Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Învățămîntul ialomițean continuă să fie afectat de scăderea efectivelor de elevi. Pentru ca școlile să nu se desființeze, directorii preferă să funcționeze în clase simultane. Acest aspect presupune ca elevii din clasele primare și gimnaziale să învețe împreună, într-o singură încăpere, cu aceiași învățători sau profesori. În comuna Mărculești, acest sistem funcționează de cîțiva ani, însă profesorii recunosc faptul că este «delicat» să-l transpună în practică...

Realitatea din școlile rurale
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița recunosc deschis faptul că sistemul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 23:40 (5279 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

Felix Stroe, director general RAJA Constanța

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

În cadrul evenimentului care a marcat inaugurarea stației de epurare de la Țăndărei, directorul general al companiei, Felix Stroe, a organizat o conferință de presă. El a declarat că este încrezător în capacitatea autorităților ialomițene de a face față responsabilităților impuse de directivele europene privind respectarea mediului și a susținut că implicarea RAJA în Ialomița va continua și în acest ciclu programatic de absorbție a fondurilor europene.

«RAJA e compania ta!»
Conferința de presă susținută de Felix Stroe reprezintă o premieră pentru opinia publică din Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 21:15 (6796 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Sezon onorabil pentru Unirea Slobozia

Fotbal, Liga a III-a

Sezon onorabil pentru Unirea Slobozia

Revenită la viața competițională în vara lui 2015, cu o componență locală de peste 90% și o medie de vîrstă de doar 21 de ani, echipa de fotbal a Unirii Slobozia a terminat sîmbătă, 28 mai, campionatul pe locul 4. Chiar dacă mulți se așteptau la o clasare finală mai bună pentru elevii lui Ion Ionescu, la startul sezonului vorbindu-se de promovarea în Liga a II-a, era greu de îndeplinit acest obiectiv. Ceea ce s-a realizat, ținînd cont de condițiile financiare actuale, poate fi privit drept un bilanț onorabil. Slobozia a făcut multe meciuri bune, a ținut în șah acasă Juventus sau Delta, în partide unde doar naivitatea sau anumite decizii ale arbitrilor au făcut ca finalul să nu fie pozitiv pentru... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 19:05 (3280 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Dacă la alte grădinițe din țară directoarele au fost filmate în timp ce loveau copii, la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 din Slobozia conducerea unității este reclamată pentru «dezinteresul afișat față de copii»... Revoltați, mai mulți părinți au semnat o petiție în care explică abuzurile comise de directoarea Elena Frangulea. În replică la acuzațiile care i-au fost aduse, aceasta susține că părinții nu au dreptate.

O sesizare scandaloasă
În urmă cu o săptămînă, redacției ziarului Independent i-a fost înmînată o adresă semnată de un grup de părinți, revoltați de modul în... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 18:10 (14511 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Operațiunea Pitești, țintă atinsă

Handbal, CSM Unirea Slobozia rămîne în Liga Națională

Operațiunea Pitești, țintă atinsă

Totul e bine cînd se termină cu bine. După un sezon mai de grabă slab, Unirea Slobozia arată în cele din urmă că locul ei este în Liga Națională. Barajul pentru menținere s-a dovedit o simplă formalitate, echipa Victorinei Bora cîștigînd fără drept de apel meciurile cu Deva și Știința. Fetele s-au bucurat în turneul de baraj de sprijinul fizic al întregii conduceri, dar mai ales de prezența energică în tribunele din Pitești a galeriei. «Sînt niște oameni minunați, a căror prezență a însemnat enorm pentru noi și de aceea vreau să le mulțumesc public pentru sprijin!» ne-a declarat Victorina Bora. Așadar, pe iubitorii handbalului din Slobozia îi așteaptă un nou an în Ligă și de aceea sperăm să se... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 17:55 (4427 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cercetașii Ialomiței

Cercetașii Ialomiței

Sînt asemeni tuturor celor de-o vîrstă cu ei. Și totuși sînt diferiți. Copiii fac năzbîtii, dar nu înjură. Adolescenții aleargă după fete, dar sînt politicoși și responsabili. Fetele se bucură de avantajele tinereții, dar sînt decente și nu te invită la fumat. Toți fac parte din filiala ialomițeană a Asociației Cercetașii României. Se numesc «Stejarii Ialomițeni» și sîmbătă, 21 mai 2016, au organizat în fața statuii Colonelului Popescu o nouă ediție a Festivalului Luminii.

10 mii de coșulețe luminate
Sîmbătă, după orele 20,00, pe aleile din fața Catedralei, dar mai ales în fața... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 17:20 (2896 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Scor record la Ion Roată

Ediția 2015-2016 a campionatului Ligii a IV-a Ialomița își deapănă ultimele povești. Sîmbătă, 28 mai 2016, s-a derulat etapa a 28-a, neinteresantă în ceea ce privește fruntea clasamentului, dar extrem de încordată la subsol. Unirea Ion Roată și-a amintit că a fost lidera Ialomiței două treimi din campionat și i-a dat o mînă de ajutor Amarei în drumul acesteia spre anonimat. Unirea a învins cu 12-0, iar băieții din stațiunea balneară par copleșiți de căldura ultimelor zile. FC Traian a obținut o victorie logică în confruntarea cu Reviga și a profitat de înfrîngerea Bărcăneștiului la Fetești, urcînd pînă pe locul 12, cu 27 de puncte. Spicul Colelia a scăpat de orice emoție după succesul cu Abatorul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 15:20 (3416 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

Situație delicată la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. Pentru că în județ nu există un medic psihiatru-pediatru, instituția este nevoită să cheltuie timp și, mai ales, fonduri pentru tratarea copiilor cu deficiențe psihice în spitalele din București. Ialomița are în total peste 200 de copii instituționalizați cu grave probleme medicale.

Activitate îngreunată
Dacă pentru alte afecțiuni de care copiii instituționalizați în sistemul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița reprezentanții instituției se pot adresa... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 14:35 (5589 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a VI-a ediție

În zilele de 4 și 5 iunie 2016, Sala «Andreea Nica» din Slobozia va găzdui a VI-a ediție a memorialului «Nicolae Mihăilescu». Turneul de sabie este adresat copiilor de pînă la 13 ani și cadeților de pînă la 17 ani, iar duelurile vor debuta la orele 09,30, cînd pe planșă vor urca băieții. Competiția este organizată de Direcția Județeană pentru Sport Ialomița, în parteneriat cu Asociația Județeană de Scrimă și este dedicată memoriei marelui antrenor Nicolae Mihăilescu, cel care a pus bazele școlii de scrimă slobozene. Organizatorii așteaptă o participare numeroasă, combatanții urmînd a veni chiar și de peste hotare. Pe lîngă sabrerii CSS Slobozia, din România și-au anunțat prezența sportivi aparținînd... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 14:05 (4107 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ialomița: Competiții DJTS în luna mai

Luna lui florar a fost una încărcată pentru DJTS Ialomița din punct de vedere al competițiilor adresate sportului de masă. Îmbucurător este că aceste acțiuni au vizat în mare măsură copiii din mediul rural. Spre exemplu, la Grivița, s-a organizat «Crosul primăverii», la care au participat 160 de copii împărțiți în 4 categorii de vîrstă, proveniți de la școala din localitate, dar și de la Traian sau Miloșești. La Fetești, liceele din localitate au fost angrenate în turnee de fotbal și handbal. «Cupa Tineretului» a revenit la handbal Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară, în vreme ce la fotbal s-a impus Liceul Teoretic. Tot la Fetești, pe 15 mai, s-a desfășurat acțiunea sportivă «Ziua Tineretului... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 12:45 (1875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sufleorul-fotograf

Sufleorul-fotograf

De mai bine de 20 de ani, Ion Tăbăcaru stă ascuns după cortina Teatrului din Buzău. Este văzut și auzit doar de actorii de pe scenă. Trecut bine de prima tinerețe, le-a mărturisit locuitorilor din Slobozia secretele meseriei de sufleor la teatru. Totul în cadrul unei inedite expoziții de fotografii, realizate chiar de el.

Vocea care șoptește teatru
La cei 71 de ani ai săi, Ion Tăbăcaru a strîns cele mai frumoase fotografii pe care le-a realizat în ultimii ani și a venit cu ele la Slobozia. Le-a expus pe toate în incinta Galeriilor Arcadia ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 12:20 (3217 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grav accident la Slobozia

Microbuz cu pasageri, lovit de un tir

Grav accident la Slobozia în după-amiaza zilei de vineri, 27 mai 2016. Un microbuz cu pasageri a fost lovit de un tir, în zona cimitirului Bora. La fața locului au ajuns echipajele paramedicilor SMURD, dar și polițiștii care fac verificări pentru a stabili cauzele incidentului.
O persoană a murit Din primele informații se pare că în urma evenimentului rutier o persoană și-a pierdut viața, iar alte cîteva au fost rănite. Echipajele paramedicilor SMURD acordă îngrijiri medicale celorlalți răniți rezultați din accident. Mai mult, se pare că traficul în zonă a fost blocat. Polițiștii din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2016, 18:05 (12302 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

În ultimii 4 ani

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

Lipsa medicilor și condițiile precare din spitalele românești îi fac pe tot mai mulți ialomițeni să se trateze în străinătate. Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, peste 1000 de persoane din județ au făcut solicitări pentru a beneficia de tratamente medicale în țări ale Uniunii Europene. Costurile intervențiilor medicale au fost imense, ridicîndu-se la valoarea de 7,5 milioane de lei.

Europa ne tratează bolnavii
Realitatea din spitalele românești este crudă. Lipsa de medici, aparatură medicală, condițiile de cazare și faptul... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 23:05 (4347 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța își confirmă blazonul

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța a inclus orașul Țăndărei pe lista scurtă a localităților ialomițene cu peste 10 mii de locuitori care beneficiază de stații de epurare a apei. Investiția a fost inaugurată vineri, 20 mai 2016, și reprezintă rodul a peste 2 ani de eforturi administrative și guvernamentale. «Este o investiție absolut necesară pentru locuitorii din ºăndărei și ne bucurăm că am decis să delegăm gestiunea acestui serviciu către RAJA Constanța» a declarat primarul Cristian Roman la inaugurarea investiției. Valoarea acestei investiții se ridică la aproximativ 4 milioane de euro, din care 1,4 milioane au fost suportate de către RAJA Constanța.

Un sfert din investiții pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 20:20 (6564 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni sunt pe «lista rușinii» la Fisc

Peste 2000 de ialomițeni sînt pe «lista rușinii» la Fisc

Agenția Națională de Administrare Fiscală a făcut publică, în urmă cu o săptămînă, lista cu numele persoanelor fizice care au datorii la buget. În Ialomița există un număr total de 2657 de restanțieri, care au de  achitat suma de 26,3 milioane de lei. Cea mai mare datorie o are un bărbat din Căzănești care trebuie să înapoieze Statului suma de 1,5 milioane de lei. Reprezentanții Fiscului ialomițean susțin că vor începe măsurile de executare silită a tuturor datornicilor.

Debitorii ANAF Potrivit Agenției Naționale de Administrare Fiscală la nivelul întregii țări există peste 18... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 19:05 (8906 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Taifun pe «1 Mai»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Viitorul Domnești 5-0

Taifun pe «1 Mai»

Sîmbătă, 21 mai, în cadrul campionatului Ligii a III-a s-au confruntat la Slobozia două dintre cele mai tinere echipe ale acestui eșalon: Unirea din localitate și Viitorul Domnești. Vecine de clasament, atît trupa ialomițeană cît și cea ilfoveană au căutat ca, după acest meci, să se claseze pe poziția a IV-a. Antrenorul Unirii, Ion Ionescu, a conceput o formulă oarecum inedită de echipă, plasîndu-i în benzile laterale ale apărării pe Ibrian și Drăguț, în vreme ce la acoperire au făcut tandem veteranii Macare și Soare. Astfel, galben-albaștrii Sloboziei au jucat în următoarea formulă: Cristică-Ibrian, Lazăr, Hristian, Drăguț (Lemnaru)-Soare, Macare-Topală, Teodorescu (Gherasim), Toma-Khalil (Stanciu... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 17:40 (4994 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Păstrați Slobozia în Ligă!

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia pregătește barajul

Păstrați Slobozia în Ligă!

Unirea Slobozia se pregătește să încheie al doilea sezon în Liga Națională de handbal feminin, unul măcinat de evenimente nefericite și de accidentări. Două meciuri ne despart de cea de-a treia prezență consecutivă în elită. La finele acestei săptămîni, în Pitești, va debuta turneul de baraj pentru menținerea/promovarea în Ligă. Pentru Simion, Carabulea, Dăscălete, Drăguț și Băcăoanu este a doua experiență de acest gen în tricoul Unirii. De la ele, dar și de la celelalte componente ale Sloboziei, venite în echipă în acest an, ne dorim o comportare cel puțin la fel de bună ca anul trecut. Atunci, Unirea a trecut de Știința București și de CSM Slatina, păstrîndu-și poziția în primul eșalon. În acest... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 15:35 (4982 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Codașele așteaptă barajul Andrășeștiului

După cum spuneam săptămîna trecută, emoțiile legate de titlul de campioană a Ligii IV-a ialomițene s-au spulberat definitiv. Echipa lui Robert Tereacă, Andrias Andrășești, ține totuși să nu-și iasă din mînă, iar sîmbătă, 21 mai 2016, în cadrul etapei a 27-a, a legat o nouă victorie, victimă căzîndu-i Viitorul Axintele. «Andrășeștiul este noua campioană, dar era prea devreme să o premiem la meciul cu Axintele... O vom face la ultimul joc pe teren propriu, pentru că altfel riscăm să uite și să-și piardă din concentrare...» glumește Mihai Basarab, șeful AJF Ialomița. Le urăm de pe acum celor din Andrășești baftă la baraj, promovarea lor în Liga a III-a fiind așteptată cu sufletul la gură și de echipele... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 13:25 (3339 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Vești bune pentru slobozeni

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Consiliul Local Slobozia a respins vineri, 20 mai 2016, solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifului pentru depozitarea deșeurilor menajere. Solicitarea survine ca urmare a exercitării de către firma Vivani Salubritate a poziției de forță în care se află la acest moment. Reamintim că această firmă deține singurul depozit de colectare a deșeurilor menajere autorizat din regiune. Decizia consilierilor locali slobozeni adîncește criza în care se află Slobozia de peste 2 luni. La ședința de Consiliu Local a fost prezent și prefectul județului Ialomița, Gigi Petre. Acesta a pledat pentru «identificarea unei soluții imediate care să nu pericliteze sănătatea populației...».

Consiliul Local se leapădă de responsabilitate... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 11:40 (7050 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

CSS Slobozia, junioare IV

Locul 6 la turneul semifinal

Pe 21 și 22 mai 2016 București a găzduit meciul uneia dintre grupele turneului semifinal de junioare IV, grupă din care a făcut parte și CSS Slobozia. Echipa noastră a avut încă din start ghinionul unei trageri la sorți nefavorabile, picînd în serie cu CSM București, Rapid București și LPS Pitești. Chiar și la acest nivel, CSM București are o trupă bine articulată, în vreme ce junioarele IV ale CSS Slobozia se află în majoritatea lor la primul an competițional al acestei categorii de vîrstă. Astfel, micuțele handbaliste pregătite de Ionela Chiru au pierdut confruntările cu CSM București și Rapid, impunîndu-se doar în jocul cu LPS Pitești, cu scorul de 14-12. Prin urmare, au evoluat în meciul pentru... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 10:35 (4862 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cele 9 zile care s-au scurs de la startul Campaniei 2021 de plată în avans, a autorizat la plată suma de 745,29 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 13:05
(9832 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Independenței, din localitatea Fetești, echipele RAJA vor fi nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 12:40
(8517 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de informare a cetățenilor desfășurată de polițiști

În contextul măsurilor suplimentare adoptate de către Comitetul Național pentru Situații de Urgență, în scopul gestionării riscului de sănătate publică cauzat de numărul mare de infectări cu virsul SAR ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 17:15
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 232 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16686 , fiind înregistrate 232 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 16:55
(4580 vizualizări - 0 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

În seara zilei de luni, 25 octombrie a.c., într-una dintre anexele Unității de Primiri Urgențe s-a petrecut un incendiu minor, «cauzat de o defecțiune constructivă a unui corp de iluminat cu led care s-a aprins ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 02:10
(29206 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

26 de polițiști ialomițeni au pus astăzi umăr lângă umăr și au donat împreună picături de viață, cuantificate în aproximativ 12 litri de sânge. Nu este o simplă statistică, este un gest de solidaritate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 17:20
(7514 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7655 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5361 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7684 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2458 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5907 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4065 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6097 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2

În urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 59 de societăți comerciale, peste 140 de locații de interes, 22 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:15
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor conform HG nr. 1090/2021 și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, din cauza pandemiei de COVID-19, vor depune ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 15:00
(2788 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 14:30
(5363 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Ciochina s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 12:00
(4228 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Primăria Slobozia: Campanie gratuită de testare COVID-19

Administrația locală din Slobozia dă startul unei campaniei de testare antigenică rapidă gratuită «Slobozia se testează». Astfel, în fața Instituției Prefectului va fi amplasat un punct de testare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 19:20
(7778 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Condiții de participare la concursurile organizate de Poliția Română

Pentru a preveni răspândirea virusului SARS-CoV-2 și a-i proteja pe participanții la concursurile organizate de Poliția Română, candidații sunt obligați să respecte unele măsuri. Astfel, vor avea acces ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:40
(11181 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Pește confiscat

Manasia: Pește confiscat

În ziua de miercuri, 20 septembrie a.c., polițiștii din Manasia au depistat în flagrant, pe raza localității Manasia, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, în timp ce transporta cu autoturismul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:25
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15862, fiind înregistrate 188 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 16:30
(6245 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021, de la orele 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 15:55
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Miercuri, 20 octombrie a.c., pompierii din Slobozia și Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din Munteni-Buzău. Trei ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 12:20
(4333 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un copil de 15 ani a furat scuterul bunicului/Ion Roată: Slobozean beat la volan

În cursul zilei de marți, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un moped condus de un minor, în vârstă de 15 ani. În urma verificărilor efectuate în ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:35
(2348 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Marți, 19 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:30
(1812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bucu, arestat pentru «viol»

Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:20
(3266 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu arestare viol


Grupul de Comunicare Strategică: 268 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15674, fiind înregistrate 268 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 16:40
(4968 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Marți, 19 octombrie 2021, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Centrului social din Parohia Cocora. Campania ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 12:15
(7866 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...