Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Polițiștii din Ialomița și Ilfov au mărșăluit pe străzi

Miting la Slobozia

Polițiștii din Ialomița și Ilfov au mărșăluit pe străzi

La o săptămână distanță de la protestul organizat de polițiștii din Ialomița, o acțiune similară s-a desfășurat la Slobozia și joi, 9 martie 2017. Alături de polițiștii ialomițeni au fost și cei din Ilfov, care au venit la Slobozia să susțină mitingul organizat pe străzile orașului.

Polițiștii cer sporuri salariale
Principala revendicare a polițiștilor vizează acordarea unor sporuri salariale speciale, ce intră în categoria sporurilor de periculozitate. Potrivit reprezentanților sindicali ai protestatarilor, atât în Ialomița, cât și în Ilfov acest tip de beneficii salariale nu... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 21:05 (8194 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Tâlhărită și sechestrată de concubin

Slobozia: Tâlhărită și sechestrată de concubin

În urmă cu o săptămână, o tânără din Slobozia a trecut prin clipe de coșmar din cauza concubinului său. Supărat că iubita sa vrea să-l părăsească, bărbatul și-a ieșit din fire, tâlhărind-o și sechestrând-o pe femeie. În prezent, acesta se află arestat pentru 30 de zile și este reținut în cadrul Centrului de Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

O relație imposibilă
În urmă cu o săptămână, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au fost sesizați să facă cercetări într-un dosar de «tâlhărie» și «lipsire de libertate». Faptele reținute s-au întâmplat... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 20:10 (3679 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângerea care ne duce la baraj

Handbal, Liga Națională, Măgura Cisnădie-CMS Unirea Slobozia 22–21 (13–11)

Înfrângerea care ne duce la baraj

Unirea Slobozia s-a bătut până la final cu Măgura Cisnădie în căutarea unei victorii care ne-ar fi apropiat de locul 10. Meciul a început bine pentru elevele lui Dumitru Muși, care s-au distanțat repede pe tabelă. În minutul 13, Andreea Enescu puncta pentru 6-3 în favoarea Sloboziei, dar de aici începea declinul. Măgura a revenit în joc și a reușit să întoarcă rezultatul în favoarea ei. La pauză a fost 13-11 pentru gazde, iar în partea secundă deznodământul a stat din nou pe muchie de cuțit. Unirea a ratat mult, chiar și de la 7 metri, în minutul 59. Sibiencele au reușit totuși să își conserve avantajul și s-au impus în final cu 22-21. Enescu a fost din nou principala marcatoare a echipei, cu... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 16:55 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Moraru împarte discreționar 11,7 milioane de lei

Administrația Moraru împarte discreționar 11,7 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița se reunește vineri, 10 martie 2017, pentru a aproba bugetul repartizat de instituție celor 66 de unități administrativ teritoriale din subordine. Valoarea estimată a acestor sume este de 11,742 milioane de lei. Potrivit informațiilor oficiale, suma este de 100 de ori mai mică decât necesarul estimat de către edilii locali din Ialomița.

Simulacru de dezbatere publică
Consiliul Județean Ialomița a fost convocat pentru data de 10 martie 2017, în cadrul unei ședințe ordinare în care se vor repartiza rezervele bugetare aflate la dispoziția Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 13:20 (3591 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Stănescu, bronz european cu echipa României

Scrimă

Răzvan Stănescu, bronz european cu echipa României

În urmă cu o săptămână, la Plovdiv, s-a desfășurat Campionatul European de Scrimă pentru Cadeți. Echipa României de sabie masculin a avut o evoluție foarte bună, în urma căreia a cucerit medalia de bronz. Reprezentativa noastră l-a avut în componență și pe sabrerul Unirii Slobozia, Răzvan Stănescu, sportiv ale cărui asalturi au contribuit foarte mult la obținerea rezultatului. Alături de Răzvan, în echipă s-au mai aflat bucureștenii Matei Aniculoesei și Andrei Păștin, precum și Rareș Ailinca. În optimi, România a trecut de Franța, cu 45-38, Stănescu fiind cel care a închis conturile jocului. La discreția românilor a fost și confruntarea cu ucrainenii din sferturi, câștigată cu 45-33. Și aici ... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 11:05 (3614 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierii secreți ai primarului Mocioniu (II)

Consilierii secreți ai primarului Mocioniu (II)

Primarul Adrian Mocioniu a angajat, potrivit Legii 2015 din 2001, privind administrația publică locală, 4 consilieri personali. Deși ziarul nostru i-a solicitat explicit să precizeze numele acestora, obligațiile pe care le au și salariile cu care sunt retribuiți, primarul Sloboziei a decis să își declare consilierii «secrete de stat».

Cere și (nu) ți se va da Așa cum vă informam săptămâna trecută, primarul Adrian Mocioniu are 4 consilieri personali. Consilierii sunt plătiți din bani publici, că domnul Mocioniu nu a primit Primăria de la PSD pe persoană fizică care este el, precum mult... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 09:25 (6596 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala lui Alex

Ialomița are 1000 de elevi cu Cerințe Educative Speciale

Școala lui Alex

Alex este elev de gimnaziu al Școlii nr. 3 din Slobozia și a fost diagnosticat cu sindromul Asperger. Sindromul Asperger este o formă de autism constând în tulburări de neurodezvoltare, care au efecte asupra comportamentului unei persoane, la nivel de limbă și comunicare, precum și la modul de interacțiune socială a acesteia. Alex însă nu știe. Tocmai a luat un 10 în teză la Matematică și își întreabă mama de ce spun copiii că e handicapat. Alex este doar unul dintre cei aproape 1000 de elevi din Ialomița care au Cerințe Educative Speciale. Iar numărul lor crește cu 100-150 de elevi în fiecare an...

Golgota unei mame... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 16:15 (3860 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Petrolistul Boldești-Unirea Slobozia 1-2

Victoria lui Khalil

Unirea Slobozia a deschis excelent primăvara fotbalistică. Deplasarea de la Boldești a fost cât se poate de fastă pentru elevii lui Ion Ionescu. Aceștia au evoluat în formula: Cristică-Drăguț, Lazăr, Soare, Marin (Năstase)-Adăscăliței, Toma-Gherasim, Pâslaru (Topor), Răduca-Khalil (Lemnaru). Slobozenii au controlat în mare parte meciul, iar deschiderea scorului a venit în mod logic în minutul 15. Răduca a primit de la Lazăr, a centrat în fața porții, de unde a finalizat Khalil. Golul doi a avut la bază o pătrundere pe partea stângă a lui Năstase. Centrarea acestuia a fost respinsă, Gherasim a recentrat și același Khalil a scuturat plasa pentru un liniștitor 2-0, venit pentru Unirea în minutul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 14:10 (6848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Consilierii PSD-ALDE atacă administrația Sava

Jihad administrativ la Urziceni

Consilierii PSD-ALDE atacă administrația Sava

bonus: Constantin Sava candidează la șefia PNL

Revenit în funcție după 8 luni de absență, primarul PNL Constantin Sava se confruntă cu acuzații fără precedent. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, consilierii PSD-ALDE din cadrul Consiliului Local Urziceni susțin la unison că activitatea acestuia în decursul mandatului trecut a fost «ilegitimă și ilegală». Printre acuzațiile formulate se numără angajări fictive, aprobarea execuției unor lucrări fără autorizație de construcție sau încălcarea legislației privind organizarea licitațiilor!

Reacție fără precedent
În februarie 2016, o dată cu declinarea dosarului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 11:30 (5302 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Abatorul Slobozia a învins la Doja

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul Slobozia a învins la Doja

Prima etapă a returului a adus și prima surpriză a primăverii în Liga a IV-a ialomițeană. Abatorul Slobozia și-a onorat blazonul printr-o victorie la limită obținută pe terenul Recoltei Gheorghe Doja. Văzută drept una dintre candidatele la promovarea prin prisma locului din clasament, echipa din Doja pierde astfel teren în fața Amarei care, prin victoria din meciul cu Adâncata, se distanțează la 5 puncte de urmăritoare. Mai mult, Recolta Gheorghe Doja este ajunsă în clasament de Rapid Fetești, victorioasă în duelul cu Fulgerul Fierbinți. În rest, o etapă relativ săracă în goluri și rezultate normale. În clasament, Amara conduce cu 41 de puncte, iar pe locurile 2 și 3 vin Recolta Gheorghe Doja... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 10:50 (5485 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Elevii sunt obligați să folosească toalete insalubre

În școlile din Ialomița

Elevii sunt obligați să folosească toalete insalubre

Peste 20 de școli din Ialomița au rămas fără autorizație sanitară de funcționare din cauza grupurilor sanitare insalubre. Mai grav este faptul că, în unele cazuri, administrațiile locale ale comunelor unde unitățile de învățământ se află au plătit bani grei pentru realizarea toaletelor. Așa cum era de așteptat, cele mai multe astfel de situații au fost constatate la școlile din mediul rural.

Situație revoltătoare
Autorizațiile sanitare de funcționare ale școlilor au fost ridicate pe tot parcursul semestrului I de către inspectorii Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Toate... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 09:35 (3750 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Urziceni caută manager

Spitalul Urziceni caută manager

De la începutul lunii viitoare, Spitalul Municipal Urziceni va avea un nou manager. Toate acestea după ce actualul șef al unității medicale a decis să demisioneze din funcție. Surse autorizate din cadrul Spitalului Municipal Urziceni precizează faptul că Sabin Neidoni ar fi fost obligat să renunțe la funcție de primarul Constantin Sava, proaspăt revenit în fruntea Primăriei Urziceni.

Executat pentru insubordonare
După un an în care a fost tras pe linie moartă de dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție pe numele său, primarul Constantin Sava din Urziceni s-a reîntors... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 17:20 (4954 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

200 de șahiști la «Cupa Satori»

Șah

200 de șahiști la «Cupa Satori»

Sâmbătă și duminică, 4-5 martie a.c., s-a desfășurat la Slobozia un adevărat maraton al sportului minții. 200 de șahiști de toate vârstele și-au etalat strategiile la «Cupa Satori», ediția de primăvară 2017. Pe cele 64 de câmpuri ale tablei de șah s-au duelat jucători din toată țara, dar și din Bulgaria. A fost o competiție care a impresionat nu doar prin numărul mare al participanților, ci și prin valoarea acestora. Printre jucători s-a aflat și gălățeanul Antonică Dragoș, campion european la categoria 12 ani. De altfel, Dragoș și-a etalat clasa și la Slobozia, unde s-a impus și la seniori. La cea mai crudă categorie de vârstă, 8 ani, a câștigat gălățeanca Maria Preda, iar la 10 ani, bulgarul... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 14:50 (3303 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Britanicii de la Alison Hayes lasă fără locuri de muncă 350 de persoane

Fabrica de confecții din Urziceni se închide

Britanicii de la Alison Hayes lasă fără locuri de muncă 350 de persoane

După 20 de ani de activitate desfășurată la Urziceni, compania britanică Alison Hayes a decis să închidă unitatea de producție din județul Ialomița. Stoparea activității are ca efect principal concedierea a 350 de persoane. Decizia i-a luat prin surprindere pe reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, care au precizat faptul că nu cunosc amănunte despre valul de concedieri care urmează să aibă loc la Urziceni.

Afectați de creșterea salariului minim
Presa centrală... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 13:15 (5153 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Campusurile școlare din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

Investițiile–fantomă ale Ministerului Educației

Campusurile școlare din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

La 10 ani distanță de la momentul demarării construcțiilor celor 4 campusuri școlare din Slobozia, Fetești și Fierbinți Târg, doar 2 sunt în prezent finalizate. Deși a promis că va sprijini investițiile, Ministerul Educației le-a abandonat în primii ani de la deschiderea șantierelor, lăsând finalizarea proiectelor în grija administrațiilor locale. În timp ce obiectivele din Slobozia au intrat în conservare, cel de la Fierbinți Târg ridică multe semne de întrebare. Cel puțin cu privire la maniera în care Primăria a cheltuit fondurile pentru realizarea acestuia... Singurul model de succes îl reprezintă campusul școlar al Liceului Teoretic Fetești care, în prezent, este funcțional.

... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2017, 13:50 (8223 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Megalomania Președintelui, faza pe circulare interne

Administrația Moraru a luat-o razna

Megalomania Președintelui, faza pe circulare interne

Între două dispoziții secretizate si o reglementare privitoare la locul și rolul presei în ședințele publice, Președintele Moraru se ocupă și de reformarea europeană a administrației județene. Recent, el a emis o circulară internă prin care reglementează forma și conținutul documentelor întocmite de către departamentele de specialitate din cadrul instituției. Pe lângă elementele obligatorii ale acestor acte, Președintele impune însă și reguli care frizează ridicolul, precum dimensiunea fontului cu care trebuie să fie tehnoredactat numele său (!?).

O circulară de poveste
Administrația... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2017, 09:45 (6491 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Bursa deșertăciunilor

Bursa deșertăciunilor

Vineri, 24 februarie a.c., 14 deținuți din Penitenciarul Slobozia au participat la o Bursă a locurilor de muncă organizată de AJOFM Ialomița. Evenimentul, o premieră la nivel local, a fost declarat un succes în condițiile în care 11 din cei 14 deținuți care s-au prezentat au obținut posturile oferite de către agenții economici prezenți. Dincolo de acest rezultat punctual însă, prăpastia dintre societate și acești oameni se adâncește, iar statisticile oferă cifre care nu iartă și nu pot cosmetiza realitatea.

Formalitate sub supraveghere
Evenimentul are un titlu care să nu deranjeze... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2017, 13:05 (4158 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bebeluși intoxicați cu nitriți, transportați de urgență la București

Doi frați gemeni, în vârstă de o lună, din localitatea brăileană Chioibășești au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce au fost intoxicați cu nitriți. Copiii au fost transportați de urgență cu un elicopter SMURD, la un spital din București.

Mama avea probleme psihice
Din primele informații, mama copiilor avea probleme psihice și le-a pregătit permanent hrana micuților cu apă de la fântâna din curte. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că ambii copii au intrat în stop cardio-respirator, însă au reușit să-i stabilizeze. Din cauza complicațiilor... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 18:54 (5962 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Numărul infecțiilor intraspitalicești s-a dublat

În spitalele ialomițene

Numărul infecțiilor intraspitalicești s-a dublat

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au înaintat Prefecturii Ialomița un raport privind evoluția cazurilor de infecții intraspitalicești, descoperite la nivelul unităților medicale din județul Ialomița. Indicatorii prezentați de inspectorii DSP arată faptul că în ultimii 3 ani, incidența infecțiilor din spitale s-a dublat. Clostridium difficile (CD) este cea mai răspândită bacterie din spitalele județului.

Situație îngrijorătoare
Raportul Direcției de Sănătate Publică referitor la infecțiile intraspitalicești descoperite în spitalele din Ialomița a fost prezentat... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 12:10 (4685 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierii Președintelui

24/24 la post

Consilierii Președintelui

bonus: Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu

Recent, Președintele Victor Moraru a declarat în cadrul unei conferințe de presă că nu este mulțumit decât de 5 dintre angajații Consiliului Județean. În sală erau de două ori mai mulți funcționari ai instituției, iar 4 dintre aceștia erau consilierii personali ai Președintelui. Potrivit Legii 215/2001, președintele Consiliului Județean Ialomița are dreptul să angajeze 4 consilieri personali. Potrivit declarațiilor Președintelui Moraru, aceștia au fost aleși pentru că «au acceptat să fie la dispoziția sa 24 de ore din 24». Pentru această onoare, cei 4 consilieri primesc salarii care variază de la 3300 la 4300 lei. Brut!

Un președinte cu gura aurită... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 11:05 (8987 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Furt din magazin

Luni, 27 februarie 2017, polițiștii slobozeni au identificat un bărbat, de 31 de ani, din localitate, bănuit de comiterea infracțiunii de furt. Din cercetări a reieșit că în timp ce se afla într-un magazin ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 20:35
(3819 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Activități de prevenire a delincvenței juvenile

Elevii de la unități de învățământ de pe raza orașului Țăndărei au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor, dar și despre riscului de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2017, 17:25
(3955 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4114 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5386 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6037 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4336 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5570 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5090 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4197 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5338 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3238 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3887 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4029 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3904 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3723 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4483 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7238 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3442 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6128 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5889 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...