Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mariana Iancu, manager interimar la Spitalul Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis

Mariana Iancu, manager interimar la Spitalul Slobozia

Fostul manager al punctului de lucru Polaris M. Holding Slobozia, Mariana Iancu, conduce începînd de luni, 10 octombrie 2016, Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ea a fost numită prin decizia președintelui Consiliului Județean Ialomița și va deține această funcție interimar pentru o perioadă de 6 luni.

În sfîrșit, un nou manager După repetatele demisii ale Violetei Șapira, Consiliul Județean Ialomița a decis, în cele din urmă, să accepte plecarea acesteia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Luni, 10 octombrie 2016, oficialii administrației județene... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 14:05 (30777 vizualizări - 44 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru vrea «county manager»

PSD e-n tot și-n toate

Președintele Moraru vrea «county manager»

Aspirațiile europene ale președintelui Victor Moraru capătă noi valențe. Dornic să reformeze administrația județeană «după chipul și asemănarea celei de la Amara», președintele județului vrea să aibă un (o) «county manager». Numele viitorului administrator public județean, căci despre asta este vorba, nu a fost deocamdată divulgat, dar lista e de două degete, ca mîna tîmplarilor ghinioniști. Iar dacă ne întrebați pe noi, și mai scurtă de-atît...

Facă-se voia lui Moraru!
De două săptămîni încoace, Consiliul Județean a intrat în fibrilație administrativă. Funcționarii din subordinea... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 15:25 (8660 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, în impas

Autoritățile județene întorc spatele Educației

În ultimii 3 ani, controalele efectuate în școlile din Ialomița au scos la iveală numeroase deficiențe. Trist, dar adevărat este faptul că, în mare parte, problemele descoperite vizează aceleași unități de învățămînt. În ciuda indiferenței pe care o afișează, autoritățile județene promit însă că sînt capabile să gestioneze corespunzător toate derapajele de sistem. Dincolo de cuvinte, rămîn elevii pe care nepăsarea administrativă îi obligă să învețe încă un an în bănci uzate și clase în care plouă...

Se întîmplă în Ialomița În Ialomița există 95 de școli și grădinițe care, la fiecare... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 14:40 (4711 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD ocupă și listele parlamentare ale Opoziției

Senzațional!

PSD ocupă și listele parlamentare ale Opoziției

De o lună încoace, toată lumea vorbește despre listele parlamentare pe care le vom vota în decembrie. La PSD Ialomița mai încet, că nu se cuvine să vorbești de funie în casa deputatului condamnat. De aceea, ne-am decis să facem noi oficiul de ofițer de presă, că tot e postul vacant.

Cîtă frunză, atîta iarbă În urmă cu vreo 10 zile, Victor Moraru s-a înscăunat coordonator județean de campanie electorală. În această calitate, după modelul ilustrului său înaintaș, Ștefan cel Mare, binecunoscut ca apărător al creștinătății europene, el a identificat o strategie infailibilă pentru a cîștiga... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 13:20 (9072 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Hoții locurilor de veci

Hoții locurilor de veci

Vanghelie Checiu apropie 80 de ani. A primit loc de veci de la Primărie prin 2002. Pentru că e deportat, locul de veci l-a primit gratuit, că așa e legea. Numai că de vreo 2 ani, pe locul lui de veci e stăpîn altcineva. De-atunci, nea Vanghelie nu mai are liniște și vine mereu cu jalba-n proțap la Primărie să-și ceară înapoi locul de veci. În urmă cu 2 săptămîni, primarul Adrian Mocioniu i-a promis personal că «va analiza situația». Dar timpul trece... «Cine știe zilele omului?! Numai Dumnezeu bunul! Iar eu am rămas fără locul meu de veci...» plînge bătrînul cui stă să îl asculte.

Administrația noastră cea de toate zilele... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2016, 11:05 (4893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ceremonie de preluare a avioanelor F-16

Premierul Cioloș, la Baza Aeriană 86 Fetești

Ministerul Apărării Naționale și Forțele Aeriene Române au organizat vineri, 7 octombrie 2016, un eveniment cu ocazia preluării de către România a primelor 6 avioane F-16 care au intrat în dotarea Bazei Aeriene 86 Fetești. Ceremonia s-a desfășurat în prezența premierului Dacian Cioloș, a ministrului Apărării, Mihnea Motoc, și a omologului acestuia din Portugalia.

«Este o zi istorică pentru România!»
Evenimentul a debutat vineri, 7 octombrie 2016, cînd, la Baza Aeriană 86 Fetești, avionul militar în care se afla premierul Dacian Cioloș a aterizat pe pista bazei. Alături de acesta... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2016, 19:40 (4945 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița tergiversează procesul de retrocedare a terenurilor

Ialomița tergiversează procesul de retrocedare a terenurilor

În județul Ialomița, procesul de retrocedare a terenurilor inventariate anul trecut, prin Legea 165/2013, privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, este blocat la nivelul Comisiilor Locale de Fond Funciar. Prefectura Ialomița precizează că situația a fost generată de dezinteresul manifestat de reprezentanții administrațiilor locale, acuzîndu-i de «tergiversarea procesului de retrocedare». Termenul limită pînă la care cei 10 mii de ialomițeni «deținători» de terenuri pot fi puși în posesie expiră în ianuarie 2017, iar primăriile care nu au rezolvat această problemă riscă să fie amendate cu pînă la 100 mii de lei. În urma inventarierii, în Ialomița au fost descoperite ca disponibile... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2016, 12:10 (8517 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Închisoare cu executare pentru Victoraș «Vivi» Dinescu

Judecătorii din Slobozia au decis

Închisoare cu executare pentru Victoraș «Vivi» Dinescu

Magistrații din cadrul Judecătoriei Slobozia au decis condamnarea la 3 ani și 6 luni închisoare, cu executare, în cazul lui Victoraș «Vivi» Dinescu, pentru comiterea infracțiunii de «șantaj». Sentința dată la Slobozia nu este definitivă, ea putînd fi atacată cu apel la Curtea de Apel București. Mai mult, judecătorii au decis să-i mențină măsura controlului judiciar.

Împrumuta bani cu camătă În martie 2015, polițiștii și procurorii din Slobozia au făcut mai multe percheziții la vila lui Victoraș «Vivi» Dinescu, situată în Cartierul Slobozia Nouă. Ancheta organelor judiciare... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2016, 17:25 (17732 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Aurelian Ionescu, exclus din ALDE

Deputatul Aurelian Ionescu, exclus din ALDE

Marți, 4 octombrie 2016, în cadrul unei ședințe a Biroului Politic Județean al ALDE, deputatul de Ialomița Aurelian Ionescu, președintele Organizației, a fost exclus. Nu vă înghesuiți, că locul lăsat liber pare deja a fi fost ocupat...

Deputatul Aurelian Ionescu nu mai este președinte la ALDE Ialomița!
Deranjat de scrisoarea deschisă prin care deputatul Aurelian Ionescu susținea că se impune convocarea Congresului Extraordinar al ALDE, Călin Popescu Tăriceanu l-a decapitat scurt, din încheietură, pe parlamentarul de Ialomița. În replică, deputatul ialomițean înfierează proletar... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2016, 14:40 (7330 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pupila PSD Ialomița, condamnată penal

Ghinion politic

Pupila PSD Ialomița, condamnată penal

av. Raluca Enescu: «Vă informez că Sârbu Andra NU ESTE CONDAMNATĂ!»

După exemplul seniorilor, tinerii social-democrați își croiesc și ei drum în viață. Aflată la primii pași în carieră, Andra Sârbu demonstrează că a ales bine partidul din care vrea să facă parte. Și nu-i dezamăgește pe cei care au investit în ea, pardon de expresie.

Un an cu suspendare
Andra Sârbu este una dintre pupilele PSD Ialomița. Gurile rele spun că e o ipochimenuță bună la toate, care s-a pripășit în curtea din spate a filialei social-democrate. Noi, desigur, am crezut doar ce ne spune ea: «Am intrat în TSD din pasiunea pentru politică (...)!». Am crezut, dar nu mai credem... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2016, 11:15 (24711 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara: «Sclavă» sexuală, vândută pe internet

Amara: «Sclavă» sexuală, vîndută pe internet

O tînără în vîrstă de 17 ani, din Amara, a fost transformată în sclavă sexuală de iubitul ei. Toată vara, fata a fost obligată să se prostitueze cu turiștii veniți la mare, în mai multe hoteluri de pe litoral. Iubitul care a traficat-o a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, la solicitarea procurorilor DIICOT din Slobozia.

Legături bolnăvicioase
Proxenetul care a traficat-o pe tînără se numește Marius Durac, are 18 ani și locuiește în Căzănești. El și-a cunoscut victima pe internet, la începutul acestui an. Impresionată de cuvintele frumoase pe care i le scria pe site-urile... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 19:05 (9476 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Canalizările-problemă din Cartierul Slobozia Nouă

În timp ce administrația locală a Sloboziei investește în rețeaua de canalizare a Cartierului Slobozia Nouă, cetățenii nu mai contenesc să reclame lucrările de mîntuială făcute de muncitori. Pe strada Aurel Vlaicu, de exemplu, cîțiva locatari au sesizat Primăriei faptul că nu se pot racorda la rețea din cauza stratului de asfalt așternut pe drum!

Lucrări de mîntuială la Slobozia Nouă
Proiectul privind amenajarea rețelei de canalizare în Cartierul Slobozia Nouă a fost adoptat de Primăria Slobozia încă din 2009. În luna mai a anului trecut, municipalitatea a aprobat plata a peste... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 18:20 (8989 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Codașa nu ne-a pus probleme

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Arsenal Malu 4-1

Codașa nu ne-a pus probleme

După 3 meciuri în care nu a cunoscut gustul victoriei, Unirea Slobozia și-a încîntat proprii spectatori printr-o victorie la scor obținută în fața codașei seriei Arsenal Malu. Atacantul Adrian Răduca nu s-a mai lăsat așteptat și a ieșit la rampă cu o dublă, realizată în minutele 24 și 36. 2-0 a reprezentat un rezultat liniștitor după primele 45 de minute, iar Constantin Toma a clarificat pe deplin situația marcînd al treilea gol al slobozenilor în minutul 52. Giurgiuveanul Danciu a învolburat puțin apele în minutul 55, reducînd din handicap, dar totul a revenit la normal un sfert de oră mai tîrziu, cînd Victor Călin și-a descoperit veleitățile ofensive și a înscris primul său gol stagional. După... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 17:10 (4601 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de manuale pentru elevii de clasa a IV-a

În Ialomița

Criză de manuale pentru elevii de clasa a IV-a

Peste 2500 de elevi de clasa a IV-a din Ialomița vor mai avea de așteptat pentru a învăța Limba Română, Istorie, Geografie sau Matematică de pe manualele digitale. Distribuția manualelor în teritoriu este, deocamdată, blocată din cauza unei contestații privind licitația organizată de Ministerul Educației cu privire la alegerea editorului cărților școlare în format electronic.

Elevii, obligați să aștepte
Licitațiile cu privire la editarea manualelor școlare se organizează direct de Ministerul Educației, iar cărțile sînt trimise în teritoriu și distribuite în școli prin Depozitul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 16:25 (4244 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alina Ilie și Elena Voicu, debutează la Naționala României

Handbal

Alina Ilie și Elena Voicu, debutează la Naționala României

Această săptămînă va aduce o dublă premieră pentru handbalul slobozean. Alina Ilie, jucătoare care activează în tricoul Unirii Slobozia și Elena Voicu, născută, descoperită și formată la Slobozia, vor debuta la Echipa Națională de senioare a României. Așa cum am mai scris, cele două au fost incluse de selecționerul Tomas Ryde într-un lot lărgit de 28 de handbaliste, din care se va alege garnitura pentru Campionatul European din Suedia. În această săptămînă cele două handbaliste au fost incluse în lotul de 20 ce va evolua în perioada 6-8 octombrie 2016, într-un turneu găzduit de Olanda. România va juca pe 6 octombrie cu Serbia, pe 7 octombrie cu Olanda B, iar pe 8 octombrie cu Olanda A. Practic... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 15:35 (3693 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Moștenitorii locomotivelor Malaxa

Cu aproximativ 80 de ani în urmă, primele locomotive cu abur produse în România, la Uzinele «Malaxa», erau aduse la Depoul CFR Fetești. Scăpate de febra tehnologizării și furia hoților de fier vechi, două modele abandonate la intrarea în triajul Gării Fetești amintesc puținilor oameni care mai circulă cu trenul de anii de glorie ai Căilor Ferate Române.

Locomotive abandonate în gară
Istoria feroviară a României vorbește despre faptul că, între anii 1920 și 1940, Uzinele «Malaxa» Reșița au produs aproximativ 800 de modele de locomotive cu abur. Distribuite către depourile din marile... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 15:20 (8899 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Radu Popa, pe podium la dublu

Tenis de cîmp, Campionatul Național de Seniori

Radu Popa, pe podium la dublu

Slobozeanul Radu Sebastian Popa, elev al Liceului Pedagogic «Matei Basarab», a avut parte de o vară fierbinte și încărcată pe plan sportiv. Despre acest aspect vom mai vorbi, pentru că a contribuit foarte mult la ascensiunea tenismenului din ultima vreme. Acum ne vom canaliza atenția asupra ultimei competiții la care acesta a participat, respectiv Campionatul Național de Seniori, desfășurat la București în perioada 26 septembrie-2 octombrie 2016.

Doi slobozeni, pe tabloul principal
O mare performanță pentru CSM Unirea, dar și pentru oraș în sine, este faptul că doi slobozeni s... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 14:10 (5644 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă de 1 an să primească de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 327 mii de lei, reprezentînd contravaloarea serviciilor medicale prestate în septembrie 2015, dar nevalidate din cauza unor probleme apărute la softul informatic al unității medicale. Un control al Ministerului Sănătății efectuat la Spitalul Slobozia confirmă faptul că datele au fost introduse corespunzător în sistem, însă oficialii CJAS Ialomița precizează faptul că nu există un acord scris prin care să poată atribui fondurile neachitate.

Un singur soft, mai multe probleme... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 13:30 (4142 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a, etapa 6

Gheorghe Lazăr preia șefia

Etapa a 6-a din Liga a  IV-a a fost una normală, dar rezultatele au făcut ca ierarhia la vîrf să sufere mai multe modificări. Meciul etapei s-a disputat la Țăndărei, acolo unde Victoria din localitate a pierdut 2 puncte cu Gheorghe Doja și, implicit, șefia clasamentului. Noul lider este Recolta Gheorghe Lazăr, echipă care a surclasat Secunda Adîncata și a acumulat 15 puncte. Țăndăreiul pică pe 2, cu 13 puncte, la egalitate cu CS Amara, victorioasă la Colelia. Echipa din stațiunea balneară are altă față în acest sezon și pare hotărîtă să preia conducerea județului și din punct de vedere fotbalistic. După un start de sezon în forță, Unirea Ion Roată clachează din nou și pierde toate punctele... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:50 (4793 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești

RAJA Constanța a inaugurat investiții de 85 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, RAJA Constanța a inaugurat la Fetești investiții de 85,05 milioane de lei. Investițiile au constat în reabilitarea frontului de captare a apei, extinderea rețelei de canalizare și construirea unei stații de epurare nouă, inclusiv treapta terțiară. «Inaugurăm azi a 15 stație de epurare din regiunea Constanța-Ialomița, în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu 2007-2013. Este o reușită pentru noi și, îmi place să cred, pentru locuitorii orașului Fetești, în slujba cărora ne aflăm!» a declarat directorul RAJA Constanța, Felix Stroe, cu acest prilej.

Fetești, parte a unui proiect uriaș... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:05 (5180 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12576 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11590 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16169 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8977 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12489 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11332 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8861 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11457 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11944 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11120 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9685 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6608 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11141 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9916 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11471 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8880 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9220 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...