Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Tâlhărită și sechestrată de concubin

Slobozia: Tâlhărită și sechestrată de concubin

În urmă cu o săptămână, o tânără din Slobozia a trecut prin clipe de coșmar din cauza concubinului său. Supărat că iubita sa vrea să-l părăsească, bărbatul și-a ieșit din fire, tâlhărind-o și sechestrând-o pe femeie. În prezent, acesta se află arestat pentru 30 de zile și este reținut în cadrul Centrului de Arest al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

O relație imposibilă
În urmă cu o săptămână, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au fost sesizați să facă cercetări într-un dosar de «tâlhărie» și «lipsire de libertate». Faptele reținute s-au întâmplat... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 20:10 (3678 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Înfrângerea care ne duce la baraj

Handbal, Liga Națională, Măgura Cisnădie-CMS Unirea Slobozia 22–21 (13–11)

Înfrângerea care ne duce la baraj

Unirea Slobozia s-a bătut până la final cu Măgura Cisnădie în căutarea unei victorii care ne-ar fi apropiat de locul 10. Meciul a început bine pentru elevele lui Dumitru Muși, care s-au distanțat repede pe tabelă. În minutul 13, Andreea Enescu puncta pentru 6-3 în favoarea Sloboziei, dar de aici începea declinul. Măgura a revenit în joc și a reușit să întoarcă rezultatul în favoarea ei. La pauză a fost 13-11 pentru gazde, iar în partea secundă deznodământul a stat din nou pe muchie de cuțit. Unirea a ratat mult, chiar și de la 7 metri, în minutul 59. Sibiencele au reușit totuși să își conserve avantajul și s-au impus în final cu 22-21. Enescu a fost din nou principala marcatoare a echipei, cu... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 16:55 (4526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru împarte discreționar 11,7 milioane de lei

Administrația Moraru împarte discreționar 11,7 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița se reunește vineri, 10 martie 2017, pentru a aproba bugetul repartizat de instituție celor 66 de unități administrativ teritoriale din subordine. Valoarea estimată a acestor sume este de 11,742 milioane de lei. Potrivit informațiilor oficiale, suma este de 100 de ori mai mică decât necesarul estimat de către edilii locali din Ialomița.

Simulacru de dezbatere publică
Consiliul Județean Ialomița a fost convocat pentru data de 10 martie 2017, în cadrul unei ședințe ordinare în care se vor repartiza rezervele bugetare aflate la dispoziția Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 13:20 (3585 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Răzvan Stănescu, bronz european cu echipa României

Scrimă

Răzvan Stănescu, bronz european cu echipa României

În urmă cu o săptămână, la Plovdiv, s-a desfășurat Campionatul European de Scrimă pentru Cadeți. Echipa României de sabie masculin a avut o evoluție foarte bună, în urma căreia a cucerit medalia de bronz. Reprezentativa noastră l-a avut în componență și pe sabrerul Unirii Slobozia, Răzvan Stănescu, sportiv ale cărui asalturi au contribuit foarte mult la obținerea rezultatului. Alături de Răzvan, în echipă s-au mai aflat bucureștenii Matei Aniculoesei și Andrei Păștin, precum și Rareș Ailinca. În optimi, România a trecut de Franța, cu 45-38, Stănescu fiind cel care a închis conturile jocului. La discreția românilor a fost și confruntarea cu ucrainenii din sferturi, câștigată cu 45-33. Și aici ... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 11:05 (3614 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierii secreți ai primarului Mocioniu (II)

Consilierii secreți ai primarului Mocioniu (II)

Primarul Adrian Mocioniu a angajat, potrivit Legii 2015 din 2001, privind administrația publică locală, 4 consilieri personali. Deși ziarul nostru i-a solicitat explicit să precizeze numele acestora, obligațiile pe care le au și salariile cu care sunt retribuiți, primarul Sloboziei a decis să își declare consilierii «secrete de stat».

Cere și (nu) ți se va da Așa cum vă informam săptămâna trecută, primarul Adrian Mocioniu are 4 consilieri personali. Consilierii sunt plătiți din bani publici, că domnul Mocioniu nu a primit Primăria de la PSD pe persoană fizică care este el, precum mult... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2017, 09:25 (6596 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala lui Alex

Ialomița are 1000 de elevi cu Cerințe Educative Speciale

Școala lui Alex

Alex este elev de gimnaziu al Școlii nr. 3 din Slobozia și a fost diagnosticat cu sindromul Asperger. Sindromul Asperger este o formă de autism constând în tulburări de neurodezvoltare, care au efecte asupra comportamentului unei persoane, la nivel de limbă și comunicare, precum și la modul de interacțiune socială a acesteia. Alex însă nu știe. Tocmai a luat un 10 în teză la Matematică și își întreabă mama de ce spun copiii că e handicapat. Alex este doar unul dintre cei aproape 1000 de elevi din Ialomița care au Cerințe Educative Speciale. Iar numărul lor crește cu 100-150 de elevi în fiecare an...

Golgota unei mame... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 16:15 (3858 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Petrolistul Boldești-Unirea Slobozia 1-2

Victoria lui Khalil

Unirea Slobozia a deschis excelent primăvara fotbalistică. Deplasarea de la Boldești a fost cât se poate de fastă pentru elevii lui Ion Ionescu. Aceștia au evoluat în formula: Cristică-Drăguț, Lazăr, Soare, Marin (Năstase)-Adăscăliței, Toma-Gherasim, Pâslaru (Topor), Răduca-Khalil (Lemnaru). Slobozenii au controlat în mare parte meciul, iar deschiderea scorului a venit în mod logic în minutul 15. Răduca a primit de la Lazăr, a centrat în fața porții, de unde a finalizat Khalil. Golul doi a avut la bază o pătrundere pe partea stângă a lui Năstase. Centrarea acestuia a fost respinsă, Gherasim a recentrat și același Khalil a scuturat plasa pentru un liniștitor 2-0, venit pentru Unirea în minutul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 14:10 (6848 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Consilierii PSD-ALDE atacă administrația Sava

Jihad administrativ la Urziceni

Consilierii PSD-ALDE atacă administrația Sava

bonus: Constantin Sava candidează la șefia PNL

Revenit în funcție după 8 luni de absență, primarul PNL Constantin Sava se confruntă cu acuzații fără precedent. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, consilierii PSD-ALDE din cadrul Consiliului Local Urziceni susțin la unison că activitatea acestuia în decursul mandatului trecut a fost «ilegitimă și ilegală». Printre acuzațiile formulate se numără angajări fictive, aprobarea execuției unor lucrări fără autorizație de construcție sau încălcarea legislației privind organizarea licitațiilor!

Reacție fără precedent
În februarie 2016, o dată cu declinarea dosarului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 11:30 (5302 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Abatorul Slobozia a învins la Doja

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul Slobozia a învins la Doja

Prima etapă a returului a adus și prima surpriză a primăverii în Liga a IV-a ialomițeană. Abatorul Slobozia și-a onorat blazonul printr-o victorie la limită obținută pe terenul Recoltei Gheorghe Doja. Văzută drept una dintre candidatele la promovarea prin prisma locului din clasament, echipa din Doja pierde astfel teren în fața Amarei care, prin victoria din meciul cu Adâncata, se distanțează la 5 puncte de urmăritoare. Mai mult, Recolta Gheorghe Doja este ajunsă în clasament de Rapid Fetești, victorioasă în duelul cu Fulgerul Fierbinți. În rest, o etapă relativ săracă în goluri și rezultate normale. În clasament, Amara conduce cu 41 de puncte, iar pe locurile 2 și 3 vin Recolta Gheorghe Doja... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 10:50 (5484 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Elevii sunt obligați să folosească toalete insalubre

În școlile din Ialomița

Elevii sunt obligați să folosească toalete insalubre

Peste 20 de școli din Ialomița au rămas fără autorizație sanitară de funcționare din cauza grupurilor sanitare insalubre. Mai grav este faptul că, în unele cazuri, administrațiile locale ale comunelor unde unitățile de învățământ se află au plătit bani grei pentru realizarea toaletelor. Așa cum era de așteptat, cele mai multe astfel de situații au fost constatate la școlile din mediul rural.

Situație revoltătoare
Autorizațiile sanitare de funcționare ale școlilor au fost ridicate pe tot parcursul semestrului I de către inspectorii Direcției de Sănătate Publică Ialomița. Toate... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2017, 09:35 (3749 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Urziceni caută manager

Spitalul Urziceni caută manager

De la începutul lunii viitoare, Spitalul Municipal Urziceni va avea un nou manager. Toate acestea după ce actualul șef al unității medicale a decis să demisioneze din funcție. Surse autorizate din cadrul Spitalului Municipal Urziceni precizează faptul că Sabin Neidoni ar fi fost obligat să renunțe la funcție de primarul Constantin Sava, proaspăt revenit în fruntea Primăriei Urziceni.

Executat pentru insubordonare
După un an în care a fost tras pe linie moartă de dosarul penal deschis de Direcția Națională Anticorupție pe numele său, primarul Constantin Sava din Urziceni s-a reîntors... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 17:20 (4954 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

200 de șahiști la «Cupa Satori»

Șah

200 de șahiști la «Cupa Satori»

Sâmbătă și duminică, 4-5 martie a.c., s-a desfășurat la Slobozia un adevărat maraton al sportului minții. 200 de șahiști de toate vârstele și-au etalat strategiile la «Cupa Satori», ediția de primăvară 2017. Pe cele 64 de câmpuri ale tablei de șah s-au duelat jucători din toată țara, dar și din Bulgaria. A fost o competiție care a impresionat nu doar prin numărul mare al participanților, ci și prin valoarea acestora. Printre jucători s-a aflat și gălățeanul Antonică Dragoș, campion european la categoria 12 ani. De altfel, Dragoș și-a etalat clasa și la Slobozia, unde s-a impus și la seniori. La cea mai crudă categorie de vârstă, 8 ani, a câștigat gălățeanca Maria Preda, iar la 10 ani, bulgarul... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 14:50 (3300 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Britanicii de la Alison Hayes lasă fără locuri de muncă 350 de persoane

Fabrica de confecții din Urziceni se închide

Britanicii de la Alison Hayes lasă fără locuri de muncă 350 de persoane

După 20 de ani de activitate desfășurată la Urziceni, compania britanică Alison Hayes a decis să închidă unitatea de producție din județul Ialomița. Stoparea activității are ca efect principal concedierea a 350 de persoane. Decizia i-a luat prin surprindere pe reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, care au precizat faptul că nu cunosc amănunte despre valul de concedieri care urmează să aibă loc la Urziceni.

Afectați de creșterea salariului minim
Presa centrală... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2017, 13:15 (5153 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Campusurile școlare din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

Investițiile–fantomă ale Ministerului Educației

Campusurile școlare din Ialomița așteaptă vremuri mai bune

La 10 ani distanță de la momentul demarării construcțiilor celor 4 campusuri școlare din Slobozia, Fetești și Fierbinți Târg, doar 2 sunt în prezent finalizate. Deși a promis că va sprijini investițiile, Ministerul Educației le-a abandonat în primii ani de la deschiderea șantierelor, lăsând finalizarea proiectelor în grija administrațiilor locale. În timp ce obiectivele din Slobozia au intrat în conservare, cel de la Fierbinți Târg ridică multe semne de întrebare. Cel puțin cu privire la maniera în care Primăria a cheltuit fondurile pentru realizarea acestuia... Singurul model de succes îl reprezintă campusul școlar al Liceului Teoretic Fetești care, în prezent, este funcțional.

... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2017, 13:50 (8223 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Megalomania Președintelui, faza pe circulare interne

Administrația Moraru a luat-o razna

Megalomania Președintelui, faza pe circulare interne

Între două dispoziții secretizate si o reglementare privitoare la locul și rolul presei în ședințele publice, Președintele Moraru se ocupă și de reformarea europeană a administrației județene. Recent, el a emis o circulară internă prin care reglementează forma și conținutul documentelor întocmite de către departamentele de specialitate din cadrul instituției. Pe lângă elementele obligatorii ale acestor acte, Președintele impune însă și reguli care frizează ridicolul, precum dimensiunea fontului cu care trebuie să fie tehnoredactat numele său (!?).

O circulară de poveste
Administrația... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2017, 09:45 (6491 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bursa deșertăciunilor

Bursa deșertăciunilor

Vineri, 24 februarie a.c., 14 deținuți din Penitenciarul Slobozia au participat la o Bursă a locurilor de muncă organizată de AJOFM Ialomița. Evenimentul, o premieră la nivel local, a fost declarat un succes în condițiile în care 11 din cei 14 deținuți care s-au prezentat au obținut posturile oferite de către agenții economici prezenți. Dincolo de acest rezultat punctual însă, prăpastia dintre societate și acești oameni se adâncește, iar statisticile oferă cifre care nu iartă și nu pot cosmetiza realitatea.

Formalitate sub supraveghere
Evenimentul are un titlu care să nu deranjeze... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2017, 13:05 (4158 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bebeluși intoxicați cu nitriți, transportați de urgență la București

Doi frați gemeni, în vârstă de o lună, din localitatea brăileană Chioibășești au ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce au fost intoxicați cu nitriți. Copiii au fost transportați de urgență cu un elicopter SMURD, la un spital din București.

Mama avea probleme psihice
Din primele informații, mama copiilor avea probleme psihice și le-a pregătit permanent hrana micuților cu apă de la fântâna din curte. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că ambii copii au intrat în stop cardio-respirator, însă au reușit să-i stabilizeze. Din cauza complicațiilor... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 18:54 (5961 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Numărul infecțiilor intraspitalicești s-a dublat

În spitalele ialomițene

Numărul infecțiilor intraspitalicești s-a dublat

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au înaintat Prefecturii Ialomița un raport privind evoluția cazurilor de infecții intraspitalicești, descoperite la nivelul unităților medicale din județul Ialomița. Indicatorii prezentați de inspectorii DSP arată faptul că în ultimii 3 ani, incidența infecțiilor din spitale s-a dublat. Clostridium difficile (CD) este cea mai răspândită bacterie din spitalele județului.

Situație îngrijorătoare
Raportul Direcției de Sănătate Publică referitor la infecțiile intraspitalicești descoperite în spitalele din Ialomița a fost prezentat... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 12:10 (4684 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierii Președintelui

24/24 la post

Consilierii Președintelui

bonus: Consilierii «secreți» ai primarului Mocioniu

Recent, Președintele Victor Moraru a declarat în cadrul unei conferințe de presă că nu este mulțumit decât de 5 dintre angajații Consiliului Județean. În sală erau de două ori mai mulți funcționari ai instituției, iar 4 dintre aceștia erau consilierii personali ai Președintelui. Potrivit Legii 215/2001, președintele Consiliului Județean Ialomița are dreptul să angajeze 4 consilieri personali. Potrivit declarațiilor Președintelui Moraru, aceștia au fost aleși pentru că «au acceptat să fie la dispoziția sa 24 de ore din 24». Pentru această onoare, cei 4 consilieri primesc salarii care variază de la 3300 la 4300 lei. Brut!

Un președinte cu gura aurită... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2017, 11:05 (8975 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii au pichetat sediul instituției

Protest în fața Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Polițiștii au pichetat sediul instituției

Efective de polițiști din cadrul tuturor serviciilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au pichetat joi, 2 martie 2017, sediul instituției. Oamenii legii au fost nemulțumiți de condițiile de salarizare din sistem. Ialomița devine astfel primul județ din țară unde polițiștii au ieșit în stradă să protesteze.

Miting de protest la București
Protestul polițiștilor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a debutat la orele 16,00. În fața instituției au venit aproximativ 50 de angajați ai tuturor serviciilor din cadrul IPJ Ialomița, pentru a-și manifesta... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2017, 20:10 (10316 vizualizări - 18 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SC CONSTRUCT PEROM SRL

angajează
-șoferi profesioniști
categoria C+E
-mecanici utilaje
-automacaragiu
-inginer mecanic

așteptăm CV-urile dvs
la adresa de e-mail

[email protected]
Pentru mai multe detalii
vă rugăm să ne contactați
la telefon
0264/358.878

27 Octombrie 2016, 20:05


DN2C: Beat la volan, a acroșat cu mașina un biciclist

Miercuri, 26 octombrie a.c., Poliția Orașului Amara a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 19:05
(4232 vizualizări - 0 comentarii)


SC CDI TRANSPORT INTERN Și INTERNAȚIONAL SRL

angajează
șoferi cu categoria D
pentru transport angajați
Urziceni-Balotești
(tur-retur)
Relații la telefon
0730/466.979
0730/444.450

27 Octombrie 2016, 18:30


Fructe și legume, confiscate de polițiștii ialomițeni

În cadrul unei acțiuni demarată de polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu cei ai Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, oamenii legii au confiscat 275 kg de fructe ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2016, 18:20
(3653 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A acroșat un biciclist

Marți, 25 octombrie a.c., în jurul orei 10,30, pe raza localității Mihail Kogălniceanu s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate, polițiștii ajunși la fața ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:45
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Jandarmii i-au confiscat peștele

Jandarmii din cadrul echipei de intervenție Urziceni, care desfășurau marți, 25 octombrie a.c., o acțiune de prevenire a comerțului ilicit, au observat un bărbat care comercializa pește direct din portbagajul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:30
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «complicitate la evaziune fiscală», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:25
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trimis în judecată pentru sex cu minori

Un bătrîn de 76 de ani din zona Urziceniului a fost trimis în judecată de procurorii locali după ce a obligat un minor de 12 ani să întrețină raporturi sexuale orale cu inculpatul. Potrivit anchetei, bătrînul ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2016, 18:15
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis, reținut după ce a acroșat un pieton și a părăsit locul accidentului!

Un tînăr, de 22 de ani, din Slobozia, a fost reținut pe baza de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, marți, 25 octombrie a.c., fiind prezentat Parchetului cu propunere de arestare preventivă. În fapt ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:35
(5012 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accidente la Munteni Buzău și Urziceni

Luni, 24 octombrie a.c., pe DN2A, lîngă localitatea Munteni Buzău, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 61 de ani, din Urziceni, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2016, 20:20
(6240 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»

În parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit nr. 2 din municipiu, Protopopiatul Slobozia a desfășurat luni, 24 octombrie 2016, acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:55
(6815 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Intervenție a jandarmilor pentru calmarea unui elev-bătăuș

Vineri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, patrula de intervenție din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a fost sesizată de conducerea unui liceu din localitate despre faptul că în incinta școlii ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2016, 18:40
(6753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat, Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:40
(5502 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: A intrat cu mașina în stîlp

Joi, 20 octombrie a.c., în comuna Manasia, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din comuna Manasia, conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:25
(4971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Acțiune a Poliției Rutiere Ialomița

Joi, 20 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 19:10
(4722 vizualizări - 1 comentariu)


Două posturi de ofițer, scoase la concurs la ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concurs/examen în vederea ocupării unor posturi vacante de execuție, recrutare din sursă externă ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 18:20
(11380 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Bugetul pentru «Casa Verde Clasic», epuizat

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 20 octombrie 2016, un număr de 181 dosare. Astfel, plafonul de 1089963 lei, pus la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 15:35
(5200 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Luna octombrie, luna siguranței on-line

Peste 80 de elevi de la Colegiul Național «Grigore Moisil» și Liceul Tehnologic «Sfînta Ecaterina», din Urziceni, au fost informați despre navigarea în siguranță în mediul on-line. Astfel, la data de 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 14:10
(3901 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Săveni produs de un șofer băut la volan

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DJ201, în localitatea Săveni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 12:20
(5653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni accident


AJOFM Ialomița: Rezultate la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Joi, 20 octombrie 2016, la nivel național s-a organizat, sub îndrumarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți. Acest eveniment s-a desfășurat și ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2016, 10:45
(6677 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții ale Poliției în Ialomița. «Evaziune fiscală» în servicii de publicitate!

Joi, 20 octombrie a.c., polițiști din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lîngă Tribunalul București, pun în aplicare 34 de mandate de percheziție ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2016, 12:10
(7369 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șoferul a fugit de la locul faptei!

Un tînăr de 23 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier, în zona Muzeului Național al Agriculturii. Fără să dețină permis de conducere, după ce a băut cîteva ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 18:53
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat mortal la Ciochina

Marți, 18 octombrie 2016, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 16:20
(4101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 36500 de lei, 10 de permise reținute

În perioada 17-19 octombrie 2016, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:55
(5609 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 50 și 60 de ani, au fost depistați în perioada 17-19 octombrie 2016 de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:40
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru «furt calificat»

În cursul zilei de marți, 18 octombrie 2016, polițiști de Investigații Criminale au acționat pe raza județului Ialomița pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2016, 15:20
(5351 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Tîrg: Bătrînă de 82 de ani, victimă a unui furt

În urmă cu 2 zile, fiica unei femei de 82 de ani, din localitatea Fierbinți-Tîrg a sesizat Poliția cu privire la faptul că mama sa a fost victima infracțiunii de furt. Victima le-a relatat anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 18:40
(5548 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Accident rutier, provocat de un șofer băut

Accident rutier la Gîrbovi, la sfîrșitul săptămînii trecute, produs de un bărbat de 49 de ani, cu domiciliul în aceeași localitate. Șoferul a scăpat cu viață, însă s-a ales cu un dosar penal pentru conducere ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 13:20
(4868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


DSVSA Ialomița: Macrou contaminat, retras de la comercializare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, în perioada 10-12 octombrie 2016, ca urmare a unei notificări primite de la DSVSA Bucuresti, a dispus ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2016, 12:25
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Atestarea si certificarea întreprinderilor sociale/întreprinderilor sociale de inserție

În cadrul Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița s-a înființat Compartimentul de Economie Socială, ce are ca obiectiv consolidarea coeziunii economice si sociale, ocuparea forței de ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 18:20
(5890 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...