Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Adolescent de 14 ani, recordman la dosare penale

Ialomița: Adolescent de 14 ani, recordman la dosare penale

Caz uluitor la Slobozia. Un adolescent care a împlinit recent 14 ani și poate răspunde penal se află în baza de date a Poliției cu 70 de dosare. El este suspect în numeroase anchete privind spargerile din autoturisme, fapte comise pe raza orașului. Tînărul-problemă provine dintr-o familie dezorganizată și are deficiențe comportamentale.

În vizorul Poliției de 3 ani Cazul adolescentului teribilist se află în atenția organelor judiciare încă de cînd acesta avea vîrsta de 11 ani. Pînă anul acesta, polițiștii sau procurorii nu puteau să ia măsuri împotriva acestuia întrucît, din cauza vîrstei... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 20:25 (4840 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Urban Slobozia are autorizație de funcționare

Urban Slobozia are autorizație de funcționare

După 3 ani de funcționare în semiclandestinitate, Urban SA intră în legalitate. Potrivit informațiilor furnizate de Direcția de Sănătate Publică, furnizorul de apă al Sloboziei a obținut autorizația sanitară de funcționare în urmă cu o lună.

Oficial ne merge bine Urban SA a obținut, pe 15 iunie 2016, autorizația sanitară de funcționare nr. 412 «pentru sistemul de alimentare cu apă al municipiului Slobozia cu program de conformare». Potrivit programului de conformare aprobat, operatorul se angajează să adopte o serie de măsuri menite să garanteze faptul că apa slobozenilor va rămîne... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 19:35 (4532 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

3 titluri pentru copiii Amarei

Campionatul Național de Lupte pe Plajă

3 titluri pentru copiii Amarei

Amara nu s-a bucurat în week-end-ul trecut doar de Festivalul Nămolului. Pe plaja «Zorilor» s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă adresat copiilor. A fost din nou o competiție cu o participare numeroasă și cu un public tot mai larg și mai avizat. Încetul cu încetul, luptele devin sportul numărul 1 în orașul-stațiune balneară. Astfel, în jur de 380 de mici luptători de la 50 de cluburi și-au încordat mușchii pe nisipul amărean, sub privirile conducerii centrale a Federației Române de Lupte, prezentă la fața locului. CS Amara a participat, la categoria copiilor născuți în perioada 2003-2004, cu 6 sportivi și la final toți au reușit clasări pe podium. Astfel, în concursul masculin... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 19:10 (4846 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Piscinele din Ialomița, controlate de inspectorii DSP

Piscinele din Ialomița, controlate de inspectorii DSP

Inspectorii din cadrul Direcției de Sănătate Publică au demarat o serie de controale tematice ce vizează locurile special amenajate pentru îmbăiere în sezonul cald. Verificările au debutat la începutul acestei săptămîni și se vor desfășura periodic pînă la finele sezonului cald.

Controale la piscine
Potrivit datelor furnizate de Direcția de Sănătate Publică, la nivelul județului Ialomița vor fi verificate un număr de 6 piscine și bazine, declarate ca locuri de îmbăiere pentru sezonul cald 2016. Trei dintre piscine se află în incinta stațiunii Amara, iar celelalte sînt deschise... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 18:25 (4420 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

În audiență la primarul Mocioniu

Premieră administrativă la Slobozia

În audiență la primarul Mocioniu

În fiecare joi, la orele 14,30, primarul Sloboziei are «program de audiențe». Joi, 7 iulie 2016, Adrian Mocioniu, noul primar al orașului, a onorat în premieră această obligație administrativă. Reporterii Independent au fost acolo pentru a consemna...

Mocioniu nu-i ca Stoica
Joi, imediat după orele 14,00, holul Primăriei era înțesat de contribuabili înșirați cuminți pentru audiențele noului primar. Audiențele încep «la și jumate», dar e bine să fii mai devreme. Tot «la și jumate» apare și Adrian Mocioniu. Are un aer marțial! Nu zîmbește ca Stoica, nu se bate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 18:10 (7918 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionel Gae are vilă la Slobozia

Alesul gospodar își face iarna car și vara... casă!

Ionel Gae are vilă la Slobozia

Ionel Gae este vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița. El a candidat pe listele ALDE pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia. Și face naveta la Hîrșova, pentru că vila sa de pe Prelungirea Rahova din Slobozia nu e gata. Dar pînă la toamnă mai e puțin...

ALDE Gae, vicepreședinte navetist
Anonimul Ionel Gae, unul dintre cei mai șterși candidați care a alergat vreodată pentru fotoliul de primar al Sloboziei este vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița. A ajuns acolo printr-un fericit concurs de împrejurări, fiind singura alternativă de înlocuire a deputatului... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:40 (10132 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înjunghiată de soț cu șurubelnița

La Țăndărei

Înjunghiată de soț cu șurubelnița

Scene de coșmar petrecute în sînul unei familii din Țăndărei. Deranjat de faptul că soția vrea să-l părăsească, un bărbat și-a înjunghiat nevasta cu o șurubelniță. Femeia a ajuns de urgență la spital, iar soțul agresor a fost arestat preventiv pentru tentativă de omor. În ciuda acestei măsuri, violența domestică rămîne una dintre problemele greu de gestionat de către autorități.

Și-a vărsat supărarea pe soție
Deși legislația din România prevede o lege specială prin care este combătută violența în familie, derapajele de sistem sînt întîlnite la tot pasul. Iar Ialomița se înscrie... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:25 (3089 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia în pregătiri

Încălzire cu Abatorul

Vecinul de lîngă casă niciodată nu te lasă. Întrucît Unirea Ion Roată nu s-a reunit pentru confruntarea cu omonima din Slobozia, galben-albaștrii s-au confruntat la startul seriei amicalelor cu concitadina Abatorul. Fotbaliștii echipei de Liga a IV-a au răspuns, cu drag și poftă de a lua goluri, invitației uniriștilor, așa că a ieșit un spectacol pe placul publicului. Puștii lui Ion Ionescu s-au întrecut în goluri, fiind completați de noua achiziție, Adrian Răduca. Echipa din eșalonul al treilea a trecut de Abatorul cu un categoric 7-0. Marc Khalil a demonstrat cu o dublă că va rămîne și în sezonul următor un atacant pe care Unirea poate pune bază. Se anunță o concurență acerbă pe acest post.... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:20 (3052 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie cu probleme psihice, sclavă sexuală

S-a întîmplat în Ialomița

Femeie cu probleme psihice, sclavă sexuală

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat recent cercetările într-un nou dosar de proxenetism. Inculpații sînt Marioara Rizan și Ionel Marin Nae, mamă și fiu. Cei doi au racolat și exploatat în scopuri sexuale o femeie cu probleme psihice. Victima era vîndută ca la piață de cei doi proxeneți și obligată să facă sex în ghetouri.

Filmul unei anchete Cercetările în dosarul care-i vizează pe cei doi inculpați sînt vechi de 6 ani. Cazul a intrat în atenția Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia (DII... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 16:50 (6030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Debutăm acasă cu Roman

Handbal, CSM Unirea Slobozia și-a aflat programul pentru Liga Națională

Debutăm acasă cu Roman

Într-o perioadă în care o nouă rafală de controale avînd drept centru de greutate ITM-ul s-a abătut asupra Clubului, echipa de handbal Unirea Slobozia caută să-și pregătească în liniște un al treilea sezon de Ligă Națională, al cărui țintar a fost definitivat luni, 18 iulie. În primul eșalon al handbalului feminin românesc vor activa, și în sezonul 2016-2017, 14 echipe. Au dispărut retrogradatele Rapid și Alba Sebeș, precum și desființata HCM Baia Mare. Au apărut pe prima scenă, Danubius Galați, CSM Bistrița și HC Buzău. Campionatul va cuprinde 26 de etape, nici în această ediție neexistînd play-off și play-out. Cu Ion Crăciun și Marian Simion pe banca tehnică și cu Diana Petrecut, Ana Maria ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 16:25 (6930 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concesiuni pînă în anul 2038 pentru terenurile private ale Ialomiței

Consiliul Județean Ialomița deține în proprietate privată peste 8700 de hectare de terenuri agricole productive și neproductive. De-a lungul ultimilor 10 ani, aceste terenuri au fost concesionate haotic, pe durate de timp care variază între 10 și 30 de ani, la prețuri modice. Potrivit unei situații făcute publice de autoritățile județene, la acest moment, circa 5000 de hectare de teren aflat în proprietatea privată a județului sînt concesionate la prețuri care variază între 130 și 1100 de lei anual.

Informații oficiale
Conform datelor oficiale, la nivelul județului Ialomița există... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 16:05 (6675 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Fetiță de 2 ani, rănită la cap după ce a căzut din căruciorul de cumpărături

Intervenție SMURD la Slobozia

Fetiță de 2 ani, rănită la cap după ce a căzut din căruciorul de cumpărături

Elicopterul SMURD a fost solicitat să intervină marți, 19 iulie 2016, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a transporta la  Spitalul «Bagdasar Arseni» din București o fetiță de 2 ani, din oraș. Micuța și-a fracturat oasele capului după ce a căzut din căruciorul de cumpărături al unui supermarket, în care o așezase mama sa.

Caz plimbat între spitale
Incidentul s-a petrecut în seara zilei de luni, 18 iulie a.c., în incinta unui supermarket din Slobozia. Fetița și-a însoțit mama la cumpărături, iar femeia a așezat-o într-un cărucior. Într-un moment de neatenție, copila... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 15:19 (10812 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stelian Fuia, încarcerat la Peniteciarul Slobozia

30 de zile de carantină pentru fostul ministru al Agriculturii

Stelian Fuia, încarcerat la Peniteciarul Slobozia

Administrația Națională a Penitenciarelor a confirmat oficial faptul că Stelian Fuia, fostul ministru al Agriculturii, se află încarcerat la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia. Acesta a fost condamnat definitiv la 3 ani de închisoare cu executare de Înalta Curte de Casație și Justiție.

«VIP»-uri închise la Slobozia
După «greii fotbalului românesc», un alt personaj cu notorietate se află încarcerat la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia. Este vorba despre Stelian Fuia, fostul ministru al Agriculturii, numit în această funcție în cursul anului 2012. În 2014, acesta a fost... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2016, 13:56 (5942 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Parlament ialomițean în formula «6+1»

Parlament ialomițean în formula «6+1»

La alegerile locale PSD a mizat pe alegătorii care au stat acasă, PNL a mizat pe votul anti-PSD, iar ALDE a obținut un scor la care nici măcar nu visa. Iar pe aceste rezultate de la locale (PSD-50%, PNL-30%, ALDE-8%), strategii politici ai Ialomiței construiesc deja trambulinele electorale pentru viitorii parlamentari. Calculele electorale susțin că toamna aceasta istoria o va scrie tot PSD. Dar la gardul parlamentarelor, potrivit unor informații din culisele filialelor, se pregătesc să lase sacoșa la rînd și oameni noi. Noi e un fel de-a spune, evident... Dar să nu anticipăm!

O rezervare pentru senatorul «Vuvuzelă»... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2016, 22:40 (11634 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Buget de 156 milioane de lei pentru sănătatea ialomițenilor

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publică valoarea bugetului acordat de stat, în baza încheierii noului contract-cadru privind finanțarea sistemului sanitar. Datele arată faptul că în Ialomița vor ajunge 156 milioane de lei. Potrivit estimărilor, valoarea este mai mare cu 10% decît anul trecut.

Sănătate în valori absolute
Contractul-cadru privind finanțarea sistemului sanitar ar fi trebuit să se fi încheiat la începutul anului, mai exact în luna martie. În urma unor discuții referitoare la anumite neconcordanțe privind finanțarea medicilor de familie, Ministerul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2016, 17:45 (4360 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Meteorologie de la 1920

Meteorologie de la 1920

Stația meteo de la Grivița este cea mai veche din întreg județul. Funcționează de aproape 100 de ani și, pînă anul trecut, nu a fost retehnologizată. Se află la marginea satului, pe strada care leagă Primăria de praful Bărăganului ialomițean și reprezintă un avanpost meteorologic de maximă importanță pentru județ.

Vremea și vremurile
Ne trezim în fiecare dimineață cu «prognoza meteo». Telefoanele noastre mobile au o aplicație de gen preinstalată. Ne ascundem în spatele «vorbitului despre vreme», mergem în concediu «în funcție de vremea probabilă», apreciem că «ăia de la televizor... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2016, 16:05 (4399 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medicina de familie, un lux pentru mii de ialomițeni

Medicina de familie, un lux pentru mii de ialomițeni

Un raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că cetățenii județului sînt condamnați să fie bolnavi. Toate acestea pentru că în localitățile din care provin, medicii de familie refuză să vină și să devină titulari ai dispensarelor de care dispun aceste comunități. Așa se face că starea de sănătate a oamenilor este verificată, din cînd în cînd, de cîte un medic angajat cu jumătate de normă. Iar un sfert dintre cei care prestează această activitate sînt vîrstnici sau în prag de pensionare.

11 localități fără medici titulari
Ultima recenzie oficială făcută de ... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2016, 13:20 (4011 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

3 ani cu suspendare pentru Cazacu Marinică!

Sentință definitivă la Curtea de Apel Ploiești

3 ani cu suspendare pentru Cazacu Marinică!

Curtea de Apel Ploiești s-a pronunțat joi, 14 iulie 2016, în dosarul lui Cazacu Marinică, fostul prefect al județului Ialomița. Acesta a primit o sentință de 3 ani cu suspendare, cu un termen de încercare de 4 ani, și obligația de a presta 60 de zile în folosul comunității. Inculpată în același dosar, Elena Brăilă, fosta șefă a Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița (OCPI) , a primit o pedeapsă de 3 ani cu suspendare cu un termen de încercare de 3 ani. De asemenea, aceasta a fost obligată să lucreze 60 de zile în folosul comunității. Sentința dată la Ploiești este definitivă.

Cazacu a scăpat de închisoare... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2016, 00:45 (21350 vizualizări - 43 comentarii)

EVENIMENT

Străzi lăsate în beznă de administrația locală

Aberații edilitare la Slobozia

Străzi lăsate în beznă de administrația locală

Coșmarul din Cartierul Gării Noi din Slobozia pare să nu se mai termine. Neglijența funcționarilor administrației locale a făcut ca 3 străzi din ceea ce s-ar fi dorit a fi o zonă rezidențială să nu fie prinse în proiectul edilitar de utilități privind energia electrică. Oamenii care și-au ridicat case aici susțin că nu se pot racorda la rețeaua de electricitate pentru că, practic, străzile pe care locuiesc nu există pe hîrtie! Proaspăt învestit în funcție, primarul Adrian Mocioniu dă asigurări că situația se va remedia: «Vom face demersuri pentru a rezolva problema...».

Primăria Slobozia poate orice... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 21:50 (5222 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Dezvoltării, parte civilă în dosarul penal al lui Silvian Ciupercă

DNA tace și face

Ministerul Dezvoltării, parte civilă în dosarul penal al lui Silvian Ciupercă

În timp ce procesul lui Silvian Ciupercă se apropie cu pași repezi de o primă soluționare, DNA încearcă din răsputeri să încline balanța în favoarea unei pedepse mai aspre. Așa se face că procurorii au reușit în cele din urmă să găsească o parte civilă în procesul penal al fostului șef al Consiliului Județean Ialomița. Este vorba despre Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, instituție care a plătit 995 mii de lei pentru proiectele de consultanță realizate la comanda lui Ciupercă de firma protejatei sale, Corina Trandafir.

Încercare ratată
Inițial, procurorii... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 20:20 (7673 vizualizări - 15 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Veșniciei, din orașul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile, miercuri, 4 decembrie ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2019, 10:05
(3569 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Liceul Tehnologic Special «Ion Teodorescu» a serbat Ziua Internațională a persoanelor cu dizabilități

Marți, 3 decembrie 2019, cei 140 de elevi ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» din Slobozia au marcat printr-o serbare Ziua Internațională a Persoanelor cu Dizabilități. În cadrul ceremoniei ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2019, 18:25
(4206 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Copil posibil înecat în Borcea

Încă de duminică, 1 decembrie 2019, salvatorii de la Stația de pompieri Fetești, la solicitarea forțelor de Poliție, au intervenit pentru căutarea unui minor dispărut în zona pontonului din comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2019, 10:20
(2535 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Minor dispărut fără urmă

Bordușani: Minor dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități de căutare a unui minor de 13 ani, Costel Cătălin Ioniță. Joi, 28 noiembrie 2019, băiatul a plecat de la domiciliul unchiului său din comuna ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:45
(2745 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestări dedicate «Zilei Naționale a României»

Spectacole de muzică folclorică și tradiționala paradă militară sunt principalele evenimente care se vor desfășura la Slobozia cu ocazia «Zilei Naționale a României». Manifestările debutează la ora 11, ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:40
(2765 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»

Un bărbat de 59 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării unei pedepse de 7 luni închisoare a fost indentificat de polițiști și încarcerat. Acesta a fost condamnat definitiv, printr-o sentință ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:35
(4108 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Ialomița: Campanie de donare susținută de preoți

Preoții din 4 localități ialomițene, respectiv Iazu, Valea Ciorii, Scânteia și Murgeanca, au participat marți, 26 noiembrie 2019, la o campanie de donare de sânge, organizată de Centrul Județean de Transfuzie ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:30
(1870 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii și polițiștii ialomițeni, la datorie de «Ziua Națională a României»

Manifestările organizate în județul Ialomița cu ocazia Zilei Naționale a României vor fi supravegheate de jandarmi. Astfel, efectivele de intervenție ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:25
(2409 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 61 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unei acțiuni a polițiștilor ialomițeni privind abaterile de la regimul rutier, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale de 61 mii de lei. De asemenea, au fost reținute 10 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:20
(1937 vizualizări - 0 comentarii)


O bătrână de 73 de ani din Jilavele a dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni caută o bătrână de 73 de ani care a dispărut de la domiciliul din localitatea Jilavele. Rudele femeii spun că în data de 26 noiembrie 2019 aceasta a plecat de acasă și nu a mai revenit ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:15
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiunile preventive în școli desfășurate de polițiștii ialomițeni au continuat și în această săptămână. Miercuri, 27 noiembrie 2019, oamenii legii au mers la Fetești, acolo unde au discutat cu elevii din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 19:10
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada Sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României, dispece­ratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:25
(5623 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: Înregistrarea în sistemul informatic a bolnavilor cronici

Înregistrarea în Platforma Informatică a Asigurărilor de Sănătate a bolnavilor cu afecțiuni incluse în Programele Naționale de Sănătate stabilite de Ministerul Sănătății se va face numai pe baza adeverinței ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2019, 10:10
(4943 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 4 ani, mort după ce a fost intoxicat cu fum

Marți, 26 noiembrie a.c., în jurul orei 9,20, dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Săveni-sat Frățilești. La fața ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:25
(3510 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A intrat cu camionul în lac

Un accident rutier s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orei 6,15, în localitatea Movilița, când un autotren a derapat de pe partea carosabilă și a intrat în Balta Movilița. Pentru salvarea victimei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:20
(2397 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Cinci persoane intoxicate cu fum de la o sobă

Cinci persoane au fost intoxicate cu fum în comuna Ciochina luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 07,30. Pentru salvarea victimelor, intoxicate cu fum produs de o sobă cu lemne folosită la încălzirea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: S-au răsturnat cu mașina

Accident rutier cu trei victime în localitatea Coșereni, pe DN2. Evenimentul s-a produs luni, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,55, la intersecția cu localitatea Borănești, când o autoutilitară a părăsit ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 17:10
(1981 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare cu privire la prevenirea apariției unor noi focare de pestă porcină africană

Având în vedere dinamica evoluției pestei porcine africane și în contextul debutului sezonului rece, în care sacrificarea tradițională a suinelor din gospodării cunoaște o creștere semnificativă, DSVSA Ialomița informează toți crescătorii de porcine, din exploatațiile nonprofesionale, cu privire la necesitatea respectării următoarelor măsuri: ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:30
(4271 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română: Campanie internațională de prevenire a violenței domestice

Poliția Română, alături de organizații din țara noastră și agenții de aplicare a legii din Bulgaria și Ungaria, este parte a campaniei regionale a OSCE de sensibilizare împotriva violenței bazate pe gen ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:25
(4061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 24 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Slobozia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:20
(2114 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grivița, reținut de polițiști după o urmărire ca în filme

Un bărbat de 32 de ani, din Grivița, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «ultraj» și cumul de infracțiuni la regimul circulației rutiere. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:15
(2487 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la firme cu angajați străini

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2019, în perioada 14-18.11.2019 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:10
(2188 vizualizări - 0 comentarii)


Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank deschide în Slobozia o sucursală dedicată clienților agribusiness

Libra Internet Bank își extinde rețeaua și deschide, în Slobozia, cea de a 54-a unitate proprie, specializată în acordarea de soluții de creditare și ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2019, 10:05
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

Slobozia: Autorul unei tâlhării, greu de identificat

De două săptămâni, polițiștii din Slobozia caută un tânăr, de aproximativ 20 de ani, din localitate, care ar fi comis o tâlhărie. Victima tânărului este o asistentă medicală, angajată a Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 19:05
(2951 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Bătrân lovit de mașină pe trecerea de bietoni

Un bătrân de 82 de ani, din Slobozia, care traversa stada în mod regulamentar, a fost lovit de mașina condusă de un bărbat în vârstă de 52 de ani. Incidentul s-a petrecut la Slobozia, în seara zilei de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:35
(2353 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Accident la Movilița, trei victime

Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut în seara zilei de joi, 21 noiembrie 2019, în zona localității Movilița. Din cercetările polițiștilor a reieșit faptul că evenimentul rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:30
(1972 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru infracțiuni comise la regimul rutier

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia și Fetești, în vârstă de 30 și 31 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate. Aceștia au fost condamnați la închisoare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 18:25
(2964 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind implementarea proiectului «Venus-Împreună pentru o viață în siguranță!»

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, implementează în calitate de partener local, începând din data de 04.03.2019, proiectul «VENUS-Împreună pentru o viață în siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 15:45
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl sprijină pe Klaus Iohannis

USR Ialomița îl va susține pe Klaus Iohannis în Turul doi al alegerilor pentru președinția României. Am intrat în politică pentru ca momente din istoria României cum a fost 10 august să nu se mai repete ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 12:50
(1679 vizualizări - 0 comentarii)


Plan de incluziune socială a romilor, adoptat în cadrul Prefecturii Ialomița

Oficialii Prefecturii Ialomița au implementat un Plan privind incluziunea socială a etnicilor romi din județul Ialomița. Principalele obiective ale acestui Plan vizează îndrumarea persoanelor de etnie romă ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2019, 11:25
(3606 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...