Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Val de litigii în instanță pentru recuperarea creditelor restante

Băncile luptă cu rău-platnicii

Val de litigii în instanță pentru recuperarea creditelor restante

Băncile din Ialomița sînt cu ochii în patru după creditorii care nu-și onorează ratele la timp. În cazul în care există întîrzieri, unitățile bancare apelează la instanțe pentru a-și recupera sumele. Așa se face că, în prezent, judecătoriile din Ialomița sînt asaltate de procesele intentate de bănci clienților rău-platnici. La Judecătoria Slobozia, de exemplu, de la începutul anului și pînă în prezent au fost înregistrate peste 1000 de dosare privind încuviințările de executare silită a datornicilor.

Executări silite pe bandă rulantă
Cînd vine vorba despre acordarea unui credit... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 19:15 (4642 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Mediul de afaceri din Ialomița, în pragul radierii

Ialomița demonstrează încă o dată incapacitatea de a-și reveni din colapsul financiar în care a intrat în ultimii ani. Statistica Oficiului Național al Registrului Comerțului arată faptul că numărul firmelor radiate la nivelul județului a crescut simțitor în primele 5 luni ale anului în curs, comparativ cu cel precedent. Probleme întîmpină și societățile înființate de studenți sau proaspăt absolvenți de facultate.

Firmele din Ialomița mor încet, dar sigur...
Rapoartele Oficiului Național al Registrului Comerțului referitoare la activitatea mediului de afaceri din Ialomița în anul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 18:40 (4200 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mușoiu și Pavel se lansează în diplomație

Curs de 6 luni la IDR

Mușoiu și Pavel se lansează în diplomație

Dacă vă întrebați ce fac pesediștii cînd sînt lăsați nesupravegheați, noi avem răspunsul. Dacă nu vă întrebați, noi tot vă spunem, pentru că ar fi păcat să ignorăm o informație care se pretează atît de bine la glume grobiene. Ei bine, nu vă mai fierbem! Marian Pavel tocmai a absolvit un curs de 6 luni la Institutul Diplomatic Român, iar Ștefan Mușoiu, rămas fără ocupație zilele astea, tocmai a fost admis săptămîna trecută la același Institut pentru un curs similar.

Doamne, mare e grădina IDR
Pentru aceia dintre dumneavoastră care nu știu (n.red.: și pentru reporterii... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 18:10 (7480 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

LAPAR cere public diminuarea prețurilor de referință pentru cereale

LAPAR cere public diminuarea prețurilor de referință pentru cereale

De ani buni Ialomița are cele mai mari prețuri de referință la cereale din întreaga regiune. Anul acesta, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România (LAPAR) cere public administrației județene diminuarea acestor prețuri la nivelul stabilit în județele limitrofe. Reamintim că pentru grîu, de exemplu, a fost de 0,71 lei/kg în anul 2015. Prim comparație, valoarea stabilită de autoritățile județene din Brăila a fost de 0,58 lei/kg...

Fermierii sînt nemulțumiți Fermierii ialomițeni cer de ani buni diminuarea prețului de referință la pentru cereale. Situația afectează, în primul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:45 (3931 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Paul Chiojdoiu și pasiunea pentru fotbalul slobozean

Antrenori din noul val

Paul Chiojdoiu și pasiunea pentru fotbalul slobozean

Săptămîna trecută vă prezentam isprăvile micilor fotbaliști ai CSS Slobozia, într-un puternic turneu pe litoral. În cele ce urmează vom căuta să-l aducem în prim-plan pe cel care-i pregătește pe acești puști și care le insuflă, încă de la primele contacte cu mingea, atît de necesara încredere în forțele lor. Paul Chiojdoiu era caracterizat în urmă cu 3 ani de către Mihai Basarab drept «un profesor foarte bun, un tînăr ambițios și extrem de serios». De altfel, șeful AJF a însemnat mult pentru Chiojdoiu atît în scurta carieră de fotbalist, cît și în startul celei de antrenor. Pentru că, deși nu are nici 32 de ani, deja a trecut prin ambele faze iar în acest moment, în privința viitorului profesional... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:25 (11865 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viitorii polițiști din Ialomița au depus jurământul de credință

Viitorii polițiști din Ialomița au depus jurămîntul de credință

Ceremonie la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 11 iulie 2016, cei 43 de candidați care au absolvit examenul de încadrare în funcții din sursă externă au depus jurămîntul de credință. Viitorii polițiști vor fi încadrați la secțiile de Poliție din mediul rural.

Uniforme noi la IPJ Potrivit informațiilor, la data de 1 aprilie 2016 Inspectoratul General al Poliției Române a dat startul recrutărilor din sursă externă. La nivelul județului Ialomița au fost scoase la concurs 62 de posturi, la Posturile de Poliție din mediul rural. La testările care s-au desfășurat în luna... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:10 (5410 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Acțiunea Unionistă 2012» face legea în Ialomița

Ospitalitate administrativă pe bani publici

«Acțiunea Unionistă 2012» face legea în Ialomița

Vineri, 8 iulie 2016, în Sala Amfiteatru din cadrul Centrului Cultural Ionel Perlea s-a derulat a III-a etapă a proiectului  «Cunoaște-ți țara», inițiat de Asociația «Acțiunea Unionistă 2012» în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița. În cadrul acestui parteneriat, 200 de tineri din Republica Moldova vor vizita Ialomița. Parteneriatul nu prevede însă ca tinerii ialomițeni să viziteze, la rîndu-le, Republica Moldova. Oficialii ialomițeni care au semnat parteneriatul susțin că nu s-au gîndit pînă acum la acest aspect...

Protocol unilateral
Vineri, 8 iulie 2016, Consiliul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 16:50 (2523 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia a reluat pregătirea

Au venit 2 au plecat 5

Unirea Slobozia a reluat luni, 11 iulie 2016, pregătirile. Sezonul 2016-2017 al Ligii a III-a va debuta cel mai probabil la sfîrșitul lunii august, iar Ion Ionescu merge ca și pînă acum pe rețeta tinereții cu parfum ialomițean. Obiectivul nu poate fi altul decît promovarea în Liga a II-a, dar avînd în vedere condițiile financiare precare în care se desfășoară activitatea echipei în ultima vreme, nu se poate face un capăt din țară dacă acesta va fi ratat. Printre «mînjii» familiarizați deja cu aerul echipei mari s-a înrolat din această vară și atacantul Mihăiță Năstase, 17 ani, care și-a dovedit incisivitatea la juniori și este văzut drept o mare speranță de conducerea clubului. La reunire au fost... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 16:25 (5639 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel promite parlamentari PNL la 1 august

Tinel promite parlamentari PNL la 1 august

Săptămîna trecută anunțam că PNL și-a rezervat pentru toamnă două fotolii de parlamentari, respectiv unul în Camera Deputaților și unul în Senat. Gheorghe Tinel a anunțat public că aceștia vor fi nominalizați pînă la 1 august 2016!

Învingătorul le ia pe toate Rămas președinte peste o filială informă și fără viitor, Gheorghe Tinel anunță «măsuri organizatorice radicale». În cadrul unei conferințe de presă desfășurată joi, 7 iulie, acesta a declarat că în următoarele două săptămîni filiala se va reorganiza și va oferi soluții pentru alegerile parlamentare din toamnă. «În două săptămîni... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 16:05 (5409 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Tuning Fest la Parcul Hermes

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 9-10 iulie 2016, Parcul Hermes din Slobozia a fost gazda unei premiere absolute. Prima etapă de 2X din România a competiției dB Drag Racing. Concursul a adunat la start peste 50 de automobile, iar supremația celor două secțiuni, bass race și SPL, a fost intens disputată. Este a șasea oară cînd parcul Hermes găzduiește o competiție de acest gen, iar competitorii au venit din toate zonele țării pentru a cîștiga, pentru prima oară în istoria acestei competiții în România, «un număr dublu de puncte».

2x dB Drag Racing la Slobozia
dB... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 15:40 (6231 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

80 de sportivi prezenți la Cupa «PetStar TenisCon»

Tenis de cîmp

80 de sportivi prezenți la Cupa «PetStar TenisCon»

În aceste zile, la Slobozia are loc turneul «PetStar TenisCon», adresat copiilor din categoriile de vîrstă 10, 12 și 14 ani. Tinerii practicanți ai sportului alb au luat cu asalt arenele Tenis Con, numărul lor ajungînd la 80. A ieșit un spectacol frumos, gustat din plin de neașteptat de numeroasa asistență. Pînă la momentul în care scriem aceste rînduri, o parte dintre categorii și-au desemnat deja cîștigătorii. La 10 ani feminin, Irina Zbrîncă din Constanța a învins-o în finală pe slobozeanca Ioana Alexandru. La 10 ani masculin, trofeul a luat de asemenea drumul Constanței, fiind adjudecat de Zayed Saadedine. Nici la 12 ani Slobozia nu are un cîștigător, singura performanță notabilă fiind obținută... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 15:20 (4724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procent de promovabilitate de 64,27% în județul Ialomița

Rezultate Bacalaureat 2016

Procent de promovabilitate de 64,27% în județul Ialomița

Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Bacalaureat 2016, sesiunea iunie-iulie. Procentul de promovabilitate înregistrat la nivelul județului Ialomița a fost de 64,27%. Cele mai multe medii, în număr de 285, au fost cuprinse între 8,00 și 8,99.

«Sîntem mulțumiți de rezultate»
Potrivit reprezentanților Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, procentul de promovabilitate la nivelul județului a fost de 64,27%. Cu toate acestea, promoția curentă de absolvenți a reușit să obțină un procent de promovabilitate de 72,33 %. Pe unități de învățămînt, cel mai bun... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 14:45 (7047 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

La vremuri noi, consilieri noi

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița a decis să schimbe garnitura de consilieri personali la care are dreptul, potrivit legii. Astfel, din cei 3 consilieri personali ai președintelui Ciupercă, singurul care se regăsește pe noua listă rămîne Eduard Plăiașu. Noile achiziții ale președintelui sînt Cristina Petrescu și Valentina Dumitru. «Consilierii personali se află 24 de ore din 24 la dispoziția președintelui!» spune Victor Moraru...

Fă-mă, mamă, consilier
«În vederea eficientizării activității desfășurate de autoritățile locale și în acord cu dezideratele... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 14:10 (33591 vizualizări - 63 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița așteaptă Legea Cadastrului General

Ialomița așteaptă Legea Cadastrului General

Preocupările guvernamentale pentru o nouă Lege a Cadastrului General prind contur. Săptămîna trecută, Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a anunțat că a intrat în vigoare o nouă reglementare legislativă favorabilă administrațiilor locale. «Este un sprijin direct pentru primarii localităților ialomițene...» a declarat Tănase Mihalcea, noul șef al OCPI Ialomița.

Planuri mari, posibilități reduse
La sfîrșitul anului precedent, Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară (ANCPI) anunța demararea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară 201... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 12:40 (8824 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colonelul Adrian Popa s-a pensionat

ISU Ialomița își caută un nou șef

Colonelul Adrian Popa s-a pensionat

La doar un an și jumătate după ce a preluat frîiele Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, colonelul Adrian Popa predă ștafeta de conducător colonelului Dan Ciompec. Invocînd motive familiale, col. Popa s-a pensionat în urmă cu o săptămînă. Noua conducere a instituției va asigura funcția de comandă interimar, timp de 6 luni.

Militar timp de 26 de ani
Colonelul Adrian Popa a fost detașat să conducă ISU Ialomița din 17 decembrie 2015. Înainte de a ajunge în județul nostru, el a deținut funcția de prim adjunct al ISU «Dealu Spirii» din... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 11:15 (12886 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Sentință definitivă în dosarul «Art Oil»

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Curtea de Apel București s-a pronunțat marți, 5 iulie 2016, definitiv în dosarul «Art Oil», care i-a avut ca inculpați pe Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei, Agripina Costea și Marian George Corneliu, doi dintre subordonații acestuia. Condamnat inițial la 3 ani de închisoare cu executare, Alexandru Stoica a fost «iertat» de magistrați, fiind obligat să ispășească un an de închisoare, sub supraveghere, cu un termen de încercare de 3 ani. O situație similară se regăsește și în cazul celorlalți doi inculpați ai cauzei.

Sentința este definitivă
Dosarul «Art... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2016, 01:10 (38839 vizualizări - 60 comentarii)

EVENIMENT

Aerodrom NATO la Fetești

Investiție militară de 32 milioane de euro

Aerodrom NATO la Fetești

De 3 ani, aerodromul Bazei Aeriene 86 din Fetești a intrat într-un amplu program de reabilitare și modernizare. Lucrările sînt demarate cu fonduri ale Programului NATO de Investiții în Securitate (NSIP). Prin aceste lucrări se asigură o bază la standarde NATO pentru avioanele F-16 care urmează să intre în dotarea Armatei Române.

Se lucrează intens
Lucrările de reabilitare și modernizare a infrastructurii aerodromului Bazei Aeriene 86 de la Fetești au fost începute în luna noiembrie a anului 2013, cu finanțare prin Programul NATO de Investiții în Securitate (NSIP). «Toate aceste... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 22:15 (8675 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Pupila lui Victor Moraru se pregătește de alegeri

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Decizia previzibilă a lui Victor Moraru de a accepta funcția de președinte al Consiliului Județean readuce în actualitate problema moștenirii administrative pe care o lasă la Amara. Potrivit unor surse infinit mai bine informate decît noi, Victor Moraru a prezentat deja protipendadei pesediste a județului moștenitorul desemnat al orașului-stațiune. Numele ei, căci despre o dînsă este vorba, este Larisa Elena Mihai și este city-manager al orașului Amara.

Alegeri parțiale la Amara
Cititorilor noștri ce se vor simți un picuț mai mult tulburați sau deranjați de cele ce vor parcurge... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 21:25 (20221 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Organizarea unui concurs pentru funcția de medic specialist în Chirurgie Pediatrică la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești agită spiritele în cadrul unității medicale. Într-un mesaj scris transmis reporterilor Independent se preciza faptul că testarea ar fi fost fraudată de reprezentații Comisiei de Evaluare. Nicolae Dugală, managerul spitalului, infirmă aceste aspecte și precizează că totul este un război între medici. Situația devine și mai interesantă în contextul în care concursul s-a anulat pe ultima sută de metri...

S-a întîmplat la Fetești... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 20:20 (26477 vizualizări - 30 comentarii)

SPORT

Se reunesc pe 11 iulie

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 11 iulie

Vacanța fotbaliștilor de la Unirea Slobozia își consumă ultimele zile. Luni, 11 iulie, antrenorul Ion Ionescu sună adunarea în vederea pregătirii unui nou sezon competițional. Tot în Liga a III-a, probabil tot în seria a doua, și în mare parte cu același lot din campionatul trecut. Momentan, cele două noutăți pe care vi le anunțam în urmă cu o lună s-au concretizat. Astfel, Unirea va beneficia în anul următor de serviciile a doi mijlocași cu veleități ofensive. În vîrstă de 26 de ani, Adrian Răduca vine de la Gloria Buzău, acolo unde în sezonul trecut a fost printre principalii marcatori ai echipei. Cel de-al doilea nou venit este gălățeanul Eduard Dumitru, conducerea Unirii avînd mare încredere... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 19:10 (4760 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Prinși la volan fără a deține permis

Doi șoferi, unul de 45 de ani și un altul de 25 de ani, conduceau pe șosele din Ialomița fără să dețină permise auto. Ambii s-au ales cu dosare penale. Primul șofer este bărbatul de 45 de ani care, potrivit ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 17:50
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier din cauza condițiilor meteo

Un șofer, de 41 de ani, din Buzău, nu a adaptat viteza de deplasare la condițiile de drum și s-a izbit violent de o altă mașină, condusă de un bărbat, de 34 de ani. În urma accidentului a rezultat rănirea ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 17:25
(6280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Astfel, au fost constatate 37 de contravenții ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2014, 16:20
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia. Șofer de 88 de ani, ajuns la spital după ce a intrat într-un tir!

Accident rutier la Slobozia. Șofer de 88 de ani, ajuns la spital după ce a intrat într-un tir!

Accident de circulație la intrare în municipiul Slobozia. Un bătrîn de 88 de ani, din Țăndărei, a intrat cu mașina într-un tir și a ajuns la spital. Celălalt șofer, un bărbat de 58 de ani, se urcase la ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 19:25
(4917 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: S-a rătăcit în mijlocul câmpului

Ialomița: S-a rătăcit în mijlocul cîmpului

Operațiune de salvare a polițiștilor, pompierilor și jandarmilor ialomițeni. Forțele de ordine au intervenit pentru a-i da de urmă unui bărbat de 62 de ani care a sunat la numărul de urgență 112 pentru ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 16:20
(2486 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Incendiu din cauza unui coș de fum

Casa unui localnic din Scînteia a fost cuprinsă de flăcări. Incendiul a fost provocat, cel mai probabil, din cauza unui coș de fum amplasat necorespunzător. La fața locului s-au deplasat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 14:40
(4628 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Servicii on-line pentru contribuabilii persoane fizice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost implementat serviciul «Spațiul privat virtual» care constă în punerea la dispoziția persoanelor fizice a unui spațiu ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2014, 13:15
(3331 vizualizări - 0 comentarii)


s-a găsit o carte de identitate!

S-a găsit o carte de identitate,
pe numele de Dumitru Ioana
în zona Magazin Conte-MB.
Titulara o poate ridica
din incinta magazinului!

2 Decembrie 2014, 12:10


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul luni, 1 decembrie 2014, orele 14,00-marți, 2 decembrie 2014, orele 22,00, Administrația Națională de Meteorologie a extins Codul Galben de ninsori și viscol, ...[citește_toată_știrea]

30 Noiembrie 2014, 19:00
(5761 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni donează viață

Jandarmii ialomițeni donează viață

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița inițiază, în perioada 2-5 decembrie 2014, o campanie umanitară de donare de sînge, în parteneriat cu Centrul Județean de Transfuzii Sanguine Ialomița, sub egida ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 20:10
(7665 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bătrînă de 78 de ani, căzută în casă

Tot joi seara, 27 noiembrie a.c., în jurul orelor 18,20, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei femei, în vîrstă de 78 de ani, din Fetești. Rudele acesteia au încercat în mai multe rînduri ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:45
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînără accidentată pe trecerea de pietoni

Joi seara, 27 noiembrie 2014, o tînără, în vîrstă de 22 de ani, a fost accidentată de un autoturism pe o trecere de pietoni din municipiul Slobozia. La fața locului s-a deplasat în cel mai scurt timp un ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:30
(4739 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Arestări în dosarul de «proxenetism» al procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia

Potrivit unui  comunicat de presă remis publicității de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cei patru suspecți din dosarul de «proxenetism» pe care anchetatorii îl instrumentează ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2014, 19:15
(12021 vizualizări - 11 comentarii)


Slobozia: Cadavrul unui bărbat, descoperit în plină stradă

Slobozia: Cadavrul unui bărbat, descoperit în plină stradă

Trupul neînsuflețit al unui bărbat a fost descoperit în dimineața zilei de joi, 27 noiembrie 2014, în zona bulevardului Chimiei. O anchetă a fost deschisă în acest caz. La fața locului s-au deplasat polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2014, 11:40
(4960 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Bani și automobile de lux, confiscate de la proxeneți

În urma celor 19 percheziții efectuate,  polițiștii au depistat și ridicat în vederea continuării cercetărilor  20000 de euro și 5000 de lei. Totodată, 4 autoturisme de lux au fost indisponibilizate ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2014, 00:23
(9780 vizualizări - 2 comentarii)


Țăndărei: A luat foc încercînd să aprindă soba

Un tînăr, de 28 de ani, din Țăndărei, s-a ales cu arsuri pe 20% din suprafața corpului după ce a încercat să aprindă focul în sobă. Un echipaj SMURD s-a deplasat de urgență la fața locului și, după ce i ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 21:05
(5081 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proxeneți trimiși în judecată

Procurorii din Slobozia au dispus trimiterea în judecată sub acuzația de proxenetism a inculpaților Doinița Chivuța Manole și Mihai Ciprian Petre. Ambii sînt în prezent arestați preventiv. Cei doi sînt ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 19:55
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


«Enel Asistență» pentru toți ialomițenii

În premieră pentru piața energetică din România, Enel lansează, în parteneriat cu Europ Assistance, serviciul «Enel Asistență-un sistem de servicii de asistență care va oferi clienților rezidențiali o experiență ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 19:20
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Va fi judecat pentru «furt calificat»

Un tînăr a fost trimis în judecată de procurorii din Slobozia după ce inițial a fost arestat la solicitarea acelorași anchetatori, sub acuzația de «furt calificat». El este acuzat că a furat 2000 de lei ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 18:40
(4571 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Autoturism cuprins de flăcări

Un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de scînteile produse în urma unor lucrări de sudură executate de un cetățean în apropierea autoturismului staționat ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 18:15
(4721 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Urziceni: «Țepuită» la telefon

O femeie, de 52 de ani, din Urziceni a sesizat Poliția cu privire la faptul că a fost victima unei înșelăciuni prin metoda apelului telefonic. Partea vătămată a fost sunată pe telefonul fix de către un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 17:05
(3918 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Înșelat pentru un loc de muncă

Un ialomițean, de 47 de ani, din comuna Vlădeni, a sunat la Poliție după ce a plătit un comision de 290 de lei pentru a i se facilita obținerea unui loc de muncă în străinătate. Oamenii legii au în această ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 16:20
(5836 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, 5 victime

Polițiștii Serviciului Rutier investighează modul în care s-au produs recent 3 accidente de circulație. În urma evenimentelor, cinci persoane au fost rănite, avînd nevoie de îngrijiri medicale.
Printre ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 15:40
(4915 vizualizări - 0 comentarii)


Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Monument de cult, reabilitat cu sprijinul Asociației «Ialomița Vest»

Biserica din satul ialomițean Hagiești, care poartă hramul «Sfîntul Nicolae», monument de cult ce datează din anul 1703, va intra într-un amplu program de reabilitare. Totul cu ajutorul eforturilor ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 13:40
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii, cu ochii în patru după șoferii contravenienți

Acțiunile polițiștilor de depistare a participanților la trafic indisciplinați au continuat și zilele acestea în Ialomița. Șoferii prinși în stare de ilegalitate au fost trași la răspundere. Astfel, oamenii ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 10:35
(3816 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor pe raza județului

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2014, 09:50
(5232 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie pentru depistarea cancerului de sîn, la Ciulnița și Bucu

Campania de testări gratuite la sate pentru depistarea cancerului de sîn «Ai toate motivele» continuă. La acest sfîrșit de săptămînă, 22-23 noiembrie 2014, carava va fi în localitățile Ciulnița și Bucu ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2014, 11:40
(6390 vizualizări - 0 comentarii)


20 noiembrie-Sfântul Cuvios Grigorie Decapolitul

20 noiembrie-Sfîntul Cuvios Grigorie Decapolitul

Azi, 20 noiembrie, calendarul ortodox îl prăznuiește pe Sfîntul Cuvios Grigorie Decapolitul. Sfîntul Grigorie Decapolitul, ales în ceata sfinților lui Dumnezeu, se bucură de o cinstire deosebită printre ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2014, 10:15
(6435 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copii de 15 și 16 ani, prinși în flagrant la furat

Poliția Slobozia a fost sesizată prin 112 de către un localnic cu privire la faptul că a surprins doi tineri în timp ce încercau să pătrundă în incinta unei firme, situată pe raza muicipiului. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 18:10
(4003 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Prevenirea infracțiunilor comise cu violență, temă propusă elevilor Școlii Ciulnița

În cursul zilei de luni, 17 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni, împreună cu reprezentanții DGASPC, ai Serviciului Probațiune, ai Inspectoratului Județean de Jandarmi, ai DSP Ialomița, ai Asociației ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 17:20
(6848 vizualizări - 6 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...