Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Țiganii contrabandiști din Țăndărei au fost arestați

Jale mare în țigănie la Țăndărei. Cei doi suspecți din cartierul Strachina găsiți cu arme asupra lor au fost arestați de judecătorii Tribunalului Ialomița. Aceștia vor sta după gratii 30 de zile. Procurorii îi acuză de deținere ilegală de muniție și contrabandă cu arme.

Iertați la Fetești, reținuți la Slobozia La jumătatea lunii trecute, polițiștii din Țăndărei efectuau o serie de percheziții în mahalaua Strachina, de la marginea orașului. Forțele de ordine au descins în mai multe locații de unde au ridicat cîteva pistoale și puști de vînătoare. La audieri au fost chemate 5 persoane... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 11:20 (7516 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă visează (din nou) la șefia PSD Ialomița

Ciupercă visează (din nou) la șefia PSD Ialomița

«Consemnat» la domiciliu de dosarul penal în care este acuzat de «infracțiuni de corupție și asimilate corupției», Silvian Ciupercă, ex-președintele PSD Ialomița, nu a renunțat la visele sale de mărire. Potrivit unor surse interne din cadrul PSD, acesta dorește să candideze la alegerile județene din octombrie, într-o încercare disperată de a reocupa poziția politică pierdută în această primăvară.

«Vom fi ce-am fost...»
Silvian Ciupercă dorește să revină în prim-planul politici județene. Potrivit unor surse din interiorul PSD Ialomița, acesta și-a manifestat intenția de a candida... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 20:15 (18198 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hârtii

Amenda de 20 mii de lei așteaptă să fie aplicată

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hîrtii

De la începutul verii, autoritățile ialomițene încearcă să stabilească vinovații în cazul muncitorului strivit de un stîlp de înaltă tensiune, pe un cîmp de la marginea localității Ograda. Deși au fost stabilite o serie de sancțiuni, rapoartele instituțiilor publice din județ trebuie verificate și aprobate de șefii superiori de la București. Este și cazul documentului emis de ITM Ialomița, ai cărui reprezentanți au dispus amenzi de pînă la 20 mii de lei pentru firma la care lucra bărbatul decedat. Raportul inspectorilor din Ialomița așteaptă avizul Inspecției Muncii de la București pentru a putea aplica sancțiunile. Cu toate acestea, riscurile ca documentul să nu fie aprobat este la fel de mare... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 19:40 (6046 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Rezervația naturală «Groapa lui Stoica»

Rezervația naturală «Groapa lui Stoica»

Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției s-au blocat. Pe 4 septembrie 2015, lichidatorul judiciar va decide viitorul firmei ACM 4 București. Autoritățile au depus armele. Independent propune transformarea «Gropii lui Stoica» în rezervație naturală.

Pledoarie pentru o rezervație naturală
De o săptămînă, «Groapa lui Stoica» nu mai e păzită. În locul paznicilor au apărut niște proiectoare care alungă noaptea întunericul de pe fundul gropii. Însă noi nu ne-am aventurat noaptea în groapă. Am făcut-o într-o zi de joi, după program, la puțină vreme după ce excavatorul a dispărut... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 18:20 (6155 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alegeri «dirijate» la Organizația de Femei a PSD Slobozia

Alegeri «dirijate» la Organizația de Femei a PSD Slobozia

Marți, 1 septembrie, de la orele 17,00, Organizația de Femei a municipiului Slobozia și-a ales președintele. Alegerile au fost unele fără miză, candidat unic fiind consilierul local Elisabeta Beciu. Potrivit unor surse apropiate Organizației, anterior alegerilor, în cursa pentru șefia organizației de femei s-a înscris și Gina Palantin, membră de bază a Organizației și angajat prin concurs de împrejurări în cadrul Primăriei Slobozia. Aceasta a fost însă obligată să se retragă, la cererea viceprimarului Valentin Băcanu, responsabil pe linie politică de destinele organizației: «Băcanu, te-ai făcut de rîs încă o dată în fața femeilor PSD, fiindcă te bagi unde nu îți fierbe oala. Se știe ca mînărești cu Beciuleasa, tu și Stoica, toate proiectele din Consiliul Local, dar nu o să vă meargă mult. Alegătorii s-au prins demult și Organizația de femei a PSD s-a prins de multe manevre... Cei care muncesc și își tocesc tocurile în campanie, la alegeri, sînt dați la o parte! Nu este drept, ați luat-o pe urmele lui CIUPERCĂ care impunea totul în partid. O să ajungeți mai devreme sau mai tîrziu mai rău decît el. Neacșu este un pămpălău și jumătate, nici măcar nu îl interesează ce se întîmplă la Organizația din Slobozia! Păcat că nu a fost lăsată aceasta doamnă să candideze, a făcut multe pentru voi!»... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 14:40 (9733 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Infractorii transformă polițiștii în victime

Ialomița: Infractorii transformă polițiștii în victime

Meseria de polițist ar putea fi trecută în topul celor mai periculoase profesii din lume. Toate acestea întrucît anual zeci de oameni ai legii devin victime ale infractorilor. Cel mai recent caz s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, la Slobozia, cînd doi agenți ai Serviciului Ordine Publică au fost luați la pumni de un scandalagiu. Agresorul a fost iertat de instanță, iar în loc să ajungă după gratii a ajuns în arest la domiciliu. Deși pericolul există, oficialii de rang înalt evită să găsească soluții eficiente care să-i protejeze pe polițiști în timpul serviciului.

Întîmplări cu polițiști... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 12:25 (7465 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Exclusiv: Dealer de droguri din București, anchetat de procurorii DIICOT Ialomița

Persoane audiate la Slobozia

Exclusiv: Dealer de droguri din București, anchetat de procurorii DIICOT Ialomița

Anchetă în județul Ialomița și municipiul București a procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Organele judiciare au efectuat 4 percheziții pentru a depista un bărbat din Capitală, suspectat că ar fi vîndut droguri pe raza județului Ialomița. În urma descinderilor cîteva persoane au fost chemate la audieri.

Canabis de București, vîndut în Ialomița
Potrivit anchetei coordonată de procurorii DIICOT Slobozia, dealerul de droguri ar fi vîndut canabis în mai multe localități din județul Ialomița. Pentru a proba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2015, 21:55 (5995 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Indemnizații pentru morți și «decontări nelegale»

Camera de Conturi Ialomița supervizează Primăria Slobozia

Indemnizații pentru morți și «decontări nelegale»

Primăria Slobozia a ajuns din nou în atenția Camerei de Conturi Ialomița. De data aceasta, auditorii au venit să verifice maniera în care reprezentanții administrației locale au îndeplinit măsurile trasate în urma unui control efectuat în 2014. Evident nu toate dispozițiile au fost respectate, municipalitatea fiind implicată în zeci de litigii prin care a contestat veridicitatea Raportului de control. Noul termen stabilit pentru recuperarea prejudiciilor create este 30 noiembrie 2015.

Primăria Slobozia la control
La sfîrșitul lunii iulie a anului trecut, Camera de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 20:55 (9600 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu dă peste cap anul școlar

Podul de la Dridu dă peste cap anul școlar

Lucrările de reparații ale podului de la Dridu dau peste cap activitatea educativă în zona de Vest a județului. Deși ar fi trebuit să fie gata la începutul anului școlar, termenul de finalizare al construcției s-a lungit cu o lună și jumătate. Cel mai mult au de suferit copiii din satele învecinate, Patru Frați și Moldoveni, transferați de ani buni la școala din Dridu. Sătul să plătească sume enorme pe transportul elevilor la școală, primarul din Moldoveni a găsit alternativa de a-i muta pe elevii din sat la Urziceni, «pentru că e mai aproape». O măsură similară ar putea adopta și primarul de la Adîncata, comuna de care aparține satul Patru Frați. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița îndeamnă... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 18:35 (8655 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană guvernează «extraordinar»

În lipsa președintelui

Administrația județeană guvernează «extraordinar»

Joi, 27 august 2015, s-a desfășurat ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat doar 3 proiecte de hotărîre, însă ședința poate suscita interesul opiniei publice prin prisma dezbaterilor colaterale generate de aceste proiecte.

Infrastructura rutieră, prioritatea județului
Urgența convocării unei ședințe extraordinare la nivelul Consiliului Județean a fost dictată de necesitatea «aprobării eliberării licenței de traseu (...) pe ruta Slobozia-Gheorghe Lazăr». Întîlnirea a fost însă un prilej de a dezbate prioritățile administrative... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 17:10 (5499 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni

Politică după chipul și asemănarea lui

Liviu Cazan «epurează» PSD Urziceni

Joi, 27 august, la Urziceni, s-a desfășurat Conferința Municipală a filialei locale a PSD. În cadrul întîlnirii a fost reconfirmat în funcția de președinte al organizației, Liviu Cazan. Acesta a impus plenului o listă proprie de candidați pentru structurile de conducere ale filialei. Gestul lui Liviu Cazan l-a nemulțumit profund pe deputatul Marian Neacșu, președintele interimar al PSD Ialomița. Alegerile generale din cadrul PSD Ialomița vor avea loc la începutul lunii octombrie 2015.

O nucă tare pentru Neacșu Liviu Cazan este candidatul fără noroc al PSD la Urziceni. Într-un oraș dominat... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 14:45 (9160 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia majorității social-democrate din Consiliul Local

Dormiți liniștiți, PSD veghează!

Slobozia majorității social-democrate din Consiliul Local

Joi, 27 august, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Întîlnirea forului legislativ local a reprezentat un nou prilej de dispute politice între consilierii Puterii și cei ai Opoziției. Dincolo de «reglările de conturi», în cadrul ședinței au fost adoptate o serie întreagă de hotărîri care ar putea suscita atenția și interesul opiniei publice locale. Dintre acestea, consemnăm completările la hotărîrea de gestiune a serviciului public de călători, intrarea în patrimoniul local a Grădinii de Vară a orașului sau hotărîrea de aprobare a unui studiu de fezabilitate pentru o investiție de 200 mii de lei la Grădinița «Junior».

Cîteva luni pînă la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 12:25 (7205 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Construcții ILEGALE în Bazarul Municipal

E oficial

Slobozia: Construcții ILEGALE în Bazarul Municipal

La sfîrșitul lunii trecute, ziarul Independent atrăgea atenția asupra unei situații considerate «inadmisibile» în anul de grație 2015. Concret, este vorba despre aprobarea executării unor construcții cu caracter definitiv în Bazarul Municipal din Slobozia. Potrivit Planului Urbanistic Zonal, în perimetrul respectiv construcțiile au caracter provizoriu! Ca urmare a apariției articolului (n. red.: Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar), Inspectoratul de Stat în Construcții a declanșat un control la nivelul Primăriei Slobozia. Controlul este în curs, însă surse din cadrul administrației locale confirmă faptul că, potrivit... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 19:20 (7673 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Bătălie câștigată într-un război lung

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Dinamo II 2-1

Bătălie cîștigată într-un război lung

Unirea Slobozia a renăscut oficial în fața suporterilor în jocul cu Dinamo II, disputat sîmbătă, 29 august. A fost prima etapă a unui campionat de la care slobozenii așteaptă o nouă promovare în liga secundă. Acest lucru nu este imposibil, dar va fi extrem de dificil. Unirea a rămas aceeași echipă muncitoare, disciplinată, dar încă lipsește scînteia din gura porții. În meciul cu satelitul lui Dinamo, viața uniriștilor a fost îngreunată și de cele 3 absențe de după jocul de cupă pierdut cu CS Afumați. Stan și Khalil au fost suspendați în urma cartonașelor roșii, iar căpitanul Romeo Soare s-a accidentat grav la genunchi și se pare că va absenta o lungă perioadă. Slobozenii au îndrăznit primii să... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 17:40 (3884 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ia Roșioreanul, neamule! Ia Roșioreanul!

Ia Roșioreanul, neamule! Ia Roșioreanul!

Independent semnalează opiniei publice apariția pe piață a unei noi publicații. Ea se numește Roșioreanul, apare anual în 500 de exemplare și, la o primă vedere, este o fițuică de 8 pagini în care primarul se pupă singur pe unde apucă și pe banii contrubuabililor.

De unde nu-i, nici Roșioreanu’ nu cere Publicația, editată incognito, are 8 pagini din care 6 conțin un interviu mamut acordat de către primarul Nicu Cristea. Nu sîntem fete mari, dar vă jurăm că de cînd purtăm căciulă n-am văzut un nivel de prostituție... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 15:50 (5300 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, încă un titlu național

Lupte pe plajă

Cristian Lungu, încă un titlu național

În perioada 28-30 august, la Mangalia s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte pe Plajă, destinat cadeților (16-18 ani ). La această competiție a participat, firește, și o delegație a luptătorilor CS Amara, coordonată de antrenorul Marian Moraru. Cum de altfel era de așteptat, la rampă a ieșit din nou colecționarul de medalii Cristian Lungu. Devenit o certitudine a competițiilor juvenile, acesta a cucerit la Mangalia titlul național la categoria 60 kg. Un alt amărean, Cristian Miu, s-a întors de pe litoral cu medalia de bronz, la 70 kg. Categoriile de concurs fiind puține, cele două medalii au fost suficient de strălucitoare pentru a plasa CS Amara pe primul loc în top. Anterior acestei competiții... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 15:10 (4310 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Liga Națională, HC Alba Sebeș-CSM Unirea Slobozia 22-25 (13-13)

Festivalul (de goluri) Enescu

Slobozia nu concepea să plece de la Sebeș fără cele 3 puncte. Nou promovata HC Alba se anunța totuși un adversar complicat, măcar prin prisma ambiției de a-și dovedi încă din start apartenența la Liga Națională. De aceea, suporterii Unirii au privit cu emoție confruntarea din prima etapă a Ligii Naționale, disputată la Sebeș sîmbătă, 29 august. Se pare însă că antrenoarea Victorina Bora a găsit formula prin care noua structură a echipei să cînte pe aceeași partitură. Practic, umăr la umăr s-a mers doar în prima repriză, acest lucru ilustrînd și scorul la pauză: 13-13. Pauza a reprezentat un moment benefic pentru Unirea, fetele întorcîndu-se pe teren cu alt tonus. S-a făcut repede 18-13 pentru... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 14:40 (4950 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Anul școlar va debuta în clase insalubre

Ialomița: Anul școlar va debuta în clase insalubre

Noul an școlar se pregătește cu pași repezi de debut, iar autoritățile ialomițene sînt încă în vacanță. O demonstrează din plin situația din prezent constatată în cadrul unităților de învățămînt de pe raza județului. Ialomița continuă să-și primească elevii în școli fără avize sanitare de funcționare, neigienizate sau aflate în continuare în lucrări de reabilitare. Deși ar fi trebuit să ia atitudine față de toate aceste sincope, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița s-a transformat într-o instituție cu rol de monitorizare a acestor deficiențe.

Administrație, fă-te că lucrezi!
... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 13:35 (9802 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndărei și Fetești, tandem în fruntea clasamentului

Etapa a 3-a a Ligii a IV-a Ialomița a fost una asezonată atît cu rezultate normale, cît și cu mici surprize. Liderul Victoria Țăndărei se păstrează în frunte după succesul cu Viitorul Axintele, dar nu va defila în campionat. Piedică în calea defilării pare să fie un nume cu greutate în fotbalul ialomițean: Rapid Fetești. Vișinii au bifat sîmbătă, 29 august, al treilea succes din tot atîtea posibile în dauna Fulgerului Fierbinți și se mențin la egalitate cu Țăndăreiul. În schimb, revelația primelor două runde, Spicul Colelia, a încasat prima înfrîngere din acest campionat, călău fiind Olimpia Rădulești. O surpriză plăcută este CS Amara. Cu două victorii și un egal, echipa lui Cătălin Mișu urcă... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 12:20 (3475 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Evaziune chinezească la Slobozia

Evaziune chinezească la Slobozia

Explozia de magazine chinezești din Slobozia a intrat în atenția organelor de urmărire penală. Potrivit unor informații interne, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au început urmărirea penală în cazul a două societăți comerciale din oraș, administrate de patroni chinezi. Oamenii legii au sesizat și inspectorii fiscali, care au pus sechestre pe tone întregi de marfă, comercializate în reședința județului Ialomița. Faptele pe care le anchetează organele statului vizează infracțiuni de evaziune fiscală, prejudiciul depășind 1,1 milioane de lei.

Chinezii au invadat Slobozia... [citește_tot_articolul]

28 August 2015, 20:25 (12594 vizualizări - 11 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
334 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Acțiune a Poliției în zona școlilor. A fost depistat la volan un tînăr de 17 ani fără permis!

Efective din cadrul Poliției Urziceni au organizat și executat în cursul zilei de marți, 31 mai a.c., acțiuni în zona unităților de învățămînt și în zona adiacentă acestora. Zonele unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 12:22
(5822 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru furt calificat

Polițiștii feteșteni au depistat în cursul zilei de marți, 31 mai a.c., un bărbat, de 29 ani, din comuna Făcăeni, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 12:20
(8789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive în comunele Săveni și Sudiți

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat acțiuni preventive pe raza localităților Sudiți și Săveni pentru creșterea gradului de siguranță rutieră, conștientizarea participanților la trafic cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2011, 12:10
(8607 vizualizări - 0 comentarii)


Taxare inversă pentru livrarea de cereale și plante tehnice

Guvernul a aprobat astăzi Ordonanța de Urgență privind modificarea și completarea Legii 571/2003 privind Codul Fiscal și a altor prevederi financiar-fiscale, act normativ prin care se va pune în aplicare ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 20:31
(12638 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 18:18
(4974 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Quilling»-arta de a răsuci hîrtia, la Muzeul Județean

Acțiune inedită la Slobozia. De Ziua Copilului, Muzeul Județean Ialomița în parteneriat cu Grădinița cu program normal nr. 2 Slobozia, va organiza o expoziție cu vînzare ce cuprinde 30 de lucrări de artă ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 18:14
(13378 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferii indisciplinați, amendați

În prima zi a săptămînii, luni, 30 mai, polițiștii rutieri au organizat la Slobozia o acțiune pentru respectarea normelor de circulație rutieră. Polițiștii au constatat 19 abateri de la normele rutiere ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 18:13
(8657 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Braconaj piscicol

Braconajul piscicol a fost ținta principală a polițiștilor din Urziceni, organizați luni, 30 mai, într-o acțiune pentru prevenirea și combaterea pescuitului ilegal. Astfel, timp de 3 ore, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2011, 18:12
(10211 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: A furat 11 stupi de albine

Un bărbat de 34 ani este cercetat de polițiști după ce s-a stabilit că este autorul unui furt de stupi de albine. Agenții postului de Poliției Gura Ialomiței au recepționat o plîngere a unui slobozean, ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 17:51
(12566 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Hoți prinși în flagrant la furat de cablu electric. Au fost reținuți după ce polițiștii au uzat de armamentul din dotare!

Doi tineri de 24, respectiv 31 ani, din Alexeni, au fost reținuți de polițiști după ce au fost prinși în flagrant la furat. Cei doi au fost prinși sîmbătă, 28 mai, în timp ce furau cablu electric din rețeaua ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 17:00
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a bătut vecinul cu o scîndură pînă l-a umplut de sînge

Un bărbat a cerut ajutorul jandarmilor după ce a fost bătut crunt de un vecin. Victima a sunat la 112, iar jandarmii ajunși la fața locului au solicitat de urgență o ambulanță întrucît bărbatul zăcea într ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 16:47
(9216 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: scandal Ialomița


Slobozia: Scandal la Tribunal

Patru persoane s-au bătut zdravăn în fața Tribunalului Ialomița. Cei patru erau părți într-un dosar penal aflat pe rolul instanței.
Un bărbat și o femeie s-au prezentat vineri, 27 mai, în fața completului ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 16:43
(10326 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident de la nerespectarea semnificației unui indicator

Întrucît nu a respectat semnificația unui indicator, un constănțean de 27 ani a produs vineri, 27 mai, un accident în localitatea Țăndărei. Pe scurt, constănțeanul se deplasa pe strada Aleea Teilor din ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:48
(11165 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Hoți prinși după 3 luni

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 27 mai, polițiștii au reușit să prindă autorii unui furt produs în luna februarie 2011. Hoții, un bărbat de 39 ani și doi tineri, de 18 și 19 ani, au intrat în ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:47
(13090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina hoț furt


Poliția Rutieră Ialomița: 422 de amenzi aplicate și 26 de permise reținute la sfîrșit de săptămînă

În perioada 27-29 mai, peste 40 de polițiști ai Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere de circulație din județ, scopul principal al acțiunilor fiind respectarea normelor de trafic ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:46
(14041 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Șoferi băuți sau cu permise suspendate

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 27 mai, polițiștii au depistat în comuna Armășești un tînăr, de 21 ani, din localitate care se afla la volanul unei mașini deși consumase alcool. Testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:42
(9691 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranță pe timp de noapte

Sîmbătă, 28 mai, polițiștii ialomițeni au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor. În acest sens, polițiștii feteșteni și agenții posturilor de poliție arondate au ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:40
(6064 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A pierdut controlul volanului și a intrat cu mașina pe cîmp

Sîmbătă, 28 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Bărbulești, se deplasa cu mașina pe direcția Ploiești ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2011, 15:35
(7334 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Slobozia: Explozie la un bloc din cauza unei acumulări de gaze

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 27/28 mai, o explozie de proporții s-a produs la un bloc din Slobozia. Deflagrația s-a auzit în întreg orașul, cauza producerii acesteia fiind o acumulare de gaze ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2011, 06:28
(8239 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mașină furată din Italia, găsită de polițiști

Joi, 26 mai, polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat de 29 ani ce deținea un autoturism înmatriculat în Italia, dar care figura ca urmărit internațional. Mașina figura furată din Italia în luna martie ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:04
(6837 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A înapoiat un portofel plin cu bani găsit în Piață

Dinu Costică, un bărbat de 51 ani, din Perieți, a cerut sprijinul jandarmilor slobozeni după ce a găsit un portofel cu bani. Bărbatul a sunat la Detașamentul Mobil de Jandarmi Slobozia spunînd că a găsit ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:03
(10344 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia portofel


Făcăeni: Bătrîn «prădat» de o vecină

Un bătrîn de 79 ani din Făcăeni a cerut ajutorul polițiștilor din localitate după ce a constatat că din casă îi fusese furată suma de 400 lei. Bătrînul a povestit polițiștilor că a rămas fără bani în seara ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:03
(7697 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Polițiștii feteșteni au fost alarmați luni, 23 mai, de către un bărbat din localitate asupra faptului că i-a fost spartă locuința. Bărbatul a povestit polițiștilor că a lipsit de la domiciliu între orele ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:02
(7347 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Evaziune de 116 mii lei cu produse energetice

Un bărbat de 61 ani este actual cercetat de polițiștii ialomițeni pentru infracțiunea de evaziune fiscală. În sarcina acestuia, polițiștii de investigare a fraudelor au stabilit că este autorul unui prejudiciu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:01
(7958 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni evaziune


Manasia: Minor de 17 ani, acuzat de tîlhărie și furt

Un minor de 17 ani, din Manasia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni sub acuzația de tîlhărie și furt calificat. Activitatea infracțională a adolescentului se rezumă la deposedarea prin violență, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:01
(9741 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băuturi alcoolice fără documente, confiscate

Polițiștii feteșteni au organizat joi, 26 mai, o acțiune de verificare în zonele principale de interes ale municipiului. Astfel, în cadrul activităților au fost legitimate peste 70 de persoane, 8 agenți ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:00
(8584 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Doi infractori, încarcerați

Polițiștii din Urziceni au depistat, în timpul unei acțiuni, doi tineri de 27 ani din localitățile Grindu, respectiv Sărățeni, pe numele acestora existînd mandate de arestare. Cel din Grindu avea de executat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 19:00
(9122 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție! Bacterii periculoase în alimente!

În cadrul unei informări publice, reprezentanții Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor avertizează asupra pericolelor la care ne expunem ca urmare a existenței în alimente a unor ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2011, 18:55
(7555 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Volvo furat din Italia, returnat proprietarului

Ialomița: Volvo furat din Italia, returnat proprietarului

O mașină furată din Italia la sfîrșitul anului 2008 a fost restituită proprietarului. Polițiștii ialomițeni au identificat autovehicululu Volvo furat la începutul anului 2009 și, abia miercuri, 25 mai, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 13:51
(6561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Volvo furt Ialomița


Ialomița: Evaziune fiscală cu motorină de 13,6 milioane lei!

Șase bărbați, cu vîrste cuprinse între 23 și 54 ani, sînt cercetați penal pentru evaziune fiscală. Cei șase au reușit să prejudicieze bugetul de stat cu nu mai puțin de 13,6 milioane lei.
Ofițerii de ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2011, 13:39
(8152 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...