Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Lidere la finalul turului

Handbal, Junioare III, CSS Slobozia-LPS Brăila 19-18 (9-9)

Lidere la finalul turului

CSS Slobozia a trecut greu, dar frumos, de primul adversar cu adevărat puternic din acest campionat. Partida cu LPS Brăila disputată sîmbătă, 29 octombrie 2016, a avut răsturnări de situație, spectacol și un public realmente exploziv. Jucătoarele pregătite de Marian Simion au fost în permanență la cîrma jocului, dar oaspetele au oferit o replică consistentă. Slobozencele au impresionat prin reușitele din atac, dar și printr-o apărare bine articulată. Portarii Anne Boll și Patricia Drăghici și-au împărțit reprizele și au excelat, la rîndu-le, prin parade, dar și prin lansările prin contraatac. Finalul a fost pe muchie de cuțit, în ciuda faptului că, cu 5 minute înainte de final, Slobozia avea ... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 17:10 (5488 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Bursele educaționale A&S asigură viitorul elevilor din Fetești

Săptămîna trecută, firma A&S Internațional 2000 a oferit pentru al șaselea an consecutiv burse educaționale elevilor din Fetești care au obținut rezultate remarcabile în anul școlar 2015-2016. Bursele au fost acordate în cadrul proiectului «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!», proiect susținut de reprezentantul A&S, Matei Roșu. Prezent la înmînarea burselor, acesta a declarat că este onorat și bucuros că poate sprijini în acest fel eforturile remarcabile ale acestor elevi: «Sîntem onorați și bucuroși că putem oferi aceste burse. Sînt niște copii minunați, ambițioși și dornici să facă performanță. Îi susținem necondiționat pentru că sperăm ca ei să rămînă aici... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 16:45 (6735 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Două titluri naționale pentru junioarele Amarei

Lupte libere

Două titluri naționale pentru junioarele Amarei

În perioada 27-30 octombrie, în orașul Buziaș, județul Timiș, s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte, adresat juniorilor mici (13-15 ani). La această competiție CS Amara a deplasat 11 sportivi, toți elevi ai școlii din localitate. Copiii pregătiți de Marian Moraru au ieșit din nou în evidență, întorcîndu-se acasă cu o recoltă de 7 medalii. De data aceasta, cele mai consistente rezultate au fost obținute de fete, care au adus CS Amara pe locul 2 în clasamentul pe medalii. Astfel, Nicoleta Băjan a devenit campioană națională la categoria 28 de kilograme. Tot pe prima treaptă a podiumului a urcat la finele competiției și Steluța Subțirică, dar la categoria 30 de kilograme. Ana Maria Stoica... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 15:10 (5032 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Punctele de comandă ISU s-au transformat în ruine

Ialomița: Punctele de comandă ISU s-au transformat în ruine

Obiectivul fundamental al protecției civile îl constituie «realizarea capacității de răspuns necesară și adecvată pentru asigurarea prevenirii populației, (...) precum și în cazul iminenței producerii unor dezastre naturale sau tehnologice, să asigure protecția populației în caz de dezastre sau conflict armat». Pentru îndeplinirea acestui deziderat, la nivelul Sloboziei există două puncte de comandă ISU, care în caz de necesitate ar trebui să fie deplin operative. La acest moment, ambele locații sînt ruine.

Două ruine în mijlocul orașului
Punctele de comandă ale Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 14:30 (6755 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Popești Leordeni-Unirea Slobozia 0-3 (la masa verde)

Punct cadou de la doamna doctor

Sîmbătă, 29 octombrie 2016, la orele 15,00, spectatorii așteptau fluierul de start al partidei dintre CS Popești Leordeni și Unirea Slobozia, una dintre cele mai interesante ale etapei. Jucătorii, oficialii și arbitrii erau cu toții la datorie. Cu o singură excepție: doamna Aurelia Radu, medicul delegat al echipei ilfovene, care se pare că a fost reținută de alte evenimente și nu și-a mai făcut apariția la stadion... Conform regulamentului, arbitrul a așteptat pînă la 15,17 minute ca lucrurile să intre în normal, după care a fluierat finalul jocului, victoria fiind atribuită la masa verde Unirii Slobozia. Așadar, fotbaliștii lui Ion Ionescu s-au întors din Ilfov cu 3 puncte obținute, fără a se... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 13:45 (3608 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A furat banii de lumânări

Preot caterisit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

A furat banii de lumînări

Păcatele unui preot din Ialomița l-au lăsat fără parohie și hainele sfinte. Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au decis să-l caterisească după ce l-au prins furînd banii proveniți din vînzarea lumînărilor și a taxelor încasate în numele bisericii la care slujea. Mai mult, pe numele său a fost deschisă și o anchetă penală, fiind trimis în judecată pentru «delapidare».

Preot anchetat de procurori Organele judiciare din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele lui Ion Zegheru, după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au făcut o plîngere la... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 13:05 (8945 vizualizări - 25 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Bistrița-CSM Unirea Slobozia 30-26 (13-12)

Rele doar în startul reprizelor

Crap, Chirilă, Olteanu, Paraschiv, Mihalschi sau portarii Sîntămărean și Măzărean sînt doar cîteva dintre jucătoarele cu mare experiență adusă la Bistrița în ultimul an. Astfel, s-a creat un proiect handbalistic solid, care dă roade însemnate, încă din primul an de Ligă Națională. De partea cealaltă, Unirea Slobozia tinde să lungească boala și în al treilea an pe prima scenă, complăcîndu-se în ipostaza de echipă mică, după chipul și asemănarea orașului pe care-l reprezintă. Iar dacă Bistrița a dat de pămînt în acest sezon cu echipe gen Craiova sau Brașov, Slobozia a pierdut recent cu Cisnădia, oraș mult mai mic decît al nostru, dar cu sete mai mare de performanță. Cam sub aceste auspicii s-a derulat... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 12:35 (3492 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomițenii cumpără, lunar, medicamente de 105 mii de lei

Ialomițenii cumpără, lunar, medicamente de 105 mii de lei

Fără un control eficient în privința consumului de medicamente, industria farmaceutică este într-o plină dezvoltare. Statisticile arată că, lunar, în Ialomița, se cumpără medicamente de 105 mii de lei, fără ca tratamentele să fie prescrise de medici sau incluse pe liste speciale, prin Programe Naționale de Sănătate. Medicii atrag atenția cu privire la faptul că administrarea medicamentelor fără indicațiile unui specialist poate avea consecințe nefaste asupra organismului.

Peste 100 mii de rețete eliberate lunar Potrivit informațiilor publice, în Ialomița sînt eliberate în fiecare lună... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 11:25 (3080 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Meci întrerupt la Munteni Buzău

La capătul unei treimi de campionat am fi putut povesti despre suita de victorii ale echipelor vizitatoare. Doja, Fetești sau Abatorul și-au îmbunătățit zestrea de puncte și situația din clasament, prin succese în deplasare, printre victime fiind Ciulnița sau Gheorghe Lazăr, revelațiile acestui început de sezon. Aceste aspecte au fost însă umbrite de cele petrecute la Munteni Buzău. Victoria din localitate a întîlnit liderul CS Amara unde tensiunea jocului a întrecut cu mult granițele sportivității. Nervii din tabăra gazdelor au început să se întindă încă din minutul 8, cînd arbitrul dicta lovitură de la 11 metri pentru Amara. Cătălin Mișu transformă și oaspeții aveau 1-0. În minutul 24, centralul... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 10:10 (5063 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cinci persoane din Slobozia, Urziceni și București, în vizorul polițiștilor

Descinderi ale mascaților

Cinci persoane din Slobozia, Urziceni și București, în vizorul polițiștilor

Polițiștii din Ialomița efectuează 8 percheziții domiciliare în Slobozia, Urziceni și București pentru a prinde cinci suspecți, acuzați de «distrugere» și «instigare la distrugere». În august 2016, persoanele bănuite ar fi dat foc unor mașini pe raza municipiului Slobozia.

Cercetările sînt în curs
«La această oră, polițiștii din Ialomița și ai Direcției de Investigații Criminale a Poliției Române efectuează 8 percheziții la membrii unei grupări, bănuiți că ar fi distrus două autoturisme, prin incendiere. Acțiunea beneficiază de suportul Direcției Operațiuni Speciale și al Serviciului pentru Intervenții și Acțiuni Speciale din IGPR. La data de 1 noiembrie a.c., polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Direcției de Investigații Criminale din cadrul Poliției Române efectuează 8 percheziții domiciliare pe raza municipiului București și a județului Ialomița. Perchezițiile se desfășoară la locuințele a cinci persoane, bănuite de săvîrșirea infracțiunilor de „distrugere prin incendiere“ și „instigare“ la comiterea acestei infracțiuni. Din cercetări a reieșit că, în noaptea de 30 august spre 1 septembrie 2016, cei în cauză ar fi distrus prin incendiere două autoturisme parcate pe raza municipiului Slobozia. Activitatea beneficiază de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române și al Departamentului de Informații  și Protecție Internă» se... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2016, 10:02 (6872 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Case, mașini de lux și sume de bani, confiscate prin ordonanța procurorilor locali

Averea proxeneților din Slobozia

Case, mașini de lux și sume de bani, confiscate prin ordonanța procurorilor locali

O sentință definitivă a Curții de Apel București aduce în atenția opiniei publice organele judiciare din Ialomița. Magistrații din Capitală au admis cererea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia cu privire la confiscarea extinsă de bani și bunuri imobile, instituită de anchetatori într-un dosar de proxenetism. Astfel, procurorii din Slobozia au reușit să confiște de la inculpații Vasile Vlad, zis «Sana», Ștefan Barbu, zis «Mălele», Marius Nicolae Gălbează și Ionuț Daniel Gălbează sumele de 185 mii de euro și 10 mii de franci elvețieni, garsoniere, terenuri și mașini de lux. Potrivit anchetei, inculpații au obținut toate aceste bunuri după ce au exploatat în scopuri... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 20:05 (17664 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a încercat blocarea concursului directorilor de școli

În Ialomița

S-a încercat blocarea concursului directorilor de școli

Potrivit planificării Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, concursul directorilor de școli și grădinițe din județ ar fi trebuit să se încheie de săptămîna trecută. Testările sînt însă în plină desfășurare, pentru că evaluarea unora dintre candidați a fost reprogramată. Situația a fost generată de faptul că unii reprezentanți ai comisiilor de examinare nu s-au prezentat în zilele programate pentru susținerea probei interviului. În această situație se află 11 candidați din județ. Veniți în teritoriu pentru a monitoriza desfășurarea concursului, oficialii Ministerului Educației susțin că totul este, de fapt, o încercare de a bloca buna desfășurare a concursului...

Un concurs controversat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 16:50 (4813 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Mediatorii sanitari, pe cale de dispariție

În 2003, Ministerul Sănătății angaja prima generație de mediatori sanitari, cu scopul de a-i integra din punct de vedere social pe romii defavorizați. La 13 ani distanță, datele arată faptul că puține persoane au fost interesate să practice această meserie. Deși se numără printre județele din sud-estul țării cu cea mai mare comunitate de romi, Ialomița are doar 5 mediatori sanitari. Autoritățile județene susțin faptul că problema este generată de lipsa unor cursuri de formare profesională, destinate celor interesați să-și ajute semenii nevoiași.

Situație incertă
Rețeaua de mediatori... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 13:35 (3789 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Poveste din Panama

Poveste din Panama

După 4 luni petrecute în inima unei civilizații străvechi din exoticul Panama, Cristina Olteanu, 33 de ani, s-a întors acasă la Slobozia să povestească experiența pe care a trăit-o alături de familiile indigene ale tribului Embera. Mărturisirile inedite despre oamenii care trăiesc simplu, dar într-o strînsă comuniune cu natura, au fost dublate de o impresionantă expoziție de fotografii, care surprind viața dintr-o altă perspectivă...

Călătorie în Panama Prietenii indigeni ai Cristinei au ajuns la Slobozia într-o zi friguroasă de octombrie, fiind primiți cu brațele deschise la Muzeul... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 10:20 (5356 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimar cu probleme penale, ales la Primăria Țăndărei

Viceprimar cu probleme penale, ales la Primăria Țăndărei

În urma unei ședințe a Consiliului Local Țăndărei, desfășurată joi, 27 octombrie 2016, consilierii locali au ales prin vot secret noul viceprimar al orașului. Pe lista propunerilor au fost trecute trei nume, la finalul votului fiind confirmat în funcție Lucian Achimaș, din partea Partidului Ialomițenilor. Nou viceprimar din Țăndărei are însă probleme penale, el fiind trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești pentru «ucidere din culpă». În urma unui accident rutier, pe care l-a produs în zona localității Giurgeni, Lucian Achimaș a luat viața unei persoane...

Ales local cu probleme penale... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2016, 18:10 (16499 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abandonat de autorități pe patul de spital...

Un bărbat de 42 de ani a fost găsit în stația de autobuz de la Balaciu

Abandonat de autorități pe patul de spital...

Un bărbat fără adăpost și cu probleme psihice, în vîrstă de 42 de ani, găsit într-o stație de autobuz pe raza localității Balaciu, este pasat între instituții. Omul este domiciliat în localitatea Ostroveni, din județul Dolj, iar aceasta este cauza aparentă pentru care nu poate beneficia de servicii sociale pe raza județului Ialomița. Mai grav este faptul că autoritățile locale din Ostroveni nu reușesc identificarea bărbatului, motivînd că nu-l cunosc... În prezent, omul fără adăpost a fost abandonat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Un caz complicat... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2016, 15:10 (6229 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Dictatura Președintelui Victor Moraru

Un Consiliu Județean marionetă

Dictatura Președintelui Victor Moraru

Joi, 20 octombrie 2016, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul ședinței ordinare lunare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat 17 proiecte de hotărîre care au vizat activitatea administrativă a județului în perioada imediat următoare. Cele mai disputate au fost deciziile care au vizat alocări bugetare pentru Spitalul Slobozia, modernizarea drumurilor județene și investițiile în reabilitarea unor obiective istorice. Ședința a fost dominată de mașina de vot a PSD-ALDE, grație căreia toate proiectele supuse aprobării au fost adoptate.

O mașină de vot perfectă Într-o formulă... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2016, 20:20 (17935 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 8,7 milioane de lei, blocată în contestații

Beznă pe străzile Cartierului «Gării Noi» din Slobozia

Investiție de 8,7 milioane de lei, blocată în contestații

Tinerii din Slobozia care și-au construit case în Cartierul «Gării Noi», de la marginea orașului, mai au de așteptat pînă cînd vor beneficia de toate facilitățile promise de autorități. După ce au reclamat în numeroase rînduri lipsa utilităților, problemele așa-zisului Cartier rezidențial nu au dispărut... Luna trecută, administrația locală ar fi trebuit să monteze pe străzi stîlpi de iluminat, însă investiția de 8,7 milioane de lei a fost blocată de o contestație făcută de una dintre firmele care au participat la licitația pentru atribuirea lucrărilor. Contestația se află în dezbatere la Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor, care se va pronunța în acest caz peste 30 de zile.
... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:40 (5521 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primarul comunei Manasia, Gelal Oprea, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au remis publicității un comunicat de presă în care anunță trimiterea în judecată, în stare de libertate, a lui Gelal Oprea, primarul comunei Manasia. Edilul, împreună cu trei funcționare din cadrul instituției, este acuzat «fals intelectual» și «delapidare». Potrivit procurorilor, la instigarea primarului, funcționarele au redactat 47 de certificate de atestare fiscală în care au precizat date necorespunzătoare adevărului. Mai mult, Gelal Oprea este acuzat de faptul că, în anul 2012, și-a însușit o sumă de bani din bugetul Primăriei Manasia. Dosarul a fost trimis spre soluționare Judecătoriei Urziceni.... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:20 (5722 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Luptă politică deschisă în Consiliul Local Urziceni

Luptă politică deschisă în Consiliul Local Urziceni

Luni, 24 octombrie 2016, la Urziceni, consilierii PNL au încercat să organizeze un puci politic al cărui scop era impunerea consilierului Cristea Nicolae în funcția de «consilier cu atribuții de viceprimar» pînă la revenirea în funcție a primarului Constantin Sava. Puciul a eșuat, iar plenul a votat pentru numirea consilierului ALDE Marian Neagu în această funcție. Finalul ședinței a fost unul tensionat, marcat de amenințări și injurii.

Nu a fost pentru cine s-a pregătit
Consiliul Local Urziceni este compus din 8 consilieri PNL, 7 consilieri PSD și 2 consilieri ALDE. În lipsa... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 19:25 (8692 vizualizări - 9 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Recomandări privind conduita preventivă de 1 Mai

În perioada 30 aprilie-1 mai 2022, peste 180 de polițiști și pompieri din Ialomița vor fi la datorie, în slujba comunității, pentru asigurarea desfășurării în condiții de deplină ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:40
(6457 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 29 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27116, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de joi, 28 aprilie ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:15
(3384 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna mai 2022

Ministerul Finanțelor emite, începând de luni, 2 mai 2022, noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi de 5,5% și 6,15%. Titlurile de Stat au valoare ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:00
(18272 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modelul documentelor pentru plata șomajului tehnic a fost aprobat

Modelul tipizat al documentelor necesare angajatorilor pentru plata indemnizației de șomaj tehnic reglementat de Ordonanța de Urgență nr. 36/2022, privind stabilirea unor măsuri de protecție socială a salariaților ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 14:00
(11868 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul de primăvară»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» organizează marți, 3 mai 2022, expoziția de pictură «Salonul de primăvară». Evenimentul începe la orele 14,00 și se desfășoară cu sprijinul Uniunii Artiștilor Plastici, filiala ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 13:45
(5021 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană, la Muzeul Național al Agriculturii

Miercuri, 4 mai 2022, la orele 11,00, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va fi gazda expoziției prilejuită de Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 12:30
(14156 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Joi, 28 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27110, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de miercuri, 27 aprilie ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 16:20
(7783 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în perioada Sărbătorilor Pascale

În perioada 28 martie-24 aprilie 2022, echipe de inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat controale oficiale privind modul în care sunt respectate condițiile sanitar-veterinare în 152 de obiective ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 15:05
(11376 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, echipele de intervenție RAJA sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 14:20
(11628 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 27 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27109, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 26 ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 16:15
(2712 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Noi forme de sprijin pentru susținerea activității fermierilor în anul 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 12 mai 2022 inclusiv, se depun cereri de solicitare pentru următoarele scheme de ajutor de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 15:00
(11202 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr arestat pentru «tentativă la omor»

Luni, 25 aprilie a.c., un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv pentru comiterea infracțiunii de «tentativă la omor». Astfel, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:50
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 40 permise reținute, amenzi de peste 222 mii de lei

În minivacața prilejuită de Sărbătorile Pascale, polițiștii din Ialomița au fost prezenți la datorie și au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. În urma neregulilor descoperite ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:40
(9786 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Marți, 26 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27105, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de luni, 25 aprilie ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 16:40
(3705 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă la Dridu

Echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală, nr. 264, din localitatea Dridu. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 14:10
(16891 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun nou caz de COVID-19!

Luni, 25 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27102, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 24 aprilie ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2022, 16:50
(13038 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 24 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27102, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de sâmbătă, 23 aprilie ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 16:25
(7967 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

În dimineața zilei de duminică, 24 aprilie a.c., între localitățile Slobozia Nouă și Iazu s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 13:15
(12454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce fura alimente dintr-un supermarket

Un polițist aflat în timpul liber a intervenit în seara zilei de vineri, 22 aprilie a.c., pentru prinderea unui bărbat, suspect că ar fi sustras mai multe produse dintr-un magazin din centrul municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 17:00
(22702 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Sâmbătă, 23 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27101, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de vineri, 22 aprilie ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 16:50
(5860 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Vineri, 22 aprilie a.c., pe raza localității Iazu s-a produs un accident rutier. Potivit ISU Ialomița, în evenimentul rutier au fost implicate 4 autorisme, victime ale accidentului fiind 11 persoane, 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 19:50
(12805 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 22 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27100, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de joi, 21 aprilie ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 16:40
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 21 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27098, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 20 aprilie ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:35
(4868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Miercuri, 20 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, două echipaje din cadrul Stației de Pompieri  Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:05
(8535 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Peste 620 de articole vestimentare și de încălțăminte contrafăcute, în valoare de 220000 de lei, au fost descoperite și confiscate de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, în ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 15:25
(12684 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Marți, 19 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-BT Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 17:30
(16480 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 20 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27094, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 19 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 16:15
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA)

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că până la data de 2 mai 2022 primește Cereri de intenție pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA). Valoarea sprijinului financiar ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 15:00
(9688 vizualizări - 0 comentarii)


DN21A: A făcut infarct în timp ce era la volan

DN21A: A făcut infarct în timp ce era la volan

Un bătrân de 71 de ani a murit în dimineața zilei de miercuri, 20 aprilie a.c., în timp ce se afla la volan. Datele IPJ Ialomița arată faptul că acesta ar fi suferit un infarct. Alături de el, în mașină ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 14:00
(11857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21A infarct șofer


Fetești: Trafic îngreunat din cauza unei macarale blocate pe șosea

Centrul Infotrafic al Poliției Române informează că miercuri, 20 aprilie a.c., traficul pe Autostrada Soarelui, în zona municipiului Fetești, se desfășoară cu dificultate din cauza unei macarale care a ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 13:40
(3163 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...