Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Pictorii lui Dumnezeu

Pictorii lui Dumnezeu

De trei luni, în Biserica din Bazarul Municipal sfinții primesc straie noi. Munca începe dimineața, la prima oră, și se termină tîrziu, în noapte, cînd pensulele ajung să tremure și ochii se împăienjenesc de osteneală. Pictorii sînt trei, iar biserica are 400 de metri pătrați de perete... «E o biserică mai mică și sperăm să reușim să terminăm lucrarea pînă la sfîrșitul lui septembrie. Cu voia lui Dumnezeu, o să reușim!» ne spune pictorul Constantin Iulian Teofănescu. Nu-i place să vorbească despre el, iar despre munca sa vorbește puțin și măsurat. În locul lui, vorbesc sfinții de pe zidurile bisericii.

Biserica Apostolului Matei... [citește_tot_articolul]

28 August 2015, 16:20 (5974 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în topul național al eparhiilor BOR

Județ sărac, biserică bogată

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, în topul național al eparhiilor BOR

Episcopia Sloboziei și Călărașilor ocupă un onorant loc 3 în topul celor mai bogate eparhii (arhiepiscopii și episcopii) din România. Potrivit unei monitorizări realizate de către «Forbes România», excedentul bugetar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor se ridică la peste 3,2 milioane de lei, adică  puțin peste 720 mii de euro. Dincolo de senzaționalul acestor cifre se ascunde însă o poveste care începe în 2009, o dată cu întronizarea Prea Sfințitului Vincențiu, actualul episcop al acestei eparhii. Independent a urmărit evoluția financiară a acestei eparhii de-a lungul ultimilor 5 ani și este în măsură să vă creioneze o imagine detaliată... [citește_tot_articolul]

27 August 2015, 20:55 (30493 vizualizări - 55 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Dridu, acuzate de furt

Blestemul pămîntului

Autoritățile din Dridu, acuzate de furt

La aproape 25 de ani de la intrarea în vigoare a celebrei Legi 18 din 1991, urmașii proprietarilor de teren încă își mai caută dreptatea prin instituțiile publice. La Dridu însă, dreptatea pare să umble cu capul spart, iar Tudor Banu așteaptă, din 2001, ca autoritățile locale să identifice locul de casă lăsat moștenire de bunica acestuia, Niculina Banu. Cazul a ajuns în atenția Instituției Prefectului Ialomița și a fost declinat către Comisia Locală de Fond Funciar. «Adică tot către ăia care au refuzat atîția ani punerea în posesie. O bătaie de joc de la un cap la altul!» concluzionează amar Tudor Banu.

Dreptate, ochii plînși vor să te vadă... [citește_tot_articolul]

27 August 2015, 18:20 (14218 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Doi agenți de Ordine Publică, agresați în timpul serviciului

Slobozia: Doi agenți de Ordine Publică, agresați în timpul serviciului

Seria scandalurilor în care polițiștii devin victime ale infractorilor continuă la Slobozia. Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia l-au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, pe tînărul Daniel Robert Sîrbu, după ce acesta a agresat doi agenți ai Serviciului de Ordine Publică. Inculpatul se face vinovat de comiterea infracțiunilor de «ultraj» și «tulburarea ordinii și liniștii publice».

A împărțit pumni polițiștilor
Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de 26 august 2015, la orele 6,53. Potrivit procurorilor, agresorul agenților... [citește_tot_articolul]

27 August 2015, 16:45 (17944 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorul Daniela Manolache a plecat la DIICOT–Structura Centrală

Schimbări la Parchetul Județean

Procurorul Daniela Manolache a plecat la DIICOT–Structura Centrală

Schimbări importante la vîrful celei mai mari unități de Parchet din județ. De o săptămînă, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița are o nouă conducere. Toate acestea după ce procurorul Daniela Maria Manolache a fost delegată la Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală. Acum șefia instituției este asigurată, prin delegare, de procurorul Verginica Buzoianu, șefa Secției de Urmărire Penală din cadrul Parchetului Județean.

Activitate intensă
Procurorul Daniela Maria Manolache a fost delegată să ocupe funcția de prim-procuror... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 19:35 (15552 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia, la startul unui nou sezon în Liga Națională

Handbal

CSM Unirea Slobozia, la startul unui nou sezon în Liga Națională

Unirea Slobozia încheie o pauză competițională relativ săracă în jocuri amicale, dar extrem de bogată în transferuri. Poate că din aceste motive, aspect remarcat la meciul susținut cu prilejul prezentării lotului, echipa noastră nu are încă omogenitatea dorită. Unirea a întîlnit sîmbătă, 22 august, echipa secundă a celor de la CSM București. Înaintea partidei a fost prezentat lotul pentru sezonul 2015-2016 al Ligii Naționale. A lipsit de la această prezentare extrema Camelia Carabulea, aflată în recuperare după o operație la genunchi. Meciul a fost, cum era de așteptat, la discreția slobozencelor. În ciuda rezultatului final, 32-18 (15-8) pentru Unirea, nu putem trece cu vederea greșelile la finalizare... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 18:25 (12758 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: S-a ales cu dosar penal pentru că a șpăguit un polițist

Ialomița: S-a ales cu dosar penal pentru că a șpăguit un polițist

Cei care cred că pot scăpa de cozile de la ghișee sau insistența polițiștilor din trafic oferind șpăgi ajung, uneori, să fie trași la răspundere penală. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița scot la iveală o situație similară. Anchetatorii descriu cu lux de amănunte cum un cetățean oferă 50 de lei unui agent de poliție din Țăndărei, după ce a fost prins conducînd ilegal pe șosea. Fără să-i pese de funcție și de autoritate, omul legii pleacă cu banii, iar contravenientul își vede liniștit de drum. Procurorii le-au făcut dosare penale atît șoferului contravenient, cît și polițistului. Primul a fost trimis în judecată pentru dare de mită, în timp ce al doilea a fost anchetat pentru... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 16:45 (6847 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Final de vară în galben și albastru

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia revine în fotbalul mare

Final de vară în galben și albastru

Unirea Slobozia pornește din nou la drum. Nu revine, din păcate, acolo unde-i era locul (Liga a II-a), dar acest lucru poate fi posibil peste un an. Echipa-fanion a județului Ialomița va fi angrenată în competiția din seria a doua a Ligii a III-a și sînt multe aspecte care ne duc cu gîndul la promovarea în eșalonul secund încă din actuala stagiune. Vom avea, e drept, adversari redutabili în acest demers și vorbim aici de Juventus București, Delta Tulcea sau Viitorul II Constanța. Primul atu al Unirii este, și nu exagerăm, omogenitatea lotului. Acest aspect este generat de faptul că 10 dintre jucătorii disponibilizați în urma episodului «Curtea de Conturi» s-au întors să pună osul la revenirea... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 15:10 (5155 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dai șpagă, treci clasa

Profesoară trimisă în judecată la Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au finalizat cercetările în cazul profesoarei șpăgare de la Școala Postliceală Sanitară de la Slobozia. Femeia nu a scăpat de acuzații și a fost trimisă în judecată pentru luare de mită. Anchetatorii susțin că ea ar fi primit de la elevii săi o cutie cu bomboane și 400 de lei, în schimbul subiectelor în baza cărora au fost evaluați.

Filmul unei anchete
În luna iulie a anului trecut, în urma unui flagrant, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița descopereau într-o sală de examinare a Școlii Postliceale Sanitare... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 14:25 (16741 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 6000 de posibile victime ale infractorilor

Ialomița are 6000 de posibile victime ale infractorilor

O statistică a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată faptul că, la nivelul județului, aproximativ de 6000 de persoane pot fi potențiale victime pentru infractori. Datele oamenilor legii arată că cei mai vulnerabili sînt bătrînii. Pentru a evita orice risc, în primele 6 luni ale anului în curs, instituția a organizat numeroase campanii de prevenire.

Statistică îngrijorătoare Potrivit datelor furnizate de polițiști, cel mai mare număr al ialomițenilor cu risc victimal îl reprezintă bătrînii. Peste 2000 de persoane de vîrsta a treia din județ pot oricînd să cadă în plasa... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 13:25 (9021 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pompierii ialomițeni, afiliați la Asociația Internațională a Polițiștilor

Pompierii ialomițeni, afiliați la Asociația Internațională a Polițiștilor

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița s-au afiliat la Asociația Internațională a Polițiștilor (IPA). Demersul a avut ca rezultat înființarea Regiunii 2 Ialomița din cadrul marii organizații non-guvernamentale denumită IPA. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul unei ceremonii oficiale, organizată la Slobozia.

Militarii ISU, membri în IPA
La ședința de constituire a Regiunii 2 Ialomița din cadrul Asociației Internaționale a Polițiștilor, Filiala Română, au participat colonelul Adrian Popescu, șeful... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 12:10 (3604 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndăreiul, lider după 2 etape

Vacanțele s-au sfîrșit, sportul turează motorul din plin, nefăcînd excepție nici fotbalul județean. Așadar, Liga a IV-a Ialomița a ars deja 2 etape, iar surprizele n-au întîrziat să apară. Prima a fost ieșirea din scenă a Unirii Fierbinți, campioana ultimelor două ediții. Se pare că diriguitorii acestei echipe ar fi fost tentați să revină asupra retragerii, dar decizia a fost una tardivă. Locul Unirii a fost luat, coincidență fastă, de concitadinii de la Fulgerul, iar aceștia au pornit foarte serios în competiție. Și pentru că veni vorba de competiție...

Colelia la maxim Etapa a doua... [citește_tot_articolul]

25 August 2015, 10:15 (5020 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia: «Groapa lui Stoica», în sondaj

De două săptămîni încoace, «Groapa lui Stoica» a început să semene «a loc părăsit și neisprăvit». Spre deosebire de Negru Vodă însă, primarul Alexandru Stoica și-a pus palma în ..., ne scuzați de expresie!, și a plecat în concediu. Așa că, în locul celor nouă meșteri mari și a lui Manole zece, «care-i și întrece», la groapă mai lucrează doar doi Dorei care pompează de pe fundul gropii (na, că pînă la urmă am spus-o!) apa acumulată în urma ultimei furtuni.În aceste condiții, Independent propune slobozenilor o dezbatere argumentată pertinent, referitoare la dilema din acest moment a administrației locale: groapa trebuie sau nu să fie astupată?... [citește_tot_articolul]

21 August 2015, 16:25 (13116 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telenovelă însângerată la Andrășești

Arestat pentru «tentativă de omor»

Telenovelă însîngerată la Andrășești

O relație de dragoste imposibilă a fost motiv de scandal în sînul unei familii din comuna ialomițeană Andrășești, la sfîrșitul săptămînii trecute. În urma altercației, un bărbat a ajuns la spital, iar un altul a fost arestat preventiv la solicitarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «tentativă de omor».

Și-a făcut dreptate cu cuțitul
Povestea din spatele scandalului petrecut la Andrășești seamănă cu o adevărată telenovelă. Din datele pe care le-au reținut procurorii în această cauză, protagoniștii sînt un soț gelos, un concubin și o tînără... [citește_tot_articolul]

18 August 2015, 12:20 (8728 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Groapa lui Stoica» în oglindă

De 6 ori mai mult cu aceiași bani europeni

Slobozia: «Groapa lui Stoica» în oglindă

De aproape un an și jumătate, administrația locală oferă explicații menite să justifice întîrzierile în execuția lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției. De la «noi am făcut tot ce a depins de noi» și pînă la «sîntem epuizați fizic și moral», trecînd prin invariabilul «alții sînt de vină», oficialii administrației locale au arătat cu degetul în toate direcțiile încercînd să identifice «acarul Păun». Mai mult decît atît, toate scandalurile publice mediatizate de noi cu privire la această investiție au fost înfierate proletar, primarul Alexandru Stoica făcînd din publicația Independent «Inamicul nr. 1» al administrației locale. În acest... [citește_tot_articolul]

17 August 2015, 14:50 (20251 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Tinerețe fără bătrânețe, asistată medical

Slobozia: Tinerețe fără bătrînețe, asistată medical

Într-un oraș înțesat de saloane de cosmetică precum Slobozia, există un loc unde frumusețea este asistată medical. Cu aparate inovatoare și proceduri diversificate, Lia Laser Medspa garantează domnișoarelor și doamnelor din oraș că tinerețea fără bătrînețe poate deveni realitate.

Un proiect ambițios
Povestea singurului Centru de Estetică Medicală din Slobozia se scrie în imediata apropiere a Gării, la capătul bulevardului Unirii. Ideea înființării lui a apărut în 2010, an în care medicii Ionel și Adriana Stamate au decis să deschidă un Centru care să îmbine procedurile de înfrumusețare... [citește_tot_articolul]

17 August 2015, 12:10 (14668 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Doi morți și cinci răniți, în urma unui accident rutier

Tragedie la ieșire din Urziceni

Doi morți și cinci răniți, în urma unui accident rutier

Dimineață neagră pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și Buzău. Două persoane au murit, iar alte cinci au fost rănite în urma unui accident rutier. Se pare că șoferul vinovat de producerea tragediei ar fi adormit la volan...

Patru persoane au fost descarcerate
Din informațiile furnizate de polițiștii ialomițeni aflați la fața locului, se pare că accidentul ar fi fost produs de un cetățean ucrainean, în vîrstă de 43 de ani. Acesta se deplasa în direcția Buzău-Urziceni, iar la intrare în municipiu ar fi ațipit la volan și a pătruns pe contrasens. Astfel, el a intrat în coliziune... [citește_tot_articolul]

15 August 2015, 13:40 (9289 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

EVENIMENT

Ialomița: Consilierii județeni ignoră legea

Ialomița are 31 de consilieri județeni. Aceștia reprezintă forul legislativ al județului și sînt garantul respectării legii în Ialomița. Anual, conform articolului 52 din Legea 215/2001, consilierii județeni au obligația să redacteze un raport de activitate. La acest moment, doar 12 consilieri și-au respectat această obligație. Rapoartele sînt formale și lipsite de relevanță.

Somn de voie pe banii contribuabililor
Ialomița are 31 de consilieri județeni, aleși prin votul cetățenilor. Ei reprezintă forul legislativ al județului și sînt garantul respectării legii în Ialomița. În... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 20:15 (5517 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Mihai, cosmetician auto

Mihai, cosmetician auto

Angajat la stat, sclav la patron sau liber profesionist?! Un bucureștean naturalizat în Slobozia răspunde fără să clipească la această întrebare. L-am descoperit lîngă un autoturism prăfuit, cu o periută de dinți în mînă și trei pulverizatoare alături. «Sînt cosmetician. Cosmetician auto!» s-a recomandat el înainte de a ne spune una dintre cele mai inspirate povești pe care am ascultat-o în ultimul an.

Cînd viața îți dă lămîi...
...«fă o limonadă!» spune unul dintre miile de bancuri stupide care circulă pe internet. Lui Mihai Aldea viața nu i-a oferit nici măcar lămîi. A venit... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 17:55 (14576 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Sfîntu Gheorghe: Arestat preventiv pentru tentativă de omor

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus în urmă cu o săptămînă arestarea preventivă a unui bărbat, de 57 de ani, din comuna Sfîntu Gheorghe. Acesta este acuzat de comiterea infracțiunii de tentativă de omor.

Și-a terorizat familia Faptele pe care procurorii Parchetului Județean le-au reținut în cazul inculpatului de la Sfîntu Gheorghe s-au petrecut în urmă cu două săptămîni, mai exact în seara zilei de 28 iulie 2015. După un scandal purtat cu membrii familiei sale, acesta și-a ieșit din minți și i-ar fi amenințat pe toți cu moartea. Cu mintea tulbure, acesta... [citește_tot_articolul]

14 August 2015, 13:10 (4071 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
326 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Modificare legislativ-fiscală la achizițiile intracomunitare

Persoanele juridice și fizice care desfășoară activități economice în mod independent sau exercită profesii libere și au efectuat achiziții intracomunitare de bunuri în luna iulie 2012 sînt obligate să ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:37
(11274 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrînă de 77 ani, izbită de o mașină

În județul Ialomița, traversarea pietonilor prin locuri nesemnalizate și nemarcate corespunzător a stat la baza producerii în luna august a.c. a 7 accidente rutiere, în urma cărora 3 persoane au decedat ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:34
(9215 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 4,52 milioane lei, TVA de rambursat

În luna septembrie2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în suma de 4,52 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:32
(7619 vizualizări - 0 comentarii)


PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general, Otilia Dumitru

«PD-L Ialomița solicită demisia inspectorului școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, pentru cele întîmplate la Bacalaureat în acest an» se arată într-un comunicat de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2012, 13:31
(8534 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Septembrie 2012, 18:17


Slobozia: Sprijin pentru copiii cu dizabilități

Marți, 4 septembrie a.c., în cartierul Bora din Slobozia a fost inaugurat «Complexul de Servicii-Case de Tip Familial», destinat copiilor cu dizabilități din oraș. Capacitatea complexului este de 36 de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(8381 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: A intrat cu tractorul în tren

Accident feroviar în seara zilei de marți, 4 septembrie a.c., la trecerea de nivel cu calea ferată din comuna ialomițeană Sfîntu Gheorghe. Un tractor a fost izbit în plin de un tren de marfă. Din fericire ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2012, 17:24
(9711 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Amendat pentru că și-a înjurat profesorii!

Curtea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia a fost în după-amiaza zilei de joi, 30 august a.c., scena unui protest spontan. Supărat că nu a reușit să treacă o corigență, un elev a început ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:48
(20384 vizualizări - 23 comentarii)


Pietoni răniți în accidente la Urziceni și Adîncata

Un bărbat de 40 ani, din Urziceni, a fost transportat în cursul zilei de joi, 30 august a.c., la Spitalul Municipal după ce a fost implicat într-un eveniment rutier. Accidentul s-a produs la ora 17,45, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:41
(10339 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

Perieți: Pistol cu aer comprimat deținut ilegal, confiscat

În cursul zilei de joi, 30 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase și Secția Rurală Slobozia au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:35
(13158 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare: S-au împlinit 119 de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România

Eveniment marcant la Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. Oamenii în uniformă au serbat marți, 28 august a.c., 119 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale din România. La sfîrșitul săptămînii ...[citește_toată_știrea]

31 August 2012, 17:06
(8910 vizualizări - 1 comentariu)


Alexeni: Acroșat pe DN2A

Marți, 28 august a.c., pe raza localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Conform cercetărilor preliminare, un pieton care s-a angajat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:02
(8336 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Căzănești: Beat cui la volan a provocat un accident

În cursul zilei de miercuri, 29 august a.c., Poliția Căzănești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Gării, din localitate, s-a produs un accident de circulație. Din cercetările efectuate de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 16:00
(8339 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori prinși la furat

Trei tineri, în vîrstă de 15 și 16 ani, din comuna Alexeni, sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției de către un bătrîn de 79 ani, din ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(7193 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Miloșești: Anexe gospodărești incendiate de la o butelie

Joi, 30 august a.c., la Miloșești, anexele unei gospodării au luat foc din cauza unei acumulări de gaze provenită de la o butelie. Potrivit cercetărilor preliminare, flacăra focului de la aragaz s-a stins ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 15:58
(9054 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială
angajează
muncitori sau echipă pentru placări cu polistiren în București
Relații la telefon 0747/171.715

30 August 2012, 14:40


Hoți din Brăila, prinși în flagrant la Țăndărei

Patru persoane, cu vîrste cuprinse între 19 și 21 ani, domiciliați în județul Brăila, sînt cercetate pentru furt calificat, după ce au fost depistate în flagrant, în cursul nopții de marți spre miercuri ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 14:38
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

30 August 2012, 14:37


Slobozia: Pistol cu gaze, fără permis

În cursul zilei de marți, 28 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat, în urma unei acțiuni desfășurate, un bărbat de 57 ani, din Slobozia, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 13:01
(9758 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copaci dărîmați de vînt

Vîntul puternic înregistrat luni, 27 august a.c., pe teritoriul județului Ialomița a dus la prăbușirea unui copac pe acoperișul unei case. Evenimentul a avut loc în jurul orei 19,10, în cartierul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

30 August 2012, 12:55
(8166 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furtună


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

29 August 2012, 18:21


Anunț

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița caută să închirieze un apartament cu 4 sau 5 camere complet mobilat și utilat în vederea găzduirii unor voluntari străini pe perioadă de 1 an.
Se solicită o ofertă scrisă care să cuprindă adresa, descrierea apartamentului, numărul de camere, utilitățile, dotările deținute, date de contact în vederea vizitării locației și oferirii altor detalii etc.
Cei interesați sînt rugați să prezinte oferta la sediul DGASPC Ialomița din str. C.D. Gherea, nr. 1 (lîngă Șc. nr.6 Slobozia,
în spatele Pieței Mari), pînă pe data de 7.09.2012.
Pentru informații suplimentare ne puteți contacta la telefon 0243/231.088, între orele 8,00-16,00, persoană de contact Raluca Romaniuc.

29 August 2012, 18:08


Reviga: Atenție! Cad oameni din... nuc!

Temperaturile ridicate înregistrate la sfîrșitul săptămînii l-au băgat în spital pe un bărbat, de 53 ani, din Reviga. În noaptea de sîmbătă/duminică, 25/26 august a.c., omul a ajuns în stare gravă la Spitalul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 21:00
(8635 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă la Coșereni. Și-a ucis prietenul de pahar cu parul!

Omor la drumul mare vineri, 25 august a.c., pe străzile din Coșereni. După ce au uitat numărul paharelor cu băutură turnate pe gît, doi localnici, de 37 și 47 ani, s-au luat la ceartă. Scandalul s-a terminat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:55
(10731 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni crimă


Fetești: O fetiță de 3 ani a murit după ce bunica sa i-a administrat cafea măcinată pe post de medicament!

Poliția a fost sesizată duminică, 26 august a.c., de către un reprezentant al Spitalului Fetești, cu privire la faptul că la camera de gardă a fost adusă o minoră de 2 ani și 11 luni, care ulterior a decedat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:48
(13007 vizualizări - 1 comentariu)


Păltiniș: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Duminică, 26 august a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2A, în localitatea Păltiniș, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:46
(7802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Patru ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 22 și 40 ani, sînt cercetați de polițiștii rutieri întrucît au fost depistați la volanul unor autoturisme avînd o îmbibație alcoolică peste limitele legale. În ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:44
(8229 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Doi copii i-au furat bicicletele

Vineri, 24 august a.c., agentul Postului de Poliție Axintele a fost sesizat de către o femeie din comună, despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras din curtea locuinței două biciclete. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 20:43
(10788 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Casă în flăcări la Rovine, miriști incendiate

În dimineața zilei de duminică, 26 august a.c., în urma unui scurtcircuit electric, locuința unui cetățean din localitatea Rovine a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Slobozia și Serviciul ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:45
(9977 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tinere cercetate după ce au înșelat o vînzătoare

Două tinere, în vîrstă de 19, respectiv 26 de ani, ambele domiciliate în municipiul Brăila, sînt cercetate de polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:42
(7479 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...