Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

Marian Neacșu, consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu

După ce a ratat înscrierea în cursa electorală pentru un nou mandat de parlamentar, din cauza unei condamnări penale de 6 luni închisoare cu suspendare, Marian Neacșu a ajuns consilier onorific al premierului Sorin Grindeanu, pentru relația cu Parlamentul României. Decizia a fost adoptată în Monitorul Oficial.

Consilier onorific al primului ministru Președinte al PSD Ialomița, Marian Neacșu nu a putut să candideze pentru un nou mandat la Camera Deputaților din cauza problemelor penale pe care le are. El a fost condamnat de Înalta Curte de Casație și Justiție la 6 luni închisoare cu... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 12:55 (14191 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Cultură fără ghilimele

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Administrația Moraru legitimează la conducerea Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» un director care poate fi acuzat de plagiat. Clementina Tudor, fost jurnalist și ofițer de presă al PSD Ialomița în campaniile pentru Alegerile Locale și Parlamentare, susține însă că «pentru realizarea proiectului de management, condiția obligatorie a fost să avem ca model aceste rapoarte! Eu le-am prelucrat și le-am îmbunătățit...». Lecturarea proiectului de management al Clementinei Tudor în paralel cu Rapoartele de activitate din anii 2011 și 2012 ale fostului director al Centrului Cultural, inclusiv un proiect de management redactat în anul 2013 de către reprezentanții Centrului Municipal de Cultură «... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 11:40 (20131 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Oamenii din șenilată

Oamenii din șenilată

Preț de câteva zile, Ialomița a resimțit din plin furia iernii. Viscolul a încremenit în nămeți un județ întreg. Zeci de oameni au sunat continuu la numărul de urgență 112, cerând să fie protejați de furia naturii dezlănțuite. În sprijinul tuturor au venit militarii Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița, care au folosit în misiunile de salvare un vehicul cu șenile, adus de la Suceava. Cu ajutorul șenilatei, 100 de ialomițeni au ajuns în siguranță înapoi acasă sau la spitale, pentru a primi îngrijirile medicale de care aveau nevoie. Militarii care au manevrat utilajul susțin faptul că iarna aceasta mașina s-a întrecut pe sine...

Șenilata care sfidează viscolul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 10:10 (8964 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

Schimbarea stăpânilor, bucuria nebunilor

PSD pregătește epurarea instituțiilor descentralizate din Ialomița

PSD Ialomița a decis epurarea instituțiilor descentralizate ale statului din Ialomița. Deocamdată, procesul se află în faza de «selecție a dosarelor de cadre». Printre cele mai râvnite instituții publice se numără Inspectoratul Școlar Județean, Casa Județeană de Pensii, Inspectoratul Teritorial de Muncă și Oficiul Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Perla Coroanei PSD rămâne însă Instituția Prefectului Ialomița, iar prima redută, cea ocupată acum de subprefectul Tonița Manea, se află acum sub asediu...

Partidul e-n toate... Procedura de selecție a candidaților PSD pentru... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:35 (13107 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

La sfârșitul lunii ianuarie 2017

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

De 2 săptămâni, lifturile Spitalului Județean Slobozia au fost oprite pentru modernizare. Procesul va dura până la sfârșitul lunii ianuarie 2017. «La sfârșitul lunii ianuarie vom avea 2 lifturi noi. Celelalte urmează să fie modernizate în cel mai scurt timp posibil!» a declarat Mariana Iancu, directorul instituției.

În sfârșit, se lucrează
Uzate fizic și moral, lifturile Spitalului Județean Slobozia au intrat în proces de modernizare. La sfârșitul anului 2016, 2 dintre cele 4 lifturi au fost oprite, iar angajații firmei Movilift lucrează la înlocuirea în totalitate a componentelor... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:10 (3872 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal ce vizează furturile de pesticide. Ancheta oamenilor legii a debutat ca urmare a mai multor sesizări făcute de mai mulți fermieri ialomițeni, cărora le-au fost sparte depozitele unde țineau respectivele produse fitosanitare.

5 furturi într-o singură noapte Surse judiciare apreciază faptul că furturile de pesticide au fost sesizate în noaptea de 30 decembrie 2016. Faptele s-au petrecut la depozitele unor fermieri din localitățile Sudiți, Mărculești și Ograda. Oamenii au fost să verifice... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 11:35 (5857 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Tichie de mărgăritar pentru administrația Mocioniu

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Slobozia se va număra printre cele 15 orașe ale țării care au acceptat propunerea Federației Române de Fotbal de a construi un teren sintetic de fotbal. Deși investiția este una controversată, primarul Adrian Mocioniu se declară fericit de această decizie. Valoarea estimată a acestei investiții este de aproximativ 500 mii de euro.

Minciuni prin omisiune, pe bani publici În luna octombrie a anului 2016, Consiliul Local Slobozia a fost notificat cu privire la intențiile FRF de a construi la Slobozia un teren sintetic de fotbal. Și atunci, dar și pe 19 decembrie, când proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 10:20 (5984 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Fostul comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu, a devenit secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne. Ordinul său de numire a fost semnat joi, 12 ianuarie 2017, de premierul Sorin Grindeanu.

Din Ialomița, în structurile MAI
Venit de la Buzău, comisarul șef Viorel Ștefu a fost vreme de 7 ani comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În 2016, în luna noiembrie, el a părăsit funcția de comandă a IPJ Ialomița pentru a ocupa temporar postul de șef al Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2017, 10:55 (8052 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Nu aduce anul, ce aduce... Boboteaza pe Facebook!

Anul acesta, Boboteaza a lipsit din motive obiective. Președintele Moraru a găsit însă soluția pentru a marca evenimentul. Odihnit după a doua sa vizită la mânăstirile Moldovei (vezi foto 1) și plin de evlavie, el a postat pios pe pagina sa de Facebook, evenimentul de anul trecut. Pentru a evita confuziile, Independent a decis să explice pentru contribuabili fotografiile postate.

Domnul Moraru o călărește pe Sara. Și nu numai!
Pasionat de călărie și harnașamente, Președintele amintește ialomițenilor... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 19:40 (6181 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Start în anul sportiv 2017

Start în anul sportiv 2017

Anul 2016 și-a spus povestea. În sportul ialomițean s-a făcut bilanțul, s-au premiat performerii și, în general, toată lumea a fost mulțumită. O dată trecute Sărbătorile, pășim timid în anul competițional 2017. Și cum lucrurile se mișcă greu, ca după orice hibernare, am adunat câteva informații ușoare, să meargă bine cu detoxifierea.

Scrimă Cei mai valoroși sabreri ai momentului din cadrul CSS Slobozia nu au apucat să savureze din plin vacanța de iarnă. La finele săptămânii trecute, au participat la etapa de Circuit European pentru juniori de la Budapesta. Rezultatele nu au fost spectaculoase... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 18:25 (5253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița în Parlamentul României

Ialomița în Parlamentul României

În urma votului din 11 decembrie 2016, ialomițenii au trimis în Parlamentul României 6 parlamentari. 4 dintre ei, respectiv senatorul Marian Pavel și deputații Mihăiță Găină, Andrei Pop și Ștefan Mușoiu, aparțin Partidului Social Democrat. Al cincilea, intrat în Parlament ca de obicei, prin redistribuirea voturilor, este deputatul Partidului Național Liberal, Gheorghe Tinel. Iar cel de-al șaselea, ajuns acolo din pură întîmplare spun mediile avizate, este senatorul Gabi Ionașcu (PMP), pe care îl vom numi de astăzi înainte «senatorul lui Dumnezeu» din motive obiective pe care le veți descoperi mai jos.

Deputații vechi și noi... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 17:25 (5159 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Continuă drumul spre salvare

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Continuă drumul spre salvare

Echipa de handbal CSM Unirea Slobozia continuă traiul periculos, pe muchie de cuțit, în Liga Națională. Meritele pentru supraviețuirea timp de 3 ani în elita sportului cu mingea mică aparțin în mare parte, alături de conjuncturile favorabile ivite la baraje, conducerii. Aceasta s-a întins din punct de vedere financiar atât cât i-a fost plapuma și a evitat nedoritul colaps întâmplat la Baia Mare, Ploiești sau, mai demult, la Constanța. Totuși, atât calmul Liviu Paraschiv, cât și temperamentala Victorina Bora sau, mai nou, Dumitru Muși au acuzat faptul că această plapumă a fost peticită la întâmplare. Iar prin găurile rămase libere, iubitorii handbalului își strecoară acum, mai mult ca oricând,... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 16:05 (4059 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În 2017

Slobozenii plătesc 7 lei de persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

La sfârșitul anului precedent, Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor menajere. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local din 28 decembrie 2016, la solicitarea Polaris M Holding.

Inevitabilul s-a produs Consiliul Local Slobozia a aprobat solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifelor de colectare a deșeurilor. În cadrul ședinței din 28 decembrie 2016, «cuantumul taxei speciale de salubrizare a fost stabilit la 7 lei pe lună pentru fiecare persoană fizică în parte». Proiectul de hotărâre a fost adoptat cu majoritate... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 14:45 (6513 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Interviu cu «Senatorul lui Dumnezeu»

Interviu cu «Senatorul lui Dumnezeu»

Ajuns printr-un noroc chior senator al României, Gabi Ionașcu a postat pe pagina sa de Facebook, imediat după alegeri, următorul comentariu: «Mulțumesc tuturor celor care au lucrat în campania electorală alegeri! Ce au stricat unii oameni, a reparat Dumnezeu! Obrazul murdărit de unii oameni, Dumnezeu l-a spălat!». Independent a avut curiozitatea de a detalia acest comentariu, iar senatorul Gabi Ionașcu amabilitatea de a ne răspunde.

Cînd norocul ți-l fac alții...
Gabi Ionașcu a ajuns pe lista parlamentară a PMP Ialomița ca rezultat al unui calcul politic. Dar, la 2000 de lei, cît a declarat oficial că a investit în campania electorală, n-a avut nimic de pierdut... A mizat pe conserva de 2000 de votanți pe care îi mai are și pe nostalgicii lui Băsescu. Și l-a lăsat pe Nicu Pericli cu buzele umflate și buzunarele goale!... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 12:35 (9017 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Este oficial!

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Președintele Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală, ialomițeanul Alexandru Potor, a fost  desemnat oficial în funcția de secretar de stat al Ministerului Agriculturii. Potor a mai fost nominalizat pentru a ocupa această poziție și în luna noiembrie a anului 2015, însă numirea nu s-a concretizat.

De la FNGAL, în Ministerul Agriculturii
Potrivit unor surse, premierul Sorin Grindeanu a semnat deja numirea lui Alexandru Potor în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Alexandru Potor este absolvent a două facultăți, respectiv Drept și Administrație... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 22:30 (26034 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Efectele viscolului în Ialomița

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Se redeschid principalele drumuri naționale din Ialomița

Din cauza vremii nefavorabile, elevii din Ialomița își prelungesc vacanța cu încă 2 zile. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță faptul că joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, toate școlile din județ vor fi închise. De asemenea, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează faptul că singurul drum național din județ redeschis este DN2 Urziceni-Buzău, însă doar pentru vehiculele al căror gabarit nu depășește 3,5 tone.

Școlile rămân închise
Decizia de a suspenda cursurile în zilele de joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, a fost luată de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:30 (20334 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-CSU Danubius Galați 25-21 (12-12)

De 3 puncte, speranță

Jocul bun arătat în confruntarea cu CSM București a fost etalat de elevele lui Dumitru Muși și în partida de marți, 10 ianuarie 2017, contra lui Danubius Galați.

Start bun al oaspeților
Deși nou promovată și fără mari pretenții, echipa moldavă trece drept una bătăioasă și bine articulată. Clujul, Cisnădia sau Bistrița, victime ale gălățencelor, pot depune mărturie. Debutul jocului a dat frisoane publicului slobozean. Jucătoarele de 9 metri ale Galațiului, Krnic și Jovanovska, au plasat niște aruncări imposibil de apărat, iar oaspetele conduceau cu 5-2. Slobozia și-a revenit, ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:00 (4891 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Locuință cuprinsă de flăcări, în satul Cotorca

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița. Aceasta va intra în vigoare în noaptea de marți, 10 ianuarie 2017, începând cu orele 23,00 și va fi valabilă până miercuri, 11 ianuarie 2017, orele 15,00. Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță posibilitatea închiderii unor sectoare de drum.

Vremea rea se întoarce
Potrivit meteorologilor din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie, Codul Portocaliu aduce cu el vânt puternic, de până la 80 km/h, precum și zăpadă abundentă... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2017, 12:30 (6785 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Frig de crapă pietrele

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Temperaturi extrem de scăzute în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare Cod Portocaliu de ger. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, ora 10,00.

Ialomița, lovită de valul de ger
Valul de ger care lovește România nu a ocolit Ialomița. Astfel, județul nostru intră sub incidența Codului Portocaliu de ger. Meteorologii din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie explică faptul că minimele din timpul nopții ar putea scădea până la -29 grade Celsius, iar maximele din timpul zilei nu vor depăși -15 grade... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2017, 13:30 (3988 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Ialomița intră sub Cod Galben de ninsori

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Școli ÎNCHISE, luni și marți, 9-10 ianuarie 2017!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță că 5 drumuri naționale care tranzitează județul au fost redate circulației. Pe drumurile județene se circulă în continuare cu dificultate, o parte dintre acestea rămânând impracticabile. În ceea ce privește starea vremii, Administrația Națională de Meteorologie informează că Ialomița intră sub incidența Codului Galben.

Mare atenție la trafic!
Din cauza fenomenelor meteorologice, autoritățile din Ialomița au decis ca vineri, 6 ianuarie 2017, să închidă toate drumurile naționale și județene din județ. Sâmbătă... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2017, 13:00 (11697 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
322 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11269 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficul rutier revine la normal. Se circulă în condiții de iarnă!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că sîmbătă, 28 ianuarie 2012, orele 18,00, traficul este în continuare blocat pe Autostrada A2 intre km 136 si km 159 ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 19:32
(7447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziune de 3,5 milioane lei cu produse petroliere

Un bărbat de 44 ani, din Fundata, administrator al unei societăți comerciale este cercetat penal pentru o evaziune de peste 3,5 milioane lei. Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au reținut ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:49
(13465 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: Zăpadă, foc și urgențe medicale

Joi, 26 ianuarie, pompierii Secției Urziceni au acționat timp de mai bine de 8 ore pe DN2, în apropierea comunei Movilița pentru deszăpezire. În urma intervențiilor, 33 de autoturisme, un microbuz și un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:47
(15710 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informare privind normele de venit

«Pînă la 31 ianuarie 2012, persoanele fizice care obțin venituri a căror impunere au la bază normele anuale de venit au dreptul să opteze pentru determinarea venitului net în sistem real» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:46
(13455 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Codul Portocaliu, transformat în Cod Galben

Administrația Națională de Meteorologie a revenit la Codul Galben pentru mai multe județe care primiseră atenționarea de Cod Portocaliu în urmă cu trei zile. Printre județele care au revenit la avertizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:43
(11686 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au fost realimentate cu electricitate toate localitățile

Efortul echipelor Enel pentru restabilirea alimentării cu energie electrică a localităților afectate de ninsorile și vîntul extrem de puternic a dat roade. Potrivit unui comunicat al ENEL, «în județul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2012, 19:29
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Portocaliu de ninsori abundente și viscol

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2012, 11:08
(16896 vizualizări - 5 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:50
(6188 vizualizări - 0 comentarii)


Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

Dubă furată din Germania, găsită la Slobozia

În prima zi a săptămînii, luni, 23 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au organizat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:37
(17087 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor, 25 ianuarie 2012

Miercuri, 25 ianuarie 2012, este termenul limită pînă la care contribuabilii pot să depună la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița declarațiile privind diversele obligații la bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 16:33
(8540 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori abundente și viscol

Pentru intervalul 25 ianuarie 2012, orele 2,00-26 ianuarie 2012, orele 18,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru mai multe județe. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:15
(12679 vizualizări - 1 comentariu)


Moldoveni: Trei copii de 14-16 ani au intrat în casa unui bătrîn încercînd să fure!

Trei adolescenți, cu vîrste cuprinse între 14 și 16 ani, din Moldoveni, sînt cercetați pentru furt calificat. Pe scurt, cei trei au intrat în perioada 1 decembrie-3 ianuarie 2011 în locuința unui consătean ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:12
(14498 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Prinși în flagrant după ce au furat o țeavă de irigat!

Polițiștii Secției Coșereni au prins pe raza comunei Drăgoești trei indivizi, cu vîrste cuprinse între 19 și 33 ani, toți dintr-o comună călărășeană, care se deplasau cu o căruță. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:10
(14914 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Beat la volan

Un tînăr de 22 ani din Ciulnița este cercetat actual de polițiștii slobozeni pentru conducere a unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost prins luni, 23 ianuarie a.c., de către ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 13:01
(13104 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Prins cu doi iepuri în rucsac

Un bărbat de 39 ani, din Adîncata, este acuzat de braconaj. Pe numele individului, polițiștii au deschis o anchetă după ce a fost prins luni, 23 ianuarie, pe Fondul de vînătoare nr. 43, pe cîmpul din extravilanul ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:51
(14456 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Hoț de aluminiu prins de polițiști

Luni, 23 ianuarie, un bărbat de 37 ani, din Ion Roată, a fost prins de o patrulă de siguranță publică, în timp ce transporta cu o căruță 20 kg de aluminiu. În urma verificărilor ulterioare s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2012, 12:42
(13869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 Ianuarie-Unirea Principatelor Române, sărbătorită

Prefectura Ialomița, alături de Garnizoana Slobozia și Consiliul Local Slobozia îi invită pe ialomițeni la manifestările prilejuite de împlinirea a 153 de ani de la înfăptuirea Unirii Principatelor Române ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:56
(12040 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 825 kg de lapte praf fără documente de proveniență, confiscate de polițiști

Vineri, 20 ianuarie a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe strada Calea București, din Urziceni, un tînăr în vârstă de 32 ani, din Constanța, în timp ce transporta cantitatea de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:19
(14769 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 110,55% în decembrie 2011

În luna decembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 42,16 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 110,55 ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 13:14
(11196 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 2 accidente, 5 persoane rănite doar într-o singură zi!

Sîmbătă, 21 ianuarie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a cinci persoane.
Primul eveniment rutier s-a produs din cauza neadaptării vitezei de ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:44
(10475 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprinși în timp ce furau un capac de canalizare!

Un tînăr de 23 ani, din orașul Țăndărei, a sesizat Poliția cu privire la faptul că pe strada 1 Decembrie din localitate a observat două persoane care au sustras un capac de canalizare, după care au fugit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:41
(12017 vizualizări - 1 comentariu)


Enel Distribuție Dobrogea: 2 linii de medie tensiune și 2 posturi de transformare din Ialomița, afectate de condițiile meteo

Din cauza condițiilor meteo deosebite, a ninsorii abundente, a viscolului și a chiciurei depuse pe elemente de rețea , în noaptea de sîmbătă, 21/22 ianuarie, au fost afectate rețelele electrice din raza ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:40
(18058 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Biciclist băut, acroșat de un vehicul. Șoferul a refuzat testarea alcoolscop!

Vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Poliției Țăndărei au fost sesizați despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:38
(10365 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Arestat pentru «vătămare corporală»

În cursul zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza orașului Amara, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:37
(19449 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara arestare


Căzănești: Slobozean depistat beat la volan

O patrulă de siguranță publică aflată în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza orașului Căzănești a depistat sîmbătă, 21 ianuarie a.c., în jurul orei 21.00, un tînăr de 27 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:36
(15183 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton lovit pe trecerea de pietoni, femeie acroșată de un autoturism!

În dimineața zilei de vineri, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 6.30, în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui pieton. În urma cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:35
(11490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Depistat pe autostradă cu peste 20 tone de fier vechi fără tiche de cîntar!

Un bărbat de 38 ani, din Constanța, a fost depistat pe autostrada A2, în timp ce conducea un ansamblul auto, cu care transporta cantitatea de peste 20 tone deșeuri din fier, pentru care nu a putut prezenta ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:12
(10451 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 7 permise reținute, amenzi de peste 65000 lei

La acest sfîrșit de săptămână, 21-22 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2012, 12:08
(14166 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...