Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Efectele viscolului în Ialomița

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Se redeschid principalele drumuri naționale din Ialomița

Din cauza vremii nefavorabile, elevii din Ialomița își prelungesc vacanța cu încă 2 zile. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță faptul că joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, toate școlile din județ vor fi închise. De asemenea, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează faptul că singurul drum național din județ redeschis este DN2 Urziceni-Buzău, însă doar pentru vehiculele al căror gabarit nu depășește 3,5 tone.

Școlile rămân închise
Decizia de a suspenda cursurile în zilele de joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, a fost luată de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:30 (20339 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-CSU Danubius Galați 25-21 (12-12)

De 3 puncte, speranță

Jocul bun arătat în confruntarea cu CSM București a fost etalat de elevele lui Dumitru Muși și în partida de marți, 10 ianuarie 2017, contra lui Danubius Galați.

Start bun al oaspeților
Deși nou promovată și fără mari pretenții, echipa moldavă trece drept una bătăioasă și bine articulată. Clujul, Cisnădia sau Bistrița, victime ale gălățencelor, pot depune mărturie. Debutul jocului a dat frisoane publicului slobozean. Jucătoarele de 9 metri ale Galațiului, Krnic și Jovanovska, au plasat niște aruncări imposibil de apărat, iar oaspetele conduceau cu 5-2. Slobozia și-a revenit, ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:00 (4892 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Locuință cuprinsă de flăcări, în satul Cotorca

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița. Aceasta va intra în vigoare în noaptea de marți, 10 ianuarie 2017, începând cu orele 23,00 și va fi valabilă până miercuri, 11 ianuarie 2017, orele 15,00. Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță posibilitatea închiderii unor sectoare de drum.

Vremea rea se întoarce
Potrivit meteorologilor din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie, Codul Portocaliu aduce cu el vânt puternic, de până la 80 km/h, precum și zăpadă abundentă... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2017, 12:30 (6785 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Frig de crapă pietrele

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Temperaturi extrem de scăzute în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare Cod Portocaliu de ger. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, ora 10,00.

Ialomița, lovită de valul de ger
Valul de ger care lovește România nu a ocolit Ialomița. Astfel, județul nostru intră sub incidența Codului Portocaliu de ger. Meteorologii din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie explică faptul că minimele din timpul nopții ar putea scădea până la -29 grade Celsius, iar maximele din timpul zilei nu vor depăși -15 grade... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2017, 13:30 (3990 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Ialomița intră sub Cod Galben de ninsori

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Școli ÎNCHISE, luni și marți, 9-10 ianuarie 2017!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță că 5 drumuri naționale care tranzitează județul au fost redate circulației. Pe drumurile județene se circulă în continuare cu dificultate, o parte dintre acestea rămânând impracticabile. În ceea ce privește starea vremii, Administrația Națională de Meteorologie informează că Ialomița intră sub incidența Codului Galben.

Mare atenție la trafic!
Din cauza fenomenelor meteorologice, autoritățile din Ialomița au decis ca vineri, 6 ianuarie 2017, să închidă toate drumurile naționale și județene din județ. Sâmbătă... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2017, 13:00 (11700 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Cod Roșu de ninsori și viscol în Ialomița

Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Viscolul a luat o viață în Ialomița. Aflată în stare de inconștiență, o femeie din Amara a fost declarată moartă de medici

Județul Ialomița este paralizat din cauza viscolului puternic. Meteolorogii au emis o avertizare de Cod Roșu, care va fi valabilă până la ora 13,00. Prima măsură luată de autorități a fost închiderea tuturor drumurilor județene și naționale din Ialomița.

Ciculație închisă în Ialomița
Potrivit meteorologilor, până la ora 13,00, în Ialomița vântul va bate cu putere și va ninge abundent, zăpada fiind viscolită. Pentru a preveni eventualele situații de urgență generate de vremea rea, autoritățile din Ialomița au luat decizia de a închide toate drumurile naționale și județene.
... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2017, 10:30 (7834 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița se pregătește de Codul Portocaliu

Ialomița se pregătește de Codul Portocaliu

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de viscol, care vizează și județul Ialomița. Potrivit informării, în a doua parte a nopții de 5/6 ianuarie 2017, la nivelul județului se vor înregistra căderi masive de zăpadă, iar vântul va bate cu peste 80 km/h.

Măsuri de urgență În urma avertizării emisă de Administrația Națională de Meteorologie, reprezentanții Prefecturii Ialomița au instituit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență. Întâlnirea s-a desfășurat la orele 10,30, la sediul Instituției Prefectului, fiind dispuse măsuri de protecție a populației... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2017, 12:30 (6689 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

 Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Mascații au descins la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Scandal la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în seara zilei de marți, 3 ianuarie 2017.  Supărați că nu au fost lăsați să intre cu mașinile în curtea unității medicale, apropiații unui adolescent de 17 ani din Cartierul Bora, adus la spital din cauza unor probleme medicale, au sărit bătaie. A fost nevoie de intervenția mascaților pentru a potoli spiritele.

Audieri la sediul Poliției Slobozia
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani avea probleme de sănătate, fiind diagnosticat cu diabet. Rudele sale au venit cu mai multe... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2017, 00:00 (10649 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 ani și 8 luni de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian!

Primele pedepse în dosarul sîngelul vîndut ca la piață

11 ani și 8 luni de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian!

Judecătoria Slobozia a dat primele sentințe în dosarul sîngelui vîndut ca la piață de șeful și asistentele Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, în 2014. Cristiana Stoian, medicul-șef al instituției, a fost condamnată la 11 ani și 8 luni de închisoare cu executare. Într-un singur caz, care vizează una dintre asistente, magistrații au dispus achitarea...

11 ani după gratii Ancheta la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița a început în vara anului 2014, cînd procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au descins în sediul instituției. Organele judiciare au pus-o sub... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2017, 15:00 (20001 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Creatorul lui «Moș Crăciun» trebuie să primească 116 mii de lei

Primăria Slobozia, învinsă în instanță

Creatorul lui «Moș Crăciun» trebuie să primească 116 mii de lei

Vasile Aionesei, sculptorul care a realizat statuia nereușită a lui Mihai Viteazul din Slobozia, a învins în instanță Primăria Slobozia. Potrivit unei decizii a Tribunalului Ialomița, municipalitatea trebuie să-i plătească artistului plastic 116 mii de lei, prețul de execuție al lucrării. Sentința nu este însă definitivă și poate fi atacată cu apel la Curtea de Apel București.

Un singur voievod, două statui
Oficial, în momentul de față, Slobozia are două statui cu Mihai Viteazul, ambele la fel de nereușite. Prima, realizată în 2014 de artistul Vasile Aionesei, a fost criticată... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2017, 12:40 (7738 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cornul și Laptele» pentru elevii ialomițeni, din Semestrul II

«Cornul și Laptele» pentru elevii ialomițeni, din Semestrul II

Distribuția în Ialomița a produselor alimentare în cadrul programului guvernamental «Cornul și Laptele» se va face din Semestrul II. Oficialii Consiliului Județean Ialomița au precizat că demersul a fost întîrziat din cauza unor schimbări de ordin legislativ privind achizițiile publice, pe care ofertanții nu le-au respectat. Administrația județeană va plăti pentru distribuția produselor 5,1 milioane de lei.

Fără corn și lapte în școli
Potrivit prevederilor legale, de la 15 septembrie, Consiliul Județean Ialomița ar fi trebuit să înceapă distribuția în școli a produselor alimentare... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2017, 11:15 (4746 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (VI)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (VI)

Condamnările definitive ale lunii noiembrie
Luna noiembrie a adus condamnări definitive în controversatul dosar «Mită pentru BAC 2012». Astfel, Curtea de Apel București a decis ca 11 profesori să intre la închisoare «definitiv». Aceștia fac parte din lotul de dascăli acuzați de faptul că au fraudat examenul de Bacalaureat, în vara anului 2012. Printre profesorii închiși se numără și Otilia Dumitru, fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Potrivit deciziei judecătorilor din București, ea trebuie să stea după gratii 3 ani. Tot în noiembrie, Consiliul Județean Ialomița intenționează să îngroape... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2017, 12:25 (12045 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (V)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (V)

Agricultura ecologică se practică «pe hîrtie», în septembrie
La capitolul recolte ecologice, Ialomița nu a avut ce să culeagă în prima lună a toamnei lui 2016. Toate acestea pentru că, în urma unei anchete jurnalistice, reporterii Independent au descoperit faptul că în Ialomița, mai ales în sectorul cerealier, agricultura ecologică se practică mai mult «pe hîrtie». La această concluzie au ajuns și experții Ministerului Agriculturii, care au verificat și cîteva culturi așa-zise ecologice din Ialomița. Surpriză, în urma verificării s-a constatat că plantele ecologice erau tratate cu substanțe... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2016, 17:40 (8527 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Ialomița a centralizat «factura de deszăpezire»

Deși pare inutil, în condițiile în care șoselele din Ialomița sînt curate, autoritățile locale și județene sînt pregătite pentru eventualitatea unei ierni aspre. Potrivit unui raport al Instituției Prefectului Ialomița, toate localitățile județului au contracte de deszăpezire, iar autoritățile locale sînt pregătite să intervină cu maximum de eficiență.

Partea leului
Ca în fiecare an, Instituția Prefectului Ialomița a centralizat contractele de deszăpezire de la nivelul județului. Cele mai mari valori ale acestor contracte sînt înregistrate în cazul drumurilor naționale. Astfel... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2016, 10:20 (6299 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (IV)

Americanii vin în Bărăgan, în iulie
A doua lună de vară aduce în Bărăgan, pe lîngă temperaturile ridicate, și militarii americani din cadrul NATO. În baza unui protocol încheiat între România și NATO, țara noastră primește 32 milioane de euro pentru modernizarea la standarde NATO a Bazei Militare Aeriene 86 Fetești. Tot în iulie, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fac cercetări într-un dosar penal ce vizează Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Concret, reprezentanții clubului sînt acuzați de inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița cu privire la faptul că au angajat ilegal handbalistele echipei... [citește_tot_articolul]

30 Decembrie 2016, 11:05 (8769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Doar un sfert dintre școlile județului au săli de sport

În Ialomița

Doar un sfert dintre școlile județului au săli de sport

În majoritatea școlilor din Ialomița, orele de Educație Fizică se susțin în spații improprii sau chiar sub cerul liber. O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că săli de sport există doar într-un sfert din școlile județului. Mai grav este faptul că, în unele situații, deși s-au investit fonduri pentru construcția unor astfel de obiective, lucrările au fost abandonate.

Eforturi zadarnice La nivelul județului Ialomița există 92 de unități de învățămînt cu personalitate juridică. Dintre acestea, doar 27 dispun în momentul de față de săli de sport, optime pentru... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2016, 16:40 (5576 vizualizări - 0 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

RETROSPECTIVĂ 2016

Cele mai importante evenimente ale anului reflectate în paginile Independent (III)

Obiectivele RAJA Constanța, prezentate în luna mai
În luna mai, reprezentanții firmei RAJA Constanța au vorbit ialomițenilor, prin intermediul ziarului Independent, despre obiectivele societății demarate la nivelul județului Ialomița. «RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!» declara Felix Stroe, directorul general al RAJA Constanța, pentru ziarul Independent, în luna mai 2016. Cu o lună înainte de alegerile locale, Independent a prezentat pe larg profilul candidaților... [citește_tot_articolul]

29 Decembrie 2016, 12:10 (9623 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

La ordinul lui Moș Crăciun

La ordinul lui Moș Crăciun

Luni, 19 decembrie 2016, Batalionul 113 Artilerie «Bărăganul», împreună cu eșalonul superior, Brigada I Mecanizată, s-au aflat la ordinul lui Moș Crăciun. Acesta, coborît dintr-una dintre autospecialele unității, a adus daruri pentru 40 dintre copiii aflați în centrele de plasament din Slobozia și Țăndărei. În schimbul darurilor, copiii l-au colindat pe Moș și i-au cerut să nu îi uite nici anul viitor. Evenimentul a fost posibil grație fondurilor obținute din donațiile de sînge organizate de către soldații acestei unități militare.

Moșul copiilor fără părinți
Luni, la 12,30 fix... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 17:30 (4616 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Șmecherul» Gâță și-a făcut de cap într-un bar din Amara

Scandal cu interlopi, de Sărbători

«Șmecherul» Gîță și-a făcut de cap într-un bar din Amara

Scandal într-un bar din Amara, în noaptea de 24/25 decembrie 2016. Florian Lazăr, zis și «Gîță», a intrat din nou în atenția procurorilor după ce l-a rănit cu un briceag pe paznicul localului. Lazăr este acum suspectat de comiterea infracțiunii de «tentativă la omor».

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, Florian Lazăr, zis și «Gîță», a mers în clubul din incinta Complexului Perla din Amara și ar fi încercat să-și aprindă o țigară. Paznicul localului i-a atras atenția cu privire la faptul că acest lucru este interzis prin lege, moment în care Gîță și-a ieșit din fire... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 17:00 (21377 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Acțiune caritabilă la Grădinița «Dumbrava Minunată»

Mici, dar cu suflet mare

Acțiune caritabilă la Grădinița «Dumbrava Minunată»

În apropierea Crăciunului, preșcolarii Grădiniței «Dumbrava Minunată» Slobozia s-au gîndit să aducă zîmbete pe chipurile copiilor nevoiași din oraș. Micuții au donat jucării, hăinuțe și dulciuri pe care le-au împărțit apoi, sprijiniți fiind de părinți și doamnele educatoare...

Acțiune caritabilă în prag de sărbătoare A devenit deja o tradiție ca micuții din cadrul Grădiniței «Dumbrava Minunată» să demareze acțiuni caritabile în apropierea Crăciunului. Astfel, la începutul acestei săptămîni, mai exact, luni, 19 decembrie 2016, ei i-au vizitat pe preșcolarii Grădiniței Bora, cărora le... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2016, 13:05 (6524 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2738 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9702 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6549 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5505 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4030 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4485 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5718 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4546 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8170 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3330 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5194 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2284 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7565 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4136 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6212 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4372 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2462 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4506 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2796 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...