Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sclavele sexuale ale «mamei Bistrița»

Rețea de proxeneți, destructurată de DIICOT

Sclavele sexuale ale «mamei Bistrița»

Procurorii DIICOT-Structura Centrală, au reușit să destructureze o amplă rețea infracțională specializată în fapte de proxenetism. 9 inculpați au fost prezentați cu propunere de arestare preventivă, în fața judecătorilor din Capitală. Surse judiciare apreciază faptul că rețeaua își avea nucleul în Urziceni și era coordonată de Marioara Constantin, zisă și «Mama Bistrița», împreună cu fiii ei, Marius și Cosmin Constantin. Alături de aceștia s-a aflat și concubina unuia dintre frați, pe numele său Florentina Văduva. În spatele dosarului se ascunde o poveste cu dispariții misterioase și minore traficate în scop sexual pe străzile din București și din Spania. Mai mult, fetele racolate erau adesea... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2015, 11:25 (8904 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Vasile Olaru, vizat de procurorii Parchetului Județean

Scandal cu iz penal la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Doctorul Vasile Olaru, vizat de procurorii Parchetului Județean

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, alături de polițiști ai Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au descins în dimineața zilei de luni, 15 iunie a.c., la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Anchetatorii au în vizor 5 suspecți, angajați ai unității medicale, acuzați că ar fi comis fapte penale.

Descinderi la spital
Printre suspecții care urmează să fie audiați la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se numără și doctorul Vasile Olaru. Toate acestea într-un dosar penal al cărui obiect sînt fapte de «abuz în serviciu» și «fals intelectual... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2015, 11:40 (25224 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezinsecția Sloboziei, asigurată de DADP

Autoritățile lasă orașul pradă țînțarilor

Dezinsecția Sloboziei, asigurată de DADP

În mai puțin de o săptămînă, explică specialiștii în dezinsecție și deratizare, Slobozia va fi asediată de țînțari. Arma secretă pentru contracararea acestui fenomen de către autoritățile locale o reprezintă Direcția de Administrare a Domeniului Public. Aflată la prima experiență de acest gen, DADP este lipsită de experiență și incapabilă să gestioneze problema dezinsecției. În aceste condiții (și în cazul fericit în care procesul de dezinsecție va demara în această vară!), municipalitatea va cheltui inutil și ineficient fonduri publice, lăsînd Slobozia pradă țînțarilor.

Istoria incompetenței administrative... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 19:45 (5738 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

1000 de pietoni, amendați de polițiștii ialomițeni

În 2014

1000 de pietoni, amendați de polițiștii ialomițeni

Regulile de circulație se aplică și în cazul pietonilor, nu doar în cel al șoferilor. O statistică oferită publicității de reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița arată că peste 1000 de persoane din județ au fost sancționate anul trecut pentru că au încălcat legislația rutieră.

Cu ochii în patru după pietonii contravenienți Cele mai multe abateri constatate de polițiștii Serviciului Poliției Rutiere Ialomița din cadrul IPJ în rîndurile pietonilor vizează traversarea prin locuri neamenajate și nemarcate corespunzător sau traversarea prin intersecții fără a respecta... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 18:55 (5553 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Integrarea romilor ialomițeni, exemplu de bună practică la nivel național

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a reușit

Integrarea romilor ialomițeni, exemplu de bună practică la nivel național

În urmă cu un an și jumătate, Consiliul Județean Ialomița aproba implicarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița în 2 proiecte cu finanțare europeană, care presupuneau integrarea romilor ialomițeni pe piața muncii. Derularea celor 2 proiecte se apropie acum de final, iar unul dintre ele, denumit «calificarea meseriașilor romi» a fost propus la nivel național ca exemplu de bună practică. Paul Marcu, directorul instituției, declară că această recunoaștere confirmă utilitatea indiscutabilă a finanțării: «Mulți spun că sînt bani cheltuiți inutil. Dar acești bani sînt purtători de taxe și impozite, intră în sistem. Și, înainte de toate, oferi acestor oameni șansa... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 16:50 (9008 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Festivalul Florilor», în curtea Liceului «Iordache Zossima» Armășești

«Festivalul Florilor», în curtea Liceului «Iordache Zossima» Armășești

A devenit deja o tradiție pentru elevii Liceului Tehnologic «Iordache Zossima» din Armășești ca, la fiecare început de vară, să organizeze «Festivalul Florilor». Manifestarea a adunat în curtea unității de învățămînt peste 200 de elevi din toate localitățile apropiate comunității. Momentul culminant al evenimentului l-a reprezentat parada copiilor, îmbrăcați în costume care imită florile de mai și iunie.

Cartea de vizită a unei școli
De 6 ani, «Festivalul Florilor» a devenit cartea de vizită a Liceului Tehnologic «Iordache Zossima» din Armășești. O zi întreagă copii de toate vîrstele... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2015, 14:05 (5404 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a cerut dizolvarea Urban!

Dată fiind situația dezastruoasă a operatorului de apă

Primăria Slobozia a cerut dizolvarea Urban!

Miercuri, 10 iunie 2015, consilierii municipali s-au întîlnit în cadrul Adunării Generale a Acționarilor Urban SA pentru a dezbate situația societății. Printre temele dezbătute s-a numărat și cea privind «dificultățile majore cu care se confruntă societatea». Conform documentației supuse dezbaterii, datoriile Urban SA către Primăria Slobozia și Amonil se ridică la aproximativ 20 milioane de lei, situație în care «orice persoană interesată poate cere dizolvarea societății».

Primăria, obligată să dizolve SC Urban
Documentația prezentată miercuri în cadrul ședinței ordinare a AG... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2015, 13:20 (10962 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Control ministerial la Spitalul de Urgență Slobozia

Control ministerial la Spitalul de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a intrat, pentru a doua oară, în atenția Corpului de Control al Ministerului Sănătății. Dacă primul audit a fost «orchestrat» de Silvian Ciupercă, de această dată el s-ar fi efectuat în baza unei plîngeri. Timp de 3 zile, organele abilitate ale Ministerului de Resort au verificat maniera în care s-a desfășurat concursul de manager în baza căruia medicul Violeta Șapira a fost confirmată în funcție, dar și situația arieratelor. Reprezentanții Spitalului de la Slobozia nu au oferit însă explicații certe cu privire la acțiunea Corpului de Control. «Au verificat Compartimentul RUNOS și arieratele» a declarat laconic medicul Violeta Șapira. La fel de limitați în... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 23:20 (8838 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița caută inspectori școlari

Funcțiile nu țin de cald

Ialomița caută inspectori școlari

Luminița Barcari a eșuat în încercarea de «politizare» a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În lipsa banilor, inspectorii școlari nu se înghesuie să ocupe funcțiile. Șeful instituției cere public «bani pentru decontarea transportului». La acest moment sînt libere 8,5 din cele 18 norme de inspectori școlari existente la nivelul județului...

«Politizarea» Învățămîntului ialomițean a eșuat
Concursul de numire în funcție a inspectorului general Luminița Barcari (susținută de către PNL) reprezintă, pînă la acest moment, singurul succes al campaniei de «politizare» a Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 20:35 (8437 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Atacatorul unor polițiști, trimis în judecată

Fetești: Atacatorul unor polițiști, trimis în judecată

Procurorii din Fetești au finalizat cercetările într-un dosar de ultraj. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe un bărbat care, în cursul anului trecut, a atacat polițiștii care îl opriseră în trafic. Bărbatul se urcase la volan sub influența băuturilor alcoolice.

I-a lovit și înjurat pe polițiști Fapta cercetată de oamenii legii s-a petrecut în luna septembrie 2014. Numitul Vasilică Viorel Vișan a fost oprit pe dreapta de o patrulă, iar în momentul în care i-au cerut documentele, oamenii legii au constatat faptul că acesta emana halenă alcoolică. Simțindu-se deranjat de polițiști... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 18:35 (4325 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești ultraj

Click aici

EVENIMENT

2029 de elevi ialomițeni au intrat în focurile Bacalaureatului

2029 de elevi ialomițeni au intrat în focurile Bacalaureatului

Luni, 8 iunie 2015, a început oficial sesiunea de vară a Bacalaureatului din acest an școlar. Potrivit informațiilor oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în această primă etapă susțin examenul de maturitate un număr total de 2029 absolvenți de liceu din întreg județul. Cele mai multe emoții vor fi însă la probele scrise, acolo unde elevii vor fi supravegheați cu camere video.

A început BAC-ul de vară
În  prima zi a acestei săptămîni, la primele ore ale dimineții, toți absolvenții de clasa a XII-a au luat cu asalt liceele în care au învățat pentru... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 17:50 (4913 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A început bătălia pentru locuințele ANL

Sezonul 2015

Slobozia: A început bătălia pentru locuințele ANL

Municipalitatea slobozeană promite 48 de locuințe ANL în luna august. Termenul limită pentru înscrierea pe noua listă a fost 30 mai. Noile locuințe sînt așteptate de peste 150 de potențiali beneficiari.

Punct și de la capăt
Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe contestațiile depuse de beneficiarii ANL și municipalitatea slobozeană o ia de la capăt. La 30 mai 2015 s-a încheiat perioada legală de depunere a cererilor pentru cele 48 de locuințe tip ANL care urmează a fi date în folosință pînă la sfîrșitul lunii august 2015. «Au fost notificați toți cei care au depus cereri la Primărie... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 17:05 (5726 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Ialomița a avut noroc

Secția Pediatrie a primit derogare de la Minister

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a scăpat de declasarea medicală, una dintre consecințele închiderii Secției Pediatrie. La sfîrșitul săptămînii precedente, Consiliul Județean Ialomița a anunțat public că unitatea medicală a obținut «derogarea de la Ordinul 870», necesară pentru asigurarea gărzilor. Este de așteptat ca «derogarea» să poată fi aplicată și celorlalte spitale din județ.

Norocul se face, nu se așteaptă
La sfîrșitul săptămînii precedente, oficialii Consiliului Județean Ialomița au anunțat public că Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia va rămîne... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 16:20 (7460 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

43,3 mii de persoane merg la serviciu în Ialomița

Un raport al Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița prezintă situația persoanelor din județ care se află în cîmpul muncii. Potrivit informațiilor publice, în primele 5 luni ale anului în curs, 43 mii de persoane erau angajate pe raza județului nostru.

Cine mai muncește în Ialomița
În ciuda faptului că mediul de afaceri este decimat de criză și a faptului că posturile în instituțiile publice sînt greu de deblocat, datele Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița arată că, în primele 5 luni ale anului în curs, în județ erau înregistrați un număr total de 4661 angajatori... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 15:55 (4173 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Marșul poștașilor

Marșul poștașilor

La sfîrșitul săptămînii precedente, Sindicatul Lucrătorilor Poștali Ialomița, a organizat, după 4 ani de pauză, ediția județeană a maratonului poștașilor. Aflată la a 36 ediție, competiția a reunit în Parcul Ialomița din Slobozia ultimii angajați sindicaliști ai Poștei ialomițene. «Mi-a plăcut de cînd mă știu meseria asta. Tata a fost poștaș. Cînd venea acasă îi luam șapca și mă plimbam prin curte strigînd: „Poșta! Poșta!“. E cea mai frumoasă amintire din copilăria mea!» ne-a povestit Niculina Oancea, cîștigătoarea probei feminine.

Sic transit gloria mundi
Maratonul e programat... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 15:15 (6200 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, în grupă cu Știința și Slatina

Handbal, Barajul se joacă la Rîmnicu Vîlcea

Slobozia, în grupă cu Știința și Slatina

UPDATE CSM Unirea Slobozia-Știința București 24-21!

Programat inițial pe 10-12 iunie 2015, barajul pentru menținere/promovare în Liga Națională a handbalului feminin a fost devansat cu 2 zile. Astfel, competiția a pornit pe 8 iunie 2015, iar locul de desfășurare este Sala «Traian» din Rîmnicu Vîlcea. Unirea Slobozia este în grupă cu vechea cunoștință Știința București, dar și cu locul 4 din seria a 2-a a Diviziei A, CSM Slatina. În cealaltă grupă sînt Cetate Deva, Măgura Cisnădie și HM Buzău. Concluzia destul de pertinentă ar fi că cele două reprezentante ale Ligii Naționale, Slobozia și Deva, sînt favorite certe la cîștigarea grupelor, aspect ce ar aduce automat biletele pentru încă un sezon pe prima scenă. Spre exemplu, în vreme ce Unirea a avut... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 14:35 (4883 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cel mai bătrân infractor din Ialomița, internat într-un spital de boli psihice

File din dosare

Cel mai bătrîn infractor din Ialomița, internat într-un spital de boli psihice

Potrivit datelor furnizate de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, cel mai bătrîn infractor din județ are 84 de ani și este din Fetești. Bătrînul este internat într-un spital de boli psihice, după ce și-a ucis cel mai bun prieten cu o toporișcă. Cercetările anchetatorilor au scos la iveală faptul că el suferea de o formă gravă de demență, boală a cărei simptomatologie s-a declanșat în momentul în care omul a fost împins spre crimă.

Crimă odioasă în prag de alegeri prezidențiale
Aproape de închiderea urnelor, în primul tur al alegerilor prezidențiale desfășurate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 13:45 (5490 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Justiția din Ialomița, văzută prin «ochii» CSM

Justiția din Ialomița, văzută prin «ochii» CSM

Consiliul Superior al Magistraturii a dat publicității recent un document prin care a analizat starea justiției din România. Raportat la nivelul județului Ialomița, analiza CSM a arătat faptul că instanțele au judecat cu celeritate cauzele aflate pe rol, iar unii procurori au probleme disciplinare, aceștia fiind sancționați potrivit legii.

Instanțele, la raport La un an distanță de la intrarea în vigoare a noilor Coduri Penal și de Procedură Penală, Consiliul Superior al Magistraturii a întocmit un raport cu privire la starea justiției din țara noastră. În județul Ialomița, oficialii... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 13:15 (5734 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

«Juniorii au nevoie ca echipa mare să-și reia activitatea!»

Fotbal, Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

«Juniorii au nevoie ca echipa mare să-și reia activitatea!»

Trecînd peste toate dificultățile, grupele de juniori ale Unirii Slobozia au dus la bun sfîrșit sezonul competițional 2014-2015. Rezultatele nu au fost rele, iar perspectivele sînt încurajatoare. Despre toate aceste aspecte ne vorbește antrenorul Ion Ionescu, omul cel mai implicat în fotbalul juvenil slobozean, într-un interviu devenit deja tradiție la final de sezon.
-Domnule Ionescu, cu toate că a fost an de tranzit între generații, juniorii A au făcut o figură frumoasă...
-Una peste alta, locul 4 ocupat în acest an, la cîteva puncte de locul 2, nu poate fi decît un rezultat frumos. Rămîne de văzut ce se va întîmpla cu acești copii și dacă vor fi... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 12:35 (5393 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Crăsani: Bătrîn arestat preventiv după ce și-a înjunghiat nepotul

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au cerut în urmă cu o săptămînă arestarea preventivă a unui bătrîn, de 74 de ani, din satul Crăsani, județul Ialomița, după ce și-a înjunghiat nepotul. Bărbatul, în vîrstă de 32 de ani, a avut nevoie de 85 de zile de îngrijiri medicale...

Cercetările sînt în plină desfășurare Faptele reținute de procurori în cazul numitului Gheorghe Neculae, în vîrstă de 74 de ani din satul Crăsani, s-au petrecut anul trecut, în preajma Sărbătorilor de Iarnă. Amețit de aburii alcoolului, bătrînul a pus mîna pe un cuțit și l-a înfipt în trupul nepotului... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2015, 11:35 (2920 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12428 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7934 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7917 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8271 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10754 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15335 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13220 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12293 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12433 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...