Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Aur pentru «Soldățel»

Atletism, Liviu Mateiu, Campion Național

Aur pentru «Soldățel»

Pe 4 și 5 aprilie a.c., Bucureștiul a găzduit Campionatul Național în sală la atletism, adresat copiilor. Această competiție s-a terminat cu un bilanț foarte bun pentru CSS Slobozia, care s-a întors acasă cu două medalii. Cea mai strălucitoare i-a aparținut lui Liviu Mateiu. «Soldățelul de Bronz» de anul trecut a continuat ascensiunea, iar anul acesta a cucerit medalia de aur și titlul național la biatlon, categoria Copii 3. «Liviu a făcut un concurs foarte bun. M-a mulțumit nu atît titlul național cîștigat, cît mai ales evoluția bună. A scos timpi foarte buni și la 50 de metri și la 200 de metri. Liviu Mateiu și Dariana Oancea, medaliații noștri la acest Campionat Național sînt copii talentați... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 18:15 (6763 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Dacă administrație nu e, nimic nu e

Autoritățile locale din Ialomița sfidează legea

Un control efectuat de Prefectura Ialomița scoate la iveală modul în care aleșii locali ai ialomițenilor sfidează legile după care trebuie să funcționeze. De la ședințe ordinare efectuate după poftele consilierilor și pînă la absențe nemotivate, administrația locală din Ialomița le-a văzut pe toate. Campioană la nereguli administrative pare a fi tot comuna Dridu, urmată îndeaproape de Bordușani, Andrășești, Săveni și Ciochina.

Ialomița, un «paradis» administrativ
Controlul efectuat de Serviciul Legalitate și Contencios al Prefecturii Ialomița în documentele cîtorva dintre primăriile... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 17:45 (11317 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, campion național

Scrimă

George Dragomir, campion național

În perioada 31 martie-2 aprilie 2015, Sala «Petrache Trișcu» din Craiova a găzduit Campionatul Național Școlar de Sabie, categoria cadeți 12-17 ani. CSS Slobozia a deplasat la această competiție 20 de sportivi, 13 băieți și 7 fete. Concursul individual masculin a fost la îndemîna ialomițenilor, 2 dintre aceștia încrucișînd săbiile în finală. Astfel, George  Dragomir l-a învins cu 15-12 pe Răzvan Stănescu și a cucerit titlul național. În aceeași ierarhie, Nicușor Burlacu s-a clasat pe 6, iar Dănuț Lepădătescu pe 7. La feminin, cea mai bună clasare a fost a Ancuței Dincă, ocupanta locului 3. Ana Dincă s-a clasat pe 5, Bianca Lupu pe 6, iar Elena Toma pe 7.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 17:15 (3958 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, locul 5 la turneul semifinal

Final de poveste

Turneul semifinal de la Buhuși, desfășurat în perioada 31 martie-4 aprilie 2015, a reprezentat ultima competiție pentru Junioarele 1 ale CSS Slobozia. Vorbim despre o generație frumoasă, autoare a două calificări la turnee semifinale, chiar dacă existența i-a fost perturbată de renunțări, accidentări sau reguli depășite privind talia. Turneul de la Buhuși a avut de toate. Conștiente din start că formula restrînsă în care s-au prezentat la această competiție nu le va îngădui calificarea, handbalistele slobozene au strîns rîndurile pentru a demonstra că știu handbal și că pot pune probleme oricărui adversar. Și au reușit, cu excepția meciului împotriva Reșiței, să aibă evoluții frumoase, apreciate... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 16:45 (5971 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul executărilor silite

Slobozia, orașul executărilor silite

Îmbătrînit și fără viitor, orașul Slobozia se transformă, încet-încet, într-un «deșert» economic. Firmele dau rînd pe rînd faliment, oamenii sînt executați silit pentru că nu reușesc să-și plătească taxele și impozitele, iar tinerii se află într-un exod continuu. Nu sînt doar afirmații lipsite de substanță, ci realități care rezultă din datele statistice și informațiile publice. Iar viitorul pare, cu fiecare an care trece, tot mai sumbru.

Primăria Slobozia s-a transformat în portărel
Portărelul, pentru cei care nu știu, este funcționarul însărcinat cu executarea sentințelor judecătorești... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 16:25 (5211 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, Juniori

Dublă victorie la Galați

Juniorii Unirii Slobozia au înfruntat sîmbătă, 4 aprilie 2015, în deplasare, echipele similare ale LPS Galați. Juniorii A pregătiți de Ion Ionescu și Enache Costea au cîștigat la limită, scor 1-0. Unicul gol al Unirii a fost marcat de cel care, în toamnă, era titular indiscutabil în Liga a II-a, Gabriel Teodorescu. Un succes mai clar, scor 2-0, au obținut Juniorii B. Echipa lui Marius Milea s-a impus prin reușitele semnate de Gabriel Dobre și Ionuț Cositoru.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:45 (3637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

CS Amara, 6 copii pe podium la Dobrich

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Dobrich, în Bulgaria, s-a desfășurat un turneu internațional de lupte libere la care au participat copii din Turcia, România și țara gazdă. Delegația CS Amara nu s-a întors de la această competiție cu mîna goală. Cel mai bun rezultat l-a obținut Marian Subțirică, clasat pe primul loc la categoria 35 kg. Marian Stanciu a ocupat locul 2, la 42 kg, de aceeași performanță bucurîndu-se Cristian Lungu, la 59 kg, și Cristian Miu, la 63 kg. Alți doi luptători de la CS Amara s-au clasat pe ultima treaptă a podiumului. Este vorba de Răzvan Jeaca, la 32 kg, și Dragoș Ivan, la 47 kg. Conform profesorului Marian Moraru, acest concurs a reprezentat un test util pentru... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:25 (3384 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Prejudiciile faptelor penale, greu de recuperat

Misiune imposibilă pentru Fisc

Prejudiciile faptelor penale, greu de recuperat

Rezultatele anchetelor penale desfășurate de procurori nu se regăsesc însă în cifrele prezentate de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița. Angajații Fiscului reușesc să colecteze la buget doar cîteva firimituri din imensele prejudicii create de infractori. Așa se face că din munca organelor judiciare rămîne spectacolul mediatic oferit în momentul în care inculpații intră sau ies din arest...

Eforturi zadarnice Pentru bunurile inculpaților obținute ca urmare a desfășurării activităților infracționale, organele judiciare care efectuează anchete dispun confiscarea acestora... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 15:10 (5264 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Olimpiada Sportului Școlar

Etapă zonală de tetratlon la Slobozia

Sîmbătă, 4 aprilie 2015, la Slobozia s-a desfășurat etapa zonală de tetratlon, categoria Gimnaziu, acțiune inclusă în cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar. Au participat reprezentantele județelor Prahova, Teleorman, Giurgiu, Ilfov, Călărași și Ialomița. Atît la băieți, cît și la fete, județul nostru a fost reprezentat de Liceul Tehnologic «Areta Teodorescu» din Grivița. Din păcate, ialomițenii au ocupat doar locul 2 la fete și locul 3 la băieți. La fete s-a impus echipa din Mîrzănești-Teleorman. Tot teleormănenii au triumfat și la băieți, de data aceasta prin școala din Dobrotești.... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 14:25 (3632 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Fabrică ilegală de alcool, închisă de procurorii Parchetului Călărași

Slobozia: Fabrică ilegală de alcool, închisă de procurorii Parchetului Călărași

6 persoane din Slobozia au fost reținute pentru 24 de ore în urma unei anchete a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Călărași. Cercetările au scos la iveală faptul că suspecții dețineau o fabrică ilegală în incinta căreia contrafăceau alcool. Băuturile obținute clandestin erau apoi scoase la vînzare prin intermediul mai multor magazine.

Cercetările sînt în curs
Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Călărași alături de polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice al IPJ Călărași au efectuat un număr de 54 de percheziții... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2015, 14:10 (9352 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, zonă seismică

Ialomița, zonă seismică

Săptămîna trecută, județul Ialomița a întrecut Japonia. Potrivit informațiilor oferite de Institutul Național de Cercetare și Dezvoltare pentru Fizica Pămîntului, în perioada 12 martie 2015-18 martie 2015 au fost înregistrate în județul nostru nu mai puțin de 3 cutremure. Potrivit datelor oficiale, seismele au avut loc în zona arealului localității Cocora. Primul dintre ele a avut o magnitudine de 2,3 și a fost înregistrat la o adîncime de 11 kilometri, pe 12 martie 2015, cel de-al doilea a avut o magnitudine de 2,5 și a fost înregistrat la o adîncime de 6 kilometri, pe 14 martie 2015, iar cel de-al treilea a avut o magnitudine de 2,3 și a fost  înregistrat la o adîncime... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 22:20 (7968 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Apa slobozenilor aduce profit

Apa slobozenilor aduce profit

După aproape 3 luni de amînări, Adunarea Generală a Acționarilor SC URBAN s-a întrunit pentru a aproba bilanțul contabil al firmei la 31 decembrie 2014. Potrivit datelor prezentate, 2014 este primul an în care firma raportează... profit! Deși ordinea de zi a fost aprobată, întîlnirea nu a fost lipsită de situații conflictuale și acuzații. Cea mai gravă dintre ele este cea potrivit căreia Consiliul de Administrație al SC Urban funcționează ilegal de 3 ani.

Urban are profit de 1,9 milioane de lei SC Urban a fost înființată în anul 1998 și a avut, pînă în 2014, drept acționar unic Consiliul... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 20:45 (9638 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dreapta revine la putere în Ialomița

Dreapta revine la putere în Ialomița

După ani buni de control instituțional al PSD, Dreapta ialomițeană, reprezentată la acest moment de PNL și PD-L, are mari șanse să revină pe scena administrativă a județului. Numirea Luminiței Barcari în fruntea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița este doar primul semn, susține Ioan Martin, președintele organizației județene. «Partidul Național Liberal are, pentru următorul an și jumătate, un calendar politic bine stabilit și obiective politice clare!» a declarat Ioan Martin pentru Independent.

Învățămîntul, prima redută
Cîștigarea concursului pentru funcția de Inspector... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 19:50 (14428 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inițiativă inedită. Paște cu topiary la Slobozia!

Autoritățile din Slobozia au decis să ofere locuitorilor orașului un altfel de Paște. Anul acesta, în premieră pentru oraș, în parcul de lîngă Stadionul «1 Mai», autoritățile vor construi un ansamblu topiary, avînd drept temă principală Sărbătorile Pascale. Proiectul este gestionat de către inginerul horticol Dana Barangă, angajată special în acest scop. Primii 3 iepurași topiary au fost deja instalați în parc, însă ansamblul va fi inaugurat miercuri, 8 aprilie 2015...

O inițiativă inedită Topiary înseamnă, într-o accepție mai largă, sculptură vie. Concret, este vorba despre o practică... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 18:15 (5114 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Episcop Vincențiu, decorat de Principesa Margareta a României

Preasfințitul Episcop Vincențiu, decorat de Principesa Margareta a României

Moment de mare încărcătură spirituală în urmă cu o săptămînă. Invitat la Castelul Peleș din Sinaia, Presfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a fost decorat de Principesa Margareta a României cu «Ordinul Coroana României în Grad de Cavaler». Sfinția Sa devine astfel primul oficial din istoria Ialomiței care primește considerație pentru activitatea desfășurată, din partea Casei Regale a României.

Moment emoționant
Distincția pe care Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a primit-o partea nobilei reprezentante a Casei Regale a României... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2015, 11:25 (6360 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a colectat mai puține taxe și impozite în anul 2014

Ialomița a colectat mai puține taxe și impozite în anul 2014

Cu 538 milioane de lei încasate și vărsate în conturile statului, Ialomița se situează pe ultimele locuri în ceea ce privește contribuția la bugetul național.

A scăzut rata încasărilor Fiscul ialomițean a reușit să colecteze în cele 12 luni ale anului precedent un total de 538 milioane de lei. Potrivit datelor oficiale oferite de reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, această sumă este cu 60 milioane de lei mai mică decît în 2013, cînd instituția a încasat de la contribuabilii județeni peste 599 milioane de lei. Gradul scăzut de încasare se reflectă și... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 22:20 (5669 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Profesorul de Muzică de la Azil...

Profesorul de Muzică de la Azil...

La Centrul de Îngrijire și Asistență Slobozia sînt internați 138 de oameni, 107 dintre ei cu handicap psihic și 31 cu handicap fizic. O lume ca un glob de sticlă pe strada Lacului din oraș. De 8 ani, aici trăiește și fostul profesor de Muzică, Niță Ioniță. Ultima oară, reporterii Independent l-au vizitat acum 3 ani... La fel de singur, după o viață de virtuoz al muzicii, el a împlinit 8 ani de cînd este la Centrul de Îngrijire și Asistență Slobozia. Zilele și nopțile trec la fel de atunci, dar muzica ar putea fi singura care să-l ajute, cîteva cd-uri cu muzică clasică fiind tot ce își mai dorește. Poate vi se pare puțin, dar puținul nostru înseamnă... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 21:35 (7474 vizualizări - 13 comentarii)

REPORTAJ

Sculptorița în lână

Sculptorița în lînă

Pînă acum 6 ani, Flori Dinu nu știa să tragă un tiv. Mai mult, spune acum amuzată, nu a cusut în viața ei un nasture, iar jobul de economistă la multinațională părea că o va scoate la pensie. Pînă într-o zi cînd s-a îmbolnăvit, iar mașina de cusut nedesfăcută din cutie pînă atunci i-a devenit și pasiune, dar și terapie. Pentru că împîslitul lînii sau felting-ul este un mod de terapie în lumea toată, Flori a adus și la noi în oraș sculptura în lînă, iar de curînd afacerea ei a prins contur. Haine, bijuterii, pantofi pictați manual, toate folosind lîna despre care spune că e un material organic, viu, care îți permite să-l îmblînzești și te îmbracă cum niciun alt material nu poate să o facă.
... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 20:10 (5029 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Polaris M Holding declanșează operațiunea «SACUL GALBEN»

Joi, 2 aprilie 2015, la orele 16,00, Polaris M Holding a organizat o acțiune de promovare a colectării selective a deșeurilor. Concret, sprijinită de elevii școlilor din oraș, firma Polaris M Holding pune la dispoziția slobozenilor care locuiesc la case saci speciali pentru colectarea selectivă a hîrtiei, plasticului și dozelor de aluminiu. Prezent la eveniment, primarul Alexandru Stoica a declarat: «În Ialomița vîntul bate de două ori pe an. Șase luni de la nord, șase luni de la sud... În aceste condiții, oamenii sînt conștienți că, dacă nu colectează selectiv, toate aceste pet-uri se rostogolesc în oraș, oferind un aspect dezolant. Eu sînt convins că această campanie va avea succes!». Elevii... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2015, 19:25 (10442 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, în pragul dezastrului

1000 de elevi dispar anual din clase

Școlile din Ialomița, în pragul dezastrului

Un studiu statistic efectuat de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că școlile din județ rămîn fără elevi. În medie, la fiecare început de an școlar, 1000 de copii dispar din clase. Iar rezultatul este unul dezastruos pentru sistemul de învățămînt. Se comasează școli, se renunță la clase, iar profesorii sînt obligați să predea ore simultan. O prognoză efectuată pentru viitorul an școlar arată că această problemă va fi tot mai acută.

Statistici sumbre Cifrele prezentate de oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată un fenomen îngrijorător... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2015, 21:05 (10702 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3093 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1818 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1596 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1835 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2317 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2139 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2752 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2307 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2752 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10727 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2437 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2104 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1625 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1762 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3225 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3678 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2747 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2195 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2657 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2724 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3410 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3969 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7640 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...