Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Anchetă internă la Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Întâmplare șocantă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Rămas nesupravegheat de medici sau asistente, un pacient a ieșit din salon și s-a aruncat în gol de la un balcon aflat la capătul holului secției unde era internat. Mai mult, se pare că ușa care ar fi trebuit să asigure ieșirea către balcon era defectă. Deși s-au făcut numeroase referate prin care s-a solicitat reparația respectivei uși, conducerea unității medicale a tratat totul cu indiferență. «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Slobozia. În jurul cazului a fost demarată o anchetă internă.

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 20:05 (16390 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Prejudicii de 15 milioane de lei constatate de Camera de Conturi Ialomița

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Oficialii Curții de Conturi a României au dat publicității Raportul de activitate realizat în urma controalelor efectuate anul trecut, referitor la exercițiul bugetar aferent anului 2015. În ceea ce privește județul Ialomița, auditorii din cadrul Camerei de Conturi Ialomița au descoperit prejudicii de peste 15 milioane de lei. Cele mai multe dintre abaterile sesizate au vizat utilizarea nelegală a fondurilor publice, plata ilegală de sporuri salariale sau neîncasarea corespunzătoare a taxelor și impozitelor locale.

Camera de Conturi Ialomița, la raport
În baza Programului de activitate... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 15:40 (6126 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Descoperire uimitoare a polițiștilor ialomițeni, la sfârșitul săptămânii precedente: oamenii legii au găsit în curtea unui tânăr din Fetești 3 limuzine de lux. Mașinile figurau ca fiind furate din Norvegia, fiind date în urmărire internațională prin Interpol. În cauză s-a întocmit un dosar penal.

Ancheta este în desfășurare Potrivit informațiilor, polițiștii din Ialomița au fost sesizați de oficialii Interpol cu privire la faptul că 3 limuzine lux, înmatriculate în Norvegia, s-ar afla pe raza județului nostru. În urma verificărilor specifice, oamenii legii au dat de urma mașinilor în... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 13:35 (3606 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița lansează o mare provocare pentru elevii din mediul rural care iubesc natura. Astfel, micuții au șansa să primească laptopuri, calculatoare și birouri folosite de angajații instituției, dacă se înscriu la concursul de ecologie al Gărzii Naționale de Mediu. Termenul limită este sfârșitul lunii februarie.

«Let’s be eco» Concursul organizat de Garda de Mediu Ialomița, prin intermediul Gărzii Naționale de Mediu și a fundației «Let’s do it Romania», este în fapt un proiect de economie circulară și se desfășoară cu scopul reutilizării resurselor. Competiția... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 11:25 (2842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției bate pasul pe loc

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia atârnă ca o piatră de moară pentru administrația locală a orașului. Potrivit informațiilor solicitate de ziarul nostru, în momentul de față, stadiul de execuție al proiectului s-a oprit la indicele de 35,82%. În decembrie 2015, când autoritățile locale au făcut oficial previziuni cu privire la maniera în care se desfășoară lucrările, proiectul era realizat în proporție de 20%... În toamna anului trecut, Primăria Slobozia a aprobat, prin Hotărâre de Consiliu Local, un împrumut de 25,4 milioane de lei de la Trezoreria Statului pentru finalizarea investiției. Asumată public de primarul Adrian Mocioniu, decizia acestui împrumut a fost pusă în practică pentru... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 19:50 (3250 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Țeapă de manual în sistemul sanitar

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița scoate la iveală maniera în care un medic de familie din Țăndărei, împreună cu doi farmaciști din comuna Mihail Kogălniceanu, au reușit să fraudeze bugetul Sănătății ialomițene. Cercetările anchetatorilor au scos la iveală faptul că medicul Carmen Lăcureanu, împreună cu farmaciștii Mariana Pandrea și Cristian Pandrea, s-au folosit de CNP-urile a 4500 de ialomițeni pentru a prescrie și elibera ilegal rețete. Cazul a ieșit la iveală după ce oamenii au fost somați de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița să returneze fondurile aferente tratamentelor de care au beneficiat fără drept... În urma cercetărilor... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 18:40 (19450 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul statuilor municipale

Primăria Slobozia a cheltuit 65000 de lei pentru o lucrare fără avize

Războiul statuilor municipale

Controversele create în jurul statuii lui Mihai Viteazul, amplasată în Piața Unirii din Slobozia, continuă. După ce Primăria Slobozia a primit avize din partea Ministerului Culturii pentru a expune public o lucrare hidoasă, instituția a folosit banii oferiți de sponsori pentru a plăti execuția unei alte lucrări. Din păcate, intenția autorităților locale de a înlocui statuile bate pasul pe loc. Primăria Slobozia așteaptă de 2 ani să primească avizele de amplasament pentru noul monument, însă Ministerul Culturii refuză să semneze documentația, specialiștii din București considerând faptul că nici această statuie nu corespunde cu imaginea autentică a voievodului. De asemenea, trebuie precizat faptul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 17:15 (4143 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Orașul împotriva Străzii

În prima seară pe stradă au fost 28, numărați protestatar cu protestatar de Florin. A doua zi au fost vreo 7-8. Apoi au fost 50, apoi 150, 200... Dar nu a mai contat. Orașul e mai puternic. Orașul e majoritar. Orașul e suveran și legitim...

Orașul văzut din Stradă
Strada strigă de una singură: «Ieșiți din casă, dacă vă pasă!». Însă Orașul e mut la îndemnul Străzii. Dar nu e surd. Îl deranjează zgomotul. Îl deranjează ideea. Trei sferturi din el e angajat la stat! Cine nu e, face afaceri cu statul. Ioana nu știe nimic din toate astea, deși a muncit toată viața în Oraș... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 16:40 (10002 vizualizări - 23 comentarii)

Taguri: Slobozia miting

Click aici

SPORT

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Scrimă

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Titlul național obținut la juniori nu a fost în măsură să-l mulțumească pe sabrerul ialomițean Răzvan Stănescu. Acesta continuă să-și etaleze iscusința pe planșă, iar zilele trecute și-a trecut în palmares alte două rezultate foarte bune, care îl urcă spectaculos în ierarhia națională și internațională.

Locul 3 la Cupa «Riposta»
Pentru prima dată România organizează o etapă de Circuit European adresată cadeților. S-a întâmplat la București, sub numele de Cupa «Riposta», după numele clubului organizator. Ajuns pe tabloul de 8 al competiției, Răzvan Stănescu, legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 15:10 (4403 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

A doua oară e cu noroc

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

Gina Palantin, mâna dreaptă a primarului Adrian Mocioniu în defuncta campanie electorală de la Localele de anul trecut, revine în atenția opiniei publice. Ea va ocupa printr-un nou concurs de împrejurări funcția de șef serviciu în cadrul Serviciului Administrativ din Aparatul de Specialitate al Primarului Municipiului Slobozia. Reamintim că Gina Palantin a mai candidat în luna august 2016 pentru postul de șef Serviciu Protocol, însă candidatura ei a fost respinsă.

Fapte, nu mizerii de ziar În luna iunie a anului 2016, Primăria Slobozia anunța scoaterea la concurs a unui post de șef... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 14:35 (8262 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

IUREȘ OLTENESC

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 33-28 (18-11)

IUREȘ OLTENESC

Departe de a fi mincinos, scorul final al întâlnirii dintre SCM Craiova și Unirea Slobozia nu oglindește întru totul ceea ce s-a întâmplat pe teren. Gazdele au avut doar câteva secunde de emoții în a doua repriză, iar în rest au profitat la maxim de breșele apărării ialomițene. Dacă aveai proasta inspirație de a rata dintr-un anumit motiv startul jocului, ai fi găsit pe tabelă încă din minutul 10 categoricul 6-0 înscris în dreptul oltencelor. Nikolic, Landre și Zamfir au marcat tot ce le-a dat mâna, în vreme ce atacul slobozean s-a dezmorțit abia în minutul 11, când Andreea Enescu a transformat o aruncare de la 7 metri. Uniristele s-au mai apropiat de adversare grație inspirației lui Horobeț,... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 13:05 (4021 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Administrația Moraru este un dezastru!»

PNL face bilanțul

«Administrația Moraru este un dezastru!»

Declarația aparține consilierului județean PNL Dragoș Soare. Alături de deputatul liberal Gheorghe Tinel și consilierul local PNL Robert Bocu, acesta a făcut bilanțul primelor 6 luni de administrație județeană sub conducerea președintelui Victor Moraru. «Vom veni în fața ialomițenilor și cu proiecte concrete, care trebuie adoptate indiferent de cine conduce acest județ!» a mai declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel.

PNL arată cu degetul
Vineri, 3 februarie 2017, deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat o conferință de presă în care a făcut bilanțul primelor 6 luni de guvernare... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 12:25 (9444 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Victorie cu Cetate Râșnov

Sâmbătă, 4 februarie 2017, la Târlungeni, locul de desfășurare al cantonamentului montan, Unirea Slobozia s-a confruntat amical cu Olimpic Cetate Râșnov. Echipa brașoveană ocupă la finalul turului locul 11 în cadrul primei serii din Liga a III-a. A fost un meci frumos la finalul căruia antrenorii și oficialii Unirii s-au declarat mulțumiți de felul cum se mișcă echipa. Și nu aveau cum să fie altfel. Elevii lui Ion Ionescu nu doar că au obținut victoria, dar au și ratat ocazii cât pentru 3 meciuri. După ce râșnovenii au deschis scorul, Unirea a replicat printr-o acțiune purtată pe partea stângă. La capătul centrării s-a aflat Mihai Adăscăliței, lovitura de cap a acestuia ducând scorul la 1-1. ... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 11:10 (3067 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Donatorii de viață

Donatorii de viață

Pentru Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia donatorii fideli sunt mai prețioși decât aurul. Într-un minut, o singură pungă cu sânge recoltat de la ei poate salva 3 vieți. În Ialomița există 2700 de oameni care își oferă voluntar sângele ca să vindece boli, de cele mai multe ori fără leac. Simpli, dar generoși, fiecare ascunde în spate o poveste despre curaj și dorința de a ajuta. Deși implicarea lor este primordială, în spitale ajunge tot mai puțin sânge...

Suferința unește oamenii
Petrica Tache (43 de ani) din Ciulnița este unul dintre donatorii fideli din Ialomița. De... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 10:20 (3349 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu a fost distrus

După 4 ani de reconstrucție

Podul de la Dridu a fost distrus

Joi, 19 ianuarie 2017, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au fost informați că lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au condus la distrugerea acestuia. Anunțul a fost făcut de către reprezentantul firmei de proiectare Expert Proiect 2002 SRL, Cristian Vâlcu, care a apreciat că «lucrările trebuie reluate de la zero!». Cheltuielile suportate până în prezent din fonduri publice pentru reabilitarea podului peste râul Prahova din zona Dridu depășesc 1,7 milioane de lei.

Lucrări sabotate de constructori
Podul peste râul Prahova din zona ... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 12:20 (23685 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Păzea, PSD guvernează!

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Administrația Mocioniu este imbatabilă. Iar susținerea oferită în cadrul Consiliului Local Slobozia de către consilierii locali PSD, secondați sporadic de către consilierii Opoziției, îi permite primarului Adrian Mocioniu să gafeze impardonabil. Ședința de joi, 26 ianuarie 2017, este un doar un exemplu în acest sens.

Concordie generală
După 8 luni de la preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se simte în Consiliul Local precum peștele în apă. Consilierii PSD îl susțin necondiționat, consilierii Opoziției și-au asumat rolul decorativ, iar proiectele de hotărâre supuse dezbaterii... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 11:40 (7615 vizualizări - 9 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Cultul personalității» în provincie

Miliția presei

«Cultul personalității» în provincie

Independent inaugurează la acest început de an o rubrică nouă. Sub titlul «Miliția Presei» vom sancționa modul în care presa locală (și nu numai!) asigură menținerea în spațiul public a ceea ce denumim generic «cultul personalității». Scopul acestei rubrici nu este acela de a discredita indivizi sau instituții. Și nu susținem că suntem îndreptățiți să ridicăm noi primii piatra. Vrem doar să limităm perpetuarea în spațiul public a imposturii, minciunii și prostiei în formele ei cele mai degradante. Nu ne autoexcludem din acest proces de demascare a «cultului personalității». Cititorii noștri (și toți cei interesați!) au și și-au exercitat... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 10:10 (5227 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

La sfârșitul anului precedent, Primăria Slobozia a scos la licitație circa 200 de locuri de parcare «cu plată». Licitațiile, desfășurate la sediul instituției, au fost presărate de tensiuni și incidente nedorite. Oficialii Primăriei susțin că au identificat carențele Regulamentului și că acesta este perfectibil. «Vom cere Consiliului Local să refacă acest Regulament!» a declarat viceprimarul Rudolf Gradea.

O idee bună, sfârșită prost
Ideea locurilor de parcare «cu plată» a fost pusă în practică în primăvara anului 2011, când Alexandru Stoica era viceprimar, iar Slobozia avea nevoie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 17:25 (11564 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Deși statistic șefii Poliției ialomițene par să fi rezolvat problema deficitului de personal, realitatea face ca aceasta încă să persiste. Cea mai mare criză de agenți se resimte la nivelul secțiilor de Poliție din mediul rural. Astfel, în Ialomița există localități unde își desfășoară activitatea cel mult doi polițiști sau care sunt păzite de oameni în uniformă importați din alte comune. Sătui să mai aștepte încadrările promise de Inspectoratul General al Poliției Române, unii dintre primarii din județ și-au făcut Poliție proprie, prin înființarea Polițiilor Locale. Cu legea de partea lor, 11 administrații locale din județ și-au înființat astfel de entități. «La nivelul comunei noastre au scăzut... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 16:25 (6485 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Elevii a 6 școli profesionale din Ialomița, care au beneficiat ilegal în 2016 de «Burse profesionale», au fost somați de unitățile de învățământ să dea banii înapoi. Toate acestea după ce un audit al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală faptul că o parte dintre aceste ajutoare financiare au fost acordate eronat. Prejudiciul se ridică la suma de 89 mii de lei, iar până în prezent doar 2 din cele 6 unități de învățământ unde au fost constatate nereguli au reușit să înapoieze sumele de bani.

Absențe motivate eronat În 2016, la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 13:20 (9098 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3048 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3249 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3018 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2679 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7247 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3660 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2377 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2992 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2706 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2525 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4333 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2766 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4898 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...