Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Evazioniștii ialomițeni au prejudiciat Statul cu 153 milioane de lei

Un raport al Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița evidențiază prejudiciile aduse bugetului de stat în urma activităților infracționale de evaziune fiscală, depistate de inspectorii instituției. Valoarea totală a respectivelor prejudicii a fost de 153 milioane de lei.

Controale timp de 9 luni Datele cuprinse în Raportul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița fac referire la perioada ianuarie-septembrie 2015. Potrivit informațiilor oficiale, în acest interval de timp, inspectorii fiscali ai AJFP au demarat un număr de 875 de acțiuni de control. În urma... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2015, 10:20 (7045 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Incompatibilitate morală la Școala nr. 3 Slobozia

Incompatibilitate morală la Școala nr. 3 Slobozia

Școala Gimnazială nr. 3 din Slobozia se află pe lista unităților școlare care au beneficiat anul acesta de aproximativ 300 mii de lei pentru repararea acoperișului. Firma care și-a adjudecat lucrările este IN-OUT Construct SRL, însă firma subcontractantă este Experience Com SRL Slobozia Nouă. Aceasta din urmă este controlată de către consilierul local Ionuț Răileanu, consilier care a aprobat, evident, alocarea bugetară pentru Școala nr. 3. Nu-i așa că pămîntul e rotund?

Abonament la bani publici În vara lui 2015, după ani de așteptare, Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia a primit vreo... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2015, 16:20 (26152 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A doua casă de la Centrul Comunitar Slobozia

Pensionarii Sloboziei vor să fie utili societății

A doua casă de la Centrul Comunitar Slobozia

Centrul Comunitar al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia împlinește anul viitor 5 ani de cînd a fost dat în folosință. În timpul scurs de la inaugurare, Centrul a devenit pentru sute de pensionari din Slobozia un reper. Dar cei care îi trec zilnic pragul vor mai mult. Vor să redevină membri activi ai comunității, vor să ajute orașul, vor să se implice în acțiuni de voluntariat... Și cred că activitățile în care au fost implicați pînă acum sînt cea mai bună carte de vizită.

A doua casă în mijlocul orașului
Pe listele Centrului Comunitar al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia sînt... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2015, 12:10 (6171 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

13 profesori din Ialomița, condamnați la închisoare cu executare

Primele sentințe în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

13 profesori din Ialomița, condamnați la închisoare cu executare

Judecătorii au anulat 169 de lucrări supraevaluate și 103 diplome de Bacalaureat false

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat marți, 22 decembrie 2015, primele sentințe în dosarul «Mită pentru BAC 2012». 13 din cei 17 profesori inculpați au primit pedepse cu executare, iar 4 dintre ei au fost lăsați în libertate, sub supravegherea organelor judiciare. Mai mult, instanța a decis și aplicarea unor pedepse accesorii privind interzicerea exercitării profesiei pe o perioadă cuprinsă între 1 și 2 ani. Această prevedere nu-i va afecta însă pe dascălii care nu au fost trimiși după gratii. De asemenea, prin sentința dată, magistrații au decis să anuleze 169 de lucrări supraevaluate și 103 diplome de Bacalaureat false. Hotărîrea Tribunalului Ialomița nu este definitivă, ea putînd fi atacată... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2015, 17:30 (437856 vizualizări - 358 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moș Crăciun a adus cadouri la Tribunalul Ialomița

Sărbătoare la Tribunalul Ialomița luni, 21 decembrie 2015. Moș Crăciun a adus cadouri unui număr de 26 de copii instituționalizați din Slobozia, aflați sub monitorizarea instanței. Pregătirile pentru întîlnirea cu generosul bătrînel au început încă de luna trecută, cînd copiii i-au scris primele scrisori. Drept mulțumire, micuții i-au cîntat Moșului colinde tradiționale românești.

Bucurie în sufletele copiilor
A devenit deja o tradiție ca reprezentanții Tribunalului Ialomița să ofere cadouri de Crăciun, copiilor instituționalizați în cele două centre din Slobozia, aflate sub monitorizarea... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2015, 17:45 (5844 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadavrul unei femei, descoperit în lacul Amara

Cadavrul unei femei, descoperit în lacul Amara

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița încearcă să lămurească toate aspectele care au condus la moartea unei femei din localitatea Amara. Cadavrul acesteia a fost descoperit în apele lacului duminică, 20 decembrie 2015. Primele date arată că trupul neînsuflețit se afla acolo de mai bine de-o săptămînă. Anchetatorii nu exclud ipoteza unei crime.

Dispariții misterioase
Probele pe care procurorii le-au adunat pînă în prezent în cazul femeii găsite moarte în lacul Amara scot la iveală o poveste șocantă. Ea trăia în concubinaj de mai bine de 10 ani, cu un bărbat apropiat... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2015, 11:35 (8729 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Protest la înălțime, încheiat la spital

Un tînăr de aproximativ 30 de ani a pus pe jar polițiștii, pompierii și paramedicii SMURD în seara zilei de joi, 17 decembrie 2015. Înarmat cu un cuțit,  el a ieșit pe geamul apartamentului în care locuiește alături de mama sa și a amenințat că se aruncă în gol. Ceea ce l-ar fi determinat pe acesta să-și iasă din minți ar fi faptul că nu va putea sărbători Crăciunul în mod tradițional, gustînd preparate din carne de porc.

A ajuns la spital sub escorta mascaților
Incidentul s-a petrecut într-unul dintre blocurile aflate în apropierea stadionului din Slobozia. Tînărul a ieșit... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2015, 21:40 (7985 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Alexandru Stoica, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare!

Primele sentințe în dosarul «Art Oil»

Primarul Alexandru Stoica, condamnat la 3 ani de închisoare cu executare!

Alexandru Stoica, primarul municipiului Slobozia, a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu executare. Sentința a fost dată de Judecătoria Slobozia în dosarul «Art Oil». Mai mult, instanța i-a interzis acestuia dreptul de a mai fi ales în funcții publice. În ceea ce-i privește pe ceilalți doi inculpați ai cauzei, funcționarii Marian George Corneliu și Agripina Costea, aceștia au fost condamnați la pedepse cu suspendare sub supraveghere. Decizia dată de magistrați nu este definitivă, aceasta putînd fi atacată cu apel la Curtea de Apel București.

«Vom face apel!» În... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 22:25 (108207 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Iazu: Trupul neînsuflețit al unui nou-născut, descoperit într-un WC

Iazu: Trupul neînsuflețit al unui nou-născut, descoperit într-un WC

O întîmplare tulburătoare s-a petrecut miercuri, 16 decembrie a.c., în localitatea ialomițeană Iazu. O tînără de 30 de ani, cunoscută cu probleme psihice, a aruncat într-un WC trupul copilului pe care l-a adus pe lume. Procurorii și polițiștii au deschis o anchetă în acest caz.

Internată într-un spital de psihiatrie
Din primele informații se pare că tînăra suferă de schizofrenie paranoidă și se afla în evidențele medicilor psihiatri. Inițial, ea ar fi aruncat trupul copilului într-un șanț de la marginea drumului. Gestul său a fost observat de o vecină, care a anunțat Poliția.... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 22:15 (4424 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubirile pentru secetă sunt BLOCATE

În Ialomița

Despăgubirile pentru secetă sînt BLOCATE

În această vară, fermierii ialomițeni au aflat că pot accesa un «ajutor de stat pentru compensarea pagubelor cauzate de fenomenul secetă severă în perioada aprilie-septembrie 2015». La începutul lunii decembrie, aceiași fermieri încă mai așteptau aceste ajutoare. Florea Stoian, directorul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița susține că documentele sînt incomplete.

Blocaj la APIA
În vara acestui an, ca urmare a apariției OUG nr. 45 din 2015 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat pentru compensarea pagubelor cauzate de fenomenul meteorologic de... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 18:05 (10043 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Debutează Memorialul «Andreea Nica»

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Debutează Memorialul «Andreea Nica»

Pe 18 și 19 decembrie 2015, Sala Sporturilor din Slobozia va fi gazda unui adevărat maraton handbalistic pentru organizarea căruia și-au dat mîna atît conducerea CSM Unirea, cît și cea a CSS. Vor fi, în fapt, două turnee distincte, unul de senioare și unul de junioare 3. La turneul senioarelor vor participa CSM Unirea Slobozia, Dunărea Brăila, Danubius Galați și HCF Piatra Neamț. La competiția junioarelor 3 se vor duela CSS Slobozia, CSS Tulcea, CSM Ploiești și HC Art Galați. Memorialul «Andreea Nica» va cuprinde 10 jocuri și este organizat în amintirea celei care a fost una dintre cele mai importante handbaliste pe care le-a avut vreodată Slobozia. Organizatorii vor să păstreze astfel vie atît... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 17:15 (6927 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Voluntari pe urmele lui Moș Crăciun

Voluntari pe urmele lui Moș Crăciun

Moș Crăciun e cu un an mai bătrîn. Ialomița, cu un an mai săracă. Statistic, o treime din populația țării trăiește în pragul sărăciei... Jumătate dintre copiii României trăiesc în sărăcie! Iar sărăcia nu este o chestiune de bani. «Pe lîngă imposibilitatea de a acoperi nevoile de bază ale copiilor, cum ar fi alimentele, îmbrăcămintea și locuința, sărăcia mai înseamnă și excluziunea socială sau lipsa de acces la sănătate și educație de calitate!» arată în comunicatul Biroului de Informare al Parlamentului European în România. În Ialomița, voluntarii de la Happy Club încearcă să schimbe această realitate. Deocamdată, doar pentru cei 500 de copii din Ialomița care, în urmă cu 3 ani, au primit în preajma... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 16:10 (6597 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

CSM Unirea Slobozia a terminat pe 3 Turneul de la Brăila

În perioada 11-12 decembrie, Brăila a găzduit «Cupa Dunării», competiție amicală de handbal feminin care a adunat la start, pe lîngă echipa gazdă, CSM Unirea Slobozia, CSM Ploiești și Danubius Galați. A fost un turneu viu disputat, în ciuda frigului crîncen din sală. «A fost o competiție utilă la care am căutat să rulăm tot lotul avut la dispoziție, fiind în fapt vorba de doi portari și nouă jucătoare de cîmp. După cum știți, la aceste turnee eu pun accent pe evoluția echipei și mai puțin pe rezultate. Prin urmare, nu pot fi altfel decît mulțumită!» ne-a declarat antrenoarea Unirii, Victorina Bora. Slobozia a obținut la acest turneu o singură victorie, cu divizionara secundă, Danubius Galați.... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 14:30 (5047 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Vom avea un 2016 mult mai bun!»

Marin Cruțu, directorul Direcției Județene pentru Tineret și Sport Ialomița

«Vom avea un 2016 mult mai bun!»

Anul 2015 își deapănă ultimele clipe, iar sportul ialomițean începe să-și facă bilanțul. Dacă în săptămînile precedente ne-am axat pe fotbal și handbal, a sosit momentul să povestim și despre sportul care în ultimii ani ne-a adus extrem de multe satisfacții, scrima. Prin urmare, i-am adresat pe planșă cîtreva întrebări antrenorului Marin Cruțu, iar ceea ce a răspuns puteți citi în interviul alăturat.
-Domnule profesor, corespund rezultatele sabrerilor slobozeni în 2015 așteptărilor dumneavoastră?
-După ce am avut în 2013 un an de excepție, ulterior, o dată cu schimbarea generațiilor, a devenit foarte greu să mai sperăm la performanțe similare. Deocamdată!... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 12:25 (5850 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Piticii Unirii au luat «Cupa Crăciunului»

Sîmbătă, 12 decembrie, Slobozia a găzduit «Cupa Crăciunului», turneu dedicat copiilor născuți în 2005 și 2006. Au participat la această competiție Unirea Slobozia, cu echipe pregătite de Ion Ionescu și Adrian Cristea, Luceafărul Brăila și Delta Tulcea, trupă avîndu-l ca antrenor pe fostul jucător al Unirii, Emil Nanu. La grupa de vîrstă 2006, Luceafărul a ocupat primul loc, Delta s-a clasat pe 2, iar Unirea pe 3. Mult mai bine au stat lucrurile la grupa 2005, unde Slobozia și-a permis să încrie 2 echipe. Astfel, Unirea 1 a cîștigat trofeul, fiind urmată de Luceafărul Brăila. A doua echipă a Unirii s-a clasat pe locul 3, ultima poziție revenind celor de la Tulcea.... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 10:55 (3072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grindu: Focar de Salmoneloză Aviară la ferma avicolă a unui libanez

104000 de păsări bolnave

Grindu: Focar de Salmoneloză Aviară la ferma avicolă a unui libanez

Autoritățile sanitar-veterinare din Ialomița sînt în alertă după ce s-a descoperit un focar de Salmoneloză Aviară la o fermă avicolă din localitatea Grindu. Unitatea este deținută de un afacerist libanez.

Verificările sînt în curs Din primele informații, boala a fost descoperită la un lot de 104000 de păsări. Marți, 15 decembrie a.c., la nivelul Prefecturii Ialomița a fost organizată o ședință de urgență în cadrul căreia s-a analizat situația de la Grindu. Potrivit unei adrese a instituției, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost notificată de către... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2015, 17:50 (10474 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Coaforul clandestin de la Palatul Copiilor Slobozia

Coaforul clandestin de la Palatul Copiilor Slobozia

Anchetă a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița la Palatul Copiilor din Slobozia. Instituția de învățămînt este suspectată de faptul că ar fi închiriat ilegal un spațiu pentru funcționarea unui coafor. Imobilul putea fi deschis doar în baza unor avize ale Ministerului Educației și a unei Hotărîri de Guvern, documente care par să nu existe la Slobozia. Totul a ieșit la iveală în urma unei sesizări făcută de artistul plastic Gheorghe Petre, directorul Muzeului Național al Agriculturii. Pictorul ialomițean a reclamat faptul că lucrarea de artă monumentală pe care a realizat-o pe frontispiciul Palatului Copiilor din Slobozia a fost acoperită cu un banner publicitar al respectivului coafor.
... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 19:20 (11896 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia a rămas fără evenimente publice

Din cauza lipsei avizelor ISU necesare funcționării, toate sălile de spectacole din Slobozia sînt închise. În consecință piesele de teatru și concertele de muzică care trebuiau să se desfășoare în această perioadă în oraș au fost anulate de organizatori. «Am luat decizia să anulăm toate evenimentele pentru a putea rezolva problemele în ceea ce privește avizele ISU. În cazul nostru, problema o reprezintă trapele de evacuare a fumului. Noi am avut un sistem, însă tehnologia aprobată de ISU este cu totul alta și acum trebuie să ne conformăm noilor prevederi legale...» a explicat Ionel Constantin, directorul Casei de Cultură Municipale din Slobozia. La un pas de anulare a fost și Festivalul Colindelor... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 18:25 (5369 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Un mandat administrativ de 1 milion de euro la Săveni

Comuna renăscută

Un mandat administrativ de 1 milion de euro la Săveni

Comuna Săveni este situată la 5 kilometri de Țăndărei, în plin Bărăgan. Are 3200 de locuitori și aproape 1200 de case. În urmă cu aproape 4 ani, comuna era «terra deserta» administrativ. Drumuri greu practicabile, spații publice în paragină, o comunitate fără orizont economic și cultural... Primarul Mirela Drăgoi a dorit însă altceva. Și a demonstrat că administrația poate fi eficientă, atunci cînd dovedești responsabilitate față de comunitatea care te-a ales. În 2015, după 3 ani și jumătate de mandat, a reușit să facă investiții în comună de aproximativ 1 milion de euro. Și știe că acesta este doar un început...

Nimic de unul singur... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 16:50 (17281 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Cămătar ialomițean, anchetat de DNA

Cămătar ialomițean, anchetat de DNA

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție fac cercetări cu privire la faptele asimilate infracțiunilor de corupție ale unui ialomițean din Borănești, condamnat la închisoare pentru cămătărie și șantaj. Anchetatorii DNA susțin faptul că numitul Mihai Vasile, zis «Baha», ar fi falsificat o serie documente în baza cărora ar fi primit drepturi de proprietate pe o suprafață de 16,48 hectare. În baza hîrtiilor ilegale, suspectul a intenționat să beneficieze de subvenții acordate de APIA.

Filmul unei anchete În anul de grație 2012, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 14:45 (5667 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Finanțele au sesizat Parchetul

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița atenționează că mesajele de e-mail care circulă de la 5 octombrie privind eventuale rambursări de impozite de către instituție reprezintă un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:05
(11452 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Două toalete ecologice care erau amplasate în parcul «Ialomița» din Slobozia au fost distruse de flăcări joi, 25 noiembrie, în jurul orei 14.30. Pompierii militari s-au deplasat în cel mai scurt timp la ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:03
(11664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ne cerem scuze cititorilor

Din «motive tehnice», www.independentonline.ro nu a putut fi accesat începînd de miercuri noaptea, 24 noiembrie 2010, orele 24.00, pînă astăzi, joi, 25 noiembrie 2010, orele 17.00. Facem ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 17:45
(10018 vizualizări - 1 comentariu)


Saint-Gobain angajează!

Mai multe amănunte în secțiunea Publicitate Online. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 19:13
(7082 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:56
(7545 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Biserica NOUA SPERANȚĂ. Ești în căutare de speranță? Pace și împlinire?
DUMNEZEU este RĂSPUNSUL!
Sunați-l pe pastorul Marius Pop la numărul de telefon 0766/272.306 ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:37
(9347 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:32
(8010 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Națională, sărbătorită prin sport la Amara

Săptămîna viitoare va avea loc la Amara «Cupa 1 Decembrie», competiție sportivă aflată la ediția a XIV-a. Acest eveniment, organizat de Consiliul Local Amara, Direcția Județeană pentru Sport și Asociația ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 09:51
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Unirea Urziceni s-a prezentat la meciul cu Astra de la Ploiești îmbrăcată în galben-albastru, culorile tradiționale ale Petrolului. Senzația de afacere locală a fost dată și de prezența pe banca tehnică ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 20:20
(15943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Unirea Urziceni


Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Doi bărbați sînt cercetați penal pentru că au condus, băuți bine, propriile vehicule. Aceștia au fost depistați de polițiștii ialomițeni în acest week-end, unul dintre șoferi neavînd permis.
Astfel primul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 15:23
(15807 vizualizări - 0 comentarii)


68,7 milioane de lei, sprijin pentru autoritățile locale

Guvernul a aprobat, la propunerea Ministerului Administrației și Internelor, alocarea sumei de 68,7 milioane de lei pentru sprijinirea autorităților locale, a anunțat purtătorul de cuvînt al Guvernului ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:52
(12215 vizualizări - 0 comentarii)


Sfârșit de săptămână însângerat în Ialomița: Trei morți și opt răniți în accidente

Sfîrșit de săptămînă însîngerat în Ialomița: Trei morți și opt răniți în accidente

Trei persoane și-au pierdut viața și alte opt au fost rănite în urma a 5 accidente rutiere produse în acest week-end pe arterele județului. Cele trei persoane decedate erau pietoni și s-au angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:45
(13031 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doar 51 de locuri de muncă vacante

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița sînt vacante doar 51 de locuri de muncă. Dintre acestea, 11 sînt pentru absovenții cu studii superioare, 11 pentru cei cu studii medii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:42
(12565 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul, în atenția polițiștilor

Braconajul, în atenția polițiștilor

În noaptea de vineri spre sîmbătă, în baza unui plan de acțiune, 19/20 noiembrie a.c., polițiști din cadrul IGP și IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai AVPS Vulturul, AVPS Acvila București precum ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:36
(17133 vizualizări - 1 comentariu)


Prefectul Teculescu mulțumește autorităților

Printr-un comunicat de presă, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a ținut să mulțumească tuturor autorităților și reprezentanților instituțiilor pentru «profesionalismul» dovedit în gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:34
(11208 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A intrat cu mașina în pod

Sîmbătă, 20 noiembrie, la Sărățeni, un autoturism a intrat într-un pod. Surprinzător, în urma impactului deosebit de violent nu s-au înregistrat victime, însă mașina a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:24
(11724 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi elevi chiulangii, prinși de polițiști

Miercuri, 17 noiembrie, timp de două ore, polițiștii slobozeni au organizat o acțiune preventivă în apropierea unităților de învățămînt din municipiu. În plus, în cadrul acțiunilor au fost verificate localurile ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:55
(12324 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Beat la volan a provocat un accident

A băut și apoi a plecat cu mașina. Și de parcă asta nu ar fi fost de ajuns, șoferul a vrut să-și etaleze pe străzile din Fetești și calitățile de vitezoman. Sfîrșitul a fost un accident rutier.
S-a întîmplat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:55
(12885 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la cîntar!

Slobozenii furați la cîntar în Piața Agroalimentară din localitate au luat atitudine! Sătui să fie înșelați de comerciați, oamenii au sesizat Poliția Municipală, în speranța sancționării agenților economici ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:53
(11854 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Atelier Protejat de Tîmplărie pentru copiii instituționalizați»

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au inaugurat miercuri, 17 noiembrie, «Atelierul Protejat de Tîmplărie pentru copiii instituționalizați». Acțiunea s ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2010, 17:21
(13198 vizualizări - 0 comentarii)


Preșcolarii Grădiniței «Junior» au donat legume pentru familii nevoiașe

Preșcolarii Grădiniței «Junior» au donat legume pentru familii nevoiașe

Două grupe de preșcolari ai Grădiniței «Junior» s-au alăturat campaniei pentru sprijinirea familiilor defavorizate, denumită strategic «Săptămîna legumelor donate». Acțiunea, cuprinsă în planul de activități ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2010, 07:22
(12391 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:37
(7781 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:11
(8518 vizualizări - 0 comentarii)


Evaziunea din panificație, în vizorul Gărzii Financiare

La jumătatea săptămînii trecute, joi, 11 noiembrie, Garda Financiară Secția Ialomița a demarat o serie de controale avînd ca obiectiv diminuarea evaziunii fiscale pe linia producerii și comercializării ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:05
(16647 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii în lanț

Aproximativ 15 ha de vegetație uscată au fost cuprinse de flăcări în după-amiaza zilei luni, 15 noiembrie, în apropierea gării din localitatea Platonești. Potrivit declarațiilor autorităților, cauza probabilă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:00
(13227 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți cu mandate, prinși la Fetești și Slobozia

Sîmbătă, 13 noiembrie a.c., ofițeri din cadrul Poliției Fetești au identificat un bărbat, de 28 de ani, din localitatea Stelnica, pe numele căruia exista un mandat de executare a pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:57
(16459 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Fosfat de fier de contrabandă

Vineri, 12 noiembrie a.c., în urma unui control efectuat de polițiștii din Urziceni, împreună cu comisarii Gărzii de Mediu, la o societatea comercială cu sediul în municipiu, au fost identificați 151 saci ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:56
(14456 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiunea RIPOSTA, la final

30 infractori prinși, 3 reținuți și 360 de sancțiuni contravenționale aplicate. Acestea sînt rezultatele acțiunii RIPOSTA desfășurată în sistem integrat, în perioada 11-13 noiembrie a.c ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:54
(12838 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM, în Ialomița sînt vacante 60 locuri de muncă. Cele mai multe, 27, sînt cele pentru muncitori calificați, la mare căutare fiind șoferii și confecționerii. Alte 20 de locuri de muncă sînt pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 12:35
(14471 vizualizări - 0 comentarii)


Cadavrul unei femei, scos din Ialomița de pompieri

Pompierii ialomițeni au scos cadavrul unei femei din apele rîului Ialomița. Operațiunea de salvare s-a desfășurat sîmbătă, 13 noiembrie, după ce un cetățean a alertat pompierii. Bărbatul aflat în treacăt ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 12:06
(11627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înecat Ialomița


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...