Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Un medic școlar la 4500 de elevi

În Ialomița totul e posibil

Un medic școlar la 4500 de elevi

Medicii care acordă asistență elevilor în cadrul unităților școlare din Ialomița pot fi numărați pe degete. Doar 9 generaliști și stomatologi au grijă de sănătatea copiilor din județ atunci cînd ei merg la școală. Iar mulți dintre aceștia așteaptă deciziile de pensionare. Absolvenții de Medicină nici nu se gîndesc să practice această profesie, de vină fiind salariile extraordinar de mici.

Lipsă de doctori în cabinetele școlare
Aflat într-un impas din punct de vedere al numărului diminuat de efective școlare, învățămîntul ialomițean a școlarizat la 15 septembrie 2014 un număr de... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 21:35 (3286 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Trimis în judecată pentru «evaziune fiscală»

Tranzacții comerciale ilegale cu fier vechi, la Fetești

Patronul unei societăți comerciale din Fetești a fost trimis în urmă cu o săptămînă în judecată după ce a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acesta este acuzat că a desfășurat mai multe tranzacții comerciale false cu societăți din București, creînd astfel un prejudiciu de peste un milion de lei.

Cercetat în stare de libertate Faptele pe care procurorii le-au reținut în sarcina lui Marian Gigi Bunea, administratorul societății Barter Fetești, s-au petrecut în perioada iulie 2012-martie 2013. Potrivit actelor de urmărire penală, acesta a înregistrat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 18:15 (6998 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații «PFA» sunt buni de plată

Acțiunea «Recuperarea» la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații «PFA» sînt buni de plată

Istoria angajărilor ilegale de la cel mai mare spital din Ialomița revine în actualitate. Camera de Conturi Ialomița a transmis recent lista celor 107 persoane care trebuie să dea înapoi bani Spitalului Județean de Urgență Slobozia întrucît au beneficiat de sporuri salariale și plata contribuțiilor către stat în mod necuvenit. Sumele se ridică la valoarea de peste 300 mii de lei. Măsuri de recuperare au venit și pe numele celor peste 200 de angajați de drept ai unității medicale, în frunte cu Andrei Tron, directorul medical al spitalului din Slobozia. Aceștia au fost însă «iertați» de Legea amnistiei fiscale, intrată în vigoare în cursul anului trecut...

Angajați ilegali și buni de plată... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 14:10 (11569 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Iubiții mei fii sufletești,

Hristos a înviat!

Creștinismul, prin întreaga sa realitate istorică, este clădit pe Învierea lui Hristos, adică pe viața veșnică a Persoanei Mântuitorului Hristos, Dumnezeu adevărat și Om adevărat. Întreaga istorie a Creștinismului, de-a lungul secolelor, cu minunile sale nesfârșite, mărturisește despre Înviere. Pentru că, dacă este un eveniment... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2015, 18:20 (4295 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6 arii protejate de interes european în Ialomița

O statistică a Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița arată că județul nostru are, în total, un număr de 25 de arii naturale protejate, 6 de importanță comunitară și 7 de importanță națională. Din cele 25 de arii protejate, un număr de 12 sînt atribuite în custodie, una se află în administrare, iar alte 12 se află în grija autorităților de mediu. În număr de 6, ariile naturale de interes european sînt adevărate oaze unde natura își arată frumusețea în orice anotimp. Specificul locurilor este redat de lacuri, zone mlăștinoase și păduri dese, unde flora și fauna sînt diversificate. Zonele protejate de interes european din Ialomița sînt: Breteștii de Sus-Gura Ialomiței, Cîmpia Gherghiței... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2015, 13:15 (6312 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Polițist din Țăndărei, bătut de un țigan

A fost scandal cu pumni și picioare la Țăndărei în Săptămîna Mare. Un agent al Poliției Orășenești Țăndărei a fost bătut în timpul serviciului de un țigan. Omul legii intervenise pentru a aplana un conflict iscat între agresorul său și soția acestuia. În timp ce polițistul s-a ales cu cîteva zile de îngrijiri medicale, bătăușul se află în libertate. Instanța din Fetești a respins cererea de arestare preventivă a procurorilor!

Agresorul cu antecedente penale Țiganul care l-a bătut pe polițist este client mai vechi al oamenilor legii. El a fost condamnat la închisoare cu executare pentru... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 20:35 (22811 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chiriașii Primăriei Slobozia datorează 300 mii de lei

Trai neneacă, pe spinarea contribuabililor

Chiriașii Primăriei Slobozia datorează 300 mii de lei

Primăria Slobozia are în administrare peste 300 de locuințe. Chiriașii acestor locuințe datorau, la sfîrșitul anului 2014, peste 300 mii de lei. Procesul de evacuare a rău-platnicilor durează ani în șir. La acest moment se află în proces de evacuare 14 persoane.

Mulți, dar săraci lipiți
Scenariul este unul clasic. Ai rămas fără casă, te înscrii în audiență la primar și ceri o locuință socială. În fiecare joi, la orele 14,00. Primarul Stoica nu refuză pe nimeni: «Se rezolvă! Depuneți actele și așteptați să vă chemăm!». De la promisiuni la fapte, drumul e lung și plin de hîrtoape... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 19:25 (8043 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Alcoolul și tutunul «umflă» bugetul Sănătății ialomițene

Alcoolul și tutunul «umflă» bugetul Sănătății ialomițene

Potrivit legislației în vigoare, o parte din sumele provenite ca urmare a aplicării accizelor pentru alcool și tutun sînt distribuite bugetului Ministerului Sănătății. Reprezentanta în teritoriu a Ministerului de Resort, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a beneficiat de suma 375 mii de lei, provenită din accizele instituite pentru țigări și băuturi spirtoase.

Bani pentru salarii și utilități
Potrivit Legii Sănătății, fondurile necesare funcționării acestui domeniu de activitate provin atît de la bugetul statului, cît și din aplicarea accizelor pentru tutun sau băuturi alcoolice... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 18:55 (4732 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Acord cadru pentru întreținerea și repararea drumurilor județene

Primul pas

Acord cadru pentru întreținerea și repararea drumurilor județene

Marți, 31 martie 2015, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița a fost propus spre aprobare un proiect de hotărîre care va permite semnarea unui contract de întreținere și reparații a drumurilor județene din Ialomița. Demersul administrativ survine la un an după expirarea contractului semnat cu SC Drumuri și Poduri, societate aflată în subordinea Consiliului Județean. Pe ordinea de zi a ședinței s-au aflat și alte proiecte de interes pentru contribuabilii ialomițeni.

Un proiect așteptat un an
Cel mai important proiect de hotărîre de pe ordinea de zi a ședinței... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 17:35 (5522 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Ionuț Tătaru, directorul istoriei ialomițene

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Ionuț Tătaru, directorul istoriei ialomițene

Ionuț Cristian Tătaru, pe numele său complet, este șef împuternicit la Direcția Județeană a Arhivelor Naționale Ialomița, o instituție cu doar 9 angajați. Chiar dacă opinia publică este prea puțin interesată cu privire la activitatea acestei unități, trebuie să știți că aici se păstrează 7 kilometri din istoria întregului județ, din cele mai vechi timpuri și pînă astăzi. Și oricine o poate studia dacă obține permis pentru Sala de Lectură!

Viața printre documente Clădirea Direcției Județene a Arhivelor Naționale Ialomița este ascunsă pe strada Alexandru Odobescu din Slobozia. Este masivă... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 15:40 (14482 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Burse educaționale pentru elitele liceelor din oraș

Cu sprijinul societății A&S Internațional 2000 SRL, 14 elevi cu rezultate deosebite la învățătură, din cadrul celor 3 licee din Fetești, au fost premiați în cadrul unei ceremonii festive. Evenimentul a devenit foarte cunoscut și se desfășoară sub sloganul «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine», proiect demarat și susținut de omul de afaceri Matei Roșu.

14 mii de lei pentru elevii de elită
Proiectul inițiat de directorul general al A&S Internațional 2000 SRL, Matei Roșu, denumit «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine» a... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 14:50 (6917 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Milionarii banilor publici

Cine nu are consilieri locali, să-i ia pe-ai noștri!

Milionarii banilor publici

Marți, 31 martie 2015, Consiliul Local Slobozia s-a reunit pentru o nouă ședință ordinară. Destul de numeroase, proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi a ședinței au fost un bun prilej pentru a demonstra că, atunci cînd este vorba de bani publici, consilierii locali nu au limite.

O rectificare de 7,1 milioane de lei
Printre proiectele de hotărîre aflate pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Slobozia de marți, 31 martie 2015, s-a numărat și cel privind rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2015. Potrivit datelor prezentate... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2015, 20:25 (6335 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Sunt un naiv și vreau să rămân așa!»

Victor Moraru se întoarce în politica județeană

«Sînt un naiv și vreau să rămîn așa!»

Victor Moraru, primarul orașului Amara și «simplu membru al PSD» la acest moment, revine în politica județeană. El crede că județul poate fi reformat politic prin intermediul unui cod de conduită, că societatea poate fi salvată prin profesionalizarea instituțiilor publice și că Ialomița poate absorbi 400 milioane de euro din fondurile europene. «Utopii! Copilării! Naivități!» am cataloga noi declarațiile domniei sale. «Da, sînt un naiv și vreau să rămîn așa! Voi activa în cadrul PSD atîta timp cît nu mi se va cere să renunț la principiile care m-au ghidat pînă acum în politică și în viață!» contracarează primarul Moraru.

Moraru nu crede în PNL... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2015, 18:10 (13012 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cozonac și conserve de macrou pentru pensionarii slobozeni

Iepurașul lui Stoica

Cozonac și conserve de macrou pentru pensionarii slobozeni

La începutul acestei săptămîni, Consiliul Județean al Persoanelor Vîrstnice a distribuit pensionarilor slobozeni ajutorul de Paște. Pensionarii cu venituri mai mici de 500 de lei au primit ulei, zahăr, cozonaci și... conserve de macrou în sos grecesc! Ajutorul a fost însoțit de o felicitare ștampilată, semnată de către primarul Alexandru Stoica.

Operațiunea «Iepurașul»
Primăria Slobozia, prin intermediul Consiliului Județean al Persoanelor Vîrstnice, a declanșat la începutul acestei săptămîni operațiunea «Iepurașul». Acțiunea s-a desfășurat la sediul Consiliului Județean al Persoanelor... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2015, 16:45 (7805 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița s-a înscris în «Școala Altfel»

O săptămînă de activități social–educative

Ialomița s-a înscris în «Școala Altfel»

Toate cele aproximativ 100 de unități școlare din Ialomița s-au înscris în programul educativ «Școala Altfel». Astfel, timp de o săptămînă, cei peste 40000 de elevi din județ vor participa la o multitudine de activități extracurriculare. Programul include vizite la muzee, campanii de ecologizare sau mici momente artistice organizate în scop social și educativ. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează însă că în școlile din întreg județul, pe lîngă orele de curs, elevilor le sînt stimulate calitățile artistice sau de îndemînare într-o sumedenie de manifestări create de profesori, special pentru ei.

«Școala Altfel» în toată Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2015, 14:20 (6098 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița importă specialiști din București

Medicină între două trenuri

Ialomița importă specialiști din București

În permanentă criză de medici, Ialomița importă specialiști din București. De cîțiva ani, zeci de doctori din Capitală vin în orașele județului ca să ofere consultații bolnavilor. Pentru cei mai mulți dintre aceștia, un județ precum al nostru este adevărată mană cerească. Doctorii bucureșteni nu au contracte cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate și își permit să practice orice tarife doresc. Prețul celei mai ieftine consultații pornește de la 60 de lei. Chiar dacă strîng din dinți înainte de a intra în cabinete, pacienții s]nt mulțumiți că are cine să-i consulte și să le prescrie o rețetă.

Boli tratate ca în Capitală... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 21:45 (11825 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 3000 de hectare de pădure au proprietari privați

Ialomița: 3000 de hectare de pădure au proprietari privați

Un raport public al Direcției Silvice Ialomița arată că în județ există 3000 de hectare de pădure cu proprietari particulari. Suprafețele au fost retrocedate în urma unor decizii ale instanțelor de judecată. Cele mai multe dintre suprafețele împădurite aparținînd privaților sînt alcătuite din păduri de plop, stejar sau salcie.

Ialomița pădurilor retrocedate
Datele oficiale ale Direcției Silvice Ialomița arată că suprafața forestieră a județului cuprinde 22223 hectare de pădure. Din suprafața totală, 3000 de hectare au fost retrocedate persoanelor fizice și juridice din Ialomița... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 21:05 (5769 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Luptă în doi

Fotbal, Liga a IV-a

Luptă în doi

Etapa a XIX-a din cadrul Ligii a IV-a a adus cu sine o mică surpriză. Andrias Andrășești a depășit-o la limită pe Victoria Munteni Buzău, făcînd ca aceasta să piardă contactul cu formațiile fruntașe. Chiar dacă mai sînt 11 etape pînă la final, bătălia pentru supremație se va duce în doi, implicîndu-le pe Unirea Fierbinți și Abatorul Slobozia. Liderul n-a avut nicio problemă în a se impune la Țăndărei, în vreme ce Abatorul a învins detașat la Mihail Kogălniceanu. Succese importante au obținut codașele Viticola Fetești și Colelia, iar FC Traian și-a luat o prețioasă gură de oxigen în dauna Voinței Reviga. Etapa a XX-a propune meciuri «cuminți», fără probleme pentru fruntașe, astfel că lupta în doi... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 20:20 (5186 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni depind de scaunul cu rotile

Peste 2000 de ialomițeni depind de scaunul cu rotile

Statistică sumbră a Serviciului de Evaluare și Asistență a Persoanelor Adulte cu Handicap al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. În cursul anului precedent, la nivelul județului au fost înregistrate 7808 persoane cu dizabilități, peste 2000 dintre ei avînd infirmități fizice.

Cifrele suferinței Raportul DGASPC Ialomița cu privire la evoluția cazurilor de handicap înregistrate în rîndul populației adulte din Ialomița este dureros. Din 2006 și pînă anul trecut, anual, în evidențele instituției au fost înregistrate, în medie, între 100 și 200 de noi... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 19:55 (6051 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Bat pasul pe loc

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Delta Tulcea 1-1

Bat pasul pe loc

Viitorul Axintele a avut la finele săptămînii trecute șansa de a se apropia la 5 puncte de Dunărea Călărași. Din păcate, echipa lui Octavian Grigore nu a prins sîmbătă, 4 aprilie, o zi bună. La Axintele a venit Delta Tulcea, trupă din fruntea clasamentului, care trece, la rîndu-i, printr-o perioadă de reconstrucție. Meciul s-a animat abia pe final. În minutul 88, Toma a bătut bine o lovitură de colț, iar pe o respingere a apărării tulcene Cosmin Dedu a înscris pentru deschiderea scorului. Bucuria le-a fost stricată ialomițenilor de reușita lui Igiroșeanu, semnată în minutele de prelungire. S-a terminat 1-1, iar alb-verzii continuă să caute formula cîștigătoare. În meciul cu Tulcea, Octavian Grigore... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 19:40 (6045 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1542 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2140 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini fără plăcuțe și conducând fără permis

Marți, 8 iunie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Țăndărei  au oprit, pentru control, o autoutilitară care circula fără a avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare. La volanul acesteia ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:40
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de persoane în carantină/izolare, verificate

În cadrul activităților desfășurate de forțele de ordine, au fost efectuate verificări la 181 persoane aflate în carantină și 22 aflate în izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:35
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri colectate la bugetul de stat de 83,84 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în luna mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 83,84 milioane de lei. Astfel, bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 13:25
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3549 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1648 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1878 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1963 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4637 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2616 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2422 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2266 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5550 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2025 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3689 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...