Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia va avea societate proprie de transport public

Visele erotico-administrative ale primarului Mocioniu

Slobozia va avea societate proprie de transport public

Primarul Sloboziei va propune Consiliului Local înființarea unei societăți publice de transport. Decizia, declară edilul, reprezintă primul pas pe drumul accesării de fonduri europene pentru unul dintre obiectivele futuriste ale Planului de Mobilitate Urbană Durabilă, respectiv transportul electric.

Idei încrețite cu drotul În vara anului trecut, firma Nick Touring, concesionara transportului public de călători la Slobozia, a intrat în conflict deschis cu autoritățile locale prin încălcarea unilaterală a condițiilor contractuale, reducînd la 60% numărul de curse pe rutele subvenționate... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 17:20 (15889 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Investiții de 15 milioane de lei pentru «cultura istorică»

Tichiile de margăritar ale lui Victor Moraru

Investiții de 15 milioane de lei pentru «cultura istorică»

După 6 luni de la preluarea funcției, Președintele Victor Moraru dă măsura «administrării europene» a județului. Astfel, singurele proiecte concrete anunțate vizează «restaurarea și conservarea bisericii de lemn Sfîntul Nicolae» și «reabilitarea și punerea în valoare a monumentului istoric Orașul de Floci». Valoarea celor 2 proiecte depășește 15 milioane de lei, iar utilitatea acestor investiții, după cum puteți descoperi singuri, este discutabilă...

Investiție de 2,7 milioane de lei
Anunțul privind intențiile Președintelui Moraru de a «restaura și conserva» biserica de lemn de... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 16:25 (6208 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozeanul Sorin Iordache a pătruns în ierarhia ATP

Tenis de cîmp

Slobozeanul Sorin Iordache a pătruns în ierarhia ATP

Cu 4 ani în urmă pe această pagină creionam portretul unui mic tenisman cu visuri mari în sportul alb. Sorin Iordache era la vremea cîștigării primelor turnee majore și a primelor titluri de campion național. Ochii lui musteau de ambiție, iar tatăl și antrenorul său, Ionel Iordache, ne făcea cunoscută una dintre proiecțiile sale privitoare la viitorul lui Sorin. Dată fiind apropierea tată-fiu sau, dacă vreți, antrenor-elev, tindeam să minimalizăm respectiva proiecție din cauza naturalei doze de subiectivism: «Dacă va fi sănătos, talentul și personalitatea îl pot duce pe Sorin în primii 100 de jucători din clasamentul mondial!». Iordache abia a împlinit 18 ani, iar previziunile tatălui au prins... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 15:50 (12079 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Investiții noi la stația de epurare a apei

Slobozia: Investiții noi la stația de epurare a apei

În așteptatea apei potabile promise de Urban SA, administrația locală intenționează să aprobe investiții noi în retehnologizarea stației de epurare a orașului. Noua tehnologie, estimează specialiștii, va genera o reducere a cheltuielilor cu energia electrică de 60%. «Sîntem în faza de documentare a unei noi soluții tehnice. Ea se impune, însă nu ne grăbim cu investiția. Procedurile de licitație vor demara la începutul anului viitor...» a declarat directorul Valentin Cilibeanu.

O investiție de peste 28 milioane de lei
În valoare de 28,6 milioane de lei, investiția în modernizarea... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 15:40 (6135 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Abonați la victorie

Fotbal, Liga a III-a, Delta Tulcea-Unirea Slobozia 2-4

Abonați la victorie

Victoriile aduc victorii, iar evoluțiile reușite duc la creșterea considerabilă a moralului. Unirea Slobozia etalează în această perioadă tocmai ceea ce i-a lipsit la startul sezonului, forța ofensivă. Pentru meciul cu Delta Tulcea, preconizam săptămîna trecută o reeditare a succesului din Cupă, dar realitate de pe teren ne-a depășit cu mult așteptările. Unirea arată a echipă cu mecanismul bine pus la punct, iar pe terenul Deltei băieții lui Ion Ionescu au făcut spectacol. Prima mare ocazie i-a aparținut lui Adrian Răduca, în minutul 9. Se pare că mingea a depășit linia porții, dar arbitrul asistent a văzut contrariul și scorul a rămas 0-0. Pentru doar 30 de secunde, deoarece la faza imediat următoare... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 14:35 (3347 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Întreținerea unui copil în centrele de plasament din Ialomița costă 800 de lei lunar

Întreținerea unui copil în centrele de plasament din Ialomița costă 800 de lei lunar

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au dat publicității o analiză a costurilor medii care le implică întreținerea copiilor din centrele de plasament. În medie, într-o lună, instituția plătește 800 de lei/copil din bugetul total pentru serviciile sociale acordate micuților lăsați în grija statului.

Fonduri pentru susținerea copiilor
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița este cel mai mare furnizor de servicii sociale de la nivelul întregului județ. Datele arată faptul că, în ultimele 12 luni... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 14:10 (4157 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Firmele de pază căpușează instituțiile publice

În Ialomița

Firmele de pază căpușează instituțiile publice

Moda înființării unor firme de pază pentru obținerea unor contracte cu instituțiile publice din Ialomița pare să nu se mai termine. Însă după scandalurile publice de anii trecuți, patronii acestor firme s-au specializat. În fiecare an apar firme noi, iar contractele încheiate au valori care nu depășesc 30 mii de euro, pentru a evita organizarea licitațiilor...

Ialomița are 27 de firme de pază În ultimii ani, piața «serviciilor de pază» a fost inundată de firme no-name, care obțin contracte la prețuri extrem de mici. Înființate, de regulă, de clientela politică din jurul instituțiilor... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 13:35 (6825 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

FC Traian, singura surpriză

Fotbal, Liga a IV-a, etapa a 12-a

FC Traian, singura surpriză

Etapa a 12-a din Liga a IV-a a fost una în care, în general, favoritele și-au sporit zestrea de puncte. Oaspeții s-au impus în 3 jocuri și, nu întîmplător, învingătoarele au fost tocmai echipele de pe podium. Amara a învins clar la Ciulnița, Gheorghe Doja a trecut fără dubii de codașa Recolta Bărcănești, în vreme ce Rapid Fetești a cîștigat la limită pe terenul Voinței Maia. Astfel, cu 3 etape înainte de pauza hibernală, podiumul a rămas intact și este greu de crezut că își va mai schimba configurația. Munteni Buzău și Țăndărei și-au anulat reciproc ascensiunea, în vreme ce Adîncata, Colelia și Gheorghe Lazăr au obținut victorii importante pentru consolidarea pozițiilor liniștitoare din clasament... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 12:05 (4358 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moarte în condiții suspecte la Țăndărei

Un bărbat de 59 de ani, domiciliat la Fetești, și-a pierdut viața în timp ce lucra la construcția unei case cu etaj, la Țăndărei. Se pare că bărbatul ar fi fost angajat fără forme legale. În cauză s-a întocmit un dosar penal privind decesul în condiții suspecte al muncitorului.

A murit în brațele medicilor Victima accidentului petrecut la Țăndărei, un bărbat de 59 de ani, se afla pe o schelă, la 7 metri înălțime. Omul s-a dezechilibrat și a căzut în gol, suferind mai multe leziuni în zona capului. La fața locului au intervenit medicii Serviciului de Ambulanță al Județului Ialomița,... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 11:25 (5216 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pictorul de icoane bizantine

Pictorul de icoane bizantine

Mihai Alexandru Botez are 17 ani și este elev al Seminarului Teologic «Sfîntul Ioan Gură de Aur» Slobozia. Și-a descoperit «darul» de a picta icoane bizantine în urmă cu 3 ani... Și de atunci nu și-a mai dorit să facă altceva pe lume. Crede că într-o zi va fi cunoscut drept «preotul care pictează icoane». Pînă atunci însă, cîștigă concursurile naționale și internaționale de profil.

Adolescentul cu suflet de icoană
Mihai are 17 ani și și un trup de atlet. A crescut pe dealurile din jurul Mînăstirii Neamț, unde cerul e mai albastru și mai aproape de Dumnezeu. Acolo, la mînăstire... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 10:10 (4472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, la comanda Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR!

Comisarul șef Viorel Ștefu, la comanda Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR!

La mai puțin de două luni după ce a fost avansat în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, fostul comandant al IPJ Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu a trecut la comanda Direcției de Investigații Criminale. Astfel, «urmare a aprobării ministrului Afacerilor Interne, cu data de 11 noiembrie 2016, comisar-șef de poliție Viorel Ștefu a fost împuternicit să exercite, cu caracter temporar, funcția de director al Direcției de Investigații Criminale». Locul său la comanda Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase a fost preluat de comisar-șef de poliție Ivancea Tiberiu-Iulian, acesta fiind împuternicit să exercite, cu caracter temporar... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2016, 18:55 (8448 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 profesori, condamnați la închisoare cu executare!

Sentință definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

11 profesori, condamnați la închisoare cu executare!

Otilia Dumitru, fosta șefă a Învățămîntului ialomițean, va sta după gratii 3 ani

Curtea de Apel București a dat vineri, 11 noiembrie 2016, sentința definitivă în dosarul «Mită pentru BAC 2012 ». Ancheta a debutat la Slobozia, în vara anului 2012, 17 profesori fiind acuzați că au cerut șpagă elevilor pentru a promova Bacalaureatul, în sesiunea iunie-iulie. Printre inculpați s-a numărat și Otilia Dumitru, fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Aceasta a fost condamnată la 3 ani de închisoare cu executare, magistrații interzicîndu-i exercitarea profesiei pentru 2 ani. De asemenea, alți 10 dascăli au primit pedepse definitive cu executare. 

Condamnări definitive la București!... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2016, 21:25 (206342 vizualizări - 213 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Angajații Consiliului Județean Ialomița părăsesc instituția doar cu «bilet de voie»

Cazarma Președintelui Moraru

Angajații Consiliului Județean Ialomița părăsesc instituția doar cu «bilet de voie»

Președintele Consiliului Județean Ialomița a trasformat instituția pe care o conduce într-o cazarmă militară. După modelul european pe care îl propovăduiește, angajații sînt obligați să completeze o cerere în momentul în care părăsesc incinta. Cererea este aprobată exclusiv de către Președintele Victor Moraru care a declarat, referitor la legalitatea acestei proceduri: «Este o dispoziție a mea! Atît trebuie să știți!».

Derapaje prezidențiale
Încă înainte de preluarea funcției, Victor Moraru a promis electoratului că va conduce «o instituție europeană». Prima măsură de... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 18:45 (29468 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD și PNL, de mână la sfintele moaște electorale

PSD și PNL, de mînă la sfintele moaște electorale

Vineri, 4 noiembrie 2016, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu, împreună cu toți preoții Eparhiei și peste 10000 de credincioși au întîmpinat, la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia, Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mitropolia Clujului, Maramureșului și Sălajului. La procesiune au participat și liderii PSD și PNL Ialomița. Alături de Preasfințitul Vincențiu s-a aflat președintele PSD, Marian Neacșu. În rîndul următor, braț la braț, au însoțit icoana și «moaștele care străjuiesc Mînăstirea din Slobozia» președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru și deputatul PNL Cristina Pocora. Mai leneș din fire, deputatul Gheorghe Tinel s-a alăturat procesiunii... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 14:25 (9689 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marin Constantin se întoarce la Consiliul Județean. Sau nu!

PSD Ialomița contestă numirea în funcție a subprefectului

Marin Constantin se întoarce la Consiliul Județean. Sau nu!

Surse apropiate Instituției Prefectului Ialomița susțin că «rocada subprefecților» nu ar fi fost posibilă fără acordul tacit al PSD Ialomița. Considerat «eminența cenușie» a Organizației PSD în mandatul președintelui Ciupercă, Marin Constantin a căzut, încet-încet, în dizgrație. Potrivit legii, acesta ar trebui să revină acum pe funcția de consilier pe care o ocupa în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Președintele Victor Moraru a declarat public că Marin Constantin a solicitat revenirea pe post, însă pînă la acest moment nu a fost luată o decizie... «Studiem legalitatea acestui demers. Dacă e posibil, nu avem nimic împotrivă!» a declarat el. Reamintim că, pentru a putea fi numit în... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 12:55 (7389 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia intră în procedura de reacreditare

Spitalul Județean de Urgență Slobozia intră în procedura de reacreditare

Noua conducere a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a demarat procedurile privind reacreditarea celei mai mari unități medicale din Ialomița. Acreditarea este necesară pentru ca Spitalul Slobozia să poată beneficia de fondurile acordate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Medicină de calitate
Potrivit informațiilor oficiale, ultima dată Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost acreditat să funcționeze în luna mai a anului 2012. Potrivit legii, acreditarea pe care a obținut-o este valabilă 5 ani, după care ea trebuie reînnoită. Termenul la care valabilitatea... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2016, 12:35 (14177 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Infractori dovediți de un bon fiscal

File din dosare

Infractori dovediți de un bon fiscal

EXCLUSIV: Mandat de arestare și pentru doctorul Mirel Diaconu, președintele AVPS «Bendis»!

Cea mai recentă anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia scoate la iveală detalii uluitoare despre modul în care organele judiciare au prins persoanele care, vara trecută, au incendiat două mașini, aflate într-o parcare din Slobozia. Suspecții au intrat în atenția anchetatorilor din cauza unui bon fiscal, pe care l-au folosit ca să dea foc automobilelor. Hîrtia nu a ars în totalitate, pe aceasta rămînînd inscripționate informații prețioase care i-au ajutat pe polițiști să dea de urmă autorilor distrugerii. În acest dosar, o persoană a fost arestată preventiv, iar alte trei au fost lăsate în libertate de judecători.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 19:05 (14117 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează un nou jurist

Vasile Zamfir, tras pe linie moartă

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează un nou jurist

De luna viitoare, controversatul jurist al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Vasile Zamfir, va împărți biroul cu încă un coleg. În perioada 23-29 noiembrie 2016, unitatea medicală organizează un concurs pentru ocuparea unui post de consilier juridic, vacant încă din 2014. De-a lungul timpului, modul în care Vasile Zamfir a asigurat asistența juridică a Spitalului Slobozia a ridicat foarte multe semne de întrebare. În ultimii 2 ani, cea mai mare unitate medicală din Ialomița a fost implicată în peste 100 de litigii, jumătate dintre acestea fiind pierdute din cauza serviciilor îndoielnice prestate din punct de vedere juridic de Vasile Zamfir. Mai mult decît atît, juristul Zamfir a implicat... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 18:35 (18368 vizualizări - 17 comentarii)

SPORT

La turație maximă

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 4-0

La turație maximă

Teren greu, dar asistență destul de numeroasă pentru un meci de Liga a III-a, disputat vineri, la o oră în care chiar și bugetarii au de lucru. Acestea au fost aspectele care au îmbrăcat partida dintre Unirea Slobozia și Înainte Modelu, constînd pentru etapa a 10-a. Elevilor lui Ion Ionescu le-a priit «ospățul de la masa verde» de la Popești Leordeni, cele 3 puncte luate din Ilfov dîndu-le un plus de vitalitate în joc. Călărășenii alcătuiesc în general o trupă incomodă, însă la Slobozia n-au avut forța s-o arate. Partitura ofensivă a ialomițenilor a pus repede lucrurile la punct. Trecuse doar un sfert de oră de la fluierul de start, cînd Khalil îi oferea lui Răduca șansa de a deschide scorul,... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 18:05 (4732 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Chef Cătălin Stănciulescu, la «Olimpiada Bucătarilor»

Miercuri, 26 octombrie 2016, la Erfurt, în Germania, s-au anunțat cîștigătorii ultimei ediții a «Olimpiadei Bucătarilor». În premieră, la această ediție au participat «18 bucătării echipate pentru competițiile la cald ale echipelor naționale, peste 2000 de bucătari din peste 50 de țări, care au pregătit peste 7000 de meniuri proaspete, transformînd HALL 1 în cel mai mare restaurant din lume!». Din echipa României, tot în premieră, la această competiție a participat și chef Cătălin Stănciulescu, patronul firmei Express Food Delivery din Slobozia, firmă specializată în catering și meniuri premium.

Olimpiadă în toată regula... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2016, 17:20 (20212 vizualizări - 18 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
351 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Un mort și un rănit într-un grav accident rutier

Marți, 24 noiembrie, la intrare în localitatea Albești, s-a petrecut un grav accident rutier. În timp ce se deplasa cu o autoutilitată, în condiții de vizibilitate redusă, conducătorul auto a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 16:38
(13133 vizualizări - 0 comentarii)


FenomenalUrziceni-Sevilla 1-0

Fenomenal
Urziceni-Sevilla 1-0

Într-un meci absolut FENOMENAL, Unirea Urziceni a învins în această seară o forță a fotbalului european, FC Sevilla. Potrivit statisticilor, Unirea Urziceni a obținut în acest sezon de Champions League ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2009, 01:01
(16045 vizualizări - 0 comentarii)


Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

Gripa nouă face noi victime printre ialomițeni

România a înregistrat cel de-al doilea deces prin gripă nouă. În doar ultimele 24 de ore, Ministerul Sănătății a confirmat infestarea cu virusul A/H1N1 a încă 190 de persoane. Ialomița se înscrie în rîndul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:17
(10365 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 10 ani, lovită de o mașină

O minoră, de doar 10 ani, din localitatea Movilița, a fost victima unui accident rutier. Copila a vrut să traverseze strada în fugă dar nu s-a asigurat, fiind lovită de o mașină condusă de un cetățean portughez ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(10790 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, identificat la Fetești

Polițiștii feteșteni au depistat sîmbătă, 21 noiembrie, în jurul prînzului, un bărbat ce era urmărit general din luna octombrie 2009. Cătălin B., de 40 ani a fost găsit de polițiști în zona unui centru ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:12
(11547 vizualizări - 0 comentarii)


Scandalagiu beat, cu cuțitul în centrul satului

Sîmbătă, 21 noiembrie, agenții Postului de Poliție Scînteia au fost alarmați de o tînără din Slobozia despre faptul că un bărbat înarmat cu un cuțit provoacă scandal în centrul satului Iazu. Intervenind ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:11
(12188 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

La finele săptămînii precedente, vineri, 20 noiembrie, polițiștii au fost sesizați cu privire la comiterea unui furt dintr-un magazint situat pe raza localității Ion Roată. Valoarea bunurilor sustrase, ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:10
(10909 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 20 spre 21 noiembrie, în jurul oreler 1,00, un bărbat din localitatea Munteni Buzău s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins la volanul unei mașini ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2009, 18:09
(10588 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un utilaj răspânditor de asfalt

Incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt

Un incendiu la un utilaj răspînditor de asfalt s-a petrecut vineri, 20 noiembrie 2009, în jurul orelor 18,00, în apropierea gropii de gunoi ecologice a municipiului Slobozia, unde se executau lucrări de ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2009, 14:40
(12293 vizualizări - 0 comentarii)


PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16449 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11461 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10096 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11241 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11277 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11268 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o căruță

Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(13599 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(13357 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni

Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(11090 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache, câștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de câmp

Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp

Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:46
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», sancționată mai aspru

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:40
(11977 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie anti-fumat, la Slobozia

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:38
(13248 vizualizări - 0 comentarii)


A murit căzînd într-o fîntînă

Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:33
(10780 vizualizări - 0 comentarii)


CEC-uri de 1,5 milioane, false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:21
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor

Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:03
(10434 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, prins la Fierbinți

Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:52
(10519 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la Primărie

Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:40
(12031 vizualizări - 1 comentariu)


Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției

Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:20
(11187 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict la Bărbulești

Conflict la Bărbulești

Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 18:18
(10748 vizualizări - 0 comentarii)


Prins după ce a furat un autoturism

Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:28
(12422 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...