Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, în impas

Autoritățile județene întorc spatele Educației

În ultimii 3 ani, controalele efectuate în școlile din Ialomița au scos la iveală numeroase deficiențe. Trist, dar adevărat este faptul că, în mare parte, problemele descoperite vizează aceleași unități de învățămînt. În ciuda indiferenței pe care o afișează, autoritățile județene promit însă că sînt capabile să gestioneze corespunzător toate derapajele de sistem. Dincolo de cuvinte, rămîn elevii pe care nepăsarea administrativă îi obligă să învețe încă un an în bănci uzate și clase în care plouă...

Se întîmplă în Ialomița În Ialomița există 95 de școli și grădinițe care, la fiecare... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 14:40 (4711 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD ocupă și listele parlamentare ale Opoziției

Senzațional!

PSD ocupă și listele parlamentare ale Opoziției

De o lună încoace, toată lumea vorbește despre listele parlamentare pe care le vom vota în decembrie. La PSD Ialomița mai încet, că nu se cuvine să vorbești de funie în casa deputatului condamnat. De aceea, ne-am decis să facem noi oficiul de ofițer de presă, că tot e postul vacant.

Cîtă frunză, atîta iarbă În urmă cu vreo 10 zile, Victor Moraru s-a înscăunat coordonator județean de campanie electorală. În această calitate, după modelul ilustrului său înaintaș, Ștefan cel Mare, binecunoscut ca apărător al creștinătății europene, el a identificat o strategie infailibilă pentru a cîștiga... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 13:20 (9072 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Hoții locurilor de veci

Hoții locurilor de veci

Vanghelie Checiu apropie 80 de ani. A primit loc de veci de la Primărie prin 2002. Pentru că e deportat, locul de veci l-a primit gratuit, că așa e legea. Numai că de vreo 2 ani, pe locul lui de veci e stăpîn altcineva. De-atunci, nea Vanghelie nu mai are liniște și vine mereu cu jalba-n proțap la Primărie să-și ceară înapoi locul de veci. În urmă cu 2 săptămîni, primarul Adrian Mocioniu i-a promis personal că «va analiza situația». Dar timpul trece... «Cine știe zilele omului?! Numai Dumnezeu bunul! Iar eu am rămas fără locul meu de veci...» plînge bătrînul cui stă să îl asculte.

Administrația noastră cea de toate zilele... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 11:05 (4881 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ceremonie de preluare a avioanelor F-16

Premierul Cioloș, la Baza Aeriană 86 Fetești

Ministerul Apărării Naționale și Forțele Aeriene Române au organizat vineri, 7 octombrie 2016, un eveniment cu ocazia preluării de către România a primelor 6 avioane F-16 care au intrat în dotarea Bazei Aeriene 86 Fetești. Ceremonia s-a desfășurat în prezența premierului Dacian Cioloș, a ministrului Apărării, Mihnea Motoc, și a omologului acestuia din Portugalia.

«Este o zi istorică pentru România!»
Evenimentul a debutat vineri, 7 octombrie 2016, cînd, la Baza Aeriană 86 Fetești, avionul militar în care se afla premierul Dacian Cioloș a aterizat pe pista bazei. Alături de acesta... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2016, 19:40 (4945 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița tergiversează procesul de retrocedare a terenurilor

Ialomița tergiversează procesul de retrocedare a terenurilor

În județul Ialomița, procesul de retrocedare a terenurilor inventariate anul trecut, prin Legea 165/2013, privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, este blocat la nivelul Comisiilor Locale de Fond Funciar. Prefectura Ialomița precizează că situația a fost generată de dezinteresul manifestat de reprezentanții administrațiilor locale, acuzîndu-i de «tergiversarea procesului de retrocedare». Termenul limită pînă la care cei 10 mii de ialomițeni «deținători» de terenuri pot fi puși în posesie expiră în ianuarie 2017, iar primăriile care nu au rezolvat această problemă riscă să fie amendate cu pînă la 100 mii de lei. În urma inventarierii, în Ialomița au fost descoperite ca disponibile... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2016, 12:10 (8516 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Închisoare cu executare pentru Victoraș «Vivi» Dinescu

Judecătorii din Slobozia au decis

Închisoare cu executare pentru Victoraș «Vivi» Dinescu

Magistrații din cadrul Judecătoriei Slobozia au decis condamnarea la 3 ani și 6 luni închisoare, cu executare, în cazul lui Victoraș «Vivi» Dinescu, pentru comiterea infracțiunii de «șantaj». Sentința dată la Slobozia nu este definitivă, ea putînd fi atacată cu apel la Curtea de Apel București. Mai mult, judecătorii au decis să-i mențină măsura controlului judiciar.

Împrumuta bani cu camătă În martie 2015, polițiștii și procurorii din Slobozia au făcut mai multe percheziții la vila lui Victoraș «Vivi» Dinescu, situată în Cartierul Slobozia Nouă. Ancheta organelor judiciare... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2016, 17:25 (17721 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Aurelian Ionescu, exclus din ALDE

Deputatul Aurelian Ionescu, exclus din ALDE

Marți, 4 octombrie 2016, în cadrul unei ședințe a Biroului Politic Județean al ALDE, deputatul de Ialomița Aurelian Ionescu, președintele Organizației, a fost exclus. Nu vă înghesuiți, că locul lăsat liber pare deja a fi fost ocupat...

Deputatul Aurelian Ionescu nu mai este președinte la ALDE Ialomița!
Deranjat de scrisoarea deschisă prin care deputatul Aurelian Ionescu susținea că se impune convocarea Congresului Extraordinar al ALDE, Călin Popescu Tăriceanu l-a decapitat scurt, din încheietură, pe parlamentarul de Ialomița. În replică, deputatul ialomițean înfierează proletar... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2016, 14:40 (7330 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pupila PSD Ialomița, condamnată penal

Ghinion politic

Pupila PSD Ialomița, condamnată penal

av. Raluca Enescu: «Vă informez că Sârbu Andra NU ESTE CONDAMNATĂ!»

După exemplul seniorilor, tinerii social-democrați își croiesc și ei drum în viață. Aflată la primii pași în carieră, Andra Sârbu demonstrează că a ales bine partidul din care vrea să facă parte. Și nu-i dezamăgește pe cei care au investit în ea, pardon de expresie.

Un an cu suspendare
Andra Sârbu este una dintre pupilele PSD Ialomița. Gurile rele spun că e o ipochimenuță bună la toate, care s-a pripășit în curtea din spate a filialei social-democrate. Noi, desigur, am crezut doar ce ne spune ea: «Am intrat în TSD din pasiunea pentru politică (...)!». Am crezut, dar nu mai credem... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2016, 11:15 (24704 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara: «Sclavă» sexuală, vândută pe internet

Amara: «Sclavă» sexuală, vîndută pe internet

O tînără în vîrstă de 17 ani, din Amara, a fost transformată în sclavă sexuală de iubitul ei. Toată vara, fata a fost obligată să se prostitueze cu turiștii veniți la mare, în mai multe hoteluri de pe litoral. Iubitul care a traficat-o a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, la solicitarea procurorilor DIICOT din Slobozia.

Legături bolnăvicioase
Proxenetul care a traficat-o pe tînără se numește Marius Durac, are 18 ani și locuiește în Căzănești. El și-a cunoscut victima pe internet, la începutul acestui an. Impresionată de cuvintele frumoase pe care i le scria pe site-urile... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 19:05 (9476 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Canalizările-problemă din Cartierul Slobozia Nouă

În timp ce administrația locală a Sloboziei investește în rețeaua de canalizare a Cartierului Slobozia Nouă, cetățenii nu mai contenesc să reclame lucrările de mîntuială făcute de muncitori. Pe strada Aurel Vlaicu, de exemplu, cîțiva locatari au sesizat Primăriei faptul că nu se pot racorda la rețea din cauza stratului de asfalt așternut pe drum!

Lucrări de mîntuială la Slobozia Nouă
Proiectul privind amenajarea rețelei de canalizare în Cartierul Slobozia Nouă a fost adoptat de Primăria Slobozia încă din 2009. În luna mai a anului trecut, municipalitatea a aprobat plata a peste... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 18:20 (8988 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Codașa nu ne-a pus probleme

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Arsenal Malu 4-1

Codașa nu ne-a pus probleme

După 3 meciuri în care nu a cunoscut gustul victoriei, Unirea Slobozia și-a încîntat proprii spectatori printr-o victorie la scor obținută în fața codașei seriei Arsenal Malu. Atacantul Adrian Răduca nu s-a mai lăsat așteptat și a ieșit la rampă cu o dublă, realizată în minutele 24 și 36. 2-0 a reprezentat un rezultat liniștitor după primele 45 de minute, iar Constantin Toma a clarificat pe deplin situația marcînd al treilea gol al slobozenilor în minutul 52. Giurgiuveanul Danciu a învolburat puțin apele în minutul 55, reducînd din handicap, dar totul a revenit la normal un sfert de oră mai tîrziu, cînd Victor Călin și-a descoperit veleitățile ofensive și a înscris primul său gol stagional. După... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 17:10 (4601 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de manuale pentru elevii de clasa a IV-a

În Ialomița

Criză de manuale pentru elevii de clasa a IV-a

Peste 2500 de elevi de clasa a IV-a din Ialomița vor mai avea de așteptat pentru a învăța Limba Română, Istorie, Geografie sau Matematică de pe manualele digitale. Distribuția manualelor în teritoriu este, deocamdată, blocată din cauza unei contestații privind licitația organizată de Ministerul Educației cu privire la alegerea editorului cărților școlare în format electronic.

Elevii, obligați să aștepte
Licitațiile cu privire la editarea manualelor școlare se organizează direct de Ministerul Educației, iar cărțile sînt trimise în teritoriu și distribuite în școli prin Depozitul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 16:25 (4244 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alina Ilie și Elena Voicu, debutează la Naționala României

Handbal

Alina Ilie și Elena Voicu, debutează la Naționala României

Această săptămînă va aduce o dublă premieră pentru handbalul slobozean. Alina Ilie, jucătoare care activează în tricoul Unirii Slobozia și Elena Voicu, născută, descoperită și formată la Slobozia, vor debuta la Echipa Națională de senioare a României. Așa cum am mai scris, cele două au fost incluse de selecționerul Tomas Ryde într-un lot lărgit de 28 de handbaliste, din care se va alege garnitura pentru Campionatul European din Suedia. În această săptămînă cele două handbaliste au fost incluse în lotul de 20 ce va evolua în perioada 6-8 octombrie 2016, într-un turneu găzduit de Olanda. România va juca pe 6 octombrie cu Serbia, pe 7 octombrie cu Olanda B, iar pe 8 octombrie cu Olanda A. Practic... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 15:35 (3693 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Moștenitorii locomotivelor Malaxa

Cu aproximativ 80 de ani în urmă, primele locomotive cu abur produse în România, la Uzinele «Malaxa», erau aduse la Depoul CFR Fetești. Scăpate de febra tehnologizării și furia hoților de fier vechi, două modele abandonate la intrarea în triajul Gării Fetești amintesc puținilor oameni care mai circulă cu trenul de anii de glorie ai Căilor Ferate Române.

Locomotive abandonate în gară
Istoria feroviară a României vorbește despre faptul că, între anii 1920 și 1940, Uzinele «Malaxa» Reșița au produs aproximativ 800 de modele de locomotive cu abur. Distribuite către depourile din marile... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 15:20 (8899 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Radu Popa, pe podium la dublu

Tenis de cîmp, Campionatul Național de Seniori

Radu Popa, pe podium la dublu

Slobozeanul Radu Sebastian Popa, elev al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», a avut parte de o vară fierbinte și încărcată pe plan sportiv. Despre acest aspect vom mai vorbi, pentru că a contribuit foarte mult la ascensiunea tenismenului din ultima vreme. Acum ne vom canaliza atenția asupra ultimei competiții la care acesta a participat, respectiv Campionatul Național de Seniori, desfășurat la București în perioada 26 septembrie-2 octombrie 2016.

Doi slobozeni, pe tabloul principal
O mare performanță pentru CSM Unirea, dar și pentru oraș în sine, este faptul că doi slobozeni s... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 14:10 (5643 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă de 1 an să primească de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 327 mii de lei, reprezentînd contravaloarea serviciilor medicale prestate în septembrie 2015, dar nevalidate din cauza unor probleme apărute la softul informatic al unității medicale. Un control al Ministerului Sănătății efectuat la Spitalul Slobozia confirmă faptul că datele au fost introduse corespunzător în sistem, însă oficialii CJAS Ialomița precizează faptul că nu există un acord scris prin care să poată atribui fondurile neachitate.

Un singur soft, mai multe probleme... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 13:30 (4140 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa 6

Gheorghe Lazăr preia șefia

Etapa a 6-a din Liga a  IV-a a fost una normală, dar rezultatele au făcut ca ierarhia la vîrf să sufere mai multe modificări. Meciul etapei s-a disputat la Țăndărei, acolo unde Victoria din localitate a pierdut 2 puncte cu Gheorghe Doja și, implicit, șefia clasamentului. Noul lider este Recolta Gheorghe Lazăr, echipă care a surclasat Secunda Adîncata și a acumulat 15 puncte. Țăndăreiul pică pe 2, cu 13 puncte, la egalitate cu CS Amara, victorioasă la Colelia. Echipa din stațiunea balneară are altă față în acest sezon și pare hotărîtă să preia conducerea județului și din punct de vedere fotbalistic. După un start de sezon în forță, Unirea Ion Roată clachează din nou și pierde toate punctele... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:50 (4793 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești

RAJA Constanța a inaugurat investiții de 85 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, RAJA Constanța a inaugurat la Fetești investiții de 85,05 milioane de lei. Investițiile au constat în reabilitarea frontului de captare a apei, extinderea rețelei de canalizare și construirea unei stații de epurare nouă, inclusiv treapta terțiară. «Inaugurăm azi a 15 stație de epurare din regiunea Constanța-Ialomița, în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu 2007-2013. Este o reușită pentru noi și, îmi place să cred, pentru locuitorii orașului Fetești, în slujba cărora ne aflăm!» a declarat directorul RAJA Constanța, Felix Stroe, cu acest prilej.

Fetești, parte a unui proiect uriaș... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:05 (5179 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un deținut a fost înjunghiat în gât cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Reglare de conturi în Penitenciarul Slobozia

Un deținut a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic improvizat, introdus într-un pix, de un alt coleg de detenție. În cauză s-a întocmit o anchetă.

Cercetările sînt în curs Incidentul s-a petrecut vineri după amiază, 30 septembrie 2016, în apropiere de unul dintre punctele de supraveghere ale Penitenciarul Slobozia. Agresorul avea ascuns într-un pix un obiect metalic ascuțit, pe care l-a înfipt în gîtul victimei. Deținutul rănit are 22 de ani și a fost condamnat la o pedeapsă... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2016, 19:20 (11534 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

EXCLUSIV: Adjunctul IPJ Brăila, Valentin-Dorin Condruz, viitorul șef al IPJ Ialomița!

Schimbări în fruntea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Comisarul șef Viorel Ștefu, șeful instituției, a fost promovat pe o funcție de conducere în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române. Deocamdată nu se știe numele viitorului comandat al Poliției ialomițene.

7 ani în fruntea IPJ Ialomița
Începînd de vineri, 30 septembrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își caută un nou comandat. Potrivit unor surse neoficiale, comisarul șef Viorel Ștefu, cel care a asigurat conducerea instituției în ultimii 7 ani, a fost promovat într-o funcție... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 12:11 (23291 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
363 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Gârbovi: Incendiere intenționată a miriștei de grâu

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,20, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:20
(3714 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Pisoi salvați de pompieri

Sâmbătă, 10 iulie a.c., doi pui de pisică au căzut într-o fântână dezafectată din Rădulești. Animăluțele au fost salvate de pompieri, aceștia intervenind cu mijloacele din dotare la fântâna cu o adâncime ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Cotorca

Un accident rutier s-a produs în satul Cotorca, aparținând comunei Ciocârlia. Astfel, duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 12,00, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit cu o autospecială de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:05
(2894 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


AJOFM Ialomița: 4,42%-rata șomajului în luna mai 2021

La sfârșitul lunii mai 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4146 șomeri (din care 1863 femei), rata șomajului fiind de 4,42%, cu 0,29 puncte procentuale ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 11:55
(2378 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 11 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10794, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 16:25
(1870 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de duminică, 11 iulie a.c., la ora 3,30, în zona localității Bărbulești, s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2021, 13:10
(2110 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 10 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10794, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2021, 16:40
(4008 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Parfumuri contrafăcute, confiscate de polițiști

În ziua de joi, 8 iulie a.c, polițiștii din Urziceni au confiscat 24 de cutii cu parfumuri ce păreau a fi contrafăcute. Bunurile erau comercializate pe stradă de un bărbat, de 47 de ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:15
(3990 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Accident de circulație pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Evenimentul rutier a fost anunțat la 112 în ziua de vineri, 9 iulie 2021. Din verificările efectuate a reieșit că tragedia ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:05
(3694 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Grindu: Reținut pentru fapte de «violență» și «distrugere»

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în localitatea Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 8 iulie 2021. Activitatea infracțională reținută în sarcina acestuia constă în faptul că, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:50
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Vineri, 9 iulie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați direct de un grup de peste 60 de copii din cadrul Clubului Interact, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:40
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe energia electrică!

E-Distribuție Dobrogea informează cu privire la faptul că în perioada 12-16 iulie a.c., se vor desfășura lucrări de reparații ale liniilor de înaltă tensiune. Din această cauză în anumite localități din ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 17:35
(3763 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 9 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 16:45
(2759 vizualizări - 0 comentarii)


Verificări în teren realizate de APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de vineri, 09.07.2021, inspectorii APIA și cei ai instituțiilor de specialitate delegate demarează controlul la fața locului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 14:25
(3141 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Îngroziți de un șofer băut

Un bărbat de 53 de ani, din localitatea Movila, a băgat spaima în cetățenii din localitate. După ce și-a făcut curaj cu mai multe pahare cu băutură, acesta s-a urcat la volanul unei mașini și a început ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 19:20
(2851 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, cu permisul suspendat

Miercuri, 7 iulie a.c., polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, o autoutilitară care se deplasa pe șoseaua de centură a orașului. La volanul acesteia a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:55
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 8 iulie a.c., în cazul unui accident rutier, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat într-un șanț în afara părții carosabile. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:40
(2805 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 8 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 16:35
(3623 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat pentru ameliorarea raselor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 14:10
(3607 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 28000 de lei

Pe parcursul zilei de marți, 6 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 62 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 7 infracțiuni și au aplicat 117 sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:20
(2884 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Adâncata, surprins băut la volan

Marți, 6 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din Fierbinți-Târg, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier în localitatea Fierbinții de Sus, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:10
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 7 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 16:35
(2523 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga-Fetești

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește Cartierul Buliga din Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei joi, 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 14:55
(2210 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A prezentat un permis de conducere italian «fals»

În cursul zilei de luni, 5 iulie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru  control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Bărbatul a prezentat pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:10
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Agro Oil Service SRL
cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab,
bl. MB20, sc. B-C, parter
angajează
-laborant gradator pentru
Punctele de Lucru Fetești, Slobozia
și Ivănești cu sau fără experiență,
se asigură cursuri de specializare
-șoferi profesioniști Categoria B, C, E,
atestatul ADR reprezintă un avantaj
Oferim salariu atractiv,
mediu de lucru pozitiv,
cursuri perfecționare,
posibilități de promovare

Relații la telefon 0788/601.501
Persoana de contact: Bogdan Țigău
e-mail: [email protected],
Siloz Fetești

6 Iulie 2021, 19:05


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu emis de polițiști

Polițiștii din Slobozia au emis luni, 5 iulie a.c., un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 43 de ani. Acesta a fost reclamat de soția acestuia, o femeie în vârstă de 42 de ani, că i ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:00
(1802 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru limitarea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:45
(4457 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Marți, 6 iulie a.c., conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția străzilor Stejarului cu Gutuiului din localitatea Dridu-Snagov, județul Ialomița, a înregistrat o avarie. În ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:05
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Coșereni, conducea beat și fără permis un moped neînmatriculat

Un tânăr, de 23 de ani, din Coșereni s-a ales cu un dosar penal pentru mai multe infracțiuni la regimul rutier. Astfel, în seara zilei de luni, 5 iulie a.c., acesta a fost depistat, în flagrant delict, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:45
(3282 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 6 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:35
(2838 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...