Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Țiganii contrabandiști din Țăndărei au fost arestați

Jale mare în țigănie la Țăndărei. Cei doi suspecți din cartierul Strachina găsiți cu arme asupra lor au fost arestați de judecătorii Tribunalului Ialomița. Aceștia vor sta după gratii 30 de zile. Procurorii îi acuză de deținere ilegală de muniție și contrabandă cu arme.

Iertați la Fetești, reținuți la Slobozia La jumătatea lunii trecute, polițiștii din Țăndărei efectuau o serie de percheziții în mahalaua Strachina, de la marginea orașului. Forțele de ordine au descins în mai multe locații de unde au ridicat cîteva pistoale și puști de vînătoare. La audieri au fost chemate 5 persoane... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 11:20 (7516 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă visează (din nou) la șefia PSD Ialomița

Ciupercă visează (din nou) la șefia PSD Ialomița

«Consemnat» la domiciliu de dosarul penal în care este acuzat de «infracțiuni de corupție și asimilate corupției», Silvian Ciupercă, ex-președintele PSD Ialomița, nu a renunțat la visele sale de mărire. Potrivit unor surse interne din cadrul PSD, acesta dorește să candideze la alegerile județene din octombrie, într-o încercare disperată de a reocupa poziția politică pierdută în această primăvară.

«Vom fi ce-am fost...»
Silvian Ciupercă dorește să revină în prim-planul politici județene. Potrivit unor surse din interiorul PSD Ialomița, acesta și-a manifestat intenția de a candida... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 20:15 (18198 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hârtii

Amenda de 20 mii de lei așteaptă să fie aplicată

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hîrtii

De la începutul verii, autoritățile ialomițene încearcă să stabilească vinovații în cazul muncitorului strivit de un stîlp de înaltă tensiune, pe un cîmp de la marginea localității Ograda. Deși au fost stabilite o serie de sancțiuni, rapoartele instituțiilor publice din județ trebuie verificate și aprobate de șefii superiori de la București. Este și cazul documentului emis de ITM Ialomița, ai cărui reprezentanți au dispus amenzi de pînă la 20 mii de lei pentru firma la care lucra bărbatul decedat. Raportul inspectorilor din Ialomița așteaptă avizul Inspecției Muncii de la București pentru a putea aplica sancțiunile. Cu toate acestea, riscurile ca documentul să nu fie aprobat este la fel de mare... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 19:40 (6046 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Rezervația naturală «Groapa lui Stoica»

Rezervația naturală «Groapa lui Stoica»

Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției s-au blocat. Pe 4 septembrie 2015, lichidatorul judiciar va decide viitorul firmei ACM 4 București. Autoritățile au depus armele. Independent propune transformarea «Gropii lui Stoica» în rezervație naturală.

Pledoarie pentru o rezervație naturală
De o săptămînă, «Groapa lui Stoica» nu mai e păzită. În locul paznicilor au apărut niște proiectoare care alungă noaptea întunericul de pe fundul gropii. Însă noi nu ne-am aventurat noaptea în groapă. Am făcut-o într-o zi de joi, după program, la puțină vreme după ce excavatorul a dispărut... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 18:20 (6155 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alegeri «dirijate» la Organizația de Femei a PSD Slobozia

Alegeri «dirijate» la Organizația de Femei a PSD Slobozia

Marți, 1 septembrie, de la orele 17,00, Organizația de Femei a municipiului Slobozia și-a ales președintele. Alegerile au fost unele fără miză, candidat unic fiind consilierul local Elisabeta Beciu. Potrivit unor surse apropiate Organizației, anterior alegerilor, în cursa pentru șefia organizației de femei s-a înscris și Gina Palantin, membră de bază a Organizației și angajat prin concurs de împrejurări în cadrul Primăriei Slobozia. Aceasta a fost însă obligată să se retragă, la cererea viceprimarului Valentin Băcanu, responsabil pe linie politică de destinele organizației: «Băcanu, te-ai făcut de rîs încă o dată în fața femeilor PSD, fiindcă te bagi unde nu îți fierbe oala. Se știe ca mînărești cu Beciuleasa, tu și Stoica, toate proiectele din Consiliul Local, dar nu o să vă meargă mult. Alegătorii s-au prins demult și Organizația de femei a PSD s-a prins de multe manevre... Cei care muncesc și își tocesc tocurile în campanie, la alegeri, sînt dați la o parte! Nu este drept, ați luat-o pe urmele lui CIUPERCĂ care impunea totul în partid. O să ajungeți mai devreme sau mai tîrziu mai rău decît el. Neacșu este un pămpălău și jumătate, nici măcar nu îl interesează ce se întîmplă la Organizația din Slobozia! Păcat că nu a fost lăsată aceasta doamnă să candideze, a făcut multe pentru voi!»... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 14:40 (9733 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Infractorii transformă polițiștii în victime

Ialomița: Infractorii transformă polițiștii în victime

Meseria de polițist ar putea fi trecută în topul celor mai periculoase profesii din lume. Toate acestea întrucît anual zeci de oameni ai legii devin victime ale infractorilor. Cel mai recent caz s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, la Slobozia, cînd doi agenți ai Serviciului Ordine Publică au fost luați la pumni de un scandalagiu. Agresorul a fost iertat de instanță, iar în loc să ajungă după gratii a ajuns în arest la domiciliu. Deși pericolul există, oficialii de rang înalt evită să găsească soluții eficiente care să-i protejeze pe polițiști în timpul serviciului.

Întîmplări cu polițiști... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 12:25 (7465 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Exclusiv: Dealer de droguri din București, anchetat de procurorii DIICOT Ialomița

Persoane audiate la Slobozia

Exclusiv: Dealer de droguri din București, anchetat de procurorii DIICOT Ialomița

Anchetă în județul Ialomița și municipiul București a procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Organele judiciare au efectuat 4 percheziții pentru a depista un bărbat din Capitală, suspectat că ar fi vîndut droguri pe raza județului Ialomița. În urma descinderilor cîteva persoane au fost chemate la audieri.

Canabis de București, vîndut în Ialomița
Potrivit anchetei coordonată de procurorii DIICOT Slobozia, dealerul de droguri ar fi vîndut canabis în mai multe localități din județul Ialomița. Pentru a proba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2015, 21:55 (5995 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Indemnizații pentru morți și «decontări nelegale»

Camera de Conturi Ialomița supervizează Primăria Slobozia

Indemnizații pentru morți și «decontări nelegale»

Primăria Slobozia a ajuns din nou în atenția Camerei de Conturi Ialomița. De data aceasta, auditorii au venit să verifice maniera în care reprezentanții administrației locale au îndeplinit măsurile trasate în urma unui control efectuat în 2014. Evident nu toate dispozițiile au fost respectate, municipalitatea fiind implicată în zeci de litigii prin care a contestat veridicitatea Raportului de control. Noul termen stabilit pentru recuperarea prejudiciilor create este 30 noiembrie 2015.

Primăria Slobozia la control
La sfîrșitul lunii iulie a anului trecut, Camera de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 20:55 (9601 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu dă peste cap anul școlar

Podul de la Dridu dă peste cap anul școlar

Lucrările de reparații ale podului de la Dridu dau peste cap activitatea educativă în zona de Vest a județului. Deși ar fi trebuit să fie gata la începutul anului școlar, termenul de finalizare al construcției s-a lungit cu o lună și jumătate. Cel mai mult au de suferit copiii din satele învecinate, Patru Frați și Moldoveni, transferați de ani buni la școala din Dridu. Sătul să plătească sume enorme pe transportul elevilor la școală, primarul din Moldoveni a găsit alternativa de a-i muta pe elevii din sat la Urziceni, «pentru că e mai aproape». O măsură similară ar putea adopta și primarul de la Adîncata, comuna de care aparține satul Patru Frați. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița îndeamnă... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 18:35 (8655 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană guvernează «extraordinar»

În lipsa președintelui

Administrația județeană guvernează «extraordinar»

Joi, 27 august 2015, s-a desfășurat ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat doar 3 proiecte de hotărîre, însă ședința poate suscita interesul opiniei publice prin prisma dezbaterilor colaterale generate de aceste proiecte.

Infrastructura rutieră, prioritatea județului
Urgența convocării unei ședințe extraordinare la nivelul Consiliului Județean a fost dictată de necesitatea «aprobării eliberării licenței de traseu (...) pe ruta Slobozia-Gheorghe Lazăr». Întîlnirea a fost însă un prilej de a dezbate prioritățile administrative... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 17:10 (5499 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni

Politică după chipul și asemănarea lui

Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni

Joi, 27 august, la Urziceni, s-a desfășurat Conferința Municipală a filialei locale a PSD. În cadrul întîlnirii a fost reconfirmat în funcția de președinte al organizației, Liviu Cazan. Acesta a impus plenului o listă proprie de candidați pentru structurile de conducere ale filialei. Gestul lui Liviu Cazan l-a nemulțumit profund pe deputatul Marian Neacșu, președintele interimar al PSD Ialomița. Alegerile generale din cadrul PSD Ialomița vor avea loc la începutul lunii octombrie 2015.

O nucă tare pentru Neacșu Liviu Cazan este candidatul fără noroc al PSD la Urziceni. Într-un oraș dominat... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 14:45 (9160 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia majorității social-democrate din Consiliul Local

Dormiți liniștiți, PSD veghează!

Slobozia majorității social-democrate din Consiliul Local

Joi, 27 august, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Întîlnirea forului legislativ local a reprezentat un nou prilej de dispute politice între consilierii Puterii și cei ai Opoziției. Dincolo de «reglările de conturi», în cadrul ședinței au fost adoptate o serie întreagă de hotărîri care ar putea suscita atenția și interesul opiniei publice locale. Dintre acestea, consemnăm completările la hotărîrea de gestiune a serviciului public de călători, intrarea în patrimoniul local a Grădinii de Vară a orașului sau hotărîrea de aprobare a unui studiu de fezabilitate pentru o investiție de 200 mii de lei la Grădinița «Junior».

Cîteva luni pînă la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 12:25 (7205 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Construcții ILEGALE în Bazarul Municipal

E oficial

Slobozia: Construcții ILEGALE în Bazarul Municipal

La sfîrșitul lunii trecute, ziarul Independent atrăgea atenția asupra unei situații considerate «inadmisibile» în anul de grație 2015. Concret, este vorba despre aprobarea executării unor construcții cu caracter definitiv în Bazarul Municipal din Slobozia. Potrivit Planului Urbanistic Zonal, în perimetrul respectiv construcțiile au caracter provizoriu! Ca urmare a apariției articolului (n. red.: Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar), Inspectoratul de Stat în Construcții a declanșat un control la nivelul Primăriei Slobozia. Controlul este în curs, însă surse din cadrul administrației locale confirmă faptul că, potrivit... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 19:20 (7673 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Bătălie câștigată într-un război lung

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Dinamo II 2-1

Bătălie cîștigată într-un război lung

Unirea Slobozia a renăscut oficial în fața suporterilor în jocul cu Dinamo II, disputat sîmbătă, 29 august. A fost prima etapă a unui campionat de la care slobozenii așteaptă o nouă promovare în liga secundă. Acest lucru nu este imposibil, dar va fi extrem de dificil. Unirea a rămas aceeași echipă muncitoare, disciplinată, dar încă lipsește scînteia din gura porții. În meciul cu satelitul lui Dinamo, viața uniriștilor a fost îngreunată și de cele 3 absențe de după jocul de cupă pierdut cu CS Afumați. Stan și Khalil au fost suspendați în urma cartonașelor roșii, iar căpitanul Romeo Soare s-a accidentat grav la genunchi și se pare că va absenta o lungă perioadă. Slobozenii au îndrăznit primii să... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 17:40 (3884 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ia Roșioreanul, neamule! Ia Roșioreanul!

Ia Roșioreanul, neamule! Ia Roșioreanul!

Independent semnalează opiniei publice apariția pe piață a unei noi publicații. Ea se numește Roșioreanul, apare anual în 500 de exemplare și, la o primă vedere, este o fițuică de 8 pagini în care primarul se pupă singur pe unde apucă și pe banii contrubuabililor.

De unde nu-i, nici Roșioreanu’ nu cere Publicația, editată incognito, are 8 pagini din care 6 conțin un interviu mamut acordat de către primarul Nicu Cristea. Nu sîntem fete mari, dar vă jurăm că de cînd purtăm căciulă n-am văzut un nivel de prostituție... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 15:50 (5308 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, încă un titlu național

Lupte pe plajă

Cristian Lungu, încă un titlu național

În perioada 28-30 august, la Mangalia s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă, destinat cadeților (16-18 ani ). La această competiție a participat, firește, și o delegație a luptătorilor CS Amara, coordonată de antrenorul Marian Moraru. Cum de altfel era de așteptat, la rampă a ieșit din nou colecționarul de medalii Cristian Lungu. Devenit o certitudine a competițiilor juvenile, acesta a cucerit la Mangalia titlul național la categoria 60 kg. Un alt amărean, Cristian Miu, s-a întors de pe litoral cu medalia de bronz, la 70 kg. Categoriile de concurs fiind puține, cele două medalii au fost suficient de strălucitoare pentru a plasa CS Amara pe primul loc în top. Anterior acestei competiții... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 15:10 (4310 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, HC Alba Sebeș-CSM Unirea Slobozia 22-25 (13-13)

Festivalul (de goluri) Enescu

Slobozia nu concepea să plece de la Sebeș fără cele 3 puncte. Nou promovata HC Alba se anunța totuși un adversar complicat, măcar prin prisma ambiției de a-și dovedi încă din start apartenența la Liga Națională. De aceea, suporterii Unirii au privit cu emoție confruntarea din prima etapă a Ligii Naționale, disputată la Sebeș sîmbătă, 29 august. Se pare însă că antrenoarea Victorina Bora a găsit formula prin care noua structură a echipei să cînte pe aceeași partitură. Practic, umăr la umăr s-a mers doar în prima repriză, acest lucru ilustrînd și scorul la pauză: 13-13. Pauza a reprezentat un moment benefic pentru Unirea, fetele întorcîndu-se pe teren cu alt tonus. S-a făcut repede 18-13 pentru... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 14:40 (4950 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Anul școlar va debuta în clase insalubre

Ialomița: Anul școlar va debuta în clase insalubre

Noul an școlar se pregătește cu pași repezi de debut, iar autoritățile ialomițene sînt încă în vacanță. O demonstrează din plin situația din prezent constatată în cadrul unităților de învățămînt de pe raza județului. Ialomița continuă să-și primească elevii în școli fără avize sanitare de funcționare, neigienizate sau aflate în continuare în lucrări de reabilitare. Deși ar fi trebuit să ia atitudine față de toate aceste sincope, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița s-a transformat într-o instituție cu rol de monitorizare a acestor deficiențe.

Administrație, fă-te că lucrezi!
... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 13:35 (9803 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndărei și Fetești, tandem în fruntea clasamentului

Etapa a 3-a a Ligii a IV-a Ialomița a fost una asezonată atît cu rezultate normale, cît și cu mici surprize. Liderul Victoria Țăndărei se păstrează în frunte după succesul cu Viitorul Axintele, dar nu va defila în campionat. Piedică în calea defilării pare să fie un nume cu greutate în fotbalul ialomițean: Rapid Fetești. Vișinii au bifat sîmbătă, 29 august, al treilea succes din tot atîtea posibile în dauna Fulgerului Fierbinți și se mențin la egalitate cu Țăndăreiul. În schimb, revelația primelor două runde, Spicul Colelia, a încasat prima înfrîngere din acest campionat, călău fiind Olimpia Rădulești. O surpriză plăcută este CS Amara. Cu două victorii și un egal, echipa lui Cătălin Mișu urcă... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 12:20 (3475 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Evaziune chinezească la Slobozia

Evaziune chinezească la Slobozia

Explozia de magazine chinezești din Slobozia a intrat în atenția organelor de urmărire penală. Potrivit unor informații interne, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au început urmărirea penală în cazul a două societăți comerciale din oraș, administrate de patroni chinezi. Oamenii legii au sesizat și inspectorii fiscali, care au pus sechestre pe tone întregi de marfă, comercializate în reședința județului Ialomița. Faptele pe care le anchetează organele statului vizează infracțiuni de evaziune fiscală, prejudiciul depășind 1,1 milioane de lei.

Chinezii au invadat Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 August 2015, 20:25 (12595 vizualizări - 11 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Bătrînă lovită pe trecerea de pietoni

O femeie de 61 ani, din Uziceni, a fost marți, 19 iunie a.c., victima unui accident de circulație. Bătrîna a încercat să traverseze în mod regulamentar. Din cercetările oamenilor legii, bătrîna a fost lovită ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:00
(8478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ciochina: Rula cu peste 100 km/h în localitate, avînd permisul fals!

Marți, 19 iunie a.c., un tînăr de 24 ani a fost prins de aparatul radar, la Ciochina, conducînd cu peste 100 km/h în localitate. Mai mult, acesta avea asupra sa un permis de conducere fals!
Respectivul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 19:56
(11213 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13718 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10012 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9547 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13372 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8965 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7610 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12060 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10867 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10078 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9502 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10530 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7798 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12901 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...