Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Prejudicii de 15 milioane de lei constatate de Camera de Conturi Ialomița

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Oficialii Curții de Conturi a României au dat publicității Raportul de activitate realizat în urma controalelor efectuate anul trecut, referitor la exercițiul bugetar aferent anului 2015. În ceea ce privește județul Ialomița, auditorii din cadrul Camerei de Conturi Ialomița au descoperit prejudicii de peste 15 milioane de lei. Cele mai multe dintre abaterile sesizate au vizat utilizarea nelegală a fondurilor publice, plata ilegală de sporuri salariale sau neîncasarea corespunzătoare a taxelor și impozitelor locale.

Camera de Conturi Ialomița, la raport
În baza Programului de activitate... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 15:40 (6126 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Descoperire uimitoare a polițiștilor ialomițeni, la sfârșitul săptămânii precedente: oamenii legii au găsit în curtea unui tânăr din Fetești 3 limuzine de lux. Mașinile figurau ca fiind furate din Norvegia, fiind date în urmărire internațională prin Interpol. În cauză s-a întocmit un dosar penal.

Ancheta este în desfășurare Potrivit informațiilor, polițiștii din Ialomița au fost sesizați de oficialii Interpol cu privire la faptul că 3 limuzine lux, înmatriculate în Norvegia, s-ar afla pe raza județului nostru. În urma verificărilor specifice, oamenii legii au dat de urma mașinilor în... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 13:35 (3606 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița lansează o mare provocare pentru elevii din mediul rural care iubesc natura. Astfel, micuții au șansa să primească laptopuri, calculatoare și birouri folosite de angajații instituției, dacă se înscriu la concursul de ecologie al Gărzii Naționale de Mediu. Termenul limită este sfârșitul lunii februarie.

«Let’s be eco» Concursul organizat de Garda de Mediu Ialomița, prin intermediul Gărzii Naționale de Mediu și a fundației «Let’s do it Romania», este în fapt un proiect de economie circulară și se desfășoară cu scopul reutilizării resurselor. Competiția... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 11:25 (2842 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției bate pasul pe loc

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia atârnă ca o piatră de moară pentru administrația locală a orașului. Potrivit informațiilor solicitate de ziarul nostru, în momentul de față, stadiul de execuție al proiectului s-a oprit la indicele de 35,82%. În decembrie 2015, când autoritățile locale au făcut oficial previziuni cu privire la maniera în care se desfășoară lucrările, proiectul era realizat în proporție de 20%... În toamna anului trecut, Primăria Slobozia a aprobat, prin Hotărâre de Consiliu Local, un împrumut de 25,4 milioane de lei de la Trezoreria Statului pentru finalizarea investiției. Asumată public de primarul Adrian Mocioniu, decizia acestui împrumut a fost pusă în practică pentru... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 19:50 (3250 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Țeapă de manual în sistemul sanitar

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița scoate la iveală maniera în care un medic de familie din Țăndărei, împreună cu doi farmaciști din comuna Mihail Kogălniceanu, au reușit să fraudeze bugetul Sănătății ialomițene. Cercetările anchetatorilor au scos la iveală faptul că medicul Carmen Lăcureanu, împreună cu farmaciștii Mariana Pandrea și Cristian Pandrea, s-au folosit de CNP-urile a 4500 de ialomițeni pentru a prescrie și elibera ilegal rețete. Cazul a ieșit la iveală după ce oamenii au fost somați de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița să returneze fondurile aferente tratamentelor de care au beneficiat fără drept... În urma cercetărilor... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 18:40 (19448 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul statuilor municipale

Primăria Slobozia a cheltuit 65000 de lei pentru o lucrare fără avize

Războiul statuilor municipale

Controversele create în jurul statuii lui Mihai Viteazul, amplasată în Piața Unirii din Slobozia, continuă. După ce Primăria Slobozia a primit avize din partea Ministerului Culturii pentru a expune public o lucrare hidoasă, instituția a folosit banii oferiți de sponsori pentru a plăti execuția unei alte lucrări. Din păcate, intenția autorităților locale de a înlocui statuile bate pasul pe loc. Primăria Slobozia așteaptă de 2 ani să primească avizele de amplasament pentru noul monument, însă Ministerul Culturii refuză să semneze documentația, specialiștii din București considerând faptul că nici această statuie nu corespunde cu imaginea autentică a voievodului. De asemenea, trebuie precizat faptul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 17:15 (4143 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul împotriva Străzii

În prima seară pe stradă au fost 28, numărați protestatar cu protestatar de Florin. A doua zi au fost vreo 7-8. Apoi au fost 50, apoi 150, 200... Dar nu a mai contat. Orașul e mai puternic. Orașul e majoritar. Orașul e suveran și legitim...

Orașul văzut din Stradă
Strada strigă de una singură: «Ieșiți din casă, dacă vă pasă!». Însă Orașul e mut la îndemnul Străzii. Dar nu e surd. Îl deranjează zgomotul. Îl deranjează ideea. Trei sferturi din el e angajat la stat! Cine nu e, face afaceri cu statul. Ioana nu știe nimic din toate astea, deși a muncit toată viața în Oraș... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 16:40 (10000 vizualizări - 23 comentarii)

Taguri: Slobozia miting

SPORT

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Scrimă

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Titlul național obținut la juniori nu a fost în măsură să-l mulțumească pe sabrerul ialomițean Răzvan Stănescu. Acesta continuă să-și etaleze iscusința pe planșă, iar zilele trecute și-a trecut în palmares alte două rezultate foarte bune, care îl urcă spectaculos în ierarhia națională și internațională.

Locul 3 la Cupa «Riposta»
Pentru prima dată România organizează o etapă de Circuit European adresată cadeților. S-a întâmplat la București, sub numele de Cupa «Riposta», după numele clubului organizator. Ajuns pe tabloul de 8 al competiției, Răzvan Stănescu, legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 15:10 (4402 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

A doua oară e cu noroc

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

Gina Palantin, mâna dreaptă a primarului Adrian Mocioniu în defuncta campanie electorală de la Localele de anul trecut, revine în atenția opiniei publice. Ea va ocupa printr-un nou concurs de împrejurări funcția de șef serviciu în cadrul Serviciului Administrativ din Aparatul de Specialitate al Primarului Municipiului Slobozia. Reamintim că Gina Palantin a mai candidat în luna august 2016 pentru postul de șef Serviciu Protocol, însă candidatura ei a fost respinsă.

Fapte, nu mizerii de ziar În luna iunie a anului 2016, Primăria Slobozia anunța scoaterea la concurs a unui post de șef... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 14:35 (8260 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

IUREȘ OLTENESC

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 33-28 (18-11)

IUREȘ OLTENESC

Departe de a fi mincinos, scorul final al întâlnirii dintre SCM Craiova și Unirea Slobozia nu oglindește întru totul ceea ce s-a întâmplat pe teren. Gazdele au avut doar câteva secunde de emoții în a doua repriză, iar în rest au profitat la maxim de breșele apărării ialomițene. Dacă aveai proasta inspirație de a rata dintr-un anumit motiv startul jocului, ai fi găsit pe tabelă încă din minutul 10 categoricul 6-0 înscris în dreptul oltencelor. Nikolic, Landre și Zamfir au marcat tot ce le-a dat mâna, în vreme ce atacul slobozean s-a dezmorțit abia în minutul 11, când Andreea Enescu a transformat o aruncare de la 7 metri. Uniristele s-au mai apropiat de adversare grație inspirației lui Horobeț,... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 13:05 (4016 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Administrația Moraru este un dezastru!»

PNL face bilanțul

«Administrația Moraru este un dezastru!»

Declarația aparține consilierului județean PNL Dragoș Soare. Alături de deputatul liberal Gheorghe Tinel și consilierul local PNL Robert Bocu, acesta a făcut bilanțul primelor 6 luni de administrație județeană sub conducerea președintelui Victor Moraru. «Vom veni în fața ialomițenilor și cu proiecte concrete, care trebuie adoptate indiferent de cine conduce acest județ!» a mai declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel.

PNL arată cu degetul
Vineri, 3 februarie 2017, deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat o conferință de presă în care a făcut bilanțul primelor 6 luni de guvernare... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 12:25 (9442 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Victorie cu Cetate Râșnov

Sâmbătă, 4 februarie 2017, la Târlungeni, locul de desfășurare al cantonamentului montan, Unirea Slobozia s-a confruntat amical cu Olimpic Cetate Râșnov. Echipa brașoveană ocupă la finalul turului locul 11 în cadrul primei serii din Liga a III-a. A fost un meci frumos la finalul căruia antrenorii și oficialii Unirii s-au declarat mulțumiți de felul cum se mișcă echipa. Și nu aveau cum să fie altfel. Elevii lui Ion Ionescu nu doar că au obținut victoria, dar au și ratat ocazii cât pentru 3 meciuri. După ce râșnovenii au deschis scorul, Unirea a replicat printr-o acțiune purtată pe partea stângă. La capătul centrării s-a aflat Mihai Adăscăliței, lovitura de cap a acestuia ducând scorul la 1-1. ... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 11:10 (3067 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Donatorii de viață

Donatorii de viață

Pentru Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia donatorii fideli sunt mai prețioși decât aurul. Într-un minut, o singură pungă cu sânge recoltat de la ei poate salva 3 vieți. În Ialomița există 2700 de oameni care își oferă voluntar sângele ca să vindece boli, de cele mai multe ori fără leac. Simpli, dar generoși, fiecare ascunde în spate o poveste despre curaj și dorința de a ajuta. Deși implicarea lor este primordială, în spitale ajunge tot mai puțin sânge...

Suferința unește oamenii
Petrica Tache (43 de ani) din Ciulnița este unul dintre donatorii fideli din Ialomița. De... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 10:20 (3332 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu a fost distrus

După 4 ani de reconstrucție

Podul de la Dridu a fost distrus

Joi, 19 ianuarie 2017, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au fost informați că lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au condus la distrugerea acestuia. Anunțul a fost făcut de către reprezentantul firmei de proiectare Expert Proiect 2002 SRL, Cristian Vâlcu, care a apreciat că «lucrările trebuie reluate de la zero!». Cheltuielile suportate până în prezent din fonduri publice pentru reabilitarea podului peste râul Prahova din zona Dridu depășesc 1,7 milioane de lei.

Lucrări sabotate de constructori
Podul peste râul Prahova din zona ... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 12:20 (23685 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Păzea, PSD guvernează!

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Administrația Mocioniu este imbatabilă. Iar susținerea oferită în cadrul Consiliului Local Slobozia de către consilierii locali PSD, secondați sporadic de către consilierii Opoziției, îi permite primarului Adrian Mocioniu să gafeze impardonabil. Ședința de joi, 26 ianuarie 2017, este un doar un exemplu în acest sens.

Concordie generală
După 8 luni de la preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se simte în Consiliul Local precum peștele în apă. Consilierii PSD îl susțin necondiționat, consilierii Opoziției și-au asumat rolul decorativ, iar proiectele de hotărâre supuse dezbaterii... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 11:40 (7615 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Cultul personalității» în provincie

Miliția presei

«Cultul personalității» în provincie

Independent inaugurează la acest început de an o rubrică nouă. Sub titlul «Miliția Presei» vom sancționa modul în care presa locală (și nu numai!) asigură menținerea în spațiul public a ceea ce denumim generic «cultul personalității». Scopul acestei rubrici nu este acela de a discredita indivizi sau instituții. Și nu susținem că suntem îndreptățiți să ridicăm noi primii piatra. Vrem doar să limităm perpetuarea în spațiul public a imposturii, minciunii și prostiei în formele ei cele mai degradante. Nu ne autoexcludem din acest proces de demascare a «cultului personalității». Cititorii noștri (și toți cei interesați!) au și și-au exercitat... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 10:10 (5227 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

La sfârșitul anului precedent, Primăria Slobozia a scos la licitație circa 200 de locuri de parcare «cu plată». Licitațiile, desfășurate la sediul instituției, au fost presărate de tensiuni și incidente nedorite. Oficialii Primăriei susțin că au identificat carențele Regulamentului și că acesta este perfectibil. «Vom cere Consiliului Local să refacă acest Regulament!» a declarat viceprimarul Rudolf Gradea.

O idee bună, sfârșită prost
Ideea locurilor de parcare «cu plată» a fost pusă în practică în primăvara anului 2011, când Alexandru Stoica era viceprimar, iar Slobozia avea nevoie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 17:25 (11564 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Deși statistic șefii Poliției ialomițene par să fi rezolvat problema deficitului de personal, realitatea face ca aceasta încă să persiste. Cea mai mare criză de agenți se resimte la nivelul secțiilor de Poliție din mediul rural. Astfel, în Ialomița există localități unde își desfășoară activitatea cel mult doi polițiști sau care sunt păzite de oameni în uniformă importați din alte comune. Sătui să mai aștepte încadrările promise de Inspectoratul General al Poliției Române, unii dintre primarii din județ și-au făcut Poliție proprie, prin înființarea Polițiilor Locale. Cu legea de partea lor, 11 administrații locale din județ și-au înființat astfel de entități. «La nivelul comunei noastre au scăzut... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 16:25 (6485 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Elevii a 6 școli profesionale din Ialomița, care au beneficiat ilegal în 2016 de «Burse profesionale», au fost somați de unitățile de învățământ să dea banii înapoi. Toate acestea după ce un audit al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală faptul că o parte dintre aceste ajutoare financiare au fost acordate eronat. Prejudiciul se ridică la suma de 89 mii de lei, iar până în prezent doar 2 din cele 6 unități de învățământ unde au fost constatate nereguli au reușit să înapoieze sumele de bani.

Absențe motivate eronat În 2016, la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 13:20 (9098 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Ca să facă economii

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Strâmtorați din cauza bugetelor infime, primarii ialomițeni aleși în vara lui 2016 s-au apucat să facă economii. Fiecare după posibilități, încearcă să strângă cureaua cât poate de mult. La Andrășești, de exemplu, administrația locală a folosit banii publici pentru a monta pe stâlpii de pe stradă becuri ecologice. Primarul localității susține că prețul facturii la energia electrică s-a înjumătățit de când luminează străzile cu lămpi ecologice.

Primării cu bugete strâmtorate
Administrațiile locale din Ialomița se confruntă de ani buni cu probleme legate de lipsa banilor publici... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 11:15 (4662 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CNAIR: Se închide DN21A pentru lucrări de reparații, între localitățile Bărăganu și Țăndărei

Începând de marți, 12 iunie 2018, se închide circulația rutieră pe DN21A, pe sectorul de drum cuprins între km 0+000 (Bărăganu)-km 21+126 (Țăndărei), pentru execuția lucrărilor de reparații sistem rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2018, 12:25
(9352 vizualizări - 1 comentariu)


Trenul Regal în Dobrogea. Prima oprire, la Fetești!

În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria vor călători ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 17:15
(5932 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 33 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 8-10 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 136 de evenimente și au aplicat peste 580 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 200000 de lei. De asemenea, au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 15:05
(6948 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școala Gimnazială Nr. 3 a împlinit 50 de ani

Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia, una dintre cele mai prestigioase unități de învățământ din oraș, a împlinit astăzi 50 de ani de la înființare. Sărbătoarea a fost marcată printr-o serie de evenimente publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 21:10
(8092 vizualizări - 4 comentarii)


IPJ Ialomița: 200 de amenzi aplicate într-o singură zi

Miercuri, 6 iunie 2018, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive pe raza județului. În urma activităților au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 46 mii de lei ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:25
(5669 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan fără permise de conducere

Doi tineri de 21 și, respectiv, 28 de ani, din localitățile Grindu și Fetești, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în trafic conducând fără a avea permise de conducere. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:05
(7260 vizualizări - 2 comentarii)


Percheziții în satul Sintești. Opt persoane vor fi audiate

Polițiștii din Prahova au efectuat miercuri, 6 iunie 2018, 10 percheziții domiciliare în satul Sintești, localitate care aparține administrativ de comuna Borănești. Oamenii legii au în vizor opt suspecți ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2018, 13:23
(8068 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: O cisternă s-a răsturnat lângă șosea

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în zona localității Sinești, acolo unde o cisternă care transporta produse petroliere s-a răsturnat lângă șosea. Șoferul vehiculului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 22:22
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un bărbat din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce luni, 4 iunie 2018, a provocat un accident rutier pe raza orașului. Acesta s-a urcat beat la volan și a lovit o mașină care circula regulamentar ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 18:10
(5457 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DSVSA Ialomița: Controale în mini-vacanța de 1 iunie

Inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat mai multe controale în perioada mini-vacanței de 1 iunie, la mai multe firme de pe raza județului de tipul fast-food, cofetărie, patiserie sau hipermarket. Controalele ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 17:35
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2018

Având în vedere ca anul școlar 2017-2018 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2018 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 12:25
(4090 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Miere împrăștiată pe șosea

800 de litri de miere s-au împrăștiat pe DN2A, lângă Urziceni, după ce duba în care erau transportați a fost implicată într-un accident rutier. Autoutilitara a fost lovită de un autoturism în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 17:02
(6827 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Un cioban de 59 de ani a fost călcat de tren în dimineața zilei de luni, 4 iunie 2018. Bărbatul a încercat să traverseze linia de cale ferată din zona localității Valea Ciorii, moment în care a fost lovit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 15:57
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Joi, 31 mai 2018, Protopopiatul Slobozia a oferit unui număr de 65 copii, beneficiari ai Biroului de Asistență Socială, dar și de la școlile partenere (Școala Gimnazială «Sfântul Nicolae» Bucu, Școala ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 20:20
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Restaurant închis din cauza neregulilor

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au desfășurat ample controale în timpul minivacanței de Rusalii. În urma verificărilor, din cauza neregulilor privind respectarea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 19:20
(4678 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 4-8 iunie 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:55
(7044 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități dedicate zilei de 1 Iunie

În apropierea Zilei Internaționale a Copilului, reprezentanții Protopopiatului Slobozia, în parteneriat cu grădinițele «Pinocchio» și «Lumea Copiilor» din oraș au organizat o manifestare dedicată acestui ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:40
(5028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A fost găsit trupul copilului înecat în râul Ialomița

Pompierii ialomițeni au reușit să descopere cadavrul copilului de 10 ani, din localitatea Broșteni, care s-a înecat miercuri, 23 mai 2018, în apele râului Ialomița. Trupul neînsuflețit al băiatului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 22:42
(6344 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă împotriva «violenței în familie»

În cadrul activităților dedicate «Săptămânii prevenirii criminalității», polițiștii ialomițeni au desfășurat o campanie de informare și prevenire a violenței domestice. Aceștia au purtat mai multe discuții ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 20:10
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 29-31 mai 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:35
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița, alături de copii

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o campanie de informare cu scopul de a reduce numărul accidentelor de circulație în care sunt victime copiii. Oamenii legii au stat de vorbă cu preșcolarii ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:25
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale privind pesticidele din legume

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat în primul trimestru al acestui an verificări privind cantitățile de pesticide din fructele și legumele aduse din import și ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:10
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Un tânăr din Fetești a ajuns principalul suspect într-o amplă anchetă privind traficul și distribuția de droguri, instrumentată de procurorii DIICOT din Slobozia. Acesta a fost arestat în urmă cu o săptămână ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 11:05
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a lovit cumnata cu o toporișcă

O femeie a fost la un pas de moarte după ce cumnatul său, băut bine, a lovit-o de mai multe ori în cap cu o toporișcă. Bărbatul este recidivist  și  a fost arestat preventiv pentru 30 de zile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 14:30
(3876 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Copil de 10 ani, înecat în apele râului Ialomița

Reprezentanții ISU din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit pentru scoaterea la mal a unui copil de 10 ani, din Broșteni, înecat în râul Ialomița. Acesta plecase la scăldat împreună cu un prieten ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:25
(5777 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Sanitarii Pricepuți», la start

Reprezentanții Crucea Roșie Ialomița organizează o nouă ediție a concursului de prim ajutor dedicat elevilor, «Sanitarii pricepuți». Evenimentul adună la start elevi de gimnaziu și liceu din tot județul ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:20
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Încep înscrierile în instituțiile de învățământ ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează o campanie de înscriere a candidaților interesați să ocupe un loc în cadrul școlilor de agenți și ofițeri pe care MAI le are la nivel național ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:05
(5435 vizualizări - 0 comentarii)


Căutat de autoritățile germane, prins la Ograda

Polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr, de 28 de ani, din comuna Ograda, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare, acesta fiind acuzat de comiterea ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:25
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de artă plastică a artiștilor ialomițeni la Călărași

Uniunea Artiștilor Plastici filiala Ialomița organizează vineri, 25 mai 2018, o expoziție dedicată Centenarului «Marii Uniri», în incinta Muzeului Municipal Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:15
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani
în transport mărfuri
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa
de e-mail
[email protected]
sau la sediul societății din Cosâmbești,
șos. Slobozia-Țăndărei, nr.154

Relații suplimentare se pot obține
și la tel. 0749/162.458

22 Mai 2018, 20:05


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...