Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Punctul cu var ne-a adus pe podium

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Petrolistul Boldești 2-1

Punctul cu var ne-a adus pe podium

În partida cu Petrolistul Boldești, disputată sîmbătă, 10 octombrie, Unirea Slobozia n-a mai găsit resurse să zburde cum a făcut-o cu CS Tunari. Toamna și-a intrat abrupt în drepturi, iar vremea bacoviană a înghețat ideile de joc, singurii care au degajat ceva energie fiind membrii galeriei slobozene. Cu aceeași formulă de joc pentru a doua oară consecutiv, slobozenii au stat bine pe picioare, dar șarjele ofensive periculoase au fost destul de rare. În minutul 20, Khalil l-a ignorat bine pe poziționatul Toma și a preferat un șut care, din unghiul unde se găsea, n-avea cum să prindă spațiul porții. 10 minute mai tîrziu, Gabriel Lazăr se lansează într-o cursă solitară de 60 de metri pe tiparul lui... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 17:45 (4002 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Îmbunătățirea vieții ialomițenilor costă bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate 2,7 milioane de lei pe an. Fondurile sînt investite pentru achiziționarea diferitelor dispozitive medicale. De la începutul anului și pînă în prezent, 3900 de persoane din județ au beneficiat de acești bani pentru a-și achiziționa proteze, orteze, fotolii rulante sau alte echipamente medicale.

Eforturi pentru o viață mai bună
O categorie specială de servicii medicale pe care Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița le decontează o reprezintă și achiziționarea de dispozitive medicale... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 17:20 (5083 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

În vreme ce două treimi dintre localitățile județului nu beneficiază de sisteme de canalizare, administrațiile locale continuă să îngroape banii în drumuri. La sfîrșitul lunii septembrie, Consiliul Județean Ialomița a aprobat repartizarea la nivelul localităților județului a celor 6,9 milioane de lei primite în luna august de la Guvern. Printre comunele care au primit cele mai consistente sume se numără Săveni, Valea Ciorii și Gheorghe Lazăr.

Necesități administrative electorale
La sfîrșitul lunii septembrie 2015, Consiliul Județean Ialomița a repartizat 6,9 milioane de lei comunelor... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:35 (4808 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

În ciuda demersurilor administrative făcute de la București, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița continuă să se confrunte cu lipsa de personal. IPJ Ialomița are în prezent 100 de funcții libere. Cele mai vulnerabile zone din acest punct de vedere rămîn localitățile ialomițene din mediul rural.

Se caută soluții Situația privind nevoia tot mai mare de oameni în sistem a fost prezentată de comisarul șef Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în cadrul unei conferințe de presă, organizate în urmă cu o săptămînă. Acesta a vorbit public despre... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:20 (7264 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» naște pui

«Groapa lui Stoica» naște pui

Anul acesta administrația slobozeană a achiziționat 14800 de tone de asfalt cu care a învelit Slobozia de la un capăt la celălalt. Manevra administrativă atrage atenția opiniei publice de la faptul că, în mijlocul orașului, «Groapa lui Stoica» naște pui. Aceștia sugrumă arterele de circulație din centrul Sloboziei și transformă orașul într-un imens șantier. În urma constructorilor, trotuarele rămîn impracticabile, șoselele par amputate, iar locuitorii visează la alegerile din 2016.

Cîte bordeie, atîtea obiceie
Vineri, 2 octombrie, la orele prînzului, angajații firmei Recon și... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 15:50 (5401 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Stănescu, campion național la Sabie -Speranțe

Scrimă

Răzvan Stănescu, campion național la Sabie -Speranțe

În perioada 8-11 octombrie, la București s-a desfășurat Campionatul Național de Sabie, categoria speranțe. CSS Slobozia a avut reprezentanți la masculin și feminin, atît la individual cît și la echipe. Singura medalie a delegației noastre a fost adusă la individual masculin de Răzvan Stănescu, marea speranță a scrimei slobozene. Răzvan este campion național în anul 2015 al acestei categorii, după ce a trecut în sferturi, cu 15-5, de Luca Munteanu (ACS «Duel»), în semifinale de Sergiu Gheorghe (Dinamo), cu 15-11, iar în finală de Matei Aniculăesei (Steaua), cu 15-13. De remarcat că în această probă s-au duelat 54 de sportivi, provenind de la 9 cluburi. La echipe, CSS Slobozia a ocupat doar locul... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 15:10 (5140 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sânge

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sînge

Pentru a crește numărul donatorilor de sînge, reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au cerut sprijinul Primăriei Slobozia. Municipalitatea s-a implicat în susținerea actului donării, creînd posibilitatea persoanelor din afara orașului, interesate să facă acest gest, de a-și deconta transportul. În județul Ialomița există peste 2000 de donatori «fideli».

Facilități pentru donatorii de sînge Inițiativa privind susținerea actului donării prin decontarea transportului public a fost demarată de reprezentanții Centrului de Transfuzii Ialomița, în baza unor reglementări... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 14:45 (9260 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Se reia campionatul. Jucăm contra Craiovei!

3 săptămîni de pauză competițională în Liga Națională au fost necesare pentru acțiunea Echipei Naționale a României, concretizată prin două victorii în preliminariile Campionatului European. În aceste zile, jucătoarele se întorc la cluburi, iar lucrurile la normal. De sîmbătă, 17 octombrie, campionatul primei scene a handbalului feminin se reia cu etapa a 8-a. Sala Sporturilor de la Slobozia va găzdui, cu începere de la orele 11,00, partida dintre CSM Unirea și SCM Craiova. Ne așteaptă așadar, din nou, un joc dificil, cu o echipă obișnuită cu luptele pentru cupele europene. Craiova s-a despărțit în această vară de antrenorul Aurelian Roșca, banca tehnică fiind preluată de Simona Gogîrlă. Oltencele... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 14:10 (3440 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Andreea Mantea, la un selfie cu Moș Crăciun

Andreea Mantea, la un selfie cu Moș Crăciun

Senzațional! Țineți aproape! Am fost martorii unui eveniment unic în Slobozia. Dar ce spunem noi Slobozia?! Nicăieri în Ialomița, niciunde în România un astfel de eveniment nu se poate repeta. Reporterii Independent au ajuns însă la timp acolo și... Am surprins-o pe Andreea Mantea făcînd selfie cu Moș Crăciunul instalat de primarul Alexandru Stoica în Piața Unirii!

Selfie cu «o frumusețe de statuie»
Cînd credeam că nimic nu ne mai poate surprinde, am văzut-o pe Andreea Mantea făcîndu-și un selfie cu Mihai Viteazul. Un selfie... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 13:55 (6162 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare III, CSS 6 București-CSS Slobozia 28–27 (14–13)

Învinse la ultima fază

Junioarele III ale CSS Slobozia, antrenate de profesorul Marian Simion, demonstrează în acest start de sezon o combativitate de invidiat. Dacă ar fi combinată cu o mai mare încredere în forțele proprii, cu siguranță această echipă nu ar mai pierde meciuri printre degete, cum s-a întîmplat duminică, 11 octombrie. În fața liderului CSS 6 București, Slobozia a acționat cu îndrăzneală și, în prima repriză, a condus cu 3-1, 5-4, 10-8 sau 12-11, în minutul 23. Finalul a fost al gazdelor, care au preluat conducerea și au intrat în avantaj la pauză, 14-13. În repriza secundă, Slobozia a revenit la conducere, iar în minutul 34 avea 19-17, pentru ca în minutul 41 să aibă 23-21. Gazdele au revenit și au... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 12:25 (4139 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Povestea unei condamnări la CEDO

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Curtea Europeană a Drepturilor Omului a amendat România din cauza persoanelor anchetate de Direcția Națională Anticorupție în dosarul «BCR Țăndărei». 6 dintre cei 14 inculpați ai cauzei au sesizat CEDO cu privire la faptul că procesul în urma căruia au fost judecați și condamnați a durat foarte mult! Așa se face că România a fost obligată de magistrații CEDO să le ofere acestora despăgubiri în valoare de 14,4 mii de euro. Față de această măsură, Guvernul României a încercat să impute sumele magistraților români care au instrumentat acest dosar. Este vorba despre 11 judecători și procurori ai DNA, Tribunalului Ialomița, Curții de Apel București și Înaltei Curți de Casație și Justiție. O verificare... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 11:20 (6554 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Feteștiul, egala Unirii Ion Roată

Au trebuit să treacă 9 etape din campionatul Ligii a IV-a pentru ca nou promovata Unirea Ion Roată să piardă primele puncte. Herea, Grecea și ceilalți au dovedit, în prima jumătate a turului, o poftă de gol care a reușit să anihileze erorile din defensivă. Din păcate pentru ei, sîmbătă, 10 octombrie 2015, golurile marcate n-au fost suficiente pentru a obține o nouă victorie, cu toate că s-au bucurat de 4 reușite. Adversară le-a fost în derbyul etapei Rapid Fetești, trupă care pierde teren etapă de etapă în lupta pentru supremație. Feteștiul și Ion Roată au terminat la egalitate, 4-4, rezultat benefic pentru Olimpia Rădulești. Aceasta a învins cu un categoric 4-0 la Bărcănești și s-a apropiat la... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 10:40 (4226 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban furnizează apă cu trihalometani!

Apa otrăvită de la Slobozia

Urban furnizează apă cu trihalometani!

De mai bine de 3 luni, Urban SA furnizează slobozenilor apă cu… trihalometani! Depășirile înregistrate au fost constatate oficial în luna august 2015, cînd Urban SA a solicitat prelungirea avizului sanitar de funcționare de la Direcția de Sănătate Publică. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA, susține că s-au luat măsuri de igienizare a bazinelor de decantare a apei. Pentru obținerea avizului sanitar de funcționare, Urban SA a solicitat un nou set de analize.

O vară cu trihalometani
Urban SA livrează slobozenilor apă care depășește concentrațiile admise de trihalometani. Situația... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 19:20 (14607 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

La Slobozia

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

Ordonanța de Urgență emisă la sfîrșitul lunii august 2015 aruncă în aer lista de repartiție a locuințelor ANL la Slobozia. Potrivit acesteia, «beneficiarii locuințelor de tip ANL care au pînă la 35 de ani la data depunerii cererii pentru repartizarea unei locuințe ANL, pot primi repartiții în cel mult 3 ani de la împlinirea acestei vîrste». Reglementarea invalidează lista de priorități existentă la acest moment pentru cele 48 de locuințe ANL nou-construite. «Este un abuz al autorităților locale. Voi face plîngere penală!» a declarat consilierul local Radu Paros.

Cine n-are noroc, n-are!... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 15:50 (10154 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ave Neacșu, morituri te salutant!

PSD și-a confirmat oficial alesul

Ave Neacșu, morituri te salutant!

În pat și în politică, numai boii sînt consecvenți. De aceea, după Conferința Județeană a PSD Ialomița din 1 octombrie 2015 sîntem dispuși să recunoaștem că PSD există. Și cu 5-6 mii de membri, cît numără umflat, cu tot cu copiii membrilor de partid, conduce de 25 de ani un județ. Nu e vina lor, nu e vina sistemului, nu e vina partidelor de Opoziție... S-au orientat, au înțeles că numai așa pot răzbi în viață, în carieră, au descoperit că, în funcție de poziția în partid, își pot ascunde mai bine incompetența, prostia, micimea... Nu, nu e vina lor, e vina noastră! De aceea, la acest moment festiv, strigăm cu toată responsabilitatea pentru posteritate: «Ave Neacșu, cei care merg la moarte te salută... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 14:25 (7898 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la decesul unui copil de doar un an, din localitatea ialomițeană Horia. Din primele informații se pare că moartea micuțului ar fi survenit din cauza neglijenței familiei.

Cercetările sînt în curs Tragedia s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente. Familia a anunțat la 112 faptul că micuțul de 1 an se simte rău, iar pînă la sosirea medicilor s-ar părea că acesta a murit. Cazul a intrat și în atenția organelor judiciare, care au deschis o anchetă. Concret, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 13:05 (5063 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Amara-izvor de sănătate, tărâm de recreere», un succes

Un proiect european de 500 mii de lei

«Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere», un succes

Miercuri, 29 septembrie, administrația orașului Amara a organizat conferința de presă aferentă finalizării proiectului «Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere». Valoarea acestui proiect, finanțat din fonduri europene, a fost de 514124 de lei și a constat în promovarea celor două produse turistice cu care comunitatea se mîndrește. Nămolul de Amara și Lacul Amara.

Un succes național Preocuparea administrației locale a orașului Amara pentru promovarea turismului a devenit de notorietate. Miercuri, 29 septembrie, oficialii locali au anunțat în cadrul unei conferințe de presă finalizarea... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 10:40 (7151 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

ANIF Ialomița, păgubită cu 500 mii de lei

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești, în colaborare cu Poliția efectuează cercetări într-un dosar privind presupuse fapte de furt din patrimoniul statului. Concret, organele judiciare au fost sesizate de reprezentanții Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița cu privire la faptul că mai multe tuburi de beton ce aparțin instituției au fost furate. Respectivele tuburi se aflau la o stație de irigații, amplasată pe un teren din zona localității Stelnica. Potrivit surselor judiciare și autorităților locale, principalii suspecți invocă faptul că acțiunea nu a fost săvîrșită cu intenție, totul o fiind o eroare. În tot acest scandal este implicată și una dintre firmele care... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 21:30 (10904 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Conacul Manasia, perla de 2 milioane de euro

Istorie și prezent într-un singur loc

Conacul Manasia, perla de 2 milioane de euro

Aproape de marginea județului, la Manasia, istoria și prezentul împart același acoperiș. Cel al conacului construit în urmă cu un secol și jumătate de moșierul Ion Hagianoff. Aflat într-o avansată stare de degradare, imobilul a fost restaurat de Ariadna Avram, nepoată a pictorului George Lowendal, care a cumpărat domeniul și a investit 2 milioane de euro în lucrări de reabilitare. Revenit la strălucirea de odinioară, conacul lui Hagianoff este deschis tuturor celor care vor să evadeze pentru cîteva ore într-un cadru idilic...

Perla de 2 milioane de euro
Patrimoniul cultural al... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 20:40 (9002 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Două boabe-n poarta lui Buzbuchi

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul II Constanța-Unirea Slobozia 0-2

Două boabe-n poarta lui Buzbuchi

Unirea Slobozia pare să-și fi conturat în proporție de 90% primul 11. Față de victoria clară cu CS Tunari, în partida din deplasare cu satelitul Viitorului lui Hagi a apărut o singură modificare. Aceasta a fost generată de revenirea după suspendarea lui Gabriel Lazăr. Astfel, Laurențiu Pîrvu a ieșit din gașca titularilor, Drăguț a urcat în linia mediană, iar Gabriel Topor a trecut din nou fundaș dreapta, post pe care se simte foarte bine. Și pentru că am ajuns aici iată cei 15 fotbaliști folosiți de antrenorul Ion Ionescu în disputa de la Ovidiu: Măstăcan-Topor, Lazăr, Hristian, Bucurică-Macare, Alexe-Drăguț (Popescu ’85), Ibrian (Șolcănea ’89), Toma-Khalil (Teodorescu ’60, Topală ’82). Condusă... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2015, 19:05 (3794 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3233 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3570 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3090 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, urmărit de polițiști pe autostrada A3 București-Ploiești. A fost prins și arestat, fiind bănuit de furt din mașini!

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat bănuit că ar fi participat la săvârșirea infracțiunii de furt din auto, faptă comisă pe raza municipiului Slobozia. În continuarea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:50
(5176 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Verde la Educație pentru Circulație»

Poliția Română și Lidl lansează, la nivel național, a VII-a ediție a campaniei de educație rutieră «Verde la Educație pentru Circulație». Evenimentul se va desfășura sâmbătă, 28 septembrie a.c., începând ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:40
(2350 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia și Fetești

În perioada 25-26 septembrie, în intervalul orar 7,30-16,00, polițiștii slobozeni, precum și cei din cadrul Poliției Municipiului Fetești, au organizat și pus în aplicare o serie de acțiuni în unitățile ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:35
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 22 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 27 septembrie 2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 22 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:30
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, începând cu data de  30 septembrie 2019, în Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfântului Ierarh Nectarie vindecătorul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:25
(3232 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Joi, 26 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, pe raza localității Fetești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un tânăr, de 18 ani, din Fetești, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:20
(2360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Braconaj piscicol

Joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Țăndărei, în timp ce transporta pește din speciile crap și plătică pentru care nu deținea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:15
(2754 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 30 septembrie-4 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:10
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu emis pe numele unui slobozean

Miercuri, 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, și-ar fi agresat fosta concubină. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:20
(5811 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț pe DN21

Miercuri, 25 septembrie a.c., pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că, în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:15
(2040 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Stelnica: Arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au reușit miercuri, 25 septembrie a.c., identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Stelnica, pe numele căruia era emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:10
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română susține Proiectul «EDWARD»

Joi, 26 septembrie 2019, în cadrul Campaniei naționale de educație rutieră «Alege viața!», Poliția Română susține la nivel național Proiectul «EDWARD»-The European Day Without A Road Death (Ziua europeană fără persoane decedate în accidente rutiere) ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:05
(2667 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «tâlhărie calificată»


Vineri, 20 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au identificat și reținut un bărbat, de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 20:05
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Salonul Anual de Carte», a XXVIII-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2019, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sala Galeriile Arcadia, se va desfășura a XXVIII-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Sub sloganul «2019-Anul Cărții ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:50
(6543 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de informare a șoferilor

Luni, 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au organizat și desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de informare și instruire a conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:40
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite la un hidrant de pe strada Căprioarei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 24 septembrie 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 17:10
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 23-27 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2019, 18:20
(5254 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Servicii Publice Slobozia SRL
vă face cunoscut faptul că,
în perioada 05-06.10.2019,
se vor desfășura
«Zilele Recoltei»
în incinta Pieței Agroalimentare Ialomița

20 Septembrie 2019, 11:10


Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe DN2A, între localitățile Bucu și Ograda. În timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Țăndărei, conducea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:10
(5246 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de și din autovehicule

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de și din autovehicule pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:05
(4465 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite joi, 19 septembrie 2019, la nivelul unui branșament de pe strada Garofiței, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:55
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 18 septembrie 2019, părintele protopop Laurențiu Cioranu, împreună cu părintele Daniel Ferbințeanu de la Parohia Ograda au săvârșit Slujba sfeștaniei, Sfințirea cea mică a apei și au rostit rugăciuni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:50
(4226 vizualizări - 6 comentarii)


DSVSA Ialomița: 21 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 18.09.2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 21 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:30
(2255 vizualizări - 1 comentariu)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Manasia


Marți, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Manasia, și-ar fi agresat și amenințat fosta soție. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:25
(3769 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...