Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Ministerul Sănătății lasă Spitalul Județean fără RMN

Slobozia: Ministerul Sănătății lasă Spitalul Județean fără RMN

Una dintre cele mai importante investiții din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, achiziționarea unui dispozitiv RMN, a fost blocată de către Ministerul Sănătății. Acesta a promis că va co-finanța această investiție, însă «a uitat» să vireze fondurile în conturile Spitalului Județean. Violeta Șapira, managerul acestei unități medicale, așteaptă și acum răspunsul Ministerului. «Așteptăm răspunsul Ministerului la solicitarea noastră!» ne-a declarat aceasta laconic.

O investiție de 4 milioane de lei
La aprobarea bugetului județean pentru anul în curs, oficialii Consiliului... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 20:20 (14299 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Fetiță de 4 ani, diagnosticată cu o formă gravă de cancer

Caz umanitar la Țăndărei

Fetiță de 4 ani, diagnosticată cu o formă gravă de cancer

UPDATE Spectacol caritabil pentru Andreea

Părinții unei fetițe de doar 4 ani din Țăndărei au nevoie de sprijinul semenilor pentru a o putea salva pe micuță. Copila a fost diagnosticată cu o tumoare la rinichiul drept, iar familia are nevoie de bani pentru a o opera în Milano, Italia. Orice ajutor, oricît de mic, i-ar putea reda micuței Andreea șansa la viață.

S-o ajutăm pe Andreea
Drama familiei Ion a început în toamna anului trecut, în momentul în care Andreea Luciana, în vîrstă de 4 ani, a intrat la grădiniță. În urma unui control medical, părinții fetiței au rămas fără cuvinte. Medicii le-au comunicat faptul că micuța... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 19:05 (6519 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu va fi finalizat în 12 luni

Podul de la Dridu va fi finalizat în 12 luni

Reabilitarea podului de la Dridu, investiție blocată în anul 2013, redevine o certitudine. Licitația a fost adjudecată de către firma Strabenbau Logistic SRL, iar lucrările de execuție au fost deja demarate. «La acest moment lucrările au fost reluate și sperăm să fie finalizate în termen!» a declarat Ștefan Mușoiu, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița. Valoarea la care au fost adjudecate lucrările de reabilitare a podului  este de 2,8 milioane de lei.

Atenție, pod în lucru! Închis de mai bine de un an, podul de la Dridu a devenit una dintre principalele probleme ale administrației... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 18:45 (7995 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Bunici online» la Azilul din Balaciu

«Bunici online» la Azilul din Balaciu

Calculatorul și telefonul inteligent nu mai au secrete pentru beneficiarii de servicii sociale din cadrul Centrului pentru Vîrstnici Balaciu. Persoanele de vîrsta a treia iau lecții de informatică în cadrul proiectului «Bunici online», demarat de conducerea instituției, cu ajutorul elevilor de la Școala Generală Balaciu, implicați voluntar în cadrul programului.

Bătrînețe alungată de calculator
Scopul programului «Bunici online» este acela de a-i face pe vîrstnicii beneficiari de servicii sociale în cadrul Azilului de la Balaciu de a stabili relații sociale în mediul virtual,... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 18:10 (8327 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

«Avem șanse foarte mari să rămânem în Ligă!»

Handbal, Liga Națională, Victorina Bora, primul interviu în calitate de antrenor al Unirii Slobozia

«Avem șanse foarte mari să rămînem în Ligă!»

După mai bine de 2 ani petrecuți la cîrma echipei Liviu Paraschiv și-a luat «la revedere» într-un mod emoționant de la Unirea Slobozia, la finalul meciului cu HCM Roman, pierdut de echipa noastră cu 25-29. În locul său, așa cum Independent a anunțat în premieră, a fost instalată Victorina Bora. Aceasta vine la Unirea o dată cu debutul play-out-ului și are ca misiune păstrarea echipei în Liga Națională. Mai multe despre această misiune plus primele impresii lăsate de Unirea Slobozia în interviul acordat de Victorina Bora ziarului nostru.
-În trecut au mai fost discuții între dumneavoastră și Unirea Slobozia. Cum de v-ați hotărît să preluați echipa acum, într-un moment oarecum delicat?... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 17:25 (5048 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Hârburi de lux, scoase la mezat

Ialomița: Hîrburi de lux, scoase la mezat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița intenționează să valorifice autoturismele confiscate în urma comiterii unor infracțiuni. Astfel, în curtea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, 7 astfel de autoturisme așteaptă proprietari noi. «Cel mai probabil, aceste autoturisme vor fi preluate de către instituțiile publice care au nevoie de ele...» a precizat Carmen Popescu, directorul AJFP Ialomița. Printre vehiculele confiscate se numără și un Land Rover, din anul 1994.

Vechi, dar funcționale
În curtea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița zac... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 16:55 (5367 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Cornel Ianuș, un comisar fără epoleți

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Cornel Ianuș, un comisar fără epoleți

De formație inginer electronist, Cornel Ianuș este, de la sfîrșitul lunii august 2012, comisarul șef al Comisariatului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița. El a reușit să obțină această funcție pe criterii politice și nu se ferește s-o recunoască. «Da, am fost susținut politic, din partea Partidului Național Liberal... Nu sînt un caz unic! S-a întîmplat și se întîmplă cu toți șefii din fruntea instituțiilor deconcentrate!» ne declară Cornel Ianuș. Pentru funcția pe care o deține cîștigă un salariu brut de 3700 de lei, însă efectiv în portofel îi mai rămîn 2700 de lei, restul de bani intrînd în vistieria statului sub formă de impozite. Deși aparent fără miză și priză la public, instituția... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 16:15 (15511 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

«Doamna Trandafir...»

«Doamna Trandafir...»

Doamna Stanca Moroianu, în vîrstă de 85 de ani, din Iazu, face parte din tagma celor mai vechi dascăli din județul Ialomița. Astăzi trăiește cu amintirea celor 36 de ani în care i-a învățat pe elevii școlii din sat tainele Geografiei și Istoriei. În ochii ei, anii frumoși ai învățămîntului românesc sînt mai vii ca niciodată...

O viață printre elevi
Iazu, un sat parcă uitat din Ialomița, ascunde înăuntrul său povestea unuia dintre cei mai vechi profesori din județ. La fel ca ceilalți colegi de catedră înaintați în vîrstă, atît cîți au mai rămas pe meleagurile prăfuite ale județului... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 15:15 (6730 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Marș triumfal pentru Fierbinți

Remiza Abatorului în meciul cu Gheorghe Lazăr a provocat divorțul echipei lui Nicu Bunea de antrenorul Ion Ionescu. «Am fost cu toții dezamăgiți după remiza de la Gheorghe Lazăr, una neașteptată, așa că am hotărît să întrerupem colaborarea» ne-a declarat ulterior Ionescu. Chiar și fără acesta pe bancă, slobozenii s-au impus în etapa 22 cu 7-4 în fața celor de la Andrias Andrășești. De partea cealaltă, Recolta Gheorghe Lazăr n-a mai prins o zi fastă în deplasarea de la Fierbinți. Liderul Unirea a învins lăzărenii cu 5-1 și continuă să conducă autoritar la 4 puncte de Abatorul. Avînd în vedere că programul finalului de sezon nu este de natură să-i sperie, credem că locuitori din Fierbinți au șanse... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 14:25 (3776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aurel, șoferul problemă al Ialomiței

5 dosare penale pentru aceeași faptă

Aurel, șoferul problemă al Ialomiței

Un șofer din Ialomița poate fi numit pe drept cuvînt spaima șoselelor. Cu 5 dosare penale la activ pentru conducere fără permis, Aurel Grama de 30 de ani a scăpat de fiecare dată de închisoare. Ultima dată el a fost depistat în trafic în stare de ilegalitate la începutul acestei luni, însă instanța căreia i s-a solicitat arestarea preventivă a șoferului a respins măsura reținerii. Așa se face că acum Aurel se află alături de familie în arest la domiciliu. Iar peste 30 de zile ar putea avea toate șansele să urce din nou la volan, dacă judecătorii decid să-l lase liber. În prezent, procurorii din Slobozia mai au în lucru un dosar în care acesta are calitatea de suspect.

Judecătorii se lasă greu... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 13:50 (5841 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia, în vizorul DNA

Spitalul Județean Slobozia, în vizorul DNA

Cel mai răsunător scandal public iscat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a ajuns la Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală. Este vorba despre angajarea ilegală a celor 107 persoane, asistente și personal TESA, descoperită în urma controalelor Ministerului Sănătății și Camerei de Conturi Ialomița, efectuate la unitatea medicală în cursul anului trecut. Ancheta este în curs de desfășurare, surse din cadrul spitalului precizînd faptul că pînă în prezent în acest caz au fost făcute mai multe audieri.

Contracte de muncă fictive la Spitalul Slobozia Anul 2014 a fost destul... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 13:10 (8307 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Juventus București-Viitorul Axintele 0-0

Alb-verzii ajută Călărașiul

Viitorul Axintele a avut parte în etapa 21, sîmbătă, 25 aprilie a.c., de un fotbal bun. Tactic, echipa lui Octavian Grigore a jucat foarte bine în deplasarea de la Juventus București, linia inedită de 3 fundași centrali punîndu-i în mare încurcătură pe altfel incisivii atacanți Sergiu Arnăutu și Liviu Nicolae. A ieșit un meci încrîncenat, Juventus, candidată serioasă la promovare, fiind ținută de alb-verzi într-un adevărat șah etern. Mai mult, Viitorul putea da lovitura de grație, dar faultul în careu asupra lui Constantin Toma a fost văzut de arbitru în afara suprafeței de pedeapsă. În rest, a plouat cu galbene într-un joc dur din care Nicolae Mihociu a ieșit foarte șifonat, fiind înlocuit la... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 12:25 (4395 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elitele învățământului ialomițean

159 de elevi, calificați la olimpiadele naționale

Elitele învățămîntului ialomițean

Dincolo de problemele de sistem cu care se confruntă, școala ialomițeană continuă să producă elite. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat publicității lista elevilor din județ care s-au calificat la fazele naționale ale olimpiadelor și concursurilor școlare. 159 elevi de toate vîrstele au participat la aceste competiții educative, mulți dintre ei revenind acasă cu premii importante. De remarcat sînt cei 4 medaliați cu argint și bronz la olimpiadele naționale de Fizică și Matematică.

Elevi care fac cinste județului
În fiecare an, școlile generale și liceele din Ialomița... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 11:15 (7615 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, juniori

Dublă victorie cu Performer Constanța

Juniorii Unirii Slobozia au încheiat în forță sezonul regulat al campionatului. Unirea a defilat cu juniorii A și a controlat temeinic jocul cu juniorii B în disputele cu echipele similare de la Performer Constanța. Juniorii A, pregătiți de Ion Ionescu, au învins cu 5-1 echipa dobrogeană, 4 dintre goluri avîndu-l ca autor pe Mark Khalil, a cincea reușită aparținîndu-i lui Alexandru Mușat. Unirea termină la această categorie pe locul 4 cu 44 de puncte. Juniorii B pregătiți de Marius Milea au învins la limită, 1-0, scor consemnat încă din prima repriză. Golul a fost marcat de Costache. Slobozenii au încheiat pe locul 6, cu 39 de puncte.... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2015, 10:20 (3203 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A treia oară e cu noroc

Căzănești, orașul care se visează comună

Duminică, 26 aprilie 2015, orașul Căzănești a organizat al treilea Referendum pentru revenirea sa la statutul de comună. Autoritățile locale susțin că, în cazul în care Referendumul va avea succes, localitatea va pierde peste 4 milioane de lei. Majoritatea celor intervievați susțin că principalul motiv pentru care votează revenirea la statutul de comună îl reprezintă «taxele și impozitele prea mari pe care le plătim de 10 ani încoace...».

Un om, un  vis, un oraș care votează a treia oară
Cetățenii cu drept de vot din orașul Căzănești au votat duminică, 26 aprilie 2015, pentru... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2015, 21:05 (11609 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Tânăr de 24 de ani, ucis de o mașină

Accident mortal la Țăndărei

Tînăr de 24 de ani, ucis de o mașină

Tragedie la Țăndărei în după amiaza zilei de sîmbătă, 25 aprilie 2015. Tînărul George Constantin, de 24 de ani, a murit după ce a fost lovit de o mașină, condusă de un cetățean de etnie romă din oraș. Poliția a deschis o anchetă, în cauză fiind întocmit un dosar penal pentru «ucidere din culpă».

Cercetările sînt în curs Datele preliminarii ale polițiștilor arată că șoferul de etnie romă care l-a lovit cu mașina pe tînărul George Constantin a încercat să evite impactul cu auoturismul unui bărbat, de 54 de ani, care a ieșit fără să se asigure din parcarea unui restaurant din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2015, 14:20 (40240 vizualizări - 109 comentarii)

EVENIMENT

Urban execută silit Slobozia

Război civil la Asociația 38

La 31 martie 2015, executorul judecătoresc Ion Nițu a notificat cei 88 de proprietari ai Asociației 38 din Slobozia că datorează 400 mii de lei către Urban SA Slobozia. Debitele au fost acumulate în decursul ultimilor 10 ani. Locatarii susțin că nu au datorii către Urban și au ieșit în stradă. Oamenii îl acuză pe fostul președinte de «delapidare» și «fraudă».

Reclamații în plină stradă
În perioada 2005-2010, Asociația 38, condusă de președintele Dumitru Pandele, a acumulat datorii către Urban SA Slobozia în cuantum de 230 mii de lei. În perioada 2010-2015, valoarea penalităților... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2015, 21:05 (10373 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Piața Revoluției, construită cu angajați ilegal

Muncă «la negru» pe bani europeni

Slobozia: Piața Revoluției, construită cu angajați ilegal

Lucrările de reabilitare ale Pieței Revoluției din Slobozia se mută la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Pe biroul procurorilor a ajuns o sesizare privind maniera ilegală în care se desfășoară activitatea pe șantier. Totul după ce, în urma unui control efectuat de reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, s-a descoperit că unii dintre muncitori lucrează «la negru».

Piața Revoluției, reclamată la Parchet
Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au fost sesizați să investigheze un posibil caz de muncă «la negru» descoperit la Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 19:25 (10872 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Gheorghe Lazăr pune frînă Abatorului

După 21 de etape scurse din campionatul Ligii a IV-a, lucrurile par a se clarifica la vîrful clasamentului. Campioana en titre Unirea Fierbinți pare tot mai decisă să recidiveze avînd un parcurs pe care l-ar invidia și Steaua. În ultima etapă disputată, trupa lui Sorin Petre a trecut cu 5-3, în deplasare, de CS Amara. În schimb, Abatorul Slobozia, principala urmăritoare a clacat la Gheorghe Lazăr, de unde s-a întors doar cu un punct. Astfel, în acest moment, Unirea Fierbinți conduce autoritar în clasament, cu 57 de puncte, la patru lungimi de Abatorul. În ciuda înfrîngerii de la Gheorghe Doja, Victoria Munteni Buzău rămîne pe locul 3, cu 46 de puncte. În rest, prin victoria obținută la Traian... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 13:40 (5226 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șeful ISU Ialomița, implicat într-un accident rutier la Misleanu

Miercuri dimineață, 22 aprilie 2015, în jurul orelor 7,30, șeful ISU Ialomița, colonelul Adrian Popa a fost implicat într-un accident rutier în localitatea Misleanu. Din primele informații, mașina în care se afla colonelul Adrian Popa ar fi fost lovită de o ambulanță, care ar fi pătruns pe contrasens.

Accident cu 5 victime Din primele informații, se pare că accidentul rutier în care a fost implicat șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița s-a produs din cauza șoferului unui tir. Bărbatul ar fi tras pe dreapta pentru a lua la ocazie o persoană. În spatele... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 11:05 (15265 vizualizări - 24 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Mașină furată din Italia, găsită la Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 6 ianuarie, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au derulat o serie de acțiuni, la Slobozia, pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 15:00
(15674 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți la volan, implicați în accidente

Vineri, 6 ianuarie a.c., în timp ce un bărbat de 34 ani, din Marsilieni, conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, a lovit un autovehicul, fără a opri după consumarea evenimentului. În scurt ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:54
(11156 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A intrat cu mașina într-o căruță

Duminică, 8 ianuarie a.c., la Grivița, s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 26 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe raza comunei, nu a adaptat viteza la condițiile ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:44
(15069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Poliția Rutieră Ialomița: 226 de amenzi în trafic de peste 36000 lei

Timp de două zile, respectiv, sîmbătă și duminică, 7-8 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unei informări, încălcările ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:43
(12782 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 5 ani, accidentată

O fetiță de 5 ani a fost lovită de o mașină la Fetești. S-a întîmplat duminică, 8 ianuarie 2012, cînd copila, lăsată nesupravegheată, nu s-a asigurat în momentul traversării și s-a lovit de ușa laterală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:42
(12793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru de furt calificat. Cei trei au fost prinși vineri, 6 ianuarie a.c., pe strada Păcii, din Țăndărei, în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:41
(12034 vizualizări - 2 comentarii)


Vijelia și ploile au făcut ravagii și în Ialomița

Vîntul puternic de zilele trecute dar și ploile abundente de sîmbătă, 7 ianuarie a.c., au făcut ca pompierii militari să intervină pentru cinci situații de urgență.
Astfel, vineri spre sîmbătă noaptea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:40
(13546 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a refuzat recoltarea de probe biologice de sînge

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiști pentru refuz de recoltare probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei. Șoferul a fost depistat la volanul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:37
(10373 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe venit prin reținere la sursă sub forma plăților anticipate, de virat

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, persoanele juridice sau alte entități care conduc evidență contabilă au obligația să calculeze ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:36
(12738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, în control la biserici

În ultimele zile, pompierii au controlat mai multe lăcașuri de cult din Ialomița. «Avînd în vedere că bisericile și mînăstirile prezintă o mare vulnerabilitate la incendii din cauza construcțiilor, mobilierului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:57
(15867 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: L-a acroșat pe trecerea de pietoni!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, în timp ce un tînăr slobozean, de 32 ani, conducea un autoturism pe raza localității, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton aflat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:40
(10599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hoți de fier vechi, surprinși la furat la o fabrică dezafectată din satul Poiana

Efectivele Secției Poliție Rurală Slobozia au acționat joi, 5 ianuarie a.c., pe linia prevenirii și combaterii sustragerii de deșeuri feroase din incinta unei foste fabrici situată pe raza satului Poiana ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:27
(14076 vizualizări - 1 comentariu)


Guvernul României: Premierul Emil Boc vrea combaterea «marii evaziuni»

Primul-ministru Emil Boc a condus vineri, 6 ianuarie 2012, la Palatul Victoria, ședința Comitetului interministerial pentru combaterea evaziunii fiscale. Premierul Emil Boc a cerut miniștrilor de Finanțe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:04
(13776 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînăr arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Polițiștii din Urziceni au depistat joi, 5 ianuarie a.c., pe raza municipiului, un tînăr localnic de 33 ani, pe numele căruia Judecătoria Călărași a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:01
(9984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Făcăeni: Trei tineri, cercetați de polițiști după ce au furat hamuri de cai

Poliția a fost sesizată joi, 5 ianuarie a.c., de către o femeie din comuna Făcăeni despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras două seturi de hamuri pentru cai. După verificările polițiștilor, au ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:00
(15097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Slobozia: Prins cu un cuțit pe stradă

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat joi noaptea, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1,00, pe strada Mihai Eminescu, din Slobozia, un tînăr de 29 ani, domiciliat în localitate ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 12:58
(14425 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit


APIA Ialomița: Viză anuală pentru carnetele de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere agricole cuvenite, rentierii au obligația să se prezinte la sediul din ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 13:21
(20181 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Contractele de arendă, înregistrate și la Finanțe

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea înregistrării contractelor de arendă la organul fiscal în raza ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:46
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan și fără permis, a produs un accident în Slobozia. A fugit de la locul faptei și a fost prins în Țăndărei!

Polițiști din Țăndărei au identificat în trafic, pe raza orașului, un autoturism care fusese implicat într-un eveniment rutier pe raza municipiului Slobozia, șoferul părăsind locul accidentului. Astfel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:34
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Păltiniș: Amărean depistat beat la volan. A refuzat alcooltestul și recoltarea de sînge!

Polițiștii au oprit pentru control în trafic miercuri, 4 ianuarie a.c., pe raza satului Păltiniș, un autoturism, la volanul cărui se afla un bărbat de 41 ani, din orașul Amara. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:21
(10838 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Urziceni, prins la volan în Slobozia. A luat mașina tatălui la o plimbare!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.15, o patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un minor, de 17 ani, din Urziceni. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:10
(7657 vizualizări - 1 comentariu)


Campanie a Poliției: «Fii precaut. Hoții nu dorm!»

Polițiștii slobozeni au acționat în Piața Agroalimentară și Piața Cuza Vodă, zone în care afluxul de persoane este ridicat, în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Fii precaut. Hoții ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:08
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Marcarea pentru ouă destinate consumului

Pentru o mai bună informare a opiniei publice și pentru evitarea oricăror confuzii, referitor la marcarea pentru ouă în coajă destinate consumului, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:28
(11605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.30, un tînăr de 29 ani, din Cosîmbești, a fost surprins de polițiști în timp ce conducea un autoturism aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:13
(13370 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii au depistat pe DC1, un autoturism care se deplasa din direcția Frățilești către Săveni. La volan se afla un tînăr, în vîrstă de 22 ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:12
(10317 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit pentru 2012 și coeficienții de corecție

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoară activitatea în mod individual că au fost afișate pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la sediile ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 07:17
(17961 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: La furat de cai în noaptea de Revelion

Polițiștii au reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un tînăr de 20 ani, din comuna Reviga, pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. În fapt ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:52
(12294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt cal


Pompierul care i-a spulberat pe cei doi tineri la Gheorghe Doja, reținut

Tînărul slobozean de 33 ani, care i-a accidentat spulberat pe cei doi tineri pe o stradă din localitatea Gheorghe Doja în ziua de 1 ianuarie 2012, a fost reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:51
(19033 vizualizări - 2 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Surprinși la braconaj de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 3 ianuarie 2012, pe linia prevenirii și combaterii braconajului pe fondul cinegetic Sfîntu Gheorghe. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:50
(14980 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Modificări la depunerea Declarației 390

Începînd cu data de 4 ianuarie 2012, pentru perioade de raportare începînd cu decembrie 2011, Declarația 390 se va putea depune doar pe noile versiuni de soft, publicate pe portalul ANAF. Depunerea prin ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:49
(5032 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...