Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Remiză pentru locul II

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Tunari 0-0

Remiză pentru locul II

Unirea Slobozia nu a reușit să încălzească atmosfera pe «1 Mai» printr-o victorie. În fapt, n-ai cum să câștigi dacă nu marchezi. Ialomițenii au împins tot timpul jocul spre poarta celor de la CS Tunari dar, în cea mai mare parte, a fost muncă de Sisif. A fost precum o cursă solitară în care te împiedici în propriile picioare cu 10 metri înainte de sosire...

Arbitrul și brațele lui Perianu
Câteva sute de spectatori au îndurat frigul pătrunzător al zilei de 11 martie și au venit să-și susțină echipa favorită. Încurajați de victoria de la Boldești, sperau să vadă și acasă un succes... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 16:20 (3404 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Firimituri» bugetare pentru administrațiile locale din Ialomița

«Firimituri» bugetare pentru administrațiile locale din Ialomița

Vineri, 10 martie 2017, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe extraordinare pentru a aproba «repartizarea pe bugetele locale ale unităților administrativ-teritoriale din județ a unor sume defalcate din unele venituri ale bugetului de stat, pe anul 2017». Anunțat de oficialii județeni încă de la sfârșitul lunii februarie a.c., proiectul a fost aprobat cu lejeritate grație mașinii de vot PSD-ALDE. Sumele reprezintă, așa cum a explicat indirect și președintele Victor Moraru, «firimituri» bugetare care nu rezolvă problemele administrative și investiționale cu care se confruntă edilii din Ialomița.

Un buget de «firimituri»... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 13:15 (2590 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSS Slobozia-Danubius Călărași 36-6 (15-2)

Handbal, Junioare III

CSS Slobozia-Danubius Călărași 36-6 (15-2)

Făcând o glumă oarecum amară, am putea spune că în momentul de față handbalul feminin juvenil este singurul sport de echipă unde Slobozia este deasupra Călărașiului. Au demonstrat-o din plin Junioarele III ale CSS Slobozia, în meciul disputat sâmbătă, 11 martie 2017, contra echipei similare a Danubiusului Călărași. Elocvent este însuși faptul că portarii Patricia Drăghici, Anne Bool și Maria Lungu au încasat pe toată durata partidei doar 6 goluri. În rest, tinerele handbaliste slobozence au dominat meciul de la un capăt la altul, antrenorul Marian Simion având posibilitatea să ruleze tot lotul și, de asemenea, să experimenteze un nou sistem de apărare. CSS Slobozia a învins cu 36-6 (15-2), pentru... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 11:30 (5190 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Subvenții agricole de 307,8 milioane de lei în Ialomița

Subvenții agricole de 307,8 milioane de lei în Ialomița

Județ eminamente agricol, Ialomița are 3 firme în topul național beneficiarilor celor mai mari subvenții din campania agricolă 2015-2016. În anul următor, susține directorul APIA Ialomița, Florea Stoian, situația rămâne constantă, iar sumele se vor majora ca urmare a «sprijinului cuplat vegetal». Ziarul nostru a realizat un «Top 10» al firmelor care beneficiază de cele mai mari subvenții agricole din Ialomița în perioada menționată mai sus.

Statistici de miliarde
Estimată pentru anul agricol 2016-2017 la 130 de euro/hectar, subvenția agricolă reprezintă una dintre puținele forme... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2017, 09:40 (4669 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deciziile de pensionare se dau după zile întregi de așteptare

La Slobozia

Deciziile de pensionare se dau după zile întregi de așteptare

Rămas fără medic specialist, Compartimentul de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de Muncă, din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, are nevoie de un înlocuitor. Oficialii Casei Județene de Pensii Ialomița, în subordinea căreia se află acest cabinet, au scos de mai multe ori postul la concurs, însă pentru o perioadă determinată. Surse din cadrul instituției susțin însă că soluția vacantării temporare a fost adoptată în speranța revenirii medicului Adrian Ștefan, condamnat la 4 ani cu executare în primă instanță, pentru fapte de «corupție». Singura soluție pe care reprezentanții instituției au descoperit-o a fost delegarea la Slobozia, o dată pe lună, a medicului specialist... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 19:20 (5108 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz în Bulgaria pentru Răzvan Jeaca

Lupte

Bronz în Bulgaria pentru Răzvan Jeaca

În perioada 10-12 martie 2017, în localitatea Galabovo, din Bulgaria, s-a desfășurat Turneul «Zlati Dinev Roydev», competiție internațională de lupte adresată juniorilor mici. Au participat sportivi din țara gazdă din Macedonia, Ucraina, Moldova, Grecia, Turcia și România. Țara noastră a fost reprezentată de 5 sportivi, iar antrenorul coordonator a fost Marian Moraru. Antrenorul de la CS Amara a avut în lot și doi sportivi ai Clubului ialomițean: Răzvan Jeaca și Alexandru Stan. După mai multe lupte strânse, cu 2 victorii și 2 înfrângeri, Alexandru Stan a terminat pe locul 5, la 35 de kilograme. Răzvan Jeaca a adus bronzul delegației României la 38 de kilograme. Palmaresul său a fost compus de... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 18:10 (3440 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Revolta codașelor

Înaintea etapei a 17-a disputată sâmbătă, 11 martie 2017, FC Traian era pe locul 14 în ierarhia Ligii a IV-a, având 10 puncte. Urma pe 15 Recolta Bărcănești, cu 8 puncte, iar pe ultimul loc Fulgerul Fierbinți, cu doar 6 puncte. 3 echipe rupte de restul competitoarelor, părând în imposibilitatea de a mai încurca pe cineva... Și, totuși, sâmbătă a fost ziua surprizelor. Bomba a detonat-o Fulgerul Fierbinți care, din postura de ultimă clasată, întâlnea liderul CS Amara. Deși pornea cu statutul de victimă sigură în orice situație, trupa din orașul cu nume de serial a reușit un egal la care nici cei mai optimiști microbiști ai locului nu se așteptau. O altă surpriză a fost reușită de FC Traian, care... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 15:50 (4930 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Medicul chirurg Octavian Alexandrescu, subsecretar de stat în Ministerul Sănătății

De la Spitalul Urziceni la Ministerul Sănătății

Medicul chirurg Octavian Alexandrescu, subsecretar de stat în Ministerul Sănătății

Fostul vicepreședinte al Colegiului Medicilor Ialomița este noul subsecretar de stat al Ministerului Sănătății. Chirurgul Octavian Alexandrescu a fost numit în această funcție printr-o decizie a premierului Sorin Grindeanu, publicată în Monitorul Oficial luni, 13 martie 2017.

De la Urziceni, la București Medic al Spitalului Municipal Urziceni, chirurgul Octavian Alexandrescu a fost consilier local PSD al Consiliului Local Urziceni, iar din 2016 a fost ales vicepreședinte al Colegiului Medicilor Ialomița. În baza unei decizii a premierului Sorin Grindeanu, medicul Octavian Alexandrescu... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 13:25 (5038 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primul-ministru Sorin Grindeanu și ministrul Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu, la Slobozia

Primul-ministru Sorin Grindeanu și ministrul Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu, la Slobozia

Vizită de lucru la Slobozia a primului-ministru Sorin Grindeanu și a ministrului Apelor și Pădurilor, Adriana Petcu. Potrivit informațiilor, cei doi oficiali vor participa miercuri, 15 martie 2017, la o întâlnire desfășurată la sediul Direcției Silvice Ialomița. Ulterior, programul celor doi demnitari cuprinde plantarea de arbori pe un teren din apropierea pădurii de la ieșirea din Slobozia spre Țăndărei.

Slobozia, vizitată de premierul Grindeanu Seria vizitelor oficiale de miercuri, 15 martie 2017, va fi deschisă de Adriana Petcu, ministrul Apelor și Pădurilor, începând cu orele 1... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 10:35 (4994 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munca în folosul comunității, pedeapsă pentru 293 de inculpați din Ialomița

Munca în folosul comunității, pedeapsă pentru 293 de inculpați din Ialomița

Serviciul de Probațiune al Județului Ialomița a dat publicității cifra condamnaților pe care instanțele de judecată i-au obligat să presteze muncă în folosul comunității. În baza sentințelor penale definitive, 293 de inculpați ialomițeni au desfășurat astfel de activități. Majoritatea dintre aceștia s-au aflat în supravegherea administrațiilor locale sau instituțiilor subordonate din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița.

Domeniul public, întreținut de inculpați
Potrivit legii, în cazul persoanelor condamnate la închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2017, 10:10 (4173 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rămas bun nea Mișa!

Fostul jucător și antrenor al Unirii, Nicu Mihai a decedat

Rămas bun nea Mișa!

Nicu Mihai, omul cu care se confundă istoria echipei de fotbal Unirea Slobozia, a încetat din viață în cursul dimineții de luni, 13 martie 2017, pierzând lupta cu o boală necruțătoare. În vârstă de doar 62 de ani, nea Mișa s-a dedicat întreaga viață fotbalului slobozean. A fost junior la Azotul Slobozia la începutul anilor ’70, iar apoi portar atît la Unirea, cât și la Olimpia Slobozia. După terminarea carierei de jucător a devenit antrenor la grupele de copii și juniori, fiind cel care l-a descoperit pe Adrian Mihalcea. În ultimele două decenii a fost maseur al echipei de fotbal, ajutând la recuperarea condiției fizice a sute de fotbaliști. Vestea cutremurat... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 19:20 (9839 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investigații medicale de 2,6 milioane de lei în Ialomița

Ianuarie/februarie 2017

Investigații medicale de 2,6 milioane de lei în Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut o estimare a sumelor pe care le-a plătit pe primele două luni ale anului în curs, pentru efectuarea investigațiilor medicale. Potrivit informațiilor oficiale, ialomițenii au consumat 2,6 milioane de lei pentru realizarea de analize, ecografii, radiografii, investigații de tip RMN sau Computer Tomograf.

Buget pentru analizele medicale
Datele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că, în perioada 1 ianuarie 2017-28 februarie 2017, peste 2400 de ialomițeni au beneficiat de investigații medicale. Cele... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 17:35 (3248 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sportul ialomițean a intrat în legalitate

Sportul ialomițean a intrat în legalitate

Finanțate cu bani publici din bugetul local al Sloboziei, activitățile Clubului Sportiv Municipal «Unirea Slobozia» și ale Asociației Fotbal Club «Unirea ’04» Slobozia au iscat în ultimii ani numeroase scandaluri publice. Camera de Conturi Ialomița a demonstrat cum Primăria Slobozia a risipit fonduri considerabile pentru a susține fotbalul local, iar Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a descoperit faptul că jucătoarele echipei de handbal sunt plătite fără a avea contracte corespunzătoare. În prezent, situația s-a schimbat, reprezentanții Clubului Sportiv Municipal și cei ai Asociației Fotbal Club «Unirea ’04» reușind să găsească un temei legal prin care să beneficieze de fonduri publice... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 13:25 (3774 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

Apa furnizată locuitorilor nu (mai) este potabilă

Dezastru de 3 milioane de euro la Amara

În urmă cu 8 ani, Primăria Amara a accesat fonduri europene de peste 900 mii de euro pentru potabilizarea apei și extinderea rețelei de canalizare a orașului. La această sumă s-au adăugat alte 2,3 milioane de euro pentru realizarea unei stații de epurare. La acest moment însă, apa furnizată locuitorilor nu mai este potabilă, iar stația de epurare deversează apele reziduale... în câmp!

Pomul lăudat al turismului ialomițean
Declarată drept perla turismului balnear românesc, localitatea Amara se confruntă la acest moment cu probleme administrative insurmontabile. Apa furnizată celor... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2017, 09:40 (11445 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Laboratorul de liniuțe»

«Laboratorul de liniuțe»

Pasionat de jocuri video, Bogdan a decis să investească aproximativ 50 mii de lei într-un simulator auto de top. L-a botezat «laboratorul de liniuțe» și l-a instalat într-un spațiu închiriat din Cartierul 500 din Slobozia. «Este un vis din copilărie pentru care acum plătesc rate la bancă...» spune Bogdan zâmbind.

În vizită la «laborator»
De-afară e doar o altă sală de jocuri video. Poate ceva mai stilată, căci pe geamuri tronează afișe impresionante menite să atragă atenția: «Virtual Tech-din pasiune pentru inovație». Dacă treci însă pragul, descoperi o lume la care mulți dintre... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2017, 18:05 (8325 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Megalomania Președintelui Moraru, faza pe Regulamente

La toaletă cu bilet de voie

Megalomania Președintelui Moraru, faza pe Regulamente

Consilierii județeni vor merge la toaletă cu bilet de voie de la Președintele Moraru. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de vineri, 10 martie 2017. Președintele Moraru a invocat în sprijinul deciziei sale prevederile Regulamentului de organizare și funcționare, adoptat în cadrul ședinței din luna ianuarie 2017. Primul consilier admonestat public pentru că a mers la toaletă fără să ceară aprobare a fost Sorin Fuerea (PNL).

La toaletă cu bilet de voie
Obsesia Președintelui pentru control absolut a depășit cadrul instituțional și limitele... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 19:15 (7421 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Victoraș «Vivi» Dinescu a ajuns la închisoare

Sentință definitivă a Curții de Apel București

EXCLUSIV: Victoraș «Vivi» Dinescu a ajuns la închisoare

Magistrații Curții de Apel București au stabilit ca interlopul Victoraș «Vivi» Dinescu să meargă la închisoare. În urma apelului, judecătorii au decis să nu schimbe sentința dată de Judecătoria Slobozia în privința modului de executare al pedepsei. Astfel, acesta va sta după gratii 3 ani și 6 luni, hotărârea fiind definitivă.

Judecat pentru «șantaj» Interlopul Victoraș «Vivi» Dinescu a fost urmărit penal într-o anchetă a Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Procurorii au stabilit că acesta se face vinovat de comiterea infracțiunii de «șantaj». Dosarul a fost... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 18:10 (7858 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Droguri sintetice vândute la preț redus

10 lei gramul de etnobotanice la Fetești

Droguri sintetice vândute la preț redus

Procurorii DIICOT din Slobozia au deschis o amplă anchetă după ce au descoperit faptul că doi tineri, din Cernavodă, comercializau droguri sintetice pe străzile din municipiul Fetești. Cei doi au fost trimiși în judecată sub acuzația de «trafic de droguri». Cercetările continuă pentru a se stabili proveniența substanțelor psihotrope.

Droguri vândute la gram
Surse judiciare apreciază faptul că ancheta procurorilor DIICOT din Slobozia s-a constituit din oficiu, după ce anchetatorii au fost sesizați cu privire la faptul că persoane suspecte comercializează droguri sintetice pe străzile... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 17:35 (5519 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Profi vrea Piața «500» din Slobozia

Profi vrea Piața «500» din Slobozia

Rețeaua de magazine Profi s-ar putea extinde în Slobozia. Potrivit informațiilor oficiale, SC Servicii Publice Slobozia SRL a primit o ofertă pentru închirierea a 350 mp din Piața «500» din Slobozia.

Propunere tentantă În anul 2011, administrația slobozeană a aprobat transformarea uneia dintre centralele termice părăsite din Cartierul «500» într-o piață agro-alimentară. Investiția a costat 460 mii de lei, iar noua piață a fost inaugurată un an mai târziu. De atunci, piața este mai mult pustie, însă în jurul ei au apărut o duzină de magazine cu profil alimentar care suplinesc oferta... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 12:40 (6412 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Infractori recidiviști din Făcăeni, judecați pentru «trafic de persoane»

Infractori recidiviști din Făcăeni, judecați pentru «trafic de persoane»

La 3 ani distanță de la prima condamnare pe care au primit-o pentru «trafic de persoane», doi ialomițeni din comuna Făcăeni au intrat din nou în atenția organelor judiciare locale. Procurorii DIICOT din Slobozia îi acuză de faptul că au exploatat prin muncă, în Spania, 5 persoane, domiciliate în zona Fetești. Oamenilor le-au fost promise condiții de lucru decente și salarii mari, însă în realitate totul a fost o minciună. Cazul se judecă la Tribunalul Ialomița.

Ialomițeni exploatați prin muncă
În luna iulie 2014, Tribunalul Ialomița îi condamnă la 3 ani de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2017, 10:40 (3632 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: 14 filtre ale Poliției

Fetești: 14 filtre ale Poliției

Peste 35 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Fetești și pe raza localităților limitrofe pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, miercuri, 12 martie ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 17:21
(22415 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Peste 950000 de cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să solicite sprijinul pe suprafață că termenul limită pentru depunerea cererilor de plată este 17 mai 2010. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:34
(24751 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Șoferul» care a provocat accidentul în lanț, reținut de polițiști

Miercuri, 12 mai a.c., tînărul «șofer» răspunzător de accidentul provocat sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, a fost reținut pentru 24 de ore. Să reaminitim că tînărul, de 22 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:27
(20665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


În atenția producătorilor și cumpărătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește cumpărătorilor care achiziționează lapte, precum și producătorilor deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe, că declarațiile ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 18:04
(20148 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandă cu țigări

În urma unor acțiuni desfășurate în ultimele cinci zile în vederea combaterii transportului și a comerțului ilicit cu mărfuri, polițiștii ialomițeni au depistat mai multe persoane care transportau sau comercializau ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:43
(26367 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Peste 4 tone de fier vechi, confiscate

În cursul zilei de marți, 11 mai, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit. În timpul desfășurării acțiunii, polițiștii au depistat ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:38
(22551 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins de polițiști după ce a furat o bicicletă

Marți, 11 mai,polițiștii din Țăndărei au fost sesizați prin 112, de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat bicicleta pe care o ținea în fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:35
(21989 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 18:13
(14021 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:58
(14575 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A ascuns produsele furate sub fustă

La începutul săptămînii în curs, luni, 10 mai, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată de patronul unei firme despre faptul că o femeie a sustras produse cosmetice din magazinul societății. La fața ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:29
(24655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Cocora: Din căruță în copac

Luni, 10 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DJ102H, pe raza localității Cocora, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:28
(25477 vizualizări - 0 comentarii)


6 luni de închisoare pentru că a condus mașina fără permis

La mai puțin de două ore de la primirea unui mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, polițiștii au identificat și reținut persoana în cauză, aceasta fiind arestată pentru executarea pedepsei. În ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:27
(25099 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Luni, 10 mai 2010, polițiștii din Urziceni au depistat, în urma unor controale efectuate, un agent de pază care deținea ilegal o armă supusă autorizării. Agentul de pază, un bărbat, de 30 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:26
(26421 vizualizări - 0 comentarii)


Scrumbie confiscată

În cursul nopții trecute, respectiv 10 spre 11 mai, polițiști din Țăndărei au organizat un filtru pe Drumul Național 2A, în zona Chirana, ocazie cu care a fost oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:25
(22822 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța elevilor, în atenția polițiștilor

Luni, 10 mai, timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au acționat pentru prevenirea și combaterea delicvenței juvenile în unitățile de învățămînt, în scopul diminuării riscului infracțional și victimal ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:24
(13925 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: polițist elev


Armele și munițiile, la verificare

Armele și munițiile, la verificare

Polițiștii ialomițeni atenționează persoanele juridice care dețin arme și muniții că autorizațiile de deținere și de folosire a armelor letale și a armelor neletale supuse autorizării, respectiv a munițiilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:18
(22125 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: arme verificare


Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», ediția a XIII-a

În perioada 13-16 mai 2010, în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și a Consiliului Local Slobozia, se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:14
(23124 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Poliția Municipiului Urziceni a organizat sîmbătă 8 mai, în intervalul orar 08.00-12.00, o acțiune ce a vizat menținerea ordinii și liniștii publice, prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:04
(23029 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: acțiune Poliție


Vlădeni: Patron amendat

La finele săptămînii trecute, sîmbătă, 8 mai, polițiștii feteșteni, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița, au organizat și executat o acțiune pentru cunoașterea, prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:02
(27425 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bătrîn tîlhărit

Sîmbătă, 8 mai, în jurul orelor 20.30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un barman angajat la o discotecă din localitate, despre faptul că un bărbat, de 60 de ani, a fost victima unei infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:59
(21550 vizualizări - 0 comentarii)


Cîștigătorii Festivalului-Concurs «Ionel Perlea», a XIX-a ediție

Festivalul și Concursul Național de Interpretare a Liedului «Ionel Perlea», ediția a XIX-a, desfășurat în perioada 7-9 mai 2010, și-a decis cîștigătorii. Juriul a decis acordarea marele premiu «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:44
(25357 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Eroilor», sărbătorită de jandarmi

«Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează joi, 13 mai, manifestări comemorative dedicate „Zilei Eroilor“ și „Înălțării Domnului“» informează reprezentanții instituției. Sărbătoarea se va ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:38
(22060 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni în trafic

Vineri, 7 mai a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe raza municipiului Slobozia, acțiunea avînd ca principal scop combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:07
(21770 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia rutier


Fetești: Braconaj piscicol

Polițiștii Formațiunii de Ordine Publică pentru Mediul Rural Fetești au continuat acțiunile pe raza comunelor din zona de competență, avînd ca scop prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a delictelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:05
(23363 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Slobozia: Cercetat penal pentru conducerea unui autoturism neînmatriculat

Vineri, în jurul orei 19.15, agenții Biroului Rutier Slobozia au oprit pentru control un autoturism ce avea plăcuțe cu numere de înmatriculare provizorii, la volanul căruia se afla un tînăr, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:04
(14923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia dosar penal


Fetești: Acțiunea SIGURANȚA continuă

Pentru creșterea gradului de siguranță publică, în cursul zilei de vineri, 7 mai a.c., începînd cu orele 15.00, efective din toate structurile operative ale Poliției Municipiului Fetești, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 15:37
(13995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


«Centura de siguranță îți poate salva viața!»

«Conștientizarea participanților la trafic cu privire la importanța utilizării centurii de siguranță și, mai ales, asupra faptului că portul acesteia scade riscul unei accidentări grave și a decesului în ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:14
(25015 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire a faptelor antisociale

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în ultimele zile, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. 14 autovehicule ce prezentau ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:13
(22967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție acțiune


Alexeni: Fată de 15 ani, violată

Doi tineri, de 19, respectiv 22 de ani, ambii din Ion Roată, acuzați că au violat o minoră în vîrstă de 15 ani, au fost introduși în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul IPJ Ialomița joi, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:39
(28647 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni viol


Fetești: A plecat să doarmă la o prietenă și familia a dat-o dispărută

În noaptea de 5/6 mai a.c., în jurul orei 01.40, Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, despre faptul că nepoata sa, o minoră de 12 ani, a plecat de acasă în cursul ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:34
(30773 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...