Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani Salubritate cere pentru tona de deșeuri colectate 72,4 lei

Ofensiva asupra administrației județene se reia

Vivani Salubritate cere pentru tona de deșeuri colectate 72,4 lei

Joi, 21 iulie 2016, Vivani Salubritate SA a cerut autorităților din Slobozia și autorităților județene o nouă majorare a tarifului pentru depozitarea deșeurilor menajere. Solicitarea survine pe fondul unei negocieri mai vechi dintre firmă și Primăria Slobozia, mediată de conducerea Consiliului Județean Ialomița. Primarul Adrian Mocioniu susține că va oferi un răspuns pînă la sfîrșitul acestei săptămîni «în urma unei analize și a consultării cu președintele Victor Moraru». În cazul în care va fi acceptată, majorarea de preț solicitată de Vivani Salubritate ar putea afecta toți locuitorii județului Ialomița. Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a refuzat să comenteze public... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 21:25 (6515 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Gheorghe Tinel se pregătește de alegerile parlamentare

Gheorghe Tinel se pregătește de alegerile parlamentare

Parlamentarul ialomițean PNL Gheorghe Tinel a susținut săptămîna trecută o conferință de presă, în cadrul acesteia declarînd că se pregătește de alegeri parțiale anticipate la Amara, Țăndărei și Fierbinți. «Sînt ferm convins că alegerile anticipate vor fi mai devreme decît alegerile parlamentare. Cel mai probabil ele vor avea loc în septembrie...» a susținut Gheorghe Tinel.

PNL se pregătește de alegeri
Gheorghe Tinel, președintele PNL Ialomița, a susținut joi, 21 iulie 2016, o conferință de presă în care a susținut că alegerile locale ar trebui să se desfășoare în septembrie.... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 18:40 (10661 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilier local, implicat într-o anchetă penală

Se întîmplă la Slobozia

Consilier local, implicat într-o anchetă penală

Noua generație de consilieri locali ai Sloboziei și-a început mandatul cu stîngul. Rafael Gheorghe, unul dintre consilierii ALDE ai orașului, este implicat într-un scandal public, după ce, se pare, ar fi ultragiat un angajat al Poliției Locale. Cazul a intrat în atenția organelor de urmărire penală, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia fiind sesizați în baza unei plîngeri...

Filmul unui scandal
Scandalul public iscat de proaspătul consilier local al Sloboziei s-a petrecut cu cîteva zile înainte ca acesta să aibă calitatea oficială de care beneficiază în prezent... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 16:05 (23538 vizualizări - 60 comentarii)

POLITICĂ

Radu Paros nu mai e președinte la PMP Radu Paros nu mai e președinte la PMP

Radu Paros nu mai e președinte la PMP

Devenit președinte interimar la PMP Ialomița, Radu Paros a pierdut funcția după numai 2 săptămîni. El a fost înlocuit săptămîna trecută cu Ernest Mario Caloianu, președintele UNPR Ialomița.

Prea frumos ca să fie adevărat La începutul acestei luni, Radu Paros a devenit președinte al Organizației Județene a Partidului Mișcarea Populară. Săptămîna trecută el a fost detronat de către deputatul Ernest Mario Caloianu, președinte al Uniunii Naționale pentru Progresul României Ialomița, ca urmare a fuziunii politice dintre cele două partide. Motivația înlocuirii lui Radu Paros ține de matematica... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2016, 13:45 (6942 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sportivi angajați ilegal la CSM Unirea Slobozia

Sportivi angajați ilegal la CSM Unirea Slobozia

Acuzații grave la adresa Clubului Sportiv Municipal Slobozia. Inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița susțin că 60 de sportivi legitimați la CSM Slobozia au fost angajați ilegal. Concret, handbalistele și fotbaliștii clubului beneficiau de contracte de muncă «mascate». Cazul a intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, care au deschis o anchetă. Reprezentanții CSM Unirea Slobozia precizează însă că angajarea tuturor sportivilor s-a făcut cu respectarea Legii Sportului din România. «Nu este nimic ilegal. Vom demonstra acest aspect...» declară Constantin Prepeliță, președintele Clubului Sportiv.

Anchetă penală la CSM Unirea Slobozia... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 22:10 (11357 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Averile primarilor din Ialomița (I)

Averile primarilor din Ialomița (I)

Ialomița are 42 de primari PSD, 20 de primari PNL, 3 primari ALDE și un primar aparținînd Partidului Ialomițenilor. Din cele 66 de primării din județ, 3 orașe și 16 comune au edili noi. Cîțiva dintre ei, numărați pe degetele unei singure mîini, au mai fost primari. Ceilalți sînt nou-nouți în administrația locală. Un singur lucru îi unește pe toți la acest moment, dincolo de jurămîntul care îi pune timp de 4 ani «în slujba cetățeanului»: declarațiile de avere și de interese. Independent a avut curiozitatea de a face o trecere în revistă a acestor declarații și a spicuit pentru dumneavoastră cele mai interesante informații. Evident, declarațiile... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 19:40 (22338 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

«Junior Davis Cup», pentru a treia oară la Slobozia

Tenis de cîmp

«Junior Davis Cup», pentru a treia oară la Slobozia

Tenisul juvenil de anvergură europeană își croiește din nou loc pe arenele din Slobozia. În perioada 27-29 iulie 2016, la Slobozia se va disputa o nouă ediție a «Junior Davis Cup», faza grupelor semifinale, turneu pe echipe adresat categoriei 16 masculin. Competiția este găzduită de arenele TenisCon și organizată de CSM Unirea Slobozia și FRT, în colaborare cu CS Satori și CSS Slobozia. De data aceasta, toată lumea este ferm convinsă că lucrurile vor sta mai bine pentru România, spre deosebire de celelalte două ediții organizate la Slobozia. «Echipa României îi cuprinde pe Ștefan Paloși și Filip Jianu, practic locurile 1 și 2 pe plan național. Al treilea jucător al echipei noastre este Cezar ... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 16:20 (4921 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Azilul privat din Dridu a rămas fără beneficiari

Azilul privat din Dridu a rămas fără beneficiari

Potrivit unei informări venită din partea Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, azilul Fundației «Punte între Generații», înființat la Dridu, a rămas fără beneficiari. Toate acestea din cauza faptului că unitatea nu a putut să se conformeze cu privire la măsurile de remediere impuse de autoritățile din Ialomița. Cei 21 de vîrstnici cazați aici au fost mutați în mai multe centre de pe raza Sectorului 3 din București sau preluați de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului, de pe raza aceluiași Sector al Capitalei.

Bătrînețe chinuită
... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 15:50 (7367 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Se încheagă echipa

Fotbal, Liga 3, Unirea Slobozia continuă amicalele

Se încheagă echipa

Unirea Slobozia a avut parte săptămîna trecută de 3 meciuri amicale. A fost un program încărcat prin care antrenorul Ion Ionescu a căutat soluții pentru următoarea formulă de joc. Două victorii și o înfrîngere reprezintă bilanțul celor 3 teste, unul deloc rău avînd în vedere nivelul a două dintre adversare. Ca aspecte pozitive, putem nota aportul ofensiv adus de cei doi jucători nou veniți în această vară, Dumitru și Răduca, dar și faptul că un prim 11 tinde să se cristalizeze.

Victorie cu Brăila, eșec cu Dunărea
Unirea a continuat seria meciurilor amicale, galben-albaștrii deplasîndu... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 14:25 (3577 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Conacul abandonat de la capătul lumii

Conacul abandonat de la capătul lumii

În Ialomița, zeci de monumente istorice se dărîmă în așteptarea lucrărilor de restaurare. Într-o situație similară se regăsește conacul pe care Alexandru Marghiloman l-a construit în satul Hagiești (comuna Sinești), la sfîrșitul secolului XIX. Aflat în proprietatea statului român, obiectivul a beneficiat vreme de 12 ani de 1 milion de lei pentru reabilitare. Șantierele au fost însă închise sistematic din cauza falșilor moștenitori ai marelui om politic, aceștia disputîndu-și conacul în instanță. Acum statul încearcă să facă rost de bani pentru a salva obiectivul. Însă toate demersurile au eșuat...

O bijuterie arhitectonică... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 14:10 (9078 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Rețeaua județeană VIP»

Bani europeni pentru integrare socială

«Rețeaua județeană VIP»

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița (DGASPC) a obținut permisiunea de a extinde perioada de implementare a proiectului «Rețeaua Județeană VIP Voluntariat-Inițiative-Profesionalism pentru integrarea școlară și socială a copiilor vulnerabili» finanțat prin granturile SEE 2009-2014. Prelungirea perioadei de implementare a proiectului este justificată de riscul de abandon școlar pentru cele 35 de comunități locale implicate în proiect.

O inițiativă lăudabilă
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 13:35 (8246 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Crăciun a plecat, Nica l-a urmat

Handbalul slobozean agonizează așa cum s-a întîmplat și cu fotbalul în urmă cu 2 ani... Dacă la fotbal a fost Curtea de Conturi, la handbal cutia Pandorei a fost deschisă de Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Hibelor găsite de această instituție nu li s-a găsit leac, chiar dacă prin tîrg se vorbea despre o colaborare cu handbalistele în sistem PFA, care ar fi putut rezolva problema contractelor. Cert este că marți, 19 iulie, 12 fețe zîmbitoare, plus a 13-a, Cristina Oancea, la fel de veselă, dar încă în convalescență după operația de apendicită, au luat la mărunțit pista stadionului «1 Mai». Monitorizate de preparatorul fizic Marius Milea, Petrescu, Ion, Horobeț, Predoi, Simion, Toma... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 12:45 (5877 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2100 de locuri la liceele din Ialomița

2100 de locuri la liceele din Ialomița

După emoțiile Evaluării Naționale, absolvenții de gimnaziu care au susținut examenul află săptămîna aceasta la ce liceu au intrat, în urma admiterii computerizate. Instituțiile de învățămînt liceal din județ au avut disponibile pentru aceștia 2100 de locuri. Cea mai ofertată dintre acestea a rămas Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

2100 de locuri în liceele județului
După publicarea rezultatelor finale la Evaluarea Națională, absolvenții de gimnaziu din Ialomița au trecut prin focurile admiterii computerizate. Practic, în baza mediilor obținute la examenul național... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2016, 11:20 (3547 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută șef de Protocol

Concursuri cu dedicație

Primăria Slobozia caută șef de Protocol

Numărul angajaților Primăriei Slobozia se ridică la aproximativ 700 de persoane. Dintre acestea, 150 de persoane fac parte din aparatul propriu al primarului, deservind exclusiv departamentele și direcțiile aflate în subordinea acestuia. Noul primar, Adrian Mocioniu, a organizat de la numirea sa în funcție nu mai puțin de 6 concursuri. Ultimul anunț postat confirmă faptul că instituția are nevoie urgentă de un «șef de Protocol»!

Angajați cîtă frunză și iarbă
Primăria Slobozia are, după Spitalul Județean, cel mai numeros personal. Astfel, în cadrul serviciului Public de Asistență... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 21:40 (25441 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația președintelui Moraru

Prima ședință a Consiliului Județean Ialomița în mandatul 2016-2020

Administrația președintelui Moraru

Vineri, 15 iulie 2016, plenul Consiliului Județean Ialomița s-a reunit în prima ședință ordinară a acestui mandat. În sală au fost prezenți 30 din cei 31 de consilieri aleși la 5 iunie 2016, iar proiectele de hotărîre supuse atenției au vizat probleme de interes general, dar și reglementări necesare bunei funcționări a administrației județene. Printre acestea se numără cel privind aprobarea documentației de atribuire a contractelor de achiziție publică de furnizare a produselor de panificație și produselor lactate în școli, precum și cel privind «aprobarea organigramei și statului de funcții ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia». Ședința a durat mai bine de 3 ore, pe fondul unor dispute... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 17:35 (7249 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pragul falimentului

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă din nou cu probleme financiare. Potrivit indicatorilor publicați pe site-ul Ministerului Sănătății și a raportărilor făcute de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, unitatea medicală dispune de fonduri doar pentru salariile celor peste 800 de angajați. Valoarea datoriilor acumulate a fost în luna mai 2016 de 1,2 milioane de lei. Deși este greu de recunoscut, situația este generată în principal de faptul că cel mai mare spital din Ialomița nu poate să deconteze serviciile medicale integral, din cauza lipsei specialiștilor...

Cum se pierd bani la spital... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2016, 14:05 (6444 vizualizări - 6 comentarii)

ANCHETĂ

Agricultura ecologică se practică doar pe hârtie

În Ialomița

Agricultura ecologică se practică doar pe hîrtie

Fermierii din Ialomița au transformat agricultura ecologică într-un mit. În realitate, puține dintre suprafețele pe care au fost înființate culturi bio corespund criteriilor impuse de Ministerul Agriculturii în domeniu. Problemele se întîlnesc în cazul culturilor întinse pe suprafețe mari, care depășesc 100 de hectare. În urma controalelor s-a constatat faptul că, în aceste cazuri, plantele erau supuse tratamentelor chimice. Recent, inspectorii din cadrul Direcției pentru Agricultură Ialomița au aplicat amenzi de 45 mii de lei pentru abateri de la legislație. Motivele pentru care fermierii continuă să practice agricultură ecologică în aceste condiții sînt generate de prețul ridicat cu care se... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 22:05 (13504 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Iusein Iuksel a rămas fără mandat

Nicăieri ca la Fierbinți

Iusein Iuksel a rămas fără mandat

Primarul orașului Fierbinți, Iusein Iuksel, a fost condamnat la 4 luni de închisoare cu suspendare. Pe cale de consecință, prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, a decis că mandatul acestuia «încetează de drept». Primarul Iusein Iuksel a refuzat să comenteze situația. Atribuțiile funcției de primar la Fierbinți au fost preluate de către viceprimarul Cîmpean Marius.

Condamnat și ales
Primarul orașului Fierbinți, Iusein Iuksel, a fost condamnat definitiv la 4 luni de închisoare cu suspendare, pe 3 iunie 2016, pentru «conflict de interese». La momentul respectiv, Curtea de Apel... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 21:35 (20979 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Muzeul Județean de Istorie, o instituție în derivă

Scandal în Cultura din Slobozia

Muzeul Județean de Istorie, o instituție în derivă

Proaspăt încheiatul scandal din Cultura ialomițeană legat de schimbările șefilor din fruntea instituțiilor de profil a făcut loc altuia, care vizează activitatea Muzeului Județean Ialomița. O angajată a instituției îl acuză public de incompetență pe Florin Vlad, reînvestit în funcția de director al Muzeului de către Consiliul Județean Ialomița pentru următorii 4 ani. Ca reacție la acuzațiile care i-au fost aduse, Florin Vlad a replicat:«Este doar opinia doamnei Corbu. Noi la muzeu ne facem treaba foarte bine»...

Procese cîștigate împotriva Muzeului Județean
Scandalul dintre arheologul... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 20:50 (24080 vizualizări - 69 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Adolescent de 14 ani, recordman la dosare penale

Ialomița: Adolescent de 14 ani, recordman la dosare penale

Caz uluitor la Slobozia. Un adolescent care a împlinit recent 14 ani și poate răspunde penal se află în baza de date a Poliției cu 70 de dosare. El este suspect în numeroase anchete privind spargerile din autoturisme, fapte comise pe raza orașului. Tînărul-problemă provine dintr-o familie dezorganizată și are deficiențe comportamentale.

În vizorul Poliției de 3 ani Cazul adolescentului teribilist se află în atenția organelor judiciare încă de cînd acesta avea vîrsta de 11 ani. Pînă anul acesta, polițiștii sau procurorii nu puteau să ia măsuri împotriva acestuia întrucît, din cauza vîrstei... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 20:25 (4840 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

IPJ Ialomița: Accident rutier, pe DN2A-E60, între două camioane

La data de 24 iunie 2026, în jurul orei 6,00, polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în care au fost implicate două camioane, pe DN2A ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 13:50
(624 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Secțiunea Mica Publicitate
a fost actualizată!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Iunie 2026, 10:15


S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

S-a întâmplat la Ograda: Doi minori, înecați în râul Ialomița!

Pompierii ialomițeni au desfă­șurat încă de duminică, 22 iunie 2026, o amplă acțiune de căutare a doi minori, de 13 și, respectiv 17 ani, înecați în apele râului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2026, 08:20
(3077 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Traficant de droguri, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 18:00
(383 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 167,21 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în mai 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna mai a anului 2026, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 167,21 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 12:10
(192 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă pe mai multe străzi din orașul Țăndărei!

Echipele RAJA Constanța intervin marți, 23 iunie 2026, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Venus din orașul Țăndărei. Pe durata desfășurării lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 10:30
(327 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 24 Iunie-«Ziua Internațională a Iei», sărbătorită la Sala «Europa»

Miercuri, 24 iunie 2026, de la orele 18,00, la Sala «Europa» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2026, 09:10
(405 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Articole pirotehnice comercializate fără autorizație, depistate de jandarmii ialomițeni

Duminică, 22 iunie a.c., în cadrul misiunilor executate cu ocazia desfășurării evenimentului cultural «Drăgaica» din Căzănești, jandarmii ialomițeni au identificat o persoană care comercializa ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 13:15
(408 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de la intersecția străzii 1 Decembrie cu Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RA ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2026, 12:40
(355 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în localitatea Țăndărei!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 350 mm, de pe strada Gării din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2026, 09:55
(470 vizualizări - 0 comentarii)


1097 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-mai 2026

În primele 5 luni ale anului 2026, ca urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 1097 persoane, dintre care 414 femei.  ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2026, 08:25
(448 vizualizări - 0 comentarii)


Nu ratați...

...Secțiunea BÂRFE fiindcă
nici nu știți ce pierdeți! :-)

16 Iunie 2026, 18:10


Slobozia: Expoziția de pictură «TEMPO RUBATO», la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Luni, 15 iunie 2026, la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» va fi vernisată expoziția de pictură «TEMPO RUBATO-natură și proiect», semnată ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 11:20
(1298 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

Un bărbat de 51 de ani, din Bărbulești, a fost prins în flagrant delict de polițiștii de investigații criminale din Urziceni, imediat după ce ar fi primit 1000 de euro, bani pretinși prin amenințări ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2026, 10:25
(899 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Urziceni, reținut de polițiști pentru infracțiuni rutiere

Un tânăr de 28 de ani, din Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii rutieri ialomițeni după ce a fost depistat la volan deși avea permisul de conducere suspendat. Cercetările au ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 17:20
(1094 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul Call Center pus la dispoziția acestora vine î ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 12:50
(553 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale și amenzi de peste 132 mii de lei. Peste 1000 kg de produse alimentare, retrase de la comercializare!

În perioada 25 mai5 iunie 2026, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a desfășurat 58 de acțiuni de control în unități din domeniul alimentar, având ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2026, 10:15
(1043 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Căzănești!

Marți, 9 iunie 2026, echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unui branșament avariat de pe strada Prunului din orașul Căzănești. Astfel, în intervalul orar 09,30-13,00, sunt afectați ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2026, 10:20
(571 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni!

Miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 09,00-16,00, RAJA Constanța va sista furnizarea apei în localitățile Dridu-Snagov și Moldoveni, pentru realizarea operațiunilor ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 15:05
(1144 vizualizări - 0 comentarii)


«Pe pământ și pe apă: locuitorii Deltei Dunării acum 6500 de ani», expoziție vernisată la Muzeul Județean Ialomița

Muzeul Județean Ialomița invită publicul pasionat de istorie și patrimoniu să participe joi, 11 iunie 2026, începând cu orele 11,00, la vernisajul expoziției «Pe pământ și pe ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2026, 12:50
(1082 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Dosar privind «deținerea ilegală de arme», percheziții la Țăndărei

Joi, 4 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au pus în aplicare 5 mandate de percheziție domiciliară în orașul Țăndărei. Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal î ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:40
(1499 vizualizări - 0 comentarii)


Soluții digitale de la RAJA Constanța

Soluții digitale de la RAJA Constanța

Pe lângă misiunile principale de a aduce apă de calitate la robinetele tuturor utilizatorilor și de a asigura servicii de canalizare eficiente, o preocupare constantă a societății RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:30
(1017 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut pentru consum de alcool la volan și lipsa permisului auto

Polițiștii din Fetești au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 41 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:20
(1254 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Mașină de Poliție, vandalizată. Autorii au fost reținuți!

Miercuri, 3 iunie 2026, polițiștii ialomițeni au reținut, pentru 24 de ore, doi bărbați cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de «distrugere». Din cercetările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 15:00
(2302 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,72%, rata șomajului la sfârșitul lunii aprilie 2026

La sfârșitul lunii aprilie 2026, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4487 de șomeri (din care 2114 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2026, 11:30
(1284 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind plata facturilor RAJA Constanța prin rețeaua PayPoint

RAJA Constanța informează clienții societății că, urmare a noilor condiții comerciale și operaționale implementate la nivel național de către procesatorul de plăți PayPoint, la achitarea facturilor prin ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2026, 13:20
(1374 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Trafic feroviar blocat în zona Fetești din cauza unui accident. O femeie și un copil au fost loviți de tren!

Luni, 1 iunie 2026, o femeie de aproximativ 70 de ani și un minor de aproximativ 5 ani au fost loviți în plin de trenul InterRegio Constanța-București în timp ce traversau neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2026, 17:00
(3705 vizualizări - 2 comentarii)


Programul RAJA Constanța de 1 Iunie 2026

Casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise luni, 1 Iunie 2026, cu prilejul Zilei Copilului și Rusaliilor. Abonații societății au ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2026, 10:20
(4220 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2026»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-Filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte «Ionel Perlea» ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:55
(2034 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Țăndărei: Dealer de cocaină, arestat preventiv

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2026, 15:50
(11532 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...