Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Efectele viscolului în Ialomița

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Se redeschid principalele drumuri naționale din Ialomița

Din cauza vremii nefavorabile, elevii din Ialomița își prelungesc vacanța cu încă 2 zile. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță faptul că joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, toate școlile din județ vor fi închise. De asemenea, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează faptul că singurul drum național din județ redeschis este DN2 Urziceni-Buzău, însă doar pentru vehiculele al căror gabarit nu depășește 3,5 tone.

Școlile rămân închise
Decizia de a suspenda cursurile în zilele de joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, a fost luată de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:30 (20339 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-CSU Danubius Galați 25-21 (12-12)

De 3 puncte, speranță

Jocul bun arătat în confruntarea cu CSM București a fost etalat de elevele lui Dumitru Muși și în partida de marți, 10 ianuarie 2017, contra lui Danubius Galați.

Start bun al oaspeților
Deși nou promovată și fără mari pretenții, echipa moldavă trece drept una bătăioasă și bine articulată. Clujul, Cisnădia sau Bistrița, victime ale gălățencelor, pot depune mărturie. Debutul jocului a dat frisoane publicului slobozean. Jucătoarele de 9 metri ale Galațiului, Krnic și Jovanovska, au plasat niște aruncări imposibil de apărat, iar oaspetele conduceau cu 5-2. Slobozia și-a revenit, ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:00 (4892 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Locuință cuprinsă de flăcări, în satul Cotorca

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița. Aceasta va intra în vigoare în noaptea de marți, 10 ianuarie 2017, începând cu orele 23,00 și va fi valabilă până miercuri, 11 ianuarie 2017, orele 15,00. Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță posibilitatea închiderii unor sectoare de drum.

Vremea rea se întoarce
Potrivit meteorologilor din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie, Codul Portocaliu aduce cu el vânt puternic, de până la 80 km/h, precum și zăpadă abundentă... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2017, 12:30 (6785 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Frig de crapă pietrele

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Temperaturi extrem de scăzute în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare Cod Portocaliu de ger. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, ora 10,00.

Ialomița, lovită de valul de ger
Valul de ger care lovește România nu a ocolit Ialomița. Astfel, județul nostru intră sub incidența Codului Portocaliu de ger. Meteorologii din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie explică faptul că minimele din timpul nopții ar putea scădea până la -29 grade Celsius, iar maximele din timpul zilei nu vor depăși -15 grade... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2017, 13:30 (3990 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Ialomița intră sub Cod Galben de ninsori

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Școli ÎNCHISE, luni și marți, 9-10 ianuarie 2017!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță că 5 drumuri naționale care tranzitează județul au fost redate circulației. Pe drumurile județene se circulă în continuare cu dificultate, o parte dintre acestea rămânând impracticabile. În ceea ce privește starea vremii, Administrația Națională de Meteorologie informează că Ialomița intră sub incidența Codului Galben.

Mare atenție la trafic!
Din cauza fenomenelor meteorologice, autoritățile din Ialomița au decis ca vineri, 6 ianuarie 2017, să închidă toate drumurile naționale și județene din județ. Sâmbătă... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2017, 13:00 (11700 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Cod Roșu de ninsori și viscol în Ialomița

Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Viscolul a luat o viață în Ialomița. Aflată în stare de inconștiență, o femeie din Amara a fost declarată moartă de medici

Județul Ialomița este paralizat din cauza viscolului puternic. Meteolorogii au emis o avertizare de Cod Roșu, care va fi valabilă până la ora 13,00. Prima măsură luată de autorități a fost închiderea tuturor drumurilor județene și naționale din Ialomița.

Ciculație închisă în Ialomița
Potrivit meteorologilor, până la ora 13,00, în Ialomița vântul va bate cu putere și va ninge abundent, zăpada fiind viscolită. Pentru a preveni eventualele situații de urgență generate de vremea rea, autoritățile din Ialomița au luat decizia de a închide toate drumurile naționale și județene.
... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2017, 10:30 (7834 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se pregătește de Codul Portocaliu

Ialomița se pregătește de Codul Portocaliu

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de viscol, care vizează și județul Ialomița. Potrivit informării, în a doua parte a nopții de 5/6 ianuarie 2017, la nivelul județului se vor înregistra căderi masive de zăpadă, iar vântul va bate cu peste 80 km/h.

Măsuri de urgență În urma avertizării emisă de Administrația Națională de Meteorologie, reprezentanții Prefecturii Ialomița au instituit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență. Întâlnirea s-a desfășurat la orele 10,30, la sediul Instituției Prefectului, fiind dispuse măsuri de protecție a populației... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2017, 12:30 (6689 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

 Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Mascații au descins la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Scandal la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în seara zilei de marți, 3 ianuarie 2017.  Supărați că nu au fost lăsați să intre cu mașinile în curtea unității medicale, apropiații unui adolescent de 17 ani din Cartierul Bora, adus la spital din cauza unor probleme medicale, au sărit bătaie. A fost nevoie de intervenția mascaților pentru a potoli spiritele.

Audieri la sediul Poliției Slobozia
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani avea probleme de sănătate, fiind diagnosticat cu diabet. Rudele sale au venit cu mai multe... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2017, 00:00 (10649 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 ani și 8 luni de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian!

Primele pedepse în dosarul sîngelul vîndut ca la piață

11 ani și 8 luni de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian!

Judecătoria Slobozia a dat primele sentințe în dosarul sîngelui vîndut ca la piață de șeful și asistentele Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, în 2014. Cristiana Stoian, medicul-șef al instituției, a fost condamnată la 11 ani și 8 luni de închisoare cu executare. Într-un singur caz, care vizează una dintre asistente, magistrații au dispus achitarea...

11 ani după gratii Ancheta la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița a început în vara anului 2014, cînd procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au descins în sediul instituției. Organele judiciare au pus-o sub... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2017, 15:00 (20000 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Creatorul lui «Moș Crăciun» trebuie să primească 116 mii de lei

Primăria Slobozia, învinsă în instanță

Creatorul lui «Moș Crăciun» trebuie să primească 116 mii de lei

Vasile Aionesei, sculptorul care a realizat statuia nereușită a lui Mihai Viteazul din Slobozia, a învins în instanță Primăria Slobozia. Potrivit unei decizii a Tribunalului Ialomița, municipalitatea trebuie să-i plătească artistului plastic 116 mii de lei, prețul de execuție al lucrării. Sentința nu este însă definitivă și poate fi atacată cu apel la Curtea de Apel București.

Un singur voievod, două statui
Oficial, în momentul de față, Slobozia are două statui cu Mihai Viteazul, ambele la fel de nereușite. Prima, realizată în 2014 de artistul Vasile Aionesei, a fost criticată... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2017, 12:40 (7738 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cornul și Laptele» pentru elevii ialomițeni, din Semestrul II

«Cornul și Laptele» pentru elevii ialomițeni, din Semestrul II

Distribuția în Ialomița a produselor alimentare în cadrul programului guvernamental «Cornul și Laptele» se va face din Semestrul II. Oficialii Consiliului Județean Ialomița au precizat că demersul a fost întîrziat din cauza unor schimbări de ordin legislativ privind achizițiile publice, pe care ofertanții nu le-au respectat. Administrația județeană va plăti pentru distribuția produselor 5,1 milioane de lei.

Fără corn și lapte în școli
Potrivit prevederilor legale, de la 15 septembrie, Consiliul Județean Ialomița ar fi trebuit să înceapă distribuția în școli a produselor alimentare... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2017, 11:15 (4746 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (VI)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (VI)

Condamnările definitive ale lunii noiembrie
Luna noiembrie a adus condamnări definitive în controversatul dosar «Mită pentru BAC 2012». Astfel, Curtea de Apel București a decis ca 11 profesori să intre la închisoare «definitiv». Aceștia fac parte din lotul de dascăli acuzați de faptul că au fraudat examenul de Bacalaureat, în vara anului 2012. Printre profesorii închiși se numără și Otilia Dumitru, fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Potrivit deciziei judecătorilor din București, ea trebuie să stea după gratii 3 ani. Tot în noiembrie, Consiliul Județean Ialomița intenționează să îngroape... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2017, 12:25 (12045 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (V)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (V)

Agricultura ecologică se practică «pe hîrtie», în septembrie
La capitolul recolte ecologice, Ialomița nu a avut ce să culeagă în prima lună a toamnei lui 2016. Toate acestea pentru că, în urma unei anchete jurnalistice, reporterii Independent au descoperit faptul că în Ialomița, mai ales în sectorul cerealier, agricultura ecologică se practică mai mult «pe hîrtie». La această concluzie au ajuns și experții Ministerului Agriculturii, care au verificat și cîteva culturi așa-zise ecologice din Ialomița. Surpriză, în urma verificării s-a constatat că plantele ecologice erau tratate cu substanțe... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2016, 17:40 (8527 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Deși pare inutil, în condițiile în care șoselele din Ialomița sînt curate, autoritățile locale și județene sînt pregătite pentru eventualitatea unei ierni aspre. Potrivit unui raport al Instituției Prefectului Ialomița, toate localitățile județului au contracte de deszăpezire, iar autoritățile locale sînt pregătite să intervină cu maximum de eficiență.

Partea leului
Ca în fiecare an, Instituția Prefectului Ialomița a centralizat contractele de deszăpezire de la nivelul județului. Cele mai mari valori ale acestor contracte sînt înregistrate în cazul drumurilor naționale. Astfel... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2016, 10:20 (6299 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Americanii vin în Bărăgan, în iulie
A doua lună de vară aduce în Bărăgan, pe lîngă temperaturile ridicate, și militarii americani din cadrul NATO. În baza unui protocol încheiat între România și NATO, țara noastră primește 32 milioane de euro pentru modernizarea la standarde NATO a Bazei Militare Aeriene 86 Fetești. Tot în iulie, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fac cercetări într-un dosar penal ce vizează Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Concret, reprezentanții clubului sînt acuzați de inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița cu privire la faptul că au angajat ilegal handbalistele echipei... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2016, 11:05 (8769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doar un sfert dintre școlile județului au săli de sport

În Ialomița

Doar un sfert dintre școlile județului au săli de sport

În majoritatea școlilor din Ialomița, orele de Educație Fizică se susțin în spații improprii sau chiar sub cerul liber. O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că săli de sport există doar într-un sfert din școlile județului. Mai grav este faptul că, în unele situații, deși s-au investit fonduri pentru construcția unor astfel de obiective, lucrările au fost abandonate.

Eforturi zadarnice La nivelul județului Ialomița există 92 de unități de învățămînt cu personalitate juridică. Dintre acestea, doar 27 dispun în momentul de față de săli de sport, optime pentru... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2016, 16:40 (5576 vizualizări - 0 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

Obiectivele RAJA Constanța, prezentate în luna mai
În luna mai, reprezentanții firmei RAJA Constanța au vorbit ialomițenilor, prin intermediul ziarului Independent, despre obiectivele societății demarate la nivelul județului Ialomița. «RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!» declara Felix Stroe, directorul general al RAJA Constanța, pentru ziarul Independent, în luna mai 2016. Cu o lună înainte de alegerile locale, Independent a prezentat pe larg profilul candidaților... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2016, 12:10 (9623 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

La ordinul lui Moș Crăciun

La ordinul lui Moș Crăciun

Luni, 19 decembrie 2016, Batalionul 113 Artilerie «Bărăganul», împreună cu eșalonul superior, Brigada I Mecanizată, s-au aflat la ordinul lui Moș Crăciun. Acesta, coborît dintr-una dintre autospecialele unității, a adus daruri pentru 40 dintre copiii aflați în centrele de plasament din Slobozia și Țăndărei. În schimbul darurilor, copiii l-au colindat pe Moș și i-au cerut să nu îi uite nici anul viitor. Evenimentul a fost posibil grație fondurilor obținute din donațiile de sînge organizate de către soldații acestei unități militare.

Moșul copiilor fără părinți
Luni, la 12,30 fix... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 17:30 (4616 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Șmecherul» Gâță și-a făcut de cap într-un bar din Amara

Scandal cu interlopi, de Sărbători

«Șmecherul» Gîță și-a făcut de cap într-un bar din Amara

Scandal într-un bar din Amara, în noaptea de 24/25 decembrie 2016. Florian Lazăr, zis și «Gîță», a intrat din nou în atenția procurorilor după ce l-a rănit cu un briceag pe paznicul localului. Lazăr este acum suspectat de comiterea infracțiunii de «tentativă la omor».

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, Florian Lazăr, zis și «Gîță», a mers în clubul din incinta Complexului Perla din Amara și ar fi încercat să-și aprindă o țigară. Paznicul localului i-a atras atenția cu privire la faptul că acest lucru este interzis prin lege, moment în care Gîță și-a ieșit din fire... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 17:00 (21377 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Acțiune caritabilă la Grădinița «Dumbrava Minunată»

Mici, dar cu suflet mare

Acțiune caritabilă la Grădinița «Dumbrava Minunată»

În apropierea Crăciunului, preșcolarii Grădiniței «Dumbrava Minunată» Slobozia s-au gîndit să aducă zîmbete pe chipurile copiilor nevoiași din oraș. Micuții au donat jucării, hăinuțe și dulciuri pe care le-au împărțit apoi, sprijiniți fiind de părinți și doamnele educatoare...

Acțiune caritabilă în prag de sărbătoare A devenit deja o tradiție ca micuții din cadrul Grădiniței «Dumbrava Minunată» să demareze acțiuni caritabile în apropierea Crăciunului. Astfel, la începutul acestei săptămîni, mai exact, luni, 19 decembrie 2016, ei i-au vizitat pe preșcolarii Grădiniței Bora, cărora le... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 13:05 (6524 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii ialomițeni atrag atenția asupra înșelăciunilor

Pentru a preîntâmpina comiterea unor fapte de înșelăciune prin metoda distragerii atenției, polițiștii ialomițeni atrag atenția cu privire la modul de operare folosit de infractori și recomandă cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:25
(2946 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 45 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11358, fiind înregistrate 45 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2021, 16:50
(6031 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11313, fiind înregistrate 38 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2021, 17:05
(3946 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 75 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11275, fiind înregistrate 75 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 16:30
(5036 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără din Fetești, amendată că nu a respectat măsura izolării la domiciliu

Joi, 16 septembrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. O tânără de 22 de ani, din Fetești, a fost depistată ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 14:15
(13274 vizualizări - 1 comentariu)


Beat și fără permis, la volan pe străzile din Urziceni

În noaptea de joi spre vineri, 16/17 septembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, pe strada Transilvaniei, un autoturism  condus de un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 13:55
(4963 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, ianuarie-august 2021: 27 de accidente grave, 18 persoane decedate, 19 răniți

În perioada 16-22 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, polițiștii rutieri vor acționa în cadrul Proiectului Național «ROADPOL-Safety Days», pentru reducerea numărului accidentelor rutiere și ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 13:40
(1748 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 751,28 milioane de lei în primele 8 luni din 2021

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează că la bugetul consolidat, în perioada ianuarie-august 2021, s-au încasat venituri în sumă totală de 751,28 ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 12:55
(2594 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Opt bărbați, reținuți pentru fapte de «furt»

În ziua de miercuri, 15 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în executare 21 mandate de percheziție domiciliară, ce au vizat documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de săvârșirea ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 18:10
(2430 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Joi, 30 septembrie 2021, termen limită pentru depunerea Formularul 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 30 septembrie 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 17:55
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11200, fiind înregistrate 22 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 16:50
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 18/19 septembrie 2021, Sfințirea Mare a Bisericii Mânăstirii Hagieni

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 18/19 septembrie 2021, Sfințirea Mare a Bisericii Mânăstirii Hagieni

În zilele de sâmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie 2021, se va săvârși slujba de târnosire (sfințire) a Bisericii Mânăstirii Hagieni cu hramul «Sfântul Ierarh Nicolae» . La eveniment vor fi prezenți ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 13:20
(8463 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 53,013 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite ca urmare a controalelor

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna august 2021, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 20 de inspecții fiscale, 12 ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 16:45
(7206 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11178, fiind înregistrate 40 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 16:40
(2461 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Borănești, Coșereni, Gârbovi, Amara și Ciulnița. Hoții, în vizor!

În dimineața zilei de miercuri, 15 septembrie 2021, polițiștii ialomițeni au descins la locuințele a 21 de persoane bănuite de comiterea mai multor furturi din societăți comerciale. 10 persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:55
(4180 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Controale la societățile comerciale din zona unităților școlare

Magazinele din curtea școlilor și din zonele adiacente acestora au fost verificate de polițiștii ialomițeni, în vederea prevenirii și combaterii comercializării ilegale de mărfuri alimentare, băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:45
(4588 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» la Muzeul Național al Agriculturii

La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:35
(3497 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de porumb

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de porumb

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată, produs pe un teren viran pe raza comunei Mihail ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 12:35
(3162 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a demarat plata ajutorului de stat în sectorul bovin

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de miercuri, 15 septembrie 2021, demarează autorizarea la plată a ajutorului de stat pentru susținerea activității crescătorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 12:10
(6510 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția ialomițeană caută ajutor de șef de post. 14 funcții, scoase la concurs!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 14 posturi de ajutor șef de post, prin încadrare directă din sursă externă, în scopul reducerii deficitului de personal. Înscrierile se fac ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 18:20
(9372 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 70 de evenimente, din care 66 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 22 de infracțiuni și au aplicat 185 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 18:10
(2782 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 26 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11138, fiind înregistrate 26 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 16:50
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: «Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, în perioada 15 septembrie 2021-28 februarie 2022, se primesc cereri de sprijin pentru accesarea Schemei de ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 13:40
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Rechizite și îmbrăcăminte pentru elevii nevoiași

Protopopiatul Urziceni: Rechizite și îmbrăcăminte pentru elevii nevoiași

Protopopiatul Urziceni a continuat seria acțiunilor filantropice, oferind rechizite și îmbrăcăminte copiilor săraci din eparhie, cu ocazia debutului noului an școlar. 661 de elevi, cu posibilități materiale ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 11:10
(3040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

În perioada 14-17 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 19:15
(4956 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Beneficiarii «Clubului de vară», în excursie tematică la Galați

Protopopiatul Slobozia: Beneficiarii «Clubului de vară», în excursie tematică la Galați

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, beneficiarii «Clubului de vară» desfășurat de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Școala Gimnazială Bucu și Primăria Bucu au participat la excursia organizată în județul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 19:05
(4212 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 septembrie 2021, termenul până la care mai pot fi depuse cereri de acordare a eșalonărilor la plată în formă simplificată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoanelor fizice și juridice, care au obligații de plată a căror scadență/termen de plată s-a împlinit după data declarării ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 17:50
(3737 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 17 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 13 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11112, fiind înregistrate 17 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 16:45
(1739 vizualizări - 0 comentarii)


Service-urile auto, în vizorul ITM Ialomița

În perioada 6-8 septembrie 2021 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul «întreținerea și repararea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 16:25
(7113 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 18 incendii produse în mai multe localități

ISU Ialomița: 18 incendii produse în mai multe localități

Sâmbătă, 11 septembrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină la un incendiu izbucnit la o anexă gospodărească a unui cetățean din Fetești. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:50
(1522 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...