Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Pictorii lui Dumnezeu

Pictorii lui Dumnezeu

De trei luni, în Biserica din Bazarul Municipal sfinții primesc straie noi. Munca începe dimineața, la prima oră, și se termină tîrziu, în noapte, cînd pensulele ajung să tremure și ochii se împăienjenesc de osteneală. Pictorii sînt trei, iar biserica are 400 de metri pătrați de perete... «E o biserică mai mică și sperăm să reușim să terminăm lucrarea pînă la sfîrșitul lui septembrie. Cu voia lui Dumnezeu, o să reușim!» ne spune pictorul Constantin Iulian Teofănescu. Nu-i place să vorbească despre el, iar despre munca sa vorbește puțin și măsurat. În locul lui, vorbesc sfinții de pe zidurile bisericii.

Biserica Apostolului Matei... [citește_tot_articolul]

28 August 2015, 16:20 (5974 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în topul național al eparhiilor BOR

Județ sărac, biserică bogată

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în topul național al eparhiilor BOR

Episcopia Sloboziei și Călărașilor ocupă un onorant loc 3 în topul celor mai bogate eparhii (arhiepiscopii și episcopii) din România. Potrivit unei monitorizări realizate de către «Forbes România», excedentul bugetar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor se ridică la peste 3,2 milioane de lei, adică  puțin peste 720 mii de euro. Dincolo de senzaționalul acestor cifre se ascunde însă o poveste care începe în 2009, o dată cu întronizarea Prea Sfințitului Vincențiu, actualul episcop al acestei eparhii. Independent a urmărit evoluția financiară a acestei eparhii de-a lungul ultimilor 5 ani și este în măsură să vă creioneze o imagine detaliată... [citește_tot_articolul]

27 August 2015, 20:55 (30493 vizualizări - 55 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Dridu, acuzate de furt

Blestemul pămîntului

Autoritățile din Dridu, acuzate de furt

La aproape 25 de ani de la intrarea în vigoare a celebrei Legi 18 din 1991, urmașii proprietarilor de teren încă își mai caută dreptatea prin instituțiile publice. La Dridu însă, dreptatea pare să umble cu capul spart, iar Tudor Banu așteaptă, din 2001, ca autoritățile locale să identifice locul de casă lăsat moștenire de bunica acestuia, Niculina Banu. Cazul a ajuns în atenția Instituției Prefectului Ialomița și a fost declinat către Comisia Locală de Fond Funciar. «Adică tot către ăia care au refuzat atîția ani punerea în posesie. O bătaie de joc de la un cap la altul!» concluzionează amar Tudor Banu.

Dreptate, ochii plînși vor să te vadă... [citește_tot_articolul]

27 August 2015, 18:20 (14217 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Doi agenți de Ordine Publică, agresați în timpul serviciului

Slobozia: Doi agenți de Ordine Publică, agresați în timpul serviciului

Seria scandalurilor în care polițiștii devin victime ale infractorilor continuă la Slobozia. Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia l-au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, pe tînărul Daniel Robert Sîrbu, după ce acesta a agresat doi agenți ai Serviciului de Ordine Publică. Inculpatul se face vinovat de comiterea infracțiunilor de «ultraj» și «tulburarea ordinii și liniștii publice».

A împărțit pumni polițiștilor
Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de 26 august 2015, la orele 6,53. Potrivit procurorilor, agresorul agenților... [citește_tot_articolul]

27 August 2015, 16:45 (17944 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorul Daniela Manolache a plecat la DIICOT–Structura Centrală

Schimbări la Parchetul Județean

Procurorul Daniela Manolache a plecat la DIICOT–Structura Centrală

Schimbări importante la vîrful celei mai mari unități de Parchet din județ. De o săptămînă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița are o nouă conducere. Toate acestea după ce procurorul Daniela Maria Manolache a fost delegată la Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală. Acum șefia instituției este asigurată, prin delegare, de procurorul Verginica Buzoianu, șefa Secției de Urmărire Penală din cadrul Parchetului Județean.

Activitate intensă
Procurorul Daniela Maria Manolache a fost delegată să ocupe funcția de prim-procuror... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 19:35 (15552 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia, la startul unui nou sezon în Liga Națională

Handbal

CSM Unirea Slobozia, la startul unui nou sezon în Liga Națională

Unirea Slobozia încheie o pauză competițională relativ săracă în jocuri amicale, dar extrem de bogată în transferuri. Poate că din aceste motive, aspect remarcat la meciul susținut cu prilejul prezentării lotului, echipa noastră nu are încă omogenitatea dorită. Unirea a întîlnit sîmbătă, 22 august, echipa secundă a celor de la CSM București. Înaintea partidei a fost prezentat lotul pentru sezonul 2015-2016 al Ligii Naționale. A lipsit de la această prezentare extrema Camelia Carabulea, aflată în recuperare după o operație la genunchi. Meciul a fost, cum era de așteptat, la discreția slobozencelor. În ciuda rezultatului final, 32-18 (15-8) pentru Unirea, nu putem trece cu vederea greșelile la finalizare... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 18:25 (12758 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: S-a ales cu dosar penal pentru că a șpăguit un polițist

Ialomița: S-a ales cu dosar penal pentru că a șpăguit un polițist

Cei care cred că pot scăpa de cozile de la ghișee sau insistența polițiștilor din trafic oferind șpăgi ajung, uneori, să fie trași la răspundere penală. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița scot la iveală o situație similară. Anchetatorii descriu cu lux de amănunte cum un cetățean oferă 50 de lei unui agent de poliție din Țăndărei, după ce a fost prins conducînd ilegal pe șosea. Fără să-i pese de funcție și de autoritate, omul legii pleacă cu banii, iar contravenientul își vede liniștit de drum. Procurorii le-au făcut dosare penale atît șoferului contravenient, cît și polițistului. Primul a fost trimis în judecată pentru dare de mită, în timp ce al doilea a fost anchetat pentru... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 16:45 (6847 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Final de vară în galben și albastru

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia revine în fotbalul mare

Final de vară în galben și albastru

Unirea Slobozia pornește din nou la drum. Nu revine, din păcate, acolo unde-i era locul (Liga a II-a), dar acest lucru poate fi posibil peste un an. Echipa-fanion a județului Ialomița va fi angrenată în competiția din seria a doua a Ligii a III-a și sînt multe aspecte care ne duc cu gîndul la promovarea în eșalonul secund încă din actuala stagiune. Vom avea, e drept, adversari redutabili în acest demers și vorbim aici de Juventus București, Delta Tulcea sau Viitorul II Constanța. Primul atu al Unirii este, și nu exagerăm, omogenitatea lotului. Acest aspect este generat de faptul că 10 dintre jucătorii disponibilizați în urma episodului «Curtea de Conturi» s-au întors să pună osul la revenirea... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 15:10 (5155 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dai șpagă, treci clasa

Profesoară trimisă în judecată la Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările în cazul profesoarei șpăgare de la Școala Postliceală Sanitară de la Slobozia. Femeia nu a scăpat de acuzații și a fost trimisă în judecată pentru luare de mită. Anchetatorii susțin că ea ar fi primit de la elevii săi o cutie cu bomboane și 400 de lei, în schimbul subiectelor în baza cărora au fost evaluați.

Filmul unei anchete
În luna iulie a anului trecut, în urma unui flagrant, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descopereau într-o sală de examinare a Școlii Postliceale Sanitare... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 14:25 (16739 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 6000 de posibile victime ale infractorilor

Ialomița are 6000 de posibile victime ale infractorilor

O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată faptul că, la nivelul județului, aproximativ de 6000 de persoane pot fi potențiale victime pentru infractori. Datele oamenilor legii arată că cei mai vulnerabili sînt bătrînii. Pentru a evita orice risc, în primele 6 luni ale anului în curs, instituția a organizat numeroase campanii de prevenire.

Statistică îngrijorătoare Potrivit datelor furnizate de polițiști, cel mai mare număr al ialomițenilor cu risc victimal îl reprezintă bătrînii. Peste 2000 de persoane de vîrsta a treia din județ pot oricînd să cadă în plasa... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 13:25 (9018 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pompierii ialomițeni, afiliați la Asociația Internațională a Polițiștilor

Pompierii ialomițeni, afiliați la Asociația Internațională a Polițiștilor

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița s-au afiliat la Asociația Internațională a Polițiștilor (IPA). Demersul a avut ca rezultat înființarea Regiunii 2 Ialomița din cadrul marii organizații non-guvernamentale denumită IPA. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul unei ceremonii oficiale, organizată la Slobozia.

Militarii ISU, membri în IPA
La ședința de constituire a Regiunii 2 Ialomița din cadrul Asociației Internaționale a Polițiștilor, Filiala Română, au participat colonelul Adrian Popescu, șeful... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 12:10 (3604 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndăreiul, lider după 2 etape

Vacanțele s-au sfîrșit, sportul turează motorul din plin, nefăcînd excepție nici fotbalul județean. Așadar, Liga a IV-a Ialomița a ars deja 2 etape, iar surprizele n-au întîrziat să apară. Prima a fost ieșirea din scenă a Unirii Fierbinți, campioana ultimelor două ediții. Se pare că diriguitorii acestei echipe ar fi fost tentați să revină asupra retragerii, dar decizia a fost una tardivă. Locul Unirii a fost luat, coincidență fastă, de concitadinii de la Fulgerul, iar aceștia au pornit foarte serios în competiție. Și pentru că veni vorba de competiție...

Colelia la maxim Etapa a doua... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 10:15 (5020 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia: «Groapa lui Stoica», în sondaj

De două săptămîni încoace, «Groapa lui Stoica» a început să semene «a loc părăsit și neisprăvit». Spre deosebire de Negru Vodă însă, primarul Alexandru Stoica și-a pus palma în ..., ne scuzați de expresie!, și a plecat în concediu. Așa că, în locul celor nouă meșteri mari și a lui Manole zece, «care-i și întrece», la groapă mai lucrează doar doi Dorei care pompează de pe fundul gropii (na, că pînă la urmă am spus-o!) apa acumulată în urma ultimei furtuni.În aceste condiții, Independent propune slobozenilor o dezbatere argumentată pertinent, referitoare la dilema din acest moment a administrației locale: groapa trebuie sau nu să fie astupată?... [citește_tot_articolul]

21 August 2015, 16:25 (13116 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telenovelă însângerată la Andrășești

Arestat pentru «tentativă de omor»

Telenovelă însîngerată la Andrășești

O relație de dragoste imposibilă a fost motiv de scandal în sînul unei familii din comuna ialomițeană Andrășești, la sfîrșitul săptămînii trecute. În urma altercației, un bărbat a ajuns la spital, iar un altul a fost arestat preventiv la solicitarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «tentativă de omor».

Și-a făcut dreptate cu cuțitul
Povestea din spatele scandalului petrecut la Andrășești seamănă cu o adevărată telenovelă. Din datele pe care le-au reținut procurorii în această cauză, protagoniștii sînt un soț gelos, un concubin și o tînără... [citește_tot_articolul]

18 August 2015, 12:20 (8728 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Groapa lui Stoica» în oglindă

De 6 ori mai mult cu aceiași bani europeni

Slobozia: «Groapa lui Stoica» în oglindă

De aproape un an și jumătate, administrația locală oferă explicații menite să justifice întîrzierile în execuția lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției. De la «noi am făcut tot ce a depins de noi» și pînă la «sîntem epuizați fizic și moral», trecînd prin invariabilul «alții sînt de vină», oficialii administrației locale au arătat cu degetul în toate direcțiile încercînd să identifice «acarul Păun». Mai mult decît atît, toate scandalurile publice mediatizate de noi cu privire la această investiție au fost înfierate proletar, primarul Alexandru Stoica făcînd din publicația Independent «Inamicul nr. 1» al administrației locale. În acest... [citește_tot_articolul]

17 August 2015, 14:50 (20251 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Tinerețe fără bătrânețe, asistată medical

Slobozia: Tinerețe fără bătrînețe, asistată medical

Într-un oraș înțesat de saloane de cosmetică precum Slobozia, există un loc unde frumusețea este asistată medical. Cu aparate inovatoare și proceduri diversificate, Lia Laser Medspa garantează domnișoarelor și doamnelor din oraș că tinerețea fără bătrînețe poate deveni realitate.

Un proiect ambițios
Povestea singurului Centru de Estetică Medicală din Slobozia se scrie în imediata apropiere a Gării, la capătul bulevardului Unirii. Ideea înființării lui a apărut în 2010, an în care medicii Ionel și Adriana Stamate au decis să deschidă un Centru care să îmbine procedurile de înfrumusețare... [citește_tot_articolul]

17 August 2015, 12:10 (14666 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Doi morți și cinci răniți, în urma unui accident rutier

Tragedie la ieșire din Urziceni

Doi morți și cinci răniți, în urma unui accident rutier

Dimineață neagră pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și Buzău. Două persoane au murit, iar alte cinci au fost rănite în urma unui accident rutier. Se pare că șoferul vinovat de producerea tragediei ar fi adormit la volan...

Patru persoane au fost descarcerate
Din informațiile furnizate de polițiștii ialomițeni aflați la fața locului, se pare că accidentul ar fi fost produs de un cetățean ucrainean, în vîrstă de 43 de ani. Acesta se deplasa în direcția Buzău-Urziceni, iar la intrare în municipiu ar fi ațipit la volan și a pătruns pe contrasens. Astfel, el a intrat în coliziune... [citește_tot_articolul]

15 August 2015, 13:40 (9289 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

EVENIMENT

Ialomița: Consilierii județeni ignoră legea

Ialomița are 31 de consilieri județeni. Aceștia reprezintă forul legislativ al județului și sînt garantul respectării legii în Ialomița. Anual, conform articolului 52 din Legea 215/2001, consilierii județeni au obligația să redacteze un raport de activitate. La acest moment, doar 12 consilieri și-au respectat această obligație. Rapoartele sînt formale și lipsite de relevanță.

Somn de voie pe banii contribuabililor
Ialomița are 31 de consilieri județeni, aleși prin votul cetățenilor. Ei reprezintă forul legislativ al județului și sînt garantul respectării legii în Ialomița. În... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 20:15 (5517 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Mihai, cosmetician auto

Mihai, cosmetician auto

Angajat la stat, sclav la patron sau liber profesionist?! Un bucureștean naturalizat în Slobozia răspunde fără să clipească la această întrebare. L-am descoperit lîngă un autoturism prăfuit, cu o periută de dinți în mînă și trei pulverizatoare alături. «Sînt cosmetician. Cosmetician auto!» s-a recomandat el înainte de a ne spune una dintre cele mai inspirate povești pe care am ascultat-o în ultimul an.

Cînd viața îți dă lămîi...
...«fă o limonadă!» spune unul dintre miile de bancuri stupide care circulă pe internet. Lui Mihai Aldea viața nu i-a oferit nici măcar lămîi. A venit... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 17:55 (14575 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Sfîntu Gheorghe: Arestat preventiv pentru tentativă de omor

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus în urmă cu o săptămînă arestarea preventivă a unui bărbat, de 57 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe. Acesta este acuzat de comiterea infracțiunii de tentativă de omor.

Și-a terorizat familia Faptele pe care procurorii Parchetului Județean le-au reținut în cazul inculpatului de la Sfîntu Gheorghe s-au petrecut în urmă cu două săptămîni, mai exact în seara zilei de 28 iulie 2015. După un scandal purtat cu membrii familiei sale, acesta și-a ieșit din minți și i-ar fi amenințat pe toți cu moartea. Cu mintea tulbure, acesta... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 13:10 (4071 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
345 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii au tras focuri de armă la Fetești: A fost reținut un bărbat care a furat un autoturism!

Acțiune rapidă și fermă a polițiștilor ialomițeni, care au folosit armamentul din dotare la Fetești, pentru imobilizarea unui autoturism furat, condus de un bărbat de 26 de ani. Șoferul a fost reținut pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2020, 12:40
(6378 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din București și Călărași,  împreună cu procurorii DIICOT-BT Călărași, au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2020, 10:05
(3512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1879 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1963 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2902 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2249 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2290 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1643 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2804 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2929 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5632 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2540 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3644 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1869 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1686 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...