Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi morți și un copil în comă, în urma unui accident rutier

Tragedie la ieșire din Urziceni

Doi morți și un copil în comă, în urma unui accident rutier

Printre persoanele decedate se numără un angajat al ISU Ialomița, din Urziceni

Grav accident de circualție la ieșirea din Urziceni. Două persoane și-au pierdut viața, iar alte două, printre care și un copil, se află în stare foarte gravă. Echipele de intervenție ale Poliției și paramedicii SMURD se află la locul tragediei.

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, se pare că accidentul s-a produs după ce două mașini au intrat în coliziune, într-o curbă periculoasă. În urma evenimentului rutier, două persoane și-au pierdut viața, iar alte două se află în comă. Printre victimele grav rănite se numără și un copil.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 21:18 (21006 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

EVENIMENT

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a organizat vineri, 27 mai 2016, la orele 11,00, o ședință festivă care a marcat încheierea celor 4 ani de mandat a celor 31 consilieri județeni. Conducerea Consiliului Județean Ialomița a folosit acest prilej pentru a mulțumi plenului pentru întreaga activitate, dar și pentru a înmîna medalii. În același timp, ședința a fost una lucrativă, în cadrul căreia s-au aprobat proiecte de hotărîre de interes public. Printre acestea se numără cel privind aprobarea închirierii unor terenuri agricole neproductive din domeniul privat al județului Ialomița, situate în extravilanul comunelor Gura Ialomiței și Giurgeni.

O ședință lucrativă... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 19:25 (21341 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ultima zi de extra-școală

Clean Tech susține performanța în Educație

Ultima zi de extra-școală

Proiectul educațional demarat de Clean Tech Internațional a împlinit un an. Luni, 30 mai 2016, elevii clasei a VII-a ai Școlii Gimnaziale Ciulnița s-au întîlnit pentru ultima dată în acest an la cursurile extra-școlare susținute cu sprijinul financiar al firmei. Reamintim că proiectul a demarat în urmă cu un an și reprezintă un exemplu de parteneriat public-privat reușit.

Cine învață carte, are parte
Luni, elevii clasei a VII-a din Școala Ciulnița au participat la ultimele două ore de curs din cadrul proiectului educațional demarat la Ciulnița la începutul acestui an... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 17:25 (6304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

Peste 300 de medici specialiști, din județele Ialomița și Călărași, au participat în perioada 26-28 mai 2016 la Conferința Regională «Zile Medicale Ialomițene». Evenimentul s-a desfășurat în incinta Hotelului Parc din stațiunea Amara, iar anul acesta a ajuns la ediția a V-a.

Un nou mod de a face medicină
A devenit deja o tradiție ca Ialomița să găzduiască un eveniment dedicat științelor medicale. Așa se face că la fiecare sfîrșit de mai, medicii specialiști din Ialomița și Călărași se întîlnesc în stațiunea Amara pentru a dezbate, dezvolta și găsi metode noi de prevenție și tratament... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 15:40 (2757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Începînd cu data de 31 mai 2016, Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment acestea nu au reacționat în nici un fel.

Situație de criză la Slobozia În data de 30 mai 2016, Polaris M Holding a primit o adresă din partea Vivani Salubritate prin care firma era anunțată că «prestarea serviciului de preluare deșeuri municipale și animale din municipiul Slobozia se va face doar la tariful de 72,48 lei/tonă și doar pe bază de plată în avans»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2016, 14:55 (11049 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Învățămîntul ialomițean continuă să fie afectat de scăderea efectivelor de elevi. Pentru ca școlile să nu se desființeze, directorii preferă să funcționeze în clase simultane. Acest aspect presupune ca elevii din clasele primare și gimnaziale să învețe împreună, într-o singură încăpere, cu aceiași învățători sau profesori. În comuna Mărculești, acest sistem funcționează de cîțiva ani, însă profesorii recunosc faptul că este «delicat» să-l transpună în practică...

Realitatea din școlile rurale
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița recunosc deschis faptul că sistemul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 23:40 (5279 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

Felix Stroe, director general RAJA Constanța

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

În cadrul evenimentului care a marcat inaugurarea stației de epurare de la Țăndărei, directorul general al companiei, Felix Stroe, a organizat o conferință de presă. El a declarat că este încrezător în capacitatea autorităților ialomițene de a face față responsabilităților impuse de directivele europene privind respectarea mediului și a susținut că implicarea RAJA în Ialomița va continua și în acest ciclu programatic de absorbție a fondurilor europene.

«RAJA e compania ta!»
Conferința de presă susținută de Felix Stroe reprezintă o premieră pentru opinia publică din Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 21:15 (6799 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Sezon onorabil pentru Unirea Slobozia

Fotbal, Liga a III-a

Sezon onorabil pentru Unirea Slobozia

Revenită la viața competițională în vara lui 2015, cu o componență locală de peste 90% și o medie de vîrstă de doar 21 de ani, echipa de fotbal a Unirii Slobozia a terminat sîmbătă, 28 mai, campionatul pe locul 4. Chiar dacă mulți se așteptau la o clasare finală mai bună pentru elevii lui Ion Ionescu, la startul sezonului vorbindu-se de promovarea în Liga a II-a, era greu de îndeplinit acest obiectiv. Ceea ce s-a realizat, ținînd cont de condițiile financiare actuale, poate fi privit drept un bilanț onorabil. Slobozia a făcut multe meciuri bune, a ținut în șah acasă Juventus sau Delta, în partide unde doar naivitatea sau anumite decizii ale arbitrilor au făcut ca finalul să nu fie pozitiv pentru... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 19:05 (3281 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Dacă la alte grădinițe din țară directoarele au fost filmate în timp ce loveau copii, la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 din Slobozia conducerea unității este reclamată pentru «dezinteresul afișat față de copii»... Revoltați, mai mulți părinți au semnat o petiție în care explică abuzurile comise de directoarea Elena Frangulea. În replică la acuzațiile care i-au fost aduse, aceasta susține că părinții nu au dreptate.

O sesizare scandaloasă
În urmă cu o săptămînă, redacției ziarului Independent i-a fost înmînată o adresă semnată de un grup de părinți, revoltați de modul în... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 18:10 (14538 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Operațiunea Pitești, țintă atinsă

Handbal, CSM Unirea Slobozia rămîne în Liga Națională

Operațiunea Pitești, țintă atinsă

Totul e bine cînd se termină cu bine. După un sezon mai de grabă slab, Unirea Slobozia arată în cele din urmă că locul ei este în Liga Națională. Barajul pentru menținere s-a dovedit o simplă formalitate, echipa Victorinei Bora cîștigînd fără drept de apel meciurile cu Deva și Știința. Fetele s-au bucurat în turneul de baraj de sprijinul fizic al întregii conduceri, dar mai ales de prezența energică în tribunele din Pitești a galeriei. «Sînt niște oameni minunați, a căror prezență a însemnat enorm pentru noi și de aceea vreau să le mulțumesc public pentru sprijin!» ne-a declarat Victorina Bora. Așadar, pe iubitorii handbalului din Slobozia îi așteaptă un nou an în Ligă și de aceea sperăm să se... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 17:55 (4427 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Cercetașii Ialomiței

Cercetașii Ialomiței

Sînt asemeni tuturor celor de-o vîrstă cu ei. Și totuși sînt diferiți. Copiii fac năzbîtii, dar nu înjură. Adolescenții aleargă după fete, dar sînt politicoși și responsabili. Fetele se bucură de avantajele tinereții, dar sînt decente și nu te invită la fumat. Toți fac parte din filiala ialomițeană a Asociației Cercetașii României. Se numesc «Stejarii Ialomițeni» și sîmbătă, 21 mai 2016, au organizat în fața statuii Colonelului Popescu o nouă ediție a Festivalului Luminii.

10 mii de coșulețe luminate
Sîmbătă, după orele 20,00, pe aleile din fața Catedralei, dar mai ales în fața... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 17:20 (2897 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Scor record la Ion Roată

Ediția 2015-2016 a campionatului Ligii a IV-a Ialomița își deapănă ultimele povești. Sîmbătă, 28 mai 2016, s-a derulat etapa a 28-a, neinteresantă în ceea ce privește fruntea clasamentului, dar extrem de încordată la subsol. Unirea Ion Roată și-a amintit că a fost lidera Ialomiței două treimi din campionat și i-a dat o mînă de ajutor Amarei în drumul acesteia spre anonimat. Unirea a învins cu 12-0, iar băieții din stațiunea balneară par copleșiți de căldura ultimelor zile. FC Traian a obținut o victorie logică în confruntarea cu Reviga și a profitat de înfrîngerea Bărcăneștiului la Fetești, urcînd pînă pe locul 12, cu 27 de puncte. Spicul Colelia a scăpat de orice emoție după succesul cu Abatorul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 15:20 (3417 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

Situație delicată la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. Pentru că în județ nu există un medic psihiatru-pediatru, instituția este nevoită să cheltuie timp și, mai ales, fonduri pentru tratarea copiilor cu deficiențe psihice în spitalele din București. Ialomița are în total peste 200 de copii instituționalizați cu grave probleme medicale.

Activitate îngreunată
Dacă pentru alte afecțiuni de care copiii instituționalizați în sistemul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița reprezentanții instituției se pot adresa... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 14:35 (5592 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a VI-a ediție

În zilele de 4 și 5 iunie 2016, Sala «Andreea Nica» din Slobozia va găzdui a VI-a ediție a memorialului «Nicolae Mihăilescu». Turneul de sabie este adresat copiilor de pînă la 13 ani și cadeților de pînă la 17 ani, iar duelurile vor debuta la orele 09,30, cînd pe planșă vor urca băieții. Competiția este organizată de Direcția Județeană pentru Sport Ialomița, în parteneriat cu Asociația Județeană de Scrimă și este dedicată memoriei marelui antrenor Nicolae Mihăilescu, cel care a pus bazele școlii de scrimă slobozene. Organizatorii așteaptă o participare numeroasă, combatanții urmînd a veni chiar și de peste hotare. Pe lîngă sabrerii CSS Slobozia, din România și-au anunțat prezența sportivi aparținînd... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 14:05 (4107 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ialomița: Competiții DJTS în luna mai

Luna lui florar a fost una încărcată pentru DJTS Ialomița din punct de vedere al competițiilor adresate sportului de masă. Îmbucurător este că aceste acțiuni au vizat în mare măsură copiii din mediul rural. Spre exemplu, la Grivița, s-a organizat «Crosul primăverii», la care au participat 160 de copii împărțiți în 4 categorii de vîrstă, proveniți de la școala din localitate, dar și de la Traian sau Miloșești. La Fetești, liceele din localitate au fost angrenate în turnee de fotbal și handbal. «Cupa Tineretului» a revenit la handbal Liceului Tehnologic de Industrie Alimentară, în vreme ce la fotbal s-a impus Liceul Teoretic. Tot la Fetești, pe 15 mai, s-a desfășurat acțiunea sportivă «Ziua Tineretului... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 12:45 (1875 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sufleorul-fotograf

Sufleorul-fotograf

De mai bine de 20 de ani, Ion Tăbăcaru stă ascuns după cortina Teatrului din Buzău. Este văzut și auzit doar de actorii de pe scenă. Trecut bine de prima tinerețe, le-a mărturisit locuitorilor din Slobozia secretele meseriei de sufleor la teatru. Totul în cadrul unei inedite expoziții de fotografii, realizate chiar de el.

Vocea care șoptește teatru
La cei 71 de ani ai săi, Ion Tăbăcaru a strîns cele mai frumoase fotografii pe care le-a realizat în ultimii ani și a venit cu ele la Slobozia. Le-a expus pe toate în incinta Galeriilor Arcadia ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 12:20 (3218 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Grav accident la Slobozia

Microbuz cu pasageri, lovit de un tir

Grav accident la Slobozia în după-amiaza zilei de vineri, 27 mai 2016. Un microbuz cu pasageri a fost lovit de un tir, în zona cimitirului Bora. La fața locului au ajuns echipajele paramedicilor SMURD, dar și polițiștii care fac verificări pentru a stabili cauzele incidentului.
O persoană a murit Din primele informații se pare că în urma evenimentului rutier o persoană și-a pierdut viața, iar alte cîteva au fost rănite. Echipajele paramedicilor SMURD acordă îngrijiri medicale celorlalți răniți rezultați din accident. Mai mult, se pare că traficul în zonă a fost blocat. Polițiștii din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2016, 18:05 (12302 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

În ultimii 4 ani

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

Lipsa medicilor și condițiile precare din spitalele românești îi fac pe tot mai mulți ialomițeni să se trateze în străinătate. Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, peste 1000 de persoane din județ au făcut solicitări pentru a beneficia de tratamente medicale în țări ale Uniunii Europene. Costurile intervențiilor medicale au fost imense, ridicîndu-se la valoarea de 7,5 milioane de lei.

Europa ne tratează bolnavii
Realitatea din spitalele românești este crudă. Lipsa de medici, aparatură medicală, condițiile de cazare și faptul... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 23:05 (4372 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța își confirmă blazonul

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța a inclus orașul Țăndărei pe lista scurtă a localităților ialomițene cu peste 10 mii de locuitori care beneficiază de stații de epurare a apei. Investiția a fost inaugurată vineri, 20 mai 2016, și reprezintă rodul a peste 2 ani de eforturi administrative și guvernamentale. «Este o investiție absolut necesară pentru locuitorii din ºăndărei și ne bucurăm că am decis să delegăm gestiunea acestui serviciu către RAJA Constanța» a declarat primarul Cristian Roman la inaugurarea investiției. Valoarea acestei investiții se ridică la aproximativ 4 milioane de euro, din care 1,4 milioane au fost suportate de către RAJA Constanța.

Un sfert din investiții pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 20:20 (6567 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni sunt pe «lista rușinii» la Fisc

Peste 2000 de ialomițeni sînt pe «lista rușinii» la Fisc

Agenția Națională de Administrare Fiscală a făcut publică, în urmă cu o săptămînă, lista cu numele persoanelor fizice care au datorii la buget. În Ialomița există un număr total de 2657 de restanțieri, care au de  achitat suma de 26,3 milioane de lei. Cea mai mare datorie o are un bărbat din Căzănești care trebuie să înapoieze Statului suma de 1,5 milioane de lei. Reprezentanții Fiscului ialomițean susțin că vor începe măsurile de executare silită a tuturor datornicilor.

Debitorii ANAF Potrivit Agenției Naționale de Administrare Fiscală la nivelul întregii țări există peste 18... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 19:05 (8908 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Țigări de contrabandă prin curierat rapid

Polițiștii ialomițeni au prins un bărbat de 45 ani din Slobozia în timp ce ridica de la o societate cu profil curierat rapid trei colete în care se aflau 20000 de țigarete. Potrivit polițiștilor, țigările ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:54
(12074 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi moldoveni cu ședere ilegală

De asemenea, în cadrul unei acțiuni, polițiștii ialomițeni au depistat doi cetățeni moldoveni cu ședere ilegală în Slobozia. Cei doi ai fost preluați de inpectorii Oficiului Român de Imigrări Ialomița care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:53
(9118 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pistol cu bile de cauciuc, folosit fără drept de un tînăr

La sfîrșitul săptămînii precedente, în Slobozia a fost prins un tînăr de 26 ani ce purta și folosea fără drept un pistol cu bile de cauciuc. Polițiștii au întocmit pe numele bărbatului dosar penal pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:52
(9871 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune de amploare a Poliției Române în sudul țării

Inspectoratul General al Poliției Române a coordonat timp de două zile, respectiv 1 și 2 aprilie, o amplă acțiune desfășurată în Călărași, Dîmbovița, Giurgiu, Olt, Teleorman și Ialomița. Peste 200 de polițiști ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:51
(9480 vizualizări - 0 comentarii)


2 aprilie-Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

2 aprilie-Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

Națiunile Unite au declarat în decembrie 2007 ziua de 2 aprilie drept Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului, fiind sărbatorită anual la nivel mondial, cu scopul de a dinamiza și coagula eforturile ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2011, 10:49
(10102 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: autism Ialomița


Autoturism furat din Spania, identificat la un centru de dezmembrări din Ialomița

Autoturism furat din Spania, identificat la un centru de dezmembrări din Ialomița

Lucrători din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au organizat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii traficului internațional cu autovehicule furate. Astfel, au fost verificați 13 operatori ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 15:27
(8748 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Viziuni», expoziție semnată Tudor Meiloiu

Miercuri, 6 aprilie, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», artistul plastic Tudor Meiloiu vernisează expoziția grafică «Viziuni». Evenimentul va debuta după amiază, la orele 14.00, iar după vernisaj ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 15:23
(12831 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor dispărut

Un adolescent de 14 ani din Urziceni a dispărut de acasă. Părinții au reclamat dipariția copilului, joi, 31 martie și au declarat polițiștilor că băiatul a plecat, miercuri, 30 martie, la școală de unde ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:25
(7695 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Spărgător de locuințe, prins de polițiști

La jumătatea lunii februarie 2011, locuința unui bărbat de 58 ani, din Urziceni, a fost spartă. Potrivit polițiștilor, din casă au fost furate mai multe bunuri și aparatură electronică. Bunurile furate ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:25
(9329 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Adolescent de 16 ani, arestat pentru tîlhărie

Judecătorii slobozeni au dispus arestarea preventivă pentru 19 zile a unui adolescent de 16 ani din localitatea Amara, pentru tîlhărie. Infractorul a acționat la jumătatea lunii precedente, pe data de ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:24
(9325 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: I-au furat porțile

Joi, 31 martie, un bărbat de 39 ani din Munteni Buzău a reclamat polițiștilor din localitate faptul că i-au fost furate două porți metalice în valoare de 500 lei. În urma verificărilor, hoții au fost identificați ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:24
(9002 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Accident cu două victime

O șoferită grăbită ce a efectuat o depășire neregulamentară au fost cauzele principale ale producerii unui accident de circulație produs joi, 31 martie, pe DN2A. Pe scurt, tînăra, de 34 ani, din Tulcea ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:23
(6881 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Confiscare de pesticide expirate

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au confiscat ieri, 31 martie, aproximativ 145 litri de produse pentru protecția plantelor ce erau expirate. Confiscarea s-a produs în cadrul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:22
(8858 vizualizări - 0 comentarii)


Din 8 aprilie 2011, se închide Combinatul Chimic Slobozia

Grupul InterAgro, controlat de omul de afaceri Ioan Niculae, a anuntat marți, 29 martie a.c., că «de la 1 aprilie 2011, va opri de la funcționare și combinatul chimic din Turnu Măgurele (aparținînd societății ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 17:15
(11323 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au dispărut doi minori

Ialomița: Au dispărut doi minori

Miercuri, 30 martie a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorii Nedelcu Adriana, de 15 ani, din comuna Perieți și Radu Marius, de 15 ani, din comuna Ograda au plecat de la domiciliile ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:48
(11197 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: A distrus un gard cu tractorul

Un bărbat de 36 ani, administratorul unei firme de pe raza comunei Bordușani, a sesizat Poliția despre faptul în perioada 26-30 martie, persoane necunoscute au distrus gardul împrejmuitor al atelierului ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:27
(11806 vizualizări - 2 comentarii)


Andrășești: Lemne confiscate de polițiști

Miercuri, 30 martie a.c., polițiștii au identificat în trafic un tînăr, de 22 ani, din comuna Mera, județul Vrancea, care transporta material lemnos. La solicitarea polițiștilor de a prezenta documentele ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:26
(12536 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției în Țăndărei și Slobozia: Două permise reținute și aproape 5500 lei amenzi

Pe raza municipiului Slobozia și a orașului Țăndărei au fost derulate acțiuni privind creșterea gradului de siguranță rutieră și legalitatea transporturilor de animale. Polițiștii au acționat pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:26
(10948 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți de fier vechi, identificați

Pe numele a doi bărbați din comuna Bordușani s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, în ziua de 30 martie a.c., cei în cauză au dezgropat și secționat o ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:25
(9032 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Francofolies 2011»

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», a Asociației Profesorilor de Limba Franceză «Les Franthousiastes», a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precum ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 12:09
(4881 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 130 locuri de muncă vacante

Din totalul celor 130 locuri de muncă vacante anunțate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, 10 posturi sînt pentru absolvenții de studii superioare. De asemenea, 39 locuri de muncă ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 11:58
(8216 vizualizări - 0 comentarii)


Antreprenori noi pentru Ialomița

Timp de o săptămînă, 32 de tineri ialomițeni au fost cursați pentru a deveni antreprenorii de mîine. Programul s-a desfășurat în cadrul unui proiect european, ce a urmărit promovarea culturii antreprenoriale ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 17:09
(10769 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tineri cercetați pentru furt calificat

În dimineața zilei de miercuri, 30 martie, polițiștii feteșteni au prins în flagrant un grup de tineri ce încercau să fure mai mulți conductori electrici destinați alimentării unor semnalizări luminoase ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 17:08
(9306 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Scenariu cu explozie la Combinatul Chimic

Joi, 30 martie 2011, la sediul Chemgas Holding s-a produs o explozie la o instalație tehnologică, urmată de un incendiu de proporții ce degaja fum dens și gaze toxice. Ca urmare a incidentului, planșeul ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 17:07
(10382 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patru tone de fier vechi, confiscate

Slobozia: Patru tone de fier vechi, confiscate

Polițiștii slobozeni au confiscat, marți, 2 martie, patru tone de fier vechi. Deșeurile feroase erau transportate pe șoseaua Amara de un bărbat de 40 ani, ce conducea un tractor cu semiremorcă. Oprit de ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 17:04
(8876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, zonă de sărăcie europeană

Recent, organismul internațional de statistică aparținînd Comisiei Europene, instituție ce analizează toate țările aparținătoare, a publicat un studiu al sărăciei. Potrivit documentului, Eurostat a plasat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 09:32
(10182 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 18:29
(6752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Mișcarea Națională de Împădurire», peste 10000 puieți de salcâm plantați

Ialomița: «Mișcarea Națională de Împădurire», peste 10000 puieți de salcîm plantați

Sîmbătă, 26 martie, la nivelul județului Ialomița s-a desfășurat etapa-pilot a Mișcării Naționale de Împădurire, inițiată de Asociația EcoAssist. La această acțiune au participat aproximativ 228 de voluntari ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:37
(9737 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru tîlhărie

Un tînăr de 19 ani, reținut în urmă cu două zile pentru tîlhărie, a fost prezentat de polițiști instanței de judecată și a primit mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 zile. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:26
(10900 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Elevi transportați la «bou-vagon»

Poliția Țăndărei a desfășurat luni, 28 martie a.c., o acțiune privind legalitatea transportului rutier de persoane. Cu această ocazie a fost depistată în trafic o autoutilitară care transporta elevi în ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:23
(10336 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...