Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Scandal în Poliția ialomițeană, după ce un alt om al legii riscă să ajungă la închisoare. Agentul Ionuț Mihai, din cadrul Secției de Poliție Scînteia, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «abuz în serviciu». Omul legii a ajuns în fața procurorilor după ce s-a descoperit că a tergiversat 3 dosare penale, în care urma să facă verificări pentru comiterea infracțiunii de furt.

Polițist, infractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița cu privire la agentul de poliție Ionuț Mihai, din Scînteia, a debutat... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:25 (8933 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Scandalul public al dezinfectanților diluați comercializați de firma Hexi Pharma, și folosiți în spitale, a ajuns și în Ialomița. La solicitarea Ministerului Sănătății, Direcția de Sănătate Publică a județului a făcut un control de urgență în toate cele 4 spitale ialomițene. Au fost ridicate zeci de probe din dezinfectanții utilizați de unitățile medicale, însă rezultatele analizelor au demonstrat că substanțele folosite erau corespunzătoare. Săptămîna aceasta, oficialii din cadrul Consiliilor Locale și Consiliului Județean Ialomița vor verifica modul în care s-a făcut achiziția produselor biocide, vîndute de firma Hexi Pharma.

«Aveau prețul cel mai mic!»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:10 (3433 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Scandal penal la Fundația «Trebuie»

Fundația «Trebuie» din Fetești este implicată într-un nou scandal public. După ce reprezentanții entității au fost acuzați că găzduiesc în condiții improprii 25 de elevi cu dizabilități, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială susține că Iordana Schnel ar fi fraudat bugetul Asociației pe care o administrează. Pe cale de consecință, AJPIS Ialomița a sesizat organele de cercetare penală.

Poliția face verificări Reprezentanții Agenției de Plăți și Inspecție Socială Ialomița susțin că instituția a fost sesizată cu privire la posibile fapte de fraudă, petrecute în cadrul Fundației... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 10:50 (3780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

 Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

S-a întîmplat la Urziceni

Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

Doi soți din Urziceni au fost arestați preventiv marți, 10 mai 2016, după ce au fost prinși în flagrand vînzînd stupefiante. Întîmplarea s-a petrecut în zona municipiului Urziceni, asupra suspecților fiind descoperite mai multe doze de heroină.

Stupefiante, vîndute cu 50 de lei doza
Din primele informații, soții arestați se numesc Nicolae Paul și Tanța Bordiaș, cu domiciliul în zona Urziceni. Aceștia au intrat în vizorul procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia, fiind suspectați de faptul că ar fi traficanți de droguri. În urma unei acțiuni desfășurate la Urziceni, aceștia... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2016, 16:15 (9598 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

De luna viitoare, alți 200 de angajați ai fostului Combinat Chimic din Slobozia vor rămîne fără locuri de muncă. Chemgas a notificat Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă și Inspectoratul Teritorial de Muncă în vederea aprobării unui nou plan de concediere colectivă. Astfel, pe platforma fostului Combinatului Chimic vor mai rămîne doar 65 de angajați...

Combinatul se închide încet și sigur La începutul acestui an, societatea Chemgas Holding Corporation a anunțat faptul că va lăsa fără locuri de muncă 450 de oameni. Primii 200 dintre aceștia au fost concediați colectiv în... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 21:10 (8825 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, locul III la Campionatul Național U18

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, locul III la Campionatul Național U18

Sorin Iordache, sportiv legitimat la Tenis Con Slobozia, este unul dintre sportivii ialomițeni care au evoluat frumos de-a lungul timpului, confirmînd la fiecare categorie de vîrstă. În perioada 8-2 mai 2016, Bucureștiul a găzduit Campionatul Național de Tenis rezervat jucătorilor sub 18 ani. A fost încă o competiție în care Sorin Iordache a etalat o comportare remarcabilă, arătînd că puștiul de altă dată s-a transformat încet, dar sigur, într-un tînăr de perspectivă. Ascensiunea în competiție a început prin victoria în 3 seturi asupra arădeanului Alexandru Stokker, scor 2-6, 6-2, 6-4. În optimi, Sorin nu i-a lăsat nicio șansă piteșteanului George Negru, de care a trecut cu un categoric 6-3, ... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 19:25 (5948 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Arestat pentru fapte de corupție, a șpăguit comisia de Bacalaureat

Anchetă penală la Bărbulești

Arestat pentru fapte de corupție, a șpăguit comisia de Bacalaureat

Cel mai recent dosar penal care vizează administrația locală din Bărbulești scoate la iveală un adevărat scandal public. Cercetat penal pentru «luare de mită», consilierul local Vasile Puiu, din controversata comună țigănească, a dat la rîndul său șpagă. În 2012, el a plătit comisia de Bacalaureat pentru a trece proba scrisă la Limba și Literatura Română. În prezent, alesul local al țiganilor din Bărbulești se află după gratii pentru că a primit bani de la asistații sociali, ca să le ponteze ilegal orele de muncă în folosul comunității...

Percheziții la Bărbulești În urmă cu o săptămînă... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 18:15 (5858 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Adversar redutabil în sferturile Cupei

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Adversar redutabil în sferturile Cupei

În handbalul feminin românesc s-a terminat campionatul, dar celelalte competiții își continuă drumul. Barajul pentru menținerea în Liga Națională bate la ușă, nu mai e mult pînă la sfîrșitul lui mai, iar gîndurile handbalistelor Unirii se îndreaptă în acea direcție. Pînă atunci însă, slobozencele au de trecut încă un test. Calificate în premieră în sferturile Cupei României, acestea joacă miercuri, 11 mai 2016, de la orele 18,00, la Brăila, cu Dunărea. Miza este calificarea în Final Four, iar favorită clară este trupa lui Costică Buceschi, locul 4 în Ligă. Minuni în handbal s-au mai văzut, așa că putem spera și noi la un rezultat favorabil. «Meciul cu Brăila este, în primul rînd, un test foarte... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 17:30 (3993 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă «in rem» la Fetești pentru tentativă de viol

Procurorii și polițiștii din Fetești fac cercetări in rem într-o anchetă privitoare la o posibilă tentativă de viol. Verificările oamenilor legii au debutat după ce o femeie a reclamat faptul că un bărbat a încercat să o agreseze sexual pe stradă.

Plîngere depusă la Poliție În urmă cu o săptămînă, organele judiciare din Fetești au fost sesizate de o femeie din municipiu, aceasta declarînd faptul că un bărbat ar fi încercat să o batjocorească. Femeia a povestit faptul că mergea pe stradă, iar în apropierea locuinței sale un bărbat s-a năpustit asupra sa și i-a făcut propuneri... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 16:10 (4035 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Meșterii lui Dumnezeu...

Meșterii lui Dumnezeu...

De 7 ani, Lumina Învierii este adusă de copiii care pictează icoane în atelierul «Sfîntul Apostol Luca» al Protopopiatului Urziceni. Pe sticlă sau lemn, copiii reușesc să reprezinte figurile sfinților ca niște adevărați maeștri ai artei bisericești. Lucrările lor au fost apreciate la numeroase concursuri naționale și internaționale de profil...

Icoanele din sufletele copiilor
În Duminica Floriilor, membrii Cercului de Pictură «Sfîntul Apostol Luca», al Protopopiatului Urziceni, pășesc în atelier pentru a-și privi lucrările pe care le-au realizat și pe care urmează să le împartă... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 15:25 (4318 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se întîmplă la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița

Concursuri în Educație pentru candidați unici

În perioada următoare, Ministerul Educației va organiza concursuri pentru funcțiile de inspector școlar general adjunct și director al Caselor Corpului Didactic. În Ialomița, pregătirile pentru aceste testări scot scîntei. Toate acestea după ce Comisia de evaluare a dosarelor i-a respins Steluței Mitrea, fostul director al Școlii Generale Nr. 1 Țăndărei, dosarul de înscriere la testarea pentru funcția de adjunct al Învățămîntului Ialomițean. Așa se face că Ialomița trimite la acest examen un candidat unic, pe Cătălin Grigore, cel care asigură în prezent interimatul funcției. O situație similară se petrece și la examenul pentru șefia Casei Corpului Didactic.

Situație complicată... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 14:15 (4240 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Elena Badea, convocată la Lotul Național de Tineret

Handbal

Elena Badea, convocată la Lotul Național de Tineret

Săptămîna trecută, la Izvorani, s-a desfășurat un stagiu de pregătire al Naționalei de Tineret a României. Antrenorii Ion Crăciun și Cristi Preda au demarat astfel pregătirile pentru Campionatul Mondial de Handbal Feminin U20, ce se va desfășura în Rusia, în perioada 3-17 iulie 2016. La această acțiune au fost convocate nume consacrate ale acestei categorii de vîrstă, printre ele numărîndu-se portarul Mădălina Ion și pivotul Lorena Ostase, ambele jucătoare ale Unirii Slobozia. Interul dreapta Alina Ilie nu a fost parte activă a acestei acțiuni, ea acuzînd dureri purternice în zona lombară. Surpriza acestui cantonament, una extrem de plăcută pentru noi, a fost convocarea în premieră a interului... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 13:35 (7783 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița respinge Master Plan-ul RAJA Constanța

Din nou ai nimănui

Ialomița respinge Master Plan-ul RAJA Constanța

Administrația județeană respinge de ani buni asumarea unor responsabilități care să alinieze județul la coordonatele de dezvoltare stabilite la nivel european. Iar respingerea proiectului care vizează adoptarea documentului strategic «Master Plan pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița, forma revizuită», în cadrul ședinței din 21 aprilie a Consiliului Județean Ialomița este doar ultima dintre dovezi. Ialomița nu are niciun Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor, nu respectă nici Strategia Județeană de Dezvoltare și, în general, nu își asumă niciunul dintre documentele strategice care ar putea asigura o administrare eficientă... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 12:10 (5422 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Înghesuială la retrogradare

S-a scurs și etapa a 25-a din campionatul Ligii a IV-a, iar lucrurile sînt tot mai clare în fruntea ierarhiei. Andrias Andrășești are 10 puncte peste poziția secundă ocupată de Rapid Fetești, iar prezența acesteia la barajul pentru Liga a III-a este aproape sigură. În schimb, la subsolul clasamentului este înghesuială mare. Dacă Voința Reviga este o retrogradată certă, gluma se îngroașă pentru FC Traian, dar și pentru CS Amara, altădată nume de referință în fotbalul ialomițean. Aceste echipe au cîte 21 de puncte și tocmai ce au fost depășite cu două lungimi de Recolta Bărcănești, trupă aflată într-o formă ce rivalizează cu a Granadei (cei care pariază pe campionatul Spaniei știu de ce!). Și pentru... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 11:10 (3159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

25 de copii cu dizabilități sunt obligați să învețe într-un spațiu neconform

Tratați cu indiferență de autorități

25 de copii cu dizabilități sînt obligați să învețe într-un spațiu neconform

Deși beneficiază de cele mai multe fonduri de la bugetul de stat, Asistența Socială este tratată cu indiferență în județul Ialomița. O astfel de situație se regăsește la Fetești, acolo unde 25 de copii ai Liceului Tehnologic Special «Ion Teodorescu» Slobozia au fost lăsați de autoritățile locale și județene să învețe într-un spațiu impropriu, care și-a suspendat activitatea din decembrie 2015. Respectiva locație este a Primăriei Fetești și a fost dată în administrarea Fundației «Trebuie», pentru desfășurarea activităților destinate copiilor cu dizabilități. Reprezentanții Fundației au și explicații pentru această situație. «Activitatea Centrului este suspendată pentru că legea nu ne mai permitea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 12:25 (5346 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Pământului», sărbătorită la Slobozia

«Ziua Pămîntului», sărbătorită la Slobozia

Reprezentații Polaris M Holding, firma care asigură salubrizarea municipiului Slobozia, i-au chemat pe copii să sărbătorească «Ziua Pămîntului». Însoțiți de părinți și bunici, zeci de prichindei de toate vîrstele au venit să susțină protejarea planetei împotriva poluării, în Piața Unirii din Slobozia.

Acțiune ecologică la Slobozia Începînd cu anul 1970, pe data de 22 aprilie, pe tot globul se sărbătorește «Ziua Pămîntului». Evenimentul a fost creat de senatorul american Gaylord Nelson, ca reacție față de dezinteresul clasei politice din Statele Unite ale Americii față de problemele... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2016, 10:25 (5491 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Grav accident la Slobozia

O femeie a murit în ziua de Paște

Tragedie la Slobozia în ziua de Paște. O femeie a  murit în urma unui grav accident rutier. La fața locului se află medicii Serviciului de Ambulanță Ialomița și paramedicii SMURD. Se pare că în urma evenimentului rutier, alte șase persoane au fost rănite.

Victime transportate la spital
Din primele informații, se pare că accidentul s-a produs la ieșire din Slobozia, după combinat. Implicate în evenimentul rutier sînt două autoturisme, care s-ar fi ciocnit violent. În urma impactului, o persoană a murit, iar alte șase ar fi fost rănite. Victimele au ajuns la Spitalul Județean... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2016, 14:45 (10656 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Înaintea Mormântului Gol

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Iubiții mei fii sufletești,

Hristos a înviat!


An de an, în noaptea Învierii, ne adunăm în biserici, deoarece credem că Hristos înviat se află în mijlocul nostru, că este viu pentru totdeauna, că El este Biruitorul morții, al acelei morți care lucrează în fiecare dintre noi, însă pe care Iisus Domnul, Biruitorul morții, a înfrânt-o pentru totdeauna. Mărturisim unii altora că „Hristos a înviat!”, nu numai pentru... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2016, 19:50 (7068 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Cabinetul de somnologie

Cabinetul de somnologie

Vă simțiți somnolent în timpul zilei? Aveți pauze de respirație în timpul somnului? Aveți hipertensiune? E clar. Vă numărați printre cei 1 milion de români care au nevoie de cabinetul de somnologie de la Bucu! Nu știți ce e? Credeți că vă luăm peste picior? Nu vă supărați, dar și noi am crezut la fel pînă să ajungem la singurul cabinet de Somnologie din județ. Iar somnologul Doina Didiță ne-a confirmat că nici dumneavoastră, nici noi, nu sîntem unici. «Am întîlnit mulți pacienți care refuzau să creadă că se pot vindeca. Acum dorm neîntorși și, cînd se trezesc după un somn bun, mă sună să îmi mulțumească.»

Un altfel de cabinet medical... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 16:40 (9238 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Cristian Roman se retrage din cursa electorală

Primarul Țăndăreiului, condamnat în primă instanță

Cristian Roman se retrage din cursa electorală

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat joi, 28 aprilie 2016, o primă sentință în dosarul lui Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei. El a fost condamnat la 4 ani și 6 luni de închisoare cu executare, fiind acuzat de «deturnare de fonduri». Deși se pregătea intens pentru alegerile locale din 5 iunie, acesta a anunțat că își retrage candidatura.

PSD rămîne fără candidat la Țăndărei
Ancheta în cazul primarului din Țăndărei a debutat în toamna anului 2014, cînd procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița l-au săltat pe Cristian Roman și l-au dus la audieri. Acesta... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2016, 00:15 (13329 vizualizări - 26 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
331 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Școlile auto, în atenția inspectorilor ITM Ialomița

În luna iulie 2013, din inițiativa Inspecției Muncii București, s-a desfăsurat în județul Ialomița Campania Națională privind verificarea respectării prevederilor legale referitoare la încheierea și executarea ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 13:06
(6421 vizualizări - 1 comentariu)


APDRP: Fermele de familie, finanțate prin Măsura 121

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit informează potențialii beneficiari ai Programul Național de Dezvoltare Rurală asupra unor noi posibilități de asigurare a cofinanțării private a proiectelor ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 12:02
(11027 vizualizări - 3 comentarii)


Icoana Maicii Domnului-făcătoare de minuni de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, la Țăndărei

Sîmbătă, 3 august 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, se va purta în procesiune Icoana Maicii Domnului, făcătoare de minuni, de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, pe ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 18:51
(12380 vizualizări - 11 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Fundația «Salvați Copiii» a inițiat, alături de o firmă producătoare de apă minerală și băuturi răcoritoare, campania «Îi ajutăm să înflorească». Scopul acestei acțiuni este acela de a dota secțiile de ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 15:11
(7586 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Tânără de 19 ani, dispărută

Fetești: Tînără de 19 ani, dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că o tînără, de 19 ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza municipiului Fetești și nu a revenit pînă în prezent. Din ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:45
(9984 vizualizări - 4 comentarii)


Gîrbovi: Copil pe bicicletă, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată marți, 30 iulie a.c., în jurul orei 11,30, cu privire la faptul că pe raza localității Gârbovi s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:03
(8131 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Valea Ciorii: La 17 ani a violat o bătrînă de 78!

Polițiștii au reținut luni, 29 iulie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un minor în vîrstă de 17 ani pentru comiterea infracțiunii de viol. Duminică, 28 iulie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 14:59
(9438 vizualizări - 12 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii viol


Fierbinții de Sus: Incendiu după ce a verificat butelia cu un chibrit

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 21,50, locuința unui cetățean din localitatea Fierbinții de Sus a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul, o femeie în vîrstă de 67 de ani, a verificat etanșeitatea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 13:48
(9257 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan. Doi morți și doi răniți!

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 13,15, în timp ce un bărbat, în vîrstă 56 de ani, din județul Brașov, conducea un autoturism pe DN2A, din direcția Slobozia către Urziceni, în afara localității Balaciu ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 10:43
(6986 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 08:42
(8096 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori

Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 18:54
(9877 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!

Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 09:01
(9749 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină

Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 16:15
(7451 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»

O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 11:14
(8935 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița

Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 09:14
(9253 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Manasia înecată


Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2013, 12:33
(9555 vizualizări - 11 comentarii)


anunț angajare

SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane

17 Iulie 2013, 13:27


IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției

În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 09:17
(8397 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 08:16
(13913 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze

Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 16:36
(10180 vizualizări - 0 comentarii)


Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...

La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 15:34
(11744 vizualizări - 6 comentarii)


Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 14:25
(8034 vizualizări - 0 comentarii)


Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»

Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 13:23
(7669 vizualizări - 0 comentarii)


29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 09:22
(14936 vizualizări - 3 comentarii)


Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false

Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 17:08
(6896 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 15:03
(8682 vizualizări - 2 comentarii)


Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat

Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 13:02
(12059 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat

Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 11:43
(8007 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Gârbovi câine atac


Razie în Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 10:27
(8663 vizualizări - 0 comentarii)


Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 09:59
(5105 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...