Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sclavele sexuale ale «mamei Bistrița»

Rețea de proxeneți, destructurată de DIICOT

Sclavele sexuale ale «mamei Bistrița»

Procurorii DIICOT-Structura Centrală, au reușit să destructureze o amplă rețea infracțională specializată în fapte de proxenetism. 9 inculpați au fost prezentați cu propunere de arestare preventivă, în fața judecătorilor din Capitală. Surse judiciare apreciază faptul că rețeaua își avea nucleul în Urziceni și era coordonată de Marioara Constantin, zisă și «Mama Bistrița», împreună cu fiii ei, Marius și Cosmin Constantin. Alături de aceștia s-a aflat și concubina unuia dintre frați, pe numele său Florentina Văduva. În spatele dosarului se ascunde o poveste cu dispariții misterioase și minore traficate în scop sexual pe străzile din București și din Spania. Mai mult, fetele racolate erau adesea... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 11:25 (8904 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Vasile Olaru, vizat de procurorii Parchetului Județean

Scandal cu iz penal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Doctorul Vasile Olaru, vizat de procurorii Parchetului Județean

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, alături de polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au descins în dimineața zilei de luni, 15 iunie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Anchetatorii au în vizor 5 suspecți, angajați ai unității medicale, acuzați că ar fi comis fapte penale.

Descinderi la spital
Printre suspecții care urmează să fie audiați la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se numără și doctorul Vasile Olaru. Toate acestea într-un dosar penal al cărui obiect sînt fapte de «abuz în serviciu» și «fals intelectual... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2015, 11:40 (25224 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezinsecția Sloboziei, asigurată de DADP

Autoritățile lasă orașul pradă țînțarilor

Dezinsecția Sloboziei, asigurată de DADP

În mai puțin de o săptămînă, explică specialiștii în dezinsecție și deratizare, Slobozia va fi asediată de țînțari. Arma secretă pentru contracararea acestui fenomen de către autoritățile locale o reprezintă Direcția de Administrare a Domeniului Public. Aflată la prima experiență de acest gen, DADP este lipsită de experiență și incapabilă să gestioneze problema dezinsecției. În aceste condiții (și în cazul fericit în care procesul de dezinsecție va demara în această vară!), municipalitatea va cheltui inutil și ineficient fonduri publice, lăsînd Slobozia pradă țînțarilor.

Istoria incompetenței administrative... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 19:45 (5738 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

1000 de pietoni, amendați de polițiștii ialomițeni

În 2014

1000 de pietoni, amendați de polițiștii ialomițeni

Regulile de circulație se aplică și în cazul pietonilor, nu doar în cel al șoferilor. O statistică oferită publicității de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că peste 1000 de persoane din județ au fost sancționate anul trecut pentru că au încălcat legislația rutieră.

Cu ochii în patru după pietonii contravenienți Cele mai multe abateri constatate de polițiștii Serviciului Poliției Rutiere Ialomița din cadrul IPJ în rîndurile pietonilor vizează traversarea prin locuri neamenajate și nemarcate corespunzător sau traversarea prin intersecții fără a respecta... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 18:55 (5553 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Integrarea romilor ialomițeni, exemplu de bună practică la nivel național

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a reușit

Integrarea romilor ialomițeni, exemplu de bună practică la nivel național

În urmă cu un an și jumătate, Consiliul Județean Ialomița aproba implicarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița în 2 proiecte cu finanțare europeană, care presupuneau integrarea romilor ialomițeni pe piața muncii. Derularea celor 2 proiecte se apropie acum de final, iar unul dintre ele, denumit «calificarea meseriașilor romi» a fost propus la nivel național ca exemplu de bună practică. Paul Marcu, directorul instituției, declară că această recunoaștere confirmă utilitatea indiscutabilă a finanțării: «Mulți spun că sînt bani cheltuiți inutil. Dar acești bani sînt purtători de taxe și impozite, intră în sistem. Și, înainte de toate, oferi acestor oameni șansa... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 16:50 (9008 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Festivalul Florilor», în curtea Liceului «Iordache Zossima» Armășești

«Festivalul Florilor», în curtea Liceului «Iordache Zossima» Armășești

A devenit deja o tradiție pentru elevii Liceului Tehnologic «Iordache Zossima» din Armășești ca, la fiecare început de vară, să organizeze «Festivalul Florilor». Manifestarea a adunat în curtea unității de învățămînt peste 200 de elevi din toate localitățile apropiate comunității. Momentul culminant al evenimentului l-a reprezentat parada copiilor, îmbrăcați în costume care imită florile de mai și iunie.

Cartea de vizită a unei școli
De 6 ani, «Festivalul Florilor» a devenit cartea de vizită a Liceului Tehnologic «Iordache Zossima» din Armășești. O zi întreagă copii de toate vîrstele... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 14:05 (5404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cerut dizolvarea Urban!

Dată fiind situația dezastruoasă a operatorului de apă

Primăria Slobozia a cerut dizolvarea Urban!

Miercuri, 10 iunie 2015, consilierii municipali s-au întîlnit în cadrul Adunării Generale a Acționarilor Urban SA pentru a dezbate situația societății. Printre temele dezbătute s-a numărat și cea privind «dificultățile majore cu care se confruntă societatea». Conform documentației supuse dezbaterii, datoriile Urban SA către Primăria Slobozia și Amonil se ridică la aproximativ 20 milioane de lei, situație în care «orice persoană interesată poate cere dizolvarea societății».

Primăria, obligată să dizolve SC Urban
Documentația prezentată miercuri în cadrul ședinței ordinare a AG... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2015, 13:20 (10962 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Control ministerial la Spitalul de Urgență Slobozia

Control ministerial la Spitalul de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a intrat, pentru a doua oară, în atenția Corpului de Control al Ministerului Sănătății. Dacă primul audit a fost «orchestrat» de Silvian Ciupercă, de această dată el s-ar fi efectuat în baza unei plîngeri. Timp de 3 zile, organele abilitate ale Ministerului de Resort au verificat maniera în care s-a desfășurat concursul de manager în baza căruia medicul Violeta Șapira a fost confirmată în funcție, dar și situația arieratelor. Reprezentanții Spitalului de la Slobozia nu au oferit însă explicații certe cu privire la acțiunea Corpului de Control. «Au verificat Compartimentul RUNOS și arieratele» a declarat laconic medicul Violeta Șapira. La fel de limitați în... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 23:20 (8838 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița caută inspectori școlari

Funcțiile nu țin de cald

Ialomița caută inspectori școlari

Luminița Barcari a eșuat în încercarea de «politizare» a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În lipsa banilor, inspectorii școlari nu se înghesuie să ocupe funcțiile. Șeful instituției cere public «bani pentru decontarea transportului». La acest moment sînt libere 8,5 din cele 18 norme de inspectori școlari existente la nivelul județului...

«Politizarea» Învățămîntului ialomițean a eșuat
Concursul de numire în funcție a inspectorului general Luminița Barcari (susținută de către PNL) reprezintă, pînă la acest moment, singurul succes al campaniei de «politizare» a Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 20:35 (8436 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Atacatorul unor polițiști, trimis în judecată

Fetești: Atacatorul unor polițiști, trimis în judecată

Procurorii din Fetești au finalizat cercetările într-un dosar de ultraj. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe un bărbat care, în cursul anului trecut, a atacat polițiștii care îl opriseră în trafic. Bărbatul se urcase la volan sub influența băuturilor alcoolice.

I-a lovit și înjurat pe polițiști Fapta cercetată de oamenii legii s-a petrecut în luna septembrie 2014. Numitul Vasilică Viorel Vișan a fost oprit pe dreapta de o patrulă, iar în momentul în care i-au cerut documentele, oamenii legii au constatat faptul că acesta emana halenă alcoolică. Simțindu-se deranjat de polițiști... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 18:35 (4325 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești ultraj

Click aici

EVENIMENT

2029 de elevi ialomițeni au intrat în focurile Bacalaureatului

2029 de elevi ialomițeni au intrat în focurile Bacalaureatului

Luni, 8 iunie 2015, a început oficial sesiunea de vară a Bacalaureatului din acest an școlar. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în această primă etapă susțin examenul de maturitate un număr total de 2029 absolvenți de liceu din întreg județul. Cele mai multe emoții vor fi însă la probele scrise, acolo unde elevii vor fi supravegheați cu camere video.

A început BAC-ul de vară
În  prima zi a acestei săptămîni, la primele ore ale dimineții, toți absolvenții de clasa a XII-a au luat cu asalt liceele în care au învățat pentru... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 17:50 (4913 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început bătălia pentru locuințele ANL

Sezonul 2015

Slobozia: A început bătălia pentru locuințele ANL

Municipalitatea slobozeană promite 48 de locuințe ANL în luna august. Termenul limită pentru înscrierea pe noua listă a fost 30 mai. Noile locuințe sînt așteptate de peste 150 de potențiali beneficiari.

Punct și de la capăt
Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe contestațiile depuse de beneficiarii ANL și municipalitatea slobozeană o ia de la capăt. La 30 mai 2015 s-a încheiat perioada legală de depunere a cererilor pentru cele 48 de locuințe tip ANL care urmează a fi date în folosință pînă la sfîrșitul lunii august 2015. «Au fost notificați toți cei care au depus cereri la Primărie... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 17:05 (5726 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Ialomița a avut noroc

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a scăpat de declasarea medicală, una dintre consecințele închiderii Secției Pediatrie. La sfîrșitul săptămînii precedente, Consiliul Județean Ialomița a anunțat public că unitatea medicală a obținut «derogarea de la Ordinul 870», necesară pentru asigurarea gărzilor. Este de așteptat ca «derogarea» să poată fi aplicată și celorlalte spitale din județ.

Norocul se face, nu se așteaptă
La sfîrșitul săptămînii precedente, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat public că Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va rămîne... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 16:20 (7460 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

43,3 mii de persoane merg la serviciu în Ialomița

Un raport al Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița prezintă situația persoanelor din județ care se află în cîmpul muncii. Potrivit informațiilor publice, în primele 5 luni ale anului în curs, 43 mii de persoane erau angajate pe raza județului nostru.

Cine mai muncește în Ialomița
În ciuda faptului că mediul de afaceri este decimat de criză și a faptului că posturile în instituțiile publice sînt greu de deblocat, datele Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița arată că, în primele 5 luni ale anului în curs, în județ erau înregistrați un număr total de 4661 angajatori... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 15:55 (4173 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Marșul poștașilor

Marșul poștașilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, Sindicatul Lucrătorilor Poștali Ialomița, a organizat, după 4 ani de pauză, ediția județeană a maratonului poștașilor. Aflată la a 36 ediție, competiția a reunit în Parcul Ialomița din Slobozia ultimii angajați sindicaliști ai Poștei ialomițene. «Mi-a plăcut de cînd mă știu meseria asta. Tata a fost poștaș. Cînd venea acasă îi luam șapca și mă plimbam prin curte strigînd: „Poșta! Poșta!“. E cea mai frumoasă amintire din copilăria mea!» ne-a povestit Niculina Oancea, cîștigătoarea probei feminine.

Sic transit gloria mundi
Maratonul e programat... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 15:15 (6200 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, în grupă cu Știința și Slatina

Handbal, Barajul se joacă la Rîmnicu Vîlcea

Slobozia, în grupă cu Știința și Slatina

UPDATE CSM Unirea Slobozia-Știința București 24-21!

Programat inițial pe 10-12 iunie 2015, barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională a handbalului feminin a fost devansat cu 2 zile. Astfel, competiția a pornit pe 8 iunie 2015, iar locul de desfășurare este Sala «Traian» din Rîmnicu Vîlcea. Unirea Slobozia este în grupă cu vechea cunoștință Știința București, dar și cu locul 4 din seria a 2-a a Diviziei A, CSM Slatina. În cealaltă grupă sînt Cetate Deva, Măgura Cisnădie și HM Buzău. Concluzia destul de pertinentă ar fi că cele două reprezentante ale Ligii Naționale, Slobozia și Deva, sînt favorite certe la cîștigarea grupelor, aspect ce ar aduce automat biletele pentru încă un sezon pe prima scenă. Spre exemplu, în vreme ce Unirea a avut... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 14:35 (4883 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cel mai bătrân infractor din Ialomița, internat într-un spital de boli psihice

File din dosare

Cel mai bătrîn infractor din Ialomița, internat într-un spital de boli psihice

Potrivit datelor furnizate de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, cel mai bătrîn infractor din județ are 84 de ani și este din Fetești. Bătrînul este internat într-un spital de boli psihice, după ce și-a ucis cel mai bun prieten cu o toporișcă. Cercetările anchetatorilor au scos la iveală faptul că el suferea de o formă gravă de demență, boală a cărei simptomatologie s-a declanșat în momentul în care omul a fost împins spre crimă.

Crimă odioasă în prag de alegeri prezidențiale
Aproape de închiderea urnelor, în primul tur al alegerilor prezidențiale desfășurate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 13:45 (5490 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Justiția din Ialomița, văzută prin «ochii» CSM

Justiția din Ialomița, văzută prin «ochii» CSM

Consiliul Superior al Magistraturii a dat publicității recent un document prin care a analizat starea justiției din România. Raportat la nivelul județului Ialomița, analiza CSM a arătat faptul că instanțele au judecat cu celeritate cauzele aflate pe rol, iar unii procurori au probleme disciplinare, aceștia fiind sancționați potrivit legii.

Instanțele, la raport La un an distanță de la intrarea în vigoare a noilor Coduri Penal și de Procedură Penală, Consiliul Superior al Magistraturii a întocmit un raport cu privire la starea justiției din țara noastră. În județul Ialomița, oficialii... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 13:15 (5734 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

«Juniorii au nevoie ca echipa mare să-și reia activitatea!»

Fotbal, Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

«Juniorii au nevoie ca echipa mare să-și reia activitatea!»

Trecînd peste toate dificultățile, grupele de juniori ale Unirii Slobozia au dus la bun sfîrșit sezonul competițional 2014-2015. Rezultatele nu au fost rele, iar perspectivele sînt încurajatoare. Despre toate aceste aspecte ne vorbește antrenorul Ion Ionescu, omul cel mai implicat în fotbalul juvenil slobozean, într-un interviu devenit deja tradiție la final de sezon.
-Domnule Ionescu, cu toate că a fost an de tranzit între generații, juniorii A au făcut o figură frumoasă...
-Una peste alta, locul 4 ocupat în acest an, la cîteva puncte de locul 2, nu poate fi decît un rezultat frumos. Rămîne de văzut ce se va întîmpla cu acești copii și dacă vor fi... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 12:35 (5393 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Crăsani: Bătrîn arestat preventiv după ce și-a înjunghiat nepotul

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au cerut în urmă cu o săptămînă arestarea preventivă a unui bătrîn, de 74 de ani, din satul Crăsani, județul Ialomița, după ce și-a înjunghiat nepotul. Bărbatul, în vîrstă de 32 de ani, a avut nevoie de 85 de zile de îngrijiri medicale...

Cercetările sînt în plină desfășurare Faptele reținute de procurori în cazul numitului Gheorghe Neculae, în vîrstă de 74 de ani din satul Crăsani, s-au petrecut anul trecut, în preajma Sărbătorilor de Iarnă. Amețit de aburii alcoolului, bătrînul a pus mîna pe un cuțit și l-a înfipt în trupul nepotului... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 11:35 (2920 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Reducerea fenomenului de victimizare a minorilor

În luna martie, polițiștii ialomițeni și-au intensificat acțiunile pentru asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă unităților de învățămînt. Potrivit declarațiilor oficialilor ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 14:50
(10593 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

28 Februarie 2013, 12:25


Slobozia: Înșelăciune cu monede de aur false

Un slobozean a sesizat Poliția sîmbătă, 23 februarie a.c., în jurul orei 11,30, despre faptul că a fost victima unei infracțiuni de «înșelăciune». Victima a fost abordată de o persoană necunoscută care ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 16:08
(12144 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat în trafic 3 bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 39 de ani, în timp ce se deplasau la volanul unor autoturisme după ce au consumat băuturi alcoolice. Întrucît aceștia prezentau ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 16:06
(8676 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, în trafic

Doi tineri de 29, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru conducerea unor autovehicule fără a deține permise de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. Primul bărbat, domiciliat în ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 15:04
(6464 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 4 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 69000 lei


La acest sfîrșit de săptămînă, în perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere și au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2013, 13:50
(11801 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție! Se oprește apa în Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de contorizare la nivelul liniilor de alimentare cu tensiune de la stația de pompare apă potabilă Țăndărei, Enel Dobrogea va întrerupe furnizarea energiei electrice luni, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2013, 15:43
(8469 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

20 Februarie 2013, 11:05


IPJ Ialomița: Oră de «Educație Civică» cu elevii Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza»

Miercuri, 13 februarie a.c., la Casa de Cultură a Municipului Slobozia, polițiști  din cadrul Serviciului de Ordine Publică, alături de elevi ai Liceului Tehnologic «Alexandrul Ioan Cuza» Slobozia ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2013, 17:32
(9158 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Atenție, se oprește apa!

Începînd de la miezul nopții de vineri, 15 februarie 2013, și pînă duminică, 17 februarie a.c., la prînz, societatea Urban sistează furnizarea apei în tot orașul Slobozia, efectuîndu-se lucrări la rețeaua ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2013, 12:57
(8706 vizualizări - 12 comentarii)


Fetești: Un polițist a refuzat să primească șpagă

Ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu procurorii Parchetului Ialomița cercetează un caz de corupție al cărui autor este un tînăr, de 20 ani. Prins la furat de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2013, 17:12
(10123 vizualizări - 7 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Februarie 2013, 16:24


Slobozia: A intrat cu mașina în camion

Slobozia: A intrat cu mașina în camion

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul prînzului, un accident s-a petrecut la Slobozia, în zona fostului hotel «Paradis Iulică». Din primele informații se pare că un autoturism în care se aflau 4 persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2013, 16:07
(7832 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


LALAband vine la Slobozia!

LALAband vine la Slobozia!

Adolescenții care alcătuiesc LALAband vor ajunge la Slobozia. Concertul este unul tematic și se înscrie în cadrul acțiunilor promovate de Centrul Internațional Antidrog și pentru Drepturile Omului România ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 18:43
(11922 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița participă la ECOlimpiada elevilor

Ialomița participă la ECOlimpiada elevilor

Proiectul educațional ECOlimpiada elevilor, derulat de Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației Naționale, s-a desfășurat în primul semestru al anului școlar 2012-2013, implicînd 15600 de ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:51
(7441 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Bulgaria, descoperit la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto și Biroul Rutier Slobozia au demarat o acțiune pe raza municipiului Slobozia pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:46
(8630 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Depunerea fișelor fiscale, pînă la 28 februarie 2013

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, plătitorii de salarii pentru impozitul pe salarii precum și plătitorii altor categorii de venituri, acolo unde există obligația ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:43
(11557 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prostituată amendată de 13 ori în 8 luni, prinsă din nou în flagrant

Jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au depistat luni, 5 februarie a.c., în jurul prînzului, o tînără de 22 ani, din Slobozia, în timp ce întreținea relații sexuale contra cost. În urma verificării ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:43
(14086 vizualizări - 9 comentarii)


Anchetă DNA la Urziceni. Fraudă în bugetul Uniunii Europene în valoare de 300000 de euro!

Administratorul unei societăți comerciale din Urziceni și un complice de-al său au fost trimiși în judecată pe data de 6 februarie 2013 de către procurorii anticorupție din cadrul DNA București. Cei doi ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:33
(12685 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează mai multe cursuri de formare profesională. Astfel, din oferta de cursuri organizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:32
(20958 vizualizări - 8 comentarii)


IPJ Ialomița: «Prețuiește viața», campanie de prevenire a accidentelor

Timp de 7 luni, începînd din februarie și pînă în iulie 2013, polițiștii ialomițeni vor acționa cu precădere pe linia prevenirii accidentelor de circulație. În acest sens, oamenii legii au demarat campania ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 13:48
(8118 vizualizări - 2 comentarii)


Incendiu la firmă din Bucu

Din cauza unui aparat de încălzit care a scos scîntei, adăpostul de păsări al unei societăți comerciale din Bucu s-a aprins. Flăcările amenințau să se extindă la cîteva materiale combustibile aflate în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 13:37
(7665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși la furat

Un tînăr de 22 ani, din Țăndărei, a fost surprins în timp ce fura mai multe țevi și bucăți de plasă din gardul împrejmuitor al unei societăți comerciale. Evenimentul a fost sesizat marți, 5 februarie a ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 12:41
(7512 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Februarie 2013, 18:59


Ialomița: Șosele scăldate în sînge

În noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., la Alexeni, un șofer băut a fost implicat într-un accident rutier. Este vorba despre un tînăr de 30 ani care a intrat cu mașina într-o remorcă staționată ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2013, 18:22
(9572 vizualizări - 2 comentarii)


Strategii pentru dezvoltarea turismului românesc

Primarul orașului Amara, Victor Moraru, în calitatea sa de președinte al Asociației Naționale a Stațiunilor Turistice din România, a participat în perioada 23-25 ianuarie 2013 la adunarea Consiliului Director ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 18:02
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


11 persoane din Ialomița, înșelate prin metoda «Accidentul»

Infracțiunile de înșelăciune prin telefon iau amploare în Ialomița. Statistica polițiștilor arată că, de la începutul anului și pînă în prezent, 11 persoane au rămas fără sume enorme de bani din cauza escrocilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 18:01
(7627 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Incendiu produs de la o lumînare

Anexa gospodărească a unui localnic din Fetești a fost cuprinsă de flăcări din cauza unei lumînări lăsată nesupravegheată. Din fericire, flăcările au fost stinse înainte de a distruge întreg imobilul.. ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:58
(8168 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Țăndărei: Hoț de cale ferată, prins de jandarmi

Un bărbat din Țăndărei a fost surprins de jandarmi în timp ce sustrăgea șine de cale ferată din incinta unei societăți comerciale din oraș. Jandarmii grupei de intervenție Țăndărei au fost sesizați luni ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:30
(7523 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Focar de rabie la Alexeni

Urmare a unui rezultat pozitiv la testul de detecție antigen virus rabic prin imunofluorescență directă furnizat de probe provenite de la o vulpe împușcată pe Fondul de vînătoare 37 Alexeni, conform Buletinului ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:28
(8295 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...