Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doctorul Vasile Olaru, vizat de procurorii Parchetului Județean

Scandal cu iz penal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Doctorul Vasile Olaru, vizat de procurorii Parchetului Județean

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, alături de polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au descins în dimineața zilei de luni, 15 iunie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Anchetatorii au în vizor 5 suspecți, angajați ai unității medicale, acuzați că ar fi comis fapte penale.

Descinderi la spital
Printre suspecții care urmează să fie audiați la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se numără și doctorul Vasile Olaru. Toate acestea într-un dosar penal al cărui obiect sînt fapte de «abuz în serviciu» și «fals intelectual... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2015, 11:40 (25223 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Dezinsecția Sloboziei, asigurată de DADP

Autoritățile lasă orașul pradă țînțarilor

Dezinsecția Sloboziei, asigurată de DADP

În mai puțin de o săptămînă, explică specialiștii în dezinsecție și deratizare, Slobozia va fi asediată de țînțari. Arma secretă pentru contracararea acestui fenomen de către autoritățile locale o reprezintă Direcția de Administrare a Domeniului Public. Aflată la prima experiență de acest gen, DADP este lipsită de experiență și incapabilă să gestioneze problema dezinsecției. În aceste condiții (și în cazul fericit în care procesul de dezinsecție va demara în această vară!), municipalitatea va cheltui inutil și ineficient fonduri publice, lăsînd Slobozia pradă țînțarilor.

Istoria incompetenței administrative... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 19:45 (5738 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1000 de pietoni, amendați de polițiștii ialomițeni

În 2014

1000 de pietoni, amendați de polițiștii ialomițeni

Regulile de circulație se aplică și în cazul pietonilor, nu doar în cel al șoferilor. O statistică oferită publicității de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că peste 1000 de persoane din județ au fost sancționate anul trecut pentru că au încălcat legislația rutieră.

Cu ochii în patru după pietonii contravenienți Cele mai multe abateri constatate de polițiștii Serviciului Poliției Rutiere Ialomița din cadrul IPJ în rîndurile pietonilor vizează traversarea prin locuri neamenajate și nemarcate corespunzător sau traversarea prin intersecții fără a respecta... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 18:55 (5553 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Integrarea romilor ialomițeni, exemplu de bună practică la nivel național

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a reușit

Integrarea romilor ialomițeni, exemplu de bună practică la nivel național

În urmă cu un an și jumătate, Consiliul Județean Ialomița aproba implicarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița în 2 proiecte cu finanțare europeană, care presupuneau integrarea romilor ialomițeni pe piața muncii. Derularea celor 2 proiecte se apropie acum de final, iar unul dintre ele, denumit «calificarea meseriașilor romi» a fost propus la nivel național ca exemplu de bună practică. Paul Marcu, directorul instituției, declară că această recunoaștere confirmă utilitatea indiscutabilă a finanțării: «Mulți spun că sînt bani cheltuiți inutil. Dar acești bani sînt purtători de taxe și impozite, intră în sistem. Și, înainte de toate, oferi acestor oameni șansa... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 16:50 (9007 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Festivalul Florilor», în curtea Liceului «Iordache Zossima» Armășești

«Festivalul Florilor», în curtea Liceului «Iordache Zossima» Armășești

A devenit deja o tradiție pentru elevii Liceului Tehnologic «Iordache Zossima» din Armășești ca, la fiecare început de vară, să organizeze «Festivalul Florilor». Manifestarea a adunat în curtea unității de învățămînt peste 200 de elevi din toate localitățile apropiate comunității. Momentul culminant al evenimentului l-a reprezentat parada copiilor, îmbrăcați în costume care imită florile de mai și iunie.

Cartea de vizită a unei școli
De 6 ani, «Festivalul Florilor» a devenit cartea de vizită a Liceului Tehnologic «Iordache Zossima» din Armășești. O zi întreagă copii de toate vîrstele... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 14:05 (5404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cerut dizolvarea Urban!

Dată fiind situația dezastruoasă a operatorului de apă

Primăria Slobozia a cerut dizolvarea Urban!

Miercuri, 10 iunie 2015, consilierii municipali s-au întîlnit în cadrul Adunării Generale a Acționarilor Urban SA pentru a dezbate situația societății. Printre temele dezbătute s-a numărat și cea privind «dificultățile majore cu care se confruntă societatea». Conform documentației supuse dezbaterii, datoriile Urban SA către Primăria Slobozia și Amonil se ridică la aproximativ 20 milioane de lei, situație în care «orice persoană interesată poate cere dizolvarea societății».

Primăria, obligată să dizolve SC Urban
Documentația prezentată miercuri în cadrul ședinței ordinare a AG... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2015, 13:20 (10962 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Control ministerial la Spitalul de Urgență Slobozia

Control ministerial la Spitalul de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a intrat, pentru a doua oară, în atenția Corpului de Control al Ministerului Sănătății. Dacă primul audit a fost «orchestrat» de Silvian Ciupercă, de această dată el s-ar fi efectuat în baza unei plîngeri. Timp de 3 zile, organele abilitate ale Ministerului de Resort au verificat maniera în care s-a desfășurat concursul de manager în baza căruia medicul Violeta Șapira a fost confirmată în funcție, dar și situația arieratelor. Reprezentanții Spitalului de la Slobozia nu au oferit însă explicații certe cu privire la acțiunea Corpului de Control. «Au verificat Compartimentul RUNOS și arieratele» a declarat laconic medicul Violeta Șapira. La fel de limitați în... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 23:20 (8836 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița caută inspectori școlari

Funcțiile nu țin de cald

Ialomița caută inspectori școlari

Luminița Barcari a eșuat în încercarea de «politizare» a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În lipsa banilor, inspectorii școlari nu se înghesuie să ocupe funcțiile. Șeful instituției cere public «bani pentru decontarea transportului». La acest moment sînt libere 8,5 din cele 18 norme de inspectori școlari existente la nivelul județului...

«Politizarea» Învățămîntului ialomițean a eșuat
Concursul de numire în funcție a inspectorului general Luminița Barcari (susținută de către PNL) reprezintă, pînă la acest moment, singurul succes al campaniei de «politizare» a Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 20:35 (8436 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Atacatorul unor polițiști, trimis în judecată

Fetești: Atacatorul unor polițiști, trimis în judecată

Procurorii din Fetești au finalizat cercetările într-un dosar de ultraj. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe un bărbat care, în cursul anului trecut, a atacat polițiștii care îl opriseră în trafic. Bărbatul se urcase la volan sub influența băuturilor alcoolice.

I-a lovit și înjurat pe polițiști Fapta cercetată de oamenii legii s-a petrecut în luna septembrie 2014. Numitul Vasilică Viorel Vișan a fost oprit pe dreapta de o patrulă, iar în momentul în care i-au cerut documentele, oamenii legii au constatat faptul că acesta emana halenă alcoolică. Simțindu-se deranjat de polițiști... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 18:35 (4324 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești ultraj

Click aici

EVENIMENT

2029 de elevi ialomițeni au intrat în focurile Bacalaureatului

2029 de elevi ialomițeni au intrat în focurile Bacalaureatului

Luni, 8 iunie 2015, a început oficial sesiunea de vară a Bacalaureatului din acest an școlar. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în această primă etapă susțin examenul de maturitate un număr total de 2029 absolvenți de liceu din întreg județul. Cele mai multe emoții vor fi însă la probele scrise, acolo unde elevii vor fi supravegheați cu camere video.

A început BAC-ul de vară
În  prima zi a acestei săptămîni, la primele ore ale dimineții, toți absolvenții de clasa a XII-a au luat cu asalt liceele în care au învățat pentru... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 17:50 (4913 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început bătălia pentru locuințele ANL

Sezonul 2015

Slobozia: A început bătălia pentru locuințele ANL

Municipalitatea slobozeană promite 48 de locuințe ANL în luna august. Termenul limită pentru înscrierea pe noua listă a fost 30 mai. Noile locuințe sînt așteptate de peste 150 de potențiali beneficiari.

Punct și de la capăt
Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe contestațiile depuse de beneficiarii ANL și municipalitatea slobozeană o ia de la capăt. La 30 mai 2015 s-a încheiat perioada legală de depunere a cererilor pentru cele 48 de locuințe tip ANL care urmează a fi date în folosință pînă la sfîrșitul lunii august 2015. «Au fost notificați toți cei care au depus cereri la Primărie... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 17:05 (5725 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Ialomița a avut noroc

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a scăpat de declasarea medicală, una dintre consecințele închiderii Secției Pediatrie. La sfîrșitul săptămînii precedente, Consiliul Județean Ialomița a anunțat public că unitatea medicală a obținut «derogarea de la Ordinul 870», necesară pentru asigurarea gărzilor. Este de așteptat ca «derogarea» să poată fi aplicată și celorlalte spitale din județ.

Norocul se face, nu se așteaptă
La sfîrșitul săptămînii precedente, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat public că Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va rămîne... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 16:20 (7460 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

43,3 mii de persoane merg la serviciu în Ialomița

Un raport al Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița prezintă situația persoanelor din județ care se află în cîmpul muncii. Potrivit informațiilor publice, în primele 5 luni ale anului în curs, 43 mii de persoane erau angajate pe raza județului nostru.

Cine mai muncește în Ialomița
În ciuda faptului că mediul de afaceri este decimat de criză și a faptului că posturile în instituțiile publice sînt greu de deblocat, datele Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița arată că, în primele 5 luni ale anului în curs, în județ erau înregistrați un număr total de 4661 angajatori... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 15:55 (4173 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Marșul poștașilor

Marșul poștașilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, Sindicatul Lucrătorilor Poștali Ialomița, a organizat, după 4 ani de pauză, ediția județeană a maratonului poștașilor. Aflată la a 36 ediție, competiția a reunit în Parcul Ialomița din Slobozia ultimii angajați sindicaliști ai Poștei ialomițene. «Mi-a plăcut de cînd mă știu meseria asta. Tata a fost poștaș. Cînd venea acasă îi luam șapca și mă plimbam prin curte strigînd: „Poșta! Poșta!“. E cea mai frumoasă amintire din copilăria mea!» ne-a povestit Niculina Oancea, cîștigătoarea probei feminine.

Sic transit gloria mundi
Maratonul e programat... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 15:15 (6200 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, în grupă cu Știința și Slatina

Handbal, Barajul se joacă la Rîmnicu Vîlcea

Slobozia, în grupă cu Știința și Slatina

UPDATE CSM Unirea Slobozia-Știința București 24-21!

Programat inițial pe 10-12 iunie 2015, barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională a handbalului feminin a fost devansat cu 2 zile. Astfel, competiția a pornit pe 8 iunie 2015, iar locul de desfășurare este Sala «Traian» din Rîmnicu Vîlcea. Unirea Slobozia este în grupă cu vechea cunoștință Știința București, dar și cu locul 4 din seria a 2-a a Diviziei A, CSM Slatina. În cealaltă grupă sînt Cetate Deva, Măgura Cisnădie și HM Buzău. Concluzia destul de pertinentă ar fi că cele două reprezentante ale Ligii Naționale, Slobozia și Deva, sînt favorite certe la cîștigarea grupelor, aspect ce ar aduce automat biletele pentru încă un sezon pe prima scenă. Spre exemplu, în vreme ce Unirea a avut... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 14:35 (4883 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cel mai bătrân infractor din Ialomița, internat într-un spital de boli psihice

File din dosare

Cel mai bătrîn infractor din Ialomița, internat într-un spital de boli psihice

Potrivit datelor furnizate de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, cel mai bătrîn infractor din județ are 84 de ani și este din Fetești. Bătrînul este internat într-un spital de boli psihice, după ce și-a ucis cel mai bun prieten cu o toporișcă. Cercetările anchetatorilor au scos la iveală faptul că el suferea de o formă gravă de demență, boală a cărei simptomatologie s-a declanșat în momentul în care omul a fost împins spre crimă.

Crimă odioasă în prag de alegeri prezidențiale
Aproape de închiderea urnelor, în primul tur al alegerilor prezidențiale desfășurate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 13:45 (5489 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Justiția din Ialomița, văzută prin «ochii» CSM

Justiția din Ialomița, văzută prin «ochii» CSM

Consiliul Superior al Magistraturii a dat publicității recent un document prin care a analizat starea justiției din România. Raportat la nivelul județului Ialomița, analiza CSM a arătat faptul că instanțele au judecat cu celeritate cauzele aflate pe rol, iar unii procurori au probleme disciplinare, aceștia fiind sancționați potrivit legii.

Instanțele, la raport La un an distanță de la intrarea în vigoare a noilor Coduri Penal și de Procedură Penală, Consiliul Superior al Magistraturii a întocmit un raport cu privire la starea justiției din țara noastră. În județul Ialomița, oficialii... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 13:15 (5734 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

«Juniorii au nevoie ca echipa mare să-și reia activitatea!»

Fotbal, Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

«Juniorii au nevoie ca echipa mare să-și reia activitatea!»

Trecînd peste toate dificultățile, grupele de juniori ale Unirii Slobozia au dus la bun sfîrșit sezonul competițional 2014-2015. Rezultatele nu au fost rele, iar perspectivele sînt încurajatoare. Despre toate aceste aspecte ne vorbește antrenorul Ion Ionescu, omul cel mai implicat în fotbalul juvenil slobozean, într-un interviu devenit deja tradiție la final de sezon.
-Domnule Ionescu, cu toate că a fost an de tranzit între generații, juniorii A au făcut o figură frumoasă...
-Una peste alta, locul 4 ocupat în acest an, la cîteva puncte de locul 2, nu poate fi decît un rezultat frumos. Rămîne de văzut ce se va întîmpla cu acești copii și dacă vor fi... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 12:35 (5393 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Crăsani: Bătrîn arestat preventiv după ce și-a înjunghiat nepotul

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au cerut în urmă cu o săptămînă arestarea preventivă a unui bătrîn, de 74 de ani, din satul Crăsani, județul Ialomița, după ce și-a înjunghiat nepotul. Bărbatul, în vîrstă de 32 de ani, a avut nevoie de 85 de zile de îngrijiri medicale...

Cercetările sînt în plină desfășurare Faptele reținute de procurori în cazul numitului Gheorghe Neculae, în vîrstă de 74 de ani din satul Crăsani, s-au petrecut anul trecut, în preajma Sărbătorilor de Iarnă. Amețit de aburii alcoolului, bătrînul a pus mîna pe un cuțit și l-a înfipt în trupul nepotului... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 11:35 (2920 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Consiliul Local Ciochina se joacă de-a administrația

Ialomița: Consiliul Local Ciochina se joacă de-a administrația

Aflat de 3 ani în stare de letargie, Consiliul Local din Ciochina este acuzat de cetățeni de «dezinteres edilitar». În urmă cu o săptămînă, reprezentanții administrației locale s-au reunit pentru a dezbate problemele comunității. Pe ordinea de zi au fost trecute doar 3 proiecte, cu tot cu secțiunea «Diverse»,  niciunul însă de utilitate publică. «Au fost, într-adevăr, chestiuni pur tehnice, dar și ele trebuiau dezbătute...» ne-a declarat Nicoleta Fotache, fost viceprimar al localității, actual consilier local din partea PNL.

USL trăiește la Ciochina
Ultima dată cînd comunitatea... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 11:05 (6065 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Luni, 29 iunie 2015, polițiștii au fost alertați cu privire la dispariția unei fetițe din Fetești. Copila, pe numele său MIHAI DENISA, de 8 ani, a dispărut în jurul orei 19,00, de pe un ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 19:10
(5859 vizualizări - 0 comentarii)


Crunți: Și-a incendiat locuința

Sîmbătă, 27 iunie a.c., locuința unui cetățean din satul Crunți, comuna Reviga a fost incendiată. Potrivit pompierilor ialomițeni, solicitați să stingă incendiul, focul ca izbucnit după ce proprietarul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 17:20
(4188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Crunți incendiu


Cotorca: Accident mortal după ce o mașină a lovit un cal

Sîmbătă, 27 iunie a.c., un șofer s-a răsturnat cu mașina în apropierea localității Bucu. Evenimentul rutier s-a produs ca urmare a faptului că șoferul a pierdut controlul direcției de mers. Bărbatul, în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 15:05
(4783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți, la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni au prins în trafic patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 22 și 59 ani, care conduceau autovehicule deși erau băuți. Valorile rezultate ca urmare ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 12:55
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 320 de amenzi aplicate

Peste 320 de amenzi rutiere au fost aplicate de polițiștii ialomițeni la sfîrșitul săptămînii recent încheiate, respectiv în perioada 26-28 iunie 2015. Mai mult, ca urmare a acțiunilor întreprinse în scopul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 11:45
(4280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la hoții din mașini

Miercuri, 24 iunie 2015, la primele ore ale dimineții, polițiștii efectuează 20 de percheziții, în 4 județe, la persoane bănuite de savîrșirea infracțiunilor de furt și  furt calificat. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2015, 10:20
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Drapelului», sărbătorită la Slobozia

Autoritățile din Slobozia vor serba și anul acesta «Ziua Drapelului». Evenimentul se va desfășura vineri, 26 iunie 2015, în Piața Unirii din oraș. Momentul va fi marcat printr-o slujbă religioasă, dar și ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 20:15
(2619 vizualizări - 0 comentarii)


Tabără de vară în stațiunea Amara

Eveniment inedit la Amara. Reprezentanții Clubului Montan Excelsior Slobozia îi invită pe toți pasionații de aventură să petreacă un week-end de neuitat pe plajele din stațiune. Astfel, între 31 iulie- ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 19:10
(7163 vizualizări - 3 comentarii)


Jandarm ialomițean, campion la tenis de câmp

Jandarm ialomițean, campion la tenis de cîmp

Finala campionatului de tenis de cîmp organizată în cadrul Ministerului Afacerilor Interne în municipiul Cluj-Napoca, în perioada 15-20 iunie 2015, a fost cîștigată la categoria «sub 35 de ani» de plutonierul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:40
(4461 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița, primul loc pe țară la depunerea cererilor unice de plată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că la termenul-limită de depunere a cererii unice de plată 2015 fără penalități, respectiv 15 iunie 2015, județul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 18:05
(3790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Examenul de Capacitate, în siguranță

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 22-26 iunie 2015, ordinea și siguranța publică la 9 centre de examinare și 2 pentru evaluare, dar și măsuri de ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 17:25
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 iunie, data limită pentru plata obligațiilor fiscale

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că data de 25 iunie este termenul limită pentru declararea și efectuarea plăților obligațiilor fiscale aferente perioadei ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 16:05
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: 11 ha de orz, mistuite de flăcări

Scînteile produse de un utilaj agricol au dus la izbucnirea unui incendiu la un lan de orz de pe raza localității Bărbulești. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza zilei de sîmbătă, 20 iunie 2015, iar ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 15:20
(3352 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 35 și 51 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 14:40
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 accidente, 7 persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 19-21 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 6 accidente rutiere, soldate cu rănirea a șapte persoane. Vineri, 19 iunie, Poliția a fost sesizată cu ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 13:35
(2981 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 12:15
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița au fost angrenați, în perioada 12-14 iunie 2015, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2015, 11:05
(3081 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 39 de facturi fictive și peste 2,24 milioane de lei evaziune

Potrivit unui comunicat de presă al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «procurorii au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul DUMITRU ANDREI,  sub ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2015, 14:05
(9140 vizualizări - 2 comentarii)


Inventarierea terenurilor în județul Ialomița

În data de 17 iunie a.c., Instituția Prefectului a organizat o nouă reuniune de lucru a specialiștilor însărcinați cu inventarierea terenurilor disponibile pe teritoriul județului Ialomița, în vederea finalizării ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2015, 18:30
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la sediul Finanțelor. Persoane bănuite de evaziune fiscală și fapte de corupție!

În dimineața zilei de miercuri, 17 iunie 2015, polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează 6 percheziții la sediul unei instituții publice, la punctul de lucru al unei ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2015, 10:35
(11212 vizualizări - 12 comentarii)


Bărcănești: Băiat de 13 ani, ucis de fulger

Marți, 16 iunie a.c., în jurul orei 9,10, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unui băiat, în vîrstă de 13 ani, care a fost lovit de un fulger, la aproximativ 3 km distanță de localitatea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 17:20
(6018 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, un mort și trei persoane rănite

Sîmbătă și duminică, 13/14 iunie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Astfel, sîmbătă, 13 iunie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 14:35
(5244 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 20 de permise reținute, amenzi de peste 100000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 12-14 iunie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 13:50
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal

Ialomița: Accident mortal

Un tînăr în vîrstă de 20 ani a decedat după ce autoturismul pe care îl conducea a părăsit partea carosabilă și s-a oprit într-un copac. Evenimentul s-a produs luni, 15 iunie 2015, în jurul orei 10,55, pe ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 12:35
(7262 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Săveni, înecat în rîul Ialomița

Duminică, 14 iunie a.c., în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui bărbat din apele rîului Ialomița, pe raza orașului Țăndărei. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:45
(6149 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Măcrișului

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de persoane rămase neidentificate a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la rezerva de furaje a unui cetățean din localitatea Valea Măcrișului ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2015, 11:05
(4187 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: PERCHEZIȚII LA PERSOANE BĂNUITE DE ABUZ ÎN SERVICIU ȘI FALS

Luni, 15 iunie 2015, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița efectuează 9 percheziții, în două județe, la persoane bănuite de abuz în serviciu și fals intelectual. Astfel ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2015, 10:25
(5785 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Proxeneți arestați pentru 20 de zile

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au dispus, la data de 10.06.2015, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații DUMITRU IONUȚ DORU, zis «Papaie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 20:10
(12069 vizualizări - 10 comentarii)


Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Sediu nou pentru Postul de Poliție Moldoveni

Începând de joi, 11 iunie 2015, cetățenii și polițiștii comunei Moldoveni-Ialomița beneficiază un nou sediu de Poliție, adecvat activității de primire a publicului și soluționarea problemelor cu care cetățeanul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 17:40
(6108 vizualizări - 1 comentariu)


Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Rezultatele concursurilor serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

În urma desfășurării fazei județene a competiției serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență, pe primul loc s-au clasat echipajul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Căzănești ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2015, 16:55
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...