Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Cardurile de sănătate scot bani din buzunarul asiguraților

Ialomița: Cardurile de sănătate scot bani din buzunarul asiguraților

Imposibil de utilizat din cauza problemelor tehnice, cardurile de sănătate eliberate asiguraților din Ialomița scot bani din buzunarele acestora. Peste 600 de ialomițeni trebuie să suporte contravaloarea cardurilor pe care le-au primit și, din diferite motive, le-au deteriorat. Pentru un singur card stricat statul percepe un tarif de 15,5 lei.

Situație complicată
Campania de distribuire a cardurilor electronice de sănătate a debutat în luna octombrie a anului 2014. Peste 180000 de persoane din Ialomița au primit prin poștă cardul. În luna mai 2015, utilizarea lui a devenit obligatorie... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 18:35 (7618 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Zodia Măturoiului la Slobozia

Zodia Măturoiului la Slobozia

De aproape un an de zile, angajații Polaris «terorizează» orașul cu măturoaiele. Măturau și anii trecuți, dar o făceau noaptea și deranjau mai puțin. Acum însă nimic nu-i mai oprește. Au mături uriașe și nu iartă nimic. Copii în cărucioare, pensionari toropiți de căldură, dame bine ieșite în tîrg, oameni cu treburi. Toată lumea se ferește și toată lumea e terorizată. Slobozia se mătură la metru pătrat!

Orașul văzut din praf
E cald încă de dimineață. De trei zile vîntul abia de adie împingînd vipia de pe o stradă pe alta. Cea mai fierbinte vară din ultimii 135 de ani face ravagii... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 17:40 (5638 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, cap de afiș la «Memorialul Ioan Pinter»

Tenis de cîmp

Slobozia, cap de afiș la «Memorialul Ioan Pinter»

Sîmbătă, 1 august, cu arme și bagaje, peste 100 de tineri tenismeni au luat cu asalt arenele Tenis Parc. A început a 15-a ediție a «Memorialului Ioan Pinter», una dintre cele mai de tradiție competiții ale tenisului juvenil din această zonă a țării. Categoria 12 ani este port-drapelul turneului. Aici competiția este catalogată la categoria I și, prin urmare, am avut de a face cu o adevărată îmbulzeală a jucătorilor. La feminin, favorita nr. 1 este Alexandra Iordache, sportivă pregătită de Ion Savu la CSS Slobozia. Aceasta și-a respectat statutul și a acces în finală, pe care mari șanse să o cîștige. La masculin, sînt premise foarte serioase să avem o finală 100% slobozeană. Favoritul nr. 1, Liviu... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 16:15 (4809 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Perdele forestiere pe drumurile naționale

Ialomița: Perdele forestiere pe drumurile naționale

Instituția Prefectului Ialomița a decis înființarea a peste 20 de hectare de perdele forestiere pînă la sfîrșitul acestui an. Realizarea perdelelor forestiere se va face de-a lungul drumurilor naționale și a Autostrăzii A2. În primii 5 ani de la înființarea acestor perdele forestiere, proprietarii de terenuri primesc o subvenție reprezentînd echivalentul unei cantități de 10 metri cubi de material lemnos.

Ordinul se execută
La jumătatea lunii iulie 2015, Instituția Prefectului Ialomița a analizat posibilitatea realizării programului anual de înființare a perdelelor forestiere... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 15:05 (5386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Radostina Genkova, transfer de extremă urgență

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Radostina Genkova, transfer de extremă urgență

CSM Unirea Slobozia a bifat zilele trecute a opta mutare de întărire a lotului. Ineditul acestui transfer constă în faptul că echipa noastră înregimentează prima jucătoare străină din istoria sa ce se întinde pe 8 ani. Bulgăroaica Radostina Genkova, în vîrstă de 27 de ani, va juca în următorul sezon pentru Unirea. Handbalista de 1,70 m a evoluat în campionatul precedent pentru HCM Roman, alături de care a jucat cîteva meciuri în cupele europene. Este jucătoare de bază a Naționalei Bulgariei, cu aceasta învingînd în iunie 2015 echipele Azerbaijanului și Insulelor Feroe în meciuri contînd pentru calificarea la Campionatul European din 2016. Genkova este extremă stînga, iar transferul său are printre... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 14:20 (4046 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Viitoarele stele ale lumii, show la Slobozia

Tenis de cîmp, Junior Davis Cup

Viitoarele stele ale lumii, show la Slobozia

A doua ediție a Junior Davis Cup organizată la Slobozia a avut un impact neașteptat de puternic asupra publicului slobozean. Au fost 3 zile de spectacol atît pe zgură, cît și în tot mai cochetele tribune de la TenisCon. România, Belarus, Bosnia, Germania, Marea Britanie, Estonia, Slovacia și Elveția au adus la Slobozia crema tenisului masculin sub 16 ani, iar acest lucru s-a văzut. Despre mulți dintre acești sportivi vom auzi în curînd în turneele ATP. Un exemplu în acest sens este germanul Nicola Kuhn care, la doar 15 ani, a fost imbatabil. Este doar unul dintre argumentele forte ale Germaniei, țară care a cîștigat turneul, impunîndu-se în finală în fața Elveției. Germania și Elveția merg în... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 12:05 (4705 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a ajuns la Călărași

«Trofeul Tinereții» a ajuns la Călărași

Duminică, 2 august 2015, Festivalul Amara și-a desemnat cîștigătorii. La ediția din acest an, «Trofeul Tinereții» a fost înmînat concurentei Gabriela Amzaru, în vîrstă de 16 ani, din județul Călărași. Tînăra este la a doua participare la acest concurs muzical.

Ropote de aplauze Intrată în concurs cu numărul 8, Gabriela Amzaru, cîștigătoarea ediției cu numărul 48 a Festivalului Concurs «Trofeul Tinereții», a interpretat melodiile «O mie...» și «Hora din Moldova». Cele două cîntece au devenit cunoscute datorită artistelor din Republica Moldova, care le-au interpretat în două dintre finalele... [citește_tot_articolul]

3 August 2015, 02:05 (10998 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

«Festivalul Tinereții» ediția 48

Prima seară de muzică nemuritoare

În perioada 1-2 august 2015, la Amara, se desfășoară cea de-a 48-a ediție a Festivalului-Concurs «Trofeul Tinereții». Ediția de anul acesta a adus pe scenă 13 concurenți. «Amara are un public avizat!» a declarat Horia Moculescu în cadrul conferinței de presă...

Măria Sa, Publicul Prima seară a celei de-a 48 a ediții a Festivalului de la Amara s-a ridicat mai presus de așteptările publicului. Deși modernizarea Grădinii de Vară mai are de așteptat, administrația locală a reușit să compenseze neajunsurile existente printr-o organizare ireproșabilă. Astfel, începînd cu orele 20,00, mica... [citește_tot_articolul]

2 August 2015, 14:20 (6556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeni traficați în mahalalele din Istanbul

Ialomițeni traficați în mahalalele din Istanbul

Recrutarea forței de muncă în străinătate se dovedește a fi o afacere ilegală. Doi bărbați au fost trimiși în judecată recent de procurorii DIICOT de la Slobozia după ce au exploatat prin muncă peste 20 de persoane, cu domiciliul în mai multe localități din România. Printre victime se numără și un grup de ialomițeni din comuna Grivița. Oamenilor le-au fost promise condiții de lucru decente în Istanbul, Turcia, însă au ajuns să doarmă prin gunoaie, împreună cu șobolanii.

Afacere ilegală cu muncitori români Potrivit Rechizitoriului întocmit de procurorii DIICOT, recrutarea românilor în... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 20:10 (8223 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Pocora vs Tinel pentru Consiliul Județean Pocora vs Tinel pentru Consiliul Județean

PNL Ialomița

Pocora vs Tinel pentru Consiliul Județean

Deși pierdută ante portas, bătălia pentru Ialomița naște conflicte majore în sînul PNL Ialomița. În lupta internă pentru nominalizarea la șefia Consiliului Județean Ialomița, alături de Cristina Pocora, și-a anunțat prezența și deputatul Gheorghe Tinel (fost PD-L). Inițial, candidatura acestuia a fost respinsă de copreședintele Vasile Blaga. La Slobozia, Vasile Blaga a negat public această decizie.

Pocora n-are încotro Așa cum anunțam săptămîna precedentă, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora este, oficial, singurul candidat al PNL nominalizat pentru funcția de președinte al Consiliului... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 18:20 (22869 vizualizări - 64 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița aleșilor din Consiliul Județean

Ialomița aleșilor din Consiliul Județean

Joi, 23 iulie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței s-au numărat o serie de proiecte de hotărîre așteptate cu interes de ialomițeni și mediul de afaceri locali. Dintre acestea reamintim proiectul de hotărîre privind aprobarea execuției bugetului general al județului pe trimestrul II, cel privind stabilirea prețurilor medii ale produselor agricole sau cel privind aprobarea autorizației speciale pentru transporturi.

Viața după Ciupercă
În absența președintelui Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 16:45 (6023 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Un proiect de hotărîre inclus în ultimul moment pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea rezultatului final al concursului de proiecte de management organizat pentru ocuparea postului de manager al Muzeului Agriculturii Slobozia. Reamintim că proiectul propus de Gheorghe Petre a fost notat cu 9,82, în condițiile în care acesta a fost singurul candidat. Imediat după confirmarea sa în funcție prin vot, Gheorghe Petre a declarat în plen: «Muzeul nostru este un muzeu național, unic în țară și chiar în Europa. Strădania noastră este de a prezenta și pune în valoare acest patrimoniu, de a-l conserva și restaura, precum și să reușim, cu siguranță o vom face!, să realizăm expozițiile culturale... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 15:15 (8677 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autoritatea Teritorială de Ordine Publică funcționează din nou

După 3 ani

Ialomița: Autoritatea Teritorială de Ordine Publică funcționează din nou

ATOP Ialomița și-a reluat activitatea după 3 ani de pauză. Președintele acestui organism consultativ al județului, Laurențiu Șonchereche declară că va face eforturi pentru asigurarea siguranței cetățenilor din Ialomița.

După 3 ani de pauză
Autoritatea Teritorială de Ordine Publică Ialomița și-a întrerupt activitatea în urmă cu trei ani, la alegerile din 2012. Joi, 23 iulie 2015, această structură cu rol consultativ și-a reluat activitatea. Președintele ATOP, Laurențiu Șonchereche, susține că «ATOP nu este un organism de control. Este o structură cu rol consultativ care, împreună... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 14:35 (6550 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Submăsura 19.1 relansează elaborarea strategiilor de dezvoltare locală

LEADER 2014-2020

Submăsura 19.1 relansează elaborarea strategiilor de dezvoltare locală

Grupurile de Acțiune Locală din Ialomița (parteneriate privat-publice active, constituite din reprezentanți ai sectorului public, sectorului privat și societății civile) sprijină la acest moment toate unitățile administrativ teritoriale din județ, cu excepția comunei Alexeni. Submăsura 19.1 «Sprijin pregătitor pentru elaborarea strategiilor de dezvoltare locală» vizează creșterea capacității de colaborare, necesară unor strategii integrate, oferindu-se posibilitatea de a lucra împreună și de a interacționa în favoarea comunităților din teritoriile LEADER. LEADER contribuie la obiectivele de dezvoltare rurală identificate la nivelul PNDR 2014-2020.

Mai repede, mai sus, mai puternici... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 13:10 (5819 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar

Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar

Bazarul Municipal din Slobozia a devenit noul Eldorado imobiliar al Sloboziei, concesionarii maghernițelor care străjuiau una dintre arterele de circulație construind  haotic. «Consiliul Local a aprobat prin PUZ doar construirea de spații provizorii. În locul lor, am înțeles, apar construcții definitive!» confirmă consilierul local Radu Paros. Surse din cadrul administrației locale ne-au confirmat că noile construcții sînt ridicate ilegal. Primarul Alexandru Stoica neagă evidența.

Orașul tuturor posibilităților
Cea de-a doua alee a Bazarului Municipal Slobozia a... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 22:20 (8133 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are un nou director medical

Dr Tron a fost detronat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are un nou director medical

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au anunțat schimbări importante la nivelul conducerii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Oficialii au făcut publică schimbarea directorului medical al celui mai mare spital din județ. Astfel, stomatologul Andrei Tron a fost înlocuit cu medicul chirurg Dan Malincenco.

Un simplu stomatolog
În luna mai a acestui an, dr Andrei Tron și-a depus candidatura pentru a ocupa funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Surprinzător este faptul că înainte de desfășurarea efectivă a concursului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 21:20 (28742 vizualizări - 23 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița are complexul PSD!»

Alina Gorghiu, copreședintele PNL

«Ialomița are complexul PSD!»

Vineri, 24 iulie, copreședinții PNL Alina Gorghiu și Vasile Blaga au participat, la Slobozia, la o ședință extinsă a Biroului Politic Teritorial. Întîlnirea s-a desfășurat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, a durat două ore și a reunit atît reprezentanții PNL din teritoriu, cît și pe cei ai fostului PD-L. Oficial, cei doi reprezentanți «de la Centru» au discutat probleme legate de «viitoarea campanie electorală, selecția candidaților în cadrul competiției interne și potențialul electoral al județului». În realitate, vizita celor doi a avut drept scop stabilirea pulsului PNL într-un județ eminamente «roșu». În cadrul conferinței de presă care a urmat întîlnirii, Alina Gorghiu a declarat... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 20:10 (9000 vizualizări - 25 comentarii)

POLITICĂ

Războiul politic pentru Slobozia a început

Fumigenele electorale ale PNL Ialomița

Războiul politic pentru Slobozia a început

Slobozia reprezintă una dintre mizele principale ale alegerilor locale din 2016. Deși ruinată financiar, capitala județului Ialomița reprezintă un trofeu pe care fiecare partid politic local și-l dorește în panoplia sa. Din păcate, niciunul dintre aceste partide, nici măcar PSD, nu are un vînător, pardon, un candidat suficient de carismatic pentru a obține acest trofeu. Pentru a compensa acest handicap, PNL lansează pe piață candidaților locali, sub paravanul unei competiții interne, cîteva nume. Dintre cei nominalizați, susține conducerea partidului, cel care va fi cel mai bine plasat în sondaje va fi confirmat oficial în funcție la 1 august 2015.

Un context politic penal... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 19:35 (8624 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Tinerii la putere

Fotbal, amical, Unirea Slobozia-CSM Oltenița 4-3

Tinerii la putere

Unirea Slobozia reia încet, dar sigur, drumul pe cărarea binecunoscută ce duce spre liga secundă. Cu Ion Ionescu pe banca tehnică, dar și cu 9 «grei» reveniți în culorile galben-albastre (aceasta dacă nu-i punem la socoteală pe puștii din pepiniera proprie care au apucat să bifeze jocuri în eșalonul secund!), Slobozia își permite să viseze din nou la victorii în fața unor adversari cu pretenții. Drumul este lung pînă acolo, iar timpul este scurt pînă la reluarea campionatului. Prin urmare, amicalele au început să curgă, iar echipa caută să-și încheie relațiile de joc. Un prim pas a fost făcut sîmbătă, 25 iulie, cînd Unirea a primit vizita călărășenilor de la CSM OItenița. Ionescu a utilizat în... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 19:05 (5433 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Operațiunea «Asfaltul»

15 mii de tone de asfalt pentru gropile Sloboziei

Operațiunea «Asfaltul»

Administrația locală a achiziționat la începutul acestei veri 14800 de tone de asfalt pentru reabilitarea arterelor de circulație din Slobozia. Efortul bugetar se ridică la aproximativ 6,5 milioane de lei, bani în care este inclus și transportul. Pînă la acest moment, 30% din asfaltul achiziționat a fost folosit. «Lucrăm exclusiv cu angajații DADP. Nu avem costuri suplimentare!» a declarat primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Dublu sau nimic
În 2014, municipalitatea locală decidea că cea mai ieftină soluție de asfaltare a gropilor din oraș o reprezintă achiziționarea asfaltului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 18:35 (7349 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
233 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii și polițiștii ialomițeni au intervenit miercuri, 3 martie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier petrecut în zona localității Cotorca. Din evenimentul rutier au ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 09:30
(3385 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


APIA: A demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de luni, 1 martie 2021, a demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021.Fermierii interesați vor putea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:35
(3157 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Marți, 2 martie 2021, în prezența oficialităților locale și județene, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a semnat contractele de execuție de lucrări la DJ201, tronsonul Coșereni-Axintele ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:30
(3162 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 5 martie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:25
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 20000 de lei

78 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate, în ultimele 24 de ore, de forțele de ordine angrenate în acțiunile pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a  infectării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bunuri de peste 55000 de lei, confiscate

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 1 martie, la 38 de evenimente, 31 dintre acestea fiind semnalate pe numărul unic de urgență 112. Totodată, au fost constatate 16 infracțiuni, din care 2 contra ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:50
(2173 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 localități din județ în Scenariul Roșu, din cauza creșterii ratei de incidență

Rata de incidență a cazurilor de COVID-19 crește de la o zi la alta la nivelul județului Ialomița. Marți, 2 martie a.c., la nivelul județului valoarea acesteia este 1,02/1000 de locuitori.  Într-o ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:50
(4536 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8277, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:25
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bebelușă în stare gravă, transferată la București

O fetiță născută la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu grave malformații cardiace, a fost transferată la Spitalul «Marie Curie» din București.

Intervenție a elicopterului SMURD ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:50
(3276 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la vana de legătură de la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:40
(2578 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de vizare a carnetelor de rentă viageră

În contextul actual privind epidemia de Coronavirus pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 01.03-31.08.2021, pentru obținerea sumei ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 17:35
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8244, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 16:10
(2093 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

Luni, 1 Martie 2021, polițiștii rutieri au înlocuit punctele de penalizare cu lalele, punctele de amendă cu zambile iar avertismentele cu frezii, devenind dis de dimineață vestitorii primăverii. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 55500 de lei

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa aleasă, precum și respectarea restricțiilor privind deplasarea pe timpul nopții și a cerințelor impuse comercianților, se mențin în atenția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:40
(3213 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Ialomițenii pot subscrie și în luna martie 2021 pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:20
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița anunță Recensământul populației și locuințelor de probă

Recensământul de probă este un sondaj care se desfășoară anterior Recensământului, în scopul verificării practice și îmbunătățirii aspectelor organizatorice și tehnice. Este un exercițiu cu scopul de a ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:05
(8212 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 28 februarie a.c., în jurul orelor 20,00, la ieșire din Urziceni către Buzău. Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 23:00
(4385 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


1/2 martie 2021: «Solidaritatea Sanitară» împresoară porțile Parlamentului

Luni, 1 martie 2021, și marți, 2 martie a.c., zilele în care în care va fi dezbătut în plen și aprobat Bugetul, Federația «Solidaritatea Sanitară» protestează la porțile Parlamentului, «asediind» parlamentarii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 17:25
(2205 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8230, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 15:55
(1863 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8216, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2021, 15:35
(2309 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat rătăcit în pădure, salvat de pompieri

Pompierii din Slobozia au intervenit joi, 25 februarie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unui bărbat de 49 de ani. Acesta a apelat numărul de urgență 112, precizând faptul că s-a rătăcit într ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:55
(2048 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

În cursul zilei de joi, 25 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier de producere a ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:40
(2409 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: 28 februarie-Ziua Protecției Civile din România

La 28 februarie sărbătorim Ziua Protecției Civile din România, dată la care, în anul 1933, Regele Carol al II-lea, prin «Înalt Decret Regal nr. 468», a aprobat Regulamentul apărării contra atacurilor aeriene ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:25
(1666 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară, la nivelul întregului județ. Astfel, în urma verificărilor au fost aplicate 173 de ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:20
(1155 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8191, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 15:45
(2168 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Miercuri, 24 februarie a.c., în timpul unei acțiuni de combatere a braconajului piscicol, polițiștii din Stelnica au identificat pe malul stâng al Brațului Borcea un bărbat, de 52 de ani, care descărca ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:50
(2478 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 9000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Pentru abaterile constatate au fost aplicate 173 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:45
(3424 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia vernisează luni, 1 martie 2020, expoziția «Ștergarul-Icoana Sufletului». Evenimentul se organizează în sala mare a instituției, de la orele 14,00. ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8160, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 15:20
(2264 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cartușe de vânătoare confiscate după ce un bărbat și-ar fi amenințat mama că «o va împușca»

Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Manasia, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru săvârșirea infracțiunilor de «amenințare» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor». Marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 16:15
(6406 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...