Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Infecțiile intraspitalicești, problema nerezolvată a spitalelor ialomițene

Raport al DSP Ialomița

Infecțiile intraspitalicești, problema nerezolvată a spitalelor ialomițene

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dat publicității Raportul de activitate pe anul trecut. Un domeniu important al acti­vității instituției l-a vizat monitorizarea focarelor de infecții asociate actului medical sau nosocomiale. Această situație rămâne una fără rezolvare în cadrul spitalelor ialomițene. Estimativ, în 2024, la nivelul spitalelor din județ au fost raportate 144 cazuri de astfel de infecții.

 

Se caută soluții Infecțiile asociate actului medical cunoscute și sub numele de infecții intraspitalicești sau nosocomiale repre­zintă acele infecții... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2025, 12:10 (8311 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

Schimbare la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița

Directorul general Paul Marcu, înlocuit cu directorul adjunct Neculai Badea

La începutul lunii aprilie 2025, un caz de la Căsuța «Alexandra» din Slobozia, Centru dedicat în­grijirii și protecției sociale oferită de Stat copiilor cu dizabilități grave, instituție administrată de DGASPC Ialomița, ajungea în atenția opiniei publice după ce mai multe filmări au fost răspândite pe o rețea de socializare. Situația unei fete cu dizabilități grave, ținută legată la o mână, a fost prezentată la ore de maximă audiență de mai toate televiziunile, cazul complicându-se după ce în spațiul public au apărut și declarații ale unei angajate a Centrului. Mai mult, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2025, 07:55 (12754 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Povestea «podului lui Mihăilă», de la Buești...

Povestea «podului lui Mihăilă», de la Buești...

Dezvoltarea comunităților locale reprezentate este principala misiune pe care orice primar o are față de proprii alegători. Doar că, de foarte multe ori, acest demers se întâmplă cu pași mici sau deloc... Implementarea proiectelor de investiții durează ani buni sau se blochează în hățișurile birocrației. După 18 ani de așteptare, comuna Buești a reușit performanța de a avea un pod peste râul Ialomița. Lucrările au început anul trecut și, ca printr-o mi­nune, constructorul a terminat obiectivul anul acesta, așa cum și-a asumat prin contractul pe care l-a semnat cu autoritățile locale. «Este un vis împlinit atât pentru mine, cât și pentru... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2025, 09:40 (5625 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană se bazează pe medicii pensionari

Sănătatea ialomițeană se bazează pe medicii pensionari

Prezența medicilor pensionari în cabinetele individuale sau cele ale spitalelor este o realitate pe care Sănătatea ialomițeană o afișează de ani buni. Pentru a putea profesa, medicii pensionari trebuie să facă o cerere către Direcția de Sănătate Publică Ialomița și, mai nou, către Colegiul Medicilor Ialomița, pentru a primi o aprobare specială. Pe tot parcursul anului trecut și în primul trimestru al acestui an, peste 100 de medici din Ialomița au dus la îndeplinire acest demers.

 

Medici pensionari încă în activitate Atât cabinetele medicilor... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2025, 10:10 (7895 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trimis în judecată pentru «agresiune sexuală» și «tentativă la viol asupra unui minor»

La Slobozia

Trimis în judecată pentru «agresiune sexuală» și «tentativă la viol asupra unui minor»

La începutul lunii martie 2025, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia informa opinia publică referitor la cazul unei minore care a fost la un pas de a fi violată în scara blocului în care locuia. Autorul este un tânăr de 20 de ani aflat în prezent în stare de arest preventiv. Acesta a fost trimis în judecată de procurori atât pentru infracțiunea comisă în luna martie 2025, cât și pentru o altă faptă similară, comisă în 2023.

 

Se așteaptă decizia judecătorilor Autorul celor două agresiuni sexuale a intrat... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2025, 12:10 (12803 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit peste 600 mii de lei pentru endoprotezare

CJAS Ialomița a plătit peste 600 mii de lei pentru endoprotezare

În perioada ianuarie 2024-martie 2025, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a plătit peste 600 mii de lei pentru endoprotezele de care au beneficiat pacienți din județul nostru. Toate operațiile de montare a acestor proteze s-au efectuat în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia de către medicii ortopezi ai unității medicale.

 

Program național de endoprotezare Endoprotezarea reprezintă înlocuirea unor articulații, precum cea a șoldului sau a genunchiului, cu unele artificiale. Operațiile de endoprotezare se efectuează în cazul î... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2025, 07:50 (8677 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

La Finanțe-n sediu...

La Finanțe-n sediu...

...la etajul cinci... Așa începea un poem adaptat de umilii scribi ai acestei fițuici undeva acum vreo 15 ani. Continuarea nu mai are relevanță în contextul actual, vremurile fiind demult apuse. Cu toate acestea, ne-au revenit în minte versurile de început căci, după cum o să observați, cel puțin etajul cinci din clădirea cea mare a Finanțelor are o puternică legătură cu ceea ce s-a petrecut. Să începem cu începutul. Undeva înainte de Săptămâna Luminată și de Sărbătoarea Paștelui im­plicit s-au produs «la Finanțe-n sediu» cel puțin două î... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2025, 12:15 (18960 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Deschiderea campusului Liceului de Arte «Ionel Perlea» este blocată în birocrație

De 2 ani

Deschiderea campusului Liceului de Arte «Ionel Perlea» este blocată în birocrație

Primăria Slobozia are în administrare clădirea din curtea Liceului de Arte «Ionel Perlea». Construcția imobilului a fost încheiată de mai bine de 5 ani, dar edificiul nu poate fi dat în folosință pentru că nu are avize sanitare și de securitate la incendiu. Obținerea documentelor este împiedicată de construcția ridicată în apropierea sa. Soluția de compromis o reprezintă schimbarea destinației construcției, din spații de cazare în spații pentru desfășurarea activităților educative destinate elevilor de la clasele de Muzică ale liceului. Pentru asta este însă nevoie de implementarea unui proiect tehnic aflat în așteptare la Primăria... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2025, 08:05 (10513 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați picați la limită la examenul de admitere în avocatură

În Ialomița

Candidați picați la limită la examenul de admitere în avocatură

Recent încheiatul examen pentru admiterea în profesia de avocat, organizat la București de Uniunea Națională a Barourilor din România, nu a avut rezultate favorabile pentru niciunul din cei 6 candidați ialomițeni care și-au dorit să acceadă în această profesie. În unele cazuri doar o sutime sau două i-au despărțit pe aceștia de cele 70 de puncte necesare pentru a fi considerați admiși. Oficialii Baroului Ialomița susțin faptul că instituția are nevoie de forțe proaspete, având în vedere că numărul avocaților ialomițeni scade de la un an la altul.

 

Mai au o șansă în septembrie... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2025, 10:25 (14804 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoseaua Brăilei, reparată de teama amenzilor?

Poliția Rutieră notifică, Primăria Slobozia acționează

Șoseaua Brăilei, reparată de teama amenzilor?

În urmă cu o săptămână, Primăria Slobozia a dat startul lucrărilor de asfaltare a porțiunii din DN21, cunoscută și sub numele de Șoseaua Brăilei, pe care o are în administrare. În spatele lucrărilor se ascund însă 7 notificări ale Serviciului Rutier Ialomița, privind reparația porțiunilor de drumuri naționale pe care administrația reședinței ju­dețului le are în grijă. În trecut, Poliția Rutieră a dat și amenzi pentru indiferența pe care Primăria Slobozia a afișat-o față de starea acestor drumuri. Lucrările actuale, cel mai probabil, ar fi început sub presiunea unor posibile sancțiuni contravenționale.

 

Șosele în administrare, reparații mai puține... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2025, 15:10 (7414 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect imobiliar reclamat de cetățeni, validat de Consiliul Local Slobozia

Proiect imobiliar reclamat de cetățeni, validat de Consiliul Local Slobozia

De mai bine de un an, locuitorii de pe strada Vechea Matcă din municipiul Slobozia încearcă să blocheze un proiect imobiliar care le-ar da peste cap liniștea. Oamenii au făcut numeroase petiții către Primăria Slobozia, însă demersurile nu le-au fost luate în seamă. În urmă cu o săptămână, au fost prezenți în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, în cadrul căreia fost a promovat un proiect de hotărâre ce vizează această investiție, rugând municipalitatea să împiedice realizarea proiectului. Deși unii consilieri locali le-au dat dreptate, aleșii locali care dețin majoritatea în Consiliul Local Slobozia au votat... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2025, 13:20 (15957 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă două și mă duc!

Fotbal, SuperLiga/play-out, FC Botoșani-Unirea Slobozia 1-1

Încă două și mă duc!

În această ediție de play-out a SuperLigii, micuța echipă a Unirii Slobozia a reușit 5 egaluri, 1 victorie și 1 înfrângere. Rezultate modeste ale unei echipe la fel de modestă. Unirea lui Mihalcea mai are de disputat două partide, cu FC Gloria Buzău în deplasare (vineri, 9 mai 2025) și cu Sepsi OSK (sâmbătă, 17 mai 2025). Înaintea meciului de la Buzău, Unirea ocupă penulti­mul loc din ierarhia play-out-ului, cu 21 de puncte, poziție direct retrogradabilă. Și speră la ocuparea unui loc de baraj pentru menținerea în SuperLiga sezonului 2025-2026...

 

Norocul Unirii... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2025, 12:05 (9881 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Promovare dificilă

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CSM Roman 38-31 (19-13)

Promovare dificilă

bonus: Junioarele 3 CSM Unirea Slobozia, calificate la Turneul Final

CSM Unirea Slobozia a întâlnit sâmbătă, 3 mai 2025, la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, CSM Roman, într-o nouă etapă a play-off-ului de promovare în Liga Florilor la handbal feminin. Meciul a fost câștigat fără drept de apel de elevele antrenate de Ion Ivan, CSM Unirea Slobozia controlând partida încă din start. Astfel, în minutul 7, scorul era deja 6-1 pentru handbalistele slobozene, diferența menținându-se până la finalul primei reprize. Scorul la sfârșitul primului mitan a fost de 19-13. Startul celei de a doua reprize a reprezentat un nou galop pentru CSM Slobozia, handbalistele Clubului Sportiv... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2025, 09:25 (7584 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Singura mașină de serviciu a Primăriei Gura Ialomiței, incendiată de Paște

Singura mașină de serviciu a Primăriei Gura Ialomiței, incendiată de Paște

Primăria Gura Ialomiței a rămas fără singurul automobil de serviciu. Mașina a fost incendiată de un tânăr de 19 ani, amețit de aburii alcoolului. Acesta și-ar fi pierdut cumpătul după ce și-ar fi amintit de un conflict mai vechi pe care l-ar fi avut cu un polițist local, rudă prin alianță cu primarul localității Gura Ialomiței. Incidentul s-a consumat în a doua zi de Paște, iar de supărarea tânărului nu a scăpat nici sediul Poliției din localitate. Reprezentanții ad­ministrației locale caută acum soluții pentru a achiziționa un alt autovehicul, fără a cheltui prea mulți bani.

 

Alcoolul bată-l vina!... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2025, 13:05 (9879 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ACM4 București cere Primăriei Slobozia 1,5 milioane de lei pentru parcarea subterană din Piața Revoluției

ACM4 București cere Primăriei Slobozia 1,5 milioane de lei pentru parcarea subterană din Piața Revoluției

Aflată în reorganizare, societatea ACM4 București, firmă căreia i-a fost adjudecat, cu mai bine de 10 ani în urmă, contractul privind reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia, a dat în judecată Primăria Slobozia. Reprezentanții companiei cer administrației locale returnarea unei «garanții de bună execuție» pentru partea de lucrări efectuate. Este vorba despre o porțiune a parcării subterane, nefinisată și fără intrare, precum și agora din apropierea Centrului Cultural «Ionel Perlea». Potrivit cererii de chemare în judecată, administrația locală ar trebui să returneze societății ACM4 București 1,5 mi­lioane de lei.

 

Bani europeni și un șantier în conservare... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2025, 07:50 (14471 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Amira și Sky, campionii necuvântători ai Sloboziei

Amira și Sky, campionii necuvântători ai Sloboziei

Amira și Sky sunt campioni naționali și europeni. Trăiesc la Slobozia și sunt îngrijiți de Nicoleta și Mădălin Negrea, doi oameni ai legii. Au reușit să cucerească podiumurile naționale și internaționale datorită caracterului puternic și loialității pe care o ma­nifestă față de stăpânii lor. În rest, sunt foarte prietenoși și sociabili, deși câinii din rasa lor, ciobănesc german, sunt adesea ocoliți, fiind considerați periculoși. Cei doi stăpâni ai lor recomandă tuturor celor care-și doresc un prieten blănos să ia acasă un ciobănesc german...

 

Poveste de familie... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2025, 10:40 (9983 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Blocuri reabilitate termic, finalizate

La Fetești

Blocuri reabilitate termic, finalizate

Eficientizarea termică a unor blocuri din Fetești a fost printre primele proiecte depuse de administrația Șonchereche în cadrul Programului Național de Redresare și Reziliență. Astfel, mai multe blocuri au beneficiat de fonduri nerambursabile pentru eficientizare energetică. Încă de la finele anului 2022, primarul Feteștiului, Laurențiu Șonchereche și re­prezentanți guvernamentali au semnat contractele de finanțare pentru proiectele dedicate îmbunătățirii eficienței energe­tice a unor blocuri de locuințe din muni­cipiu. Prin acest program, blocurile organizate în asociații de proprietari, ai căror locatari și-au exprimat acordul scris pentru participare,... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2025, 10:25 (2457 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema «branșărilor ilegale» la rețeaua de energie electrică

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare pe tema «branșărilor ilegale» la rețeaua de energie electrică

Deputatul PSD Ștefan Țintă l-a interpelat oficial pe ministrul Energiei, Sebastian Burduja, «privind impactul pierderilor de energie electrică asupra facturilor plătite de români». Astfel, deputatul social-democrat a solicitat clarificări în ceea ce privește «pierderile rezultate din branșările ilegale», Țintă fiind interesat și de monitorizarea acestor probleme. «Pierderile din rețea, fie că sunt cauzate de lipsa investițiilor, fie de furturile de energie, pun o presiune financiară suplimentară pe toți consumatorii! Este inacceptabil ca populația să suporte costurile ineficienței și ale ilegalităților din sistem!» a declarat deputatul PSD Ștefan... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2025, 13:05 (9684 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Fosta fabrică de zahăr din Urziceni, transformată în platformă ilegală de deșeuri

Industria Ialomiței, groapă de gunoi

Fosta fabrică de zahăr din Urziceni, transformată în platformă ilegală de deșeuri

Dacă alte județe din țară au reușit să-și păstreze fostele fabrici și uzine comuniste și să le transforme în afaceri profitabile, nu același lucru se întâmplă și cu cele din Ialomița. În mare parte, industria Ialomiței a ajuns, la propriu, o imensă groapă de gunoi. Garda de Mediu Ialomița a descoperit zeci de tone de deșeuri depozitate ilegal în curtea fostei fabrici de zahăr din Urziceni. Cei responsabili de acest dezastru ecologic sunt două societăți al căror obiect de activitate este chiar colectarea, tratarea și distrugerea deșe­urilor. Ambele firme riscă acum să rămână fără acti­vitate dacă, la viitoarele controale, Garda de Mediu Ialomița va... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2025, 08:05 (10856 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Borănești: Arestați preventiv pentru «tentativă la omor»

Borănești: Arestați preventiv pentru «tentativă la omor»

O discuție în contradictoriu s-a transformat într-o anchetă penală. S-a întâmplat în urmă cu o săptămână la Borănești, unde doi bărbați au fost arestați preventiv după ce l-au înjunghiat pe cel cu care s-au luat la ceartă. În actele de urmărire penală, procurorii descriu faptul că violența celor doi a fost atât de mare încât au în­cercat, inițial, să-l calce cu mașina. Auto­ritățile judiciare trag chiar și un semnal de alarmă precizând faptul că s-au intensificat actele de violență iscate spontan, pe fondul discuțiilor contradictorii.

 

I-au intrat cu mașina în casă... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2025, 12:10 (2356 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii au tras focuri de armă la Fetești: A fost reținut un bărbat care a furat un autoturism!

Acțiune rapidă și fermă a polițiștilor ialomițeni, care au folosit armamentul din dotare la Fetești, pentru imobilizarea unui autoturism furat, condus de un bărbat de 26 de ani. Șoferul a fost reținut pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2020, 12:40
(6379 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din București și Călărași,  împreună cu procurorii DIICOT-BT Călărași, au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2020, 10:05
(3516 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1879 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1963 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2904 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2249 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3876 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2291 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6069 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2804 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2933 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2540 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2639 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3644 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1869 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1686 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1966 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...