Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Val de litigii în instanță pentru recuperarea creditelor restante

Băncile luptă cu rău-platnicii

Val de litigii în instanță pentru recuperarea creditelor restante

Băncile din Ialomița sînt cu ochii în patru după creditorii care nu-și onorează ratele la timp. În cazul în care există întîrzieri, unitățile bancare apelează la instanțe pentru a-și recupera sumele. Așa se face că, în prezent, judecătoriile din Ialomița sînt asaltate de procesele intentate de bănci clienților rău-platnici. La Judecătoria Slobozia, de exemplu, de la începutul anului și pînă în prezent au fost înregistrate peste 1000 de dosare privind încuviințările de executare silită a datornicilor.

Executări silite pe bandă rulantă
Cînd vine vorba despre acordarea unui credit... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 19:15 (4642 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Mediul de afaceri din Ialomița, în pragul radierii

Ialomița demonstrează încă o dată incapacitatea de a-și reveni din colapsul financiar în care a intrat în ultimii ani. Statistica Oficiului Național al Registrului Comerțului arată faptul că numărul firmelor radiate la nivelul județului a crescut simțitor în primele 5 luni ale anului în curs, comparativ cu cel precedent. Probleme întîmpină și societățile înființate de studenți sau proaspăt absolvenți de facultate.

Firmele din Ialomița mor încet, dar sigur...
Rapoartele Oficiului Național al Registrului Comerțului referitoare la activitatea mediului de afaceri din Ialomița în anul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 18:40 (4200 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mușoiu și Pavel se lansează în diplomație

Curs de 6 luni la IDR

Mușoiu și Pavel se lansează în diplomație

Dacă vă întrebați ce fac pesediștii cînd sînt lăsați nesupravegheați, noi avem răspunsul. Dacă nu vă întrebați, noi tot vă spunem, pentru că ar fi păcat să ignorăm o informație care se pretează atît de bine la glume grobiene. Ei bine, nu vă mai fierbem! Marian Pavel tocmai a absolvit un curs de 6 luni la Institutul Diplomatic Român, iar Ștefan Mușoiu, rămas fără ocupație zilele astea, tocmai a fost admis săptămîna trecută la același Institut pentru un curs similar.

Doamne, mare e grădina IDR
Pentru aceia dintre dumneavoastră care nu știu (n.red.: și pentru reporterii... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 18:10 (7480 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

LAPAR cere public diminuarea prețurilor de referință pentru cereale

LAPAR cere public diminuarea prețurilor de referință pentru cereale

De ani buni Ialomița are cele mai mari prețuri de referință la cereale din întreaga regiune. Anul acesta, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România (LAPAR) cere public administrației județene diminuarea acestor prețuri la nivelul stabilit în județele limitrofe. Reamintim că pentru grîu, de exemplu, a fost de 0,71 lei/kg în anul 2015. Prim comparație, valoarea stabilită de autoritățile județene din Brăila a fost de 0,58 lei/kg...

Fermierii sînt nemulțumiți Fermierii ialomițeni cer de ani buni diminuarea prețului de referință la pentru cereale. Situația afectează, în primul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:45 (3931 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Paul Chiojdoiu și pasiunea pentru fotbalul slobozean

Antrenori din noul val

Paul Chiojdoiu și pasiunea pentru fotbalul slobozean

Săptămîna trecută vă prezentam isprăvile micilor fotbaliști ai CSS Slobozia, într-un puternic turneu pe litoral. În cele ce urmează vom căuta să-l aducem în prim-plan pe cel care-i pregătește pe acești puști și care le insuflă, încă de la primele contacte cu mingea, atît de necesara încredere în forțele lor. Paul Chiojdoiu era caracterizat în urmă cu 3 ani de către Mihai Basarab drept «un profesor foarte bun, un tînăr ambițios și extrem de serios». De altfel, șeful AJF a însemnat mult pentru Chiojdoiu atît în scurta carieră de fotbalist, cît și în startul celei de antrenor. Pentru că, deși nu are nici 32 de ani, deja a trecut prin ambele faze iar în acest moment, în privința viitorului profesional... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:25 (11865 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viitorii polițiști din Ialomița au depus jurământul de credință

Viitorii polițiști din Ialomița au depus jurămîntul de credință

Ceremonie la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 11 iulie 2016, cei 43 de candidați care au absolvit examenul de încadrare în funcții din sursă externă au depus jurămîntul de credință. Viitorii polițiști vor fi încadrați la secțiile de Poliție din mediul rural.

Uniforme noi la IPJ Potrivit informațiilor, la data de 1 aprilie 2016 Inspectoratul General al Poliției Române a dat startul recrutărilor din sursă externă. La nivelul județului Ialomița au fost scoase la concurs 62 de posturi, la Posturile de Poliție din mediul rural. La testările care s-au desfășurat în luna... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:10 (5410 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Acțiunea Unionistă 2012» face legea în Ialomița

Ospitalitate administrativă pe bani publici

«Acțiunea Unionistă 2012» face legea în Ialomița

Vineri, 8 iulie 2016, în Sala Amfiteatru din cadrul Centrului Cultural Ionel Perlea s-a derulat a III-a etapă a proiectului  «Cunoaște-ți țara», inițiat de Asociația «Acțiunea Unionistă 2012» în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița. În cadrul acestui parteneriat, 200 de tineri din Republica Moldova vor vizita Ialomița. Parteneriatul nu prevede însă ca tinerii ialomițeni să viziteze, la rîndu-le, Republica Moldova. Oficialii ialomițeni care au semnat parteneriatul susțin că nu s-au gîndit pînă acum la acest aspect...

Protocol unilateral
Vineri, 8 iulie 2016, Consiliul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 16:50 (2523 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia a reluat pregătirea

Au venit 2 au plecat 5

Unirea Slobozia a reluat luni, 11 iulie 2016, pregătirile. Sezonul 2016-2017 al Ligii a III-a va debuta cel mai probabil la sfîrșitul lunii august, iar Ion Ionescu merge ca și pînă acum pe rețeta tinereții cu parfum ialomițean. Obiectivul nu poate fi altul decît promovarea în Liga a II-a, dar avînd în vedere condițiile financiare precare în care se desfășoară activitatea echipei în ultima vreme, nu se poate face un capăt din țară dacă acesta va fi ratat. Printre «mînjii» familiarizați deja cu aerul echipei mari s-a înrolat din această vară și atacantul Mihăiță Năstase, 17 ani, care și-a dovedit incisivitatea la juniori și este văzut drept o mare speranță de conducerea clubului. La reunire au fost... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 16:25 (5638 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Tinel promite parlamentari PNL la 1 august

Tinel promite parlamentari PNL la 1 august

Săptămîna trecută anunțam că PNL și-a rezervat pentru toamnă două fotolii de parlamentari, respectiv unul în Camera Deputaților și unul în Senat. Gheorghe Tinel a anunțat public că aceștia vor fi nominalizați pînă la 1 august 2016!

Învingătorul le ia pe toate Rămas președinte peste o filială informă și fără viitor, Gheorghe Tinel anunță «măsuri organizatorice radicale». În cadrul unei conferințe de presă desfășurată joi, 7 iulie, acesta a declarat că în următoarele două săptămîni filiala se va reorganiza și va oferi soluții pentru alegerile parlamentare din toamnă. «În două săptămîni... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 16:05 (5409 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Tuning Fest la Parcul Hermes

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 9-10 iulie 2016, Parcul Hermes din Slobozia a fost gazda unei premiere absolute. Prima etapă de 2X din România a competiției dB Drag Racing. Concursul a adunat la start peste 50 de automobile, iar supremația celor două secțiuni, bass race și SPL, a fost intens disputată. Este a șasea oară cînd parcul Hermes găzduiește o competiție de acest gen, iar competitorii au venit din toate zonele țării pentru a cîștiga, pentru prima oară în istoria acestei competiții în România, «un număr dublu de puncte».

2x dB Drag Racing la Slobozia
dB... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 15:40 (6219 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

80 de sportivi prezenți la Cupa «PetStar TenisCon»

Tenis de cîmp

80 de sportivi prezenți la Cupa «PetStar TenisCon»

În aceste zile, la Slobozia are loc turneul «PetStar TenisCon», adresat copiilor din categoriile de vîrstă 10, 12 și 14 ani. Tinerii practicanți ai sportului alb au luat cu asalt arenele Tenis Con, numărul lor ajungînd la 80. A ieșit un spectacol frumos, gustat din plin de neașteptat de numeroasa asistență. Pînă la momentul în care scriem aceste rînduri, o parte dintre categorii și-au desemnat deja cîștigătorii. La 10 ani feminin, Irina Zbrîncă din Constanța a învins-o în finală pe slobozeanca Ioana Alexandru. La 10 ani masculin, trofeul a luat de asemenea drumul Constanței, fiind adjudecat de Zayed Saadedine. Nici la 12 ani Slobozia nu are un cîștigător, singura performanță notabilă fiind obținută... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 15:20 (4724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procent de promovabilitate de 64,27% în județul Ialomița

Rezultate Bacalaureat 2016

Procent de promovabilitate de 64,27% în județul Ialomița

Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Bacalaureat 2016, sesiunea iunie-iulie. Procentul de promovabilitate înregistrat la nivelul județului Ialomița a fost de 64,27%. Cele mai multe medii, în număr de 285, au fost cuprinse între 8,00 și 8,99.

«Sîntem mulțumiți de rezultate»
Potrivit reprezentanților Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, procentul de promovabilitate la nivelul județului a fost de 64,27%. Cu toate acestea, promoția curentă de absolvenți a reușit să obțină un procent de promovabilitate de 72,33 %. Pe unități de învățămînt, cel mai bun... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 14:45 (7047 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

La vremuri noi, consilieri noi

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița a decis să schimbe garnitura de consilieri personali la care are dreptul, potrivit legii. Astfel, din cei 3 consilieri personali ai președintelui Ciupercă, singurul care se regăsește pe noua listă rămîne Eduard Plăiașu. Noile achiziții ale președintelui sînt Cristina Petrescu și Valentina Dumitru. «Consilierii personali se află 24 de ore din 24 la dispoziția președintelui!» spune Victor Moraru...

Fă-mă, mamă, consilier
«În vederea eficientizării activității desfășurate de autoritățile locale și în acord cu dezideratele... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 14:10 (33591 vizualizări - 63 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița așteaptă Legea Cadastrului General

Ialomița așteaptă Legea Cadastrului General

Preocupările guvernamentale pentru o nouă Lege a Cadastrului General prind contur. Săptămîna trecută, Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a anunțat că a intrat în vigoare o nouă reglementare legislativă favorabilă administrațiilor locale. «Este un sprijin direct pentru primarii localităților ialomițene...» a declarat Tănase Mihalcea, noul șef al OCPI Ialomița.

Planuri mari, posibilități reduse
La sfîrșitul anului precedent, Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară (ANCPI) anunța demararea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară 201... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 12:40 (8824 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colonelul Adrian Popa s-a pensionat

ISU Ialomița își caută un nou șef

Colonelul Adrian Popa s-a pensionat

La doar un an și jumătate după ce a preluat frîiele Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, colonelul Adrian Popa predă ștafeta de conducător colonelului Dan Ciompec. Invocînd motive familiale, col. Popa s-a pensionat în urmă cu o săptămînă. Noua conducere a instituției va asigura funcția de comandă interimar, timp de 6 luni.

Militar timp de 26 de ani
Colonelul Adrian Popa a fost detașat să conducă ISU Ialomița din 17 decembrie 2015. Înainte de a ajunge în județul nostru, el a deținut funcția de prim adjunct al ISU «Dealu Spirii» din... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 11:15 (12886 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Sentință definitivă în dosarul «Art Oil»

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Curtea de Apel București s-a pronunțat marți, 5 iulie 2016, definitiv în dosarul «Art Oil», care i-a avut ca inculpați pe Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei, Agripina Costea și Marian George Corneliu, doi dintre subordonații acestuia. Condamnat inițial la 3 ani de închisoare cu executare, Alexandru Stoica a fost «iertat» de magistrați, fiind obligat să ispășească un an de închisoare, sub supraveghere, cu un termen de încercare de 3 ani. O situație similară se regăsește și în cazul celorlalți doi inculpați ai cauzei.

Sentința este definitivă
Dosarul «Art... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2016, 01:10 (38839 vizualizări - 60 comentarii)

EVENIMENT

Aerodrom NATO la Fetești

Investiție militară de 32 milioane de euro

Aerodrom NATO la Fetești

De 3 ani, aerodromul Bazei Aeriene 86 din Fetești a intrat într-un amplu program de reabilitare și modernizare. Lucrările sînt demarate cu fonduri ale Programului NATO de Investiții în Securitate (NSIP). Prin aceste lucrări se asigură o bază la standarde NATO pentru avioanele F-16 care urmează să intre în dotarea Armatei Române.

Se lucrează intens
Lucrările de reabilitare și modernizare a infrastructurii aerodromului Bazei Aeriene 86 de la Fetești au fost începute în luna noiembrie a anului 2013, cu finanțare prin Programul NATO de Investiții în Securitate (NSIP). «Toate aceste... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 22:15 (8675 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Pupila lui Victor Moraru se pregătește de alegeri

City-managerul Larisa, viitorul primar de Amara

Decizia previzibilă a lui Victor Moraru de a accepta funcția de președinte al Consiliului Județean readuce în actualitate problema moștenirii administrative pe care o lasă la Amara. Potrivit unor surse infinit mai bine informate decît noi, Victor Moraru a prezentat deja protipendadei pesediste a județului moștenitorul desemnat al orașului-stațiune. Numele ei, căci despre o dînsă este vorba, este Larisa Elena Mihai și este city-manager al orașului Amara.

Alegeri parțiale la Amara
Cititorilor noștri ce se vor simți un picuț mai mult tulburați sau deranjați de cele ce vor parcurge... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 21:25 (20221 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Organizarea unui concurs pentru funcția de medic specialist în Chirurgie Pediatrică la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești agită spiritele în cadrul unității medicale. Într-un mesaj scris transmis reporterilor Independent se preciza faptul că testarea ar fi fost fraudată de reprezentații Comisiei de Evaluare. Nicolae Dugală, managerul spitalului, infirmă aceste aspecte și precizează că totul este un război între medici. Situația devine și mai interesantă în contextul în care concursul s-a anulat pe ultima sută de metri...

S-a întîmplat la Fetești... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 20:20 (26477 vizualizări - 30 comentarii)

SPORT

Se reunesc pe 11 iulie

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 11 iulie

Vacanța fotbaliștilor de la Unirea Slobozia își consumă ultimele zile. Luni, 11 iulie, antrenorul Ion Ionescu sună adunarea în vederea pregătirii unui nou sezon competițional. Tot în Liga a III-a, probabil tot în seria a doua, și în mare parte cu același lot din campionatul trecut. Momentan, cele două noutăți pe care vi le anunțam în urmă cu o lună s-au concretizat. Astfel, Unirea va beneficia în anul următor de serviciile a doi mijlocași cu veleități ofensive. În vîrstă de 26 de ani, Adrian Răduca vine de la Gloria Buzău, acolo unde în sezonul trecut a fost printre principalii marcatori ai echipei. Cel de-al doilea nou venit este gălățeanul Eduard Dumitru, conducerea Unirii avînd mare încredere... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 19:10 (4760 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: A găsit o borsetă cu 20000 lei într-o benzinărie și a predat-o la Poliție!

Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 14 aprilie a.c., de către un bărbat de 42 ani, din Tîrgoviște, despre faptul că în timp ce se afla în incinta unei benzinării de pe raza municipiului i-a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:44
(10601 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prins la furat din supermarket

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al Poliției luni, 16 aprilie a.c., faptul că un bărbat a sustras din incinta unității mai multe produse ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:41
(9182 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferița de 21 ani a pierdut controlul volanului și s-a izbit de un parapet!

Vineri, 13 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, pe DJ 212 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din cercetări s-a stabilit că în timp ce o tînără, de 21 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:40
(9212 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Un copil de 12 ani a furat o bicicletă din curtea unui consătean

Un bărbat de 42 ani, din comuna Jilavele, a sesizat Poliția vineri, 13 aprilie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și au furat o bicicletă. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:38
(8987 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 85 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 17 aprilie 2012, sînt disponibile 85 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:29
(8361 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prinși la furat sucuri și băuturi alcoolice din magazia unei firme

Poliția Țăndărei a fost sesizată sîmbătă, 15 aprilie a.c., de către administratorul unei societăți comerciale situată pe raza orașului, cu privire la faptul că agentul de pază a surprins mai mulți tineri ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:27
(10031 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2012, termen limită pentru depunerea declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că pînă miercuri, 25 aprilie 2012, trebuie să depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele declarații aferente lunii ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 13:25
(9124 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Procesiunea aducerii Sfintei Icoane Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, asigurată de jandarmi

Peste 50 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 18-24 aprilie 2012, măsurile de ordine ce se vor impune la manifestare religioasă de mare importanță ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:55
(10321 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Alexeni și Valea Măcrișului

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, dormitorul locuinței unui cetățean din localitatea Alexeni a fost cuprins de flăcări. La fața locului s-au deplasat pompierii de la Secția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:40
(9798 vizualizări - 0 comentarii)


46 de intervenții SMURD în primele zile de la inaugurarea unităților mobile de la Slobozia și Țăndărei

Solicitările au fost primite la dispeceratul Inspectoratului în intervalul 13.04.2012-17.04.2012 și au vizat urgențe medicale din cele mai diverse, de la traumatisme, la persoane aflate în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 12:40
(11882 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Bătrînă de 78 ani, omorîtă de o căruță!

O femeie de 78 ani, din Căzănești, și-a pierdut viața după ce a fost lovită de o căruță. Astfel, în timp ce aceasta se deplasa pe strada Dispensarului din Căzănești, din curtea unui localnic în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:22
(9606 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: O rudă i-a furat din curte!

Poliția a fost sesizată de către un bărbat de 67 ani, din Slobozia, despre faptul că în perioada februarie-martie 2012, persoane necunoscute i-au sustras mai multe bunuri de uz gospodăresc dintr-o anexă ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:15
(7291 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Căzănești furt


Slobozia: Pieton izbit de o mașină

În timp ce un bărbat, de 61 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea DN21, la baza podului peste rîul Ialomița, prin loc nepermis și fără să se asigure, a fost acroșat de un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 10:09
(8439 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Autoturism furat din Spania, restituit proprietarului

Ialomița: Autoturism furat din Spania, restituit proprietarului

Un autoturism reclamat furat în luna septembrie 2011, a fost identificat și restituit proprietarului de drept de către polițiști. Urmare a corespondenței purtate cu Centrul de Cooperare Polițienească Internațională ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:41
(8565 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: I-a ghicit în palmă și i-a furat bijuteriile!

O femeie din Slobozia a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de înșelăciune. Victima a fost abordată de o persoană necunoscută, care a spus că îi poate ghici în palmă. Fapta a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:16
(7138 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Fără premis, a intrat cu mașina într-un imobil!

Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că un autoturism a intrat direct într-un imobil. Din incident a rezultat vătămarea corporală a «șoferului», un localnic de 42 ani. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:10
(11040 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Lemne vîndute în Obor fără documente

În Oborul Municipal Slobozia a fost depistată o femeie de 62 ani, din comuna Sita Buzăului-Covasna, care vindea material lemnos fără a elibera factură fiscală ori bon fiscal. Cea în cauză a fost sancționată ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:04
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism furat din Italia, identificat și indisponibilizat de polițiști

Ialomița: Autoturism furat din Italia, identificat și indisponibilizat de polițiști

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto, în colaborare cu specialiști ai Registrului Auto Român Ialomița au organizat și executat o acțiune pentru ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 09:04
(9047 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan cu permisul suspendat

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, pe DJ203E, la intersecția comunei Munteni Buzău cu orașul Căzănești, o autoutilitară condusă de un bărbat de 38 ani, din București. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 08:08
(8167 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Prins beat la volan

Un tînăr de 31 ani, din comuna Ograda, a fost depistat de către un echipaj rutier la volanul unui autoturism în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 08:07
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, la Slobozia

În perioada 18 aprilie-24 aprilie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 13:31
(11698 vizualizări - 0 comentarii)


Patron constănțean cu firmă la Fetești, cercetat pentru evaziune fiscală

Un constănțean de 55 ani, patron al unei firme din Fetești, este cercetat de polițiștii feteșteni pentru că a prejudiciat bugetul statului cu suma de peste 194000 lei. El nu a virat către buget sumele reprezentînd ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:56
(5651 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Accident după ce a intrat în automobilul din față

În cursul zilei de marți, 10 aprilie a.c., un bărbat de 34 ani, din Slobozia, a fost implicat într-un accident rutier. Pentru că nu a respectat distanța regulamentară în mers, el s-a ciocnit de un alt autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:53
(8632 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Urziceni: Hoață de profesie, a încercat să scape de pușcărie

Polițiștii Biroului de Ivestigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au identificat pe străzile orașului, marți, 10 aprilie a.c., o femeie de 38 de ani pe numele căreia Judecătoria Sector 3 din București ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:52
(8320 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Săpa în curte și a descoperit un revolver din Al Doilea Război Mondial

Un bărbat de 47 de ani a făcut o descoperire mai puțin obișnuită. În timp ce săpa curtea surorii sale din localitatea Axintele, el a descoprit un revolver ce datează din perioada celui de-al Doilea Război ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:46
(9157 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele revolver


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 57000 lei

Conducerea sub influența alcoolului, viteza excesivă, precum și neutilizarea centurii de siguranță au fost principalele abateri descoperite de polițiștii rutieri în perioada 6-9 aprilie a.c. Valoarea sancțiunilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2012, 12:45
(5661 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 12:35
(6950 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O baracă de lemn a căzut dintr-o căruță peste un bătrîn de 67 ani!

Un bătrîn de 67 ani din localitatea Siriu-Prahova, era să-și piardă viața, luni 9 aprilie a.c. Bătrînul a fost lovit de o baracă din lemn care era transportată de un căruțaș. În momentul în care s-a produs ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:02
(8410 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tînăr pus pe scandal, arestat

Polițiștii din Țăndărei au reținut luni, 9 aprilie a.c., un tînăr de 22 ani, din localitatea Valea Ciorii, după ce a băgat spaima în tot satul. El a fost acuzat de comiterea infracțiunilor de furt calificat ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:01
(8800 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează pentru anul 2012 un număr de peste 20 de cursuri de calificare. Cele mai multe din aceste cursuri fac parte din domenii de activitate ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2012, 11:00
(9992 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...