Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Organizațiile neguvernamentale, susținute de ialomițeni cu 3,4 milioane de lei

Organizațiile neguvernamentale, susținute de ialomițeni cu 3,4 milioane de lei

La începutul acestei săptămâni a expirat termenul prin care ialomițenii au putut direcționa 3,5% din impozitul aplicat veniturilor încasate anul trecut pentru a susține activitatea organizațiilor neguvernamentale. Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița arată că, în 2024, valoarea sumelor de care aceste entități au beneficiat a fost de 3,4 milioane de lei. Peste 2200 de fundații și organizații din toată țara au beneficiat de sprijinul financiar al ialomițenilor, cele mai multe având legătură cu activitatea cultelor religioase.

 

Societatea civilă sprijină organizațiile neguvernamentale... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2025, 10:25 (4684 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul «TROFEUL TINEREȚII»-AMARA, ediția 57

comunicat de presă

Festivalul «TROFEUL TINEREȚII»-AMARA, ediția 57

O nouă poveste scrisă prin muzică, tineri și emoție. Un concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești din 1968!

Consiliul Județean Ialomița, Primăria și Consiliul Local Amara, Centrul Județean pentru Conservarea și Promo­varea Culturii Tradiționale Ialomița și Centrul Cultural «Ionel Perlea» Ialomița anunță cu mândrie organizarea celei de a 57-a ediții a festivalului-concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții» Amara, unul dintre cele mai prestigioase evenimente muzicale din România, ce va avea loc în perioada 2-3 august 2025.
Desfășurat fără întrerupere încă din anul 1968, Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara este cel mai longeviv concurs de muzică ușoară din Româ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2025, 09:40 (5624 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Siropul natural al doctorului Mihai Lungu

Siropul natural al doctorului Mihai Lungu

Pe medicul Mihai Lungu îl cunoaște toată comunitatea din Ialomița. Este medic de familie în mai multe sate din județ și ani buni a făcut gărzi în cadrul Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Experiența profesională pe care a acumulat-o l-a ajutat să înțeleagă felul în care medicamentele funcționează și cum trebuie combinate mai bine astfel încât să vindece pacienții. De peste 20 de ani și-a creat propriile rețete, pe care de această dată le-a transpus într-un produs natural care vindecă tusea, în special a copiilor. Este vorba despre siropul de tuse «TusiFix» creat doar cu ingrediente naturale... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2025, 12:50 (6501 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va avea 3 centre de zi pentru vârstnici

Ialomița va avea 3 centre de zi pentru vârstnici

Pe lista proiectelor de finanțare PNRR pentru amenajarea de centre de zi pentru vârstnici au fost trecute și 3 proiecte ce se vor derula în Ialomița. Unul aparține Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia, iar celelalte Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița și comunei Săveni.

 

Implementarea proiectelor, în grafic Proiectele centrelor de zi pentru vârstnici au fost concepute de Ministerul Muncii și sunt finanțate de Uniunea Europeană prin Programul Național de Redresare și Reziliență. Pe lângă activitățile... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2025, 07:55 (9294 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Echipamente medicale pentru doctorii  de familie din Ialomița, în sfârșit în cabinete

După 3 ani

Echipamente medicale pentru doctorii  de familie din Ialomița, în sfârșit în cabinete

În anul 2022, medicii de familie din Ialomița au depus proiecte pentru modernizarea sau dotarea cu aparatură medicală a cabinetelor în care profesează. Investițiile s-au derulat cu sprijinul Ministerului Sănătății, finanțarea fiind asigurată de Uniunea Europeană, prin Programul Național de Redresare și Reziliență. După 3 ani în care investițiile au fost lăsate în așteptare, acestea vor ajunge în cabinetele medicilor de familie. «Lucrările de modernizare sunt în curs de realizare, iar colegii care au optat pentru aparatură o vor primi din iunie!» a transmis dr Andreia Radu, președinta Asociației Medicilor de Familie din Ialomița.

 

... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2025, 12:05 (6001 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a României reclamă lipsa adăposturilor de protecție civilă

În Ialomița

Curtea de Conturi a României reclamă lipsa adăposturilor de protecție civilă

La nivel național, adăposturile civile sunt limitate ca număr, iar cele care există sunt insalubre și nu pot fi utilizate. Este concluzia la care a ajuns Curtea de Conturi a României după o misiune în care a verificat starea adăposturilor de protecție civilă din toată țara. Ialomița se încadrează la rându-i în acest tablou de «Așa, NU!».

 

O situație fără soluție Constatările Curții de Conturi a României pe baza verificării în teren a adăposturilor de protecție civilă arată că cele mai multe dintre acestea au rămas la nivelul... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2025, 07:50 (6190 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Patrichi vrea un nou mandat în fruntea celui mai mare spital din Ialomița

Concurs pentru funcția de manager al spitalului din Slobozia

Liviu Patrichi vrea un nou mandat în fruntea celui mai mare spital din Ialomița

bonus: Spitalul din Slobozia, cel mai mare angajator din Ialomița

Pentru că legea îi obligă, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie să organizeze un nou concurs pentru ocuparea funcției de manager. Înscrierile au început la finele lunii aprilie 2025 și se vor încheia la sfârșitul acestei luni. Oficial, doar un singur candidat și-a depus dosarul în toată această perioadă, respectiv Liviu Patrichi, actualul manager al instituției. Neoficial, de pe margine s-ar pregăti pentru acest concurs și juristul instituției, Vasile Zamfir. De altfel, Vasile Zamfir este candidatul se serviciu pentru funcții publice, dar niciodată nu a reușit să le obțină.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2025, 10:20 (10462 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ajutorul șefului de post al Secției de Poliție Adâncata, mort într-un accident rutier

Ajutorul șefului de post al Secției de Poliție Adâncata, mort într-un accident rutier

Poliția din județul Prahova anunța, la finalul săptămânii trecute, moartea unui tânăr de 21 de ani într-un accident rutier. Do­miciliat pe raza acestui județ, tânărul era angajat al Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița și deținea funcția de ajutor al șefului de post în cadrul Secției de Poliție Adâncata.

 

A murit pe loc Tragedia în urma căruia ajutorul șefului de post al Secției de Poliție Adâncata și-a pierdut viața s-a petrecut vineri, pe raza județului de do­miciliu al subofițerului Nicușor Va­lentin... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 16:55 (6979 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

147 de angajați ai școlilor ialomițene vor să primească «gradația de merit»

147 de angajați ai școlilor ialomițene vor să primească «gradația de merit»

«Gradația de merit» reprezintă calea prin care Ministerul Educației vrea să motiveze angajații din Învățământ, profesori sau personal didactic auxiliar să fie «performanți». În lunga sa tradiție, acest beneficiu s-a transformat într-o goană după hârtii prin care profesorii vor să demonstreze că merită să îl primească. Anul acesta, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a aprobat 98 de «gradații de merit», în timp ce numărul dosarelor depuse a fost de 147.

 

Mai multă birocrație, mai puțină performanță... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 16:10 (7731 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Aroganța» unei șanse

Fotbal, SuperLiga/baraj de menținere/tur, FC Voluntari-Unirea Slobozia 2-1

«Aroganța» unei șanse

Cu un Mihalcea transferat ba la UTA, ba la Petrolul, mai nou la pachet și cu ceva jucători slobozeni, Unirea a disputat primul tur al barajului de menținere în SuperLiga luni, 26 mai 2025. Pe o vreme câinească cu o ploaie ce a căzut necontenit, jucătorii s-au chinuit la propriu să ofere un spectacol pentru cei puțin peste 500 de spectatori de pe Stadionul «Anghel Iordănescu» din Voluntari. S-a terminat 2-1 pentru gazde iar returul de «acasă», de la Clinceni, de luni, 2 iunie 2025, va fi decisiv pentru menținerea în sezonul viitor al SuperLigii.

 

Șansa, de partea ilfovenilor... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 13:55 (5957 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Turneu de Baraj pentru senioarele CSM Unirea Slobozia

Handbal

Turneu de Baraj pentru senioarele CSM Unirea Slobozia

După cum era de așteptat, s-a stabilit programul Turneului de Baraj pentru promovare/menținere în Liga Florilor handbal feminin. Competiția se va desfășura la Sfântu Gheorghe, în perioada 29-31 mai 2025, alături de CSM Unirea Slobozia la Turneu participând CSU Știința București, CSM Slatina precum și CSM Târgu Jiu. Astfel, handba­listele senioare CSM Unirea Slobozia vor juca o primă partidă joi, 29 mai a.c., de la orele 14,00, contra celor de la CSM Târgu Jiu (de la orele 12,00 urmând să se dispute meciul CSM Slatina-CSU Știința București), în timp ce vineri, 30 mai 2025, de la orele 14,00, elevele antrenorului Ion Ivan vor întâ... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 12:20 (4936 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rezultate meritorii pentru tenismenii CSM Unirea Slobozia

Tenis de câmp

Rezultate meritorii pentru tenismenii CSM Unirea Slobozia

Jucătoarele legitimate la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, Maria Dogaru și Andreea Dedu s-au clasat pe prima poziție, respectiv a doua la Turneul «Cupa Municipiului Galați». Ambele tenismene au concurat la categoria 14 ani, Maria Dogaru reușind să câștige «Cupa Municipiului Galați». De asemenea, la băieți 14 ani, tenismenul legitimat la CSM Unirea Slobozia, Luca Apostol Petrescu a reușit să se poziționeze al doilea pe po­diumul competiției «Trofeul Ilie Năstase», eveniment desfășurat la Brăila. Mai mult, la seniori, talentatul tenismen CSM Unirea Slobozia, Ștefan Andreescu, a ajuns în Finala Turneului M15 ITF desfășurat la București... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 10:50 (4599 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii Echipei Naționale, bronz la Cupa Mondială de la Madrid

Scrimă

Sabrerii Echipei Naționale, bronz la Cupa Mondială de la Madrid

Alcătuită din Iulian Teodosiu, Vlad Covaliu, Radu Nițu și George Dragomir, Echipa Națio­nală de sabie seniori a obținut medalia de bronz la etapa de Cupă Mondială de la Madrid, ultima competiție interna­țională înaintea Campionatelor Europene de la Genova (14-19 iunie 2025). Alături de sabrerul antrenat de Marin Cruțu la CSM Unirea Slobozia, George Dragomir, a urcat pe planșă și mai cunoscutul nostru concitadin, Iulian Teodosiu. Echipa Națională de sabie seniori a României a încheiat competiția de la Madrid învingând echipa Statelor Unite ale Americii în Finala mică cu scorul de 45-40.

... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 08:40 (6760 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un pacient și-a tăiat venele în semn de protest că medicul a refuzat să-l consulte!

S-a întâmplat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un pacient și-a tăiat venele în semn de protest că medicul a refuzat să-l consulte!

bonus: Problemele pacienților, tratate cu indiferență

Situație disperată a unui pacient care ar fi trebuie să fie consultat luni, 26 mai 2025, la Cabinetul de Ortopedie al Ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Dezamăgit de faptul că medicul din cabinet a refuzat să-i acorde îngrijiri medicale, bărbatul și-a tăiat venele! Din fericire a fost salvat de către echipa medicală a Unității de Primiri Urgențe. În ceea ce îl privește pe medicul respectiv, pe numele său Ștefan Anghel, acesta i-a întors spatele bărbatului, ca și când nimic nu s-ar fi întâmplat. Conducerea unității medicale condamnă ferm comportamentul doctorului și spune că va iniția o anchetă internă. Nefericita întâ... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2025, 13:10 (24210 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița trăiesc aproximativ 10 mii de persoane adulte cu handicap

În Ialomița trăiesc aproximativ 10 mii de persoane adulte cu handicap

O statistică oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița arată că la nivelul Ialomiței trăiesc aproximativ 10 mii de persoane cu handicap. 1500 dintre acestea au fost eva­luate și încadrate în grad de handicap doar anul trecut.

 

Sprijin pentru persoanele cu dizabilități Conform unei analize a DGASPC Ialomița, numărul persoanelor adulte cu dizabilități a crescut anual în ultimii 10 ani. Numai anul trecut, reprezentanții instituției au evaluat și încadrat în grade de handicap 1500 de cazuri noi. Așa se face... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2025, 12:10 (5242 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Compensații financiare cerute Statului de rudele victimelor scandalului produs la Urziceni

Compensații financiare cerute Statului de rudele victimelor scandalului produs la Urziceni

Tribunalul Ialomița a înregistrat recent un dosar prin care rudele tinerilor uciși în urma scandalului provocat la Urziceni, în februarie 2025, cer compensații financiare Statului român. Valoarea despăgubirilor ar fi de aproximativ 130 mii de euro și sunt cerute în baza Legii nr. 211/2004, reactuali­zată anul trecut, privind unele măsuri pentru protecția victimelor infracțiunilor.

 

Solicitare întemeiată în baza infracțiunilor reținute de procurori Mutat din Ialomița la București, dosarul luptelor de stradă produse la Urziceni î... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2025, 07:55 (5274 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Primăvara se curăță grădinile: cum gestionezi corect deșeurile vegetale?

Primăvara se curăță grădinile: cum gestionezi corect deșeurile vegetale?

O dată cu primele raze calde și explozia de culoare din grădini, demarăm și activitățile de curățenie. Strângem frunzele uscate, tăiem crengile rebele și
îndepărtăm resturile vegetale acumulate peste iarnă. Însă, întrebarea esențială se ridică firesc: cum gestionăm corect aceste deșeuri astfel încât să contribuim la un mediu mai curat și sănătos în întregul județ?
Reguli clare pentru o colectare responsabilă
Este important să reținem un aspect fundamental: deșeurile vegetale nu sunt gunoi menajer și nu trebuie aruncate la întâmplare. Abandonarea lor lângă
platfor­mele de gunoi sau, mai grav, în natură... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2025, 14:50 (6483 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Promovarea sănătății se face cu buget limitat

Ialomița: Promovarea sănătății se face cu buget limitat

Promovarea sănătății sau prevenția medicală ar trebui să fie un domeniu de activitate care să preocupe instituțiile de profil. În realitate, așa cum o confirmă oficialii Direcției de Sănătate Publică, «se află pe la sfârșitul listei fiecărei agende». Iar asta se traduce printr-un mare dezinteres, mai ales în ceea ce privește finanțarea unor activități de prevenție medicală. În tot acest timp, crește numărul bolilor metabolice, provocate de alimentația nesănătoasă, sau al bolilor infecțioase, pentru că oamenii nu înțeleg importanța vaccinurilor.

 

Bani puțini pentru prevenția medicală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2025, 09:20 (6142 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Pregătiri pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Pregătiri pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Administrația locală din Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret, organizează în perioada 26-31 mai 2025 o nouă ediție a «Zilelor Municipiului Slobozia». Mesajul organizatorilor este de a pune în valoare «spiritul comunitar».

 

Un eveniment dedicat comunității Principalele activități care se vor desfășura cu ocazia «Zilelor Municipiului Slobozia» vizează festivități de recunoaștere a elevilor olimpici, spectacole de teatru, evenimente dedicate senio­rilor, precum și activități interactive pentru copii și tineri. ... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2025, 10:10 (12006 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul vizat de perchezițiile DIICOT privind delapidarea cu îngrășăminte și pesticide

Ialomița, județul vizat de perchezițiile DIICOT privind delapidarea cu îngrășăminte și pesticide

O importantă societate comercială, specializată în tranzacții cu pesticide și îngrășăminte utilizate în agricultură, a fost delapidată cu ajutorul unui angajat cu peste 7 milioane de lei. O amplă anchetă a fost deschisă de procurorii anti-mafia, iar investigațiile au ajuns și în județul Ialomița unde, în urmă cu o săptămână, au fost efectuate percheziții domiciliare.

 

Verificările sunt în curs Surse judiciare au confirmat faptul că cei care au sesizat organele judiciare ale Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2025, 12:05 (15298 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Amenzi de peste 91 mii de lei aplicate șoferilor

În ultimele patru zile, polițiștii rutieri ialomițeni au constatat nereguli ce au condus la aplicarea a 334 sancțiuni contravenționale, valoarea amenzilor depășind suma de 91 mii lei.Cele mai multe dintre ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:40
(25207 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amenzi Ialomița


Protocol de parteneriat cu APIA Franța

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 28 mai 2010, la Paris, a fost semnat un protocol de parteneriat între Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, FranceAgriMer și Agenția pentru Servicii ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:38
(29162 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A rămas fără permis pentru că a condus o mașină cu defecțiuni tehnice

«Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul de specialitate al Registrului Auto Român Ialomița au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:37
(31852 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii asigură măsurile de ordine la BAC

Peste 30 de polițiști ialomițeni acționează pentru a asigura măsurile de ordine și siguranță publică la cele 17 unități de învățămînt în care sînt organizate centre de susținere ale examenului de Bacalaureat ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:35
(25424 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist accidentat

Sîmbătă, 29 mai a.c., în jurul orei 15.30, Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ101C, pe raza localității Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea unei ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(27497 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan, a intrat cu mașina în pom

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 13.15, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2C între localitățile Tovărășia și Nicolești, s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(24420 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 14.30, pe DN2C, pe raza localității Grivița, polițiștii au oprit în trafic pentru control la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 de ani. Procedînd la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:01
(26590 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În cursul nopții de sâmbătă spre duminică, 29/30 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat și executat, începînd cu miezul nopții, timp de patru ore, acțiuni punctuale pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:00
(27317 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Depistat conducînd un autoturism fără drept de circulație

În cursul zilei de duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 18.00, agenți din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului, au depistat ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 17:59
(22068 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai făcut o victimă

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 8.15, echipa de căutare-salvare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitată pe raza comunei Sărățeni ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:41
(25795 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înec Ialomița


Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Vagonul făcea parte dintr-o garnitură de tren dezafectată, în el fiind depozitate paie și resturi vegetale. Fumul dens care se degaja din tren a fost observat sîmbătă, 29 mai, în jurul orei 14.30, fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:40
(26866 vizualizări - 0 comentarii)


192 locuri de muncă disponibile în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita aduce la cunostințta celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 192 locuri de muncă în străinătate. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 10:16
(26434 vizualizări - 0 comentarii)


«Acolo unde sunt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

«Acolo unde sînt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

Luni, 24 mai a.c., Sărbătoarea Sf. Treimi, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, la îndemnul și îndrumarea Preotului Paroh Radu Gheorghe, cîteva familii tinere din parohia Fierbinții de Jos au oferit o masă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 15:20
(32400 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sistem de Management al Calității la Prefectură și Consiliul Județean

Marți, 8 iunie a.c., Prefectura Ialomița și Consiliul Județean Ialomița vor organiza, la Centrul Cultrual UNESCO «Ionel Perlea», Conferința de lansare a proiectului «Implementarea, certificarea și menținerea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 10:16
(31489 vizualizări - 1 comentariu)


Judecătoria Slobozia se mută în sediu nou din 7 iunie

Judecătoria Slobozia se va muta în sediu nou din 7 iunie 2010, dată fiind demararea lucrărilor de consolidare a clădirii în care își desfășura activitatea. Astfel, Judecătoria Slobozia va funcționa la imobilul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 08:32
(20513 vizualizări - 0 comentarii)


Adjunctul Tiță a ajuns șef la Poliția Urziceni

La începutul săptămînii, marți 25 mai, comisarul șef de poliție Ioan Tiță a promovat concursul pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Urziceni. Funcția de șef la Urziceni s-a vacantat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:28
(29274 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni Poliție


APIA: Subvenția pentru ovine caprine se solicită pînă la 31 mai

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pînă în prezent, au fost depuse 13,6 mii de cereri, pentru un efectiv de aproximativ 2 milioane capete ovine/caprine, termenul limită pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:25
(25589 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și cu tractorul neînmatriculat prin oraș

Un bărbat, de 31 de ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru punerea în circulație pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat și conducerea pe drumurile publice a unui ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(24879 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Biciclist băut, accidentat de un autoturism

Miercuri, 25 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată, prin 112, că pe DJ203 B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Pe scurt, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(29874 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective ale Biroului Rutier Urziceni și posturilor de poliție aflate în zona de responsabilitate a Poliției Urziceni, au acționat marți, 25 mai ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:16
(27071 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

În noaptea de 26 spre 27 mai, în jurul orei 01,30, polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:15
(26918 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furtul din locuințe, prevenit de polițiști

Miercuri, 25 martie, în intervalul orar 08,30-16,00, în baza Planului național de acțiune «Siguranța», polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului, urmărind în special prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:14
(25614 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 27000 de lei în 48 de ore

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele două zile pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere cu victime și impunerii unui climat de siguranță în rîndul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:13
(28154 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

URGENT recrutăm tinere dansatoare, 18-30 ani, contract Japonia, 6 luni, salariu 1200 euro/lună. Telefon 0763104457. ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:18
(19248 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de perfecționare la Camera de Comerț

În perioada 17-28 mai 2010, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, se desfășoară cursul de perfecționare în ocupația de «manager proiect». Cursul se derulează în cadrul Proiectului ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:14
(25608 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 28 mai, începînd cu ora 10.00, se va desfășura o nouă ședință a Colegiului Prefectural. Ordinea de zi va cuprinde, printre altele, o informare privind activitatea Direcției Județene de Cultură, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:42
(29714 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua porților deschise pentru copii» la Jandarmerie

Marți, 1 iunie 2010, cu începere de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise pentru copii». Jandarmii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:32
(25132 vizualizări - 0 comentarii)


Precizare APIA: Depunerea cererii pentru acordarea de subvenții nu este condiționată de apartenența solicitantului la o asociație de crescători de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură precizează că depunerea cererii pentru acordarea Plăților Naționale Directe Complementare, speciile ovine/caprine, nu este condiționată de apartenența ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:29
(32739 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:44
(16533 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:42
(15173 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...