Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Țeapă de manual în sistemul sanitar

4500 de ialomițeni au fost transformați în «bolnavi închipuiți»

Un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița scoate la iveală maniera în care un medic de familie din Țăndărei, împreună cu doi farmaciști din comuna Mihail Kogălniceanu, au reușit să fraudeze bugetul Sănătății ialomițene. Cercetările anchetatorilor au scos la iveală faptul că medicul Carmen Lăcureanu, împreună cu farmaciștii Mariana Pandrea și Cristian Pandrea, s-au folosit de CNP-urile a 4500 de ialomițeni pentru a prescrie și elibera ilegal rețete. Cazul a ieșit la iveală după ce oamenii au fost somați de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița să returneze fondurile aferente tratamentelor de care au beneficiat fără drept... În urma cercetărilor... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 18:40 (19446 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Războiul statuilor municipale

Primăria Slobozia a cheltuit 65000 de lei pentru o lucrare fără avize

Războiul statuilor municipale

Controversele create în jurul statuii lui Mihai Viteazul, amplasată în Piața Unirii din Slobozia, continuă. După ce Primăria Slobozia a primit avize din partea Ministerului Culturii pentru a expune public o lucrare hidoasă, instituția a folosit banii oferiți de sponsori pentru a plăti execuția unei alte lucrări. Din păcate, intenția autorităților locale de a înlocui statuile bate pasul pe loc. Primăria Slobozia așteaptă de 2 ani să primească avizele de amplasament pentru noul monument, însă Ministerul Culturii refuză să semneze documentația, specialiștii din București considerând faptul că nici această statuie nu corespunde cu imaginea autentică a voievodului. De asemenea, trebuie precizat faptul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 17:15 (4143 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul împotriva Străzii

În prima seară pe stradă au fost 28, numărați protestatar cu protestatar de Florin. A doua zi au fost vreo 7-8. Apoi au fost 50, apoi 150, 200... Dar nu a mai contat. Orașul e mai puternic. Orașul e majoritar. Orașul e suveran și legitim...

Orașul văzut din Stradă
Strada strigă de una singură: «Ieșiți din casă, dacă vă pasă!». Însă Orașul e mut la îndemnul Străzii. Dar nu e surd. Îl deranjează zgomotul. Îl deranjează ideea. Trei sferturi din el e angajat la stat! Cine nu e, face afaceri cu statul. Ioana nu știe nimic din toate astea, deși a muncit toată viața în Oraș... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 16:40 (9997 vizualizări - 23 comentarii)

Taguri: Slobozia miting

SPORT

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Scrimă

Răzvan Stănescu, sportivul ialomițean al momentului

Titlul național obținut la juniori nu a fost în măsură să-l mulțumească pe sabrerul ialomițean Răzvan Stănescu. Acesta continuă să-și etaleze iscusința pe planșă, iar zilele trecute și-a trecut în palmares alte două rezultate foarte bune, care îl urcă spectaculos în ierarhia națională și internațională.

Locul 3 la Cupa «Riposta»
Pentru prima dată România organizează o etapă de Circuit European adresată cadeților. S-a întâmplat la București, sub numele de Cupa «Riposta», după numele clubului organizator. Ajuns pe tabloul de 8 al competiției, Răzvan Stănescu, legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 15:10 (4399 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

A doua oară e cu noroc

Ginuța vrea să fie șeful Serviciului Administrativ al Primăriei

Gina Palantin, mâna dreaptă a primarului Adrian Mocioniu în defuncta campanie electorală de la Localele de anul trecut, revine în atenția opiniei publice. Ea va ocupa printr-un nou concurs de împrejurări funcția de șef serviciu în cadrul Serviciului Administrativ din Aparatul de Specialitate al Primarului Municipiului Slobozia. Reamintim că Gina Palantin a mai candidat în luna august 2016 pentru postul de șef Serviciu Protocol, însă candidatura ei a fost respinsă.

Fapte, nu mizerii de ziar În luna iunie a anului 2016, Primăria Slobozia anunța scoaterea la concurs a unui post de șef... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 14:35 (8252 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

IUREȘ OLTENESC

Handbal, Liga Națională, SCM Craiova-CSM Unirea Slobozia 33-28 (18-11)

IUREȘ OLTENESC

Departe de a fi mincinos, scorul final al întâlnirii dintre SCM Craiova și Unirea Slobozia nu oglindește întru totul ceea ce s-a întâmplat pe teren. Gazdele au avut doar câteva secunde de emoții în a doua repriză, iar în rest au profitat la maxim de breșele apărării ialomițene. Dacă aveai proasta inspirație de a rata dintr-un anumit motiv startul jocului, ai fi găsit pe tabelă încă din minutul 10 categoricul 6-0 înscris în dreptul oltencelor. Nikolic, Landre și Zamfir au marcat tot ce le-a dat mâna, în vreme ce atacul slobozean s-a dezmorțit abia în minutul 11, când Andreea Enescu a transformat o aruncare de la 7 metri. Uniristele s-au mai apropiat de adversare grație inspirației lui Horobeț,... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 13:05 (3979 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Administrația Moraru este un dezastru!»

PNL face bilanțul

«Administrația Moraru este un dezastru!»

Declarația aparține consilierului județean PNL Dragoș Soare. Alături de deputatul liberal Gheorghe Tinel și consilierul local PNL Robert Bocu, acesta a făcut bilanțul primelor 6 luni de administrație județeană sub conducerea președintelui Victor Moraru. «Vom veni în fața ialomițenilor și cu proiecte concrete, care trebuie adoptate indiferent de cine conduce acest județ!» a mai declarat deputatul PNL Gheorghe Tinel.

PNL arată cu degetul
Vineri, 3 februarie 2017, deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat o conferință de presă în care a făcut bilanțul primelor 6 luni de guvernare... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 12:25 (9434 vizualizări - 20 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Victorie cu Cetate Râșnov

Sâmbătă, 4 februarie 2017, la Târlungeni, locul de desfășurare al cantonamentului montan, Unirea Slobozia s-a confruntat amical cu Olimpic Cetate Râșnov. Echipa brașoveană ocupă la finalul turului locul 11 în cadrul primei serii din Liga a III-a. A fost un meci frumos la finalul căruia antrenorii și oficialii Unirii s-au declarat mulțumiți de felul cum se mișcă echipa. Și nu aveau cum să fie altfel. Elevii lui Ion Ionescu nu doar că au obținut victoria, dar au și ratat ocazii cât pentru 3 meciuri. După ce râșnovenii au deschis scorul, Unirea a replicat printr-o acțiune purtată pe partea stângă. La capătul centrării s-a aflat Mihai Adăscăliței, lovitura de cap a acestuia ducând scorul la 1-1. ... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 11:10 (3067 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Donatorii de viață

Donatorii de viață

Pentru Centrul de Transfuzii Sanguine din Slobozia donatorii fideli sunt mai prețioși decât aurul. Într-un minut, o singură pungă cu sânge recoltat de la ei poate salva 3 vieți. În Ialomița există 2700 de oameni care își oferă voluntar sângele ca să vindece boli, de cele mai multe ori fără leac. Simpli, dar generoși, fiecare ascunde în spate o poveste despre curaj și dorința de a ajuta. Deși implicarea lor este primordială, în spitale ajunge tot mai puțin sânge...

Suferința unește oamenii
Petrica Tache (43 de ani) din Ciulnița este unul dintre donatorii fideli din Ialomița. De... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 10:20 (3332 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu a fost distrus

După 4 ani de reconstrucție

Podul de la Dridu a fost distrus

Joi, 19 ianuarie 2017, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au fost informați că lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au condus la distrugerea acestuia. Anunțul a fost făcut de către reprezentantul firmei de proiectare Expert Proiect 2002 SRL, Cristian Vâlcu, care a apreciat că «lucrările trebuie reluate de la zero!». Cheltuielile suportate până în prezent din fonduri publice pentru reabilitarea podului peste râul Prahova din zona Dridu depășesc 1,7 milioane de lei.

Lucrări sabotate de constructori
Podul peste râul Prahova din zona ... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 12:20 (23684 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Păzea, PSD guvernează!

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Administrația Mocioniu este imbatabilă. Iar susținerea oferită în cadrul Consiliului Local Slobozia de către consilierii locali PSD, secondați sporadic de către consilierii Opoziției, îi permite primarului Adrian Mocioniu să gafeze impardonabil. Ședința de joi, 26 ianuarie 2017, este un doar un exemplu în acest sens.

Concordie generală
După 8 luni de la preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se simte în Consiliul Local precum peștele în apă. Consilierii PSD îl susțin necondiționat, consilierii Opoziției și-au asumat rolul decorativ, iar proiectele de hotărâre supuse dezbaterii... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 11:40 (7615 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Cultul personalității» în provincie

Miliția presei

«Cultul personalității» în provincie

Independent inaugurează la acest început de an o rubrică nouă. Sub titlul «Miliția Presei» vom sancționa modul în care presa locală (și nu numai!) asigură menținerea în spațiul public a ceea ce denumim generic «cultul personalității». Scopul acestei rubrici nu este acela de a discredita indivizi sau instituții. Și nu susținem că suntem îndreptățiți să ridicăm noi primii piatra. Vrem doar să limităm perpetuarea în spațiul public a imposturii, minciunii și prostiei în formele ei cele mai degradante. Nu ne autoexcludem din acest proces de demascare a «cultului personalității». Cititorii noștri (și toți cei interesați!) au și și-au exercitat... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 10:10 (5226 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

La sfârșitul anului precedent, Primăria Slobozia a scos la licitație circa 200 de locuri de parcare «cu plată». Licitațiile, desfășurate la sediul instituției, au fost presărate de tensiuni și incidente nedorite. Oficialii Primăriei susțin că au identificat carențele Regulamentului și că acesta este perfectibil. «Vom cere Consiliului Local să refacă acest Regulament!» a declarat viceprimarul Rudolf Gradea.

O idee bună, sfârșită prost
Ideea locurilor de parcare «cu plată» a fost pusă în practică în primăvara anului 2011, când Alexandru Stoica era viceprimar, iar Slobozia avea nevoie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 17:25 (11563 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Deși statistic șefii Poliției ialomițene par să fi rezolvat problema deficitului de personal, realitatea face ca aceasta încă să persiste. Cea mai mare criză de agenți se resimte la nivelul secțiilor de Poliție din mediul rural. Astfel, în Ialomița există localități unde își desfășoară activitatea cel mult doi polițiști sau care sunt păzite de oameni în uniformă importați din alte comune. Sătui să mai aștepte încadrările promise de Inspectoratul General al Poliției Române, unii dintre primarii din județ și-au făcut Poliție proprie, prin înființarea Polițiilor Locale. Cu legea de partea lor, 11 administrații locale din județ și-au înființat astfel de entități. «La nivelul comunei noastre au scăzut... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 16:25 (6485 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Elevii a 6 școli profesionale din Ialomița, care au beneficiat ilegal în 2016 de «Burse profesionale», au fost somați de unitățile de învățământ să dea banii înapoi. Toate acestea după ce un audit al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală faptul că o parte dintre aceste ajutoare financiare au fost acordate eronat. Prejudiciul se ridică la suma de 89 mii de lei, iar până în prezent doar 2 din cele 6 unități de învățământ unde au fost constatate nereguli au reușit să înapoieze sumele de bani.

Absențe motivate eronat În 2016, la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 13:20 (9098 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Ca să facă economii

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Strâmtorați din cauza bugetelor infime, primarii ialomițeni aleși în vara lui 2016 s-au apucat să facă economii. Fiecare după posibilități, încearcă să strângă cureaua cât poate de mult. La Andrășești, de exemplu, administrația locală a folosit banii publici pentru a monta pe stâlpii de pe stradă becuri ecologice. Primarul localității susține că prețul facturii la energia electrică s-a înjumătățit de când luminează străzile cu lămpi ecologice.

Primării cu bugete strâmtorate
Administrațiile locale din Ialomița se confruntă de ani buni cu probleme legate de lipsa banilor publici... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 11:15 (4660 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mihai Gore, consilier județean PSD, a demisionat din partid!

Ordonanțele scandaloase lasă PSD Ialomița fără membri

Mihai Gore, consilier județean PSD, a demisionat din partid!

Adoptarea de către Guvern a Ordonanțelor de Urgență privind modificarea legii penale a avut reacții și în Ialomița. Mihai Gore, membru PSD și consilier județean în cadrul Consiliului Județean Ialomița, a demisionat din organizația județeană a PSD. Anunțul a fost făcut în cursul serii de miercuri, 1 februarie 2016, pe un site de socializare.

«Nu pot accepta oroarea care a avut loc!» În mesajul pe care l-a postat pe un site de socializare, fostul membru PSD Ialomița Mihai Gore a scris: «Mă numesc Mihai Gore, consilier județean al județului Ialomița. Am intrat în acest partid și am acceptat propunerea de a fi consilier județean doar din dorința de a ajuta românii. Am avut speranțe mari însă eu sunt un om corect și nu pot accepta oroarea care a avut loc! Pentru aceasta, eu nu pot face parte din această organizație condusă de corupți. În momentul de față sunt în SUA, în interes de serviciu, și mă doare foarte tare că nu pot ieși în stradă alături de voi. Sper să dau un exemplu pentru toate persoanele corecte care fac parte din această Organizație și fiecare dintre voi să ia atitudine!»... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2017, 13:05 (16012 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

110 comercianți vor fi acționați în instanță

Războiul din Bazarul Municipal continuă

110 comercianți vor fi acționați în instanță

Servicii Publice SRL, firma privată a Primăriei Slobozia, continuă demersurile juridice în vederea recuperării debitelor înregistrate de comercianții din Bazarul Municipal. Situația creanțelor a fost scoasă la iveală în urma unui audit al Camerei de Conturi Ialomița, realizat în februarie 2016. Reprezentanții societății administrată de municipalitate susțin faptul că singura măsură pe care o are la dispoziție este de a acționa în instanță vânzătorii din Bazar. Firma Primăriei Slobozia trebuie să recupereze suma de 527 mii de lei. Între timp, Dorina Milea, administratorul numit toamna trecută la Servicii Publice Slobozia și-a anunțat demisia!

Un administrator ineficient... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 11:20 (8532 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Stomatologie de înaltă ținută în mediul rural

Magicienii de la Dridih Dent

Este o Clinică Stomatologică înființată la Dridu, în anul 2014. În nici 3 ani de la debutul activității, renumele celor 9 specialiști care activează în cadrul Clinicii a depășit granițele județului și chiar ale țării. Cristina Petreuș, medicul stomatolog care și-a pariat toți banii în această investiție, crede că succesul de care se bucură Clinica are o explicație simplă: «Muncim pentru ca toți pacienții noștri să plece acasă zâmbind!».

Clinica din care ieși zâmbind
Programarea e pentru orele 17,00. O familie cu un copilaș... Mic și răsfățat, ca toți copiii singuri la... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 10:15 (15919 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Victor Moraru l-a cunoscut pe ambasadorul Satelor Unite

Politica ialomițeană a dezinformării publice

Victor Moraru l-a cunoscut pe ambasadorul Satelor Unite

Potrivit unui anunț postat pe Facebook, Președintele tuturor ialomițenilor s-a întâlnit cu ambasadorul Satelor Unite ale Americii în România. Am fi trecut cu vederea acest amănunt, vă jurăm, dacă Victor Moraru s-ar fi limitat la a marca evenimentul și atât. Cum însă nu a făcut-o...

Narcisism administrativ
Sătul de serviciile profesioniste ale presei locale specializate în periat dosul administrației, Președintele european al tuturor ialomițenilor a decis să se autosatisfacă. Și, luni, 30 ianuarie 2017, la ora siestei, a postat mândru pe Facebook faptul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2017, 19:45 (7349 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
171 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5660 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7052 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6421 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4908 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6811 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5277 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8326 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6513 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6632 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9603 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...