătoare. În prezent, situația s-a schimbat, reprezentanții Clubului Sportiv Municipal și cei ai Asociației Fotbal Club «Unirea ’04» reușind să găsească un temei legal prin care să beneficieze de fonduri publice... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 13:25 (3774 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

Apa furnizată locuitorilor nu (mai) este potabilă

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

În urmă cu 8 ani, Primăria Amara a accesat fonduri europene de peste 900 mii de euro pentru potabilizarea apei și extinderea rețelei de canalizare a orașului. La această sumă s-au adăugat alte 2,3 milioane de euro pentru realizarea unei stații de epurare. La acest moment însă, apa furnizată locuitorilor nu mai este potabilă, iar stația de epurare deversează apele reziduale... în câmp!

Pomul lăudat al turismului ialomițean
Declarată drept perla turismului balnear românesc, localitatea Amara se confruntă la acest moment cu probleme administrative insurmontabile. Apa furnizată celor... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 09:40 (11446 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

«Laboratorul de liniuțe»

«Laboratorul de liniuțe»

Pasionat de jocuri video, Bogdan a decis să investească aproximativ 50 mii de lei într-un simulator auto de top. L-a botezat «laboratorul de liniuțe» și l-a instalat într-un spațiu închiriat din Cartierul 500 din Slobozia. «Este un vis din copilărie pentru care acum plătesc rate la bancă...» spune Bogdan zâmbind.

În vizită la «laborator»
De-afară e doar o altă sală de jocuri video. Poate ceva mai stilată, căci pe geamuri tronează afișe impresionante menite să atragă atenția: «Virtual Tech-din pasiune pentru inovație». Dacă treci însă pragul, descoperi o lume la care mulți dintre... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2017, 18:05 (8326 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Megalomania Președintelui Moraru, faza pe Regulamente

La toaletă cu bilet de voie

Megalomania Președintelui Moraru, faza pe Regulamente

Consilierii județeni vor merge la toaletă cu bilet de voie de la Președintele Moraru. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 10 martie 2017. Președintele Moraru a invocat în sprijinul deciziei sale prevederile Regulamentului de organizare și funcționare, adoptat în cadrul ședinței din luna ianuarie 2017. Primul consilier admonestat public pentru că a mers la toaletă fără să ceară aprobare a fost Sorin Fuerea (PNL).

La toaletă cu bilet de voie
Obsesia Președintelui pentru control absolut a depășit cadrul instituțional și limitele... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 19:15 (7430 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Victoraș «Vivi» Dinescu a ajuns la închisoare

Sentință definitivă a Curții de Apel București

EXCLUSIV: Victoraș «Vivi» Dinescu a ajuns la închisoare

Magistrații Curții de Apel București au stabilit ca interlopul Victoraș «Vivi» Dinescu să meargă la închisoare. În urma apelului, judecătorii au decis să nu schimbe sentința dată de Judecătoria Slobozia în privința modului de executare al pedepsei. Astfel, acesta va sta după gratii 3 ani și 6 luni, hotărârea fiind definitivă.

Judecat pentru «șantaj» Interlopul Victoraș «Vivi» Dinescu a fost urmărit penal într-o anchetă a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Procurorii au stabilit că acesta se face vinovat de comiterea infracțiunii de «șantaj». Dosarul a fost... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 18:10 (7859 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Droguri sintetice vândute la preț redus

10 lei gramul de etnobotanice la Fetești

Droguri sintetice vândute la preț redus

Procurorii DIICOT din Slobozia au deschis o amplă anchetă după ce au descoperit faptul că doi tineri, din Cernavodă, comercializau droguri sintetice pe străzile din municipiul Fetești. Cei doi au fost trimiși în judecată sub acuzația de «trafic de droguri». Cercetările continuă pentru a se stabili proveniența substanțelor psihotrope.

Droguri vândute la gram
Surse judiciare apreciază faptul că ancheta procurorilor DIICOT din Slobozia s-a constituit din oficiu, după ce anchetatorii au fost sesizați cu privire la faptul că persoane suspecte comercializează droguri sintetice pe străzile... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 17:35 (5521 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9743 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10348 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16174 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8865 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9885 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12151 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14751 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14029 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10269 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15287 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13181 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10143 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...